25353
Whistler - Windows XP
  • Borg
    #2198
    Megvan! ZoneAlarm, igaz? VBT.. hasznalj Norton personal firewallt..
  • Borg
    #2197
    ismerösen hangzik... nekem nincs ilyen, de volt már ugy emléxem... nem valami tweaker program? nem powerstrip? passz...
  • Hunnenkoenig
    #2196
    Csak valami true vector engine-nel van hiba es a service control manager-nel.... azok mik? Ki tudja?
  • Hunnenkoenig
    #2195
    Azt meg nem is neztem :-)
  • Borg
    #2194
    az event log nem ir semmi hibát?
  • Hunnenkoenig
    #2193
    Megneztem, köszi...hat sajna az mar ugy volt ahogy ök ajanlottak...
    Azert meg probalkozom...
  • Borg
    #2192
    egy regtweaket állits be, valahol nézz utána
    asszem a wait to kill hang service shutdownnál, ha ennek leveszed a timeoutját, akkor gyorsabban lelövi a cuccot ami kihal lekapcskor... www.ntcompatible.com-on talán találsz infót erről.
  • Hunnenkoenig
    #2191
    Tudja valaki, hogy mi lehet az oka annak, hogy a WinXP egyszer csak nagyon sokaig shut down-ol?

    Egy par honapi müködes utan mindig elkezdi. A napokban törtent, hogy egyik este meg le ment siman, a következö nap mar 5 perc kell neki. Regen volt mar olyan, hogy vagy 15 percig tartott mig kikapcsolt. Igaz most telepitettem egy progit, es utana ujra letöröltem es azutan kezdte, de nem hiszem, hogy az lehet, mert a legutolso esetkor ezt a progit meg nem is ismertem. Mar csinaltam mindent, registry kitakaritas, defragment etc. de megsem javul...
  • G. Joe
    #2190
    még nem! és minek crack? simán felmegy, csak jo leygen a key :)
  • Hunnenkoenig
    #2189
    Az valami anti virus program lesz! Kapcsold ki oszt kesz.
  • Hunnenkoenig
    #2188
    Mi nem megy? Kicsit pontosabb leirast adj.

    Rakd be a WinXP CD-t, a bios-ban allitsd a first boot-ot CD-re aztan inditsd ujra a gepet. Akkor elindul a setup es leformatalhatod a winyot, aztan telepitheted ujra.
  • bdl
    #2187
    köszi
  • Borg
    #2185
    windowsupdate
  • bdl
    #2184
    sziasztok
    áttérnék magyar xp-re milyet kéne letöltenem és miket hozzá, hogy minden rendben legyen? olvasgattam sok felé, de sokfélét írnak nem tudok eligazodni rajtuk, esetleg egy jó magyar nyelvű oldal ahol korrekt leírás van? kössz a segítséget
  • Hunnenkoenig
    #2180
    A skin neve ChaNinja.
  • Mike
    #2178
    feltettem az sp1-et, azóta kicsit fura

    pl. ha beteszed a cd-t ugye alapból jön az a trutyi ablak, hogy mit kezdejn vele: ott pl. nincsenek most ikonok.
    másik: ha pl. fehér a menüelemek szine, akkor bizonyos programoknál a menüsorban a szöveg fehér alapon íródik ki, de a háttér marad (jelen esetben) vajszinü. Mondjuk ez csak csúnya.

    vki tapasztalt már hasonlót?
  • Mike
    #2177
    tetszik, ez melyik?
  • lck
    #2176
    Az Office gyorsindító ( vagy mi a rák ) is pörgeti a vinyót. Ha rajt van a vezérlőpultban van az ikonja.
  • Borg
    #2175
    http://cwx.ini.hu
  • Pheel
    #2174
    Borg írt vmi ilyen címet ebben a szekcióban csak egy másik topicban. Onnan tutira :)
  • Lacc
    #2173
    Tudna valaki segiteni? Most raktam fel újra az XP-t de az Explorerben nincs Java-támogatás. Hol lehetne letölteni valami patchet ehhez?
  • SoftFX
    #2172
    Válaszok:
    Dodi:
    Nem a cdrommal van bajom, hanem a vinyoval, hogy állandóan ír...
    user01:
    Indexelést már rég kikapcsoltam...
    Butuska:
    Ki van lőve a rendszervisszaállító, de így is megy...

    Szóval a vinyo még mindig megy, valamit állandóan ír/olvas (mégha nem is nyúlok a géphez), nállatok is ez van?
    Megszüntethető?

    XP rulez!
  • norblyn
    #2171
    Tehát a benti gép, visszahívás után modemen keresztül "továbbítaná" felém a netet. „Hídkapcsolat” a hálókaresz és modem között kéne...
  • norblyn
    #2170
    Sziasztok!

    Az Xp-ben melóhelyemről a visszahívás otthon, távoli sima modemes gépre, rendben visszajön, de a másik munkahelyi gépem (ami visszahívott) nem megy ki a netre.
    Munkahelyi gépemben van egy 56k modem,+hálókártya. Az Internetre ábra: davicom->cisco router->catalyst switch->path kábel : )-> hub-> munkahelyi gépem hálókártyája. Mindent beállítottam az ajánlás szerint, DNS, IP, Getway belőve. Minden okés is, de otthonról a visszahívás után,nem tudok kimenni a munkahelyi gépemmel a netre.
    Szokásos dns error...

    Előre is kösz!


  • Hunnenkoenig
    #2168
    Hat en rakerestem es az összes link a java sun-hoz vezetett! Nekem az 1.3-as van fent, mert az legalabb nem installalja azt a szar webready-t vagy hogy hivjak azt a fölösleges programot. Es eddig semmi bajom nem volt! Meg java alapu rpg-ket is tudok jatszani a weben, ugyhogy nincs igazad Palika!
  • palika
    #2166
    BorgTV www.borgtech.org
  • palika
    #2165
    Download.com-ról töltsd le az MS Java-t, a Sun-féle Java-val nem fog menni sok minden
  • Hunnenkoenig
    #2164
    Nem lehet automatikusan letölteni!!!! Menj el a http://java.sun.com/ -ra es töltsd le onnan kezzel... Azt ajanlom töltsd le inkabb az 1.3-asat ne a legujabbat az 1.4-eset! Egyebkent megjelent a servicepack 1, amiben ujra benne van! De csak akkor tudod installalni, ha eredeti az XP!!
  • Hunnenkoenig
    #2162
    remelem most menni fog:
  • Hunnenkoenig
    #2161
    Sracok talaltam egy tök jo oldalt! http://www.themexp.org/

    Az en windowsom most igy nez ki:

  • Borg
    #2160
    én mikor SA6-ról TUSL2-Cre átálltam (alaplap proci ram csere) akkor megoldotta az XP magától a dolgokat, semmi reinstall nem kellett.

    Persze ha nagyon változik a chipset, meg a konfig, akkor érdemesebb ujratelepiteni...
  • savafan
    #2159
    Köszi az infőkat. Egy próbát megér akkor a telepítés nélküli, ha nem megy akkor újrarakom. Ezek szerint nem kötelező csak ajánlatos.
  • Pheel
    #2157
    Van rá esély, hogy elindul az új hardverrel is, de előtte szerintem mentsd el, ami menthető és csak úgy próbálkozz! :)
  • Borg
    #2156
    "rendesen tele van a gépem."

    Pont emiatt ajánlatos. De nem kötelező.
  • savafan
    #2155
    Hali mindenkinek!

    Volna egy olyan kérdésem, hogy alaplap és proci cseréje esetén "kötelező" nulláról felinstallálni az XP-t (format C:) vagy inkább csak "ajánlott"? Vagy esetleg van valamilyen okosság az ilyen esetekre, mert nem szívesen törölnék mindent, rendesen tele van a gépem.

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • node
    #2153
    Húúú! Szép korán keltél!
  • node
    #2152
    Helló!

    Van egy-két kérdésem, ami itt kell megkérdeznem, mert úgy érzem érdemi választ is kaphatok rá!

    Mire van a System Volume Information nevű mappa? És mit keres benne egy Restore2345fdfs235fsdf... kb ilyen nevű másik mappa, amiben kb 100 kisebb mappa van, és azokban vagy 3,5 GB adat, ami csak foglalja a helyet. Lehet ezt törölni szimplán kidobálással? Van valami beállítási lehetőség arra vonatkozóan, hogy ne kezdjen el az XP ilyen nagyméretű restore anyagot gyártani?

    Előre is köszönöm a szaktudást!

    node
  • lck
    #2151
    Sziasztok!
    Tömörített mappát akarok létrehozni.
    De az Új>Tömörített mappa menüm nincs.
    Vszleg az XP AntiSpy tiltotta le, de nem állítja vissza. Tudtok megoldást?
    KSZI. LCK
  • Pheel
    #2150
    DScaler a neve. Keress rá google-n!
  • Dodi
    #2147
    Kapcsold ki a CD olvasók, írók automatikus indítását. (autorun)