2246
Microsoft Flight Simulator 2020
  • Leslie878
    #1084
    Sziasztok! Most hogy feltettem a world update 6-ot meg a többi updatet 1-5-ig felraktam, lebutult az egész grafika, már a world map sem részletes,teljesen eltüntek a házak, de amikor betöltöm a repteret akkor fogad egy lebutított látvány! Többször ujraindítottam de semmi változás! Szerintetek mi lehet a gond? köszi előre is a segítséget! ja minden ultrán ilyen!
  • zsolt85
    #1083
    Üdv! ma próbáltam volna ki először az fs 2020 at, már ott elakadtam, hogy a trusmaster bot joystikomat nem látja a játék, régi szimeken tudtam használni, mi lehet az oka? ezáltal nem tudok joystivkal játszani. Köszönöm a segítséget, esetleg milyen joystick ami kompatibilis?
  • bunny
    #1082
    Valószínűleg más licenszelést kapott az xbox támogatás miatt, ezért a kavarás, és hát mikrofososan oldották meg, de főleg kommunikálták le.

    Bubachangh: akkor ott valami jól megkeveredhetett :D De akkor legalább tudjuk, mi a B terv...
    Gondolom a C terv meg az uninsall FS2020, és reinstall. Egyébként ha a csak a proggyt kell kukázni, mert elmented a száz gigás foldert, az nem is tart olyan sokáig. Aztán reméljük mostantól már nem lesz ilyen kavarás. Lesz más :D
  • Bubachangh
    #1081
    Sziasztok!

    Nálam csak ez a megoldás segített:

    Rename the Directory where MSFS is installed (for me it's C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe), then click Uninstall in the xBox App, Change the install Dir back to original name, then click Install in the xBox App. Took just over 2 minutes from start to finish and I now have 1.18.14.0 installed
  • eta32 #1080
    Ahogy te is javasoltad meg több helyen is olvastam, ezt a szemetet "xbox app" kellett letölteni ahhoz hogy a frissítést letöltse.....vicc.
    De legalább így működik csak tegnap este már nem volt hozzá ingerületem jobban foglalkozni vele.
  • eta32 #1079
    Azzal azért nehéz együtt élni hogy már egy frissítés letöltése is gondot okoz globálisan...ami eddig gond nélkül működött az elmúlt 1 évben ,csak mióta a boxra is elérhető, megkutyulták az egészet.
    Azért is váltottam az xplaneről erre de itt sem megy sajna másként....
    Meg nem szököm mert annál azért jobban tetszik.
    Most vagy letörlöm az egészet,vagy nem tudom...
    Az a gond hogy a store letöltéseknél a listában meg sem jelenik így aztán nehéz lenne frissíteni..
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2021.09.08. 08:31:27
  • bunny
    #1078
    Szerintem kezelhető mértékben szar, pl. ott az XP11 ami folyamatosan crashel nekem, ha átkapcsolom VR-ba, vagy homokórázik, máskor ugyanaz a gép minden ugyanaz meg működik. Egy repülőszimulátor sose lesz végleges, pláne, ha az a cél, hogy az egész földet átfogó terület felett repülj. Nézd meg a DCS-s, pöcsömnyi kis területeket vehetsz aranyáron, és még így is pont olyan szar mint bármely más repszim.
    És akkor még ott van a "hiba az ön készülékében" ami hatalmas arányban a gondokat okozza.
    A kettő együtt meg pláne szívás, de ha ezzel nem tudsz együtt élni, akkor sose fogsz szimulátorozni. Ilyen ez a popszakma, megszoksz vagy megszöksz.
  • eta32 #1077
    Ja köszi, nálam nem sikerült a storeban letöltésre bírni,meg is lepődtem volna ha működne.....
    Amióta megjelent a játék 1 évvel ezelőtt,sok letöltés volt már gond nélkül ,de a mostani visz mindent...negatív értelemben,persze rengeteg felhasználó szembesült ezzel...
    Mikor már egy sima letöltéssel is ilyen gondok vannak világ viszonylatban.....
    Majd talán ha egyszer kikerül a early access állapotból használható is lesz valamire ez a játék.....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2021.09.07. 23:24:31
  • bunny
    #1076
    Igen megy, nem szaggat de itt nincs is gyors letöltés, 20 Mbits/s körül tölt, de én mondjuk csak a city meg a poi-t töltöm, a reptereket pl. nem.
  • eta32 #1075
    Ezzel van tele a fórum...ekkora dilettáns megoldást is csak a MS tud összehozni,nagyon sokunknál nem akar össze jönni,pedig már minden trükköt kipróbáltak...vicc ez az egész megoldás ahogy van....
    Neked megy a letöltés?
  • bunny
    #1074
    Ha hiányolja a mandatory update-et és nincs frissítés a store-ban, el kell indítani az xbox appot, és úgy kerestetni a store-ban a frissítést, úgy találja csak meg. Izé ...
  • robicarlos6
    #1073
    Microsoft Flight Simulator - késik a Top Gun DLC
  • akyyy
    #1070
    már meglett Dc-n
  • bunny
    #1069
    dobj rám ez üzenetet email címmel.

    @TomStorm: Van esélye, ha kellően lebutítod a grafikát.
  • TomStorm
    #1068
    I7+Gtx 1070-hez bevállaljak szerintetek egy Oculus S-t Flight Sim-hez?
    Kapnék élvezhető Fps-t?
  • Tompoxxx
    #1067
    Ó, köszi. Megtaláltam a választ...
  • akyyy
    #1066
    valaki el tudná küldeni nekem a en-US.locPak nevű fájlt? sikerült elrontani, és most nem nagyon indul a játék, ms storba meg fájl ellenőrzés nincs :D biztonsági mentésem meg nincs ( azt hittem van)
    \AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe\LocalCache\Packages\Official\OneStore*\fs-base\

    itt található (* vagy Steam mappa ha steames) ha jól láttom 7-8 mb körül van.
  • Tompoxxx
    #1065
    Sziasztok. Az update-eket csak sorban lehet alkalmazni, vagy mondjuk az 1.7.14.0 után jöhet az 1.10.7.0... stb. ?
  • bunny
    #1064
    Kinyomoztam, microsoft féle "előrelépés", beraktak a reverbekhez egy 22.5FPS reprojectiont, csak épp úgy néz ki nem hajlandó feljebb menni, pedig a gépen simán tud 50+ FPS-t VR, szóval lazán menne a 45FPS * 2 . De nem megy. Köszönjük mikrofos.
  • bunny
    #1063
    Na, megvan a probléma. Leszedtem minden VR-ral kapcsolatos programot, restart és újra tettem és rögtön 50FPS VR-ben, nyammi. Valami szar beállítást vett valahonnan, és belimitálta 20FPS-re nem tudom milyen apropóból, mert az még reprojection számra se jön ki (az nálam 30-45FPS), szóval érthetetlen. De végre látom az új kártya erejét. Már csak 4-5 más gond van amit meg kell oldani a GPU-val kapcsolatban :D
  • repvez
    #1062
    news
  • bunny
    #1061
    Jó részletesen leírtad, köszi! Erről eszembe is jutott, hogy anno elkezdtem kísérletezni egy programmal netes leírás alapján, ahol pont ezt variálták, asszem process lasso volt a neve. A lényeg, hogy manuálisan elpakolni pl. a VR cuccokat hátsó magokra, hogy a szimunak szabadon maradjon amit használni szeretne. Bár az DCS-hez volt, mert az állítólag csak 1 szálat használ. Egyébként 10600K-ban 6 mag, 12 TH, úgy tudom ennél többet nem tud kihasználni az FS, többek között ezért se költöttem még +40-et egy i7-re.
    Egyébként azért is elgondolkoztató, mert 2D-ben szépen fut, de mondjuk ott már a 1080TI-vel se volt nagy gondom, a napples scenic-et szoktam indítani tesztelni, ultrán 65, High-End-en 92 FPS volt a 1080TI, egyébként itt is megfigyelhető, hogy a 6800XT nem hozott látványos fps növekedést, közel ugyanide esett vissza, szóval tuti nem a gpu-n múlik. Vagy tényleg kurvajó kártya a 1080ti, csak akkor meg nem kell újat venni, megy vissza és megspórolok egy rakat pénzt.
    DCS-ben egyébként lett gyorsulás, ott stabilan 60fps VR-ben és minden maxra tolva, így viszont kiesett a reprojection-ból, úgyhogy több fps szarabb érzés. A tetejében a steamVR-ben is variáltak, már máshol kell bekapcsolni, szívás az egész.
  • nibron
    #1060
    A MainThread az csak egy szál az összes közül. Abszolúte nincs köze ahhoz, hogy hány magos a CPU, meg úgy általában semmihez amikre gondolnál. Ez tisztán egy szoftveres dolog. Ez az első szál amit a Windows a CreateProcess-el létrehoz. Ez tartalmazza az alkalmazás üzenetkezelését, és ehhez van tulajdonképpen minden szinkronizálva (memóriakezelés, grafika, hang, hálózat, soros port, stb.). Ebből az egy szálból jön létre az összes többi, de azoknak mindig is ehhez az egyhez kell igazodniuk. Ha nincs megfelelő szinkronizásció, akkor a windows nem osztható erőforrásai (szinte az összes driver, heap, stb.) össze-vissza fognak működni, és a vége minden esetben valami fatális hiba (akár maga a gép is lefagy). Ezért ha többszálas alkalmazást írunk, oda kell figyelni, hogy a MainThread-et ne lássuk el semmilyen funkcióval, hogy mindig legyen "szabadideje". Ez azért bazi nehéz, még a mostani fejlett fejlesztőeszközökkel is, többnyire nem is tudják a programozók rendesen használni. És mindig túlterhelik a MainThread-et. A MainThread sebessége csak a CPU nyers frekvenciájától függ, azonbelül pedig az egy magon futó többi aktív szál számától, illetve azok kihasználtságától függ. Ha mint ahogyan azt írtad, hogy 4.9GHz-es procival is van ilyen gond, akkor ebben az esetben, tökmindegy milyen proccot teszünk alá, ez lesz. Ezen csak azok az optimalizációk segítenek, amikor a programozók, az "időrabló kódokat" "kiterelik" a MainThread-ből, valamelyik külső szálba. Hát ezt meg kell várni. Vannak apró trükkök, pl. hogy az alkalmazásnak letiltjuk a 0.mag, 0.thread-jét (hogy a Windows ne itt hozza létre a MainThread-et, mivel ezen "ülnek" a legtöbben), de ez önmagában nem fog észrevehető fps növekedést eredményezni, inkább csak a lag-okra van hatással (ha pölö a grafikát nézzük) azzal, hogy pl. egy PostMessage-nek nem kell annyit várnia, hogy sorra kerüljön.
    Az pedig egy másik téma, hogy azt látod, hogy a CPU "unatkozik", és a GPU 100%-on teker. Egyáltalán nem biztos, hogy ez így is van. Sőt általában egyáltalán nem ez a helyzet. Inkább visszavezethető szoftverproblémára: nem jó időben indított bármilyen esemény esetleg maga az eseménytípus rossz választása, két függvény összekeverése (talán a leggyakoribb hiba), és a túl lazán megírt kód (pl. itt most nem szenvedünk blokkosítással meg a DMA használatával, jó lesz az közvetlenül és szekvenciálisan is...csak tudnám ki/mi foglalja a CPU-GPU lane-t), meg ilyenek. És amikor egy-egy ilyet megtalálnak és megírják úgy, ahogyan azt kellett volna, na ilyenkor kiabálják szét a világsajtóban, hogy mekkorát akasztottak.
    Egyébként kicsit furcsállom amit írsz. Nem tudom hány magos procid van, de mondjuk legyen 4 fizikai, HTT-el, akkor az 8 logikai. Ha ennél a MainThread ki van akadva (100%-on teker), akkor az már önmagában kb. 20% a teljes CPU-ra nézve. Márpedig az MSFS-ben ránézésre elég jól vannak a szálak kihasználva, tehát ez a 20% nem fordulhatna elő. Namost, ha a CPU globálisan tényleg 20% és a MainThread is ki van terhelve, akkor nem utasításvégrehajtásról beszélünk, hanem inkább valaki késleltet valamit valamiért. Mert csak így fordulhat elő. hogy a proci hardveresen ne dolgozzon, míg szoftveresen tele vagyunk (hirtelen nem tudtam szebben írni). Lehet kísérletezni, hogy mi okoz ekkora arányú visszaesést. Bármi lehet, bár ezek szerint visszavezethető a MainThread-re, tehát akkor, inkább hardverelem vagy annak drivere nem illeszkedik ahogyan kellene. Tehát első lépésben VR-t eltávolítani (esetleg minden driverét is a gépről), és úgy megnézni (mivel azt írtad, hogy a VR használatakor van probléma).

    Nálam a legutolsó frissítésekkel is teljesen jól működött az MSFS. Azért kifogásolható volt, hogy akadt néhány elmosódás, 10 méterre kirajzolt fák, stb. Kicsit túltolták az erőforráshasználat visszavételét. Van ez így, majd javítják. De a stabilitással nem volt gond. Egészen addig míg naprakészre nem frissítettem az nVidia drivert. Most már nekem is elszáll a menü, meg úgy általában minden. Hát ez egy ilyen sport, lehet várni a javítást meg, hogy legközelebb ki/mi húzza a rövidebbet:).
  • bunny
    #1059
    Elég tanácstalan vagyok, nem bírok 20-22fps fölé menni VR-ban (HP reverb). Ez volt 1080TI és most a 6800XT esetében is. Szinte mindegy, hogy mit állítok a grafikán, 20FPS környékén van, még a 30-at se bírja elérni, ami már reprojectionnal jó lenne.
    Limited by main thread, tehát ha jól értem CPU, de ehez képest a proci 20% terhelésen malmozik, GPU ki van használva de mégsem GPU limitet ír, szóval érthetetlen az egész számomra. i5 10600K (4.9GHz all core), de a neten gyk minden procinál erre panaszkodnak.
    Azt nem értem, mi a fenén fejlesztik, tesztelik ezt a cuccot? Vagy az asobo-nál is 20fps és szarnak bele, majd lesz jobb hardver valamikor? A 6800XT-nél már csak a 6900XT van gyorsabb kártya kb. 10-15% max teljesítménnyel, és ott vége a sornak. Egyszerűen nem értem, azt hittem azért a 1080TI-ról 6800XT-re állás legalább egy stabil 30+ fps-t hoz jobb minőséggel, de gyk. ugyanoda állítom mint eddig, ugyanaz a sebesség ,csak épp 300.000ft plusz kiadás :(
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.08.24. 21:18:54
  • Solt
    #1058
    Ez eldugott? :D
  • Clidey
    #1057
    Backi...
  • kamionosjoe
    #1056
    MEGVAN! Hát ezt nem hiszem el basszameg. Találtam egy eldugott gombot a joystick-on PC/Xbox és Xboxra volt állítva. Most bedugom simán működik, nem is kell semmit állítgatni vannak hozzárendelve beállítások alapból! Köszi a segítséget!

    http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/08/23/147IMG_20210823_111034.jpg
  • Clidey
    #1055
    Hát akkor ott valami más gáz van szerintem.
    Ha van rá lehetőséged dugd rá a vezérlőd más hardverre is (pl. laptop, vagy másik pc). Ha az se látja akkor egészbiztosan hardveri gondod van. Jobb esetben csak a csatlakozója, rosszabb esetben komolyabb a baj.
    Kis szerencsével az is lehet csak a vindózod fosta el magát, de amig a vindóz nem látja a hardvered addig felesleges is kisérletezgetni bármilyen játékszoftverrel, mert ez most nem játékszoftver hiba.
  • bunny
    #1054
    Használ valaki radeon-t esetleg VR-ral? Ha igen, valami tudnivaló, trükk? Illetve melyik drivert érdemes használni?
    Ahogy nézem a 21.6.1 a WHQL ajánlott, de van 21.8.1 is, opcionális. Stabilitás az elsődleges szempont FS2020, DCS, IL2, XP11 alatt.
  • bunny
    #1053
    Esetleg más USB? Ha HUB-ot használsz, próbáld direkt rádugni, illetve ne USB3 hanem USB2-be nézd meg, ha nem ott lenne. Ez egy sima botkormánynak néz ki, fel kéne ismerje bármi ha más nem mezei botkormányként.
    Magyar windowsban keress a "vezérlőpult"-ra, ott az eszközök és nyomtatók között vannak.
  • kamionosjoe
    #1052
    Youtubeon megnéztem néhányat, de ott mindenhol könnyen rá tudják csatlakoztatni. Az a baj, hogy nem jelenik meg egy fül a controlleremnek, csak a billentyűzet és az egér van ott. Amikor hozzá akarok rendelni valamit például mondjuk a rudder jobbra vagy balra, akkor nem is érzékeli, hogy megnyomok egy gombot a joystickon.

    A windowsban találtam egy "control panel" nevű dolgot ami elvileg arra lenne hivatott, hogy a játékvezérlőket kezelje, de az én joystickom ott sem jelenik meg.
    Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2021.08.23. 10:22:11
  • bunny
    #1051
    Nem tudom, sose kerestem tutorial-t. Esetleg gugli , youtube stb. a szokásos körök, más jobb tanácsom sajnos nincs, szerintem tök egyértelmű. Esetleg írd le, hol akadsz el, hátha úgy tudunk segíteni.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.08.22. 21:48:58
  • kamionosjoe
    #1050
    Nem igazán jövök rá,hogyan kell. Van valami tutorial ehhez?
  • bunny
    #1049
    Aha, nekem fent egy "kicsit" több kontrollerem van :) Hát akkor elvileg jó helyen vagy, csinálj customize-t és ennyi, az üzenet csak annyi, hogy nem ismeri és nincs rá semmi beépített kiosztás. Inkább az a szép, hogy van amihet van.
  • kamionosjoe
    #1048
    Hol kellene oldalra lapozni?

    Alap esetben most a billentyűzet és az egér beállítás jelenik meg.
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/08/20/370alapk_p.jpg

    Ha bedugom a joysticket akkor ez a kép jelenik meg, de a https://fsi.microsoftstudios.com weboldal nem működik. Ha a KEEP DEFAULT-ra kattintok vagy a másik CUSTOMIZE gombra akkor ugyan oda vissza dob és nem jelenik meg az új kontroller.
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/08/20/877bedugva.jpg
    Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2021.08.20. 15:58:33
  • bunny
    #1047
    https://www.flightsimulator.com/august-19th-2021-development-update

    Jól hangzik , főleg a buxfix rész.
  • bunny
    #1046
    beállításban lapoztál oldalra is?
  • kamionosjoe
    #1045
    Sziasztok! Most vettem egy T.Flight Hotas One-t a játékhoz. Az lenne a kérdésem, hogyan kell csatlakoztatni a játékhoz, mert ha csak simán bedugom nem jelenik meg a beállításokban. Van erről valami leírás?
  • bunny
    #1044
    Az első repülőt beavatási szertartásként mindig el kell téríteni. Fogj egy tapétavágót a nyakához, és akkor átadja a vezetést, onnantól már bármilyen gépet vezethetsz ;)
  • Crampus007
    #1043
    Sziasztok! Letöltöttem próbaként, de mindenáron a co-pilot vezeti a gépet, kivéve tanuló üzemmódban. Hogyan tudom átvenni az irányítást?