25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #3050
    TheCleaner v3
  • PetruZ
    #3049
    Ekkora vinyót minek akarsz egyben kezelni? Teljesen értelmetlen, óriási lesz a helypazarlás a nagy blokkméretek miatt és később a rendezés meg iszonyat lassú lesz. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor is megérné az elejére rakni egy 2-3 gigás partíciót, amibe csak az XP-t rakod, ezt meg fel kellene ismernie az alaplapodnak. Ha az OnTrack a vinyó bootrészét lecserélte (nem ismerem, mit csinál), akkor készülj fel rá, hogy az XP mindenképpen felül fogja vágni és lehet, hogy a telepítés utáni első reboot-nál már megint nem fog működni semmi.
  • Leslie1
    #3048
    Valaki meg tudná mondani, hogy vajon miért nem tudom bekapcsolni a gyors felhasználó váltást annak ellenére, hogy a gép nem tagja domainnek? Lehet, hogy az xp azt hiszi, hogy igen?
  • A nick nevem
    #3046
    Hi!

    Win XP-t hogyan lehet DOS-ból telepíteni (egyáltalán lehet)? Úgy, hogy ne kelljen CD-ről boot-olni?

    Azért lenne szükség erre, mert van egy IBM 60 gigás vinyóm, de az alaplapom nem ismerifel. Feltelepítettem egy ONTRACK nevű programot, ami rögtön boot-olás előtt elindul, ezáltal ismeri fel a vinyót. Eddig Millenniumot használtam, szeretnék áttérni az XP-re.

    Köszönettel: Poncsó
  • marsu
    #3045
    Sziasztok.

    Hogyan deríthetem ki, hogy a gépemen van e trójai fa ló???
  • Twins
    #3043
    Marsu!
    Köszi, a tippet. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem fog menni (a cég sem hülye), mivel a crack oldalakon mindig egy-két verzióval korábbi törések vannak. Már hallottam mást is panaszkodni ezért. Egyáltalán másnak hogy sikerült megoldani? Most a StyleXP 1.0.10000 J verziót lehet letölteni.
  • Lantee
    #3042
    Egy kérdés és egy érdekesség!

    1. Windows XP Home Reinstall után a hálókártya valamiért nem hajlandó rendesen kezelni a RasPPPoe-t, ezáltal nem tudok kapcsolódni az ADSL előfizetésemhez. Letöltöttem a legújabb RAS-t, de semmi. Valami 711-es hibakóddal dob ki. Valaki?

    2. A reinstall után, a Windows könyvtáramat tartalmazó C: meghajtó 1 egész gigával lett "könnyebb"!!!! Kőkemény, mi?! :)))
  • Crazyn
    #3040
    XP alatt hogyan lehet megoldani, hogy internetmegosztásnál csak egy bizonyos sávszélességet osszon le? (pl. ADSL-nél)
  • szollo
    #3039
    sziasztoki, van egy kis problémám.
    Beállítottam mindent a SETTINGSBEN, DE NEM TUDOK KONNEKTÁLNI, LEDOB ÁLLANDÓAN. kIIRJA, HOGY DISCONNECT ILL, AZT, HOGY NEM ISMERT NICKNAME, MIT KELL +-BA BEÁLLÍTANOM?
    köszi
    [email protected] ha van valakinek ötlete azt megköszönném
  • Twins
    #3038
    Köszi! Már csak fel kell törnöm valahogy autodidakta módon.
  • marsu
    #3037
    Itt találsz egy csomót.

    http://www.cracks.am/main.html
  • Twins
    #3036
    Nem tud valaki egy használható termékkulcsot a StyleXP-hez? Vagy crack ötlet...?
  • marsu
    #3035
    AZ XP tűzfalának a ki kapcsolása.
    Start menü, kellékek, kommunikáció, hálózati kapcsolatra kattintva megjelenik az az ikon, amit a csatlakozásnál használsz.
    Jobb egérgombbal kattints rá, válaszd a tulajdonságokat, és a speciális fület, ott tudod ki kapcsolni az Xp tűzfalát.

    Sok sikert.
  • Pace
    #3032
    ha van normális tűzfalad fent, akkor kapcsold ki. ha nincs, akkor kapcsold ki, és tegyél fel valami normálisabbat, keyro, norton, zonealarm, blackice....
  • marsu
    #3030
    Ilyen problémám nekem is volt, a Windows xp beépített tűzfalát kikapcsoltam, és azóta működik oda vissza.
  • marsu
    #3029
    Sziasztok.

    Van egy 56 kb/s- os modemem, de amikor csatlakozom az Internetre, akkor csak 33,6 kb/s- al dolgozik, a kérdés az, hogy miért??
  • Twins
    #3028
    Ez nekem is probl. volt, de kiszagoltam és úgy néz ki a dolog, hogy ha megosztott a vas akkor nem lehet. Ha valakinek ötlete van, jöhet!
  • Leslie1
    #3026
    Akármi a #3008-ra?
  • Twins
    #3024
    Petruz!
    Kösz, vettem az adást, de nem állt szándékomban e-mail-lel zaklatni.
  • PetruZ
    #3022
    A mail-ozást hanyagoljuk, ha gond van, tedd fel a megfelelő topikban és ha látom, válaszolok. :)
  • Twins
    #3021
    Petruz!
    Ha a jövőben valamit elbaltázok, fordulhatok hozzád tanácsért?
  • Patesz
    #3020
    Ja sajnos.
  • PetruZ
    #3019
    Nem profi, csak öt éve Win-es rendszergizda (is). ;)
  • Twins
    #3018
    Köszönöm a kimerítő választ, profi vagy!
  • PetruZ
    #3017
    Amikor egy program feltelepül, általában dll-eket is másol magával, amiket ő használ, de megosztja őket más alkalmazások számára is. Ezek a shared dll-ek (nem minden dll lesz shared is). Igen valószínű, hogy a kutya sem fogja használni őket, de a dll-ek ottmaradnak és minden rendszerinduláskor védett (lock) állapotba kerülnek. Előfordulhat, hogy inicializálják is magukat, ami során könyvtárakat foglalhatnak le maguknak. Az uninstall nem mindíg takarítja le őket, általában ezért kell az újraindítás egy csomó uninstall után. A RegCleaner - többek között - megkeresi azokat az érvénytelen, sehová sem mutató registry bejegyzéseket, nem használt shared dll-eket, amelyek csak ballasztként vannak a rendszerben és kitörli őket (csak a registry-ből töröl, fájlokat nem). Ezután egy újraindítás után a lock-ok már nem jönnek létre és a zárolt könyvtárak törölhetők lesznek.

    A fentiek persze nem csak shared dll problémára igazak, de ez a leggyakoribb eset. :)
  • Twins
    #3016
    Köszi a segítséget!
    Miután átváltottam magyarra a progit azt hiszem sikerült. De még nem tiszta előttem, hogy ez a RegCleaner mit tud, vagyis milyen feladatokra fejlesztették ki. Az egy dolog, hogy lemosta a gépről azt a mappát amit akartam, de neki miért sikerült?
  • PetruZ
    #3015
    Este otthonról pontosan leírom, most nincs előttem a program.
  • Twins
    #3014
    Üdv Petruz ismét!
    Gondolom láma vagyok, de mondtam neked, hogy nem vagyok gyakorlott felhasználó. /nehéz eset?/ Letöltöttem ugyan a 4.3 változatot, de nekem ez kínai. Nem akarok semmit elbarmolni a gépen. Ilyet hogy uninstall nem találtam a menüben, de még delete-t sem. Kész végem van, sose fogok megszabadulni ettől a kereszttől.
  • PetruZ
    #3013
    Keress egy olyan utilt a neten, hogy RegCleaner (ez a neve). Szedd le az XP-s változatot és indítsd el. Ennyi. :)
    (Azért, hogy ne legyen gond, kérj backup-ot a módosítás előtt.)
  • Twins
    #3012
    Szia Petruz!
    Kösz a reakciót. Mivel nem vagyok profi user, kérlek bővebben fejtsd ki mit tegyek. Szörnyen idegesít az a tetves mappa.
    Örök hálám üldözzön sírodig.
  • PetruZ
    #3011
    Vagy valamilyen rezidens kis szoftvert telepített (pl. mailfigyelő), vagy az uninstall nem távolította el a hozzá tartozó shared dll-eket (ez a valószínűbb). Egy RegCleaner segít a dolgon.
  • Hoz_Hun
    #3010
    Patesz:Nvidia GF4-em van. Nincs vele gond mostmár (telepítéskor szoptam mint az állat). Valószínüleg nem azonos okokbol fagytunk akkor.
  • Twins
    #3009
    Üdv néktek mágusok!
    Segítségért esdeklem. Egy levelező progit uninstall.-tam, de fenthagyott a gépen egy-két kéretlen mappát /bin, data/. Le akartam szedni de kiírta, hogy írásvédett és oldjam fel. Mindent megpróbáltam de nem hagyja magát, hiába szedem ki a kis pöttyöt az írásvédett rublikából, visszaáll eredeti helyzetbe.
    Ha valaki megszán előre is köszi.
  • Leslie1
    #3008
    Valaki meg tudná mondani, hogy vajo miért nem tudom bekapcsolni a gyors felhasználó váltást annak ellenére, hogy a gép nem tagja domainnek? Lehet, hogy az xp azt hiszi, hogy igen?
  • Falabu #3007
    Help mee! Feltettem ezt a windowst: Microsoft.Windows.XP.Professional.Corporate.SP2.Integrated.RC.2.2-LCDiSO! És nem annyira zavaró de azért mégis, hogy ki van írva lent a sarokba, hogy mellik verziójú Windows! Ezt hogy lehet eltüntetni?!
    Előre is kössz
  • Patesz
    #3006
    Az XP indításainál azt amikor kivan írva, hogy üdvözöljük, azt hogyan lehet megváltoztatni?
  • guces
    #3005
    Directx Busterel vissza tudod állitani vagy formatC:
  • Pace
    #3004
    szakértők?
    szóval, sztem ha tudod inkább próbáld ki egy ilyen 2gépes hálóban, ahol jó a kábel, és a beállítások....és cseréld ki a kábelt.
    egyébként, azt nem írtad, hogy ha beállítod a hálózati ikont, mit ír?
    csatlakoztatva van? nem esetleg azt, hogy a kábel nincs bedugva, mikor mégis?
  • hub
    #3003
    Helló,
    Tudjátok a megoldást?
    Adott egy xp prof, ez indít az első partíción egy win98-at. Tehát az xp boot recordja is a win98 partición van.
    Probléma: megsérült a win98SE és nem indul az istennek se, cd-ről bootolok, de nem hajlandó javítani, mert észleli az xp-t!
    Kérdés: Hogyan lehetne a win98-at feléleszteni úgy, hogy maradjon meg az xp is?
  • Örm
    #3001
    Hogy lehet a DirectX 9-et letörörni és visszarakni a 8.1-et?