25353
Whistler - Windows XP
  • Tovi
    #3106
    Vezérlőpult ->hálózati eszközöknél kiválasztod az internetkapcsolatot, majd tulajdonságok, ott a speciális fülön lehet
  • zOraLL
    #3105
    hol lehet ki/bekapcsolni a tüzfalat xp-ben?
  • PetruZ
    #3102
    Temporary Internet Files?
    Alapesetben a 'Documents and Settings/usernév/Local Settings' alatt van (az IE beállításainál érdemes inkább törölni, valamint kisebbre venni a felhasználható területet). Ha már itt vagy, érdemes körülnézni a 'Temp' könyvtárban is, egy csomó szemét szokott bennemaradni (főleg telepítési anyagok, log-ok).
  • Pace
    #3100
    tűzfal be van kapcsolva XP-n? a gyári?
  • Mhosah Myth
    #3099
    Velem pont ugyanez van!ADSL-em van és tesómmal meg van osztva aaz internet egy ROUTER-en keresztül!Nekem se jön be sok lap!Az origo,google stb.
  • zOraLL
    #3098
    Hali! Van egy problémám, gondoltam bedobom ide is, mert nagyon fontos lenne h megoldódjon... Nálam internet kapcsolatmegosztással megy a cucc, én gépemen XP, másikon Win ME fut(másikrol jön az Axelero ADSL:) Addig nem volt probléma, míg ujra nem telepitettem mindkét gépen a rendszert, most viszon az én gépemen(XP) pár weboldal nem akar "megnyilni" pl: origo.hu, startlap.hu és a keresök sem nagyon müxenek. 1ébként a nettel minden OK. valakinek van vmi ötlete h mi lehet a gond??? plz HELP!

  • Mhosah Myth
    #3095
    Lenne egy kérdésem:

    Amikor elindítom az internet explorer böngészőt vele együtt elindul egy másik kis ablak ami rajta van ezen!Elég zavaró!Hogy lehetne kivenni?
    Ennek az előzménye az volt hogy a báttyám leszedett a crack-et valamilyen oldalról és ez annak a hírdetése gondolom!Már beállítottam hogy a kezdőlap üres legyen de akkor is bejön mit tegyek?
    PLEASE!
  • Tovi
    #3094
    Ugye mindkét gépen fix IP címek vannak, és a munkacsoport is azonos??
    Ha igen, akkor tedd meg ezt:
    Valójában egy bugot kell manuálisan kijavítanunk.

    Amikor feltelepítjük a rendszert, alapértelmezettként lesz beállítva a "scans shared files for Scheduled Tasks". Ha ez be van állítva (pedig alapjában véve ez aktivizálva van) az tapasztalható, hogy rengeteg időt (pontosan 30 másodpercet) kell várnunk arra, hogy elérjük a megosztott file-okat a hálózaton keresztül.
    Ez azért van, mert a Windows 2000-nek és az XP-nek ilyen sok idő kell a távolban lévő gép elérésére, holott ez nem igaz. Windows 2000/XP felhasználók ezt leginkább az Internet mail/FTP szerver böngészési sebességben érzékelték. A beállítást a következőképpen változtathatjuk meg :
    Nyissuk meg a Registry-t (Start->Run->regedit): Válasszuk a
    HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/RemoteComputer/NameSpace bejegyzést.
    Ezen belül válasszuk a
    {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}
    kulcsot és töröljük.
    Ezek után nem szükséges újraindítás.
  • Gerry
    #3090
    Ez nem SiS chipsettel van szerelve?
  • Gerry
    #3088
    Milyen alaplapod is van?
  • Gerry
    #3086
    Üdv mindenkinek, lenne egy kérdésem:
    Megoldható-e vahlahogyan WinXP Home alatt, az, hogy a bemappelt hálózati meghajtókhoz ne felejtse el minden alkalommal a jelszavakat a rendszer, amikor újraindul.
    XP Pro alatt van egy kis jelölőnégyzet (jelszó mentése), amit ha bepipálok, akkor nem kell neki többé felhasz és jelszó az adott eszközhöz, de ez az XP Home alatt hiányízik...
    Nagyon fontos lenne a dolog, mert a kollégám a haját tépi, mert minden alkalommal, amikor meg akar nyitni egy dokumentumot a gép beindítása után, akkor kéri a nevet és a jelszót a network drive-hoz...
    Előre is köszi!
  • Aschil
    #3085
    Ez a probléma megoldódik a Sp1 telepítésével??
    Mármint a pocsék felbontású indító-kép.
  • FREAK
    #3084
    Nálam ugyanez jelentkezett, csak Office 2000 install után............... Nekem sincs tippem.
  • Patesz
    #3083
    A játékok kompabililitását nem piszkáltad?
    Mert ott belehet álítani pl., hogy milyen op. redszerrel , milyen színnel(256) stb. hozza be.
    Nálam is volt ilyen a fent említett dolog miatt!
  • Aschil
    #3082
    Segítség!! A Win Xp a játékok indításakor felülbírálja a játék felbontását és pocsék indítóképet produkál. Van erre valami javítás???
  • nero
    #3080
    szivesen
  • nero
    #3078
    1 start menu,
    2 vezerlopult,
    3 felugyeleti eszkozok,
    4 szamitogep-kezeles
    5 lemezkezeles,
    6 adott meghajto betujele, jobb egergomb
    7 tobbi szerintem egyertelmu
  • Pace
    #3077
    vezérlőpult, adminisztratív eszközök(asszem), számítógépkezelés, és ott a lemezkezelés
  • Tovi
    #3075
    Ezt is, hogy ne unatkozz, az XP szekcióban van a lényeg: http://www.extra.hu/bestof411/
  • Pace
    #3074
    esetleg ezt olvasd el>

  • Zepp papa
    #3073
    hi valaki tud a winxp home service pack 1-hez müködő képes crack-et. Ugyan megvan eredetiben TÉNYLEG csak másodoik telepítés és nincs kedvem a microsoft magyarországgal dumcsizni.
  • Zepp papa
    #3072
    Helo valaki tudna segiteni az a problémám hogy most állítottunk össze egy új konfigot és telepiteném rá az oprendszert. A winMe a nyomjon egy entert után olyan mintha elvágták volna a WinXp pedikiírja hogy "A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzese éerdekében leált IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL....blabla

    *** STOP: 0x00000000A (0xBC1040BC, 0x0000002,0x0000000, 0x8081810F)"

    Ez mit jelenthet valaki lécci segítsen mert már nagyon idegesít hogy mi lehet a probléma 2* formáztam a winyót 1200-as celeron van benne és ASUS TUV4X alaplap. (mind ez miután elkezdi másolni a telepítőhoz szükséges fájlokat.
  • Tovi
    #3071
    A smartdrive-t hiányolja, ez egy DOS-os lemezműveletgyorsító prog volt anno. A Bootfloppyra másold fel valahonnan, szerintem a telepitőcd-n van belőle (smartdrv.exe)
  • Torry
    #3070
    Hi Patesz!

    Na ezt én is tudtam hogy az i386-tal kell indítani de azt írja ki hogy nincsen a boot flopyn fastdrive vagy valami ilyesmi és ezzel sokáig fog tartani.Nah mondom van időm.És 2 órát vártam!De semmi!
    Mi az a fastdrive és honnan szerzek olyat vagy mi:)

    Előre is köszi!
  • magyar ember 2
    #3069
    google >> "reset 5"
  • Pace
    #3068
    milyen ram, ami új? külön külön megy velük az XP, csak együtt nem? simán lehet, hogy nem mennek együtt...elég gyakori :)
  • Pace
    #3067
    lehet. 98 semmit sem használ a hwből szinte, ramhibák nagyon sokszor csak nt alapon jönnek elő...
    teszteld le goldmemoryval, vagy memtest86-al, az megmondja, hogy rossz -e a ram.
    CAS késleltetések hogy vannak? nyúltál hozzá? tedd by SPD-re, úgy próbáld, és a tesztet is úgy futtasd.
  • a.carkey
    #3065
    Feltettem a Win2K-t helyette és bár régen azzal semmi gondom nem volt, most lett. Sőt. Olyan kékhalált kaptam, amit egyszerűen képtelen voltam helyrehozni. Szörnyű. XP és Win2K alatt is kivágott 3Ds felületről, a kékhalálban a memóriáról papolt. Lehetséges az, hogy egy újonnan vásárolt memóriám w98 alatt simán fut de - és - Win2K vagy XP alatt levág? Vegyek 1 db memória modult, ne kettőt? Inkompatibilitási problémák lehetnek talán a két mem között, ami w98 alatt nem jött ki, de xp és profibb op rendszerek alatt kijöhetett?
  • Patesz
    #3064
    Hello!
    Bocsi, hogy márt megint én de ha az előzőben nem tudtok segíteni, talán ezt megtudjátok mondani.:
    A START menüt hogyan lehet átnevezni?
  • Patesz
    #3063
    Hello mindenki!
    Xp drivert keresek ehez!(még mindig):

    A kormányom márkája:
    TARGET FORCE FEEDBACK USB STEERING WHEEL

    Lécci segítsetek! Kérlek! Nem tudom addig használni!


    UI.: Mostmár minden jó csak ez nem, mert használhatatlan. Amikor megvettük csak Win98 alá való drivert adtak.
  • dirty
    #3062
    Help!
    A MAYA 4.0 verziót honnan tudom leszedni?
    Köszi
  • dirty
    #3061
    Hello!
    Vagy az Internet Temporary-ból radírozod ki az összes fájlt, vagy az internetbeállítások/általános/cookie-k, fájlok törlése.
  • Pace
    #3058
    Rendszertulajdonságok/spedciális/indítás és helyreállítás.
    itt kapcsold ki az automata újraindítást, és nézd meg, mit ír ki, kiír -e valamit a kékhalálban.
    az alapján el lehet indulni
  • a.carkey
    #3057
    Ja és látom a #3047-nek is ue volt a problémája, bár ő 7 percig bírta :) a mázlista ...

    Kcics te, hogyan oldottad meg?
  • a.carkey
    #3056
    Tudnátok segíteni avagy találkoztatok már hasonló problémával?

    Bármilyen 3D-s alkalmazást - pl. bármilyen game -elindítok XP alatt, "lefagy" vagy resetel vagy kidob desktopra. GF4 TI2000-em van, és nem nagyon szeretem az XP-t, főleg 98at használok, bár régen a 2000 volt fent 2. op rendszernek. Amikor egyszer elszállt a winyóm és vettem egy újat, akkor 2. rendszernek XPt tettem fel, de nem nagyon bolygattam, főleg az ntfs módját használtam ki.
    Szóval tegnap egy játékot akartam megnézni, ami vmi miatt - mivel "biztonsági másolat" és nem patchelhető :) - nem volt hajlandó elindulni W98 alatt, de XP alatt simán elindult, viszont kivágott desktopba. Először azt hittem, hogy a progi a hibás, de aztán a Raven Shilednél, majd más 3D-s progiknál is ugyanezt csinálta. Szóval van valakinek vmi tippje, hogy mit kéne tennem?
    Az XPt nem nagyon ismerem, de reinstall is volt tegnap - egy normálisan működő NVidia 41.09, ill a legutolsó 43.51 es driver install is -, majd felkerült egy dx8.1 ill. dx9 - így sorrendben - ill. végső elkeseredésemben egy "nvidia_wxp_omega_14345.exe" is, hátha.

    Egy tippet kaptam eddig: siliconzs. a proci alá, mert XP alatt elvileg ha túlmelegszik a proci a reset attól is lehet.

    Nincs kedvem mégegyszer újrainstallálni az XP-t, de hátha ti tudtok vmit segíteni nekem.

    HELP és KÖSZI ELŐRE IS!

    THX!
  • PetruZ
    #3055
    Tutira átírja a bootszektort, saját kis boot managere van, amely az egyes partíciókon lévő felismert oprendszereket képes elindítani (még Linuxot is). Az ntfs-re való átalakítás más tészta, nem ide tartozik.
    Ha az OnTrack így viselkedik, akkor az XP tutira felül fogja vágni.
  • A nick nevem
    #3054
    Először is kösz a segítséget! ;)
    Szóval nekem két partíció van rajta, az egyik egy 6 gigás, a másik a maradék.
    Én csak arra a 6 gigásra szeretném tenni az XP-t, a többit meg úgy hagyni. Tényleg átírja a boot részt is az XP? Mert akkor inkább hagyom az egészet. ;)
    Egyszer havernál telepítettem XP-t, és valami olyan rémlik, hogy a telepítő megkérdezte: át akarom-e alakítani NTFS-re, vagy maradjon a régi fájlrendszer. Meg ha jól emléxem, volt olyan is, hogy megkérdezte, melyik partícióra akarom tenni az ikszpét.

    Ez az Ontrack egyébként olyan, hogy ebben kellett partícionálni a vinyót, és ha pl. van a gépen egy másik (vindózos) winchester, és arról bootolok, akkor a 60 gigásat nem ismeri fel, mert az a kis program nem indult el indításkor...

    Poncsó

  • PetruZ
    #3053
    Jó, de neki alapvetően - a leírtak alapján - már eleve az gond, hogy csak egy spéci programmal képes az alaplapja a vinyót kezelni. Erre írtam azt, hogy lehet, hogy el tudja indítani a telepítést prompt-ból, de az első reboot után esetleg kap egy se kép-se hang rendszert... :]
  • PetruZ
    #3052
    Milyen DirectX, milyen Detonator? XP-SP1 van fent? Milyen játékoknál akad le: az összesnél / csak D3D-snél / csak 2D-nél / csak bizonyos játékoknál? Kilép rendesen / hibaüzenettel / vagy simán lefagy?
    Ugyanilyen vidkártyám van ugyanilyen memóriával (proci, alap más), de nekem nincs ilyen jelenség.
  • Patesz
    #3051
    Hello!
    Lehet, hogy nem jó, mert itt is kell CD!

    Az XP telepítése DOS -ban.:

    Sokak szerint az XP nem telepíthető DOS módban. Ez nem igaz! Csak rosszul kezdik a telepítést. Nem a setup.exe -t kell elíndítani, mert az tényleg nem működik DOS -ban, hanem az i386 könyvtáron belüli winnt.exe -t.

    PL.:

    A CD-meghajtó jele most x.

    x:\setup.exe HELYETT---> x:\i386\winnt.exe

    A Telepítés így el fog indulni.

    U.I.: A setup.exe és winnt.exe fájloknál a ".exe" kihagyható a parancsból, mert a DOS automatikusan hozzáilleszti az alkalmazás kiterjesztését, az exe -t a beírt fájlnévhez.