25353
Whistler - Windows XP
  • Yeahhh
    #4866
    Üdv!Azt szeretném kérdezni,talán valaki tapasztalt ilyet...Win Xp Prof újrainditáskor 10-ből 9-szer nem kapcsolja be a monitort.Tehát gép bekapcsol és nincs kép.Reset után általában minden OK.Valami ötlet?
  • Rosco
    #4865
    Sziasztok,

    adott egy WinXPPro egy tartományban egy LAN-on és ua. LAN-on, de az adott tartományon kívül Mshome csoportban egy WinXPHome. A LAN szerver egy Win2003. Hogyan tudom a Home-ot láthatóvá tenni a hálózaton a Pro számára?

    Köszi
    Rosco
  • VGQ
    #4864
    Látod-látod nem vele van a baj.Sztem ez valami ujfajta féreg lesz.Igaz a panda mellett nem csinál semmit szal lehet mégiscsak a tüzfal verzio volt régi:)
    Most raktam fel egy 2004-es macaffet kiváncsi vagyok mit alakit majd ezzel.
  • Davidus
    #4863
    sp1 updatet csak windows updaterrel lehet felrakni? Az a gáz hogy nem tetszik neki a cd key:P
  • Spike
    #4862
    Hi all!!!

    van egy kis problémám:( felraktam a nerot aztán ujraindítittam a gépet de utána már tnem látta a gépem a cs meghajtóim hiába indítgattam újra szedtem le a gépről a nerot nem találja őket ....a hardwer kezelőnél ezt írta ki:
    Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)


    Tudtok valamit segyteni?!!!
  • bobo11
    #4861
    sziasztok
    tud valaki segiteni hogy windows commander-ben szeretnék ftp-ni de vezt irja ki hogy port parancs hibája eddig ijet nem irt még ki ezt hogy javitsam,azota irja ki hogy lefuttatam az antitrojan nevü progit
  • units
    #4860
    VÍRUS! topic #222
  • 0ppika
    #4859
    Mi a fene, egy haveromnál is ugyan ez volt tegnap.
  • Aquli
    #4858
    Hello!
    Légyszi segítsetek! A gépemen kijön egy ablak, hogy x sec mulva ujraindol az lsass.exe fajl miatt.
    Ezt a fajlt nem tudom letorolni, mert fut, de bezárni sem tudom, mert kritikus rendszerfolyamat.
    Mit tegyek?
  • Ryleh
    #4857
    hi...bocs ,hogy idearcátlankodok de egy kis segitséget szeretnék kérni weblap űgyben.....ok?
  • VGQ
    #4856
    nem nagyon értek hozzá ugyhogy nemtom.
    De sajna a panda tényleg nem engedi át a pinget,pedig be van elvileg állitva neki,hogy allow legyen.
  • Meetal
    #4855
    Nem lehet hogy csak rosszul van konfigolva a tűzfalad??
  • VGQ
    #4854
    Hát behidalok.
    A panda felfogja ezt a szotyi férget a mcaffe viszont nem.Lehet be kellene szerezzek egy ujabb kiadást belöle:)
    Merthogy ahogy elnézem leirtani sajnos nem lehet!:(
    És azért majd kiprobálom azt a bitdefendert is holnap.
  • Sherad
    #4853
    BITDEFENDER tuzfal + virusirto kicsi nem fekszik be melyen a rendszerbe, jol konfigolhato. Nalam ez avn fent jatszok mellette. Amit at akarok engedni az atjon amit nem az probalkozhat barmeddig :)
    http://www.bitdefender.com/
  • VGQ
    #4852
    A wintüzfal több okbol is szar nekem.Nem engedi át sem a war3 kreálásokat sem más milyen játék kreálását.
    Eddig a panda tüzfal volt fenn,de szotyi volt,mert nem lehetett pingelni miatt igy nem tudtam kreálni játékot!
    Leszedtem és feltettem helyette a mcaffe tüzfalat,és ma reggel elkezdte a baromságait.
    Fenn van mindkét microsoft által ajánlott Blaster elleni okosság,de szar sem érnek!!Nem értem mi haszna akkor.
    Egy lsass.exe(windows/system32/) nevü fájl okosit nálam,ha jol sejtem mert mindig ezzel van a baj.Sajna törölni nemtom,pedig probáltam:(
    Ugyhogy már teljesen nincs ötletem:(
  • 0ppika
    #4851
    Nem oltogatok, hanem segiteni akarok. Érdekes módon nálam most csak a winfos tűzfal van bekapcsolva és nem engedi be a blastert, a tűzfal amit használsz tényleg jó lehet ha még ezt sem fogja meg.
  • VGQ
    #4850
    Windows tűzfal egy szar,régebben sem használt ellene,és nem enged át semmit ami nekem kell.
    De találtam a mirosofton valami szotyi progit ami elvileg használ ellene.Feltettem remélem jo lesz.

    És van fenn rendes tüzfal,ugyhogy nem oltogatni kellene hanem segiteni!!
  • 0ppika
    #4849
    Kapcsold már be legalább a windows tűzfalát, hamár egy normálisat nem tudsz feltenni.
  • VGQ
    #4848
    Ujra kijött az a kis aranyos ablak,hogy 1 perc mulva restartolja a gépemet,és hiba van.A lényeg,hogy fel van telepitve az az patch ami ezt kiütné,de NEM müxik!!Hiába tettem fel mégeccer ujra elöjött és restartoltatott a genyo!!!
    VAn valami uj Blaster tipusuvirus ami ugyanazt csak más patch kell neki???
    Valaki plz help,mert ez igy nagyon gáz!!
  • rushman
    #4847
    Masik kerdes: Neha a kek halal soran a STOP() uzenetben IRQL=2 szerepel. Nem tudjatok, hogy ez milyen eszkozhoz tartozik?

    ezt könnyen meg tudod nézni a vezérlőpultban, egyébként a megszakítás-kérelem sávjainak kiosztása (bár kötve hiszem ezt xp-nél, ez inkább win95-re volt jellemző) az oprendszer feladata.
  • Meetal
    #4846
    Tűzfalból ajánlani tudom a Kerio-t vagy az Outpostot (magyar is van belőle).
    Én mindkettővel megvoltam elégedve és könnyen kezelhetőek..
    Most éppen Norton Internet Security 2004 -et (angol) használok és naon Cool!
    Érdemes ezeket kiprobálni.
  • Komesz
    #4845
    Sziasztok,

    A #4801-ben leirt kekhalal problema meg nem oldodott meg. Mivel annyira veletlenszeruen tortenik, csinaltam memtest-et, minden o.k. A masik furcsasag, hogy az MSI monitoring progijat hasznalva az alaplapi 3.3V-os feszultseg gyakran leesik 3.1V ala is, mig az 1.5V 1.2-1.3V korul jar. Nem lehet ez oka a veletlenszeruen elojovo kekhalaloknak??

    Masik kerdes: Neha a kek halal soran a STOP() uzenetben IRQL=2 szerepel. Nem tudjatok, hogy ez milyen eszkozhoz tartozik? A BIOS-ban csak 3-tol 11-ig lehet allitani manualisan az IRQ line-t.

    Koszi a valaszokat elore is!
  • units
    #4844
    Az xp tüzfala az csak arra jó, hogy ne hagyjon nyugodtan DCzni.
    Sokféle létezik, ha még nem raktál fel ilyet akkor épp itt az ideje. Az Xp tűzfalát kapcsold ki nyugottan. Az egy nudli. Nálam a NORTON rendszere fut.
    Nincs vele gondom.
    Az a lényeg, hogy valami normálisat válassz és ne egy névtelen kis gagyit.
    Kompatibilis legyen a rendszereddel.
    És ami fontos tudd kezelni.
  • LazySoft
    #4843
    Sikerült a helyre állítás, csak egy bejegyzés volt módosítva a registry-ben, úgy ahogy az általad linkelt oldalon írva vagyon. Most minden OK. Tűzfal csak az XP sajátja van bekapcsolva. Ajánlott még másik is? Ha igen, akkor melyik? Kösz!
  • PszihoApu
    #4842
    na megvan mi volt a baj a tűzfal valamié kiakadt nortont internet securityt használok van nálla jobb is?
    Melyik az
  • units
    #4841

    Itt is nézz szét.
    Csak úgy megjegyzem, hogy amiket felsoroltál trójaik voltak.
    Tűzfal?
  • PszihoApu
    #4840
    sziasztok msn ent használok és a következőt írja ki hibaként
    Hibakód 0x81000370
    Ez mi?
    Hogyan tudnám javítani?

    Szerintetek melyik a legjobb virusírtó Xp hez
    És melyik a legjobb tűzfal Xp hez
  • LazySoft
    #4839
    Szia units!

    Köszi a segítséget! Talán nem a swen volt, hanem más, de a hiba hasonló képpen jön elő, megnéztem a regisztrációs adatbázist és egy realupd.exe fil-ra van minden futtatható állomány irányítva. Ezt a vírusirtó a frissítés után leírtotta, ezért adja a hibaüzenetet a Windows. Egyébként Kaspersky féle vírusírtót használok, 2 naponta frissítem mostanában. A report filet felülírja, nemtalálom, hogy akkor miket talált, de a legutolsó bejegyzés szerint pl.:
    C:\Program Files\Internet Explorer\ddroupua.exe Infected TrojanDownloader.Win32.Small.ia
    C:\Documents and Settings\...\Temporary Internet Files\Content.IE5\BLLGOF2F\main[1].chm/stream Infected TrojanDownloader.VBS.Psyme.w
    C:\Program Files\Internet Explorer\update.exe Infected TrojanProxy.Win32.Mitglieder.as
    C:\WINDOWS\loadnew.exe Infected TrojanDownloader.Win32.Small.hg
    Ezen vírusok voltak. A shell parancs, pedig ide mutat:
    "C:\WINDOWS\System32\realupd.exe" -run "%1" %*
    Most próbálom helyre állítani, kösz mégegyszer! Bocs a hosszért! :)
  • Darkboy
    #4838
    Segítsetek! TrojanDownloader.Stubby-t mivel tudom irtani?
  • bobo11
    #4837
    sziasztok
    tud valaki segiteni abban hogy megvan osztva a netem routerrel és azt szeretném hogy láthassuk a másik vincsi-ét és azon az adatokat ezt hogy lehet xp-van mindkét gépen
    üdv:bob

  • tudatlanka
    #4836
    Robb:ha nvidiad van akkor rakj fel ujabbat ozoknál jött elő e detonator hiba.
  • units
    #4835
    A játékon belül nem lehet beállítani?
  • Robbb
    #4834
    Szasztok!A problem a következő:Nemrég raktam fel az XP-t,nagy nehezen belőttem,megy is mint állat.Ekkor gondoltam elkezdek gammázni,de sajnos nekem is előjött a jól ismert baki,/amit régebben több fórumban olvastam,de sajnos nem jegyeztem fel a megoldást/hogy a 3D-s alkalmazásnál leveszi a képfrekit 60Hz-re.Ha jól emlékszem valahol,valamit be kell álítani,estleg egy progi segítségével.Sajnos pontosan nem tudom,kérem segítsetek mert kiég a szemem a helyéről.Kösz szépen!
  • units
    #4833
    Még az előbbihez szólva: nem biztos, hogy a Swen-t nyerted meg. több ilyen vírus is van mostanában. Azt írod, hogy írtottál valami férget. jó lenne, ha megadnád a nevét is.
    Talán többet tudok segíteni, ha ismerem a vírusírtód.
  • units
    #4832
    Figyelmesen olvasd el: ezt meg ezt meg ezt
    hirtelen erre emlékeztem a közelmúltból.
  • LazySoft
    #4831
    Sziasztok! Valami gáz lett az XP-mel tegnap. Sajnos nincs időm utána nézni a NET-en, ti pedig már hátha találkoztak ilyen problémával, vagy olvastatok róla valahol, hogy van-e olyan vírus, vagy valami más, ami úgy cseszik ki a géppel, hogy nem tudok elindítani semmi EXE-t? Bármilyen ikonra kattintok, akkor azt az üzenetet kapom, hogy "A Windows nem találja a(z) 'C:\........\........\.......EXE' fájlt. Ellenőrizze, hogy helyesen írta-e be a nevét, majd próbálkozzon újra. ... stb."
    Ez minden programomra bejátszik, természetesen a programok ott vannak a helyükön. Dos Navigátorból viszont elindulnak a progik, vagy ha más alkalmazásból hívom be a másik programot (pl. Outlookban linkre bejön az Explorer, de ikonból indítva hibaüzenet) Az EXPLORER.EXE-m, mint parancsértelmezőm esetleg ferőzött lenne? Vírusirtóm frissítettem, valami féreg volt talán, amit lepusztítottam, de azóta nem tudok indítani semmit. Nem akarok újra installálni, segítsen valaki please!!! Kösz!
  • bobo11
    #4830
    sziasztok
    tud valaki segiteni abban hogy megvan osztva a netem routerrel és azt szeretném hogy láthassuk a másik vincsi-ét és azon az adatokat ezt hogy lehet xp-van mindkét gépen
    üdv:bob
  • lck
    #4829
    Próbáld ki mondjuk ezt.
  • PszihoApu
    #4828
    sziasztok 1 progit keresek a neve winclose a windows tudnám vele 1 meghatározott időpontba leállítani
    Hol tundnám letölteni(googléba már próbáltam)?
    Tudtok -e ajánlani valami hasonló progit?
    Előre is köszi a válaszotokat
  • wazzup
    #4827
    Valaki segítsen!!!!!!!!!!!!!!!! légyszi!!