25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #3159
    Akkor a feltett kérdéseim harmadik része lép életbe: töltsd le az XP D3D-hez készült javítását. Nem tudom a pontos számát, keress rá az M$ KnowledgeBase-ben az "XP d3d8.dll access violation" szavakra, biztos kidobja.
  • Yuuzer[real]
    #3158
    Ja és mégvalami: minden program szó nélkül kilép vagy újraindul kivéve a Pure Pinball ami a következő hibaüzenetet hagyja:"Access violation at address 02f7cc4c in module 'd3d8.dll'. Read of address 00000008.
  • Yuuzer[real]
    #3156
    A 9es directx-et már újraraktam és az xpset. De milyan d3d patchre gondolsz?
  • PetruZ
    #3155
    Ott van a netacademia-s cím, onnan is letöltheted.
  • Patesz
    #3154
    M$ -nek csak a címét mond meg. Lécci!!
  • Patesz
    #3153
    Köszönöm!!
  • PetruZ
    #3152
    Ha az OpenGL működik, akkor nem lehet hardverhiba. DX9-et újraraktad? _Biztosan_ az XP-hez készült DX-et raktad fel? Feltetted a DX9 D3D-jéhez a patch-et?
  • PetruZ
    #3151
    Az XP-nek - egy bírósági döntés miatt - már nem része a Java környezet, ezt külön kell telepítened. Választhatsz több közül is, a legjobb a Sun, vagy az M$ csomagja. Ez utóbbit letöltheted vagy az M$ oldaláról (linket nem adok, mert dinamikusan generált), vagy egy hivatalos magyar oldalról, az msdownload.netacademia.net-ről (ott van az 'Egyebek' között).
  • PetruZ
    #3150
    Gyors megoldás:
    regedit - hkey_current_user\software\microsoft\internet explorer\main ág, itt keresd meg a Start Page kulcsot és írd át 'about:blank'-ra (idézőjelek nélkül). A biztonság kedvéért keresd végig ugyanezt az ágat a hkey_local_machine és hkey_users-en belül is (ha léteznek).
    Ezután bizonyosodj meg róla, hogy rendszergazdaként vagy bent a gépen. Ha nem, akkor vszleg egy rendszergazdai jogú user (vagy program) letiltotta ezt a lehetőségedet. De az is lehet, hogy kaptál valami férget, futtass le egy keresőt (pl. TheCleaner). Ha pedig az MSN Explorer akar mindenáron futni, távolítsd el a gépedről, ehhez segítséget a misterxp.uw.hu oldalon olvashatsz.
  • PetruZ
    #3149
    Ez alapból benne van, sztem ne piszkáld, biztos kell valamire. Úgysem marad a memóriában, csak egyszer fut le, úgyhogy mindegy. A neve alapján valószínűleg valami rendszerellenőrzést végez.
  • Yuuzer[real]
    #3148
    Van egy hatalmas problémám. Egy pár napja újratelepítettem a WinXP-t és azóta az összes directx-es játék kifagy vagy újraindítja a gépet amikor megkezdődik a játé. Felpakoltam már minden létező frissítést és drivert,de semmi. Már a windowst is újra telepítettem, de semmi. A telepítési óta annyit változtattam, hogy ntfs-ről visszatértem fat32-re. Az lehet-e a gond, hogy a gépet elhurcoltam 1 lanpartira és esetleg ott megsérült valai hardveresen? Ja, a legdurvább, hogy az opengles cuccokkal minden rendbe van!
  • Patesz
    #3147
    Microsof=Microsoft
  • Patesz
    #3146
    Szasztok!
    Amikor belépek egy olyan ahova Java virtuális gép kell, akkor rámegyek hogy letöltés, átdob a Microsof Update oldalára, ott megkerestetem a frisítéseket a gépemhez, rámegyek hogy telepítés és ezt írja ki.:
    Az alábbi elemeket nem sikerült telepíteni. Ha újra meg szeretne próbálkozni a telepítéssel, kattintson a Frissítések áttekintése és telepítése elemre, majd a Telepítés gombra.

    Mi lehet a hiba? Segítsetek!! Vagy esetleg mondjátok meg honnan tudom letölteni a Java virtuális gépet!!! Lécci!!
  • PszihoApu
    #3143
    Szerintem nem egészséges egy vincseszterrre xp és bármilyen más op rendszert tenni (esetleg linuszot)valamilyen particiomegikkel probáld meg én a paration megic-et ajállanám ott meg tudot formázni a winchestertés fat 32 be nyomd fel az xp
  • PszihoApu
    #3142
    Szevasztok ma ferraktam az Office xp -t és ha kinyitom az eszplore-t folyamatossan hibauzeneteket ír ki tudnátok segíteni hogy megszünjön
    előr is köszike
  • PetruZ
    #3139
    Ha NVidia kártyád van, akkor az újabb Detonator verziókban benne van ez a funkció (a 43.45-ben tutira benne van, most néztem).
  • mrzool
    #3137
    Ops, sorry.:) Ezt elbasztam. Most látom csak, hogy marsu több topikba is megírta a baját, én meg abból indultam ki, hogy normális ember csak 1 helyre írja be, emlékeztem, hogy válaszoltam rá, most meg sehol semmi.:) Akkor ezt a 2 postom most tényleg lehet moderálni.:)
  • Borg
    #3136
    Mid lett kitörölve? Én nem tudok róla.
  • mrzool
    #3135
    Fura, látom itt is működik a cenzúra... Csak tudnám mi rosszat írtam...?
  • PetruZ
    #3134
    Ez régebbi Win-ek alatt is előfordul. Egyszerűen nem a valós, hanem a COM portra beállított maximális sebességet írja ki, ami persze közel sem egyenlő a ténylegessel. Ha normál telefonos modemes kapcsolatod van, elméletileg max. 56K-t tudsz elérni, ez függ a vonalminőségtől, a modemet típusától és a szolgáltatód betárcsázó kiszolgálójának terhelésétől is.
    Keresgélj a COM, vagy a hálózati beállítások között, hátha van vmi kapcsoló, vagy pipa, amivel a valós sebességet írja ki. De egyszerűbb vmilyen sebességmérőt használni (DUMeter, NetActivity, ...).
  • marsu
    #3132
    Sziasztok.

    Az lenne a problémám, hogy a modemem 115,2 kb/s- os sebességgel dolgozik internetes kap-csolatban, de ennek ellenére nagyon lassan jönnek be a dolgok.
    Mi lehet ennek az oka????

    Sziasztok.
  • gtom
    #3127
    Tudna nekem valaki adni egy eredeti XP prof. cd-keyt? mert így nem tudom felrakni SP1-et. előre is köszi
  • CybearBoy
    #3126
    hibát elméletileg már kijavítja, de közben rájöttem, hogy a Partition Magic 8 csinálja. Először a c utáni pertíció elejéről felszabadítok egy kis helyet, majd hozzárakom a c-hez. Ekkor mondja, hogy újra kell indítani a gépet. Bootolás után csinálná is a műveletet, de csak error100-as hibát jelez, meg hogy rossz a fájlrendszer, meg hogy nem találja a programot (PM), vagy mi... Ezután a chkdsk-val megint javíthatom ki a hibát...
  • CybearBoy
    #3125
    Üdv! Ha win alól, parancssorból lefuttatok egy chkdsk-t a c partíción, akkor hibát észlel a fájlrendszerrel kapcsolatban (NTFS), és kiírja, hogy futtassam le f (fix) paraméterrel, hogy kijavíthassa. A gond az, hogy mivel ezen a partíción van a win, nem engedi így lefutni, hanem beütemezi a következő restart utánra. Ekkor szépen el is indul boot után, de itt már nem veszi észre a hibát, ezért nem is javítja ki! Pedig van, a Partition Magic-kel is ezért nem tudom átméretezni a partíciót, mert fájlrendszerhibára panaszkodik, de nem tudom kijavítani sehogy sem...
    Thx előre is a segítséget!
  • Chief
    #3124
    Nekem is csinált hasonlókat az XP! De a service pack 1 telepítése megoldotta a problémát! Próbáld meg te is feltelepíteni!
  • RelakS
    #3123
    Ja, megoldható-e a dolog, mert ha nem, akkor vissza az me
  • RelakS
    #3122
    Elhatároztam, hogy a me-t leváltom xp-re. DE! Tegnap este xp alól egyszerűen használhatatlan volt a szupergamez. Néhány karakternyi szöveget még be tudtam írni, de olyan 20-nál már sokat várt, 30-40 karaktert meg be sem tudtam írni, küldéskor nem találta az oldalt. A mailbox-al is így jártam
  • PetruZ
    #3121
    W98 esetén a config.sys-ben kell felvenni egy 'files=nn' sort. Ha átírtad és úgy sem megy, akkor passz. Ha esetleg régi Clipper-es cuccról van szó, akkor vedd 60-ra, azzal már általában működni szokott.
  • Shep
    #3120
    Urak, a winben hogyan lehet a files=*** étéket állítani, mert nekem sehogy nem akar sikerülni és emiatt egy szar ámde igen fontos dos-os program nem fut, próbáltam újraindítás/dos modeban (a dosos cfgt átírtam) de hát semmi, úgy sem indul. A dolog sürgős lenne. Előre is kösz. az op rendszer win98 tudom ez az XP topic, de gondolom azért segítettek.
  • CybearBoy
    #3119
    XP-hez hogy tudok olyan boot-lemezt csinálni, amivel le lehet futattni egy chkdsk parancsot, és látja az NTFS partíciókat is??
  • PetruZ
    #3118
    Nem írtad, hogy minden játéknál-e, milyen típusú játékoknál (D3D, OpenGL), a hw-igényesebb tesztprogramok is leakadnak-e, van-e valami error bejegyzés az event log-ban, stb...
  • Amero
    #3116
    Egyébként, nincs valami olyan progi amivel meg tudom nézni, hogy melyik fájlt milyen program tartja kezelés alatt?
  • Amero
    #3115
    Repeta:

    Hi mindenkinek!!!

    Lenne egy gondom ami előtt abszolút tacstalanul állok: Egy pár hete, úgy döntöttem az összes vinyót át konvertálom NTFS-re, mivel ez a rendszer partíción nagyon jól működött. Azóta a nagyobb video és multimedia fájlok valamiért nem törölhetők le. Hiába írtom ki az összes lehetséges taszkot a memóriából mindig azt írja ki hogy az adott fájl használatba van ezért nem törölhető.
    Az oprendszer igaz egy kicsit régi, már rég volt formázva, de most erre nem igazán van időm.
    Másik érdekesség néha ha elcsípem a pillanatot bootolásnál akkor törölhető, vagy áthelyezhető az adott fájl. Az utóbbi néhány esetben már ez se sikerül, túl hamar foglalja le a fájlokat valami progi.
    Találkozott már valaki illyennel? Mi rá a megoldás? Újratelepítés nélkül is megoldható a probléma?

    A válaszokat előre is kösz mindenkinek.

  • Tovi
    #3114
    Ja, ha törölni, akkor Dx Uninstaller, de az eredmény kétes. Vagy meg lehet próbálkozni a regisztri buzerálással (visszaírni a verziószámot)
  • Pace
    #3113
    szvsz törölni akarja :)
  • Tovi
    #3112
    tötölni? az meg mi? :-))
    Ha letölteni, akkor pl.: http://www.hwsw.hu/letoltes.php3?path=/DirectX.
    Telepíteni meg értelemszerü
  • Pace
    #3110
    "sütik" fogadása be van állítva a ME-s gépen?
    milyen szinten van a biztonság?szedd azt le alacsonyabbra, és dobj fel arra pl egy ZoneAlarmot.
  • zOraLL
    #3109
    nem az én gépemen jön be a net, a másikon meg ME van, ott nincs firewall asszem
  • zOraLL
    #3108
    kikapcsoltam a tüzfalat (sztem alapbol ki volt) de ez se gyogyitotta meg.
    !!!VKI SEGGITSEN PLZ!!!
    nagyon fontos lenne h rendesen müködjön
  • Amero
    #3107
    Hi mindenkinek!!!

    Lenne egy gondom ami előtt abszolút tacstalanul állok: Egy pár hete, úgy döntöttem az összes vinyót át konvertálom NTFS-re, mivel ez a rendszer partíción nagyon jól működött. Azóta a nagyobb video és multimedia fájlok valamiért nem törölhetők le. Hiába írtom ki az összes lehetséges taszkot a memóriából mindig azt írja ki hogy az adott fájl használatba van ezért nem törölhető.
    Az oprendszer igaz egy kicsit régi, már rég volt formázva, de most erre nem igazán van időm.
    Másik érdekesség néha ha elcsípem a pillanatot bootolásnál akkor törölhető, vagy áthelyezhető az adott fájl. Az utóbbi néhány esetben már ez se sikerül, túl hamar foglalja le a fájlokat valami progi.
    Találkozott már valaki illyennel? Mi rá a megoldás? Újratelepítés nélkül is megoldható a probléma?

    A válaszokat előre is kösz mindenkinek.