2071
Sekiro-Shadows-Die-Twice-banner.jpg
  • n000rbi
    #339
    Ezt a tutorial is leírta :)
  • AntiHero
    #338
    Amúgy nekem is kezd BB utàn a 2. kedvenc from jàtékàvà vàlni.

    Pont azért mert gyors, hagy teret neked sok helyen. Nincs benne a jaj leesek a szikla szélén..itt ha halok, akkor azt csak sajàt hibàm miatt van..nem a jàték miatt.

    Nagyon jót tett a jàtéknak, hogy újítottak.

    Addig megyek itt is mint a BB-be, platinàig.
  • Árnyvadász
    #337
    Ez tök jó! Az jó érzés mindig, ha betalál egy játék és úgy érzed ez neked készült, mintha a készítők meghallgatták volna az imáid. Zsír.

    Amúgy ja, itt tényleg merni kell. Oda kell menni, beleállni, harcolni és persze kivédeni a megfelelő időben a támadásokat.

    Ami viszont ugyanaz, mint a DS játékokban, hogy ha az ellenfél elindítja a támadását, akkor az végig megy. Más játékokban ez nem így van, ott még ekkor is lehet ellentámadni (ok itt is, csak szart nem érsz el vele, helyette szépen meghalsz) és akkor abbamarad a támadása az ellenfélnek.

    Tegnap megnéztem darksector videóját, mikor kinyírja az egyik boss-t. Türelemmel, amolyan komótos Dark Souls összecsapás módjára győzte le a szamurájt. Én tegnap pont ugyanitt jártam. Én a Sekiro-s megoldást választottam. Oda mentem hozzá, mikor vágott, azonnal kitértem és bevittem 2 találatot, majd szinte azonnal kivédtem a visszaszúrását és arrébb ugrottam, hogy a következő támadásnál eljátszottam ugyanezt. Ez volt a taktika. Ennél a bossnál nagy szerencse volt, hogy a kivédés nagyon felvitte a posture csíkját, így viszonylag hamar belehetett vinni a deathblow-t.

    Második körben is hasonlóan alakult a szitu, de a végén azért mázlim is volt, mint AntiHero videójánál mikor a pillangós mature-t vágta le. Voltak ott meleg pillanatok, amikor úgy látszott a tuti taktika borul és hajszálon múlik visszagyógyítania magát. Mert egy mozdulatsor épp nem úgy jött össze.
  • CrashBoostZoom
    #336
    És most itt egy másfajta játékos véleménye:
    Nekem a Souls játékokban sosem jött be egyik boss harc sem. Az nekem nem nagy élmény, hogy csak "gurul-gurul-elszalad majd ha olyan pozícióba kerülök akkor megbököm kétszer és megint elszaladok" (lehet huhogni rám emiatt de ez sajnos így van, hiába sír mindenki, hogy a "saját stílusával" győzőtt holott Ő is ugyanúgy harcolt mind többezer másik ember). Sosem tudtam megérteni, hogy ez most miért jó és a győzelmeknél sem volt soha "fuck yeah" érzésem hanem csak fogtam a fejem, hogy vége a nyűgnek. Mái napig simán lecsapna bármelyik boss hiába tudom, hogy miket csinálnak.

    Ez a játék viszont maga a mennyország nekem. Oda lehet menni, bele lehet mászni a boss arcába és adni neki. Ha meg akar csapni akkor dodge/felugrás/counter és jöhet a büntetés. Igazi adrenalin pumpáló összecsapások ahol végre érzem, hogy ÉN győztem. Én végig ilyen combatot akartam a From Software játékokban.

    Köszönöm, hogy elolvastátok. További sok sikert és kellemes játékot.
  • Árnyvadász
    #335
    Kérdés: Ha legyőzöm Genichiro-t, akkor vége a játéknak?
  • Voltan
    #334
    Na ja, ezt mind elmondja a játék is, működnek is ezek a megoldások. A bibi ott van, hogy a mozdulat alapján nem mindig egyértelmű, hogy melyik támadást is készül bevetni az ellenfél. Az időablak pedig meglehetősen szűk, korrigálni nincs idő, és ha rossz döntést hozol, akkor kampób*szó van. Vagy adjanak kicsit több időt (nem kell sokkal több, pár tizedmásodperc már sokat számítana), vagy jelezzék egyértelműbben, hogy melyik támadást is készül végrehajtani, mert rengetegszer beleugrok pl egy szúrásba, vagy blokkolni próbálom a vágást. OK, lándzsás ellenfélnél még OK, de kardossal eléggé szopó ez így.
  • Ulthanito
    #333
    Prohardverről másolva:

    "Egy kis segítség, aki esetleg nem tudja, hogy lehet a "perilous" azaz sima védekezéssel nem védhető támadásokkal elbánni (ezek azok a támadások mikor egy piros jel megjelenik Sekiro feje fölött):
    3 fajtája van:

    - grab (elkapás): ezt sidesteppel érdemes leginkább kivédeni (PS-en kör és valamelyik irány), sok esetben jó az elugrás is, de az nem 100%-ra megbízható

    - thrust (szúrás): ezt is ki lehet sidesteppel védeni, de itt sokkal inkább másik 2 megoldás ajánlott: a nehezebb az, hogy az utolsó pillanatban deflect-et használsz, azonban, ha nem jó időben nyomod el, akkor betalál, mert simán kivédeni nem lehet. A másik módja a Mikiri Counter (ez a Shinobi Art egy kezdő képessége), ezt úgy lehet használni, hogy utolsó pillanatban beledodge-olsz a szúrásba (illetve elég az is ha csak megnyomod a dodge gombot, de én úgy vettem észre, hogy egyszerűbb, ha az ellenfél irányába dodgeolsz). Ez a két megoldás azért jó, mert ezzel nem csak kivéded a szúrást, de még igen jelentős posture sebzést csinálsz az ellenfélnek.

    - sweep (nagy vágás): ezt nem lehet se védeni, de deflecttelni és dodgeolni is nehéz, szóval itt az ugrás a legjobb megoldás. Plusz, ha úgy ugrasz, hogy lefele esés közben az ellenfél alattad lesz és még egyszer megnyomod az ugrás gombot, akkor rárugsz az ellenfélre elég nagy posture sebzést elérve."
  • Ulthanito
    #332
    Szerintem azok vagyunk, magamat leginkább beleértve. van, aki azért nem megy neki, mert egyszerűen nem érdekli az ilyen típusú játék. Nem azért, mert nem tudná végigjátszani. Én is tudok gólt lőni a FIFÁban, mégsem játszom vele.

    Bloodborne platina (11-szer játszottam végig), letoltam a 3 DaS-t DLC-stől, a harmadikat ötször is, mégis 20+ óra Sekiro után még mindig nem tudom, hogy lehet normálisan parryzni. És a bossok nagy részét abszolút defenzív módon ölöm meg, mert képtelen vagyok felvenni az offenzív stílust ebben a játékban.


    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2019.03.27. 08:15:10
  • Ulthanito
    #331
    Vajon ez működik-e Genichiro ellen?
  • Ulthanito
    #330
    "Na én sehogy, mert telibe szarom a streamelést. Nem érdekel semmi, mert magam miatt játszom."

    Mondod ezt úgy, hogy

    * csak és kizárólag úgy játszol bármit is, hogy streameled
    * hogy saját dashboardot csináltál meg HUD-ot Twitch-re
    * állandóan linkelgeted a streamedet, meg beharangozod, hogy mikor mit fogsz játszani

    Áááá, tényleg nem érdekel! :-D

    Ha nem érdekelne, nem lenne Twitch-csatornád sem, és nem nonstop közvetítenéd, ahogy játszol...
  • LBandi77
    #329
    Nem én hoztam a kommentet, csak kimásoltam 1 részt abból amit korábban ide írt Árnyvadász.
  • jarlaxxe
    #328
    Hiába tartod annak magad itt egyikünk se átlagos gamer mert azok a közelébe se mennek egy From játéknak.

    A többivel nagyjából egyetértek.
  • wedge31
    #327
    Hát nem tudom nekem nincs annyi idöm igy most még csak most értem mibu faluba, kb 8-9 nagy bosson vagyok túl de szerintem is kicsit túllötték a nehézséget.

    Az elején a lovas föbosst leszámitva az összes boss nehéz volt.
    Persze én átlagos gamernek tartom magam tehát biztos vannak olyanok akiknek mindjárt ment a dolog de igazából ök olyan kevesen vannak hozzánk képest, hogy az talán már nem is számit.

    Fromnak az eddigi játékai is réteg játékok voltak de ez már tényleg annak a csúcsa, érdemes egyébként megnézni a souls játékok statisztikáit, hogy hányan játsszák végig öket, hát nem sokan, a Sekironál ez valszeg még kisebb szám lesz.
    Nekem bejön a játék de nagyon érezhetö a kötöttség a bossoknál és szerintem ez egyértelmüen abból adodik, hogy csak katanával tudsz harcolni ha volna 6-7 féle fegyver meg mágia akkor nem érezné az ember, hogy vezetik a kezét mikor mit kell csinálni több variációs lehetöség lenne.

    Mindenesetre a Sekiró után nagyon idézöjelbe kerül az, hogy az eddigi From játékok nagyon nehezek voltak...
  • AntiHero
    #326
    Na a telefon àtfogalmazta.

    Szóval: ezzel a teknikàval elsőre sikerült.
  • AntiHero
    #325
    Na a telefon àtfogalmazta.

    Szóval: ezzel a teknikàval elsőre sikerült.
  • AntiHero
    #324
    Besz*rsz. Amit mondtàl teknikàt, azt alkalmaztam...elsőre lement..

    Mondom munka utàn kipróbàlom. Hàt nem sikerült elsőre ezzel.. xD

    Bàr így is bénàskodtam a végére..de meglett a nyanya. Köszi a tippet. ;)

    itt a video róla.

  • darkSectorxxx #323
    Hát most az egyszer egyetértek, ........... őreg néni vagy. :D
  • MerlinW
    #322
    Ez meg is állná a helyét, ha nem játszotta volna végig több ezer játékos az első hétvégén, köztük béna lassuló reflexű öreg kis senkik is mint én:)
  • darkSectorxxx #321
    De miről beszélesz? semmi-sde semmi köze a nézettséghez ehhez, tudod én hány speedrunnert látok , nézek aki nem Lobos....
    Eé vagy tévedve, csak tudod nincs mindenkinek ürtechnikája hogy ilyen minőségben és ilyen HÁTTÉRREL streameljen, vagy te azt hiszed ezek csak ugy hobby-ból csinálják ezt? szerinted honnan kapnak játékokat?

    Ez elsőnek arról szól, eldöntöd, te mit akarsz a játéktól, aztán mennyire komolyan akarsz streamelghetni.
    Na én sehogy, mert telibe szarom a streamelést. Nem érdekel semmi, mert magam miatt játszom.
    No hit rengeteg idő, probálkozás stb.

    HA érdekelne ennyire a játék akkor csinálnám, de mivel ennyire nem érdekel, max 1-1 bossnál szorakozom el az időmet....
    Eszembe nincs végigszaladni egyik játékon sem, nem is volt erről szó.

    vagy nem figyeltél mit írtam. :)
  • darkSectorxxx #320
    Az Elitre-ekre főként, most a Boss-oknál is az hogy ütöd, mert szorhatsz rá csillámokat is akkor is ütni kell, nem lehet varázsolni mint pl a dark Souls-ban.
  • darkSectorxxx #319
    Hát csak 1, ütni kell... igen....
    Mivel a csillagozásnak semmi értelme. :D
  • LBandi77
    #318
    Ezt a Prohardver fórumáról másoltam ide:

    "Amúgy kezdek rájönni mi a gondom a játékkal. A nehézség önmagában egy dolog, ez messze a legnehezebb játék eddig, amit a From kiadott a kezei közül, de ezzel nem is lenne baj. A gond ott kezdődik, hogy ezt a nehézséget nagyon irányítottnak érzem.

    A bossokat, mini bossokat csak úgy tudod megölni ha hibátlanul betanultad a patternt, amit a fejlesztők kitaláltak. Nincs több módszer, nem tudod megkerülni, hogy azt csináld amit csinálnod KELL. Ezt az eddigi from játékokban sosem éreztem, ott tudtam többféle módon harcolni, nem feltétlen kellett adott sorrendben, tű pontosan, adott moveseteket tolnom droid módjára. Itt minden komolyabb ellenfél ellen úgy be kell "magolnod" a mozgást, mint egy street fighter döntőben a kombókat. Parry-parry-parry-dodge-2 ütés-elugrás-reset-parry-parry-dodge-2 ütés-elugrás-reset blabla. Nem tudsz az egyik parry helyett kitérni, vagy a kitérés helyett parryzni, vagy 2 ütés helyett 3-at bevinni. Csak azt és úgy tudod csinálni, amit akarnak, hogy csinálj. Nem tudsz távolról mondjuk molotov koktélt dobni az ellenfélre, hogy lesebezd előre vagy bármit, mert mindent parryznek, hogy pont úgy és akkor keljen velük harcolnod, amikor az meg van tervezve. Minden előre meg van koreografálva és neked e szerint kell táncolnod, ahogy a from fütyül.

    Ez eleinte még nem tűnik annyira fel, csak annyit éreztem, hogy valami nem kóser, de utána már egyértelműen érezhető ez az irányított érzés. Persze a legnehezebb játékot akarták készíteni ever, de van az a nehézség szerintem, ami már a játszhatóság rovására megy, mert miatta egész egyszerűen beszűkülnek a harci lehetőségek és már nem valós harc érzetét kelti, csak egy előre hosszú órák alatt betanult koreográfiáét, ami ellenfelenként fixen adott."
    Erre írtam,itt helyeseltek sokan.
  • Ulthanito
    #317
    Hogyne lenne! Az igazan ugyes streamereket tobb ezren nezik, nem semmiert, van teljesitmeny mogotte. Az onjelolteket meg hatan. :)

    Te hol csinalsz no hites runokat, Darky? LOL

    Mutass mar no hites BB vagy Das vegigjatszasod, vagy akar csak ket harom bosst egymas utan..
  • AntiHero
    #316
    Azt a hidas armored bossra írta dark. Ott 1 megoldàs van csak.
  • LBandi77
    #315
    Még az ajtó hogy nemrég meg lett vitatva hogy csak 1 jó megoldás van amit a fromnál kitaláltak előre.
  • darkSectorxxx #314
    GG ez is egy jó kis megoldás, sokféle van, van aki ledobálja csillaggal stb.
  • darkSectorxxx #313
    Videó legvége, tiszta vicc ez a boss...

    Nem kell ide semilyen item meg semmi.
  • Ulthanito
    #312


    En igy csinaltam meg, a szocske uzemmod segitett.
  • darkSectorxxx #311
    És be is válhat még. :D Akár. :D
  • AntiHero
    #310
    Ez jó tippnek hangzik. :D
  • darkSectorxxx #309
    Hát az ismerősöm kiokoskodta a spam-spin technikát. :D mi neveztül el annak. :D

    van egy skill, amikor forgotámadást csinál a karakter, felugrik és lecsap, de nem az OLDAL kardozos, hanem amikor FÜGGŐLEGESEN üt és egyfolytába csak azzal üsd. :D Néha a második fázisba a kis aranylepkék ellen elfutsz és ennyi. ha nem akkor csináld ezt amit én! 0:21:00-nél.


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.03.26. 20:53:35
  • jarlaxxe
    #308
    Probálj ne meghalni...
  • AntiHero
    #307
    Na mondjad meg melyik az. 4 óràt àldoztam eddig rà. Minden próbàlkozàssal egyre szarabb voltam.

    Phase 2re kell tipp. Az első az sima.
  • darkSectorxxx #306
    Milyen gáz ez a Butterfly boss, van egy skill amivel kb blockolni lehet a boss-t és0 kihivás van benne. ez komoly. :D
  • TDC Geronimo
    #305
    Ami gyengébb lett itt szerintem mint soulsba/BBbe az a bossoknál a zene. Mondjuk érthető ez más stílus
  • AntiHero
    #304
    Én ezt a playlistet mentettem el magamnak anno. Videok alapján ennyi van.
  • AntiHero
    #303
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    shichimen warrior
  • MerlinW
    #302
    28 mini és 13 boss-t ír a wiki, de passz, nem számoltam:)
  • darkSectorxxx #301
    miért kikerülhető amikor lezárul a továbbjutást lezáró fehér köd? :)
  • darkSectorxxx #300
    De érted hogy értem. :D