2246
Microsoft Flight Simulator 2020
  • bunny
    #1284
    köszi! Nem is ismertem...
  • PhantomAss
    #1283
    Aki esetleg nem ismeri, az openxr-hez van egy toolkit amiben elég sok dolgot be lehet állítani és ez sok fps-t hozhat.
    Sajnos csak az újabb kártyákat támogatja
    -NVIDIA GeForce GTX 1600 series and RTX series, both DX11 and DX12.
    -AMD RX 6000 series, with DX12 only.
    Az alábbi oldalon részletesen le van írva hogyan kell beállítani.
    openxr toolkit



    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.03.30. 14:34:18
  • ShipNgo
    #1282
    Sziasztok. Kis segítséget kérnék.
    Elmentem a játékot repülés közben,úgy,hogy automata pilóta be van kapcsolva.Amikor visszatöltöm a játékot,akk az autopilot vissza akar vinni a kezdő pontra.Tudja valaki mit tehetnék? A választ előre is köszönöm!
  • macleody
    #1281
    AN225

    Mriya 1988-2022
  • bunny
    #1280
    Ez elég régi infó, azóta már megjelent videó is és sajnos teljes a kár, az eleje eltűnt, a szárnya leszakadt stb. Múzeumba is necces, nemhogy repülni.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2022.03.06. 10:02:51
  • carlosfly
    #1279
    Mégsem semmisült meg teljesen a világ legnagyobb repülőgépe, Mrija
  • ekre
    #1278
    Kis repkedés LHBP majd Budapest felett, érkezés LHDK-ra
  • bunny
    #1277
    https://utazomajom.hu/megsemmisult-a-vilag-legnagyobb-repuloje/
    megsemmisült a világ legnagyobb repülőgépe, az ukrán fejlesztésű AN-225. A gép a szokásos szervízelés miatt tartózkodott az Antonov repülőtéren. Egy órája Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter Twitter posztjában erősítette meg, hogy a harcokban elpusztították az egyetlen működőképes AN-225-t.
  • ekre
    #1276
    egész jó lett a Gellért-hegy :)


    Utoljára szerkesztette: ekre, 2022.02.27. 17:19:17
  • ekre
    #1275
    elérhető a HungaryVFR FS2020 0.7-es verziója!

    HungaryVFR FS2020
  • exTrem
    #1274
  • bunny
    #1273
    Csak érdekesség, szakadozott sőt fagyogatott a játék VR alatt. Mérgemben uninstall és újra telepítettem. Természetesen a nagy adatfájlok kimentése mellett, de alig pár perces tortúra volt (giganet). Most nyomtam egy órás repkedést, egyértelműen stabilabb fps és hát nem is fagyott le. Tanulság: ez is MS program, időnként jól esik neki egy friss újratelepítés.
  • PhantomAss
    #1272
    ctrl + r és a + vagy - num gomb
    legalábbis asszem ez a default
  • fireman73
    #1271
    Sziasztok!

    Hogyan lehet az rep. időn gyorsítani?

  • MrTressy
    #1270
    Jól megy Quest 2-el (vezeték nélkül is).Bár a motion controlleres irányitás vmiért nekem nem akar müködni
  • akyyy
    #1269
    ha nagyon nem jön válasz, kérdezd meg itt, hátha többen segítenek :)
  • Gyurikakas
    #1268
    Sziasztok! Üdvözlök minden fórumozót!

    A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a Flight simulator 2004 nevű programba szeretnék magyar katonai repülőterekre AI forgalmat generálni./ Szentkirályszabadja, Kecskemét, Szolnok/. MI-8, MI-17, MI-24. Kecskemét Grippen MAIW működik.

    Különböző oldalakon találtam magyar textúrákat, és a hozzájuk tartozó AirCraft konfigurációs filet. De sajnos hozzájuk tartozó gépeket nem találtam. Vagy, ha találtam is, akkor a hozzájuk tartozó utasításban megadott konfigurációs file átírása után, a gépeket nem látom a megadott reptereken. A Ttools-al begeneráltam a forgalmi fileokat, de mégsem működik.

    A repülőtereken az Afcad fileokban beállítottam a megfelelő parkolási méretet, ami az AirCraft konfigurációs fileban szerepel. És valamiért mégsem működik.

    Ebben szeretném a segítségeteket kérni, előre is köszönöm válaszotokat.

    Alex
  • macleody
    #1267
    Kint van a HPG-145 military verzió.

  • [HUN]FaTaL
    #1266
    Még nem próbáltam az FS-t. :)))
  • Solt
    #1265
    Nem kell hozzá kábel, elég egy dedikált 5GHz-s router amin csak a Quest2 lóg és ennyi... de minjárt jön FaTaL és kiokít, ő most nagyon lelkes a témában... :)))
  • TomStorm
    #1264
    Quest 2+Link kábellel használja esetleg valaki?
    MSFS és DCS-hez venném
  • Ombika
    #1263
    Valaki megvette mar esetleg?
    -"Thrustmaster TCA Yoke Boeing Edition "
  • Bubachangh
    #1262
    Létezik, hogy a legutóbbi win. frissítés óta sokkal több ideig tart a töltés? Illetve rettenetesen leesett az fps., ugyan azokkal a grafikai beállításokkal, ami eddig -60 fps volt?
  • Pelsodriver
    #1261
    Hát nekem az összehasonlításban az a tapasztalatom, hogy a Hungary VFR sokkal látványosabb. Maradok ennél, és remélem, lesz folytatása.
  • PhantomAss
    #1260
    Na igen, tök jó, nagyon szépen megcsinálták (nálam plusz pont a photogeometry), egyetlen gondom van hogy az 5-6 kerület hiányzik. Legalábbis nálam csak 2d-ben rajzolja ki.
    Amúgy eddig talán ez tetszik a legjobban a BP mapok közül.
  • [HUN]FaTaL
    #1259
    Ott a Hungary VFR, az nem az :)
  • Vizipok56 #1258
    Csodálatos munka - remélem a Margit sziget és felette lévő tájak is megjelennek majd! (De a hidak így is fantasztikusak!!! - köszönet érte!!! - kár, hogy photogrammetry...)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2022.01.08. 16:55:54
  • Pelsodriver
    #1257
    Új Budapest City kiadást találtam itt: https://hu.flightsim.to/download/budapest/25892
  • Bubachangh
    #1256
    Köszönöm!
  • macleody
    #1255
    Simán a community mappába.
  • Bubachangh
    #1254
    Sziasztok!

    A "Community" könyvtár alatt kell még lennie egy "addon" könyvtárnak azalatt még egy "addon files" alkönyvtárnak, vagy csak simán a "community" könyvtárba kell bepakolni az addonokat?

    Köszönettel:

    Buba
  • wollnerd #1253
    de vannak modok... Pl. van pár VFR térkép ami rajta van (megjeleníthetőek) minden szükséges infó... és nem egy kisprogram létezik, amin kikereshetőek vele a frekik, IFR adatok még flightplan chart-ot is lehet szerezni hozzá...
  • macleody
    #1252
    Szerintem nem is lesz, ez nem vérszim :)
  • leonforce
    #1251
    Sziasztok! (BUEK!) Megvan a premium deluxe, jo par fizetos repter, elso VFR(Cesssna 152, LOWK-LHBP) repules.. Tapasztalatom: latvanyvilagot leszamitva felig sincs kesz a game= terkep hasznalhatatlan(semmilyen nav aid nem elerheto, NDB, VOR adok frekvenciai stb.), a valosagos nav aid(VOR, DME) infok hasznalhtatlanok=nincsenek implementalva a jatekba(20 valosagban letezo DME- bol 1 volt, ami "letezett"a jatekban).. Latvany tekinteteben megutott es leesett az allam.., de szimulacio tekineteben kb. 20%-ban sincs kesz.. OK, meg fiatal jatekrol van szo... 1. tapasztalat.. Holnap nyomok egy A320 Antalya-Barcelonat es meglatjuk.. :)
  • leonforce
    #1250
    Sziasztok! (BUEK!) Megvan a premium deluxe, jo par fizetos repter, elso VFR(Cesssna 152, LOWK-LHBP) repules.. Tapasztalatom: latvanyvilagot leszamitva felig sincs kesz a game= tekep hasznalhatatlan(semmilyen nav aid nem elerheto, NDB, VOR adok, sb.), a valosagos nav aid(VOR, DME) info

    Itk hasznalhtatlanok=nincsenek implementalva a jatekba(20 valosagban letezo DME- bol 1 volt, ami "letezett"a jatekban).. Latvany tekinteteben megutott es leesett az allam.., de szimulacio tekineteben kb. 20%-ban sincs kesz.. OK, meg fiatal jatekrol van szo... 1. tapasztalat.. Holnap nyomok egy A320 Antalya-Barcelonat es meglatjuk.. :)
  • Bubachangh
    #1249
    Köszönöm, de nincs. Illetve alapból, ha a Yoke beállításait használom, akkor a landing gear-re csak a "T4" (throttle quadrant kapcsoló 4) van hozzárendelve.
    Ami viszont még érdekesebb, az az, hogyha kitörlöm ezt t "T4" kapcsolót (nincs hozzárendelve semmi a futókhoz, akkor is ugyanazt csinálja a switch panelen lévő "landing gear" kar: behúzza a kerekeket, de néha áramtalanít... :)
  • bunny
    #1248
    tippre a kerék behuzás kar hozzá van rendelve más funkcióhoz is, ami mondjuk lekapcsolja az áramot vagy ilyesmi, nem tudom mi történik pontosan.
  • Bubachangh
    #1247
    Sziasztok!

    Elsősorban Boldog új esztendőt mindenkinek!

    Másodsorban annyit, hogy abszolút amatőr vagyok a repüléshez, de nagyon szeretném megtanulni :)
    Nemrég vettem egy Logitech Flight Yoke System-et plusz Switch panelt, plusz Multi panelt, amivel sokkal "kellemesebb" a repülés.
    De, amikor behúzom a multi panelen a kerekeket, akkor minden rendszert leállít, és alig győzöm visszakapcsolni őket...
    A driverek a legújabbak, a panelekhez, és a yoke-hoz is.
    Viszont nem mindegyik, csak néhány géptípusnál teszi ezt...
    Vajon ez mitől lehet?

    Köszönettel:

    Buba

    Utoljára szerkesztette: Bubachangh, 2022.01.01. 19:28:22
  • Zsotya03
    #1246
    Boldog új évet!
  • bunny
    #1245
    Nem, ez a megoldás csak AMD, az előző már létező ami megy nVidia kártyákon is.