504
banner
  • jarlaxxe
    #184
    Sose értettem az ilyen fazonokat mint te nekem ha nem jön be egy játék nagy ivben kerülöm a topikját mert akkor ugye mi a fenét keresnék ott.
    De ha még írsz is ide és mások véleményet ismételgeted abból is elég egy hozzászolás mindenki érteni fogja elsöre is, szvsz.
  • Kancsalborz
    #183
    Ugye lehet kialakult véleményem az ide belinkelt teszt alapján az, hogy a Valhalla az előző két rész "átskinezése" némi "finomhangolással" csupán ?
    Mert hogy erről beszél a cikk írója végig, erre reagálva írtam azt amit.
    Egyébként írása pont az általam is tapasztaltakat támasztja alá hogy az utolsó kettő is rohadtul "egykaptafa" volt, és ez is az, olvasd el a cikket, erről szól.
    Ettől még persze lehet szeretni ezt, azzal nincs semmi baj, az ízlések különbözőek, ezt is írta.
    De te is minden játékot gondosan kipróbálsz akkor is ha nem tetszik, és ha az előzetes tesztek, és tapasztalatok alapján alkotsz véleményt akkor az már nem is lehet megalapozott ugye ?
  • Palinko
    #182
    Ezt én is így látom, azért van a sorozatnak egy bizonyos múltja amiből következtethetőek dolgok, de simán lehet hogy még azok is pozitívan csalódnak akik most még nem sok mindent várnak, az esélyt meg kell adni szerintem.
  • Voltan
    #181
    Miért ne lehetne kifogásolni, ami kifogásolható számomra?
    Mindettől függetlenül megveszem, és várom is.
  • MerlinW
    #180
    Mert ez egy játék. A tüzes kard meg, meg mérgező tőr, meg a speciális képességek, eagle vision, stb nem zavarnak?:) Ha meg csak 1 fajta rövidkard lenne a játékban, az lenne a baj :) És most nem a játékot védem, lehet velem van a baj, de baromira nem értem a nosense problémáitokat :)

    - Csúnya a játék - nem tudom ti mit néztek:)
    - Kard téma kibeszélve
    - Nem változott semmit a játék - az a csaknem 40 új mechanika és újítás nem számít, hiszen már megjelenés előtt lehúzzuk a játékot :)

    Én itt is hagylak titeket, főjetek a levetekben:)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Settlements, building, upgrading.

    Raids

    The environment and world feels much more dynamic compared to the previous two games.

    They finally fixed the one arm horse riding animation.

    Ambient Music is much more frequent and they sound as awesome as we expected it to be.

    Dodging costs stamina. No more spamming of dodges and big focus on parries.

    Refined visuals in the animus pulse/eagle pulse.

    New addition of Cinematic Camera during auto travel.

    Foliage looks way more dense and grass textures have certainly received upgrades.

    We hear some background NPCs conversations during the auto-travel, this possibly hints at dynamic events similar to rdr2.

    Don't want to mention the sound tracks again and again but the Einar Selvik voiced song playing during the assault sounds great.

    Enemies feel less spongy and the ttk is much lesser than prevoius two games.

    Such a horrid game-play showcase. The one playing this game is a very bad at it.Hence i cant judge the combat based on this specific game-play.

    Finishers with dismemberments.

    Any NPC dropped weapons can be picked up and thrown.

    Shields do break.Finally.

    NPCs drop trinkets too.

    Possible Lighting change. Night game-play looks much more immersive than previous two iterations.

    Insta-kill after perfect parry on fodder enemies? Game says this as stun-attack.

    The Conversation with the castle boss: Eivor is a different kind of viking in a sense that he/she wants to befriend the saxons and not rule over them as Eivor rescues the king of East Anglia.

    Skill Tree/Skill graph looks much more vast than any other previous AC games.(Skyrim-esque)

    Visual customization identical to odyssey is present.

    Every item can be upgraded upto 10 times(item rarity factor tho)

    Power Level replaces levelling system which is possibly similar but more deeper than God of War.

    New gear system which include various categories of stats.

    New weapon stat system which include: Attack , Speed , Impact, Critical percent.

    New gear stat system which include : Armour , Evasion, Weight .

    Fall Damage is back.

    There is now a Skill and Abilities tabs on the menu. We only see the Skills tab, which have passive stats increase and passive skills, which do not require adrenaline (like the stomp or the stun attack).

    The Skill tree and Loot were divided by 3 types: Bear (Red), Raven (Yellow) and Wolf (Blue). The gear is now colored based on one of these. Putting points on one of the branches will make their respective gear type stronger.

    Each time you spend a point on the Skills tree, you get a point in your "Power" rate. Regions have now reccomended "Power" numbers. The player was in a region with 55 as the suggested power.

    Regions seems to have 3 meters that fill up to show your progress in them: Wealth, Mysteries and Secrets.

    The Animus Pulse/Revelations Skill is back and seems to highlight enemies in red (the wolves at the beggining). It also spots plants that you can eat to recover health.

    About health, it seems like the number inside the heart shows how many "healing itens" (rations?) you have.

    You have an option to crouch while in your horse. I assume it is a stealth position while riding around, like in MGSV (but that is just my guess).

    Some houses may be entered, in the 2 villages that Eivor passes it is possible to see an interaction sign on the doors.

    The eagle pulse reveals enemy weak points. The boss Rued’s left foot was a weak point. You can see it glowing orange at a brief moment.

    Tutorials is present with Dpad down button. This either means that brotherhood or revelations-esque tutorials are back or its just the tutorial for each menu tab. (Pointed out by /u/tarund2302 )


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.09. 22:18:52
  • Voltan
    #179
    Jaj, ezeket a nagy kétkezes kardokat miért tették bele, könyörgöm. Értem, hogy az AC nem feltétlen a történelemhűségéről híres, de akkor is. A dual wield kétkezes kardról meg már inkább nem mondok semmit. :D:D
  • MerlinW
    #178
  • Brakerton
    #177
    Igen, megvettem a játékot még az event előtt.
  • MerlinW
    #176
    Megvetted a játékot az event előtt? Ha igen és megjelenés után sem lesz ott, írj a support-nak (magyarul is lehet) és megoldják.
  • Brakerton
    #175
    Még a nyáron behúztam az Ubisoft Forward megnézése után járó nyereményeket. Pld. az ingyenes Watch Dogs 2-t, ami meg is jelent a fiókomban. Kapnom kellett volna Moonlight Axe-t is a Valhallához, de egyelőre csak lockolva látom a jutalmat. Félek tőle, hogy a hivatalos megjelenés után is ez lesz. Valaki esetleg már megkapta ezt a jutalmat?
    Utoljára szerkesztette: Brakerton, 2020.11.09. 20:04:28
  • MerlinW
    #174
    Nem tetszik a játék - látatlanban sem-, értjük.
  • Evoluti0N
    #173
    k és #170 k
  • Kancsalborz
    #171
    Osztva 2-vel. Szokás szerint :)
  • Kancsalborz
    #170
    Fasza.
    Tehát itt van ez a Valhalla, ami az Origint " finomhangoló" Odyssey "finomhangolása", (micsoda finom megfogalmazása a copy-paste-nek XD...) ami azért qrvára RPG, mert idézem :"Főszereplőnk nemét például ugyanúgy mi választhatjuk ki,", "illetve visszatértek a válaszható feleletek is a párbeszédeknél"...
    Meg a : "A térkép például most is kifejezetten hatalmas, ezúttal viszont már jóval élettel telibb, mint az előző két részben."
    de azért:"legyen bármilyen hangulatos és élettel teli, helyenként még így is bántóan kihaltnak érződik"...
    Aha értem...

    Szóval megint egy "offline" MMORPG 6-8-órás valós tartalommal, meg sok sok grindolós gyűjtögetős faszkodással egy indokolatlanul nagy térképen.
    Meg autentikus evezős "motorcsónakverseny" harcokkal, meg -mint a Trójaiaknál - a Vikingeknél is szinte szakrális jelentősségű pajzsok elhagyásával "amerikainindzsa72" stílusú ugrabugrageci harcrendszerrel, de azért remélem a mikrotranzakcióksat nem felejtik el...
    Hú mekkorát villantott az Ubisoft megint.

    Kösz, de én nem. Majd esetleg 2-3-év múlva, valami 80%-os leárazásnál a gőzt röhögve kiengedni egy 8-10-órára, amíg szembe nem jön velem huszadjára ugyanaz a feladat, mint ahogyan az történt velem az utolsó két résznél...

    Mindenki másnak jó szórakozást hozzá.



  • hunbalee
    #169
    Berúgták Valhalla kapuit a legújabb Assassin's Creed pontszámai

    Game Informer – 9,25/10
    DualShockers – 9/10
    GamingBolt – 9/10
    GameSpot – 8/10
    Wccftech – 8,5/10
    IGN (amerikai) – 8/10
    Destructoid – 6,5/10
    PC Gamer – 92/100
    GameRant – 4,5/5
    VGC – 4/5
  • Kancsalborz
    #168
    Fasza.
    Tehát itt van ez a Valhalla, ami az Origint " finomhangoló" Odyssey "finomhangolása", (micsoda finom megfogalmazása a copy-paste-nek XD...) ami azért qrvára RPG, mert idézem :"Főszereplőnk nemét például ugyanúgy mi választhatjuk ki,", "illetve visszatértek a válaszható feleletek is a párbeszédeknél"...
    Meg a : "A térkép például most is kifejezetten hatalmas, ezúttal viszont már jóval élettel telibb, mint az előző két részben."
    de azért:"legyen bármilyen hangulatos és élettel teli, helyenként még így is bántóan kihaltnak érződik"...
    Aha értem...

    Szóval megint egy "offline" MMORPG 6-8-órás valós tartalommal, meg sok sok grindolós gyűjtögetős faszkodással egy indokolatlanul nagy térképen.
    Meg autentikus evezős "motorcsónakverseny" harcokkal, meg -mint a Trójaiaknál - a Vikingeknél is szinte szakrális jelentősségű pajzsok elhagyásával "amerikainindzsa72" stílusú ugrabugrageci harcrendszerrel...

    Kösz, én nem. Majd esetleg 2-3-év múlva, valami 80%-os leárazásnál a gőzt röhögve kiengedni egy 8-10-órára, amíg szembe nem jön velem huszadjára ugyanaz a feladat...

    Mindenki másnak jó szórakozást hozzá.



  • hunbalee
    #167
    Assassin’s Creed Valhalla teszt – Vikingekkel minden jobb? (PC GURU)
  • MerlinW
    #166
    Ugyanaz az engine, ez az előzmény trilógia harmadik része, 2 és fél év alatt készült, nem várhattunk sokkal többet, jó ez így.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.09. 10:20:06
  • MerlinW
    #165
    1080 az ajánlott, így nem biztos. Ultra settings egyébként is "benchmark" beállítás, ha ésszel állítjuk be, futni fog normálisan. A másik, hogy ismerjük Ubit, úgyis kell majd 2-3 patch ami gatyába rázza a játékot :) RDR2 és Witcher 3 is jó példa erre, 5-10 perc állítgatás után ugyanazt a képet kaptam, mint ultrán, +20-40fps-el, 20 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten. Butaság mindent max-ra tolni :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.09. 10:16:49
  • disorder14
    #164
    B@sszus, pont ezt akartam írni. Nekem is egyből a Witcher 3 jutott eszembe, 5 éves játék, és szerintem minimum egy szinten vannak, de lehet a W3 szebb. Gyönyörű? A Red Dead Redemption 2-t most kezdem el, na az a nagy betűs GYÖNYÖRŰ. És nem beszélve arról, hogy egy 1660Ti-s laptopon játszom, 50+ fps-el.
  • hawkie22
    #163
    Videón minden máshogy néz ki. Majd megnézzük "élöben". Egyébként az tény, hogy fps terén nem volt valami vaskos a grafkari, föleg nem ennyi pénzért.
    És igen, számomra ez már gyönyörü, nálam pont a Witcher nem nyügözött le annyira, mint sok más embert, az a mocsaras, városias vidék nem volt a zsánerem, igaz, nem is játszottam végig, valahol az elsö 30-40 óra után meguntam, pedig szeretem a kaland- és szerepjátékokat.
    Az AC-sorozatot viszont teljesen kijátszottam, valahogy jobban lekötött.

    Azt mondjuk hozzá kell tennem, hogy sose voltam az a grafikaimádó, ha ez a játék menni fog very high vagy ultra beállításokkal 1920x1080-ban, akkor már böven elég nekem, ha feljebb tudok menni a gépemmel, akkor kipróbálom, de nem kötelezö nálam, az alacsonyabb felbontással is jól elvagyok. A gépem hütése bírni fogja, azzal nem lesz gond, CoD Modern Warfare is megy ultrán 150 fps-el és a GPU 56-57 fokon stabilizálódik nálam
  • Maxtreme
    #162
    Ez gyönyörű? hát jó :)
    Azt mondjuk nem tudom hogy ezeknél mennyire "természetes" az ilyen szintű hőtermelés. (Anno kAtiéknál is volt 1-2 széria ami még 90-95 fokon is köszönte de jól érezte magát :D )
    De tudod mit (tuti ne mez a szitu) de ha a gpu throttling miatt ment így a játék, ez a sok helyen 40-45 fps akkor is szánalmas egy 800e forintos vgaval...

    A látványvilágról meg annyit hogy hasonló stílusban, ezt még nagyjából a witcher 3 is tudta. De megkockáztatom hogy helyenként az szebb volt mint amit a videoban látok. (modokkal meg aztán főleg)
    Az arcok talán szebbek a valhallában, de ennyi.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2020.11.09. 06:59:32
  • hawkie22
    #161
    A játék szerintem gyönyörü. De valami lehet a GPU hütésével, merthogy én nem játszanék 80 fokos GPU-val tartósan, az is biztos.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2020.11.09. 05:31:44
  • Maxtreme
    #160


    Nem fűznék hozzá kommentárt, majd megteszi más..
  • MerlinW
    #159
    "valóságban"

    Ez Assassin's creed és nem holmi szimulátor. Árkád hack&slash, kalandjáték. Korábban a legtöbb kritikát azért kapta a sorozat, mert gyakorlatilag minden részben halhatatlan voltál. Origins óta van értelme, tétje a harcrendszernek. Ráadásul még így is a legkönnyebb játékok közé tartozik. Ki lehet kapcsolni a szintezést, de ezzel az erővel használhatsz god mode trainer-t is.
  • MerlinW
    #158
    Ott van valahol a beállításokban. Én bekapcsoltam mindig, mert semmi élvezeti értéke és értelme annak, hogy 1 hit-elek mindenkit, míg skálázódva endgame is vannak élvezetes harcok. No nem mintha nem lehetne max szinten bárkit leverni 3 ability ütéssel.
    (rég játszottam a játékkal, már nincsenek meg a megnevezések :))
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.09. 02:18:14
  • hawkie22
    #157
    Hát nem tudom, azért ha valakit a valóságban nyakon szúrsz a megfelelö helyen, akkor akármekkora is a "HP-ja", attól még megmurdel, szóval ezt jól megoldották.
    Skálázódás egy dolog, de az azért nem tetszett, hogy ha vissza is mentem a kezdöterületre tökig felszerelkezve és max szinten, akkor is kihívás volt az ellenség legyözése. Elvárnám, hogy ha már hiperszuper assassin vagyok, aki az "évek" és kalandok során fejlesztette magát, akkor a kezdöterületen az ellenfelek is legyenek ha nem is 1, de 2-3 ütéssel elintézhetök.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2020.11.09. 00:12:18
  • Zsoltee_a_bator
    #156
    Ja, ott lehet, hogy fixek voltak a szintek..

    Igazabol az egesz szintes rendszer a problema.. ha valakit nyakonszursz hatulrol, ne elje tul, mert sok a hp-ja. Meg a foszereplo se parkolhasson le egy tamado banda kozepen, mert ugyis alacsony szintuek.

    Kihivast lehetne csinalni jatekmenettel, erdekesebb is es nem a grinding a fokusz.
  • Kandurex
    #155
    Originsbe nem skálázódnak. Legalábbis a megjelenés változatban.

    Nagyon gusztustalan dolog az biztos.
  • Zsoltee_a_bator
    #154
    Opcionalis?? Hol lehetett lekapcsolni? Ez zavart a legjobban az Odyssey es az Originsben.
  • Evoluti0N
    #153
    Aki úgy gondolja, h egy hónap alatt végig viszi a játékot, annak ajánlom az Ubisoft+ előfizetést. Én is úgy fogom játszani.
  • hawkie22
    #152
    Ez alapján elég sokáig elleszek ezzel a játékkal. Még jó, hogy nem rendeltem meg a Watchdog Legions, sajnálnám. :)
    Ez lesz az elsö AC a sorozatban, amiben valószínüleg minden segítség nélkül fogom felfedezni a világot. Imádom a vikingeket meg az egész érát, szóval jó lesz ez. Remélhetöleg nyugis lesz az éjszakai ügyeletem kedden, egy kicsit kéne játszani.
  • MerlinW
    #151
    Woah, ez jó sok terület.
  • MerlinW
    #150
    Az eddig is opcionális volt, gondolom ebben is az lesz.
  • hunbalee
    #149
    Full World Map
  • lammaer
    #148
    Skálázódnak a játékossal az ellenfelek is mint az odysseyben?
  • hawkie22
    #147
    Én imádom az íjat, magam is íjász vagyok, de hogy ebben a játékban keveset fogom használni, az is biztos. Nekem egy harcos viking ne lödözzön össze-vissza, a két egykezes balta a tuti. :) Azt odab.szunk mindenkinek. A videókban ez a baszom nagy kétkezes fejszével való hadakozás is lassúnak tünik, bár hozzáteszem, hatékony.
    Legyen már kedd!!!!!!!
  • lonvard
    #146
    Ami a gameplay alapján tetszik, az az ahogy az íjat viseli a hátán. Meg a fegyvereit úgy általában. Szóval hogy nem zavaró. Tomb Raider ennek az ellenpéldája, baszttnagy íjat aggattak Lara hátára, leszarták, hogy milyen szinten kilóg és kalimpál ahogy mászik. Vagy a Black Flagben az az átkozott fúvócső, ami mellé nem lehetett normális öltözéket viselni, mer kiverte az ember szemét, ahogy csapkodta a Kenway hátát az a bambusznád. Egyedül a tigrisruhához tudtam elfogadni, probléma, hogy nem akartam mindig tigrismintás cuccban flangálni. Kénytelen voltam. :P

    Ami negatívum, az a mozgása a karakternek, azok az ostoba bakugrások harc közben. Meg a hajózás része se tetszik. Nincs meg az a viking lapátolós hajózás feeling. Kicsi a hajó is. Egy csónak. Szóval ez egy ilyen átskinezett Black Flag, csak bénább. :D Nyaf nyaf nyaf nyaf nyaf.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.11.08. 18:27:32
  • datango
    #145

    Elkezdtem en is letölteni :) csak ahogy megneztem ezt a brémai csaj twitch-ét és nemtudom hogy jol fut-e majd a gepemen ?! :D
  • Hexex86 #144
    Oh így már értem. :D
    Nekem ez a rész kimarad, de biztos jó lesz egyébként aki szereti a Vikinges témát. Szóval nekik jó játékot majd.