25353
Whistler - Windows XP
  • Xanyi
    #1882
    Bakker :) Nem lehetett megnézni, mert az is le volt tíltva! Engedélyeztem, és azóta a hiba sem jelentkezik, úgyhogy nem is volt rá szükség!
    Na de hülye vagyok!
    Kösz nektek!
    Xany
  • Xanyi
    #1881
    Köszi! Megtaláltam, most nézem :)
    Xanyi
  • Frenzy
    #1880
    Ha jol sejtem mire gondolsz, akkor a legegyszerubben ugy hozhatod elo, hogy a My Computeren (Sajatgep) jobb klikk, majd Management. Itt lesz egy Event Viewer, ami alatt a rendszer logok vannak.

    De a Control Panel / Administrative Tools / Computer Management utvonalon is elerhetoek.
  • Xanyi
    #1879
    És az event logot hol találom?
    Előre is köszi!
    Xanyi
  • Z
    #1877
    Nahát!

    Kellemeset csalódtam, hogy milyen kultúráltan is tudsz viselkedni!
    Kicsit szar a fenti mondat megfogalmazása, de talán érthető...

    Amúgy köszi, megyek beruházok egy 256-os egységre!

    Bye, mostantól nem leszek!
  • John Rambo
    #1876
    Toltsd le valahonnan a RefreshLock nevu progit, es az majd fixalni fogja a frekit.
  • lordring
    #1874
    Sziasztok!
    Remélem vki tud nekem segíteni.Tegnap hosszú idő után áttértem Intelről AMD-re.Elég rosszul kezdődik,mert az XP telepítésekor az elején be kellene adni floppyn az alaplap ATA vezérlőjét.Csakhogy ilyet sem az alaplap,sem a VIA honlapján nem találok.
    Alaplap:Matsonic 8137C VIA266a chipsetes.

  • Borg
    #1873
    Nézd meg az event logot, ha hiba van kiirja. Ha nincs hiba, akkor megint csak a hálókártya rossz konfigolása lesz a ludas... nekem kb 12-17s a win betöltése a power gomb megnyomásától:)
  • Xanyi
    #1872
    Köszi a segítséget!
    Az a kikapcsoláskor letíltom, bekapcsoláskor engedélyezem módszer működik!
    De az még mindig nem oldódott meg, hogy miért időz annyit a Windows indítása... feliratnál!
    Ez azóta van, hogy babráltam a services-nél, és letiltottam egy-két dolgot! Szal nem tudjátok mit csesztem el?
    Előre is köszi!
    Xanyi
  • mekkmester
    #1871
    Ez, a még nem telepített proginál nem mükszik!
    Kiírja, hogy NT W95 vagy W98 kell neki!(AutoCAD2000)
  • Pace
    #1870
    jobbgomb a progira, amit futtatni akarsz, és kompatibilitás fül.
  • mekkmester
    #1869
    Helló Mindenki!
    Hol kell az XP alatt a W98 compatibilis módot beállítani?
    Valahol már találkoztam vele.
  • Borg
    #1868
    Nekem is igy megy, már idétlen idök óta.
    Próbáltam 1000 féle megoldást, csak 1 jött be.
    Gép lekapcskor letiltom mind2 LAN kártyám (connect to>show all connections>jobbclick a kapcsolatra és disable)
    AZtán inditáskor meg ugyanez enable.
    Igy nem pusztul. Ez a 2 manöver 3-3 másodperc, hameg nem csinálom meg akkor 1-2percig halott a gép inditáskor, sőt a géppel induló programok be is halnak töle teljesen olykor, pl vga tuning stb..
  • Xanyi
    #1864
    Hi!

    Az a gondom a Windows XP-vel, hogy miután bekapcsolom a gépet, és elindul, egy jó darabig szinte semmmit nem lehet csinálni! Például Windows Commandert vagy egy Worldot el lehet indítani gond nélkül, de ha pl csatlakozni akarok ADSL-el a netre, vagy csak simán az Outlook Express-t akarom megnyítni, esetleg a Vezérlőpulton belül a Hálózatokat vagy az Eszközkezelőt szeretném elindítani, egyszerűen nem indulnak el, csak megfagynak! Ilyenkor várni kell, és körülbelül egy perc mulva hírtelen minden beindul, és onnantól fogva minden OK! Eddig a Systrayen sem töltődnek be a programok! Ha bekapcs után áll a gép kb egy percet, akkor utána már minden gond nélkül megy! Tehát valami blokkol néhány dolgot az indítás után! De mi? Egyébként frissen telepített XP-ről van szó, persze azóta már feltettem programokat és drivereket, de semmi nem változott! Servicéket is próbáltam kilőni, meg beállítani, hogy semmi ne induljon a Windowsal együtt, de úgy sem jó!
    Régebben is volt ezen a configon XP, de akkor minden simán ment! Azóta csak egy hálókártya került bele az ADSL miatt!
    Jah, és amikor indul a Windows, és kiírja, hogy Windows indítása... akkor is 15 mp-t időzik semmittevés nélkül!
    Mi lehet a gond?
    Lehet a hálókártya hibás?
    Előre is köszi!
    Xanyi
  • lengyela
    #1863
    KÁR
  • Dörmike
    #1861
    Szia!
    WinXP homeban nincs ilyen lehetőség.
  • lengyela
    #1860
    Sziasztok!
    Hogyan felhasználót úgy különválasztani, hogy pl:a G wincsi csak Béláé, a H meg Ödöné ... legyen?
    Hogy lehet megadni, hogy a felhasználó ne telepíthessen és ne törölhessen?
    Hol lehet elérni az ide vonatkozó beállítást?
  • Z
    #1859
    Hogy te milyen segítőkész vagy! Baszogatni azt tudsz...mi van túl vagy pörögve? Mert a poénok csak lepattognak rólad.

    "Nagyon sok ember észverette már, hogy sokkal jobb, mint bármilyen Win eddig. Ha te nem, hát nem..." ----- hol láttál olyat, hogy azt mondtam volna, hogy rosszabb, mint bármelyik eddigi windows??? Ha te láttál, hát láttál...

    Amúgy meg próbáld már meg kicsit lazábban venni a dolgokat.

    Ha az ilyen megnyilvánulásaiddal csak segíteni akarnál, akkor azt jól titkolod! :)))
  • Z
    #1858
    Van egy cd az alaplaphoz, és azon van egy driver, amit fel kell telepíteni, és akkor jó lesz az ac97.
  • Borg
    #1856
    Ha a ME után tetted az XPt, abból inditva a setupot, csinálnia kellett volna automatikusan.
    De a boot.init is meg lehet editolni simán.
  • Fecske
    #1855
    Hali!
    Van két vinyóm, az egyiken WinXP Pro a másikon WinME. Az XP-nek állítólag van valami boot menüje. Hogy lehet azt beállítani úgy, hogy ki lehessen választani hogy melyik rendszert indítsa el? Talán a boot.ini -t kell valahogyan átírni vagy valami?

    Köszi a segítséget!
  • Borg
    #1854
    drivert feltenni hozzá?
  • danesz
    #1851
    XP az azért szar, mert kémkedik!!!
    Itt a cikk: http://root.hu/?c=187
  • Pheel
    #1850
    Ne légy lusta! Már legalább 3x le lett írva ebben a fórumban is!
  • Pheel
    #1849
    Miért kaphassa be? Ha neked nem tetszik, ne használd és kész. Nagyon sok ember észverette már, hogy sokkal jobb, mint bármilyen Win eddig. Ha te nem, hát nem...
  • RelakS
    #1848
    Nekem 64 MB rammal eldöcögél, és full a grafika.
  • kokas
    #1847
    Sziasztok!

    Segitsetek, hogyan lehet a frissitést (85 Hz) beállitani D3d alatt, mert a desltopon müködik, de ha 3d alkalmazásra vált mindig 60Hz re ugrik vissza felbontástól és szinmélységtől függetlenül!
  • Z
    #1846
    Pheel: ennyire mem igényes az XP??? akkor bekaphassa! :D

    Az XP amúgy nem rossz, mert tényleg ritkán dobálózik jégkrémekkel...
  • FREAK
    #1842
    thx!
  • NeoMaN
    #1841
    OK sikerult, 384MB amugy.Meg1 kerdes:
    Maximum Transfer Unit (MTU)-ot hol a budos picsaban lehet beallitani??Orak ota ezt keresgelem...
  • Pace
    #1838
    system prop, system restore fül
  • Pace
    #1837
    APM bekapcsolása XP alatt, vagy ACPI bekapcsolása biosban, vagy ha egyik se megy, akkor reinstall, és mikor scsi eszközöket akar telepíteni az elején, akkor F6 HELYETT F5-öt nyomsz, és kiválsztod, hogy ne AT comp. géped legyen.
  • NeoMaN
    #1836
    Szasztok.Most tettem fel az XP-t (angol,corporate).Meg tudnatok mondani,hol tudom kikapcsolni benne az allando winyotekergetest?(asszem restore).thnx
  • FREAK
    #1835
    kéne egy kis help


    WinXP+Gigabyte 7IXE4 alaplap

    és nem kapcsolja le, hanem kiírja a szokásos szöveget, mint anno az at-s lapoknál (most kikapcsolhatja....)

    valaki??
  • Lolka
    #1834
    Sziasztok

    A cégnél egyre elterjedtebbek az XP-k és van egy olyan gyanúm hogy ezeket elég jól lehet távolról figyelni. Szóval van az XP-nek olyan valamilye amivel megtudnak engem pl a rendszergazdák távolról figyelni? Hogy mit csinálok éppen, miket futtatok a gépemen vagy hasonlók?
  • csirkefog
    #1833
    Hali!

    Hogyan változtassuk meg az XP Pro Corporate Edition Product Key-t??

    Klikk
    ide!!!


  • Pheel
    #1832
    Jah! Nekem is csendben van azóta :))))
  • Pace
    #1831
    Lehúzod az alaplapról?
  • Sound
    #1830
    kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet XP alatt tutira kikapcsolni a speakert!!! Hangerőszabályozónál nincs olyan poti, a Beállítások alatt a Tulajdonságoknál sem találtam aktiválható potot, ötlet???
  • Pace
    #1829
    vagy divx, meg más codec csere...
    nem biztos, hogy a proci kevés neki, nekem volt olyan, hogy egy ideig ment, aztán feltettem azt a szar 5ös divX-et, és késett a hang mindenhol...