2071
Sekiro-Shadows-Die-Twice-banner.jpg
  • wedge31
    #59
    Most egy kicsit egyetértek veled, ezt a tüzelö bikát nem tudom ki találta ki de ezúton is csókoltatom a felmenöit.
  • jarlaxxe
    #58
    Csak kiprobáltam én is de sajnos jól gondoltam hiába van több száz óra DaS bugi az ujjaimban ez a játék brutál nehéz nekem.
    Ha souls játékok réteg játéknak számitanak akkor ez még annál is rétegeltebb lesz.
  • PeeTeR
    #57
    halp

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    valaki kepbe van esetleg hogy hol a gyikba van masodik osszetevo az aromahoz? a virag meg van most kellene elboklaszni az "immortal blade" -ert de ahol kigyomlaltam a viragot ott zsakutca van ergo travel back, dumcsi a tokmaggal meg emmaval, mind a ketto happy illetve az apro lord kozolte hogy hagyjam a fat a gyikba ami nem viragzik tobbe mert herr lord lenyult egy agat - fokuszaljak a cuccra hogy megvereztessem a kiCCSavot.. halp?

    Utoljára szerkesztette: PeeTeR, 2019.03.23. 09:43:34
  • caps lock
    #56
    Eddig ez a General Tenzen Yamauchi nevezetű dög izzasztott meg a legjobban, nála legyintett meg először a reménytelenség érzése, hogy túl nehéz nekem a játék és nem fogom tudni végigcsinálni. De ez még nagyon az eleje, szokni kell és szopni - sokat - amíg bele nem jön az ember. Végül sikerült legyőzni, az első életpontját lopakodva, a másodikat őrülten vagdalkozva hogy ne legyen ideje az ellentámadásra. A fejsze sokat segített, eddig ez a leghasználhatóbb sinobi fegyver. Végre tudtam szintet lépni, így se lett könnyebb, de épp ezért élvezem.
  • jarlaxxe
    #55
    Mazoisták vagytok egytöl-egyig.
  • Voltan
    #54
    A parry a DaS-ban azért nehéz, mert az adott pajzsnak csak egy pár animációs szegmensénél működik, hiába nyomod a gombot reflexből jó időben. Vannak "könnyebb, és nehezebb pajzsok" ebből a szempontból, ettől függően vagy nagyon jól, vagy kibaszottul jól kellett ott időzíteni..

    Itt viszont ha megnyomod a blokkot az érzésre jó időben, megy a parry, csak sokkal gyakrabban kell alkalmazni, erre épül egy nagy része a harcrendszernek. Szóval összeségében 1 db parry sokkal, de sokkal könnyebb itt. Ezzel biztos, hogy nem lesz gondod. A harc egyéb összetevői okoznak nekem agyvérzést egyelőre. :)
  • wedge31
    #53
    Ne is mond, még igy több óra után is probálom a rollt mikor az itt nincs is csak ilyen kitérés szerüség ami többnyire szart se ér de beidegzödés az meg van.
    Be kell vésni az embernek, hogy ez nem egy souls játék és ezért nem is lehet ugy játszani csak hát ezt könnyebb mondani mint csinálni.
  • jarlaxxe
    #52
    Én nagyon béna vagyok a parryzésben a DaS-ban se ment soha ezért nem is vágtam még bele ebbe a játékba félö, hogy csak frusztrálna.
  • Voltan
    #51
    Azt azért hozzá kell tenni, hogy a parry itt kicsit könnyebb alapjáraton, mint a Dark Soulsban. Viszont mivel ott nem volt kötelező, itt meg legalábbis nagyon erősen ajánlott, összeségében tud szopatni rendesen :) Engem nem is a parry zavar, azt a DaS3-ban elég szép szintre fejlesztettem magamban, sokkal jobban összezavarnak a nem hárítható támadások, amikből van eddig 3 féle, mindhármat másképp kell lereagálni, és nem mindig egyszerű megítélni, hogy most melyiket is készül csinálni az ellenfél (abban a negyed rohadt másodpercben, amennyi időd van ilyenkor dönteni), emiatt gyakran szopóroller van nálam.
  • wedge31
    #50
    Nem lesz könnyebb mint amikel eddig találkoztál és valszeg emiatt a kötelezö parry miatt a többségnek még nehezebb is lesz mint egy DaS rész .

    Lady Butterfly nyomtam most le ötödjére, jól megszenvedtem vele de nekem bejön mert igy van katarzis és nem is kicsi, csak a unseen aid értékem visszaesett 15°%-ra azt viszont sajnálom.
  • jarlaxxe
    #49
    Pont olyan nehéz a harc mint egy DaS-ban csak másképp de mint itt is írták már ha nem megy a parry akkor ez nem a te játékod mert az itt nélkülözhetettlen.
  • Voltan
    #48
    Fura, hogy mennyire köti az agyam a DaS tapasztalat. Nem csak a harcokban, de a játékmechanikában is. A játék nagyon kellemesen jelzi, hogy hol tudod használni a csáklyát, átlendülni magasabb, távoli helyekre, ez remek is. Viszont hajlamos vagyok elfelejteni, hogy a karakter itt ugrani és mászni is tud, emiatt aztán vissza is kellett mennem egy előzőleg kipucolt területre, mert egyszerűen nem kapcsolt az agyam, hogy ez nem Dark Souls, itt simán átugrasz egy két ember magas falon, simán elmentem egy fontos rész mellett először... Na, hiába, szokni kell, a régi beidegződések makacsak tudnak lenni. :)
  • Árnyvadász
    #47
    Én kontrollerrel játszom és megfelel. De sajnos a játék irreálisan nehéz boss-okkal van tele. Az Ogrét vérrel, verítékkel sikerült legyőzni, de eltartott megint majd egy órán át. Tüzes műkar is megvolt, de igazán azzal sem mondanám sokkal könnyebbnek. Erre közvetlen utána jön a generális... Többieket már rájöttem hogyan szedjem le hangtalanul, de ezzel a főnökkel megint nem bírok. Ki lehet hagyni ok, de ennek mi értelme, minek kellett ezt ennyire nehézzé tenni? Eddig akármelyik kis főnökkel találkoztam rohadtul megszenvedtem a harcot. Nem sok élvezet van benne. Szinte minden egy hajszálon múlik és kegyetlenül le tudja fárasztani a kezet. Dark Souls ennél jobb volt. Sokkal nyugisabb, megfontoltabb, könnyebb is, és abban legalább éreztem ha fejlődtem és jobb fegyvereim lettek.

    Itt meg ez a műkar, hát hogy is mondjam. Vannak jó tulajdonságai (fejsze pajzsot egyből szétüti, aztán jöhet a halálos szúrás, kutyákat a suriken penge egy lövésre kinyírja, tűzre kis időre védtelenné válik az ellenfél), de alapvetően a kard lesz amivel lehet érvényesülni. No meg pár képesség, ha éppen sikerül időben aktiválni. Üss, üss, üss, védd ki ha tudod, ugorj, mindezt rohadt gyorsan és csak 1-2 hiba becsúszik, már meg is haltál.

    Alig lehet ráérezni a ritmusra. A mini bossok meg olyan rohadt gyorsak, hogy alig lehet lereagálni a védekezéssel. Ha nem változik ez, nem érzem a fejlődést, sok farmolás után sem, inkább hagyom és folytatom a Dark Souls 3-at. Az tetszik, ez egyre kevésbé. Egyszerűen túl nehéz már.

    Ja és a lopakodás. Hiába van úgy kialakítva pár helyszín, egy csomó helyen nem lehet használni. Van ahol nyílt harcba kell szállni, ami nem gond, de egyszerre 3-4 emberrel? Normálisak ezek? Ilyen befogatós rendszerrel ez egy húgy. Ha meg nem az van, akkor csapkodok a nagy semmibe, ja és persze a kamerát is vihetem utána a karral. Sokszor arra nincs idő, hogy a tárgyak közt váltogassak a kis iránypaddal.

    Talán annyi reményem van, pár beszámoló utalt rá negatívumként, hogy a játék eleje könyörtelen. Ha változik a helyzet és nehéz lesz, de igazságos, akkor kibékülünk. Egyelőre nem érzem annak. Inkább mázlinak, és rohadt nagy máknak ha valami boss féleséget valahogy sikerül mégis beaprítani. Mindegy, majd megtalálom a módját annak, hogy könnyebben boldoguljak. Azt lehet látni, hogy a fejlesztők adnak lehetőséget csak meg kell találni (sikerül is többnyire vagy 5-10 próbálkozás után) és elképzelhető a nehezebb ellenfeleket érdemes kihagyni.

    Ogrét mondjuk nem lehet. De van amit lehet. Aztán később megpróbálni. A HP és DMG+ képesség kéne már, akkor érezném, hogy jobb vagyok. De még csak 2 része van meg a négyből a tárgynak amivel ezt lehet fejleszteni. És a keményebb ellenfelek dobják csak. Hogy rohadnának meg. :)
  • wedge31
    #46
    Attól függ mihez vagy szokva, én az összes From játékot egér+bill játszottam végig nekem ez áll kézre, van akinek meg a kontroller.
  • TomStorm
    #45
    Könnyebb lehet kontrollerrel szerintetek?
  • TomStorm
    #44
    Nem biztos,hogy tudom én ezt egér+bill játszani
  • Árnyvadász
    #43
    Egyetértek azzal, hogy más mint az eddigi From játékok. Talán annyiban kiegészíteném: Másképpen nehéz.

    Ez egy olyan játék, ahol a káposzta is megmarad, meg a kecske is jól lakik. Tehát a Dark Souls rajongóktól sem vesz el semmit. Ez egy szimpla akciójáték. Ahogy korábban is lehetett olvasni a hírekben. De annak kiváló.

    Hárításos rendszernek az egyik legjobb tulajdonsága (mert nem könnyű pont jól időzíteni), hogy csak védekezéssel is lehet ölni. Igen, mert a shinobi képességek közt lesz már a játék elején egy olyan, amivel 2-3 védés után bevihető a fatális szúrás az ellenfélen. Azért az esetek 90%-ban jobb támadni, támadni, támadni, hirtelen védeni, elugrani, majd ismételni.

    Képességekkel, váltogatható műkarrokkal, passzív képességekkel, később életerő és támadási sebzés növeléssel azért kellően el fog mélyülni a harc. Lopakodás meg olyan, mint egy ingyen kill.

    Emlékszem a játék elején, a toronyban lévő ágyús mini-boss is egy elakadási pont volt. A torony alatti bejáratnál álltak ketten, az oda vezető úton még egy harcos ment éppen a kapu felé. Ha harcoltál velük, a toronyból lőtt a köcsög. Esélytelen volt, inkább vagy futás ezerrel be a kapun mindenki közt és imádkozni ne találjon el a tüzes ágyúgolyó. Vagy a szakadékba ugrani jobb oldalt, majd egy kerülőúttal a hátába kerülni a bástyán lévő tűzbogárnak és hátulról egy szúrással kivégezni. Na ez a vigyor time. :D
  • Mephike
    #42
    PS!-ről játszok, ott meg ugye nincs steam. Kicsit furcsálltam, hogy a bolt egy nappal megjelenés előtt odaadta az erőrendelőknek a játékot, de hát nem ellenkeztem :D
  • TomStorm
    #41
    Nekem is tetszik!Bár az eleje nehéz volt sőt mondhatni szenvedtem az első pár órában:) de már kezdek belejönni!
  • wedge31
    #40
    Tegnap még biztos nem lehetett mert próbáltam de ma reggeltöl már igen.

    A harc egyértelmüen a parryre épit így akinek az nem megy nem könnyeb lesz mint egy DaS hanem sokkal nehezebb.
    A hallgatózás sokat segit mert így sok mindent megtudni a gyengeségeikröl és persze rengeteg háttér ínfó is kiderül.

    A stealth nagyon fontos mert a legtöbb ellenfél és miniboss mögé oda lehet sunnyogni és egy csapásra kinyirni vagy az elsö
    Deathblow Markersét levenni, most épp Juzout intéztem el így, mondjuk itt segitség is van mer egy npc is beszáll gyepálni.

    Az ogrét tüzzel volt nekem a legkönnyebb megölni csak rá kell dobni egy pár olajos flaskát attól nagyon szépen ég amikor odapörkölsz neki a lángszoróval.
    Rengeteg felfedezni való van rejtett kis ösvények utak amiknek a végén mindig van valami.

    Így bő három óra után nagyon tetszik az egész koncepció, totál más mint az eddigi From játékok mégis egy-két ismerös elem azért maradt, meg tudom érteni miért olyan magasak a pontszámok megint nagyot alkottak a japók.
  • Árnyvadász
    #39
    Még annyit tennék hozzá, ha már majd egy órát elcsesztem Ogre bácsira, hogy a két életerejéből egyet "ingyen" le lehet vinni. El kell csalni a kezdő helyszínről, majd felmenni a sziklaperemre. Ez ott van a lépcsősor felett. Amikor jön vissza, csak magasról rá kell ugrani és bevinni a kivégző mozdulatot. Így már csak egyszer kell leverni közelharcban. Aztán az új protézissel a második menetben leverni. Szerintem ennél könnyebb módja nincs. De ezzel akár elsőre is meglehet, ha minden klappol.
  • Árnyvadász
    #38
    Köszi!

    Megpróbáltam tegnap még lefekvés előtt így is. Elsőre, bekapott ütés nélkül levittem az életerejét és megkapta az első halálos szúrást. Boldog voltam, aztán a második menetben nagyjából a felénél fordult a kocka. Egy rosszul sikerült elugrás után megint elkapott. Viszont nem hagyott nyugodni az őrök által kihallgatott infó ami a tűzről szól. Szóval én inkább ezt az utat fogom választani:

    Láncravert Ogre - Segítség

    Ezzel biztosan egyszerűbb lesz és a csengő már megvan, szóval csak meg kell szereznem az új protézist. Biztos így is lesz pár próba, de egyszerűbb dolgom lesz, legalábbis remélem.

    Közben találtam ultrawide fix tutorialt is: Ultrawide Screen fix (hex editor kell) vagy letölthető exe (eredetihez)

    Na majd este folytatás.
  • Metontour
    #37
    Azt hogy mikor a Steam csak ma kb ötkör engedi fel?Vagy nem rinyált érte?
  • JonasSandor
    #36
    Ja értem az nem jó ha a felét leveszi, így szintlépés elég gáz.
  • Mephike
    #35
    Előrendeltem, és már 21.-én telefonáltak, hogy a boltban átvehetem. Szóval én már tegnap este harcolhattam a kis Shinobival :)
  • CalebJoe
    #34
    Szubjektív, de nálam a Nioh-hoz képest könnyű lett a játék mivel itt nincs stamina csak jók kell parryzni a sebesség is hasonló.

    itt damage nélkül nyírja ki az ogrét tud a srác

  • Árnyvadász
    #33
    Tapasztalati pont felét, de ha a guided aid képesség sikeres, akkor nem. Remélem jól írom. Pénz, tárgyak megmaradnak.

    Jó nehéz az elején még a játék. Fejleszteni még nincs lehetőség, csak 3 skill-re tudtam tenni, de azoktól maximum a kisebb, alap ellenfelek ellen lesz még könnyebb. Azok annyira nem is vészesek. Én egyelőre a leláncozott Ogrén nem tudtam továbbmenni. Vagy egy órát szenvedtem vele, az egyik életerejét levertem de másodjára vagy elkap, agyonüt, eldob vagy hasonló és alig van nafta amivel tudnám magam gyógyítani. Az őrök azt mondják, amikor kihallgattam őket, hogy fél a tűztől. Ez ok, de semmim nincs ami tűz alapú lenne és használni tudnám. Becsaltam a tűzrakó helyre is, de nem gyulladt meg és le se szarta. Szóval nem igazán tudom mi a jó taktika ellene.

    Időnként lehet csáklyázni a fejét, odahúzni Sekiro-t, de ez sem sokat segít, mert maximum két ütésre, talán háromra van esély, utána már ugrani kell odébb, mert agyonvág. :D

    Na majd holnap. Mindig az szokott lenni, hogy másnap elsőre, másodikra lemegy. Lehet kifáradtam már. Esetleg, ha van valakinek tippje szívesen fogadom.
  • JonasSandor
    #32
    Halál után elveszíti az összes cuccot?
  • caps lock
    #31
    Nem tudod változtatni benne a nehézséget, ilyen téren olyan mint bármelyik DS: győzöl vagy ő győz le téged. Szeretem az ilyen játékokat mert türelemre és kitartásra nevel, arra ösztönöz hogy jobb legyél.
  • Árnyvadász
    #30
    Szerintem nincsen benne nehézségi fokozat.

    Tegyél vele egy próbát, feltörték, lehet játszani és meglátod majd. Gépigénye sem vészes. Amúgy a nehézség majd olyasmi lehet, mint a Dark Soul-ban tippre. Először levernek, mint vak a poharat, aztán ahogy fejlődsz, táposabb leszel, ugyanezt már Te fogod megtenni az addig nehéznek vélt ellenfelekkel szemben. Ez pedig rohadt jó érzés lesz. Ennyi a mechanikája a játéknak.

    Egyébként most, hogy fel lett törve és az eredetire várni kéne egy napot, inkább leszedem. Legalább megnézem milyen, hogy fut és tényleg annyira jó e, mint amilyennek mondják. Elég combos ára van kulcsos oldalakon, szóval én örülök is neki, hogy törték.
  • JonasSandor
    #29
    Nehézsége milyen?,easy-n.
  • wedge31
    #28
    Nincs rajta denuvo.
  • jarlaxxe
    #27
    Gyorsan feltörték.
  • Árnyvadász
    #26
    Pontszámok - Beszámolók

    Nem kell hozzá kommentár. Úgy vélem a From hozta a tőle elvárt minőséget és rá is tett egy lapáttal. A többi már történelem lesz.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.03.21. 14:30:03
  • Árnyvadász
    #25
    Most, hogy lejárt az embargó, gyorsan ránéztem az eredményekre és picit beleolvastam a tesztekbe itt ott. Pozitív fogadtatása lett a játéknak, sőt eléggé ajnározzák. Én ezt vártam, örülök neki és bassza meg de lehetne már holnap, mert oké, hogy DS3-al szépen haladok, de lélekben máshol járok. Könnyen megeshet nálam ez lesz az idei év legjobb játéka. A legjobban várt címet, már biztosan kiérdemelte. :)

    És remélem azért idővel belepasszírozzák az ultraszéles képernyő támogatást. DMC5, DS3 se kapta meg hivatalosan eddig és végül is lehet így is élvezettel játszani, mert elmerülök benne és nem a két fekete részt bámulom oldalt csak na ... azért erőltessék már meg magunkat a kedves fejlesztők. Nyilván lesz nem hivatalos fix, csak az nem teljesen olyan. (HUD, egyéb miatt.)
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.03.21. 14:23:13
  • wedge31
    #24
    Megvan a hétvégi programom..
  • Árnyvadász
    #23
    Ma délután 2 órától pedig érkeznek a beszámolók!

    Többi időzóna így alakul: Csütörtöki tesztek időpontjai
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.03.21. 11:40:47
  • caps lock
    #22
    Holnap délután öt órakor oldják fel steamen.
  • wedge31
    #21
  • jarlaxxe
    #20
    Az nem jó mert tök bénán parryzok...