504
banner
  • MerlinW
    #224
    Az a baj, hogy nyomásra egyre kevesebb a modern szál, emiatt sajna egyre felszínesebb. Az első 5-6 részben - Desmond era - nem volt unalmas. Unity óta elég gyatra. Mondjuk Odysees-ben az Atlantis DLC bepótolt sokmindent. Kíváncsi vagyok kiderül-e a játék végén mi az új fenyegetés. Én minden AC játékban azt várom mikor tévedek be egy ISU építménybe :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.12. 01:07:19
  • MerlinW
    #223
    Hát Origins és Odyssey szebbek voltak, jobb volt bennük a harcrendszer és az irányítás is. Ebben a részben szerintem katasztrófa a parkour, irányítás és az AI. A harcrendszer meg átment eszeveszett gombnyomogatásba. Pont ma vertem le power 30-on egy 260-as miniboss-t. Ez sokmindent elmond :)

    Hogy jót is mondjak, jók a küldetések (mellékküldetések is nagyon jópofák, változatosak), jók a "puzzle"-ök, a hangok, zene meg hozza a szokásos szuperb minőséget. A tájak szépek, de nagyon túlszaturáltak, a karaktermodellek és animációk borzalmasak.

    Ja és a híres AC "építészek" most először sz*rtak az egészbe. Mininál városok copy/paste épületekkel, helységekkel.

    El lehet vele lenni, de volt már jobb is. Nálam az AC ranglista legalján van egyelőre.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.12. 01:01:17
  • hawkie22
    #222
    De mi benne a poén? Unalmas részek számomra, valamit biztos hozzátesznek a sztorihoz, de engem sajnos nem kötnek le, szükséges rossznak tartom. De kinek a pap, kinek a paplan.
  • MerlinW
    #221
    Sokakat. Én is konkrétan csak az Abstergo vonal / lore miatt játszom a sorozattal. Ha az nem lenne valószínűleg max minden második/harmadik résznek ülnék neki.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.12. 00:44:49
  • hawkie22
    #220
    Remélhetöleg csak kevés lesz belöle. Még nem járok ott, de nekem nagyon az agyamra mennek azok a részek, "megtörik" nálam a játék lendületét és nem sokat tesznek hozzá számomra a sztorihoz.
  • Voltan
    #219
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt a halál unalmas Animus dolgot mi a fenének erőltetik még? Senkit nem érdekel. Ráadásul az a rész olyan mocsok randa, mintha egy 2005ös játékból csöppent volna ide :D
  • drop
    #218
    raidek hogy működnek kifosztod , és utána vége vagy resetelödik?
  • Daermon
    #217
    Pár óra után én úgy látom, hogy azért az elődök (Origin, Odyssey) gyenge középszere után jobb ez. Messze nem év játéka persze (Ghost of Thushimatól meg bőven messze van), de talán nem bánom meg, hogy nem akciósan vettem meg mint a többit.
    Persze, ha nem egy AC világba erőszakolták volna bele, hanem egy normális vikinges játékot csinálnak, akkor jobb is lehetett volna.
  • hunbalee
    #216
    AC Valhalla Techpowerup Performance Analysis
  • AnuluWork #215
    Nos, nem váltotta meg a világot a játék. Látszik, hogy pár játékból próbáltak átvenni részeket, de se a grafika (4kban, ultrán), se
    a játékélmény miatt nem dobtam eddig hátast. Nem lett rossz, de inkább egy GoT, mint ez. Olyan, mint egy Breakpoint, csak viking korban.
    Persze, még az elején járok ...
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.11.11. 07:32:16
  • Palinko
    #214
    Megnéztem pár kritikát, jól értelmeztem hogy bár a mellékküldetéseken sokat javítottak, de az egészet tovább nyomták ebbe az offline MMO irányba? Gondolom az ilyen küldetések hogy csinálj meg x taskot, meg építs fel valamit és nem adunk irányokat majd egyszer csak addig játszol hogy eljutsz odáig, meg ez a térképet felosztjuk régiókra és válasz egyet majd ott lesz pár küldetés de nem vagy vezetve, a főszál igazából nem is áll össze olyan szépen stb. Mert ez így videó alapján nagyon a Dragon Age Inquisitiont juttatja eszembe ami nem jött be, nem szeretem az ennyire szétesett dolgokat meg hogy ha nincs rendes csapásvonal kijelölve. Úgy látszik tanultak valamit a witcherekből meg az RDR2-től is, de ha még mindig nem tudták ezt egy összefüggő jól vezetett sztorivá gyúrni akkor nálam nem lesz nyerő ez a rész se :(
  • xido
    #213
    a Witcher adventure game táblás játékban volt hasonló...nem rossz,hogy pont a gwent jutott eszedbe :)
  • Evoluti0N
    #212
    Ez a kockajáték meglepően szórakoztató. Nem egy Gwent, de érdekes.
  • Zsoltee_a_bator
    #211
    Az odyssey is lassabb volt, mint az origins. Valoszinuleg egyre jobban eroltetni kell az enginet, hogy probaljanak korszeru kinezetet tartani.

    A presetek amugy nem tul jok - ugy altalaban egy jatekban sem. Vannak featurek, amik budget vason is jol mennek high+ -on (pl texturak) es olyanok is, amik mar mediumon is koltsegesek (pl arnyek reszletesseg)

  • Evoluti0N
    #210
    Én feltoltam mindent maxra 4K-n 2080Ti-vel, valamint bekapcsoltam az opciót, h tartsa a 60 FPS-t dinamikus felbontással és így nagyon szépen fut, valamint vagy csak minimálisan viszi le a felbontást és nagyon ritkán, vagy kb. egyáltalán nem, mert észre venni eddig egyszer sem vettem észre.
  • mike01010101
    #209
    Én mindent középen hagytam. Ez elvileg a normal fokozat, és így könnyűnek érzem, pedig nem vagyok szuperjátékos.
  • Voltan
    #208
    Azért optimalizálás terén az ubi nem hazudtolta meg magát. i7 9700k + 2080 Superrel erősen kompromisszumozni kell a 60 FPS-hez 1080p-n. OK, nem halálos, very high környékén eddig tartja a 60-at, de azért könyörgöm, full HD-ban ezzel a vassal ennél több illene.
    Remélem, hegesztgetik még.
  • Kandurex
    #207
    Könnyű? Én eleve a legkeményebb fokozaton fogom tolni, szerintem manapság a hard a normal.
  • mike01010101
    #206
    Egy óra játék után nem lesz ez rossz, de a kivitelezéstől nem vagyok hasraesve. Ha nem tudnám hogy 3 évvel újabb játék mint az Origin, nem mondanám meg. A harc eddig eléggé könnyű és eléggé esztelen klikkelgetés. A marketing anyagok többet mutattak. Nem egy RDR2 szint, az biztos. Úgy lövöm halomra az őzeket közelről, hogy öröm nézni.
  • drop
    #205
    nincs benne
  • Zsoltee_a_bator
    #204
    A discovery tour benne van, vagy kesobb jon csak? Valaki meg tudna nezni?
  • wedge31
    #203
  • Voltan
    #202
    Meg is jött :) Én sem csalódtam még bennük, nagyon jó oldal.
  • mike01010101
    #201
    Zseni vagy! Volt egy rakás ubi pontom, beváltottam discount-ra és 13 euroval olcsóbban megvettem az ubi-nál.
  • mike01010101
    #200
    Mindig az instant gaming-en veszek kulcsot. Ma megpróbáltam és visszadobott, hogy elfogytak a kulcsaik. Felfüggesztették az elővásárlást. Biztos, hogy meg fogod kapni, de lehet hogy csak később.
  • Voltan
    #199
    Jó, hát most már mindegy, kifizettem Instant Gamingen
  • wedge31
    #198
    Uplayen is kapsz 20% kedvezményt én is ott vettem persze kell hozzá pont is.
  • Voltan
    #197
    Instant Gaming-ről vette valaki? Még nem jött meg a kulcs, igaz, az oldalon is Pre-order status-ban van a játék.
    Még sose csalódtam az oldalban, remélem nem most kell elkezdenem...
  • jarlaxxe
    #196
    Kancsalborz nevüt sosem tettem tiltó listára szúrd be ide ahol én ezt írtam neked.

    Mint mondtam három embernek mondtam, hogy nem fogom olvasni a hozzászólásait ha te erröl tudsz akkor te vagy az egyik és most simán hazudsz mert bebuktál az elregeddel, de részemról is off.
  • hunbalee
    #195
    Assassin’s Creed Valhalla PC Performance Analysis
  • Kancsalborz
    #194
    ?. Csak ezen a néven írok már lassan 10-éve.
    Nem az a baj inkább hogy személyeskedni kezdesz hamar massal is mint most velem ?

    De részemről tényleg Off, nem ez volt a célom, veled meg béke legyen, keress másban ellenséget, a véleményem a játékról leírtam, vége.
  • jarlaxxe
    #193
    Három ember hozzászólásait nem olvasom abból kettöt már évek óta, és egy Ssenkradlive nevüt pár hete, ezek szerint te neki vagy az egyik alregje ezt jó tudni akkor gondolom a vitákban is hathatós segitséget nyujtasz magadnak a tucatnyi alregeddel...
  • Kancsalborz
    #192
    Mert elméletileg letiltottál. XD
    Ott meg azt kifogásoltad hogy valamiről jót írtam ami neked nem tetszett.
    Nehéz a kedvedre tenni... XD
    Vagy csak meg kellene értened hogy a másik negatív véleménye nem támadás a személyed ellen csak egy ellenkező vélemény... ;)
    Egyébként azért írtam ide mert a Viking téma miatt érdekelt volna a Valhalla.
    De nekem ez sajnos "túl asassin's creed". Ennyi
    Az hogy másnak bejön, azzal az ég világon semmi problémám.
    Részemről off.
  • jarlaxxe
    #191
    Miért nem láthatom amit írsz?
  • mike01010101
    #190
    Minden rész megvan, mindegyikkel játszottam, a 2., a Brotherhood, a 3., az Origin és az Odyssey részek örök kedvenceim. A Wallhallával ma este kezdek. Biztos, hogy tetszeni fog, min. 100-120 órára számítok, de őszintén szólva kicsit örülök, hogy ezzel ez a trilógia végetér és elvileg legközelebb (akár 2 év múlva) valami újdonságot kapunk. Ha annyit javul majd az émény, mint a London és Origin közt javult az nekem már elég lesz. Hogy miben kéne gyökeresen más azt igázból nem tudom megmondani. Ha a fejlesztők sokat játszanak a witcher3-mal és a RDR2-vel, biztos megérzik a jó irányt. Valahogy "fajsúlysabbank" kéne lenni ez egésznek. Nem tudom megfogalmazni.
  • Kancsalborz
    #189
    Ti elolvassátok egyébként amire reagáltok ?
    Jarlaxxe a te "válaszod" azert is vicces mert elméletileg nem is látod amit én írok...XD
    Nem kell ám megsértődni ha egy fórumon valaki rossz véleményt mond a ti kedvencetekről, hiszen ez a lényege ennek hogy elmondhassa mindenki a sajátját... :)
    De az azért megvan ugye mindenkinek hogy a cikkre reagálva irtam az első hozzászólásom, mint pl. ilyen cikkírói finomságok hogy : "élettel teli üres játéktér" stb...
  • Árnyvadász
    #188
    Éjfél után kezdtem el. Játszottam vele bő másfél órát. Negatívumok: Nagyon lassan töltött be, sőt igazában ki se vártam az első alkalommal mert, azt hittem "beragadt" a töltőképernyő. (Elképzelhető, hogy a Ubisoft Connect terheltsége is bezavart, nem tudom.) A játékot a Ubisoft+ szolgáltatásán keresztül vettem. 5400 Ft/hónap úgy vélem nem rossz deal, mivel az Immortal Fenyx Rising is érdekel.

    Szóval akkor a játék milyen volt? Nagyon erős a kezdés, majd mikor már kézhez kaptam az irányítását Eivor-nak, rögtön feltűnt, fejlődött az animáció, nagyon korrekt és brutális a harc (hangokra külön felhívnám a figyelmet) és még az íjászatot is sikerült életszerűen megoldani. Legalábbis a kontrollerrel szinte éreztem, ahogy kifeszítem és tartani próbálom az ideget, úgy lesz egyre nehezebb. Az íj persze ugyanúgy halálos, mint az előző részekben, de itt már lehet végtagokra is célozni. (Az ellenfeleken megjelennek sárga festésjelek, oda érdemes lőni.)

    A baltás, vagy közelharci csaták nagyon véresek, természetesen a csonkolás sem marad el, alapból a beállításban ezek ON értéken vannak. Ki is lehet kapcsolni. A teendők tekintetében, nincs különös változás, megcsináltam mellékest (segítettem egy utazónak a helyi banditacsoportot átküldeni a másvilágra) és vadászgattam, felfedeztem, ez utóbbi kicsit olyan Tomb Raider-es ugrálós ügyességi részhez volt hasonlatos.

    No és persze nem maradhat ki a megszokott, már védjeggyé vált erőd, falú ehhez hasonló bevétel, de itt azonban annyira álljunk meg, hogy ezt nem csak egyedül lehet abszolválni. Mivel ez a játék a klánra épít, Eivor-nak vannak bajtársai és a bejutás után nemsokkal tudtam a segítségüket kérni egy jó kis fosztogatáshoz. Persze lopakodni is lehet és úgy egyenként leszámolni a védőkkel, de a RAID mégiscsak célravezetőbb.

    A harcoknál figyelni kell a staminára, mellécsapás vagy elugrás esetén csökken, és ha nagyon lemegy az értéke nem lehet akciózni, picit várni kell. Amikor végeztem a főküldetéssel, egy hajóra szálltunk többed magammal és itt tulajdonképpen egy az egyben az Odyssey köszönt vissza. Persze itt is voltak apróbb változások, mint a kövesd a partot parancs, de megmaradt a nyílt vízi hajókázás öröme is.

    A sztori egyébként eddig jó, és már ezen kevés idő alatt is elég sok kérdés merült fel bennem, ami később magyarázatra szorul, de ebbe nem szeretnék belemenni, mindenki megtapasztalja úgy is.

    Nekem egy régebbi konfigom van és gondoltam lecserélem az év végi hajrára, de egyelőre még nem tettem meg és azt kell mondjam egy 4 magos 4 szálas gépen is megfelelő futást produkált a játék. Magas beállítások mellett. (Efelett van még Very High és Ultra is.) Szóval elégedett vagyok, egyébként látvány terén is van előrelépés és ami talán fontosabb, legalábbis részemről, hogy most már a karakterek is remekül néznek ki és az arcmozgással, mimikáknál sem láttam komolyabb gondokat. Szerintem a DX12 motor minden téren jót tett a játéknak.

    Szóval jó kis vikinges kalandnak ígérkezik a Vallhalla. Zenéi, hangulata, világa nagyon el van találva és biztosan le fog kötni hosszú időre.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2020.11.10. 10:48:28
  • wedge31
    #187
    Én is toltam hajnalban egy kicsit és ami legjobban feltünt nekem eddig az a harc megváltoztatása volt, sokkal brutálisabb, gyorsabb lett, tökéletesen passzol egy viking harcoshoz.
    A lopakodás pont ugy müködik mint eddig, egy két embert elkap az ember de valaki ugy is észre fog venni és akkor jöhet nyilt csata.
    Az eddig megszokott hajós csaták nekem hiányozni fognak tudom, hogy volt aki már unta de nekem bejött.
    Összeségében a vallhala eddig hozza az elvártat a cp megjelenéséig elleszek vele meg a vigil-el.
  • MerlinW
    #186
    Megalapozott lehetne, ha nem ez lenne a sorozat 12. része nem tudnánk mire számítsunk és nem kellene minden évben ugyanezen a témán lovagolni :) Még így is több újítást/változást kapunk évről évre mint az EA évente megjelenő játékaitól.
    Én speciel meg vagyok elégedve a sorozattal, minden részével játszottam én csak az az új kalandokat várom, új környezetben, amit rendre meg is kapok.

    Valhalla: éjszaka játszottam 2 órát a játékkal és még csak nem is hasonlít az előzőre, tök más a karakter irányítása (hogy jobb-e vagy rosszabb arról lehet vitatkozni), és eddig mással sem találkoztam csak új vagy megváltozott mechanikával.
  • Riddick21
    #185
    Mit jelent ez, hogy az Origins és az Odyssey "egy kaptafa"? Hiszen néhány év eltéréssel bemutatott részei ugyanazon sorozatnak, mégis milyennek kéne lenniük? Ez egy nem először megújuló sorozatnál egy teljesen jó irány: ha mondjuk trilógiánként újragondolják a koncepciót, az talán a legjobb, amit tehetnek. Így itt van most három játék, amik az alapjaikat tekintve megegyeznek, tehát akinek ez bejön (milliónyi játékos, szóval a koncepció jó), az jó eséllyel, csalódás nélkül beruházhat rájuk. Aztán három rész után jöhet valami új, valami más, ami már jobban különbözik. így akinek ez nem jön be, az is kaphat még valamit az AC franchise-tól, akinek meg igen, az reménykedhet benne, hogy a változás is jól fog állni majd a sorozatnak.

    Mégis hogyan kéne ennek működnie? Akarná a halál játékonként (tehát kétévente) újratanulni ugyanazt a címet, csak tökéletesítsék szépen a saját formulájukat, így fog kiforrni az egész. Az Origins fasza volt, az Odyssey néhány területen jobb, másokban gyengébb, így most a Valhallának van esélye minden területen felfejlődni az elődökhöz képest. Aztán az itt szerzett tapasztalatokkal a következő részt már elvihetik más irányba, ha úgy látják jónak, mert mondjuk negyedik vagy ötödik alkalomra már tényleg értelmetlen valamit eladni, még ha nem is tök ugyanaz.

    Nem vagyok egy UBISoft fan, nem őket gondolom a játékipar csúcsának, de azért megbízható minőséget szállítanak. A Division mindkét részében van legalább 80-100 órám, azok is eszméletlen jó játékok a maguk műfajában, ahogy pl. a Wildlands is elképesztően szórakoztató volt. Hogy hibátlan-e? Dehogy, voltak rohadt idegesítő dolgai, és ezek a játékok persze elmaradnak egy RDR2 vagy egy (az új) God War nyújtotta élményekhez, de több tucatnyi órára adnak minőségi, jól kitalált szórakozást, megbízható támogatással. Ami szar, abban lehet bízni, hogy majd kijavítják, szóval ha valakinek az alapok bejönnek, nagyon nem lőhet mellé. Igen, én is rühelltem és szarrá untam a Far Cry 5-öt és a Breakpoint is tré lett (bár valamit csiszoltak rajta, de nem játszottam vele), de ebből lehet tudni, hogy a következő részekre majd tanulnak a hibákból és kiszolgálják a rajongói igényeket. Mert ez egy ilyen cég: van egy ötletük, felfejlesztik, bedobják a játékosok elé, mi szerejtük/utáljuk, elmondjuk, hogy mi a baj vele, hogyan lehetne jobb, ők pedig vagy kijavítják az adott részen belül (ha lehet), vagy majd belepakolják a következőbe. Nem ez a művészet netovábbja, de helyén kell kezelni és akkor már meg is van a helye.