2071
Sekiro-Shadows-Die-Twice-banner.jpg
  • darkSectorxxx #219
    Pontosan, itt semmi megoldás nincs, rá vagy kényszerítve a harcra, se varászlat nem segít, azt a üzet feldughatom a seggembe meg a kis csillagokat... kurvára semmit nem ér, csakis a véd-támad, véd-támad....
  • mucsácsó
    #218
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    köszi a tippet! jaja, a protkós duplatámadást azt tolom, és nyilván amikor már csak fele élete van, mert minél kisebb az élet, annál nehezebben megy vissza posture :) Eel liverről viszont nem tudtam, hogy itt jól jön... van neki elektromos támadása is?! :D azzal még nem találkoztam, valszeg nem éltem meg :DDD


    btw, azt tudjátok, hogyha a saját posture-ötök telítődik, akkor a blokkolás hosszan tartva (L1) az gyorsabban leviszi, mintha csak elfuttok és simán álltok védekezés nélkül? :D picit fura, de tényleg így van.. :D
    DS-ben ugyebár védekezéskor lassabban töltött a stamina emlékeim szerint - bár nyilván posture <> stamina:)
  • darkSectorxxx #217
    Igen, egyféleképpen. :D

    Alig hiszem el, szerencsém volt és leeseztt a buzi bádogember :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.03.25. 15:07:39
  • caps lock
    #216
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A fejsze nagyon hasznos, de csak azután használd hogy előbb megpuhítottad karddal és a posture csíkját legalább a felére felvitted. Utána már csak pár szerencsés találat a fejszével és bevihető a végső csapás. Amúgy van egy olyan skill is amivel dupla támadás indítható a protézissel, ha előzőleg használtad akkor a következő normál kardos csapáshoz hozzáadódik a fejsze is, vagy a kiválasztott protézis. A második fázisban van egy Eel LIver nevű item, ez jelentősen csökkenti a villámsebzést, ha van nálad fald be mert szükség lesz rá. Nem volt könnyű menet, nekem is vagy két órámba telt.

    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2019.03.25. 14:50:32
  • caps lock
    #215
    Én épp azt szeretem ebben a játékban hogy nemigen van mód trükközni, nem bújhatsz pajzs mögé, nincsenek távolsági fegyverek, a félreugrás is csak ritkán kifizetődő, rákényszerít hogy állj ki szemtől szemben az ellenféllel és harcolj a végsőkig. Ezért gyakorlatilag minden harc epikus tud lenni, különösen ha megszenvedtél a győzelemért. Az érzésért csinálja az ember, és ha elkapod a játék ritmusát akkor az ellenfél minden mozdulatára tudni fogod hogyan reagálj. Nem nehéz a harcrendszer, csak új, meg kell tanulni. Amúgy a protézisek használatával változatosabbá tehető a harc.
  • mucsácsó
    #214
    akkor ezek szerint sikerült... ;P

    Genichiroval a toronyban csak én szopok egyszerűen?! :D pedig tényleg nem lehet nehéz, de mindig megszopok 1-2 ütést/nyilat, és már puff vége is egy életemnek...
    próbálkoztam már ilyen cigány-módszerrel is, hogy futok körbe-körbe, aztán néha egy
    csapás, de nem túl célravezető, főleg a 2. fázisban mégizgágább.. :D

    arra rájöttem, hogy a posture-jének gyengéje

    de nem sokkal lettem előrébb :D


    btw, milyen szar már, hogy 1 hsz-ben csak egy SPOILER tag használható, mert amúgy bugos?! :( :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2019.03.25. 14:09:51
  • Ulthanito
    #213
    Pedig nagyon igaz, amit ír. Míg a DaSban és BB-ben gyakorlatilag millió variáció volt, hogy ölsz meg egy ellenfelet, millió build, addig itt csak egy van. Azt meg nem érzi választásnak, hogy firecrackert használ vagy surikent.

    Míg ott ha valaki akarta, kisgatyában, pajzs nélkül, egy fegyverrel vágott le mindenkit, van aki meg nehéz páncélban, kurva nagy pajzs mögé bújva, remegő térdekkel és barna csíkos nacival tolta végig a játékot.

    Itt ez nincs.
  • Ulthanito
    #212
    Az is kurva hasznos hozzászólás, hogy

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A butterfly kurva első fázisát gyakorlatilag az R1 + piros kör+R1+piros kör[ gombokkal kb. egy perc alatt meg lehet csinálni


    Mégsem írjuk ki spoiler tag nélkül.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2019.03.25. 13:43:28
  • Ulthanito
    #211
    Én is egyetértek, szerintem mindenki a saját bőrén tanulja meg a játékot, és spoilerbe menjenek a hasznos tippek. Pl így:

    Hasznos tipp Hirata Estate pálya
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugye nem is olyan nehéz?


    Ennyi.
  • n000rbi
    #210
  • Árnyvadász
    #209
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Természetesen harangoztam. :D De aztán levettem magamról az átkot.
  • n000rbi
    #208
    Na és mi van akkor, ha én szeretném magam megszívni, ha vagyok olyan nyomi, hogy nem olvasok el mindent a játékban? (egyébként elolvasok, de erről a harangos dologról még nem hallottam)
    Szóval köszi, de nem kellenek a jó tanácsok, vagy maximum spoilertagben.
  • TDC Geronimo
    #207
    Nem tudnak róla? A játék elmondja világosan. Csak olvasni kell :D Amúgy tényleg minden Boss/NPC item menjen spoilerbe.
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.03.25. 13:09:25
  • jarlaxxe
    #206
    Ez kurva hasznos hsz volt nem spoiler mert ezzel sokan megszívathatják magukat ha nem tudnak róla.
  • n000rbi
    #205
    Légyszi, spoiler taget használjátok már...
  • wedge31
    #204
    Remélem nem ütötted meg a harangot mert az megemeli a játék nehézségét nem is kicsit, mert ha igen menj vissza és harangozál mégegyszer akkor visszaáll a nehézség.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2019.03.25. 13:02:52
  • jarlaxxe
    #203
    Kösz, bejött a dolog.
  • wedge31
    #202
    Nagy nehezen kinyirtam a lilla ruhást, teljesen mini boss szintü ellenfél volt.
  • Árnyvadász
    #201
    A fejlődést csak az alap mobok ellen lehet érezni, de azokat meg vagy elteszed láb alól osonva, vagy már eddig is halomra szecskáztad így is. Pár kivétel azért akad. Illetve van még egy aranyos, kedves, rokonszenves szitu, mikor tüzes nyílvesszőkkel lőnek több irányból, Te meg próbálsz harcolni több ember ellen, ne adj Isten valami drabális démonnal. És mondjuk még csáklyázható rész sincs a közelben. Annyira hálás szoktam ezekért lenni! Könnyem is kiszökik.

    Nekem a visszaemlékezős részben volt egy, ne már bazdmeg esetem. Ebben a játékban a kakas nem csak kukorékol, de ellenség is lehet. Egy kakas nem kakas, egy ütés, de mikor a Hirata Estate sötét pályáján bekeveredtem egy ólba véletlenül, a nagy semmit látás közepette vagy 4-5 kakas úgy levert, hogy jött a ne már még ezek is...

    Templommal kapcsolatban hadd kérdezzek már. Senpou Temple területre a kastélyból lehet átmenni? Még nem találtam oda vezető utat, illetve egy kivétellel, de az mégsem jó.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A fej nélküli boss-nál el lehet osonni a barlangban, majd egy rejtekajtón keresztül beérkeztem egy haranghoz, aminél van mentés szobor is. Nos ez már a Senpou Temple terület, de innen nem lehet tovább menni.
  • TDC Geronimo
    #200
    Na igen itt is beigazolódott, hogy nincs from játék rossz kamera, poisonos, erdős terület és joke boss nélkül :D
  • wedge31
    #199
    Használj firecrackert attól beparáz és csapkodhatod, egyébként az összes nem emberi ellenfél ellen nagyon hasznos.
  • jarlaxxe
    #198
    Nem semmi ez a bika nem tudok elugrani elöle...
  • TDC Geronimo
    #197
    Hülyeség. Fejlődsz, sebzésed is nő ha később visszamész és fejlesztetted attack powert. Amúgy meg ha rájössz a módjára akkor mindegy mennyi a hpd meg sebzésed csak jól kell csinálni. Azért nehezebb a sekiro, mint az eddigi soulsok, mert ez a játék szinte folyamatosan a tökéletességet követeli. Tökéletes dodge, tökéletes parryk, counterek stb. Egyszer hibázol és vége.
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.03.25. 12:35:01
  • Moby
    #196
    Nem baj az, ha nem lehet fejlődni. Nem is kell ebben a játékban, hiszen mindent csak 1 féle módon lehet levágni, ahogy a from azt kitalá'ta.

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2019.03.25. 12:32:26
  • n000rbi
    #195
    Helyes, jó szórakozást. Megéri beleölni az időt, mert iszonyat módon kinyílnak a lehetőségek, ahogy haladsz előre. Masterpiece, ahogy a német mondja
  • darkSectorxxx #194
    El foglak keseríteni, hiába jössz vissza, nem lehet felfejlődni, 2-3 ütés maradsz neki mindig, ahogy a többi elite és főboss-nak...
    Valamint te is csak ilyen milimétereket fogsz majd sebezni nekik...
    Max talán a játék végén, de mindegy mert ahoz hogy oda eljuss, a mami-tól ezerszer szarabb elite ellenfelek lesznek...
  • Moby
    #193
    Á még nagyon az elejin :) Kevés a időm rá. Most megyek lovacskázni, előtte volt egy időutazásom, de a mámit egyelőre hagytam lógva. Még kicsit erősödök, aztán visszajövök, bedugom a hüvelykujjam a segge lukába ^.^
  • mucsácsó
    #192
    git gud, vagy mit is szokás erre mondani :DDD
  • darkSectorxxx #191
    Pedig ez így van sajnos...
  • darkSectorxxx #190
    Nem lehet.
  • n000rbi
    #189


    Hol jár, Uram?
  • Moby
    #188
    TLDR;
    kivonatolva: béna vagyok mint a szar, és nyafogok.


    /én is az vagyok, csak nem kell ezt túlmagyarázni.
  • n000rbi
    #187
    Ez hülyeség. Mit gondolsz, mi "irányítja" most az ellenfeleket? Miyazaki egy sötét szobából? A harc része a legjobb a játéknak. Ha valaki azt mondja, hogy nem lehet egy ellenfelet csak egyféleképpen megölni, akkor az szimplán nem ismeri a lehetőségeit.
    Utoljára szerkesztette: n000rbi, 2019.03.25. 11:16:35
  • wedge31
    #186
    Nem láthatatlan.
  • Árnyvadász
    #185
    Ezt a Prohardver fórumáról másoltam ide:

    "Amúgy kezdek rájönni mi a gondom a játékkal. A nehézség önmagában egy dolog, ez messze a legnehezebb játék eddig, amit a From kiadott a kezei közül, de ezzel nem is lenne baj. A gond ott kezdődik, hogy ezt a nehézséget nagyon irányítottnak érzem.

    A bossokat, mini bossokat csak úgy tudod megölni ha hibátlanul betanultad a patternt, amit a fejlesztők kitaláltak. Nincs több módszer, nem tudod megkerülni, hogy azt csináld amit csinálnod KELL. Ezt az eddigi from játékokban sosem éreztem, ott tudtam többféle módon harcolni, nem feltétlen kellett adott sorrendben, tű pontosan, adott moveseteket tolnom droid módjára. Itt minden komolyabb ellenfél ellen úgy be kell "magolnod" a mozgást, mint egy street fighter döntőben a kombókat. Parry-parry-parry-dodge-2 ütés-elugrás-reset-parry-parry-dodge-2 ütés-elugrás-reset blabla. Nem tudsz az egyik parry helyett kitérni, vagy a kitérés helyett parryzni, vagy 2 ütés helyett 3-at bevinni. Csak azt és úgy tudod csinálni, amit akarnak, hogy csinálj. Nem tudsz távolról mondjuk molotov koktélt dobni az ellenfélre, hogy lesebezd előre vagy bármit, mert mindent parryznek, hogy pont úgy és akkor keljen velük harcolnod, amikor az meg van tervezve. Minden előre meg van koreografálva és neked e szerint kell táncolnod, ahogy a from fütyül.

    Ez eleinte még nem tűnik annyira fel, csak annyit éreztem, hogy valami nem kóser, de utána már egyértelműen érezhető ez az irányított érzés. Persze a legnehezebb játékot akarták készíteni ever, de van az a nehézség szerintem, ami már a játszhatóság rovására megy, mert miatta egész egyszerűen beszűkülnek a harci lehetőségek és már nem valós harc érzetét kelti, csak egy előre hosszú órák alatt betanult koreográfiáét, ami ellenfelenként fixen adott."

    Teljesen egyetértek. Nekem ez az egyetlen igazi bajom ezzel a játékkal. A DS-ban volt lehetőség taktikázni. Itt meg maximum a lopakodásos ölés az egyetlen ami segítség. Nioh-ban is inkább azt éreztem én harcolok, küzdök, de baromi élvezetes volt a harc, még ha nehéz is volt. Itt meg csapkodok, mint a hülye gyerek, próbálom rombolni az ellenfél védekezését a halálos szúráshoz, de nem lehet kimérten, megfontoltan, normális tempóval küzdeni. Sokkal jobb lenne. Arról nem beszélve, hogy egy szabad harc, amiben nem ilyen előre megírt ellenfelek ellen, hanem mondjuk egy AI irányította ellenfelek lennének, mennyivel élvezetesebb lenne.

    Mindegy, ez már nyilván nem lesz olyan, de jöhetne szamurájos, nindzsás, hasonló korban és Japánban játszódó játék amiben ez meglenne. Vagy ehhez a játékhoz egy nehézségi fokozat. Én már azzal is kiegyeznék elsőre, ha a boss-oknak két pötty helyett csak egy lenne, magyarul nem kéne kétszer megölni őket. Simán vállalható lenne így a nehézsége a játéknak.
  • mucsácsó
    #184
    Amúgy ezt picit hiányolom, hogy lelökni/leugrasztani nem nagyon lehet a mobokat (vagy csak nekem nem sikerült?! :D)
    meg a falon át se sikerül ütni... :( :D és az ellenfelek nem sebzik egymást / robbantják fel magukat :D
  • darkSectorxxx #183
    Secret dorr, vagyis láthatatlan?
  • wedge31
    #182
    Ashina Castle-ban kettö secret doort is találtam már az egyik ad Prayer Bead-et a másik meg egy shortcut.
  • darkSectorxxx #181
    Megértelek, emrt nagyon buzi sokszor a játék, pl ez az Armored miniboss, nem is lehet sebezni, csak lelökni, elvileg, amihez meg sok sikert basszameg.
  • LBandi77
    #180
    Élvezd,hátha úgy sikerül.