25353
Whistler - Windows XP
  • Pace
    #3000
    kapcsold ki az automata újraindítást, és nézd meg, hogy mit ír ki a kékhalál
  • Pace
    #2999
    vezérlőpult/felhaszálói fiókok, és ott vendég engedélyezése
    vagy új felhaszáló felvétele...
    biztos, hogy jó a crosslink kábel?...más hálóban nézted 2 gép között?
  • Örm
    #2997
    Mitől van az hogy némelyik játéknál kifagy a kép majd újra indul? P4 1.5, 768MB DDR, Gef 4 Ti 4200 128 Mb, Detonator 41.09, Direct X 9
  • Pace
    #2995
    fix IP a kártyáknak, azonos tartomány, és vendég fiók engedélyezése. így mennie kell.
  • Pace
    #2993
    crosslink kábellel lehet csak összekötni két gépet.
    vagy vegyél olyan, vagy sima pach kábelt szerelj át.
  • Patesz
    #2989
    DirectX 9 van fönn.
    Fölraktam XP drivert.
    Lehet hogy valami frissités kell neki?
  • Mhosah Myth
    #2988
    Nagyon köszi,sikerült!Nem is tudom hogy köszönjem meg!A BIOS-ban volt elállítva!
  • PetruZ
    #2987
    Nincs kikapcsolva az USB port nálad? Az eszközkezelőben meg tudod nézni. Ha nem is hozza fel, akkor vszleg az alaplapon van kikapcsolva (BIOS Setup-ban engedélyezd újra). Ha nem, más ötletem nincs. :)
  • PetruZ
    #2986
    Akkor ez inkább driver / DirectX gond lehet sztem.
  • Mhosah Myth
    #2985
    Lenne egy kérdésem:Nemrég vettem egy Lexmar Z25-ös nyomtatót!Benyomom az usb portba és nem ismer fel semmit és semmi sem történik!Tesómnál ugyanúgy xp van nála berakom ott rögtön felismeri!Mi lehet a baja?HELP ME!
  • Patesz
    #2984
    De 98 alatt minden játékomal tudtam játszani, most meg egyel sem.
  • Pace
    #2983
    setupcor file a 9x verziókban van.
    értem, hogy nem jó megoldás, de egyenlőre gondolom az lenne a cél, hogy felmenjen...
    ha meg felment már, esetleg win alatt kiderülhet inkompabilitás, ami miatt a telepítő is fagy. de ez csak 1 5let...
  • PetruZ
    #2982
    Milyen játékokat akarsz játszani? Ez a kártya igen-igen régi már, igen valószínű, hogy az újabb cuccoktól egyszerűen fejreáll. A Detonator driverekben meg már jóideje nincs frissítés GF2 alatti típusokhoz. Szerintem mindenképpen cseréld le a kártyát és vegyél egy korszerűbbet.
  • Patesz
    #2981
    És játszani tudsz CD-s játékokkal?
    Mert én nem. Azonal lefagy ha rámegyek az indító fájljára.
    Nekem NVIDIA TNT2 RIVA M64 -esem van.
    Neked is?
  • Hoz_Hun
    #2980
    Nekem is Nvidia kártyám van és már egyáltalán nem fagy (azért már, mert eleinte nekem is fagyot, aztán feltettem a Service Pack 1-et). De nem vagyok biztos benne, hogy előtte a videókártya miatt fagyot volna.
  • Patesz
    #2979
    Sziasztok!
    Az XP sűrűn lefegy ennek oka a videókártya, aminek márkája NVIDIA. Aztán amikor a lefagyás után újraindítom a gépet valami hibaüzenet jelenik meg,"A rendszer súlyos hiba után hejreált." üzenettel.


    Mit lehet tenni azonkívűl, hogy vegyek egy új videókártyát?Ha tudtok segítsetek! Help! Help!
  • Pace
    #2977
    esetleg winyora felmásolni, és onnan telepíteni, akkor nem szabadba, hogy hibázzon.
  • Smith
    #2976
    A Microsoft Installerrel (msi) van gondom. XP alatt sok játékot nem tudok feltenni, mert kiírja, hogy nem találja a keresett filet (pedig ott van). Ha tudtok segítsetek! Köszi!
  • SaWo
    #2975
    Lehet csak okoskodás, de ha a bios-ban kikapcsolod az autómata vírusellenőrzőt (tehát disabled-re átcsapod) akkor lehet jó lesz. Nekem mindig fagyott a telepítő, amíg az be volt kapxcsaolva.
  • Pace
    #2972
    mire van dugva a winyo, és mire a cd? slave, vagy master?
    cd-t tedd át sec. masterre, és próbáld úgy.

    egyébként ramteszt...
  • GregSB
    #2970
    Ja egy másik példa, pl. itt SG általános fórumon az AUTÓ mánia topicban be van rakva egy csomó kép külföldi siteról. Ezeknek kb a fele jön be, a többi piros X. Refresheléssel sem jönnek be, de ha használom ezt a kapcsolat javítása gombot és utánna refreshelem egyből bejönnek....

    Én ezekből arra következtetek, hogy a 'kapcsolatot' valami mindig elállítja, elrontja. Ezért gondoltam vírusra.
  • GregSB
    #2969
    1 hete az Explorerem(IE 6) nagyon nagy hülyeségeket csinál. Egész egyszerűen nem hoz be külföldi lapokat. Ami vices hogy ez csak akkor fordul elő, miután már meglátogattam néhány lapot. Gépujraindításnál tökéletesen bejön pl. a www.bbc.com, de ha úgy akarok rámenni, hogy előtte leszedtem már a leveleimet + elolvastam 2-3 magyar(vagy akármilyen) hírlapot, akkor a "A lap nem jeleníthető meg" üzenet fogad.

    Azóta rájöttem arra is, ha ekkor a Hálózati kapcsolatok ablakban a "A kapcsolat javítása" gombot használom, akkor utánna azonnal be tudja hozni a weblapot. De ha ezek után pl. új explorer ablakot nyitok abban már megint nem jön be egy sor külföldi lap. (Csak külföldiekkel volt bajom eddig)

    Mi lehet ez? Egy vírus? Ha igen akkor tudnátok ajánlani valami jó írtót?
  • SaWo
    #2968
    Xp rulez, csak 1 gondom van. Ismeritek az FT2 (Fasttracker 2) nagysikerű dos-os zeneszerkesztő progit? Van egy Creative SB Live 5.1-em. És xp alatt sehogy se sikerül beizzítani ezt a dos-os zenegépet. Ha beállítom a hangkártyát, akkor befagy a progi. Help!
  • Patesz
    #2966
    Sziasztok!
    XP driver érdekelne.:
    SPEEDWHEEL FORCE FEEDBACK
    Előre is köszönöm.
  • agyhalál
    #2965
    Szevasztok.

    XP-ben van lehetőség arra, hogy több felhasználói fiók esetén minden user, más-más, a részére megadott IP címet, illetve munkacsoportot használhassa?

    Előre is köszi.
  • raczgyula
    #2964
    Hello! Meglepődve olvasom panaszaidat az XP-ről. Nem dicsekedni akarok, csak megnyugtatni. A hibák okára sajnos nem tudok magyarázatot adni, de leírom a tapasztalataimat. 2001 novemberében telepítettem fel a Windows XP-home verziót a gépemre, FAT 32 fájlrendszer, (ASUS P4B alaplap, P4 1.6GHz proci, 512MB SDRAM, 2 db 40 GB vinyo) azóta folyamatosan frissítem a rendszert, SP1, és az utána megjelenő frissítéseket is mind letöltöttem. Több mint 120 kisebb, nagyobb program fut a gépemen. Volt rá példa, hogy 142 órát ment egyfolytában minden hiba nélkül. Minden nap minimum 10-12 órát van bekapcsolva a gép. Nem akarom elkiabálni, de még ilyen stabil operációs rendszerrel nem találkoztam. Amióta használom még egyszer sem fagyott le, és nem ismerem, hogy mi a „KÉK HALÁL”, amit a 98 és az ME állandóan produkált. Nekem is GF videokártyám van, és mindig letöltöm az nvidia legújabb detonátorait, jelenleg a 43.45 verzió van felrakva. A kártyához kapott driver és a mostani detonátor között több mint 2000 pont a különbség a 3Dmark 2001SE program tesztjében.

    A rendszer sebessége pedig minden képzeletemet felülmúlt. Betöltés 30 másodpercen belüli a kikapcsolás pedig cca. 3 másodperc. Programok indítása is (Office, Adobe Photoshop, AcdSee, Media Player, stb. ) sokkal gyorsabb, mint az előző rendszereken. CD írás problémám sem volt még.

    Javasolni csak azt tudom, hogy töltsd le a SP1-t. Nem tudom, hogy milyen az XP progid, prof. Vagy home? Ha professional és nem engedi frissíteni az SP1-t, akkor tudok egy olyan keyt, amivel menni fog.

    Üdvözlettel: Rácz Gyula
  • j3st3r
    #2962
    Sracok...

    Egy hettel ezelottig a windowsom szepen idezojelek nelkul hasznaálta a registryben a fileneveket. Egy hete azonban ragaszkodik az idézőjelekhez, és emiatt a régebben telepített komponenseket nem találja már meg....

    HELP!!! HILFE!!!!SEGICCSÉÉÉÉÉGGG!!!!


    Nem akarom újratelepíteni, mert épp határidős leadásnál tartok...
  • DayWalker
    #2961
    XP DRIVER
  • Patesz
    #2960
    Hello mindenki!
    Kéne nekem egy XP driver!
    Mághozzá az NVIDIA RIVA TNT2 M64 -hez.
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • barret
    #2958
    telepitsd ujra.valoszinűleg felkinálja a javitást.és marad minden a régi.
  • fifi99
    #2956
    Telepítettem winme-t 3Gb és xp-t 8Gb. A C:-n a winme van és az XP boot managerét használom. Most ujra raktam a winme-t(format-install), de nem tudom indítani az XP-t.
    Kérdésem van e mód arra,hogy újratelepítés nélkül tudjam indítani az xp-t?
  • Hoz_Hun
    #2955
    Hellosztok. Friss XP telepített vagyok. Van 1-2 kérdésem amire van valami válaszom, csak megerősítés kéne.
    1. Winyón nagyobb másolgatás alatt kifagy az XP(NTSF filerendszer).
    Úgy tudom ezt a Service Pack 1 javítja. Igaz, vagy van még rá valakinek ötlete?
    2. Telepítésnél az XP kifagyott a GF4 84200 Ti videókártya miatt.
    Telepítés erejéíg kárcsacsere kellet. Ez biztos (tipushiba). A kérdésem ez későbiekben okozhat e gondot?

    Leginkább az 1. kérdés izgat mert állítólag az XP nagyon stabil. De eddig töbet fagyott mint a 98.
  • Patesz
    #2954
    Köszönöm jó!
  • magyar ember 2
    #2953
    A filek (tobb is van) 730-750 MB (megaban szamolva, mert a farban nezve 750-770MB) kozottiek. Ez azert boven tul van azon a +2 perc tulirason, amit a Nero hajlando. Tuti nem a cd-vel van problema, mert ha az eredeti cd-rol masolom at a filmet (cd copy, vagy ->iso->cd), akkor megcsinalja, de ha lemasolom vinyora, es onnan akarom kiirni, akkor nem engedi, mer szerinte tul nagy. Ha nem ferne fel a cd-re akkor cd copy modban se ferne fel ra. Arra vagyok kivancsi hogy ilyenkor mit csinal maskepp mintha vinyorol irnam ki? Vmi extra beallitas?
  • Pubi1972
    #2952
    Bocsi, de olvasd el figyelmesen, hogy mit irtam, meg mivel irtam ki iso-bol!
    Nem mindig tudod addig irni a cd-t mint ahogy akarod. Pl.: most vettem noname cd-t amit majdnem 90 percig tudok irni, de pl a memorexet nem! Ha nem megy akkor ket nap mulva leszek! Es a teljes folyamatot rogzitem! Csak ird meg mekkora a file. Csa
  • magyar ember 2
    #2951
    700MB a cd, ugyanilyenrol lett lemasolva vinyora a film, ami 730-750 MB (tobb ilyen is van). Vmit magyarazott regebben PPeter a pc guruban hogy asszem mode2ben kevesebb a crc, es tobb hely jut a hasznos anyagnak, de a nerot ez nem igazan izgatja, mode2ben se hajlando 1 fillerrel tobb anyagot kiirni. A tulirast engedelyeztem, DAO-ban irok, de igy is csak 82 percet tud max kiirni a 80 helyett, a 730+ MB filmet igy se birja rairni. Pedig ha 1:1 masolatot csinalok az eredeti cd-rol, akkor jol megcsinalja (viszont igy meg a feliratot nemtom melle rakni). Szal az erdekelne milyen beallitassal csinalja meg az 1:1 masolasnal hogy ennyi adat rafer.
  • Pubi1972
    #2950
    Semmi kulonoset nem csinaltam, egyszeruen kiirtam az iso filet. Ja persze alcohollal. Ja bocs azt nem irtam. :) Az alcohol, meg egyszeruen lesz..ja, hogy mekkora a cd!
  • magyar ember 2
    #2949
    Pedig leirtam az elejen. 700MB-nel "enyhen" nagyobb a kiirando anyag, nem hajlando meg tulirassal se kiirni (pedig 700-as cd-rol lett leszedve, ha arra felfert, akkor erre is kene).
  • Pubi1972
    #2948
    Hat 5.5.10.o-val siman azt kesz! Igazabol nem ertem a kerdest! :)
  • Patesz
    #2946
    Ha ha ha ha ha ha.