6899
Egosoft X4
  • RJoco
    #5738
    Hát nem tudom, de nálam ez a "garantált siker" nagyon elmarad.
    Még mindig egy járőr sem támad rá a lila szúnyogokra, melyek szépen amortizálják az M-es bányászflottáimat.
    Nem hiszem, hogy a Katanák mások lennének.
  • LaLee67
    #5737
    Okes, ertem es bocsi, paraszt voltam, koszi a segitseg felajanlasat az egerrel kapcsolatban!

    #5736 hat szemuveg nelkul en paranoidnak olvastam A tippet meg kiprobalom, ha eljutok odaig :)
  • Jóózsf István #5736
    Én úgy szoktam, ha nem a gyár saját maga állítja elő a kaját és a gyógyszert, hogy melyik faj felségterületén van...? Milyenek a környező szektorok?

    És mégis rozog a Frajd: "Paranoid"

    Szolgálati közlemény: Ha valakinek gondja akad a Khaak legyekkel, kössön csokorba 3-4-5 Katanát és eressze rá az egész szektorra. Garantált siker!
  • RJoco
    #5735
    Teljesen mindegy milyen élőhelyet építesz, az állomásodon lesz mindenféle faj.
    Arra figyelj, hogy minden fajnak más a kajaigénye, amit biztosítani kell. Különben gyorsan 0-ra csökken a rabszolgáid száma.
  • LaLee67
    #5734
    Nekem most uj Az eger nem nott hozzam, ha megunom, veszek masikat.

    Lehet kerdeztem mar, nem tudom,mert rengeteg kerdesem volt. Epitkezesnel, ha pl. komplexet keszitek es vannak benne pl. Terran, Paranoid, Argon, Teladi modulok stb. Elohelyeket kell biztositanom minden faj reszere amelyik modulja bekerul vagy pl. Terran elohely is eleg csak, mert ugyanugy dolgoznak majd a teladi grafine uzemben is es nem csak teladik?!
  • Jóózsf István #5733
    Ehh! Nem is ezért jöttem.
    Megint féloldalasan bányásznak a hajóim. Azt elfogadom, hogy egy adott térségben kevesebb a szilícium, de annál inkább erőltetni kellene a kitermelését. Úgymint: "Akkor menjen minden hajó szilíciumért!" De nem.
    És az is igaz, hogy egyszerűen nincs elég nyersanyag a világban, hogy a meglévő gyáraimat ellássa, nemhogy ha még építeni akarnék párat!!! Az nem megoldás, hogy akkor beállítok kétszáz "L"-es hajót egy adott gyárhoz, mert akkor meg a másik gyártól happolom el az anyagot!
    Egyszerűen nem értem, hogy ezt miért nem látják be a fejlesztők? Pláne úgy, hogy már térden állva könyörögtünk, hogy emeljék fel a "kvótát"!!!!!
  • Jóózsf István #5732
    Másképp fogalmazok.: Elfogadom, hogy úgy vannak a koordináták, mert a világ így tudja.
    De ha már a házépítésnél tartunk: A hossza legyen X, a szélessége Y a magassága meg Z. Ugyehogyugye?!?!??!!?
    Nem vitázni akarok erről, csak érzékeltetni, hogy nekem ez százcsilliárdszor logikusabb, mint az X-Z-Y.
  • RJoco
    #5731
    Nekem ez az egész új volt anno.
    Utoljára az X3-ban építettem komplexet és ott másképp ment a dolog.
    Logikai nézet asszem nem is volt, mindent neked kellett kikalkulálnod.
    Nem volt tervezőnézet, hanem kiraktad a szállítóból az állomást és összekötötted egy cső segítségével a többivel.
    Igen, akkoriban még nem épültek, hanem úgymond készre szerelve lehetett szállítani erre specializált hajókkal.

    Itt én is csak lerakosgattam a modulokat, aztán láttam, hogy valami még kell, akkor annak a BP-jét is megszereztem, használtam az enciklopédiát, ha úgy volt.
    Komolyabb komplexnél a kalkulátort, de a HQ-t pl. csak úgy felhúztam kalkuláció nélkül. Mondjuk addigra volt már tapasztalatom.

    Az egered gondja így már sokkal inkább érthető és nyilvánvaló.
    Tönkrement az egérgombod. Vagy azt kell kicserélni vagy az egeret.
    Ha nagyon a szívedhez nőtt és nem kapni már, akkor szerintem a gombcserét meg tudom oldani, ha elpostázod.
  • LaLee67
    #5730
    Koszi, igy teljesen ertem mar. Nyilvan azert allok rosszul a dologhoz, mert addig nem jutottam el mint ti es egyelore keves fogalmam volt ezekhez a dolgokhoz :)
    Videodon is latni a logikai kepeken, hogy szep rendezettek. En ugy gondoltam, ha egy komplexet epitek, akkor en biztos osszekuszalom majd a dolgokat es nem lesz olyan szep rendezett mint a tied. Ezert akartam tudni a sorrendeket.
    Videod nyitva van es onnan is lesek el infokat csak eleg nehez ott megallitanom ahol akarom, mert az eger problemam meg mindig fent all. Hiaba raktam ketto klikkre, installtam ujra stb. akkor is baszakszik velem. Video megallitasnal, ahelyett , hogy megallitana, leteszi kiskepbe es ilyenek,de elvagyok azert...:)
  • RJoco
    #5729
    Nagyon rosszul állsz hozzá a dologhoz.

    Először is ott a videóm.
    21:08-nál láthatod, hogy mik kellenek a hajógyárhoz, mert azon az állomáson, csak gyártó modulok és lakó övezetek vannak. Nameg raktárak.
    Nehéz a képet elcsípni, mert gyorsan mozgatom az egeret, de nem lehetetlen, nekem sikerült.

    Szóval ezek a dolgok kellenek a hajók gyártásához.
    Ha ezeket a modulok megépíted, akkor elé kerülnek azok a dolgok, melyek szükségesek ezekhez a dolgokhoz.
    Pl. ott a HP, ha építesz egy HP modult, akkor elé kerül a Refined Metal és EC, meg még valami. Talán Graphen vagy Silicon Wafer. Ha megépíted a Refined Metal-t, akkor elé fog kerülni az Ore.

    De a kép alapján már működik a tervezőoldal, amit korábban linkeltem.

    És hajó gyártáshoz nincs ajánlott mennyiség, mert minden attól függ, hogy mennyi megrendelése van a gyárnak. És az sem mindegy, hogy milyen megrendelések vannak.
    Nézd meg egyszer az XL hajtómű anyagigényét. Az MKI-eshez kell pár száz Engine Parts (vagy Advanced Electronic?), míg az MKIII-ashoz 3600 kell már. Tehát nem háromszoros költségről beszélünk, hanem tízszeresről. Ez csak egy példa volt, az is lehet, hogy az L-es hajtóművekre igaz. A lényeg a nagyságrend.
    Értelemszerűen, ha folyamatosan akarod gyártani az XL-es hajókat MKI-es hajtóművel, akkor kevesebb kell az adott modulból, míg, ha MKIII-as hajtóművet akarsz rájuk, akkor sokkal több kell. Sokkal, de sokkal több.
    A fegyverek szállítókra és bányászokra kevesebb kell, mint harci madarakra.

    Mivel nem gyártasz folyamatosan, ezért kompenzálni lehet a kisebb termelést a nagyobb raktárkészlettel. Így egy nagyobb megrendelés sem lesz gond.

    A videóban leraktam pár modult.
    Ez azért volt, mert a logikai nézetem láttam, hogy keveset gyártok ahhoz, hogy a következő modult ellássam anyaggal.
    Mikor leraktam a modult, akkor látszódott, hogy az a modul mennyi anyagot fog nekem előállítani és, hogy mennyit igényel, ez alapján letettem azt a modult, ami kell ahhoz, hogy a köztes modul is jól működjön.
    Valahol 10:28 környékén kezdődik ez a művelet. Legalábbis az egyik.
    A Microchip-et nem is néztem, hogy elég lesz az új Claytronics modulhoz vagy sem.

    @István: Nincs térérzékünk, az a baj.
    Rajzolj le egy kockát papírra.
    A függőleges szára az Y tengely lesz, a vízszintes szára az X.
    A Z tengelyt jellemzően ezek közé rajzolod, ami a kocka mélységét fogja adni.
    Ha térben próbálod megnézni, akkor a vízszintes lap tényleg az X, Z tengely mentén lesz, míg az Y lesz a magassága.
  • LaLee67
    #5728
    Igen a Hull factory egyszeru. Speciel nem jol fogalmaztam meg amit akartam, mert jarnak a gondolatok ide s oda a fejemben.

    Atfogalmazom : pl. ha HQ-ra akarok 5 S/M, 5 L , 5 XL hajogyarat, amikhez mar sok minden kell, hogy gyarthassak , akkor ahhoz mi az osszes osszetevo ami szukseges?
    Ha mar tudom, pl. hogy 1 db S/M hajogyarhoz kell /most hulyeseget irok,mert nem tudom mi kell/,
    2 db weapon, 1 db Hull modul, 5 db turret modul, 3 db akarmi modul ,hogy mukodni tudjon, akkor mar azt betudom szorozni annyi darabbal amennyit akarok.
    Gyakorlatilag egy "Gyartasi fa" erdekelne engem , ami egyertelmuen megmondja: Lali vazze ha hazat akarsz epiteni, akkor ne a tetovel kezdd el, hanem az alappal :)
    Ujrakezdes elott szepen lepitettem hajogyarakat a HQ-ra es aztan kapkodtam a fejem, hogy mi a fax kell meg. Persze tudtam elore, hogy sok minden csak epp eloszor a tetot epitettem meg. Jo, rendben, kulsosoktol lehet hozatni a hozzavalokat,de en egy komplexet akarok epiteni.

    Ekkor kezdtem el scannelgetni a factorykat,majd lefotozni a logikaikepuket. Sok kep van mar es jatek helyett kellene papiron rendszereznem ezeket es felepiteni egy rendszert, csak en gondoltam, hogy ez valahol mar letezik s ha igen , ezt kerestem volna....

    Ertem en azt amit mondasz es azt is , hogy csak ido kerdese :)
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.26. 13:21:11
  • Jóózsf István #5727
    Még így sem fogadom el! Szerintem az így is nettó hülyeség. Az életben legtöbbször vízszintesen ábrázolunk, nagyon ritka, hogy kint a táblánál, vagy épp függőleges síkon helyezkedik el a papírlap. Tehát az sokkal logikusabb lenne, hogy a harmadik tengely lenne a magasság!
    Nyilván nem fogok foggal-körömmel ragaszkodni az igazamhoz, de szerintem a mi eredeti elképzelésünk sokkal közelebb áll a valósághoz. És kiváló táptalaj az önkéntes ügyvédeknek. (Fogadatlan prókátorok)
    Engedjük el!

    Lali!
    Azért annyira nem bonyolult az építkezés, vagy épp a gyárak komplexek megtervezése. Eleve az építési nézetben jobb kattal a modulon enciklopédia kiírja milyen anyagszükséglete van egy gyárnak. Abból már pici odafigyeléssel végig lehet menni a soron. A HULL Parts (Deszka) gyártás Pont nem egy bonyolult dolog.
    Persze, ha te előre tudod, hogy az adott gyár ennyi és ennyi végterméket gyártó modulból fog állni, ha a fene fenét eszik is, akkor esetleg tényleg jó lenne egy tervező program, ami megmondja előre, hogy ahhoz bizony ennyi elsődleges gyártó modul és annyi másodlagos, valamint amannyi bányászhajó...
    Aztán gondolnak egyet a fejlesztők és megváltoztatják az arányokat, mert túl kevés vas kellett valamihez. És már borult is a gyárad logisztikai felépítése.
    És hidd el, hogy ez csak idő kérdése! Én a két és fél év alatt vakartam már eleget a fejemet emiatt!
  • LaLee67
    #5726
    Ertem, Koszi!
    Amit mar akartam kerdezni: a tervezoprogit nezegettem,de csalodtam, mert azt hittem, hogy ott, ha pl. S/M gyarat akarok csinalni, akkor kiirja milyen egyeb gyarak kellenek hozza.

    Letezik olyan oldal ami ezt levetiti nekem pontosan? Jelenleg, scannelgetek pl. Hull factoryt es a logikai kepuket elmentem, hogy tudjam mi is kell ahhoz, ha egyhelyben akarom az osszes osszetevot legyartani.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.26. 12:15:09
  • RJoco
    #5725
    Igazság szerint nem kellett volna kivennem a pöttyöt az állomás infó füléről.
    Azt akkor kell kivenni, ha nem jó szerepel ott és át akarod állítani.
    Én kivettem, de nem állítottam.
    Ezt követően a logikai nézetben bejelöltem a pöttyöt, hogy az állomás alapértelmezett parancsát használja, ami a "saját állomásnak" volt.
    Ha ez a négyzet a logikai fülön egy terméknél be van jelölve és az állomás infó fülén átállítom az alapértelmezettet, akkor az lesz érvényben.

    20:56-nál ez volt a beállítás, nem változtattam, majd rögtön utána beállítottam, hogy a "bárki hozhassa" helyett, csak én biztosítsam magamnak.

    Majd később a Chealt Meat-re visszaállítottam, hogy bárki hozhassa, mert rájöttem, hogy olyat nem gyártok. Vagy csak nem találtam meg.
    Itt állítom vissza.

    A logikai nézet időnként változik sajnos.
    Itt lent van a kaja.
    Itt meg már fent.
  • LaLee67
    #5724
    Koszonom a videjot, reggel ota azt csemegezgetem.

    Ahogy lattam, Te is megadtad a magyar nevet " sajat allomasnak" parancshoz.
    Ezzel kapcsolatban erdekelne, hogy jol tudom-e, hogy mikor kiveszem a pottyot a negyzetebol es kivalasztam, jelen esetben a " sajat allomasnak" parancsot es ugy hagyom, akkor van ervenyben?
    20:56 percnel globalisan beallitottad az allomason ezt a parancsot, majd rogton utana a kaja es orvosi cuccoknal kiszedted, ha jol ertettem.
    Tortent ez azert, hogy a kaja es orvosi cuccokat barki hozhassa az adott allomasodnak?

    Korrabbi beszelgetesekbol en igy ertelmezem es csak azert tunhet ertetlennek eme kerdesem, mert mar az apro reszletekben is ott lakozik az ordog, aki megteveszti szegeny fejem es ezt kiakarom zarni.
  • LaLee67
    #5723
    " A koordináta-rendszer lehet:

    kéttengelyű
    háromtengelyű.
    A kéttengelyű koordináta-rendszernél, egymást derékszögben metsz két tengely (az X tengely, Y tengely) alkotja. Ha a kéttengelyű koordináta-rendszerhez hozzárendelünk egy harmadik tengelyt, amely a kezdőpontban az első két tengely alkotta síkra merőleges azt

    háromtengelyű koordináta rendszernek nevezzük. A harmadik tengelyünk a Z tengely lesz."
  • RJoco
    #5722
    Mi tudjuk rosszul.
    Most kérdeztem az egyetemet járt barátnőmet.
    A papírlapot nem az asztalon fektetve kell nézni, hanem magunk elé tartva és akkor máris kiadja.
    Amit nézel a papírlapon, az két dimenzió. És két dimenzióban az Y tengely a magasság.
    Ha hozzáadjuk a 3. dimenziót, akkor az lesz a Z tengely, vagyis a mélység.
    Ott vannak a bútorok, amiknek van magasságuk (Y), szélességük (X), mélységük (Z).
  • Jóózsf István #5721
    Emlékeztek még, hogy tanakodtunk miért úgy vannak a koordináta tengelyek a játékban ahogy?
    Én ugyan, ezt még mindig nem fogadom el, de úgy néz ki, hogy mi tudjuk rosszul!
    Valaki majd egyszer magyarázza el, hogy a vízszintes tengelyek miért az "X" és a "Z"? Miért nem X-Y?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.06.26. 06:16:53
  • LaLee67
    #5720
    lalee67 sem megy? fekete foton egy egymasra rakott kez lathato, olyan keresztapas jellegu


    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.26. 00:04:42
  • RJoco
    #5719
    Rengeteg a LaLee-re a találat, nem is jó a steam keresője, mert egy csomó mást is kidob.
  • Jóózsf István #5718
    A discord mindkettőt tudja egyszerre!
  • Jóózsf István #5717
    A robbanások 5km-en kívül biztonságosak, az új konténer mágnes meg 2km belül működik.
  • LaLee67
    #5716
    Rendben, koszi! Steamen LaLee neven megtalalsz vagy LaLee67 es Wiesbaden , ha mas is lenne e neven.
  • RJoco
    #5715
    Hát dolgozott egy darabig a yt rajta, de csak meglett.
    VideJó

    Az is eszembe jutott, hogy a steam segítségével elvileg belenézhetsz a játékomban és valamilyen kommunikációs szoftver segítségével dumálni is tudnánk.
    Bár kérdéses, hogy nálad a kép hogy jelenne meg.

    Még ne nézd meg, HD felbontás feldolgozás alatt.
    Pedig az előbb azt írta rá, hogy kész.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.06.25. 22:18:25
  • Jóózsf István #5714
    Tudom, hogy volt ez téma mostanában, (És már régebben is) és most meg is erősíteném, hogy az éppen épülő Terrán Anyag gyáram hajója bedokkolt a gyárba, felpakolt valamit, majd kidokkolt ráfordult a saját építési raktárukra és kipakolt. Szóval valószínűleg az "anyag átutalás", mint olyan nem működik, de így kvázi "manuálisan" van olyan, hogy a gyár ellátja a saját építkezését anyaggal!
  • LaLee67
    #5713
    Szuper, koszonom es varom is,mert lassan alvas van, hulla vagyok :)
  • LaLee67
    #5712
    Az elso kezdesemkor jartam igy,de akkor egy katanara asszem, nem volt eleg anyag a gyarban ahol rendeltem es fegyverek nelkul kaptam meg...jha nem katana, hanem a cerberusok voltak azok. 10 rendeles volt es nem is fegyok, hanem pajzsaik nem voltak.
    Most foleg uj kezdeskor, nekem eleg szegenyes a kornyezet. Megrendeltem par banyaszt es varni kell vagy szallitanom anyagot, hogy legyartodjanak...

    Amikor mar volt penzem, akkor en is egyedi tervezesuket gyartattam mindenbol es ezutan is igy leszen...:)
  • RJoco
    #5711
    Ezért nem jó újrakezdeni.
    Újrakezdésnél az István által említett módszer nem működik.

    Készült egy videó, mindjárt yt kompatibilissá teszem, bár ahogy nézem, lehet, hogy már az.
    35 perc és csak 1,5 GB. 60 FPS-en.

    Nem lesz vágva, sem kommentározva. A lényeg szerintem látszani fog.
    Figyelemmel követhető a már beállított gyárak működése és volt, ahol állítottam, hogy látszódjon, megy a dolog, ha jól van belőve.

    És a végén, hogy rohadna meg a TRI meg a ZYA, abban a rohadt nagy rendszerben pont mellettem kellett harcolniuk. Mérgemben lelőttem a TRI hajót.
    Az utolsó 1 perc kb. Ennyit kellett volna kibírniuk.
  • LaLee67
    #5710
    Na igen...es most jon az, hogy miutan tulleptem a milliardot elozo jatekmenetben, szepen elfeledtem, honnan is indultam
  • Jóózsf István #5709
    Jó választás, a Terrán anyag gyártás. Én is épp ezen ügyködök, hogy a világ ellentétes oldalán is legyen ezekből az anyagokból.
    Legközelebb ezt is feltesszük a kötelező kérdések között: "És megfelelő eszköze van-é a járműnek, a feladata ellátásához????"

    Minden hajóm egyedi elmentett konfiggal készül. Nálam ez elő sem fordulhatott volna. Így a kérdés sem fogalmazódott meg bennem...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.06.25. 21:08:44
  • LaLee67
    #5708
    A tokom gondolta, hogy minimalnal ez van , de meg jo , hogy gondoltam , megnezem mar a fegyverzetet :D
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.25. 20:47:11
  • RJoco
    #5707

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.06.25. 20:44:46
  • LaLee67
    #5706
    Na jol van, asszem meg van a hiba. Minimal presettel vettem a mineral banyaszokat es most nezem a szerencsetleneknek, egyiknek sincs banyaszagyuja , basszameg.....
  • LaLee67
    #5705
    Kep 1
    Kep 2

    Igen van ami felhasznalja. Jelenleg azert mukodik a termeles, mert kulsos hajok szallitottak be. Most zarom el oket, hogy csak enyemek hozhassak.

    Sajnos nincs meg Seta-m, igy lassabban megy minden.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.25. 19:54:30
  • Jóózsf István #5704
    De olyan modul is legyen, ami felhasználja a szilíciumot, vagy vasat!
  • LaLee67
    #5703
    Jajj, dehogy :)
    Mivel ujrakezdtem, meg par darab banyaszt vettem. Asteroida belten pl, keresnek silicont. Radarok es bolyak is vannak lerakva. Beallitottam sectormine/ siliconra....semmi nem tortenik. 1.4/km3 a silicon pl. erre szerintem mennie kellene. Ugyanez van mas szektorban is. Utana, beallitottam Advanced minera es kijeloltem az osszes nyersit neki.
    Nem ugy jeloltem ki, hogy jobb klikk es banyassz itt vagy ott, mert ugy sem volt semmi.

    A 2 tolokat hogy mennyire mehet lehuztam nullara ,hogy helyben banyasszon, mert mikor engedve volt neki a tavolsag, akkor is csak repult, kiirta hogy gathering resorce vagy mit,de nem megy semmi a csomagtartoba. Viszont az eladasnal, hagytam, hogy messzire is elmenjen es semmi. Most lettek meg a raktarjaim a HQ-n, most odamegy mind es kivancsi vagyok lesz-e valami munka is. Igeny az van, hely is mar elkeszult.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.25. 19:37:56
  • Jóózsf István #5702
    Azok a bányászok kihez vannak rendelve? Másik gyárhoz? Vagy te magad mondtad nekik, hogy bányásszanak az adott ponton valamit? Ez nem tiszta.
  • LaLee67
    #5701
    Igen azt tudom, de mas szektorba vannak rendelve, ahol keresnek oret es silicont, meg sem csinal semmit... ha kesz lesznek a raktarok, akkor jonnek csak HQ-ra.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.25. 18:21:14
  • RJoco
    #5700
    Ha nincs hova behordaniuk a bányászoknak, akkor nem fognak bányászni.
  • LaLee67
    #5699
    Valami olyasmit irtam melohelyrol, hogy mivel ujat kezdtem, jelentosen lecsokkentettem a modok szamat es meg lett vegre a HQ-m.
    Epp elkezdtem az epitkezest, lehet , hogy mert nincs bent a 10x-es mod , jelenleg nincs gondom a korabban irt jobb oldali infofullel HQ-nal.

    Azt is eszrevettem es nem akartam hinni a szememnek, hogy az 1-1 traderem dolgozik bakker viszont most a kocsog banyaszok szopatnak. Most epul igaz meg csak valami a HQ-ra ahova kell majd anyagot termelniuk, es most epul meg csak nekik a tarolo,de se sectormine ban se sehogy nem akarnak dolgozni. Mineralosok azok, a gazosokkal semmi baj.Az is igaz, hogy pont egy modos Bolo-rol van szo, igy veszek hamar egy nem modosat, megnezem az mit csinal.
    Nem tudom mar mit irtam meg, faradt vagyok, inkabb jatszom :)

    Kozben eszembe jutott. Volt egy mod fent amitol, jelzett a pilotam, hogy ellenseg kozeledik es ha F-et nyomtam neki, akkor automata raallt a celra. Az istenert sem talalom.
    Nem ismeri valamelyikotok?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.06.25. 17:07:23