25351
Whistler - Windows XP
  • kjhun
    #25351
    A Simplicity XP ha kell valakinek:

  • kjhun
    #25350
    Áll még a kérdés?? A Hope 2009-et, felraktam, egy tárhelyre.
  • kjhun
    #25349
    Kicsit pontosítanék!

    Áttúrtam, a lemezeket. Legalábbis, a telepítős pakkot. A mappából hiányzik a lemez, de asszem ugyanaz van meg, egy másik DVD-re is kiírva, az meg van még. A Reborn, az asszem pedig meg volt annak idején, de EE-s XP-ben, az említett lemezen, csak a 2006-os Simplicityí-t leltem meg. A Hope a másik, ami ISO-ban van meg, a régi gép vinyóján.
  • kjhun
    #25348
    Szia!

    Asszem, meg vannak még ezek!

    A Reborn változat, az biztosan meg van, egy DVD-n. Hogy, bele lett-e piszkálva-e, a vírusgyanús programok miatt ebbe, azt nem tudom. A Daytona-s, lehet megvolt egyszer valamikor. De, van egy 2009. januári "Hope" névre hallgató XP-m. Sima CD-s verzióban, a 2014-es SP3-as is meg van, meg külön DVD-n, csomó program 'csendes telepítős' módon összerakott formában, amit a WPI alá be lehetne rakni. Sokáig tervben volt egy ilyen saját XP összerakása, de nem lett belőle végleses cucc, csak egy félbehagyot projektként vannak meg, az állományok. Ezen felül, lehet van egy 3.-ik változat is DVD-n, de nem mondom ezt biztosra.

    A Hope-féle DVD-s XP NFO-ja:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Leírás:
    Szeretném mindenkinek bemutatni az általam készített új operációs rendszert melyet Hope néven kereszteltem el.
    Ez Microsoft Windows XP Professional OEM SP3 (Integrált) 2008.12.17-kei frissítésekkel van ellátva.

    - Minden nagyobb vagy lényegre törő buherálgatás nélkül,az esetleges instabilitasi problemakelkerülése miatt,ezeket kihagytam...
    - Az újjonan fel lépet KABUL időzóna frissítési probléma kiküszöbölve !
    - Az OS teljesen megfelel az eredetiség vizsgálaton.
    Internet Explorer 7,Windows Media Player 11integrálva....
    - Nincs benne driver mert ez a verzió az olyan gépekre készült melyek nem igénylik a drivert,de ettől függetlenül felemegy bármien gépre... :)
    - Theme dll modositva /elfogad alairatlan temakat/

    - Tehát lehetőleg mindenképp leformázott partícióra kell telepíteni!!

    - Az asztali témákhoz már nem kell felrakni styleXP-
    és egyéb programokat, letöltöd dupla klik és fut, persze nagyon kell vigyázni, mert a vírusok előszeretett lelőhelyei a témák.1 téma lesz elérhető az ubuntus téma.
    - Háttérképekből össze válogattam az eddigi Extended Edition-ból kb. 180-at amit be is állíthatunk amikor szeretnénk,ha az alap nem tetszik valakinek de ez izlés dolga.

    *T-12-es: Programok

    Windows Installer 4.5
    Microsoft .NET keretrendszer 1.1 +SP1 + nyelvi csomag
    Microsoft .NET keretrendszer 2.0 +SP1 + nyelvi csomag
    InstallShield Script Engine V7, 8, 9, 10, 10.5, 11
    MSXML 6
    JAVA futtatokornyezet 6
    Adobe Flash Player 10
    Reorder Directories telepitese
    NTWDM fix telepitese
    Daemon Tools 4 SPTD driver 1.56
    UnLocker 1.8.7

    * Választható Programok (WPI)

    DirectX9 2008_11 frissités
    MobieMouse
    FoxitReader
    CloneCD-DVD
    MagicISO
    FireFox 3.05
    Totalcommander 2008
    ClockX
    Everest
    Nero 7, 8
    NotePad++
    PowerDVD 8
    Skype
    Daemon Tools 4,03 ( itt megjegyezném hogy a daemon miatt leállhat a telepítés nem aktív net alatt( tehát nem vagy kapcsolódva a nethez) ezért lasabban települ mint társai de ettől függetlenül nálam felment laptopon is.)

    uTorrent 1.7.7
    Bittorrent 6.1.2
    ffdshowPACK (ffdshow+ac3filter+matroska splitter)
    KliteCodecpack
    PhotoShop
    ACDSee 10
    messenger 8.5 (9-et nem érdemes beletenni csak szarabb mint volt szerintem )
    VLC player
    Mozilla Thunderbird
    Winamp
    mplayer
    Free download manager
    Audacity
    Media Player Classic
    Media Player Classic HomeCinema
    Paint.NET
    ConvertXtoDVD
    Microsoft math 3.0
    Nevnap nyilvántartó
    .NET 3, 3.5
    Windows defender
    CCleaner
    WinRAR
    Avast
    ESET smart security
    Office 2007
    Klasszikus menü az office 2007-hez
    PocketDIVX
    Safari böngésző
    VideoCharge konvertáló
    Transbar

    Gépigény:

    - Optimális gépigény:
    Processzor: 1Ghz vagy enél nagyobb..

    Memória: 512/767 MB

    Tárhely: 6000 MB

    Egyéb:minimum 64 MB VRAM videókártya

    Internet: egyes programokhoz pl. böngésző,chat program.
    (Ennél kisebb rendszeren is elfut, de ez az optimális!)

    képek:



    http://noob.hu/07/0115/hope1.JPG

    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2022.02.14. 12:32:11
  • mache_
    #25347
    Sziasztok!

    Van néhány őskövület gépem különböző célokra fenntartva, amiken a Windows Xp extended edition különböző változatai futnak, és így több mint tíz év után szeretném őket újratelepteni. A gond az, hogy az ehhez szükséges képfájlok nekem már nincsenek meg és nem tudom honnan tudnám őket letölteni. Nem tudja valaki, honnan tudnám letölteni ezeket a képfájlokat, vagy ha valakinek megvannak még ezek az ősrégi telepítők meg tudná osztani? Főleg a Reborn és Daytona 2008 verziók érdekelnének. Tudom hogy ezek kalóz verziók, de egy több mint 20 éves rendszerről beszélünk.
    Utoljára szerkesztette: mache_, 2022.02.13. 09:53:35
  • JonasSandor
    #25346
    Gondolom lecserélted 10-esre.
  • kjhun
    #25345
    Friss böngészők Windows XP-re
  • kjhun
    #25344
    Sziasztok

    Ismerős gépén valami elkúródott.

    Bootoláskor ezt írja (angol a win): BQHGR is compressed

    Gooooogle semmit sem talál ezzel kapcsolatban.
  • xxdani
    #25343
    Oszt mi van ha a 32lehetőség ott van hisz miért ne, de úgyis csak kettőt hagy kijelölni.
  • kjhun
    #25342
    Ezt, magyarázza már meg valaki:


    32 magot is támogat az XP?? A proci, csak 2 magos, azért lehet csak az első 2-őt kijelölni. Tudtommal csak 2-őt kéne támogatnia, nem 32-őt. XD (XP SP3 x86)
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2014.11.06. 23:09:03
  • kjhun
    #25341
    Inkább, telepítsd a "Final" verziójú XP-t. Vagyis, amelyek az összes Update-t tartalmazzák integrálva az SP3 megjelenése óta, amiket kiadtak hozzá.

    Lásd: #25320
  • Livius
    #25340
    Létezik valami megbízható, nem agyon buherált windows update telepítő pack, ami a Windwos XP SP3 utáni frissítéseket felrakja? Egy XP SP3-at kell majd telepítenem a közeljövőben, és nem szeretnék vacakolni a hol működő, hol nem működő idejét múlt windows update weboldallal.
  • binya
    #25339
    Sziasztok!
    Ugyan az a gondom, mint a Panto user-nek, csak azzal a különbséggel, hogy más olyan ismerősömnél akik ugyan annál a szolgáltatónál vannak nem tudok sem az ő gépükkel sem az enyémmel feljelentkezni a szerveremre, azonban más olyan embernél aki más szolgáltatónál van az ő gépe is feljelentkezik és az enyém is nála ha átviszem hozzá! :D

    Érdekes! Szerintem a szolgáltatómmal van egy kis gubanc!
    Ötleteket előre is köszönöm!

    ui.:
    Egyébként itthonról minden más helyre bejelentkezik az ftp-m, csak erre az egyre nem, azonban a tárhely szolgáltató jelezte, hogy a parancsküldés elmegy de amikor a jelszó és a username lekérés jön akkor választ a szerverük nem kap és úgy látják, hogy mikor a gépem ezeket elküldi valahol útközben blokkolásra kerülnek az adatok!
  • Panto
    #25338
    Szia kjhun
    Mindenhová fel tudok menni saját gépemről ftp vel, csak a sajátomra nem. :(
    A saját weboldalamra csak idegen helyről tudok felmenni. Keresem a hiba okát, eddig sikertelenül. (Majd úgy náz ki mintha tiltva lenne a gépem IP je.)
  • kjhun
    #25337
    Lehet, hogy a szolgáltatód keveri a sz@art. Kérdezz rájuk, hogy mi a búbánat van. Sajátgépben se jó?
  • howarju
    #25336
    Hi!
    Ezt nem tudom! Minden esetre, az "530 Login incorrekt" kiírást akkor kapjuk ha a szolgáltatás megszűnt.
    Talán, Valaki aki többet tud erről majd tájékoztat!
  • Panto
    #25335
    Szia howarju!
    Nem másoltam semmit, a teljes Windows és a többi program is teljesen le lett törölve, formattáltam a winchestert és újra telepítettem az egészet, még sem működik.
    Még arra gondolok, hogy mivel két winchester van a gépben, talán a windows írhatott a másodlagos meghajtóra valamit, amit a frissen telepített operációs rendszer vissza állíthatott. Ilyen elképzelhető?
  • howarju
    #25334
    Szia Panto!
    Sz.V.Sz. telepítsd újra a Total Commandert! Ne csak bemásold egy elmentett beállítását, nálam is volt már ilyen gond!
  • Panto
    #25333
    Sziasztok.
    Total Commander - rel kapcsolatban szertnék segítséget kérni.
    Windows XPSP3 - at használok, vezeték nélküli (parabola tükrös) kapcsolatom van. FTP fel, le töltéshez Total Commandert használok, idáig ment minden hiba nélkül, azonban valami hiba történt, mert FTP-n keresztül nem tudok a szerverhez csatlakozni mert "530 Login Incorrekt" hiba üzenetet kapok. Az adatok pontosak és hibátlanok mert más számítógépekről a kapcsolat hibátlanul működik csak az enyémről nem megy.
    Már sok mindent megpróbáltam, ellenőriztem a wi-fi router és a modem beállításait, jelszót változtattam, kipróbáltam más feltöltő progival (Fle Zilla) , újra telepítettem a Windows-t, de a hiba jelenség megmarad, nem találom a hiba okát.
    Megkérlek titeket segítsetek megtalálni a hiba okát. Tisztelettel Panto
  • kl24h
    #25332
    Mivel újratelepítés után is csinálja, akkor ott valami nincs rendben. Le lehet tesztelni a RAM-okat is, de mivel vírus volt rajta az is megtörténhet, hogy a gyökérvírus megmaradott és ezért nem jött helyre.
    Egyszer teszteld le a RAM-okat, lehet a memtest86+ programmal vagy egyenként hagyod benn a gépben (tehát csak egy RAM-ot hagysz a gépben), mert attól el kell induljon a Windows még ha csak 256 MB a RAM, akkor is.
  • SzocsA
    #25331
    újratelepítettem neki. volt rajta vírus is.
    de újratelepítés után is csinálja ezt. indítás után 2-3 perc múlva befagy, start menüre ráklikkelsz és akkor olyan 1-2 perc múlva nyitja meg.
    meg akármi mást is.
    aztán pár perc múlva meg faszán működik olyan mintha semmi baja nem lenne.
    aztán egy kis idő elteltével megint.
    tegnap előtt kifújattam a gépét mert 4 év alatt egyszer sem volt kipucolva.
    tiszta por volt a táp meg a proci. volt rajta ilyen plomba szerű kis szürke papír, mindkét ház oldala le volt ragasztva.
    meg hát a gépe ott van a radiátor mellett 10 cmrel... már 4 éve kb.
    nem lehet hogy a ramok döglöttek be? memtestet kellett volna még lefuttatnom.
  • Desiderata #25330
    [URL=http://hup.hu/cikkek/20140527/hackelve_patchelhetok_a_mar_nem_tamogatott_windows_xp-k]Hackelve "patchelhetők" a már nem támogatott Windows XP-k[/URL]
  • kl24h
    #25329
    Nem vírus van a gépeden?
  • suba53
    #25328
    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy egy XP-re lefutott egy olyan group policy, ami kiszürkítette a tűzfal állítási lehetőséget. Sok egyéb mellett.

    Már másik OU csoportban-ban van, ahol nem fut le még egyszer, és állítani kellene tudnom local adminnal a tűzfalat.

    Hogy tudom kikapcsolni a Group policy korlátozásait? Konkrétan a tűzfal lenne fontos. Úgy hogy a tűzfal szervíz fusson.
  • Mr_no_NaMe
    #25327
    a notebook: eee pc 1000h, és elvileg a legfrissebb 2008-as driver van fent rajta wifi szempontjából.
  • Mr_no_NaMe
    #25326
    Sziasztok!

    Xp sp3-at telepítettem egy netbookra, de előjött a szokásos wifis probléma: ok nélkül megszakad a net és csak akkor lehet használni újra, ha újraindítod a gépet.

    Otthon 2 laptop is van, semmi köze egymáshoz a három gépnek, és ugyan az a probléma. Megszakad a net, minden ok nélkül. Egyszerűen csak elmegy. Valaki azt mondta, hogy egy wifi manager program megoldja a gondot, de kérdem én melyiket kell használjam?
  • gergely1991
    #25325
    Lehet megkellene keresni a telepítőt(azon belül tudsz "upgrade"-elni,"repair"-ezni,vagy egyszerűen "uninstall"-ni).
  • kl24h
    #25324
    Szerintem valami profi vírust kaptál és azért viselkedik így a gép.
    Ajánlok egy komoly géptisztítást, mert lehet megoldódik a probléma. Itt van ez a bootolható Kaspersky Rescue Disc 10, ki lehet írni CD-re vagy USB-re (meglátod az utasításokat) és leellenőrzöd a gépet.
  • SzocsA
    #25323
    AVG free antivírus volt fent a gépen és nem működik rendesen,
    betöltés után kb 5 perc múlva állandóan lassan töltenek be a programok.
    Nem lehet uninstalálni. nem lehet megnyitni, ha rákattintok befagy.
    megpróbáltam az msconfigban kikapcsolni, hogy ne induljon el automatikusan.
    csak belassult és 15 percig nem csinált semmit, újra kellett volna indítani, csak kinyomtam.
    Ezután meg nem tölt be az xp megjelenik a logo, a töltésképernyővel és csak tölt vagy 10 percig a numlock billentyűt, ha megnyomom nem reagál semmit. világít folyamatosan.
    Csökkentett mód sem tölt be.
    Game over? :D
  • kjhun
    #25322
    Nem raktam még fel egyiket se. Pedig, már újra kéne rakni a Wint-t, és üres CD is kéne hozzá. :)

    Igen, a végleges kiadások, ahogy az NFO-kban olvasható. Jó lenne, ha az MSDN verzió is ki jönne már. Az, talán jobb valamivel. A 609-es verzióban, a .NETFX 1.1-3.5-ig van egyben egy "custom" 7-Zip SFX-es telepítőben, és Chipset/LAN/MassStorage/CPU-s drivereket tartalmaz. Míg, a másikban, csak az alap .NETFX telepítő és MassStorage drivereket tartalmazza. Elvileg mind a két változatban, a SATA driverek bele vannak integrálva az XP telepítőbe.
  • jackoneill90
    #25321
    ezek jók? a legvégső változatok?
  • kjhun
    #25320
    OFF!


    Ha, netán bespájzolnád őket, a későbbi időkre, nosztalgiaként elővenni őket. ;-)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Windows XP Professional SP3 x86 Integrated April 2014 IE8-WMP11 SATA Hungarian-Kori

    Katt

    Microsoft.Windows.XP.Pro.HUN.SP3.Integrated.2014.April-609team
    Katt


    A fentebbiekre reflektálván, lesz hivatalos MSDN verzió belőle?
  • xido
    #25319
    Na..munkahelyi xp...ma csinált egy furcsát,sőt folyamatban van,egyszer csak megfagyott,nem reagált semmire..akárhanyadik újraindításkor is befagy,mikor betölti az asztali ikonokat..és sehova semmi...csökkentettben vagyok most működőképes..próbálok valami xpre még frissítő vírusirtót ráküldeni mindjárt..
  • howarju
    #25318
    Hi!
    Ha mennyiségi licenckulcsos az XP-d akkor az már lejárt!
  • jackoneill90
    #25317
    véletlen egybeesés, hogy 8án lejár az xp és a mai nap kitette a szöveget ,hogy ön szoftverhamisítás áldozata lett? Közbe meg teljesen legális !!Mocskos disznók
  • gergely1991
    #25316
    SP2-est használok annak rég lejárt a támogatotsága,semmi bajom azóta se (időnként egy liveOS antivírussal leszagoltatom a gépet). :D
    De már a Xubuntut (is) szokom. :)
  • marsu
    #25315
    köszi
  • kl24h
    #25314
    Nyugodtan lehet használni a Windows-t, másképpen a kiberbűnözökket inkább az antivírus tartja távol és nem a Windows.
    Pl. aki jelenleg feltelepít egy Windows XP SP3-at (vagy SP2), ha jó antivírust használ, akkor pont úgy lesz megvédve, mint aki a legfrissebb Windows XP használja.
    Majd idővel csak egy probléma fog fennállni, hogy a legtöbb szoftvereket nem lehet Xp-re telepíteni.
  • marsu
    #25313
    link
  • marsu
    #25312

    ez most vicc?? Egy hét van hátra a régi Windows életéből, utána veszélyes lesz használni, mert rászállnak a kiberbűnözők. Ezért mindenképp szakítanunk kell az XP-vel. Szerencsére ezt megtehetjük olcsón, vagy akár ingyen is.