Star Citizen

Oldal 1 / 162Következő →

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Bucser
#8057
Confirmed tobb local backer meg content creator altal.

October 9-12 kozott lesz egy limited demo azoknak akiket meghivtak a manchester studioba.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

Caliph
#8056
early accessben jön ? 😄
hiszem ha látom btw 😛 bár még akkor sem nagyon 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Bucser
#8055

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

#8054
Ja hát az nagyon nincs még sehol sem, azt még jópár év mire kijön.
Caliph
#8053
nemtom,nem is érdekel 😊 én abszolút felhasználó szintű kocka vagyok. nyilván mindenből is sokat eszik,az optimalizálás nem prioritás jelen állapotban.
Stopposok csatornán van vidi hogy érdemes beállítani a grafikát h jó legyen

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#8052
Ja az jó és mennyi ramot eszik meg belőle?
Caliph
#8051
nemtom mi a gépigénye biztos van egy rakás videó youtubeon erről,milyen hardverrel hogy megy.
nekem egy i7 11700k 32gb ram,meg egy 4070el tök jól elfut

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#8050
Az kemény, egyáltalán most mi a gépigénye?
Caliph
#8049
yepp várható volt. sőt idén a citizencon is elmarad jelen állás szerint,még digitálisan online sem lesz,szóval leghamarabb 2027ben fogod látni a sq42t mozgásban...
most van amúgyis elég bajuk azzal ahogy kiadták az utsó frissítést a versenek 😄
free fly elé patchváltást rakni sose egy jó ómen,be is szopta mindenki aki ki akarta volna próbálni,azok meg akik fizettek még jobban 😄 felmentem pár körre,de most biztos h szünteltetem pár hétig amig rendberaknak mindent

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#8048
Hát kimaradt mindegyikről.
Caliph
#8047
yepp ezért tartják a citizencont,ha valami nagy bejelentés lesz,akkor ott lesz. tavaly is volt sq42 bemutató
én úgy értettem h "kint lesz a gém" hogy megjelenik 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

macleody
#8046

kjozsef056 írta (#8045):
Éjjel van egy game show. Szerintem egyértelmű,hogy arra gondolt hogy ott lesz kint és mutatnak belőle valamit



Nem hinném hogy bármiféle game show-n megjelenne a játék, hacsak nem a saját citizencon-jukon. De legyen úgy. Amúgy meg Chris bekaphatja 😛 Megint nem sikerült valami jól a patch meg a karbantartás.
#8045

macleody írta (#8043):
Mi van? Ne röhögtess.



Éjjel van egy game show. Szerintem egyértelmű,hogy arra gondolt hogy ott lesz kint és mutatnak belőle valamit
Caliph
#8044
sztem is ivott 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

macleody
#8043

JonasSandor írta (#8042):
Állítólag ma kint lesz a gém. Végre látjuk mozgás közben a squadron 42-őt.



Mi van? Ne röhögtess.
#8042
Állítólag ma kint lesz a gém. Végre látjuk mozgás közben a squadron 42-őt.
Caliph
#8041
hát fasza ez a fabricator,szépen ki is grindeltem a shubint,hogy meglgyena helix 1 lézer tervrajza,erre kell hozzá sadaryx,ami egy gyalgos lövöldözős részen szerezhető meg...hát ez nagy érvágás egy industrial beállítottságú playernek ... 😄 lemenni egy sötét lyukba egyedül,hajó nélkül,és npcket lövöldözni ...öreg vgyok én mán ehhez,nem látok,a reflexek is szarok 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#8040
ja nekem is szarul jött,volt egy kis időm játszani,hétfő estére kigrindeltem a c2 hogy majd megyek golemmel bányászgatni ,az pont belefér megy egy rakás üres golem bag is,szal nem kell hazarepkedni,a c2 ottmarad közel amolyan mobil bázisnak,aztán ha megtelik a golem csak bag csere és lehet tovább fúrni...aztán tegnap jött a hir h wipe,már be sem léptem 😛

amúgy jól jön a wipe,ideje volt. ami nem tetszik,hogy h behozzák az a biztosítási rendszer,hogy ha vissza akarod kapni a hajód úgy ahogy volt akkor fizess...ezzel annyi bajon van,h legtöbbször úgy bukom a hajót,hogy nem is én vagyok a hibás...alapvetően kerülöm a harcot,meg a pvp helyeket,persze igy is elkaphat egy kalóz,leszarom
de amikor kikérem a hajót a hangárban,és konkrétan csak félig jön elő,aztán a hangár ajtó meg is eszi,akkor azért szarul fog esni az extra pénz...

nem tudom milyen összegeket képzelnek el kezdésre erre,de remélem az alpha állapot miatt alacsonyan tartják,pár ezer kredit egy kis hajónál oké lehet.

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

macleody
#8038

Caliph írta (#8037):
no,nemsokára érkezik a 4.8 és elvileg full wipe is jön vele
azaz minden auecért vett cucc,hajó,armor fegyó,talált cucc megy a levesbe,csak az marad ami a csomagodban van igazi pénzért,wikeló járgányok,és blueprintek
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2026. 05. 12. 12:06



Wikelo hajók is mennek a levesbe, a mostani állás szerint csak a blueprintek maradnak. Be is mentünk kicsit blueprinteket farmolni, mert a repu is kuka lesz.
Caliph
#8037
no,nemsokára érkezik a 4.8 és elvileg full wipe is jön vele
azaz minden auecért vett cucc,hajó,armor fegyó,talált cucc megy a levesbe,csak az marad ami a csomagodban van igazi pénzért,wikeló járgányok,és blueprintek
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2026. 05. 12. 12:06

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#8036
passz. próbálj meg szervert váltani más régióba,aztán vissza...nekem még nem volt ilyen

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

dalmar
#8035
Az alábbi hibaüzenetet kapom amikor el akarok adni valamit az állomáson kipakolt árúból:" Invalid quantitiy errors Awaiting manual delivery to freight" .
Ha a hajóról adok el , úgy sikerül de a hajón maradnak az immáron üres konténerek. Emiatt a kereskedés is elhúzódik ,mivel nem tudok több hajórakomány árút szállítani és utólag eladni .Valamit az outpostokon is egyszerre csak egy tranzakciót tudok lebonyolítani ,ha bármit veszek akár 1 scu rakományt addig nem tudok újabb vételt csinálni amig azt az 1 scu rakományt ki nem pakolom a liftből.( Állítólag vlalahol beragadhatott valami rakomány.) De nem fogom az összes állomást végig járni arra, nincs lelki erőm. Tippek?

\"Ha a cápa a kezedből eszik a lábadból is fog\"

Caliph
#8034
és ma meg is jött az update,hétvégén mehetek fúrni 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Torzonborz
#8033
Stoppos discordra gyere fel, ez a fórum kb halott.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

Caliph
#8032
az új patchben lesz egy event,amit lehet csinálni pvp és pve módban is,nyx rendszerben,természetesen jutalmakért

kedvcsináló

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#8031
eventes vidi,valamiért nem jelenik meg a másikban



hawkes vidi

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#8030
Neten vannak jó kis tutorial vidik,de gyors meggazdagodásra ne számolj sztem
Hawkes mester videóit nézd,van egy alig 1 hónapos tutorial kereskedéshez,egészen a kishajós kezdetektől.

https://www.youtube.com/watch?v=iVYHxtSfQuA&t=1s



sajnos beteg a csóka nem tudni lesznek e még ilyen vidijei,de mint láthatod küldikkel kereskedik,illetve van egy repu rendszer is,minél magasabb a rang,annál jobb küldiket kapsz stb
néha ezt a csávót is nézem,kicsit kapkodós a stílusa..



Én alapvetően bányászok,egy prospim van amit igazi pénzért vettem,de nem nyomom izomból a játékot,van h felmegyek,és csak repkedek erre arra,microtech havas erdő séta stb...
Ha kereskedni akarsz akkor Hawkes vidijét kövesd,küldizzél,akkor nem a saját tőkéd kockáztatod.Magasabb szinten jobb küldik jönnek több pénzért,van h csak a bolygó körüli állomásról a felszínre kell kamionozni,ami viszonylag gyorsan megvan,és ha elpukkansz,akkor csak reput veszítessz

bugok vannak bőven,átesik a láda a hajón,szerver error stb,de ilyenkor se dobd a küldit,vigyél el annyi ládát amennyit el tudsz,és úgy add le,akkor legalább egy részét megkapod a pénznek,és nagy reput sem buksz.
Eventeket is figyeld,azok is nagyon jó pénz hoznak,úgy vannak általában kialakítva,hogy mindenki játékstílusát támogatják,szal ha kereskedni bányászni akarsz akkor is lehet haladni vele,egyszerű feladatok,jó pénzért,én több 10 millát kapartam össze egy tavalyi pyro újjáépítős eventen
most is megy egy event ha minden igaz,nyx rendszerhez kötve,de azt most nem grindelem,illetve nem tudom megy e még

https://www.youtube.com/watch?v=3f96BnGRavA

Kérdéseid:
igen,nemsokára jön az új patch ami megkavar sokmindent. egyelőre nem tudok olyan hírről h wipe lenne,de sose lehet tudni,már rég volt teljes wipe
Teljes wipe esetén mindent elvesznek,amit ingame szereztél,csak az igazi pénzért vett hajód,egy alap páncél,és párezer kredit marad meg,ez nyilván attól függ mit vettél
Volt már részleges wipe is,ekkor is bármit elvehetnek,de szoktak előtte szólni

A biztosítás most még nem számít,ez majd egy későbbi rendszer része le,és addig nem kezd el ketyegni,amíg a játék ténylegesen meg nem jelenik. Eddigi infok szerint több fokozata lehet,van amiben csk az alap biztosított hajót kapsz vissza,van olyan amivel minden modult is megkapsz amit esetleg már te vettél rá,és épp rajta volt a hajón amikor elpukkant: egy ilyen biztosítás nyilván drágább lesz majd. ha nincs biztosításod,akkor buksz mindent. Ezeknek majd díja lesz,és mint a való világban,valamilyen időközönként lehet majd fizetni,ingame kredittel
A csomagot amit vettél,jár hozzá egy hajó,vagy több,amin vannak ilyen biztosítások,szal ha elindul élesben a játék és van 6 hónap insurence rajta akkor az elkezd ketyegni,és ha lejár kreditért meg kell majd újítani. Vannak/voltak olyan csomagok amihez élethossz tartó biztosítással árultak,szal az a hajó biztosítvan van ingyen ingame amíg a játék megy majd
A mostani verzióknál egyelőre ingyen visszakapod a hajót,meg talán a cargot is ha griden van,de ebben nem vagyok biztos
MInden amit igazi pénzért veszel,azt nem érinti a wipe,az örökre az accon marad
Harmadik féltől vett vásárlásnak értelemszerűen van kockázata abban a tekintetben,hogy a harmadik fél átverhet,nem kapod meg a hajót stb...cserébe olcsóbban lehet jó hajókat venni olyan playerektől akik már költöttek ,de kiábrándultak a játék hosszú fejlesztéséből,és vissza akarnak szedni egy kis pénzt
Én nem csináltam sose,hátha más majd ir aki igen,és segít

Stopposokat is ajánlom,discord szerón szívesen segítenek bármiben,és nagyobb is a forgalom arra mint itt az SG n


Utoljára szerkesztette: Caliph, 2026. 03. 25. 19:30

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

dalmar
#8029
Sziasztok!
Nemrég elkezdtem a játékot, anyagilag alig tudok haladni. Amikor elkezdtem úgy gondoltam ,hogy kereskedésre helyezem a hangsúlyt, és ha abból majd bejön egy számottevő összeg akkor majd kipróbálok más dolgot is. Mivel gondolom a mercenary, küldikhez egy jobb hajó is kellene.
Viszont olyan lassan csordogál a pénz ,hogy kihullik a hajam😊)
Kb 3 hét játék után ott tartok ,hogy tudok bérelni egy Taurust és azzal szállítom a saját áruimat, van 1,5 milla tőkém is.
Nézem az SC trade honlapot is ,hogy honnan hova érdemes szállítani. De az idő amit ott ír az számomra nem tartható. Pl: Írja ,hogy 2 közeli hely között 8perc 17 másodperc a kereskedési idő, DE nekem 8 perc kell csak arra ,hogy tractor beam-el bepakoljam úgy az árút ,hogy a rakteret teljesen kihasználjam. Van úgy hogy a teherliftet is többször kell használnom mivel nem fér rá az árú a súly miatt, és ott van még a kipakolás. A 8 perces kanyarból csinálok 30 perceset. Volt olyan is hogy telepakoltam a teherliftet ,már csak 2 konténer volt a hajóban és server error következett, vissza lépve azt láttam , hogy a teherliftről eltűnt a rakományom. Buktam vagy 600 000-et mivel a saját árum volt. Akkor majdnem befejeztem a játékot. Tud valaki egy gyors meggazdagodási módszert?

A következő kérdéseim lennének:
1,Nemsokára jön egy verzió váltás, ilyenkor teljes wipe van?
2,Mi szokott eltűnni ,hajó ,pénz, repu,felszerelés?
3,Mit számít ,hogy egy hajón milyen biztosítás van(6 months ,life time)?
4,Mi van a 3 féltől "vásárolt árúval"? ha veszek valakitől egy hajót, az giftben ideadja az megmarad vagy az is wipeolva lesz?

\"Ha a cápa a kezedből eszik a lábadból is fog\"

Caliph
#8028
meglátjuk mennyire tartja a szavát Chris...én nem számítok rá még jövőre se. aztán az lesz a kellemes meglepetés ha megjelenik 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#8027

Ev vegen jovo ev elejen jonni fog SQ42


Már évek óta azt olvasom hogy pár hónap és megjelenik. Továbbra sincs sehol.
Utoljára szerkesztette: Borg18754, 2026.03.09. 17:48:02

macleody
#8026
"Jó végül is karácsony még ötven év múlva is lesz."
A kis optimista. 😄
Bucser
#8025
Ev vegen jovo ev elejen jonni fog SQ42. Aztan SC1.0 aminek a feature listajat bejelentettek tavaly a CitizenConon. 5 star system (2.5 mar meg van) crafting, mining, missions, Dynamic meshing (ami technikaliag mar teszt alatt van mert Benoit megemlitette a legutobbi interjujaban hogy quasi-dynamic server meshinget most kuldik majd technical tesztre amikor loadtol fuggoen egy areahoz tobb servert tudnak felkuldeni vagy leallitani ha senki nincs adott areaban) es persze economy ami szinten baromi fontso de jelenleg sehol nincs. Tuti a designban lesz szukseg egy player marketre.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

#8024
Nem játszom vele.
Én már 2012-ben is vártam a játékot,sőt már szerveztük a hajóra a legénységet.
A fél flotta várta hogy megjelenjen a játék,sokan vettek már előre hajókat is.
Úgy volt hogy karácsonykor már játszunk majd vele.
Jó végül is karácsony még ötven év múlva is lesz. XD

Bucser
#8023
Kozelebb vagyunk mint valaha egy megjeleneshez. Te meg addig mehetsz jatszani a 16-ik COD-al. vagy 100-ik clonejaval.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

Bucser
#8022
Szerintem ami mostmar nagyon fontos lesz az a Player economy (auction house vagy flea market vagy trading) Ahogy EvE-ben is a trading egy core activity ahogy a banyaszat is.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

#8021
Még húsz év és még pár millió balek és megjelenik. XD

Caliph
#8020
már PTUn az új patch,kicsit átalakul a bányászat is a crafting miatt. na most nagy craftingra nem kell gondolni,egy fabricator kerül be amivel valszeg majd kézi fegyókat lehet gyártani. a fegyóknak lesz minősége,ami az alapanyagok minőségétől függ,és itt jön be a változás a bányászatba is.
a sziklák mostantól 1 féle nyersanyagból fognak állni +inert material,ami ugye a szemét
egy szikla cluster minden tagja ugyanazt az ércet fogja tartalmazni,szal ha találsz egy 6-7 sziklából álló formációt,és az egyikben vas van,akkor a többiben is
és a sziklák tartalmának is lesz minősége: 1-1000 skálán valahol random.
szóval érdemes lesz a jobb minőségű materiált kifúrni,
a finomításnál ez az érték nem változik,szal ha 600 vasércet finomítassz,abból 600as vas lesz

MIért rossz ez : eddig a top 3 materialra vadászott az ember,mert azok értek többet,meg ritkábbak is voltak. most a minőség miatt megnyúlhat a jobb sziklákra vadászat.
miért jó: azért mert pl egy 1000 minőségű vas érhet sokat egy playernek,aki valami 1000 minőségű akármit akar fabrikálni belőle
Nemtom h az npc piacon többet fog e érni egy 600as vas egy 200 asnál,de playereknek tuti sokat ér egy alap érc is ha magas a minősége.

ptu nem fogom tolni,megvárom az éles tesztet,addig is minél többet fúrok raktárba,alap fémeket is,mert amikor aktiválódik élesben a patch talán kap egyik másik láda jó minőséget,aztán már mehet is a player piacra

ja igen,amit még hiányolok h nincs aukciós ház a playereknek,mint a wow ban...tehát nem ttd ,hanem ami playerek között működik...vagy 1000 vas,felrakod,aztán lehet bidelni,van 1000es multitoot,felrakod lehet bidelni

jó lesz ez... 😊 (ha megjelenik egyszer) 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Bucser
#8019
Na valaki kiprobalta a SC VR mode-ot innen? Velemenyek? (FPS modeban kicsit hanyinger kelto, de Repules kozben amazing eddig szamomra)

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

Caliph
#8017
jövő szombat citizencon

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#8016
elég jó ez az új event,szétbányászom az agyam is 😄 Ingame mole,microtech szekerét tolom,a környező holdakról szipkázom a materiált. ez az új turbulencia dolog elég zavaró a mole-nál(ugye solozok,ki kell szállni a pilótaülésből h a lézereket használhassuk,de a Holdaon lévő szél eltaszigálja a hajót,még hover módban is...arra gondolna az ember,hogy ennyire a jövőben nem létezik egy olyan automatika,mint az autohover,azaz az autopilot ott tartja a gépet ahol hagytad,annak tudatában,hogy egyes helikopterek már ma is képesek autohover funkcióra 😄

mindegy is,majd talán egy blade megoldaj,meg tudom,a mole nem solo hajó

viszont ami feltolja az agyvizem,hogy vettem még anno egy prospit,mint kezdő solo bányász hajó,erre kitolnak egy jobbat a golem személyében...volt szerencsém kipróbálni,a pittmann lézer meg a két modulhely elég állat kombó,mint egy helix és impact lézer szerelemgyereke,egy kis hátránnyal...és kicsi kompakt hajó,befér egy c2be ... már várom ingame nagyon,hogy egy c2vel megpakolva üres bagekkel toljak egy maratoni bányász körutat 😊 c2 a bázis,ha megtelt a golem ott bag csere,és irány vissza fúrni 😛 10-20 telirakott mining baggel irány a finomító 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#8015

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

#8014

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

#8013

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

Caliph
#8012
befutott PTU-ra a rosszidő...

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#8011

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

#8010

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

Caliph
#8009

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#8008
annyi év után végre eljutottak odáig,hogy ha otthagysz egy hajót valahol,végre jelöli egy marker. miért fontos ez? bányászatnál leugrassz egy prospival pl yelára,otthagyod valahol. kinyirod magad(nem a hajót,csak a karaktert :p ),éledsz és utánnamész egy szállítóhajóval,pl egy herkules vagy taurus,benne egy medical ursa(spawn pont ha meghalsz)és egy rakás üres mole bag. telifúrod a prospit,vissza a herkhez,bagcsere,teli bag be a herkbe és így tovább,megsprórolva az utazást oda-vissza ,ha megtelt a szállító.ha meguntad,prospi marad,szállítóval irány a refinery,és már mehet is a finomítás...
golemmel talán még egyszerűbb is,sztem az alapból befér egy c2 herkulesba,majd tesztelem ha elérhetővé válik auec-ért,de így egy menettel le lehet menni 😛

nem beszélve a multicrew lehetőségekről...
kár hogy nem lehet térképen random pontot kijelölni és oda ugrani,pl könnyebb lenne eljutni az aaron halohoz,vagy a bolygókon bárhova random pontra,ahol kevesebb az esély h talizol egy kalózzal,vagy egy vérpistivel
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.05.15. 10:53:48

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#8007

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

Oldal 1 / 162Következő →