25353
Whistler - Windows XP
  • Örm
    #3281
    Milyen programmal lehet letörölni azokat a programokat amik már nincsenek a gépen de még benne vannak a telepített programok listájában?
  • 2XP
    #3280
    http://www.supergamez.hu/listazas.php3?id=1056113015
  • precision
    #3279


    Mi lehet ez? Az internet explorer-em adja be ezt a hibaüzenetet majdnem minden weboldal megnyitásakor. Ezt pl., ennek az oldalnak (sg fórum) a megnyitásakor adta be...Mi lehet a probléma, és hogyan tudnám megszüntetni? Előre is thx a segítséget...
  • Twins
    #3277
    Sziasztok!
    Egy kis segítség jól jönne! A meglévő MSN messengerre rányomattam a 6.0 verziót. Fel is ült a gépre ugyan de halleluja mostmár két messengerem van (hogy a franc esne bele). Megpróbáltam letörölni a régebbi verziót, ezzel rendben is volnék (bár nem hiszem hogy maradéktalanul eltűnt), most viszont a Norton Internet Security buzerál miatta. Folyton bejelez, hogy az msn.msgr.exe megpróbál közlekedni a neten. 5let? Köszönöm!
  • 2XP
    #3276
    HKLM\System\Controlset001\Services\Cdrom kulcsban az Autorun értékét állítsd 0-ra.
  • mikike
    #3275
    az automatikus lejátszást hogyan lehet kikapcsolni az összes meghajtóról?
  • Blasta
    #3272
    Hát ez fantasztik! :-DDDD
    Újra villámgyors XP-m van!
    Köszönöm szépen a segítséget!!! Nagyon hálás vagyok!

    Mostmár csak ezt a task manager problémát kellene megoldani valahogy...:-))))
  • Blasta
    #3271
    Köszönöm szépen, utána nézek!
    Ha bejön, örök hálám nektek!!!! :-)
  • GmorpH
    #3270
    Nekem is közel fél percet "gondolkozott" az XP-m mire lehetett használni, de a hálózati kártyának adtam egy fix IP címet, ahogy lentebb is írta valaki és azóta a jelenség megszűnt.
    Részletes leírás az 5195-ös üzenetben itt:
    http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9045980&w=1480
  • Blasta
    #3269
    Szerintem nézz hozzá a neten MS drivert.
    Nekem Logitech egerem van, annak is a meghajtójában van acceleration.
  • Blasta
    #3267
    De azt honnan tudnám meg, hogy milyen service zárja be a task managert?

    Sajnos nem tudok neked teszt ötletet mondani. De elképzelhető, hogy ez HW hiba. Az alaplapi idevezérlővel lehet valami.
    De ez nem biztos. Sajnos ilyen mélységig nem értek a dologhoz.
  • rage
    #3266
    Meg kellene nézni , milyen service-ek futnak, amik közül valami - lehet, hogy szándékosan - bezárja neked a Task managert

    Ami az IDE vezérlőt illeti ,mit tegyek?
    Hogy teszteljem , hogy jó-e?
    Software, vagy hardware hiba ez?
    Vagy mi a teendő ilyenkor?
  • Blasta
    #3265
    A 3252-re nem tud senki megoldást?????? :-)
  • Blasta
    #3264
    Dehát az IP címet a szolgáltatótól kapom, mert ADSL-em van....

    Sajna nem értem. :-(
  • Blasta
    #3263
    Én ettől függetlenül gyanakodnék az ide vezérlőre...
  • rage
    #3262
    Az XP ma úgy döntött , bekapcsolás után nem 30 másodperc alatt indul el, hanem mintegy 3 perc alatt.
    Nézegetem az error logot, ezt találtam:
    The device, \Device\Ide\IdePort0, did not respond within the timeout period.
    Ez ott van vagy nyolcszor
    Érdekes, most nézem, már régebben, pl június 14-i dátummal is látok ilyet
    De akkor IdePort1 a hibás
    Sőt, olyan is van, hogy a CD ROM:)
    Aztán június 14-e óta mai napig semmi error

    Ennek örömére a második vinyómat át is tette az XP PIO módba.
    Amúgy , a WINXP rajta van egy hónapja, eddig semmi baja sem volt, a házhoz sem nyúlt a kutya sem.
    Ja, s az évek óta rajta lévő WIN98-nak sincs semmi baja, imént megnéztem. Minden DMA működik szépen
    Emiatt a Hardware hibát kizárnám.
    XP alatt eltávolítottam a Primary Channelt, restart után UDMA Mode 5 lett megint
    Kérdés, hogy meddig...
    Volt valakinek hasonló tapasztalata?
    Segítsetek, ha tudtok, legyetek szívesek
  • Blasta
    #3259
    Fix/dinamikus ip nem lényeg. Valami más lesz a gond, de nekem úgy tünik ez default az XP-ben...:-(
  • Blasta
    #3258
    Máshogy kezeli az XP a cd író drivereket!
    Szerezz be egy relative új íróprogramot.

    Sajnos nem tudom, melyik lenne jó a te íródhoz, nekem egy 12-szeres LG-m van, ehhez a Roxio Easy CD Platinum-ját használom, minden gond nélkül!

    Egyebet nem tudok mondani...:-D
  • lck
    #3256
    Kerio Personal Firewall ( www.kerio.com )
  • mikike
    #3255
    tudnátok ajánlani egy jó, ingyenes tűzfalat?
    eddig az ATGuard-ot használtam, de az csak 98-on megy, most 98 és XP alatt is ugyanazt a túzfalat szeretném használni
  • Blasta
    #3253
    Nálam is ugyan ez a helyzet.
    Szintén 2 gépes hálózat, mindkét gép XP és nem is lassuak.
    A bott piszokgyors, de miután megjelent az asztal és eltünik a homokóra, még csak olyan "félkész" a rendszerem. A hálózati kapcsolatokat nem is lehet kb. 1 percig megnyitni.

    Tuti, hogy a hálózatkezeléstől van, mert egyik ismerősöm is ebben a cipőben jár.
  • Blasta
    #3252
    Szasztok! Gondom van!
    Azt figyeltem meg, hogy pár hete a feladatkezelőmet ha megnyitom, akkor egy-két másodpercig marad fenn, aztán eltünik.
    Ugyanakkor a taskbar-ban megjelenik a kis zöld ikonja, de ha feléviszem az egeret rögtön eltünik.
    Ha egymásután 20-szor nyomom meg a CTRL+ALT+DEl-t, akkor 20 kis ikon lesz a taskbar-ban, de mind eltünik ha feléviszem az egeret.

    Ezálltal elég nehezen oldható meg egy-egy lefagyott program bezárása.

    Volt valakinek hasonó már, esetleg tudtok megoldást erre?

    Előre is kösz!
  • SirAir
    #3247
    Sziasztok!
    Egy nagy problémám lenne, amire már régóta nem találok megoldást. Néha egy-egy program feltéte után (mindig más) az XP a következő bejelentkezéskor percekre leáll és a Task Managerben a felhasználók kb. 2 percig nem jelennek meg. Ez alatt az idő alatt egy halom dolog nem müxik (videovezérlő, modem, programok telepitese, ...stb.). Mitől lehet ez a probléma. Eddig csak az újratelepités segített, de ezt már unom. Nem hiszem, hogy nem lehet megoldani. Nagyon köszi a választ!
  • marsu
    #3246
    Sziasztok.

    Nem tudja valaki, hogy honnan lehet leszedni programok magyar nyelvű leírását???
    Pl: NeoBook 4-ét??
  • PetruZ
    #3245
    regedit
    hklm = hkey_local_machine :)

    hippy:
    Van ilyen progi Fat32-re, több is, az egyiket azt hiszem, HiddenFolder-nek, vagy MagicFolder-nek hívják (vagy valami ilyesmi).
  • hippy
    #3243
    Igazából nem a képzett behatolóktól tartok,csak többen is szokták használni a gépemet.Külön felhasználókat nincs kedvem beállítgatni,de nem szeretném ha minden cuccomat bárki megnyithatná.Lehet hogy egy rejtett mappa is elég lenne,de szeretnék biztosra menni.Mindenesetre köszi a választ:)
  • hippy
    #3241
    Tudna valaki mondani 1 jó progit amivel mappákat titkosíthatok?Az a gondom,hogy az XP-súgója szerint-csak NTFS formátumban tud titkosítani,az enyém pedig nem abban van.Előre is köszi!
  • Ruffi
    #3240
    ja és ha ms-dosban formatálok akkor mit kell beirni lécci segitsetek
  • Ruffi
    #3239
    Léccci segitsetek formatálni akarom a prticiot amin a WIndows xp van telepitve de akárhogy probálom bezárni a programokat mindig azt mondja hogy zárjam be a segédprogramokat a lemezkezelöket meg ami a lemezen fut de nem jo mit csináljak ha ms dosbol formatálok akkor ugy jo lesz???
    AMugy azért formatálok mert ujrarakom a xp profot.
    Lécci segitsetek kösz
  • PetruZ
    #3238
    HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Cdrom
    Az AutoRun kulcsot írd át 1-re (ha nincs, akkor hozd létre).
  • Don Vito
    #3232
    Köszi
  • PetruZ
    #3231
    Nem babráltad esetleg a Temporary Internet Files könyvtárakat, nem törölgettél belőlük kívülről? Egy próbát megér: Tools - Options - General fül, itt a Temp.Int. fájloknál a Delete Files gomb. Ez kitöröl mindent rendesen és eltávolítja a hivatkozásaikat is. A lapok következő meglátogatásakor újra letöltődnek a képek/flash-ek és rendesen a helyükre kerülnek.
  • Blasta
    #3229
    Ez tudtommal nem XP gond, hanem táp gond!
    Próbálj meg egy másik tápot belerakni, szerintem ez megoldja a problémádat!
    Aztán lehet, hogy nálam okosabb XP guruk tudnak valami megoldást, én csak egy szimpla HW technikus vagyok :-)
  • Don Vito
    #3228
    Srácok segítsetek! Hogyan tudom beállítani XP-ben hogy leállításnál magától lelője a powert, mert így nyomva kell tartani a bekapcs gombot vagy tíz másodpercig. Ez azóta van hogy 98-ról áttértem XP-re, ja és egyébként professional. Előre is köszönöm a segítséget
  • Blasta
    #3227
    Köszönöm szépen a segítséget!
    :-)
  • Blasta
    #3226
    Nem kivánom hálózaton használni, csak a kollégám a cégnél megmutatta, hogyan lehet behatolni egy otthon tűzfal nélkül hagyott gépre!
    És ezeket a megosztásokat mindenképp szerettem volna kikapcsolni!

    A felhasználóban meg nincs hiba, csak nem ért még annyira az XP finomhangolásához, mint egyesek...

    (ahogy a cégnél solgozó rendszergazdák se, szal....)
  • PetruZ
    #3223
    Állítsd le a 'Kiszolgáló' nevű service-t. Vigyázat, ezután minden más megosztásod meg fog szűnni és nem is fogsz tudni ilyesmit létrehozni!
  • Csacsis
    #3222
    A gond az XP!
    Nekem is sok bajom volt vele hálózaton.
    Azt javaslom cseréld le az xp-t ha hálón szeretnél csinálni valamit.
  • Blasta
    #3221
    Szasztok!
    Egy kérdésem lenne.
    WinXP Pro magyar corporate edition-t használok.

    Hogyan lehet a C$, D$, ADMIN$ megosztásokat meszüntetni?
    W2K alatt ezt simán meg lehet tenni. Itt miért nem?
    Természetesen rendszergazda vagyok a saját gépemen stb stb....
    ELőre is THX a válaszokért! :-)
  • Hixer
    #3219
    Hello!

    Volna egy problémám, mégpedig a hálózattal kapcsolatban. Csillag-elrendeződést akartam, van is egy switch a ház közepén. Három gép lenne összekötve, koax kábelekkel. Két gépen windows 98se, egyiken XP van, mindhárom gépbe hálókártya (2 Realtek és 1 KTI Fast ethernet 10/100 Mbps) a kártyák fel vannak ismerve, illesztőprogram van. Az XP-n indítottam el a hálózat beállítása varázslót, megi is csináltam, majd a többi gépen is ugyanezt. Az egyiken azt írta ki, nem találja a hálózati hardvert, pedig mindenhol, az eszközkezelőben is látszik. A másikon működött addig amíg ki nem kapcsoltam és reggelre, nyoma sem volt a hálózatnak. A P4-es gépen egy másik merevlemezen fenn van a 98SE és azalatt prímán működik mind a három gép (Itt is lefuttattam az XP-hálózat varázslót). Mi a probléma????? Kérlek válaszoljatok, és ne legyetek szűkszavúak, ha kell kezdem előlről az egész hálózatot hardver installálással stb.

    Hixer