25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #3217
    A Device Manager-ben sem tudod átállítani az üzemmódot a diszk tulajdonságainál?
  • Don Vito
    #3214
    Srácok segítsetek! Hogyan tudom beállítani XP-ben hogy leállításnál magától lelője a powert, mert így nyomva kell tartani a bekapcs gombot vagy tíz másodpercig. Ez azóta van hogy 98-ról áttértem XP-re, ja és egyébként professional. Előre is köszönöm a segítséget!
  • PetruZ
    #3210
    Az, hogy a format legyalulta ugyan az XP-t (vagy valamilyen korábbi NT/2K verziót), de a bootszektort nem. A boot pedig keresné az XP saját töltőjét, az ntldr-t. Ha az XP teljes eltávolítása volt a cél, akkor a bootszektort is felül kell írni.
  • PetruZ
    #3208
    Minden ilyen méretbeli furcsaság esetén először futtass egy scandisk-et, hátha rossz fájlméret bejegyzések, elveszett fájltöredékek, vagy keresztlinkelések vannak valahol. Nálam volt olyan, hogy egy megszakadt letöltés fájlja 0 byte méretűnek mondta magát, de kiderült, hogy 56 mega volt, mivel nem volt rendesen lezárva.
  • Mhosah Myth
    #3206
    inkább holnap most elég fáradt vagyok és a tar.hu-t is regisztrálni kéne!
  • Mhosah Myth
    #3205
    mindjárt felrakok képeket
  • Mhosah Myth
    #3204
    norton nincs fent és a lomtár ki van ürítve!
  • Pace
    #3203
    norton systemworks nincs fent véletlen? ott a norton protection hogy van beállítva?
    vagy: lomtár? tudom evidens, de jól van ürítve?
  • Mhosah Myth
    #3202
    Abban kérnék segítséget hogy van a c meghajtóm amin 3gb területü!Az összes dolog ami rajta van 1,8 gb területet foglal és még van 580 mega szabad helyem!És nyomtalanul eltünt 800 mega hely!Mi lehet a gond?HELP ME!PLEASE!
  • Pace
    #3201
    milyen filerendszer? ha NTFS, esetleg érdemes kikapcsolni az indexelés.
    swap file fix méretű? ha nem állítsd azt is fixre, és utána futtass egy töredezettségmentesítőt.
  • Pace
    #3200
    Megeteted az elején a hpt vezérlődet az XP-vel? nyomj F6-ot, lemez be, stbstb...megtörtént?
  • youth #3199
    Töredezettségmentesítőt próbáltad már? lehet hogy össze-visszaság van és míg keresi a winyón a dolgokat addig eltellik ennyi idő...
    tipp...
  • batman
    #3197
    Segítség kéne!
    Két vinyó van a gépben. Az egyik NTFS ezen van XP. A másik Fat32, és egyelőre nincs rajta oprendszer. Fel tudok tenni a fat32-sre egy ME-t anélkül, hogy formatálni kéne bármit is?
  • wTommy
    #3193
    Télleg senki??? Plíííz!
  • PetruZ
    #3191
    Akkor mindenképpen kell kerítened egy olyan CD-t, amiről tudsz boot-olni.
  • piktor
    #3189
    Nincs még oprendszer rajta. És floppy meghajtó sincs. Win2000-ből (egy asztali pcről) csináltam egy indítólemezt. Idáig jutottam. Írjam ezt ki cd-re? És hogyan töltsek fel egy alap dos-t parancssorig? Bocsánat a bénázásért! :-)
  • PetruZ
    #3188
    A laptopon van már vmilyen oprendszer? Ha igen, indítsd el onnan a telepítést. Ha nincs, akkor keríts egy akármilyen bootlemezt, vagy CD-t (pl. a W98-é tökéletesen alkalmas), tölts fel egy alap DOS-t parancssorig, CD támogatással és ennyi.
    A nem autorun telepítéshez az i386/winnt.exe-t kell elindítani.
  • piktor
    #3187
    Külön Win2000 telepítőm van... de nem boot cd.
    (szóvcal bénázok...) :-)
  • piktor
    #3186
    Sziasztok!
    Tudtok nekem segíteni?
    Egy laptopra szeretnék feltenni egy rendszert (lehetőleg Win2000-et), de nincs gyári boot cd-m. Mit tegyek?
  • PetruZ
    #3185
    Ez sztem nem az XP hibája, hanem vszleg nem takarodott ki rendesen a régi driver. Próbáld azt ki, hogy a vid.kártyát átállítod VGA-ra, a monitort pedig standard PnP-re és csinálsz egy reboot-ot. Újraindítás után, mikor kiszól, hogy új hardvert talált, add meg neki a driver elérési útját és telepítsd fel rendesen, majd állítsd be a monitort is (ld. alább). Egyébként nVidia kártyák esetén a gyári (a kártya gyártója szerinti) driver sokszor rosszabb, mint az általános Detonator, inkább azzal próbáld meg.
    A csíkozás a hibás frissítési frekvencia beállításból is adódhat. Próbáld Safe módban indítani az XP-t, és állítsd át konkrét értékre, de ne az "optimal"-t és ne is az "adapter default"-ot válaszd (ezek a fel nem ismerhető monitorok esetén sok galibát okoznak). Ha a monitorodat nem ismeri fel az XP, próbálj a gyártó oldalán keresgélni, a nevesebbeknek mindnek van a különféle típusokhoz megfelelő *.inf telepítője.
  • gtom
    #3184
    Tudna nekem valaki adni egy xp prof. eredeti cd-keyt? Kellene nagyon service pack install miatt. előre is köszi.
  • sazsmadar
    #3182
    Xp és egy új videókártya

    Egy pár nappal ezelőtt vásároltam egy GF4 Ti4800 kártyát. Boldogan vittem haza, hogy na majd most... Előtte egy Riva vanta volt benne. Azzal ment úgy ahogy. Be tettem az újat feltelepítettem a gyári driver, és szarabb lett a képminőség. Nem nyugodtam bele. Levettem újra telepítettem. De jobb nem lett. A sokszori újra telepítés miatt eljutottam arra a szintre, hogy mostmár függőlegesen csíkok szaladgálnak, és olyan a kép ott, mint mikor nincs a tvben adás. Meg lehet ezt még valahogy hegeszteni, vagy telepítsem ez a nagyonjó xp újra fel?
  • wTommy
    #3181

    Hi!

    Sajnos ez nem oldotta meg a problémát :-(((

    Egyéb ötlet?

    wTommy
  • Marcus_
    #3180
    Köszönöm a válaszokat!
  • PetruZ
    #3179
    Letöltés után még telepítened kell, utána működik rendesen. Bár vannak, akik szidják, de nekem semmi bajom nincs vele.
  • PetruZ
    #3178
    XP-re mindenképpen sovány lesz, sztem felejtsd el. Dettó ugyanígy a W2K is éppencsak elférhet rajta. Számold azt is, hogy bizony az Office csomag is b*szott nagy...
  • Marcus_
    #3177
    Légyszives segitsetek!!

    Ha a Microsoft oldaláról letöltöm a directx.9a telepítőjét és letöltöm a cuccot automatikusan fenn lesz?Ill. ez működni fog rendesen?

    Köszönöm a válaszokat előre is!
  • SaWo
    #3176
    Nyomass 98 2nd edition-t az legalább vmennyire fagyásmentes, és nem eszik meg két gigát.
  • fm
    #3175
    hell..
    adott egy 1.7cerka 256 ddr-el,abit sa7,és nemtom milyen oprencert tegyek rája..ugyanis 2 GB-os WINYÓ van benne!! fater gépe,word,excel,meg outlook fog rajta futni csak! Lehetőségek:
    -win98 ez sz@r,de keveset foglal(2-300Mb)
    -XP ez tuti,de...(1-1,5Gb)
    -win2000 v. ME nemtom, mennyit foglal?? jó erre a célra?

    légyszi segítsetek,holnap reggelig kell összeraknom a gépet.új winyót nemtok venni...
  • PetruZ
    #3174
    Próbáld ki, hátha segít:
    -MediaPlayer - Tools - Options - Privacy fül, itt kapcsolj ki mindent
  • wTommy
    #3173
    Sziasztok!

    Lenne egy igen bosszantó problémám az XP-vel kapcsolatban!

    Amióta telepítettem a gépemre az XP home editiont nem hajlandó lejátszani egy nagy csomó zenémet!

    Ha el akarom indítani pl. a média playeren a zenét akkor a következő hibaüzenetet kapom:

    "Ez a fájl ezen a számítógépen nem játszható le
    A Windows Media Player nem tudja lejátszani a fájlt, mert az digitális licenccel van ellátva. A védelmet feloldó licenc azon a számítógépen található, amelyre a CD-n lévő fájlt másolta.

    Ha azon a számítógépen próbálta lejátszani a fájlt, amelyre eredetileg másolták, a licenc hiányzik vagy sérült. Ebben az esetben másolja le újra a fájlt a CD-ről, és próbálkozzon ismét a lejátszással.

    Hibakód = C00D274B, javítás kódja = 0x00000000
    "

    Hasonló a helyzet bármely más lejátszónál is amit kipróbáltam...

    A hiba előjön netről letöltött és CD-ről felmásolt zenék esetében egyaránt!

    Kérem ha valaki tud segítsen, mert egy csomó zeném ott hever "parlagon" és már nagyon hallgatnám őket!!!

    Lehet, hogy előttem már ezren hozták fel ezt a témát, de sajnos nincs időm végig olvasni az egész topicot, úgyhogy bocs ha lerágott csont volt!

    Üdv.: wTommy
  • lck
    #3169
    Lehet hogy nem is a codec-kel van a baj, hanem a vassal !? :))) ( Én AMD K6-II 500-al a DivX 5-tel kódolt filmet nem tudok normálisan megnézni.)
  • barlang
    #3167
    Sziasztok
    Mit tegyek Trojai virus van a gépemen aupdate.exe
    A norton felismeri de nem tudja javitani, Tud valaki valami segitséget

    Köszi
  • PetruZ
    #3166
    Telepíts egyet. :) Minden videókártya driver-nek része, lehet, hogy valami régebbi verzió van fent nálad.
  • TX
    #3165
    Lenne egy kérdésem.Mit csináljak akkor ha az xp az OpenGL-el futó programokból az indításkor egyből kilép mert nem tudja betölteni az OpenGL subsystemet?
  • Yuuzer[real]
    #3164
    Úgy tűnik ez zsákutca lesz. Mert már ennek egy újabb frissítése teleptve van (application compatibility update)
  • Yuuzer[real]
    #3163
    És véletlenül nem tudod honnan tudnék működő sp1 kódhoz vagy full sp1-et tartalmazó xp isohoz jutni?
  • PetruZ
    #3162
    Keress rá a neten vmi keresővel, valahol biztos meg van még.
  • Yuuzer[real]
    #3161
    Ez a frissítés valószínüleg bekerült az sp1-be, de én azt nem tom telepíteni, mert, ő, izé...
    Jó lenne, ha valahol külön hozzá tudnék jutni.
  • Yuuzer[real]
    #3160
    Találtam valamit, de sehonnan nem tudom letölteni a száma Q313484 remélem, hogy ez az.