504
banner
  • Profi1000
    #264
    Sziasztok!szeretnék segítséget kérni a rúnák behelyezése kapcsán. Hiába megyek kovácshoz ott tudok fejleszteni de a rúnákat nem tudom az eszközökbe tenni. Pedig hely az van több is. Köszönöm előre is.szép estét mindenkinek.
  • Rita79
    #263
    Nagyon keleties a szerkód. :)
    De szerintem a Valhalla szebb az Odyssey-nél. Mármint grafikai kidolgozottság terén. A táj és a környezet a görög világban persze szebb volt a sok csiliviliség, túldíszítettség miatt.
  • Evoluti0N
    #262
    Nekem így 20 óra után azt kell mondanom, h a kedvenc AC-m a három új rész közül. Origins a 2. helyre csúszott, az Odyssey pedig a 3. helyen csücsül.
    Maga a Viking téma nagyon bejön. Valamint a küldetések is remekek. Mind a mellékküldetések és a főküldik is. Tetszik, h mennyire nem vezet sokszor a játék, hanem magadtól kell rájönnöd dolgokra.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.11.16. 18:13:18
  • hawkie22
    #261
    Pontosan ez az, ami nálam is tetszik, 10 órám van eddig benne, de még csak most mentem át Englalandra. :) És ott is inkább eddig csak a felderítés volt a profilom, alig-alig haladtam a küldikkel.
  • MerlinW
    #260
    Na így ~50 óra után azt kell mondjam, hogy az említett "problémáktól" eltekintve, sztoriban (melléküóldetések), kreativitásban és pályatervezésben a legerősebb lett a Valhalla. A főküldetés még nem tudom milyen, még csak a harmadik szövetség küldetésnél járok.

    370km-t már gyalogoltam :)


  • MerlinW
    #259
    A legendás farkas falka mekkora bossfight :) 10 percig dark souls-oztam velük :)
  • MerlinW
    #258
    Azt leszámítva, hogy csúnyább mint az Odyssey és a mászás/irányítás talán a legrosszabb a sorozat történelmében igazat adok :) Anglia már valamivel jobban néz ki, Asgard meg Odyssey DLC-kre hajaz.
    Egyébként ahogy fejlődsz úgy leszel egyre inkább assassin (leap of fate, hidden blade, képességek, mentor's armor, hidden ones, stb).

    Ez eddig a kedvenc szettem, mióta megszereztem nem is nézek rá az új rucikra :)

  • mike01010101
    #257
    Még mindig Norvégiában kalandozok, AC feeling nincs, viszont olyan nekem a játék mintha egy grafikailag feljavított és tartalmilag lebutított Skyrim lenne, ahol mindenre fel lehet mászni. Ez a mászás egy olyan "versenyelőny" az AC játékokban amit semmilyen más játék nem tud überelni. Nagyon szórakoztató.
  • MerlinW
    #256
    Asgard tök jó lett. Elysium féle, hangulatos terület:)
  • hawkie22
    #255
    Ja oké, megpróbálom, csak találjak még egy medvét :D
  • drop
    #254
    azt hiszem oda kell csalogatni hozzá és meg fog ijedni és megölöd a medvét és kész a küldi
  • hawkie22
    #253
    Egyébként még egy kérdés:
    a kezdöterületen van két küldetés, az egyiknél egy állatot kell kinyírni egy vikingnek, a térkép északi részén tanyázik a viking. De melyik állatot kell megnyúvasztani? Már öltem jegesmacit, farkast, rókát, szarvas, még a legendás szarvast is lecsaptam, de csak nem adja meg a küldit. Leírás meg nincs sehol, elvileg oda kellett volna figyelnem a beszélgetés során, de valahol elsiklottam az infó felett.
  • hawkie22
    #252
    Akkor az még odébb van, ott még nem tartok.
  • MerlinW
    #251
    Az istállódban.
  • hunbalee
    #250
    Assassin’s Creed Valhalla – A játékban szereplő viking falu a valóságban is létezik, de csak véletlenül
  • mike01010101
    #249
    Én is igy gondolom, könnyű kikapcsolódásnak jó, és csak azért fanyalgok kicsit, mert tudom, hogy a tényleg nagyon jó játékok többet adnak mint könnyű kikapcsolódás.
  • hawkie22
    #248
    Egyébként hogy tudom megváltoztatni a varjam meg a lovam kinézetét? Elörendelöiben ugye megvan nekem a szép fehér sólyom meg egy csini festett paci, de nem találom sehol, hol tudnám öket változtatni.
  • Palinko
    #247
    Dehogy lehet megcsinálni 5 évente kiadott címnél igen 1 évente felejtsd el de a 2 év is max úgy lenne elég hogy felváltva több stúdió dolgozna rajta és akkor ugye igazából már 4 év jut dolgozni 1 stúdiónak.

    Amúgy a rókabőrrel sincs semmi gond simán működhetne egy játék úgy mint egy platform és a kiegíszétések hozzák mindig az új történetet. Mint ahogy az expansion-ökkel működik, de például mi lenne ha 5 évig foldozhatnák fél-1 évente kiadott új küldetéscsomaggal? Senkit sem érdekelne ha jó. Az AC-ra azért mondják hogy rókabőr, mert halványult el a dolog és bár részről részre egyre többet adtak úgy osztották el hogy az ember mégsem érezte többnek jobbnak a dolgot, mert nem volt szórakoztató az a több amit beletettek. Az előző két részt meg hagyjuk kb 95%-ban elvesztette a játék az identitását és már azok sem voltak olyan nagyon jó címek nyilván harmadjára mindenki már rókabőrözik. Ha mindhárom áll lejtős lenne a kinézeten kívüli dolgokban is akkor senki sem szólna egy szót sem.

    Persze ettől még jó játékok, de az a 7-es, hogy még érdemes játszani de nincs messze attól se hogy inkább skippelni legyen érdemes. Klasszis kategóriában az Ezios történet meg a Black Flag - Rogue rész fért számomra a többi csak próbálkozó volt.
  • hawkie22
    #246
    Elméletileg trilógiának tervezték az Origins-Odyssey-Valhalla hármast, így nem tartom annyira rossz dolognak, hogy nem változott a fö iránya a játéknak mechanika tekintetében. Én nagyon élvezem, egyelöre 6-7 órám van a játékban tiszta játékidö terén, és még mindig csak ott járok, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lecsaptam Kjölvit meg a klánját
    . Addig nem is megyek tovább a föküldivel, amíg a kezdöterületen nem találtam meg minden kis szart. :)
    Arra tökéletes, amire nekem kell, hogy kikapcsoljon arra a pár órára, ami játékra van, a viking érát meg imádom, szóval nálam eddig 10/10.
  • mike01010101
    #245
    Szerintem ez nem idő kérdése. Ha ki tudnának adni minden évben egy sokat fejlesztett, sokkal jobb részt mint az elöző évi, felőlem jöhetne, megvenném. De sajnos ez nem így van, ennek nyilván objektiv, erőforrásbeli és kreatív akadálya is van. De annak, hogy rókabőrökkel játszunk, annak semmi értelme. Most is kihagytak 2 évet (odyssey 2018) de a játékon nem látszik. Legalábbis én nem látom. Mondom, ez nem egy rossz játék, a mai mezőnyben még a nagyon jó jelzőt is ráteszem, de úgy érzem abban konszenzus van, hogy a világot nem váltotta meg és a hype-hoz nem nőt fel. Sok pénzért (mind a feljesztésbe ölt milliárdok, mind a vevők által kifizetett húszezrek tekintetében) instant klasszikust várunk. És láttuk már máshol, hogy meg lehet csinálni.
  • Voltan
    #244
    Emlékszem, anno nálam a Syndicate volt egy olyan pont, amikor azt mondtam magamban, hogy "gyerekek, most már ezt át kellene gondolni, és nem évente kifosni egy új részt, mert nagyon nem jó az irány" Akkor ki is hagytak egy kis időt, és utána jött az Origins, ahol szerintem elég sokat változtattak végre, és tényleg jó volt. Viszont azóta megint azt a rókát hámozzák immár harmadszor :D
  • MerlinW
    #243
    A nagy kérdés, szeretnél minden évben AC játékot? Sokan igen, sokan nem. A "sokan igen" dönti a mérleget ebbe az irányba, hiszen így Ubi minden évben elad ugyanannyit az aktuális részből, ahelyett hogy dolgozna valamin 6-7 évet ugyanazért a pénzért. Tehát érthető a cég szemszögéből is.
  • mike01010101
    #242
    Igazad van ez messze nem középszer, de ettől a helyzet csak rosszabb. Ha minden játék olyan szinvonalú lenne mint az 5 éves W3 vagy a RDR2 (esetleg Ghost of T.) , és miért ne lehetne, akkor ez igencsak közepes móka lenne. Szerintem a W3 megmutatta, hogy lehet tartalmas, minőségi küldetésekkel, mellékküldetésekkel tarkított nyílt világot létrehozni. És most a technikai részekről nem is beszélek. pl a bioware-t mi tartja vissza évek óta, hogy jó játékot csináljon? Pénz, idő biztos van annyi, hogy elég lenne. A watch dogs legion-t 0 napon megvettem, 5-6 óra után abbahagytam. Látszik a beleölt energia, sok év, de ennyi energiával, pénzzel akár a egy jó játékot is megcsinálhattak volt. Miért nem sikerült?
    A Walhalla azért jobb játék, nem fogom abbahagyni, de bőven lehet jobb, kifinomultabb, átgondoltabb. Lehet hogy én vagyok túl igényes (szerintem nem), de egy ekkor hasznot termelő franchise kb 10. részétől már elvárhat a vevő valami nagyon nagy durranást. Ha azt a pénzt amit marketingre költöttek (nagyonsokmillió dollár lehet) a fejlesztésre fordítják, biztos jobban jártunk volna. Arról nem beszélve hogy pár éve még 10e Ft volt egy új játék, ma már 18-20. Ez se mindegy.
  • wedge31
    #241
    Hát, nálam a küzépszer az messze nem ez a játék de ez persze döntse el ki-ki magának.
  • Shep
    #240
    A nap bölcsességét olvashattuk :D
  • jarlaxxe
    #239
    Minden szubjektiv ami neked tettszik az a másiknak nem és ez a játékokra hatványozottan igaz.
  • Shep
    #238
    Pár óra játék után (Angliában már 2. szinten a falu) nem igazán értem az áradozást a tesztekben a játékról. Grafika hiába van minden maxon néhol egész szép, néhol meg tök homályos valami. Odyssey sokkal jobban nézett ki. A harc szerintem a 3. részben volt a legjobb bár 2 gombos volt mégis jobban éveztem, látványosabb is volt de ez kinek hogy kategória. Az sem tetszik ,hogy minden résszel egyre nagyobb lesz minden, egyre több a felesleges mászkálás, ami miatt a történet mindig háttérbe szorul és szana szét is van darabolva, ráadásul nem élvezetes számomra, hogy a játékidő 70%-a A-ból B-be hajókázás, lovaglás, mert még ha élvezetes lenne, mint a Cusimában de hát nem az. Szerintem vissza kellene kanyarodniuk a jóval kisebb térképekhez történet orientáltabb játékhoz, mint pl a 2 volt ahelyett hogy ilyen single MMO-t gyártanak 2 évente. Igazából ennél is azt érzem, mint az új WD-nál ,hogy próbálkoztak de hát maradt a középszer.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2020.11.12. 21:09:26
  • wedge31
    #237
    Erősen rajtolt a Valhalla, jóval többen vetették rá magukat az első napon, mint az Odyssyre annak idején.
  • wedge31
    #236
    Nem maradsz le semmiröl egyik nóta se nagy szám szvsz, viszont a sztorik szórakoztatóak.
  • Kancsalborz
    #235
    Mint ex Skandiváv mitológia kurzusos mondom, a korhoz annyi köze van mint a régi Jugoszláv-Német "kovbojos" filmeknek az igazi vadnyugathoz...XD
    A díszletek hasonlítanak.
    De ezt nem kötözködésként, nem hiszem hogy célja lenne a játéknak a realizmus.
  • Voltan
    #234
    Igen, sejtettem, hogy ez valami egyéni gebasz nálam.
  • Marsszonda
    #233
    Nálam megy az éneklés ,és váltani is tudok az R-el.
  • wedge31
    #232
    Eddig nagyon adja magát a játék, jobban tettszik mint a görög rész, nálam kb az originel van egy szinten de csak bayek miatt, egyébként ez a rész majdnem mindenben jobb lett, egyszóval a hangulat csillagos ötös.
    A harcrendszer brutálisan jó lett szó szerint, föleg flailst meg axet használok, nagyon élvezem, igy tényleg bele éli magát az ember ebbe a korszakba.
    A mellékküldetésekben meg egy szintet léptek kimondottan jók lettek, még nem W3 szint de már arra haladnak.
    A modern szál nekem se hiányzik csak kizökkentett a játékból a hajós csaták viszont hiányoznak de ez már csak ilyen.
    A graf ugyanolyan nálam mint a odysseynél tehát kimondottan szép, föleg a karakterek néznek ki jól.

    Egy negativum azért van az írányitás nem az eddig megszokott, nem vészes de kár volt változtatni rajta.
  • Árnyvadász
    #231
    Jelenleg a Norvég területen vagyok. Nagyjából 5-6 óra környékén, mert Uplay-ben nem láttam, hogy vezetné a játékórát. Nagyjából ennyi idő alatt sikerült a terület 85%-át átfésülni. Történettel is haladtam, de csak lassan, mert szeretném ha úgy jönne Anglia, hogy amit lehetett, engedte a szintem (van egy harcom például, ami halálfejes, így azt nem erőltettem), azzal végezzek.

    Vikinges témakör miatt érdekes ez a játék. Szerintem amit lehetett azt már az előző két rész megvalósította. Itt finomítottak rajta, pár apró újítást behoztak, de ez is ugyanaz, mint az elődjei, amivel semmi baj nincs. Tulajdonképpen tényleg olyan, mint egy MMO. Hatalmas terület, aztán azt csinálsz rajta amihez kedved van. Önismétlő e? Persze, de embere válogatja kinek mennyire érzékeny pontja.

    Szerintem, ha bejön ez a korszak, érdekel a téma (azoknak írom ezt, akik hezitálnak a vételen) érdemes beruházni rá. Ha viszont nem tetszett az Origins, Odyssey, az abban meghúzódó játékmechanika, meg maga a középkori történelem se, akkor nem érdemes rá időt szánni.
  • a.carkey
    #230
    Az elején járok, de igen, vikingesnek vikinges, de valami hiányzik.
  • Voltan
    #229
    Éneklés elvileg van, mert ha bent vagy a hajóban, kiírja, hogy az "R" megnyomásával énekelnek, meg lehet nótát is váltani. Sőt, lehet váltani az éneklés, meg mesélés között. Mesét már hallottam, éneket nem :D

    Amúgy egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy a nagy baj az, hogy nem csak a Tsushimával összehasonlítva suta - ezt azért lehetett sejteni - hanem az előző résszel is, technikai szempontból mindenképpen, ami egy szégyen, akárhogy is nézzük.
  • Daermon
    #228
    Nekem kicsit bosszantó dolog, hogy pl egy apátság fosztogatása közben nem lehet megölni a papokat meg az ottlévőket... Csak az őröket. Ez olyan kis sutaság, hogy nem merték bevállalni.
  • a.carkey
    #227
    A GoTnak abban a tökéletes formában nem lett volna szabad kijönnie. :) Nagyon magasra tette a lécet, mint anno a The Witcher 3 az open worldös játékok között. Itt is van verselés, de míg az nyugodt volt, oda illett, szépen nézett ki, ezt a Valhallában erőltetettnek érzem. És igen, ahogy írod, nem jó irányba mentek el pár dologgal kapcsolatban. Hangulata van, de szerintem pár óráig minden ACnek volt, aztán jöttek csak a technikai baromságok. Az éneklést én se tudtam kicsiholni eddig, de lehet, hogy quest adja. A GoThoz képest baromi egyszerű lett az egész. És igen, grafikailag sem az igazi. Mintha a History Chaneles low budgetes Vikingsel játszanék. Jó a történet, pontosabban nem rossz, de kidolgozásilag és mechanikailag olyan, mintha nem adták volna oda az eredeti Vikings párizsi ostromos költségvetését a fejlesztőknek. Csináltak egy játékot, ami Vikingses. Fényévekkel jobb, mint a The Viking Way, mégis, nem kell keresnem az állam, mint pl. a GoT kapcsán ahogy a főcimig eljuttatták a történetet. A színek itt szerintem katasztrofálisak, és ezen semmilyen NVidia kütyü vagy SweetFx/Reshade alig segít.

    Nem rossz játék, és tényleg imádom a Vikingses hangulatot, de közel se kapott úgy el, mint a szamurájos feeling a GoTnál. Iszonyat összecsapott az egész, mintha arra mentek volna rá, hogy a CP előtt kiadják, és hatalmas szerencséjük volt, hogy a CP csúszik. Ki lehetett volna használni egy jó játékmenettel, de ez nem jött össze. Legalábbis eddig amit láttam.

    De az is lehet, hogy a GoT nagyon, nagyon magasra tette azt a bizonyos lécet, és ezt keresem, nem tudom, de hogy qurva nagy ziccer lett kihagyva a CP halasztása miatt, az tuti. Nagyon sokat próbáltak meríteni a Vikingsből, de valahogy egy Honfoglalás lett belőle.

    A modern szál volt, hogy tetszett, egy ideje viszont már feleslegesnek érzem, hogy megszakítja a cselekményt.
    Utoljára szerkesztette: a.carkey, 2020.11.12. 08:56:58
  • Voltan
    #226
    Én mindig is utáltam a modern szálat. Kizökkentett, teljesen érdektelen volt, minden egyes alkalommal fogamat összeszorítva rohantam rajta végig, hogy legyen már vége.

    A Valhalla meg? Nem is tudom, az egész olyan összecsapott érzést kelt. Egyértelműen rondább szerintem, mint az Odyssey, és sokkal szarabbul is fut - előbbinél minden ultrán (kivéve felhők very high-on) sose nézett be 75 alá, még Athénban sem. A Valhallában is megvan a 75 általában, de a norvég szálláshelyen például elég gyakran benézett az 50-es tartományba, le kell venni jópár dolgot ultráról, hogy meglegyen a 60, de akkor is eléggé zavaró micro-stutter van, számra megvan a 60, de érzetre nagyon nem.

    Ahogy írtad, az animációk eléggé gázok, nem is értem, az előző részben ezek is sokkal jobbak voltak, hogy tudták elcseszni?

    A harccal nekem sok bajom nincs, de valóban meglehetősen egyszerű. Bajom ugyan nincs vele, de nem is élvezem különösebben, olyan "meh".

    És a lovaglás... A ló működése, hát valami katasztrófa, főleg a RDR2, meg a Tsushima után. Általánosságban elmondható, hogy a Tsushima bizony minden szempontból megeszi reggelire.

    A zenék jók, kimondottan, a hangok se lennének rosszak, csak nálam sokszor kimarad egy hangsáv, a hajón pl. nálam nem énekelnek a kollégák, hiába mondom nekik, nem hallatszik.

    A hangulata viszont tényleg jó, átjön a viking feeling, a karakterek nem rosszak, a küldetések is kimondottan jók eddig, meg tetszik a bázismanagelés ötlet is. Szóval mindent összevetve élvezem, de technikai szinten ez egy katasztrófa, főleg, ha figyelembe vesszük az előző részt.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2020.11.12. 08:38:53
  • Daermon
    #225
    Jó lett volna, ha már kiveszik az egészet. Annyira béna és erőltetett.