2246
Microsoft Flight Simulator 2020
  • ekre
    #1002
    mukodik az eger, amit bemasoltal, abban le is van irva :) at kell valtani legacy lockra.
  • Clidey
    #1001
    Hogy lehet hanyagolni egy mandatory update-et? Ha elinditod a szimulátort, automatice elkezd frissíteni...
    Utoljára szerkesztette: Clidey, 2021.07.29. 08:18:27
  • oneal1
    #1000
    igen, pontosan ezért nem veszünk bányász kártyát :D
  • RedRiot
    #999
    Utánanéztem ennek a hőfok kérdésnek, nem árt a kártyának a tartós 85 fok sem. A lekapcsolási limit 95 fok körül van. A frekvenciát pedig elvileg már azelőtt elkezdi visszavenni, hogy a káros túlmelegedést megakadályozza.
    MSI Afterburneren azért állítgattam egy kicsit a biztonság kedvéért, így 77-78 fokon megy. Heti max. 6-8 óra FS-t azért így bírnia kell, bitcoin bányákban izzadó testvérei azért keményebb kiképzést kapnak. :D

    "nem kéne amúgy 85 fokosnak lennie, lehet hülye kérdésnek hangzik de annál fontosabb, mikor takarítottad ki a gépet utoljára?
    Bár egy zárt rosszul szellőző ház miatt is lehet ilyen magas a hőfok!"

    Ha koszos ventilátor vagy rosszul szellőző ház lenne az oka akkor nem állt volna be atom stabilan 85 fokra a hőmérséklet. A ventilátor sebességgel és az órajellel játszott úgy hogy tartsa a 85-öt. Amúgy egy böszme nagy ASUS házban lakik a gép, szinte elveszik benne az a pár hardver, jó a szellőzése.
  • eta32 #998
    Asszem egyenlőre hanyagolom ,tele rakták bugokkal rendesen....
    Az egér nem működik a műszerfalon stb...stb....
    Várok egy értelmes javítást ,mert így még messze az a szint mint a mostani update előtt volt ,már ami az értelmes használatot és repülést illeti.
    Vannak amik jók és jobbak lettek ,de sok mindent elcsesztek,de miért is nem lepődök meg rajt.
    Mostanában ez megy a játék iparban ,majd a felhasználók tesztelik és valamikor hónapok múlva javítják azokat amik korábban hónapokig jól működtek....
    Itt egy lista ,de gondolom ez sem a teljes BUG halmaz
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    KNOWN ISSUES (Last update: July 28, 2021)
    Follow
    Avatar Support Updated : Today at 19:21 August 20, 2020 10:46

    Please find below a list of other known issues and solutions (when available)
    INSTALLATION

    Leaving the title while downloading content for 10+ minutes causes the download to restart in Content Manager.
    Workaround:
    Restart downloads if title is suspended during content download

    MENU

    Unable to navigate through some of the menus due to freezing or the cursor jumps around and does not interact with menu elements.
    Workaround:
    Stop or pause any downloading content, restarting the game, connecting a USB mouse, and even opening the Xbox Guide and closing it again

    CTDs

    Downloading ~25 GB of content and entering a flight durations of 2+ hours may cause a crash or service disconnection issue
    Workaround:
    On Xbox: press the Xbox (jewel) button on the console face once, which places the console into connected standby mode. Then, press it again to wake it back up.
    Sim may crash after connecting / disconnecting peripheral
    No known workaround at this time
    Sim may crash when flying with AI traffic
    Workaround:
    Set AI Traffic settings off by going to General > Traffic > Aircraft Traffic Type > OFF
    Sim crashes when returning to default profile for Mouse from a custom one
    Workaround:
    Users who are unable to manipulate the aircraft instrument panels due to using a custom profile for the Mouse and are unable to switch to the default profile for this bug can work around this by switching to the Legacy interaction model.



    MULTIPLAYER/ONLINE SERVICES

    Xbox Live Friends will not appear on in-game leaderboards unless a friend request has also been sent and accepted within the sim
    Workaround:
    If users do not see leaderboards propagating as expected, ensure that friends are added within the sim
    Marketplace is greyed out
    Workaround:
    You have have run into an authentication issue and have been switched to offline unintentionally. You can manually change it by going to Options > General > Data > Online Functionality to ON
    At the end of an activity, the result screen endlessly loads with nothing to interact with.
    Workaround:
    Close out and restart.

    PERIPHERALS/CONTROLS

    Syncing customized controller mappings from a PC build to console may cause the controller to become unresponsive other than the B button.
    Workaround:
    Select the Default controller profile in your PC settings and sync the updated settings to the Console. Go to Manage Game > Saved Date > Delete Your Profile
    Use an external mouse attached directly to the console to update to the Default controller profile and then customize as needed.

    User can get stuck in the Freelook view and be unable to bring the cursor back up
    Workarounds:
    Restart the flight, this will set the Cockpit Camera Type back to Fixed Look.
    Use a mouse and press the scroll wheel in, this will change Camera Type back to Fixed Look.
    Go to Options > General > Camera > Cockpit Camera > Toggle Home cockpit mode "OFF".
    Xbox players using the Thrustmaster T.Flight HOTAS One: Mappings on the Controls screen does not match the labeling of the buttons and axes on the peripheral.
    Workaround:
    Though what you see on the screen is incorrect, if you make an assignment through scanning it will be accurate. Do not use the drop-down to create your mapping.

    SCENERY

    Textures in Free Flight do not properly render nearing both the North and South Poles
    Workaround: Select another location for Free Flight

    Groups in Free-Flight causes TIN Data to fail to continually load in during Multiplayer
    Workaround:
    Leave the group
    Re-enter gameplay with open MP Settings

    AIRCRAFT/AVIONICS

    Plane altitude is different than expected
    No known workaround

    COM radio unexpectedly goes off frequency shortly after departure on IFR flight plan
    Workaround:
    To recover, the user can tune back to the previous frequency.

    Pilot informs ATC they are descending to their assigned altitude even though they're still below it
    No known workaround

    Fuel information not saving in flight (FLT) files so user starts off with no fuel
    Workaround:
    Refuel after flight loads


    FLIGHT PLANNING

    User will not be able to launch a saved flight plan using a deleted aircraft. The FLY button in the loading screen will be disabled with no messaging.
    Workaround:
    Re-install missing aircraft used in saved flight plan
    Create new flight plan with valid aircraft installed

    User may see incorrect duplicate waypoints in their flight plan
    Workaround:
    Click on the destination and press "insert before" to enter your waypoints in the correct order

    On VFR flight plan aircraft automatically under Flight Following without having request it
    Workarounds: Depending on whether the flight departed a controlled or uncontrolled airport the steps to cancel Flight Following will differ:
    Uncontrolled Airport
    After taking off and when the option becomes available, tune to Departure and cancel Flight Following.
    Controlled Airport
    Take-off and exit the airport's airspace.
    Tune to the tower of a nearby controlled airport (may be the one that you just took off from).
    Request permission to land.
    After given your landing clearance cancel your landing intentions.
    Tune to Departure.
    Cancel Flight Following.


    Utoljára szerkesztette: eta32, 2021.07.28. 20:59:49
  • Rudi50
    #997
    Van már ebben shared cockpit meg visszajátszási lehetőség?
  • eta32 #996
    Még nem jött le (lassú a net) de kíváncsi leszek.
    Mellesleg hozzá szólva a GPU terhelés hőfok kérdéshez.
    Nekem eddig is 100%-os terheléssel ment,a hőfok is 80 körül mozgott.
    Volt hogy Angliából átrepültem Amerikába folyamatosan egyhuzamban ,ment kb 6 órát ,gond nélkül.
    Vagy a keleti partról a nyugatira megszakítás nélkül.
  • Solt
    #995
    Pedig a bányákban is mennek így 7/24-ben hónapokig, "évekig"... :)
  • oneal1
    #994
    dettó! :)
  • macleody
    #993
    Azért én nem tolnám folyamatosan 2-3 órát 85 fokos gpu-val :)
  • Solt
    #992
    100%-s terhelésen a 85 fok teljesen normális, nem lesz tőle semmi baja...
  • oneal1
    #991
    tartósan biztosan nem jó neki a 85 fok de ha néha ennyi akkor nem lehet baja.

    nem kéne amúgy 85 fokosnak lennie, lehet hülye kérdésnek hangzik de annál fontosabb, mikor takarítottad ki a gépet utoljára?

    Bár egy zárt rosszul szellőző ház miatt is lehet ilyen magas a hőfok!
  • Mozes
    #990
    Nekem is pont így megy a GPU, fel is tűnt elsőre, mert korábban nem ilyen volt!!

    Tuti nem lehet baja, tudja azt a driver, hogy mikor kell visszavenni a teljesítményt vagy mikor kell a ventilátor fentebb venni...
  • RedRiot
    #989
    Az előbb elmentem én is New Yorkba, és döbbenet. 58-60fps simán. Az épületeket is szépen betöltötte. Hirtelen forgolódásnál vagy kamera váltásnál egy másodpercre tényleg visszaesik az fps és akkor néha látható ahogy a high detail épületeket betölti, de még nem zavaró. VR-esek panaszkodnak erre hogy ott már zavaróbb a jelenség.
    Még Párizst néztem meg, ott olyan 50-60 között volt az fps és az épületeket nem töltötte be olyan szépen mint NYC-ben vagy Bolognában.
    Mindent azért nagyot javult az optimalizáció.



    Az tűnt még fel hogy a GPU végig 100%-on megy, 85 fokon. Nem túl forró így? Nem árt a kártyának? Maga a program stabil, a képen sincsenek hibák.
    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2021.07.28. 11:43:54
  • Mozes
    #988
    Teszteltem én is.

    WQHD-ben, New York reptér, ultra minden, eddig 28-30FPS volt, most 59-60FPS..... nagyon nagy az ugrás. Londonban is próbáltam ott is majd 2x a növekedés!!

    Viszont nekem ugrál az FPS, főleg ha forgolódok a kabinban, akkor egyik pillanatról a másikra leesik 60ról 30-40-re és utána vissza.... remélem ezt rendbe hozzák, mert különben nagyon nagy a fejlődés!!

    Config: Radeon 6800XT, Ryzen 5900XT, 64Gb 3600MHz RAM, NVM2 SSD..... WQHD, 100% rendering és ultra minden
  • RedRiot
    #987
    Végre lejött volt időm egy rövid próbára:
    -nem tudományos összehasonlítás, de kb. 20fps-el gyorsabb. (Bologna felett (kisebb photogrammetry város), enyhén felhős időben 38-40 helyett 59-60fps kisgépen repülve)
    -akadást, mikro-stuttert nem tapasztaltam
    -pop-in nekem nem volt (vagy volt csak engem nem zavaró mértékben)
    -az erdők jobban néznek ki, sűrűbbek, nincs az a 10 méterenként lehajigált fák jelenség mint a néhány előző patch idején
    -fotogrammatria jobb lett, legalábbis Bologna jól nézett ki. Nem csak a közvetlen közelben lévő épületek jelennek meg részletesen hanem a távolabbiak is, nem az van hogy 2 kilométerre már fekete nukleáris sivatag a táj, néhány fekete gúlával a magasabb épületek helyén
    -az új, részletes világtérképről indulva atomgyorsan betöltött. Nem tudom ez mindig így lesz-e, de ilyen gyorsan még soha nem töltött be a szimuláció

    konfig: Ryzen 3600 / RTX 2060 Super / 32GB RAM, 1080p - 120% rendering (jobban olvasható így a műszerfal)
    detail: jellemzően high, felhők és textúraméret ultra

    Szóval így első blikkre nagyon fasza lett a patch.
  • RedRiot
    #986
    Körülnéztem a hivatalos fórumon és ott gyengébb vagy öregebb konfigokot használók is igen jelentős teljesítmény növekedésről írtak.


    "My Framerate before the update are around 34 in the Cessna 172 G1000 Cockpit flying over Germany.
    Now i have 60 to 65 FPS all on Ultra @ FullHD in Cockpit View.

    Ryzen 7 3700x
    Geforce GTX1080 Ti
    32 Gb Ram"

    egy másik:

    "After the update… I’m beside myself. All of that aggravation in previous months never got this thing to run so beautifully. My FPS was massively improved from an average of 25-35 to 35-55…easily. There are now only occasional microstutters…very few and far between…

    My PC is 7 1/2 years old… i7-4770, 32GB RAM, GTX 1650 Super, and a 7200rpm HDD, displaying on a fairly basic 1080p monitor with a max refresh rate of 60Hz. I have every graphics setting on Ultra with 100 scaling. With all of this, it’s smooth as can be now…I am amazed. I also noticed that instead of going over my 4GB GPUMem budget by 1-3GB, it’s not even reaching 4GB! "
  • buke
    #985
    A rendszertelen akadozás és az fps érték szerintem más dolog. Sokszor látom lájvokban 30xx kártyákkal repülnek és szinte állandó az akadozgatás, röccenés, de az fps értékek mégis 30-50 -et mutatnak. Ez nem az obs hibája.
    Én még nem frissítettem, de egy 1060-as kártyánál sok mindenben nem reménykedhetem 1080p felbontásnál.
    Ez az optimalizálás milyen szinvonalú gépekre vonatkozik ?
    Itt két ellentétes vélemény van alattam, milyen konfigon repültök ?
  • macleody
    #984
    Nálam szinte semmit se változott, ugyanúgy ha kikapcsolom a vsync-et és nem korlátozom le az fps-t 30-ra, akadozik mint a sz@r.
  • oneal1
    #983
    megvolt ma a patch! beszarás az optimalizáció!!!!!

    érdemes ránézni, vannak új dolgok is.

    Múlt héten repkedtem newyorkban 4k ultra settings... 30 fps-em ha volt :D most fixen 50 felett van
  • Clidey
    #982
  • oneal1
    #981
    sziasztok!

    Nem tudja esetleg valaki, hogy tényleg érkezik ma az a patch ami a nagy PC-s optimalizálást is tartalmazza?
  • eta32 #980
    Szia.
    Mivel látom nem sikerült ,javaslatom a következő.
    Én így használom,kezdetek óta jól műkszik és gond nélkül beállítható pillanatok alatt.
    Egy gombra beállítottam a hátra menetet,(a karok alattira,de persze bármelyikre lehet) így mikor szeretném használni, ezt bekapcsolom vagy ki ha nem kell, így működik is a tolatás-hátramenet,úgy nagy gépnél úgy kicsinél ami alapból tudja ezt a funkciót.
    Vagyis megfordítja a tolóerőt ez az egy gomb ki-be kapcsolása...
    A Speed Brake-t is így használom igaz ott két gomb kell a ki-be kapcsolásához.

  • voqnpapi
    #979
    Szia!
    Megtaláltam a beállítást, de mégsem müxik. Az eszközöknél mutatja a 21-22-23 gombot mint reversert, de a játékbeállításokban ez a három állás nincs. a leírásban amit küldtél csak az van, hogy hol találom, de az nincs leírva, hogyan tudom működésre bírni.
    Esetleg valaki tudná, hogy hogyan kell beállítani a proflightjoke reversert?

    Utoljára szerkesztette: voqnpapi, 2021.07.08. 18:37:44
  • oneal1
    #978
    néztem ezt a developer videót, mi értelme van 4k ban 40% render scalen futtatni a játékot?

    Nem vágom ezt a témát, nem is próbáltam még.
  • eta32 #977
    Nem tudom mi sül ki ebből ,de nálam eddig sem ment 50% fölé soha a proci terhelésem hasonló procival rendelkezem ,mint az említett,viszont a GPU az 100%-on pörög...közel ultra beállításokkal.
    Így nem tudom fog é ez segíteni...
    Pedig az 5760x1080-as felbontást egy GTX 1080ti-nek kell kiszolgálnia,nem zsúfolt helyeken és magasabban ,már 30 fölötti fps produkál.
    Na majd meglátjuk mennyire lesz ez lazán überelhető....
    Én már plussz 10-15 fps növekedéssel is elégedett lennék a zsúfolt helyeken...alacsony magasságokban.
  • robicarlos6
    #976
    Megtáltosodik a Microsoft Flight Simulator

    Az Asobo csapata több ponton is újraírta a Microsoft Flight Simulator motorját, így az ígéretek szerint a játék PC-s verziója látványosan megtáltosodik majd a hónap végén érkező frissítésnek hála.
    A Microsoft Flight Simulator egy technológiai csoda volt a maga módján, azonban meg is követelte magának a hardvert - sokak számára a processzor jelentett szűk keresztmetszetet. A hírek szerint ez hamarosan változni fog, az Asobo ugyanis bejelentette, hogy a szimulátor ötödik frissítése rendkívül sokat optimalizál a játékon.
    A csapat ugyanis - valószínűleg a konzolos verzió munkálataitól nem függetlenül - több ponton is újraírta a játék motorját, hogy a lehető legjobb teljesítményt préselje ki belőle. A kapcsolódó streamben a srácok némi összehasonlítással is szolgáltak: míg a jelenlegi verzió egy Intel i7-9700K proci és egy NVIDIA GeForce RTX 2060 Super videokártya mellett durván 30 fps-t tudott hozni Ultra-beállításokon (azt is 100 százalékos processzorterhelés mellett), addig a Sim Update 5-tel lazán összejön a 60 fps.
    Az Asobo emellett megerősítette, hogy a játék Xbox Series X-en 4K, míg Xbox Series S-en 1080p felbontásban fut majd, a legtöbb esetben 30 fps mellett - a VRR-támogatást élvező megjelenítőknél nem lesz korlátozva a framerate. A konzolos változat és a Sim Update 5 ugyanazon a napon, július 27-én válik elérhetővé.
  • oneal1
    #975
    tudna valaki segíteni?

    gamepass-el indítanám a játékot de mindig kijön egy albak, hogy telepítsem a játékszolgáltatásokat.

    bejön az ablak, hogy telepítve van, játék nem indul....
  • oneal1
    #974
    :)

    ennyiért nem nagyon lehet kihagyni aki most joyt akar
  • Clidey
    #973
    Nekem van mind a kettő
  • [HUN]FaTaL
    #972
    Ha valaki nem akar Airbus designt, akkor a T.16000M is annyi :)
  • oneal1
    #971
    sziasztok

    hátha érdekel valakit, thrustmaster TCA joy most 18900 ft :) alza
  • voqnpapi
    #970
    Köszi! Segített!
  • carlosfly
    #969
    Talán EZ segít.
  • voqnpapi
    #968
    Sziasztok!
    Saitek ProFlight Joke-t használok a 2020-hoz. A gázkar alsó része a reverse thrust. Hogyan lehet beállítani, hogy működjön. Az x-plane-ban alapból müxik, Itt meg nem találom. Hátha valaki okosabb tudja a választ.
    Köszönöm.
  • nibron
    #967
    Amikor még vektorgrafikus volt az msfs, akkor azért ott voltak a szimulátornál is realisztikusabb gépek.:)))
    Rendes tőled, hogy nem említetted a Carenado-t, nem hiába vagy régi motoros. És még hány ilyen van, pedig az is hivatalos kiegészítő.
    Egyébként az Asobo hegesztgeti a gépeket is rendesen. Mondjuk ebből a szempontból eddig már ez is egyedülálló.
  • Clidey
    #966
    Látom nem vagy túl régi motoros a szakmában. :)
    Ez a franchise nem erről szól. Semelyik official FS add-on sem volt "kihegyezve" a realizmusra soha. Bármelyik FS-t is nézed. Az ilyen add-onokat mindigis meghagyta az MS a nagyobb/nevesebb kiadóknak (Aerosoft, PMDG, stb stb).
    Azt sem igazán értem, honnan veszed már magát az ötletet is, mire alapozod, hogy akár egy kicsivel is jobb lehet ez az F/A-18 mint a többi default repcsi, ami most benne van az FS2020-ban? Történt ilyen valaha is az FS történelmében?
    Ezért is gondoltam hogy csak ironizálsz....de ezek szerint mégsem...hót komolyan gondolod...
  • bunny
    #965
    Nem értem, miért lenne irónia egy összehasonlításra vonatkozó mondat. Nem azt mondtam, hogy biztos jobb lesz annál, vagy hogy azzal azonos lesz. És igen, én tök komolyan "kíváncsi leszek mondjuk a DCS-es hornethez képest mennyire lesz kidolgozva". Lesz benne a kép alapján pl. anyahajó személyzettel, na ott azért nem magas a szint amit a dcs supercarrier-rel letettek az asztalra, még akár jobb is lehet. De akár jobb akár rosszabb, engem mindenféle irónia nélkül érdekel, mit hoznak ki belőle.
    Ez hivatalos kiegészítő nem józsika letöltött a thingiről egy free modelt, blenderben átmókolta, alárakott valami random gép adatait és veri a nyálát mekkora istencsászár mert bevarázsolta az XY gépet a FS alá. Persze ettől még lehet szar. Meg jó is. Erről szólt a poszt.
  • Clidey
    #964
    "a DCS-es hornethez képest mennyire lesz kidolgozva"
  • bunny
    #963
    Melyik része?