25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #4666
    Nálam az alap vinyón hét partíció van és bárhová telepíthetek bármit, simán elindul. Az általad írt játékok is gond nélkül futnak a C-től eltérő ntfs partícióról. Ez valami nagyon elvarázsolt egy hiba lehet...
  • nenad
    #4665
    system/advanced/enviroment variables
    a system-ben add meg enviroment pathnak azokat a directorykat ahol a jatekaid vannak, tehat azok gyoker konyvtarat.

    pl d:/games/sacred;d:/games/Call of Duty;

    bar enelkul is el kene indulniuk, de hatha ez segit.
    tehat a path-ot kell editalni, szerintem eleg a useret is.(felso ablak)

    az is lehet mas a gond.
  • csvg
    #4664
    Üdv mindenkinek!
    A problémám a következő: Win XP SP1 van a C: meghajtómon. A játékaimat a D:-re rakom fel, de a zöme nem indul el. Ha viszont a C:-re installálom ugyanazokat a játékokat akkor gond nélkül szaladnak. A fájlrendszer azonos XPalapú minden meghajtón, a kompatibilitás varázsló se segített. Pld.:a Neverwinter Nights fut a D:-ről, de a Sacred, a Greyhawk, a Call of Duty, a GTA3 csak a C:-ről hajlandó. Kérem segítsetek ha tudtok. Köszi!
  • VGQ
    #4663
    #4654

    plz help.nagyon kéne,mert meghalok.
  • fifi
    #4662
    chkdsk/f a command-ban
  • qwert
    #4661
    Helló! Az utóbbi időszakban kikapcsoláskor az gép nem áll le, hanem az a screen jelenik meg, hogy "most már kikapcsolhatja a gépet" - winxp. Előzőleg rendesen downolt, most meg megmarhult. Semmit nem állítottam át rajta, hozzáteszem, a fiam is szokta használni. Mi lehet a baj, illetve hol lehet módosítani a leállítási funkciót?
  • Tono34
    #4660
    Töltsél hozzá crack-et.
  • Csacsi
    #4659
    Sziasztok, hogy tudom aktiválni a nem éppen legális windows xp proffesionalt?
  • 0ppika
    #4658
    Helló.
    Azvolna a problémám, hogy valaki itt valaki a fórumban berakott valami linket hogy nézzük meg(állítólag vírus volt), persze én megnéztem. Azóta nemtudok kijelentkezni és kilépni sem a windows-ból, és ha ctrl+alt+del -et nyomok, akkor egy pillanatra beugrik a szokásos ablak, de rögtön elis tűnik. A vírusírtő nemtalált semmit, mi lehet ez? Légyszi valami ötletet.
  • lck
    #4657
    THX Petruz!
    Majd tanulmányozom az oldalt.
  • PetruZ
    #4656
    http://www.robvanderwoude.com/regedit.html
  • lck
    #4655
    A kérdésem talán nem ide való de nem akarok új topic-ot nyitni ez ügyben

    szóval:

    Szerintetek lehet-e a rendszerleíró adatbázis egy bejegyzésének exportálását úgy elvégezni, hogy közben nem nyitjuk meg a regedit-et ? Arról lenne szó, hogy egy bejegyzést gyakran exportálok szövegfájlba. Milyen jó lenne ha mondjuk csak elindítanék egy bat- fájlt és az ezt elvégezné egy kattintásra. Elegáns lenne hogy nem kellene megnyitni a regeditet, a bejegyzést megkeresni és exportálni.

    Valami ilyesmire gondolok a parancssorban pl. hogy:

    regedit /export [HKEY_CURRENT_USER\Software\xDvdRipper\Save]

    Persze ez így nem működik. De hátha van rá valami ötletetek.
  • VGQ
    #4654
    De milyen xp-s patch???
    Más játékoknál nem igazán,de most nézem,hogy a Sacred nevü gamában a video darál,de rettenetesen:((
    Akadozva megy nagyon.
    Eddig le sem birtam játszani,most upgradeltem a win.media playert.Ekkor már láttam a videokat is,de most rettentöen akad.A videofilmek is akadnak.
    Söt megnéztem a q3 is darál,de rendsen:((
    Szal ugy tünik minden akad:((
  • 0ppika
    #4653
    Mondom,lehet hogy valami xp-s patch kell neki, más játékoknál van ilyen, lehet ennél is.
  • VGQ
    #4652
    Nem hiszem,hogy a játékkal van baj,mert eddig ME alatt simán ment gond nélkül.A videokártya ugyan az.A különbség,hogy az 1000-es proci helyett van benne 2800+ és Me helyett xp.Ja és +256ddr ram.
    Szal nem értem miért csinálja.Lehet a PANDA genyozik vele ennyire???De miért foglalkozik vele,mikor csak simplán a gépemen játszok??
  • mrzool
    #4651
    Ha mirror RAID-ben fut, kiveheted alóla az egyik rendszervinyót. Ha nem rendszervinyót akarsz cserélni, akkor először csatold le a lemezkezelőben, majd húzd ki a racket, tegyed be a másik vinyót - elvileg automatikusan fel fogja ismerni...

    Persze mindezt csak saját felelősségre, vagy műxik, vagy tönkremegy valami.:)) Néhányszor próbáltam, nálam működött a dolog (ASUS TUSL2C alaplap), de nem forszíroztam később... Az IDE-t nem hotswapre tervezték.
  • 0ppika
    #4650
    De ha másikat teszel be, akkor azt a bios nem látja és szerintem nemlesz jó.
  • janos666 #4649
    Hátha benyomod készenléti állapotba a gépet akkor elvileg lehet.
  • 0ppika
    #4648
    Lehet, valami progi kell hozzá, ami az alaplap IDE vezérlő részéval csinál valamit! :)
  • Devids Pro
    #4647
    futó xp alatt?? LOL! hát az xp a winyóról fut akkor hogy lehetne már? (ha tévedek akkor bocs)
  • HUN Tick
    #4646
    hy all! Az kéne nekem ,hogy a francba lehet futó XP alatt vinyótcserélni! Tudom, hogy lehet, mert láttam már, csak a teljes részletes folyamatot nem tudom, illetve azt, hogy a szolgáltatásokban mi kell legyen beállítva! Köszike
  • 0ppika
    #4645
    Biztos a játék hibája, nézd meg a topicjában. Lehet patch kell neki, driver gond, vagy a gépeddel van baj.
  • VGQ
    #4644
    valaki help plz #4636 -re
  • PetruZ
    #4643
    Nincs véletlenül felrakva egy olyan Office komponens, ami folyamatos frissítéseket végez(ne), vagy alapértelmezetten online csatlakozik valamilyen hálózati kiszolgálóhoz? Esetleg érdemes lenne átböngészni az event log-ot, hátha beleír valami okosságot, amin el lehet indulni.
  • janos666 #4642
    Mikor jön ki az XP - Media center?
  • nenad
    #4641
    ez erdekes marmint hogy mi koze a powerpointnak a halozathoz, ~ semmi. Hacsak nem mentesz halozatra, vagy nincsen ott valami mentesed amire meg mindig emlekszik, vagy efele keress, akkor inkabb a windowsnal kell keresgelni, hatha egyfolytaban meg akar talalni egy halozati foldert. (ne hasznald a windows explorer-t)
  • ZSUZSIKA
    #4640
    Az a baj hogy a laptopot hozom meg viszem meg hálózok és PP-ozok egyszerre szal valami magasabb szintu megoldás kellene.
    Köszi
  • TZoli
    #4639
    #4624 -ra tud valaki segíteni???
  • janos666 #4638
    Tiltsd le BIOS-ból a LAN eszközt, mikor nem használod!
  • ZSUZSIKA
    #4637
    Sziasztok!!

    Van egy számomra és mások számára is rejtélyes probléma. van két zsírjó Dell laptop winxp-vel, szal a gond az, hogy ha a gép látja a LAN-t, akkor simán megy minden alkalmazás pl Powerpoint, de ha a hálókábelt kihúzod a gépből A powerP teljesen használhatatlan és olyan lassú lesz a rendszer, hogy minden más is megdöglik.
    tud valaki erre valamilyen gyógymódot mert a dell és a microsoft tanácstalan :)

    Próbáltunk más profilt is létrehozni(hálózati csatolók és egyéb más nélkül) de ugyanez a helyzet ha kihúzod a kábelt a PP totál lelassúl.
    ha valaki vmit ezzel kapcsolatban lécci segítsen köszi!!!
  • VGQ
    #4636
    Hi.Lenne egy kérdésem ismét.

    Mitöl lehet,hogy nem birok Xp alat játszani a war3-al.10-20mp-enként megakad a gama.Igaz csak egy pillanatra(vagy 2re) de akkor is idegesitö.Neten meg széjjel lagolom miatta az agyamat.
  • janos666 #4635
    Mit tudok azzal csinálni a reinstallon kívül, hogy 2-3 havonta iszonyat belassul a rendszer. A sajátgép 1 perc, játék kb 5 perc alatt tölt be, de ha egyszer betöltött a játék pl egyáltalán nem szaggat, és ha egyszer végre elindul egy tesztprogram ott is ugyanojan eredményt produkál mint máskor. De kurva hosszú a várakozási idő, több mint 486-on volt.
  • Norbyte
    #4634
    Sziasz.

    Volt/van valakinek rajtam kívül olyan problémája, hogy:
    újraindítanám a gépet, a mentésekkel elszöszmötöl jó sokáig, azán úgy csinál mikor a végéhez közeledik a folyamat, mintha nyomtam volna egy RESET-et.
    A SCANDISK ugyan még (kopp-kopp-kopp) egyszer sem jött be, de látni, hogy nem volt jó az újraindítás, mert a beállításokat elfelejtette.
    Mi a felne lehet ez? A Windows Tudásbázisban (KB) nem találtam erről semmit.
    Régebben nem volt ilyen gond
  • sfec
    #4632
    Semmivel nem tudom. AZ irja ki, hogy a file nem olvasható, Nem tudok vele semmit csinálni és nagyon idegesít, hogy ottvan a semmi:)
  • Tono34
    #4631
    Próbálj először egy scandisk-et.
    Van hozzá jogosultságod?
  • sfec
    #4630
    Hogyan tudom letörölni a letörölhetetlen fájlokot???
  • nenad
    #4629
    nem, valts at a performancre ra es lathatod semmit sem jelent.
  • Tikal #4628
    task manager-ben a rendszerüresjárati modja 90-es CPU-t ir ki, miért? nem sok ez? :D
  • Devids Pro
    #4627
    és ezt most minek írtad xp-s topikba?:D
  • O0D:
    #4626
    Haver elhozta vinyóját, átdzsámpereltem, felismeri király. bejön nagy nehezen a windows ( 98 se ), mintha fagyott volna, ment egy darabig ( pl. tudtam mozgatni az egeret ) utána 2 perc fagyás. .. Nagynehezen sikerült másolgatnia a cuccokat de kicsit lassan másolt. Kiszedtük a vinyóját, erre folytatódott.. akadozás, lassú, minden. Nézem az eszközkezelőben, Elsődleges Ide vezérlő ( sárga felkiáltó jel ) Másodlagos ... szintén. Sux. Aztán új winfos megoldotta.