504
banner
  • Kandurex
    #63
    De ha csak kompatibilitás van a két verzió között, akkor miért lenne több FPS -ed? Be van lőve minden 30 frame -re, minden animáció stb...
  • lwb
    #62
    De elvileg nextgen hardware-en fog futni. PC-n eddig is lehetett "nextgen" felbontást és frame rate-et hozni "lastgen" vagy "current gen" játékokkal is. 100+ fps, 4K felbontás stb. Mindez csak vas (és pénz) kérdése volt. Konzolon nem. Még az XB1X, ami a legerősebb current gen konzol, is max 30 fps / 4K felbontást tudott, azt is butítva, illetve sokszor dynamic scalinggel, tehát nem is valódi 4K-n.

    Az ember azt gondolná, hogy ha a játék last gen is, az új vason attól még jobban fog futni. Mert ugye kijön ugyanez (tudtommal) jelenlegi konzolokra is. Érdekes lesz megnézni egy xbx1x vs xbox series x összehasonlítást. Mindkettő azonos felbontáson és frame rate-tel fog futni, nagyon kíváncsi leszek az eltérésekre. Tippem, hogy nagyítóval kell majd keressük.

    Ilyenre nem emlékszem egyik generációváltásnál sem. A Dragon Age Inquisition is kijött xbox 360-ra és xbox one-ra is és 3 mp alatt rögtön mindenki látta a különbséget a kettő változat között. Ég és föld.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.05.19. 08:14:31
  • Kandurex
    #61
    Mert valójában ez nem nextgen játék.
  • grebber
    #60
    Tudta de nem az AC Valhalla alatt hanem egy 2 évvel korábbi részben és azt se stabilan...Kár ezen vedrgődni fps kell toljátok majd a Dirt 5-öt ott lesz 120 is
    De érdekes eddig kutyát nem érdekelt konzolon az fps mert "ugyse" látjuk "elég az a 30" mikor lett hirtelen a sok konzolos ennyire pc-s?
  • lwb
    #59
    Nekem 2080ti-m van. A monitorom 21:9, 3440x1440 és minden megy 60+ fpsen legtöbbször maxon, néha itt-ott egy-két dolgot lejjebb kell venni, de kb 90%-ra feltekerve akkor is. A játékok legtöbbje 80-100 fps-sel megy. Azért nem többel, mert 100 a max, amit a monitor tud. Új játékok, nem 5-10 évesek (nyilván azok is).
    És igen, ha az az ára, akkor picit butítsanak a grafikán. Butítottak ebben a genben is. Ha tökugyanazt a felbontást és tökugyanazt a frame rate-et kapjuk megint, mint az előző generációban, akkor a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni olyan effektek, amiket legfeljebb a Digital Foundry kilassított videóiban veszünk észre, mozgás és játék közben nem.

    Nem tudnék mégegy olyan generáció váltást mondani, amikor a felbontás és a frame rate is maradt ugyanaz, mint az előzőben. A 720p-ből 1080p-be, majd félúton 4k-ba váltás után maradunk 4k-ban. 30 fps-en. Mint eddig. Hurrá. Mi a fene változik? Sajnálom, de a gameplay nélkül gameplay trailere az ACV-nek nem volt akkora grafikai ugrás nekem az Origins meg az Odyssey után. Valahogy nem érzékelem a generációváltást ebben.
  • Voltan
    #58
    Ez valszeg tök igaz. De ott van az az oldal is, hogy a zemberek az új generációtól kicsit többet várnak ( szerintem is sokszor irreálisan ), és mondjuk ilyenkor az viszonylag jogos felvetés, hogy "De hát a 4k 30at az a One X is tudta, akkor most mi is van, csókolom?"
    Lássuk be, valahol ez is tök jogos.
  • grebber
    #57
    Mivel 2080ti se tud 4k 60-at folyamatosan csak a grafikát butítva egy 2 éves AC-ben szerintem lazán egy buta ember aki egy fele annyiba kerülő bármitől is elvárja ezt a legfrissebb gameben.A fejlesztőké volt eddig is a döntés ahogy most is ...kicsit csúnyább de pl 60fps vagy "nagyon szép" de csak "szinematik" 30fps.. és mint látjuk valamiért ez a filmes vonal a nyerő ubinál is.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.05.18. 16:34:33
  • lwb
    #56
    Ez kurva nagy csalódás amúgy. Ennyit a mostani generáció is tudott. Ha itt is 4k/30 fps lesz a standard, akkor felmerül a kérdés, hogy mi a fenének kell az új gen?
  • MerlinW
    #55
  • AnuluWork #54
    6 Vikings és 4 Last Kingdom évad után ez nagyon várós.
  • Daermon
    #53
    Itt egy kép is az angliai településünkről
  • wedge31
    #52
    Assassin’s Creed Valhalla: Újra arra használhatjuk a rejtett pengét, mint régen.
  • Zsoltee_a_bator
    #51
    Le kell tekerni a 4k-bol. Szuksegtelen terheles.
  • Evoluti0N
    #50
    Ez most akkor, ugráló framerate-et takar? Annál még a stabil 30 is jobb. Amúgy meg vicc, h sokan 60 FPS 4K-t várnak az új Xbox-tól és már egy crossgen játéknál sem tudja ezt elérni. :D
  • grebber
    #49
    Assassin's Creed Valhalla vai correr no mínimo a 30 FPS na Xbox Series X

    Assassin's Creed Valhalla will run at minimum 30FPS on Xbox Series X (read probably 4K/30)

  • Evoluti0N
    #48
    A "gameplay" trailer után adott interjúban azt mondta a fickó, h változtattak/fejlesztettek a harcon. Most, h ez pontosan mit jelent, majd megtudjuk. :)
  • Palinko
    #47
    Pedig elég op volt a nyilazás :D de nekem sem hiányozna ha mégegyet csavarnának a harcrendszeren én is jobban díjaznám, valahogy a két új részbe nekem súlytalan volt a harc. Persze az előző részekhez képest ahol körbeállunk és egyenként rádmegyünk rengeteget fejlődött de még lehetne hova innen is. Meg akármilyen vicces még a körbeállósaknál is jobbaan éreztem hogy most én blokkoltam és beviszem az ütést mint az új részeknél ahol ugrálok és csadarászom a semmit amibe majd beleakad az ellen volt :D
  • TomStorm
    #46
    Ez a nyilazás sz.tem senkinek nem hiányozna új AC részből.Ody.-ba is a Hunter ág semmit nem ér.Meg úgy az egész íjjazás valami förtelem ahogy "megoldották".

    100x inkább darálok baltával meg dobom ellenbe ezzel a Combat-al mint nyilazgatok.
  • MerlinW
    #45
    Lassan elérjük hogy az in-game szebb, mint a CGI :)
  • Palinko
    #44
    Átugrálás csáklyázás is volt eddig szóval most is kombinálva lesz sztem.
  • lonvard
    #43
    Nézd, ha lesz benne hajó, akkor hajós csata is lesz benne. Vikingekkel egyébként nem nyilazgatást képzelek el, hanem nekimegyünk a másiknak, átugrálunk, és legyakjuk őket test-test elleni küzdelemben. De persze valszeg íjászkodás lesz a vége, mer ezt szokta meg a közönség.
  • Evoluti0N
    #42
    Nem arról van szó, h lesz-e hajó, mert az tudnivaló, h lesz, hanem, h lesz-e hajós csata, ami az eddigi infók alapján nem lesz. Hajót valszeg közlekedésre, ostrom alatt partraszállásra lehet majd használni.
  • lonvard
    #41
    Vikinges témába nem rakni hajót irgalmatlan baklövés volna.
  • Daermon
    #40
    Ez nem sok. :/
  • Evoluti0N
    #39
    "Gameplay". Tudtam, h valami ilyesmit fogunk kapni, de amikor ilyen videón azt látom, h gameplay...
  • grebber
    #38
  • Palinko
    #37
    Én sem látom logikát ha már legyártották a mechanikát az originhez biztos használni fogják
  • TomStorm
    #36
    Az biztos nagyon élvezetes lesz:))
    Betenne ha pont ebből hagynák ki hajócsatákat
  • Evoluti0N
    #35
    Állítólag hajócsata nem lesz. Csak közlekedésre lesz a hajó. Főleg folyókon.
  • Palinko
    #34
    Hajó csatázás is gondolom majd az íjászkodás módon, de hiányzik a puskaporszag, a rogue annyira jó volt.
  • lonvard
    #33
    De viszont tuti lesz hajókázás északi módra. Aaaaaaaah!
  • Palinko
    #32
    Nekem Bayek inkább idegesítő volt mint szimpatikus valamiért. De valszeg csak azért mert maga az új játékmenet annyira nem jött be
  • Voltan
    #31
    Használtak íjat is, nem is rossz minőségűt a leletek alapján. Más kérdés, hogy konkrét íjász jellegű csapataik nem voltak, mint a későbbi középkorban, de nyilaztak azért ők is serényen.
  • wedge31
    #30
    Nem vágom annyira a viking haditechnikát de szerintem nem sok ijászuk lehetett, persze ha tévedek szóljatok.
  • jarlaxxe
    #29
    Lehet ij se lesz mert lesz dobóbalta...
  • wedge31
    #28
    Igazából a beharangozott brutálisabb harcra / csonkolások meg az ütéseknek nagyobb erejük lesz, stb / lennék kiváncsi elsö körben de a megjelenés még ugy is messze van.
  • grebber
    #27
    Assassin’s Creed Valhalla – Kompaktabb játék lesz, tanulva az elődei hibáiból
  • jarlaxxe
    #26
    Bayek nekem a kedvenc AC föszereplöm, igen még Ezionál is jobban szerettem.
  • Evoluti0N
    #25
    Az író, meg a fő fejlesztőcsapat ugyanazok, akiknek a Black Flaget és az Originst köszönhetjük. Szóval remélhetőleg nem lesz itt gond.
    Az AC2 mellett ez a kettő a két kedvenc AC játékom. Nagyok az elvárásaim. :D
  • wedge31
    #24
    Remélem a föszereplö is szerethetö lesz annyira mint Bayek volt mert Alexios nagyon nem volt az, szvsz.