25353
Whistler - Windows XP
  • 0ppika
    #4585
    Valami féregvírus lehet. Kapcsold be a windowsos tűzfalat, és sűrgősen szerezz be valami normális tűzfalat.
  • VGQ
    #4584
    Hi

    Lenne egy nagyon nagy problémám.A gépemre csütörtökön tettem fel az XP-t.ÉS tegnap este meghülyült.Valami rendszer leállito elkezd visszaszámolni és ujrainditja a gépet.Én már probálkoztam elés sok dologgal ,de nem jön össze semmi ezért probálok meg ide irni,hátha ti okosabbak vagytok.Mi a fenét tudok vele csinálni???
    A gépemre tettem Pandát,meg Tojan removert is ,de egyik sem talál semmit!!!Viszont a TR nem indul el,mert valami Baja van az orával.De azért átnézi a gépet minden induláskor.
    PLZ HELP mert már kezdek megörülni az idegességtöl.
    Valahogy megprobálom berakni majd a képet.
  • O0D:
    #4583
    Akkor inkabb teljeset formazok, adatokat nem rakok biztonsagi okokbol OP rendszer particiojara :DD
    Szoval ha ujra kene telepiteni valszeg a legtobb drivert, akkor legyen tiszta..
    Egy 2 GB s particiorol tud vmi program cedere mentest csinalni?
  • PetruZ
    #4582
    A helyreállító lemezekre lenne szüksége, amit az első telepítéskor akar csinálni. Én sem szoktam kérni, hogy megcsinálja. :)
    Akkor ne Repair-t válassz, hanem Install-t, a cél partíciónak meg azt add meg, ahol eredetileg is volt az XP (figyelj arra, hogy ne töröld le és ne is formázd a partíciót!). A telepítő meg fogja találni és felajánlja, hogy új telepítést csinál, vagy a régit használja. Az utóbbit válaszd. Ilyenkor, úgy emlékszem, végigcsinálja az egész telepítést, de a végül hozzá tudsz majd férni az XP-dhez is. Elképzelhető, hogy pár illesztőprogramot, codec-et, esetleg egyéb telepített programot frissíteni kell majd, illetve át kell majd nézni a beállításokat, service-okat, stb., de minden más megmarad.
    Ha a telepítő mégsem ismeri fel, hogy már volt ott egy telepített XP (előfordulhat), akkor komolyabb a baj, de az újratelepítés végülis elvileg kárt nem fog okozni. Semmi doksi, játék, util, vagy ilyesmi nem fog eltűnni, bár ezek nagy részét újra kell majd rakni.
  • O0D:
    #4581
    De kéri hogy helyezzem be a nemtudom milyen floppyt, ami nekem meg nincsen...
  • PetruZ
    #4580
    Az XP telepítőt indítsd el (CD-ről boot) és válassz Repair-t. Ez helyrerakja a boot rekordot, ráadásul még a W98-adat is meg fogja találni és felveszi az XP saját listájába.
  • PetruZ
    #4579
    Legtöbbször vírus csinál ilyet, szerintem elkaptál valamit.
  • O0D:
    #4578
    Fráááánnnc!!!

    Feltettem bootmagic 5 öt, a w98 as particiójára, ettől kezdve nem akar betöltődni az XP mert gondolom az mbr-ben neki volt vmi nyavajája. Bár amikor BM ből betöltöm a w98as particiot ott megvan az indítómenü, csakhogy XP választásakkor kiírja hogy autochk ... hiba , rendszer leáll. Ha meg a BM ből közvetlenül nyomok az XP re akkor no ntldr .
    Ezzel mit tudok kezdeni????
  • Sonajk @:o)
    #4577
    Sziasztok!

    Van egy kis gondom, de talán tudtok segíteni nekem. A problémám az, hogy a Ctrl+Alt+Del billentyű lenyomására előugró rendszerablak a megnyitást követően pár pillanat múlva önmagától becsukódik. A regisztrációs adatázist tartalmazó ablak (regedit) szintén ugyanezt csinálja. Mi lehet a megoldás?

    előre is köszönöm

    bye all
  • Devids Pro
    #4576
    Hát nem! De először én adtam a tippet, mert hallottam hogy ott leht, de azt nemtudom hogy melyik kulcsban :(
  • davos80
    #4575
    Annak szól a kérdés aki tudja a választ - ezek szerinte nem neked.
  • Devids Pro
    #4574
    Nemtudom melyik az a kulcsnév, ha valaki tudja írja le!
  • Devids Pro
    #4573
    Igen, ezt már leírtad egyszer! Hallottuk!
  • davos80
    #4572
    Az történt, hogy egy 80-as samsung vinyót NTFS-ből konvertálltam FAT 32-re(pmagic 8.0), és mikor befejezte, az 50 Gigás partícióból 5 gigásat ismert fel.A ha beléptem a sajátgépből a vinyóra, kijelöltem az összeset, akkor kiírta, hogy 50G, de nem tudtam egyik fájlt sem megnyitni.Win XP Prof.Sp1 nélküli
  • fifi
    #4571
    Köszi mindenkinek a helpet, de a Win telepítővel sikeres lett a dolog! Mindenki nagy örömére.
  • davos80
    #4570
    Az történt, hogy egy 80-as samsung vinyót NTFS-ből konvertálltam FAT 32-re(pmagic 8.0), és mikor befejezte, az 50 Gigás partícióból 5 gigásat ismert fel.A ha beléptem a sajátgépből a vinyóra, kijelöltem az összeset, akkor kiírta, hogy 50G, de nem tudtam egyik fájlt sem megnyitni.Win XP Prof.Sp1 nélküli.
  • davos80
    #4569
    Fat táblát milyen progival lehet helyrehozni?
  • bazza
    #4568
    de ez minden játékban így van!!!!
  • 0ppika
    #4567
    Kérdezd meg a játék topikjában!
  • bazza
    #4566
    Hálózati problémám lenne...
    Kezdő vagyok és van két gépem. Össze van kötve és hálózat is van.Tudok adatokat küldeni és fogadni WinCommanderrel.Tudok chatelni egy progival a két gép közt. De ha egy játékba LAN-ozni akarok, akkor nam látja egymást a két gép. Ezt hogy oldhatnám meg? Nagyon kéne segítség.Részletesen ha lehet...Köszi!
  • kozettt
    #4565
    Na mar kell is a segitseg! :)
    Beleneztem a regeditbe, de halvany lila fingom sem vlt arrol,hogy mit kellen csinalnom. Szoval ha valamifele utmutatast adnal,akkor azzal nagyon sokat segitenel.
    Koszi!
  • Devids Pro
    #4564
    van direkt olyan progi amivel le tudod bányászni a windows messengert!
  • Devids Pro
    #4563
    Szívesen ha nem megy akkor megnézem a pontos kulcs nevet de azt fejből nem tudom!
  • Met
    #4562
    De lehet, az xp telepítő lemezéről bootolsz ott törlöd a partíciókat, létrehozol egy partíciót és arra telepíted az xp-t.
  • fifi
    #4561
    No de akkor olyan nem létezik, hogy maga a Win telepítő rendezi le a Linuxot mindenestől és teszi fel helyette az XP-t? Lehet láma a kérdés de ezt nem igazén értem!
  • O0D:
    #4560
    linuxnak lehet ext2 és ext3 ja is, plussz szokott lenni egy swap particíó, arra nem tudom milyen fájlrendszert írnak ki a progik.

    használj partition magic 8 at, azzal minden ilyet meg tudsz csinálni.
    fdisk is tudja..
  • fifi
    #4559
    Azt mondta egy haverom hogy elvileg az XP PRO telepítője törölni tudja a Linuxot amikor telepítem, ha arról bootolok ás úgy nyomom fel NTFS-re. Ez lehet ?
  • Blasta
    #4558
    Szasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy az XP-ből a RÉGI MESSENGER-t hogy tudom leszedni?
    Felraktam a 6-ost és nem akar eltünni a régi.

    Előre is kösz a segítséget! :-)
  • pedestrian
    #4557
    Sulinet?
    Ghostold előtte.
  • pedestrian
    #4556
    Én 1x csináltam, de nekem akkor volt fenn 1 windows 98 is.
    Partition Magic-kel tudod törölni elvileg a Linux partíciót, de vigyázz vele, mert a linux 2 partíciót használ.Ha jól emlékszem, az 1-ik EXT2, a másik nevére nem emlékszem már.Az egyikről bootol. Vigyázz a törlésével.
    Sztem kérdezz meg 1 Linux gurut.
  • kozettt
    #4555
    ja, :) az elozo uzit neked kuldtem!
  • kozettt
    #4554
    Koszi a segitseget!
    Meg nem csinaltam meg, lehet,hogy nem is fogom tudni magamtol, de majd megprobalom. Ha nem megy,irok!

    Megyeszer koszi!
  • fifi
    #4553
    Emberek!A feladatom az hogy le kellene gyalulnom a Linuxot és helyette XP-t feltenni. De én ilyet még nem csináltam, mi ennek a metódusa?
  • O0D:
    #4552
    Adatoknak külön partíció, Fat32 vel! az a tiszta megoldás..
    ha kell más oprendszerről is el tudod menteni ami kell ha netán összeomlana az XP.. Alapból a legtöbb linux tudja írni /olvasni a fat32 őt, az ntfs-t viszont max csak olvasni.
  • TZoli
    #4551
    Köszi a segítséget!
  • [HUN]PAStheLoD
    #4550
    szerintem nem fontos én hagyom az utp-t mert nem akarok úgy járni mint egyik LAN party-n ismerős .. elbukott a kábelbe gépe meg majdnem lejebb költözött :)

    és XP Key csere meg ilyeneket biztos jeleni windowséknak de hát eddig is csinálta :|
  • [HUN]PAStheLoD
    #4549
    A windows XP elél FAT32-n is de szerintem biztonságosabb is és ha lehet azt mondani stabilabb / üzembiztosabb NTFS-en.. köszönhetően a naplózásának ..etc. És nem lasabb.

    Azért kell kezdetben bekapcsolni mert a neten még mindig vannak "beteg" Blasterrel fertőzött gépek amik kb. 5 percenként elkapnának és aztán restart .. és oda szép tisza XP-dnek.. ha feltetted majd a Blaster fix-et akkor már nem muszály tűzfal.

    az agnitum outpost pro 2.1 egy tűzfal szerintem windows-ra a legjobb. Direkt kipróbáltam vagy 15-öt de azokat veri.

    norton ghost valahonnan "szerezd" meg. DC++ vagy valamilyen warez oldal. de ezt nem én mondtam :]

    tűzfalat nem muszály használni de erősen ajánlott.. ki tudja mikor fedeznek fel még 1 blaster féle hibát ... szal nem árthat.
  • Devids Pro
    #4548
    Regisztriben ki tudod törölni!
  • kozettt
    #4547
    Sziasztok!

    Tudja valaki,hogy lehet-e, illetve hogy hol lehet a programok hozzaadasa es eltavolitasa menubol kiszedni az adott program "szerepelteteset"?
    Valaszt elore is koszi!
  • TZoli
    #4546
    Pasthelod!
    Nagyon jó amit leírtál,lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban:
    1. Muszály NTFS partició legyen?Ha igen,miért?
    2. Miért kell bekapcsolni a windows tűzfalat?
    3. Mi az a Agnitum Outpost Pro 2.1 és mire való?
    4. Irj már pls egy linket ennek a Ghostnak,amivel lementhető a partició!
    Köszi!