6900
Egosoft X4
  • RJoco
    #5859
    Mondjuk ez az ablakocska szerintem sötétebb lett, mint volt.
    Mintha korábban sokkal jobban áttetsző lett volna.
    De alul a kicsi ablakra is vonatkozik ez.
    Vagy csak rég játszottam vele.
    Beállítások között mindenesetre semmit nem találtam.

    Az jobban zavar, hogy nem vagy nem mindenhol jelenik meg a vezérhajó ikonja nagy szimbólummal. Korábban ez jobb volt, nem kellett annyira ráközelítenem a csapatra és keresgélnem a koronát, ki volt emelve és, ha odaklikkeltem akkor pont őt jelöltem ki.
    Gyártottam frissen egy kis Dragon flottát, itt meg a fő hajó szép élénk színű, míg a többiek halványabbak a háttérben. Ez is jó, de a régi csapatoknál miért nem ilyen?
    Szerk.: Nem, az újnál sem olyan, mint ahogy írtam. A vezérrel meg kicsit tévedtem. Ha eléggé lekicsinyítem a térképet, akkor csak a vezér látszik. Ha már "szektor nézetben" vagyok, akkor meg keresgélni kell, mert előtűnik a formáció.

    Szerk.2: Jó lenne egy mod, ami csökkenti a lilák számát. Zavaróak a bányászok körül. És biztos, hogy nem tesznek jót a teljesítménynek sem.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.08.12. 12:27:54
  • RJoco
    #5858
    Szerintem nyugodjál le. Mudrunnerezel. Szerintem az rosszabb, mint az X4. Legalábbis amit a videóidban látok.

    Az a kis infó panel ott középen akkor jelenik meg, amikor ráklikkelsz a hajóra. Vagyis kijelölted a hajót.
    Ha azt akarod, hogy annak a hajónak a célpontja legyen, amiben ülsz, akkor T-t kell nyomni, mint a játék eleje óta mindig.
    Ha az infó panel nem működik mindig jól, akkor az a béta bugja. A minap nálam sem volt minden kerek.

    Az állomásépítésnél a Pause gomb használatát erősen ajánlom.
    Engem már korábban is kiidegelt a játék, mikor nagyobb komplexnél nem tudtam oda rakni a modult, ahova akartam. Volt 1 egész pixel a képernyőn, ahova húzva az egeret, megjelent a modul a kívánt helyen. Ahogy odébb mozdult az egér, máris elrakta a francba. A játék motor ugye nem bírja az egy mag miatt. (Most épp a háttérben fut a játék, egy magot 100%-ra terhelve.)
    Aztán láttam, hogy az egosok simán megállítják a játékot és úgy kezdenek el építkezni. Na azóta nem csak építkezésnél csinálom, hanem mikor le kell gyalulni pár lilát, mert nem hagyják a bányászaim, a rendfenntartók meg cseszik a dolgukat végezni, akkor manuálisan rájuk uszítom őket. De a kis vackok gyorsan mozognak, főleg, ha még SETA-t is tolok. A pillanatstop viszont megoldja a gondom.
    Emellett, ha építkezésnél esetleg rám támadna valami bátor, de nem teszi, mert megállítottam a játékot.
  • Jóózsf István #5857
    Itt akartam hagyni éjszakára a játékot, de viszonylag gyorsan kilépett. Nem ment egy órát sem. Talán egy automatikus mentést csinált.
  • Jóózsf István #5856
    Ott középen. Az új kis infó panel, amit nemrég még dícsértem. Csak akkor épp csak pillantást vetettem rá, de így játékban agygörcsöt kapok tőle! Én nem akarok máshova klikkelni! Azt akarom, hogy ki legyen jelölve az a hajó!

    Ma nem vagyok toleráns, egyáltalán.
    Az új kamera módot úgy fogom törölni, mint a huzat. Egy perc alatt tett agyatlan egysejtűvé éles helyzetben. Nem is értem, hogy gondolták, hogy ez így jó lesz?!?!?!?
  • RJoco
    #5855
    Melyik kis infó panelra gondolsz?
    Ott középen? Ha máshova klikkelsz, akkor eltűnik.
    Ott alul? Szerintem sehogy.
  • Jóózsf István #5854
    Helyesbítenék.: Rohadt zavaró az a kis infó panel! Hogy lehet eltüntetni?
  • Jóózsf István #5853
    Bakkki! Rosszat tettem fel!
    Mert nézegettem ezt is... S.gggg vagyok!
  • Jóózsf István #5852
    Megprózálom.
  • RJoco
    #5851
    Van egy jó hírem a számodra. Működik mentett állással is, csak több idő kell, hogy feltöltődjön. Vagy mi.

    Itt a hsz:
    "IchBinGroot márc. 31., 22:06
    it works fine with existing savegames!!! it takes time for the field to replenish! and if there allready many miners doing there job it take much longer - but it works - thanks!"
  • RJoco
    #5850
    Aha, köszi, hogy megnézted!
    A kreatív hajlamra magasról teszek.
    Egyszerűen zavar, hogy ott a rengeteg összekötő blokk és a gyárakat csak a tetejére tehetem, az alja meg üresen marad.
    Az oldalairól nem is beszélve.
  • Jóózsf István #5849
    Ez jó is lenne, de:
    "After some testing, it looks like this requires a new save to take effect."
    Új mentés. Mentést csinálok neki annyit amennyit csak akar, de szerintem új kezdésre gondolt. Azt meg ugye majd csak akkor, ha néger gyerekek potyognak az égből! Én ezt a világot szeretném élhetővé tenni, nem egy újat kezdeni!
  • Jóózsf István #5848
    Gyorsan ki is próbáltam. Ez a wasd-os kamera mozgatás nálam nem játszik! Nyilván megszoktam már az eredetit ami igényel némi odafigyelést, de gyors. Az új meg körülményes. Persze kinek a pap, kinek a paplan.

    Működik a termelő egységekkel is.

    Azért rendesen bele lehet pistulni, ha ki akarod élni a kreatív hajlamaidat!
    Szóval, egyelőre nagyon szokatlan mindkét ficsőr. Talán, ha pár óra beleborul. Ahhoz viszont az kell(ene), hogy számomra is játszható legyen a játék. (Bányászatilag) Mintha rémlene, hogy valaki készített rá mod-ot...

  • Jóózsf István #5847
    Persze! Itt: \Documents\Egosoft\X4\YourSteamID)
    Van egy: config.xml
    Amibe be kell írni ezt a sort: <stationeditor_freecam>true</stationeditor_freecam>


  • RJoco
    #5846
    Megnéztem ez az új építős ficsőrt, de úgy látszik, hogy valamit aktiválni kell, lehet, hogy azzal az XML-es szerkesztéssel, mint a korábbinál, mert nálam nem működött a dolog. A sima összekötőt sem tudtam úgy forgatni, mint a videóban a gyerek.

    Közben ránéztem, hogy a kábeles hőmérők mennyire is pontosak és van közöttük egy 1 fokos eltérés.
    A zaj kérdéssel még nem foglalkoztam.
  • RJoco
    #5845
    Csak a legfontosabbat nem mutatta, a gyárakat, lakóhelyeket.
  • Jóózsf István #5844
    Így már el sem kell indítanom!
  • Jóózsf István #5843
    Jahogyúgy!?!?!? Az úgy kicsit necces. Azzal nem számoltam, hogy a gpu pumpáját nem tudod kivonni a forgalomból.
  • RJoco
    #5842
    Nekem a 4 éves pumpám sosem kerregett. A nagyobb gond, hogy eltűnik belőle a folyadék.
    Kíváncsi vagyok mi van belük, szét fogom szedni.
    A lerakódott dolgok lehet, hogy nem is a vízből vannak, hanem valami kopó alkatrészről vagy gyártási anyag maradt a rendszerben.
    A víznek az lenne a lényege, hogy a hűtendő cucc hűvösebb legyen és a zaj se legyen akkora. De sajnos ez már nem így működik.
  • RJoco
    #5841
    A pumpák esetén nem tudom. Az biztos, hogy jobb megoldás, ha egy pumpa van, viszont akkor a GPU-ra kell egy blokk.
    Szerintem még mindig jobb, ha két pumpa dolgozik, mintha az egyiknek tekernie kellene a másikat. Jelen esetben.

    Arra is gondoltam, hogy az akvárium háromnegyedébe teszek egy 5 cm-es elválasztót és csak az alján hagyok egy rést, amin átfolyik a víz az 1/4-be. Utóbbiból megy a gépbe a víz. Így elvileg csak a leghidegebbet fogja elvinni. De aztán lehet, hogy rosszul gondolom.
  • MarkBlade
    #5840
    A viz tele van szennyeződéssel. Tudom hogy ez speckó víz de akkor is. A pumpa résznél rakodnak le a szemcsék. Aztán elkezd romlani a teljesítménye. Hangosabb lesz.. kerreg. Akkor már tudod hogy baj lesz. Mondom nagyon jól néz ki a vízhűtés de a mostani technika már azt a hűtést a levegő is hozza halkabban akár. Soha többet vizet. Legalábbis en így gondolom.
  • Jóózsf István #5839
    Az a pumpa dolog érdekelne. Ha kifejtenéd...
    Az tény, hogy macerásabb a víz. És a meghibásodás is jellemzőbb. Elfáradó fittingek...
    Azt azért nem gondolnám, hogy nem lehet hatékonyabbra megcsinálni mint a levegőt. És valóban indokolatlanul drága. Nekem ne mondja azt senki, hogy pont a leggyengébb láncszem a gépezetben, ami törvényszerűen tönkre is megy, 3-5000 forintba kell hogy kerüljön!!!! És kell belőle 10+ darab!!!
  • MarkBlade
    #5838
    A levegő hütés mostmár sokkal jobb mint a víz. A víz nagyon jól néz ki viszont sokkal költségesebb, több a meghibásodás, és már hangosabb is. A pumpa kb 2 évet bír. Aztán jön a szívás vele.. tapasztalat.
  • Jóózsf István #5837
    Így van. Amíg be nem indul...

    Természetesen nem úgyértettem, hogy egymással szembe kötnéd be, hanem, nem tudnád őket úgy összehangolni, hogy pont ugyan olyan teljesítménnyel működjenek és egyik a másikra rádolgozna. Nem vagyok benne biztos, hogy ez egy egyszerű rendszerben működne. Hosszú távon biztos nem.
    A csövek elrendezése is csak részlet kérdés. Nyilvánvaló, hogy ami kivezet az akváriumból, az jöjjön alulról, így (hátha) hideg vizet szív...

    Tulajdonképp feltaláltad a kurvadrága és feleslegesen bonyolult akvárium fűtést!
  • RJoco
    #5836
    Nem egymással szembe kötném sorba a két pumpát.
    Az akváriumból jövő csövet amúgy is az aljáig akartam dugni, mert ott a leghűvösebb a víz. Amíg be nem kapcsol a padlófűtés...
    A lényeg, hogy az alján csinálhatok akár egy ívet is, így a cső vége felfele néz. De szerintem, ha egyszer nem levegős a rendszer, akkor után a nem is lehet már az.
    Az akváriumba menő csövet meg talán elég 5 cm mélyre dugnom, így onnan sem kaphat levegőt.
    Aztán a pumpa vagy képes forgatni a vizet vagy nem.
    Kipróbálni úgysem működő procival fogom.
    Sőt, a régi gépem maradékát nem vitték el, így szétszedhetem a régi vizes cuccot és kísérletezhetek anélkül, hogy a gépemet csesztetném első körben.
  • Jóózsf István #5835
    Semmiképp nem javaslom, hogy sorba kösd a két pumpát! Egyik a másik ellen dolgozna.
    Szerintem nem lenne gond a kiemeléssel. Inkább azon törd a fejed, hogy töltsd fel a rendszert úgy, hogy lehetőleg egy pillanatig se fusson szárazon a pumpa!
  • RJoco
    #5834
    Nem is tudom, hogy én mit várok itt. Akár most is megcsinálhatnám. Csak csövek kellenek meg illesztők.
    Azon gondolkodom, hogy az AIO pumpák elegek vagy kellene valami komolyabb? Az akvárium magassága van vagy 30 cm. Onnan valahogy ki kell emelnie a vizet. Esetleg egy új pumpa, de akkor milyen tudással? Vagy kössem sorba a mostani kettőt?
  • RJoco
    #5833
    Így, hogy írod, nagyon hajlok rá én is, de most jött egy hirtelen lehetőség, így másra megy el a pénz. Mondjuk, ha nagyon akarnám, akkor tudnék venni egyet, akármi is legyen. De nem akarok. Majd eljátszom a mostani konfiggal, hátha csendesebbé tudom tenni.

    Az is megfordult a fejemben, hogy sima léghűtéses VGA-t veszek, a procin meg cserélem az AIO-t egy Noctua NH-D15-re.
    Ahogy nézegettem, nem gyengébb, mint az AIO (és nem is lenne hangosabb), viszont így egész zárttá tehetem a gépházat. Levegő be elől, felül zajszűrős panelokkal zárom, az oldalai eleve zajszűrősek. Por sem hullik bele, elöl meg alul van porszűrő.
    Ha kell előre még zajszűrős ajtót is felrakhatok, de akkor csak az ajtó mellette tudják beszívni a levegőt a ventik.
  • Jóózsf István #5832
    Nem rossz az elgondolásod. A hűtésnél elsősorban a tömeg számít!
    A léghűtésnél is. A folyadéknál meg egyértelmű. Azért is emeltem ki külön a tartályt, mert az is inkább tárolja a hűtő tömeget, meg légmentesen tartja a rendszert. A két radiátor dettó.
    Megtehetném, hogy két szál csővel bekössem a vga-t a mostani rendszerbe, de inkább eljátszadozok vele. Ahogy mondtad flexi csövekkel. A funkció lesz a lényeg nem a bazári parádé.
    Meg aztán, bárki bármit mond, így kordában lehet tartani a zajt.
    Nem az a kérdés, hogy megcsinálom-e, hanem, hogy mikor?
  • RJoco
    #5831
    Ja igen, nálad a VGA is fűt. Nálam a GPU melegét kinyomja hátul radiátoron keresztül egy venti.
    Nézegettem videókat, meg itt a hardveres részen is érdeklődtem és arra jutottam, hogy az épített víz fölösleges. Nem hoz annyi hasznot, ha egyáltalán hoz az AIO vagy hibrid VGA-hoz képest. Mutogatásnak nagyon jó, meg kihívás megépíteni. Én max az utóbbi miatt csinálnám. És abból is lehet, hogy csak a gumi csöveset. 6800 XT gyári vizesblokkal van már 1500-ért. A nagytesó ugyanettől a gyártótól 2500.
    Nemrég láttam levegős hűtésű 3090-est, ami nem is volt forró és a hangra sem panaszkodott a tesztelő.
    Amúgy olyan elvetemült ötletem támadt, hogy mi lenne, ha egy nagy tartályba engedném a folyadékot és onnan is jönne. Hűtés nélkül az is átmelegedne, csak kérdés, hogy mennyi idő alatt. A nagy tartályt úgy értsd, hogy valami 30 vagy 50 cm-es oldalakkal. Van is egy baromi nagy akváriumom. Egyik oldalt fent befolyik a melegvíz, a másik oldalt alulról meg kiszívja a hideget.
    Esetleg a körben az akvárium elé tenni egy radiátort lassan forgó ventikkel. Mondjuk autóradiátort :))))
    A paraszt épít valamit 9 ventis radiátorral. De sajnos még mindig nincs videó a fojtatásról, pedig nagyon kíváncsi lennék rá.
    A két radiátoros megoldásokkal az a gond, hogy az egyik radiátor bemegy előre, onnan meg befújja a venti a levegőt a gépházba, majd úgy fel a másik radiátorra, amin keresztül távozik. Pont nemrég néztem egy ilyen videót a paraszttól. Egymás után volt kötve a CPU és GPU. Egész barátságos volt mind a kettőnek a hőfoka. De nem új generációs cucc volt, ha jól emlékszem.
  • Jóózsf István #5830
    Fel megy az a radiátor hőfok 43-ra is, ha a vga izomból megy, mert a gépház tetején van és azon keresztül jön ki a meleg. Tehát (majdnem) minden hő ami bent keletkezik...
    De már tervezgetem a komplett vízkört ami hűti a CPU-t és a VGA-t is két radiátorral, rendes víztartállyal. Ha majd lehet kapni elfogadható áron videokártyát. De attól tartok az már csak jövőre lesz! Akkor meg már jön mindenből új.
    Új processzor foglalat is, hogy fene ott enné meg ahol van! Mert akkor ugye új lap is. Amiknél mostanság szépen elszaladtak az árak.
  • RJoco
    #5829
    Igen, ez már volt téma a múltkor.
    Azt sem szeretem, ha a proci 80 fokon megy, de majd megpróbálok valami értelmesebb karakterisztikát beállítani.
    De ugye nem a tevékenység alapján állít fordulatot, hanem procihőfok alapján.
    Ha már ilyen meleg, nekem az lenne a legjobb, ha egy bizonyos hőfokon tartaná és nem változtatná olyan durván a ventik fordulatát. Ezt hiányoltam a korábbi procinál is. Az ingadozást elkerülendő alacsonyabb hőfokon megy a proci, ha magasabb fordulatra rakom a ventiket. Így amikor megugrik kicsit a terhelés, akkor a procihőfok is, de, ha elég magasan van az állítási küszöb, akkor a ventik lehet, hogy nem. Ezt kell kikísérleteznem.
    A pumpa nálam fix fordulatú és nincs hangja.
    Az érzékelőket meg nem mértem be, így nem tudom, hogy egyik a másikhoz képest mennyire pontatlan és úgy alapból mennyire pontatlan a kettő. Amúgy max 1 fokos eltérést szoktak mutatni, de javarészt inkább ugyanazt az értéket.
    Nálad azért látni, hogy a radiátor felmelegszik 36-38 fokra is. Én az enyémet ilyen melegnek sosem láttam.
    Ha biztosan tudnám, hogy 90 fok fölé nem megy a proci és ezt bírja, mert jó neki, akkor sokkal nyugodtabb lennék.
  • Jóózsf István #5828
    Szerintem magasra állítottad a ventilátorokat. Tudom, hogy ez nemrég volt téma, de próbáld meg 1000-1200 körül járatni őket. MAXIMUM! Mondjuk engem már az ezer is "zavar", de arról még könnyen megfeledkezem játék közben.
    Nálam úgy van belőve, ha nincs terhelés, akkor 6-700 körül lehelnek. Ha van valami tevékenység a gépen, ami már tényleg igényel némi erőt, akkor megy fel 900-1000-ig. (illetve most nyáron 1200-ig. De télre visszaveszem ezerre.) Ezekkel az értékekkel vígan elvagyok. A processzor sajnos ilyen. Akkor is felveszi az üzemi hőfokot, ha jégbe fagyasztod. Ilyen a konstrukció.
    Nyugodtan vedd vissza ventiket.
    A pumpáról annyit érdemes (Mivel ahány pumpa, annyi fordulat) Ennek 2800 a max fordulata. Azt sem hallom!!! Alapból 1600-on megy és processzor hőfoktól függően megy a maxig. Imigyen.
    A CPU ventilátor van a radiátoron.
    A be - ki érték meg a radiátor hőfoka.
  • RJoco
    #5827
    Nem, nem.
    Sosem mondtam, hogy új a gép.
    Az alaplap, a proci, meg a rajta lévő vízhűtés új. Illetve a régi 2x8 GB mellé bekerült új 2x16 GB.
    A gépház és VGA viszont ugyan az.
    A VGA radiátorán lévő venti a régi alaplapon nagyon jól be volt lőve. Az újon a fene tudja mi van, így fix 1400-on pörög. Lehet, hogy ez lüktet. Nem sikerült pontosan kihallanom.
    Azt nem tudom, hogy az alaplapnak van ventilátora vagy nincs, de, ha jól rémlik, akkor talán van.
    Az új vizes blokkra meg nem a bequiet 1600-at is pörgő ventijei kerültek fel, hanem a noctuák, amik úgy 1400 körül tudnak max. A pumpa meg fix fordulatú.
    Viszont a proci annyira melegszik, hogy nem is kell a játéknak futnia, elég, ha elkezd valamit csinálni a víruskergető vagy frissít a steam, a win kompatibilitás izéje meg elkezd dolgozni és a proci máris pörög. Pedig csak éppen egy szál mozdul ki, de a maxot meg sem közelíti.
    Szóval nem csak játék alatt hangos, de játék alatt mindenképp hangos.
    Viszont inkább legyen hangos, mint halkan lüktető. Egyik sem jó, de utóbbitól pillanatok alatt kikészülök.

    Mondanám, hogy csak az, mert be sem kapcsolom hetekig, a PS5 meg teljesen halk, viszont a melóhelyen folyamatos a zúgás. Ott sem kellemes, de a fizu kell. A sípolást meg nehezen viselem, vettem is zajvédő fülest. A kollégák néztek is, de kit érdekel, ha nem fáj a fülem. Lehet, hogy kellene egy komolyabb füles és meg lenne oldva a dolog. De 25-27 fokban kinek van kedve hozzá?
  • Jóózsf István #5826
    De hát új géped van!!!
    Mért zúg jobban mint a régi?
    Azért mert egy szálat rommá terhel a játék, még nem kellene melegednie. A VGA terhelés meg köztudottan nem magas, ha csak nem vállaltál be valami hülyegyerek ficsőrt. Jah, az új köd esetleg beleszólhat a dologba de van olyan beállítása, amivel a régit használja.
    Vagy csak az, hogy egyáltalán zúg, mert egyébként be sem kapcsolod hetekig?
  • RJoco
    #5825
    Nem csoda, hogy mostanában keveset ülök a gép előtt és a játék sem megy.
    Alapjáraton van egy kellemetlen lüktető hangja a gépnek, ha meg a proci kicsit is dolgozik, akkor a "ventik zúgnak", mint egy gyárban.
    Pedig a terrán szálat végig kellene már tolni így, hogy elindult.
  • RJoco
    #5824
    Valamikor beállítottam valamit, biztos, hogy nem az alap volt.
    Aztán lehet, hogy csak nagyon rég indítottam el és fura volt.
  • Jóózsf István #5823
    Játékon belül választottál szín profilt? Nekem a kísérleti van beállítva. Ettől fakóbb lesz minden. Nem csiricsáré!
  • RJoco
    #5822
    Ezt az XML szerkesztést elnéztem, de nem is baj.

    Az építés módban a rikító színek már nincsenek meg. Sőt, elég sötét lett a kép. De lehet, hogy csak a játék állította át a színbeállításaim.
    Megpróbáltam a szokásos módon lerakni két modult, nem engedte. Érdekes.

    A jó hír, hogy közvetlen belépés után továbbment a terrán szál. Bár fogalmam nincs, hogy mit kellene választani mielőtt és mit kellene csinálni miután megjelenik az SCA Behemot Antigonéban.

    A rossz hír, hogy ALTF4 lett a játék vége. A járőreim, teljesen mindegy, hogy Patrol vagy Police parancsot kapnak, csesznek védeni a szektort. A kis bányászaim meg hullanak, mint a legyek. Annyi menekülésre sem hajlandóak, mint eddig.
    10 perc játék után csak a piros feliratokat láttam a kép bal alján.
  • RJoco
    #5821
    Hűha!
    Nekem sem ártana elindítanom.
  • Jóózsf István #5820
    Ez meg az egyedi kezdés...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [TESTREQUEST] Budgeted Custom Game Start

    Unread post by CBJ » Wed, 28. Jul 21, 12:46
    With X4 Foundations 4.10 Beta 5, the Budgeted Custom Game Start is now available for public testing. This feature allows players to adjust their starting situation, subject to various limitations based on a budget, without resulting in a modified game. Options range from choosing a player character, starting ship and location, to property and story states.

    To access this new feature, select New Game in the Main Menu and scroll down to the section with the Special starts, then select Custom Game Editor (Budgeted). This will open the following menu, where you can adjust the start parameters:

    pikcsör


    Most budget types have a base value in place, allowing you to set up a game with a minimal changes. The more you have accomplished in your previous non-modified games, the bigger your budget will be and the greater the changes you you will be able to make. Note that loading one of your existing save games is sufficient to update most elements of your budget based on your progress, but there are some limitations to this.


    NOTE: Saves created with the current version of the Custom Game Editor should remain compatible with future updates but, as with all beta versions, this cannot be guaranteed.

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.07.31. 15:35:26