6899
Egosoft X4
  • RJoco
    #6058
    Azt hittem inteled van.
    Szóval ez a 3d izé már benne lesz minden következő generációs prociban?
  • Jóózsf István #6057
    Lesz 6800X3d is, de nem így fogják hívni. A mostani 5800X-et is csak azért nevezték át, mert ebbe kísérleti jelleggel beletették ezt a háromdimenziós csillámpónis memóriaokosságot, amitől jobb lehet, mint a te processzorod, annak ellenére, hogy lassabb.
    Szóval a 6800X már 3d-s lesz alapból.
    Inkább az lesz a kérdés, hogy 5800X3d mit tud majd a 6800X-hez Uram bocsá' a 6950X-hez képest. Mert ha közel annyit, akkor én mondjuk meg tudnám úszni, csak a processzor árából a fejlesztést. Öröm és boldogság!
  • TokraFan
    #6056
    Bakker! :-D Éjszaka már nem kéne fórumoznom...
  • RJoco
    #6055
    Jaja.
    Ha még bírod, akkor várjál nyugodtan. Mondjuk, ha az új 5800 olyan jó lesz X4-hez, akkor kérdéses, de majd csak lesz egy 6800X3d is, ha jól beválik az elődje.
    Az új eresztést azért is érdemes lehet megvárni, mert DDR5 támogatott lesz. Igaz, hogy még baromi drágák és játékban nem hoznak többet, mint DDR4 társaik, de ez úgyis változni fog. Remélhetőleg.
    Én biztos, hogy nem váltok az újra, mert az AM4 foglalat már nem lesz támogatott. Akkor az új lapot is jelentene. Meg amúgy sincs kedvem megint 1000 eurót kiadni. És az új memóriát nem is számoltam. Játékban annyival úgysem fog többet hozni, mint a mostani.
  • Jóózsf István #6054
    Nagyon nem, mert tavasszal kidobják.
    Majd meglátjuk mit hoz. Rohadtul viszket a tenyerem, de 270-et nincs kedvek kidobni az 5950-re úgy, hogy idén jön a friss eresztés. Persze annak lennének járulékos költségei: Alaplap, memória. Nehéz jókor okosnak lenni ebben a témában. Legjobb, ha az ember elhúzz ameddig tudja és aztán kompletten dobja a kukába a pénzt.
  • RJoco
    #6053
    Én csak az X4 terén gondoltam, hogy gyorsabb lenne, mint az 5950X.
    De ugye azt is szem előtt tartom, hogy az órajel meg kevesebb.
    Szóval igen, 3-400 körül egy olyan eladótól, akihez 1 hónapon belül ingyen visszaküldhetem, simán kipróbálnám. Ha nem tetszik, akkor megy vissza. Ha meg tetszik, akkor megnézem más játékokkal és majd az alapján eldöntöm, hogy mi lesz.
    De ez még nagyon a jövő.
  • Jóózsf István #6052
    Ez CPU!
    Ryzen 5 5800X3d - 8 mag 16 szál. A lényeg, hogy a processzor...: "A 3D V-Cache előnye több tényezőtől függ, ezzel kapcsolatban kérdezősködtünk, és leginkább az új, ADATINTENZÍV JÁTÉKOKBAN HASÍT NAGYON, míg a régebbi címekben kevésbé előnyös, a sok éves alkotásokban pedig szinte alig tapasztalható majd gyorsulás."
    Ebből gondoltam, hogy kifejezetten X4 játékosoknak tervezték! Persze nem, de akár profitálhatnánk is belőle.

    Jocó!
    Azt azért így furcsa kijelenteni, hogy beteszed egy 5950X helyére! De ha esetleg tényleg gyorsabb nála... Olcsóbbnak biztos olcsóbb lesz! A mostani sima 5800X 135 pengő, ha ez kijönne 150-ből, én is kipróbálnám, de nekem is visszalépés lenne a magok terén. Viszont ha gyorsabb ebben a játékban. (Persze, hogy gyorsabb! A mostani 5800X is gyorsabb.) Ha mondjuk gyorsabb lenne egy 5950X-nél is, akkor elengednék a mostani 12 magból négyet simán!
  • TokraFan
    #6051
    Drága lesz. Minden GPU az sajnos. :-(
  • RJoco
    #6050
    Ha nem lesz drága, akkor csak be kell tennem a mostani helyére és ki is derül, hogy mit tud.
  • RJoco
    #6049
    Én is valami hasonlót akartam írni először, mint István, de aztán inkább nem írtam, mert gondoltam van, aki (István) biztos jobban tudja.
    De ezek szerint nyugodtan leírhatom.
    Én is megvettem őket, de foglalkozni sosem foglalkoztam velük.
    Mire annyi fölös pénzem volt, hogy megvegyem őket, kb. már mindegy volt. A lé jött, a jó viszony meg már megvolt.
    A fontosabb helyekre amúgy is bedokkoltam, meg műholdat tettem ki, hogy a hajóim is mindig képben legyenek az árakkal. Bár nem tartom kizártnak, hogy a hajóimnak mindegy, hogy látják vagy sem. Viszont sosem teszteltem ezt a teóriám.
  • Jóózsf István #6048
    Érdekes ez az 5800X3D. Mintha nekünk tervezték volna!
  • Jóózsf István #6047
    Ugyan nem válasz a kérdésedre, de sosem foglalkoztam ilyen dolgokkal. Nyilván számít, mert megkérdezted, de inkább azt mondanám, hogy termelj olyat és annyit, amit biztosan megvesznek. Vagy a franc tudja. Olyat még nem hallottam, hogy ebben a játékban valaki tönkrement volna!

    És viszont kívánok mindenkinek!
  • mindero
    #6046
    Búék!
    Felmerült egy olyan kérdés bennem, hogy vásárolgattam ezeket a "Trade offer subscription"-okat. Viszont azt vettem észre, hogy ha személyesen nem szkennelem le az állomásokat, akkor sokszor nem látom a ténylegesen kereskedett termékeket. ??? van helyette. Ettől még a kereskedőim adnak el ezeknek az állomásoknak?
    Elvileg látom az aktuális árakat, viszont ha nincs leszkennelve az állomás akkor maguk a termékek nincsenek kilistázva.
    Nem igazán értem hogy működik ez a rész. Ennek csak a személyes kereskedésnél lenne jelentősége?
  • Jóózsf István #6045
    Nem az én stílusom, de kétségtelenül használható eszköz.
  • TokraFan
    #6044
    Az durva...
  • RJoco
    #6043
    Ha már megemlítetted, ma el is készültem vele.
  • Jóózsf István #6042
    Az AT-AT-kra egy picit visszakötve.
    "Figyu Jim! ROBOTTEVÉK!" (Femiligáj. Épp most megy.)
  • RJoco
    #6041
    Simán tudhat, ha jól eltalálod.
    Én városházát pusztítottam így vele.
  • Jóózsf István #6040
    Ööööööö. Az Asgard tényleg tud ilyet? Azt írja az ember, hogy csak játékban levő Annihilator fejlesztéssel játszott. Más jücsübökben is hasonló jelenségek zajlanak.
    Ki kell próbálnom!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.12.26. 08:13:49
  • Jóózsf István #6039
    Tomonor!

    Te hozzáférsz a privát bétákhoz is?
    Csak egy ártatlan kérdésem lenne ez ügyben. Ami 11 napja kijött az már az 5.0, vagy még egy kis maszatolás, mondjuk 4.30? Vagy valami egyéb?
    Ez talán nem olyan nagy titok. Nézzük karácsonyi ajándéknak.
  • RJoco
    #6038
    Van egy olyan idegesítő szokása a játéknak, hogy az állomásigazgatónak nem egyértelmű, hogy te venni akarsz alapanyagot.
    Vagyis a lényeg, hogy be kell állítanod a vételi ajánlatot azokra a nyersanyagokra, amikre szükséged van.
    Ha úgy állítod be, hogy csak a saját hajóidtól kell, akkor azok akkor is hordják, ha nincs pénze az állomásnak.
    Mikor ezt beállítod, akkor meghatározásra kerül a helyigény is. Ez akkor érdekes, ha több fajtát bányásznak és valamiből több kell, mint az automatikusan meghatározott. Bár általában ez ritka eset.
  • mindero
    #6037
    Hát nem tudom. Még mindig nem működik valami normálisan.
    Vettem pár bányászhajót, hogy ellássák ezt a "Szent Látomásos" komplexet metánnal. Van is egy kis metánmező 1 szektronyira, de a francnak se akarnak bányázni. Pedig vannak nekik drónok, műholdak, resource probe. Menedzser 3-as. A gyár üres, hely van. Nem tudom mi a tökért nem csinálnak semmit. Csak forognak egy pont körül folyamatosan (oos).
    Azt hittem ezt már javították....
    De az egyik komplexem hirtelen hozott 15 milliót meg is lepődtem. Aztán helyreállt a "rend" a csordogálással.

    Azt olvastam ha nincs meg az ajánlott pénzmennyiség akkor visszafejlődik a menedzser. Jobban mondva nem fejlődik ha nincs meg a megfelelő mennyiségű pénz.
  • Jóózsf István #6036
    Jó ideje. A játékidőm fele óta... (furcsa ezt így leírni, mert mostanában inkább nem játszom vele.) Úgy építem az állomásaimat, hogy a büdös megveszekedett vasat sem adok neki induláskor. Még drónokra, vagy targoncára sem!
    Viszont ellátom hajókkal. És majd szépen megtermeli magának a kenyérre valót.
    Természetesen a pőre hajógyárakra (nem önellátó) nem vonatkozik.

    Mekkora ötletem támadt! Nyilván sosem lesz a játékban, vagy ha igen, akkor baromi rosszul fog működni:
    Egy bizonyos szint elérése után, a gazdasági igazgató jogosult/képes lenne hajókkal is ellátni az állomást. Annyival, amennyire szüksége van...
    Nyilván csak arra lenne jó, hogy egy újabb "ficsőr" legyen, amin idegeskedhetünk.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.12.22. 21:06:04
  • mindero
    #6035
    Nekem is van holy visionba egy gyár. Még töltik fel úh az is csak a pénzt viszi.

    Köszi a tippeket! Ezeket ismertem, én pl a split kalózok foglalásaiból tartom fent magam. Ha eladok egy csörgőt az hoz 18-22 millió között (miután a monitor megjavította). De ebből is 20-at kéne foglalni. Nagyon grindolós.

    Lehet letiltom, hogy a többi faj a nagy komplexeimmel kereskedjen és akkor nem fog a pénz fogyni. Meg jobban szemmel lehet tartani, hogy kell-e még gyártókapacitás. Ezeket a global commandokat kellene még tanulmányoznom.
  • Jóózsf István #6034
    Most, hogy említed, nem is véletlenül építettem egy kiszolgáló komplexet és egy hajógyárat is Szent Látomásba, még a játék elején. Az egy meglehetősen forgalmas szektor minden szempontból!
  • RJoco
    #6033
    Pontosan.
    Az önfenntartó meg olyan, hogy semmit nem kell hozzá venned, de igényel bányászokat meg természetesen megfelelő tároló modulokat is.
    A bányászok beviszik a cuccot, a napelem megtermeli az EC-t, a többi meg megy magától. A végtermék a Claytronics. Ehhez kell HP is, ezért nem lesz végtermék, ettől függetlenül, ha elég sokat termelsz belőle, akkor eladható áru.
    A lényeg, hogy egyik modul se álljon. Szóval úgy kell megtervezni, hogy minden modulnak mindig legyen alapanyaga.
    Pont mint az életben. A legjobb kihasználtság a legjövedelmezőbb. Ettől függetlenül az sem gond, ha áll valami, max lassabban jön a lóvé. C-t termelni a leglassabb dolog. Keveset termel, de épp ezért drága is. Ha van belőle 10 gyártó modulod, akkor már elég jól állsz. Az építéséhez sok C kell. Ahogy a HP modulhoz sok HP. Ha emlékezetem nem csal.

    Eszembe jutott, hogy amíg a paranid szál nincs lezárva (ez az alap fő sztori vonal), addig a HOP ezerrel terjeszkedik. Ahhoz meg hajók kellenek. Szóval megfelelő állomásokat építeni a hajógyáruk közelébe szintén jövedelmező lehet. Én nem próbáltam, ez csak elmélet.
    Amikor a splitek megjelentek, akkor jól látható volt, hogy a hajógyáraik köré húzzák fel a hozzá kellő alapanyagtermelő állomásokat. Ha épp érdekelt volna a dolog és én húzok fel gyorsan pár állomást, akkor szép haszonra tehettem volna szert.
    Amúgy ez is jól mutatja, hogy a játék egyáltalán nem gondolkodik olyan állomásban, amit mi komplexnek nevezünk.
    6-7 vagy több állomás van 50-100 km-es gömbön belül.
  • mindero
    #6032
    Mi ez a HP, C önfenntartó állomás?
    Hullpart meg Claytronics?
    Utoljára szerkesztette: mindero, 2021.12.21. 13:38:42
  • RJoco
    #6031
    Csaltunk.

    Egyrészt a csillagokra van egy mod, amivel a könyveket meg lehet venni az árusnál. Így felhúzható 5-ösre akármelyik képesség, akár több is.
    De nem feltétlenül kell.
    SCA Phoenix-et lehet kis létszámú hajóval is foglalni, csak nagyon türelmesnek kell lenni hozzá. Én foglaltam 4 katonával is.
    Van is pár videóm róla. Szerintem István is csinált néhányat.
    Van olyan mod is, amivel meg lehet venni a hajó fejlesztéséhez szükséges anyagokat is. Így biztos, hogy lehet egy tápos hajód. Amúgy bányász helyeken lehet keringőzni és mások után gyűjtögetni, meg lockbox-okat keresni és nyitogatni.
    Sokáig Nemezissel közlekedtem, aztán váltottam Dragonra, amikor tudtam. Foglalásnál jól jön az erős hajó. Meg K-k kilövésénél is olyan rendszerben, ahol van rendőrségi engedélyed az adott fajhoz. Ez esetben a K után is kapsz 600k-t.

    Követtem a jó emberi szokásokat, loptam. Na nem árut, hanem az állomás modulok terveit. Rengeteget spóroltam így. Ezek segítségével építettem HP, C önfenntartó állomásokat. Ezek fedezték a további építkezéseim és akár el is adhattam őket.
    Megrendelésre rengeteg állomást építettem. Jó pénzt hoztak. Főleg a védelmi állomások.
    A hajót gyártó modulok tervei sajnos nem lophatóak, így azokat meg kellett vennem. Erre gyűjtöttem.
    Majd felhúztam egy önfenntartó állomást hajógyártásra. Ebből aztán dől a lé.
    A hajók terveit is java részt loptam. Legalábbis a nagyokét. De most már ez nem működik sajnos.
    Viszont az idegen fajok gond nélkül tudnak gyártatni akármit a hajógyáradban.
    Ahhoz, hogy jobban mennyen a biznisz, meghackeltem a fajok hajógyárait és leállítottam náluk a gyártást. Így mindenki nálam akart hajót gyártani.
    Hozzáteszem, hogy nagy komplex kell, rengeteg bányászhajóval. De ez függ a hajót gyártó modulok számától is. Nálam 3 XL és talán 7 L gyártó van, meg talán 2 S/M gyártó modul.

    Emellett természetesen lehet vég nélkül feladatokat elvállalni, de azokban nincs nagy pénz a 400M-hez képest.
    Lehet kereskedni. Árut szállítani vagy olyan helyekre olyan állomást építeni, amiből pénz lesz.
    Kristályokat gyűjtögetni, de utoljára mikor ezt néztem, akkor a fényük rendesen nerfelve volt. Szóval oda sem árt egy mod.
    Űrtojásokat gyűjteni, amiből űrkaviárt készíteni és, ha találsz olyan feladatot, akkor 2 milláért leadni, ha nem, akkor állomáson 1 milláért el lehet passzolni. Illegális asszem mindenhol. Szóval ne szkenneljenek a zsaruk, ha csak nincs erre is mod-od. Nekem van. Egyszerűen a bányász helyeken gyűjtögethető a nagy hajók után. Vagy kell egy 4 tornyos M-es és a tornyokat kavicslövöldözésre állítva lassan haladni az aszteroida mezőben, folyamatosan nyomva a tárgy behúzót. Ezzel így még kristály is gyűjthető, meg alapanyag robbanószerkezethez és talán hacker eszközhöz. A hackerkedés is jó pénz, de az idővel mindig jobb lesz. Először 1-200k körül. Nekem már 500k-nál is jár. A behúzásra is létezik mod, ami pár km-en belül összeszedi helyetted az elhagyott cuccot. Asszem ez is gombnyomásra megy, de nagyban könnyíti a begyűjtést.
  • Jóózsf István #6030
    Mindero!
    Az X birodalom mindig is híres volt az efféle megmozdulásokról. Ez egyfajta biztosíték is amellett, hogy megdöbbentél, honnan a francból szedj ennyi pénzt.
    Így biztosítják, hogy megfelelő felkészültséggel vágj neki a következő feladat(ok)nak. Egyfajta kényszer pihenő a nagy rohanásban, amit a feladatok - küldetések teljesítése közbe iktatnak.
    Ezt is lehet többféle képen teljesíteni. Akár úgy is, hogy nem törődsz a küldetésekkel, haladsz a magad útján, addig, amíg meg nem erősödsz. Mind egzisztenciálisan, mind anyagilag. És aztán egyben ledarálod az egész történetet. Vagy jönnek a "kényszerpihenők".

    Jocó!
    nem gondolom, hogy túl kellene bonyolítani a transzportálási dolgot. Szerintem igenis elég egy if-then kapcsoló (Vagy kettő, esetleg három. De négy semmiképp! Óvakodj a négytől, hogy szádra vedd, de kettőnél mindenképp... Na ezt befejezem, mielőtt elfajulna és a montipájszon beperelne!)

    Jééééé! Ahogy eltűnt a reklám, minden működik rendesen az oldalon! De érdekes!

    Hogy hogyan lehet vagyonosodni? Így, hogy egy lépésnyire vagyok a játékban elérhető legmagasabb gazdasági szinttől: Fogalmam sincs! Lapozz vissza 50-60 oldalt hátha beszélünk róla.
    Volt ugye a "kristályozás"...
    Jómagam a küldetésekre esküszöm; Személyszállítás, teherszállítás, kis harc, ez-az.
    Bérépítkezésnél nagyon oda kell figyelni, mert könnyen megszívathatod magad.
    Foglalhatsz hajókat, hogy eladd őket. (Emiatt sosem tettem! Mind megvan, vagy esetleg harcban elhullott, amit foglaltam (183 +-2-3 darab, de semmiképp sem 4. Négyet a szádra... Najó! )
  • mindero
    #6029
    Folytattam a split küldiket. Eljutottam oda hogy szedjek össze 400 milliót. Ezt mégis hogy?
    Van két nagyobb gyáram, mindegyik gyárt advanced electronics-ot (meg pár végterméket még), és hoz is 1-2 millió hasznot óránként. Viszont ebből soha nem lesz 400 millió, mert kb el is költöm. Vadászok pótlására, pár bányászra stb.

    Pilótáim megrekedtek level 2-3 környékén, ezeket a 3 csillagos képzéseket amik néha jutalomként küldikhez vannak meg nagyon lassan lehet csak összeszedni. Nincs is kedvem vacakolni ezekkel a küldikkel.

    Valahogy olyan körülményes ez a játék néha... de egy szó mint 100 nincs ötletem.


    Ti hogy csináltátok? Most tartok kb 180 óránál, nagyjából 800 milliós az egész vagyonom. Van ötlet esetleg?
  • RJoco
    #6028
    Szerintem nagyon sok programozó örülne, ha egy "ha" elágazással mindent meg lehetne oldani.
    Csakhogy a játékmechanika ezt nem fogja engedni.
    Minden modulnak van csatlakozási pontja. Ezek a modulon is rögzítve vannak és a térben is lerakás után. Ehhez csatlakozik egy másik modul csatlakozási pontja. Ha nincs meg a megfelelő csatlakozás, akkor nincs áruszállítás.
    Erről István első kézből szerzett tapasztalatot.
    Ez a rész ugye egyszerű, mert megfelelően lerakod a modult és kész. A játék ezzel számol. De, ha át kell szántani az űrt, akkor, hogy oldanád meg eme módszer mellett?
    A játék nem kezel külön komplexeket. Állomások vannak. Kicsik és nagyok. Az, hogy 5 modul vagy 50 modul, teljesen mindegy. A metodika ugyanaz.
    Szóval felmerül a kérdés, hogy a két teleportáló modult, hogy kötöd össze az űrön keresztül?
    Emellett a moduloknak meghatározott számú csatlakozási pontjai vannak. Vagyis akármennyi ilyen modult nem tudsz összekötni egy másikkal.
    Emellett ennek a modulnak kellene valamilyen raktérrel is rendelkeznie a teleportálandó anyag tárolásához, fogadásához.
    Akkor be kell állítani, hogy mit és mennyit teleportálsz, meg hova. Mi van, ha két állomásnak ugyanaz az egy anyag kell a harmadikról?
    Mindent állítgatni a csúszkákon.
    És, ha nincs raktérkapacitás az állomáson, mert mondjuk gyártással vagy hajóval fel lett töltve?
    Emellett a teleportációnak költségesnek illene lennie. Az állomás mozgatása is mennyi költséggel jár. Ehhez képest mondjuk a karakter költsége elenyésző, így nincs is.

    Persze amit írsz tök jó lenne, de, ha a játékba is be akarnák építeni, akkor elég sok probléma felmerülhet.
    Én nem vagyok játékfejlesztő, programozgatni is csak nagyon amatőr szinten megy. De ebból és a tényekből kiindulva, hogy kezeli a játék a modulokat, nem lehet olyan egyszerű ezt megvalósítani, hogy megfelelően illeszkedjen a játékba.
    A modulok illeszkedését az elmenthető állomástervekben nézegettem, mert szerettem volna kicsit megszerkeszteni.
  • TokraFan
    #6027
    Azt sajnos én sem tudom megítélni, mekkora meló lenne. Laikusként nem tartom nagyon bonyolultnak, mert tkp. nem nyúl bele a rendszerbe mélyen. Csak annyi történne, hogy ha a speciális modul rajta van egy állomáson, akkor az onnantól úgy működik, mintha fizikailag a része lenne egy nagy komplexnek. Ez utóbbi pedig már most is így működik.
    Tehát kb. egy ilyen: If "van spec modul az állomáson" than "csatlakozzon az állomás összes modulja a komplexhez", else "ne csatlakozzanak az állomás moduljai a komplexhez". :-D

    De ja, én is tisztában vagyok vele, hogy nem lesz megcsinálva. Pedig sok legyet ütnének egy csapásra ezzel.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.12.19. 22:58:37
  • RJoco
    #6026
    Mi van? Te is színtúlkompenzációban szenvedsz?

    Ha olyan pofon egyszerű, akkor miért nincs rá legalább egy mod?
  • Jóózsf István #6025
    Az állomások összekapcsolása pofon egyszerű. Egy szektoron belül igen, kívül nem.
    És aztán lehetne finomítani: Szomszédos szektorok, Lila gyárak, Szőke gazdasági igazgatók. Direkt nem mondtam fajokat. Szegény Hamiltonnak van elég baja így is! (Mert ugye, már megint verhetők a négerek!)
    Aki most sziszeg, meg huhog ahhoz megy Jay és Néma Bob!
  • RJoco
    #6024
    Ily módon nekem is tetszik az ötlet.
    De nem hiszem, hogy ez kivitelezhető lenne játék szinten.
    Ahhoz ezt-azt biztos, hogy át kellene tervezni. Ami idő. És rengeteg hibalehetőség.
    Valahogy az állomásokat egymáshoz kell kapcsolni és azt kezelni. De amit nem akarsz hozzákapcsolni, az ne is legyen hozzákapcsolva. Aztán jönnek az olyan gondok, hogy össze van kapcsolva, de nem működik, stb. Még hajóval sem egyszerű az árumozgatás két állomás között. Pedig annak azért mennie kellene. És mégis olyan buktatók vannak...
    Az Ego-sok meg egyértelműen nem akarnak túl sok munkát belefektetni már ebbe a játékba.
    Ezt nagyon jól mutatja a határozott NEM is az energiaelosztóra.
    Meg várjuk meg, hogyan fog működni a roncsok bedarálása is.
  • Jóózsf István #6023
    Nem rossz elképzelés. Valóban jobb lenne a sebesség, mert az egyértelműen érezhető, amikor megközelítünk egy komplexet 80-100km-re vagy a következő lépcsőnél 40-re majd egész közel a különböző lod távolságoknál érezhető torpanás. Vagy inkább sebesség csökkenés.
    Ne tévesszen meg senkit, hogy a LOD-ot írtam, ami inkább a grafikánál szokott gondot okozni, mert itt cpu-ra is hatással van.
    De mindegy is minek nevezzük.
    Szóval megszavazom az áruteleportálást!
  • TokraFan
    #6022
    Én ezt valahogy úgy képzeltem el, mint az X3-ban a csövezés, csak csövek nélkül. Komplexen belül ugye eleve nincs hajómozgás, mert amit megtermelt egy modul, az ment automatikusan a tárolóba, onnan meg felhasználta a másik modul, ha kellett neki. A megoldásommal csak annyi történne, hogy mindezt nem kell egyetlen bazi nagy komplexen belül megoldani, hanem szét lehetne szedni pár külön kisebb komplexre elszórtan a rendszerben, és akkor azok között már nem kéne külön hajókkal szórakozni. Innentől menedzselned sem kell jobban mint egyetlen komplexet, mert tkp. egyetlen komplexként működne a rendszeren belül az egész. Két előnye lenne.
    1. Nem kell annyi szállítóhajó, tehát kevesebb menedzsement és kevesebb erőforrás a gépnek
    2. FPS növelés, mert nem kell egyetlen nagy komplexet építeni, ami egy idő után a HEDT PC-t is megfekteti
    3. Átláthatóbb működés abból a szempontból, hogy az egyes kisebb egységeket specifikusan lehet építeni, tehát pl. a hajógyárat a rendszer egy külön pontjára, egy nyersanyagfeldolgozó blokkot egy másikba, stb.

    A lényeg az, hogy ez csak fizikai szétválasztás jelent, működés tekintetében pont úgy menne, mintha egyben lenne. Ez nem változtatna a versenyen sem, mivel a játék ezen részét nem is érintené. De mindegy, mert úgysem csinálják meg. Talán majd egy mod lesz még rá egyszer, lehet feldobom a modos topikban Egonál, hátha rákattan valaki.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.12.19. 00:24:22
  • RJoco
    #6021
    De akkor hol marad a versenyszellem?
    Az NPC-kel mi lesz?
    Emlékszem, mikor X3-ban mentem a 12 Cr-es EC-ért. Aztán látom, hogy egy Mercury éppen dokkolni akar.
    Nanemá, elviszi a cuccot, azt vehetem drágábban. A DC MKII nagyon sokat tudott segíteni, mert míg az NPC követte a dokkolási manővert, addig nekem egy gombnyomás volt, aztán a röhögés.

    Ez az összerakósdi nem rossz. Az sem, hogy nem lehet egymásba forgatni őket. Átláthatóbb lesz az egész.
    Viszont az NPC nem csinál ilyet.

    Emellett több állomás esetén a menedzsmentet vagy a játék mellett táblázatban vagy papíron. Míg komplex esetén egyszerűen lehet nézni, hogy adott termék esetén mire elég a cucc és, hogy kell-e még építeni valamit.
    Nekem van olyan szektorom, ahova leraktam sok kis állomást. Mindegyiken van kb. 2 gyártó modul. A végtermék meg hajógyártási és építőanyag cucc. Mindegyikhez van 2 szállító is rendelve. Meg ugye pár bányász is, ahova kellett.
    Fogalmam nincs, hogy milyen hatásfokkal üzemelnek, mert rájuk sem nézek. Van bőven más tennivaló, nem, hogy ezt igazgatni.
  • TokraFan
    #6020
    Mondjuk én sose értettem, hogy egy rendszeren belül a kisebb állomások közé minek kellenek hajók? Ok, ez nyilván ilyen immerzió növelő izé akart lenni eredetileg a fejlesztők részéről, meg realitás. De én simán úgy oldottam volna meg, hogy erre csak eleinte legyen szükség, és valamilyen extra modult megszerezve (akár jó drága pézé megvéve, vagy valami extra rendszerből szert téve rá), és onnantól simán teleportálni lehetne az anyagokat az állomások között. FPS-re is jelentősen jó hatást gyakorolna, és a végeláthatatlan hajómennyiséget is csökkentené, mert elég lenne transport hajókat a rendszerek közötti szállítmányozáshoz gyártani, és csatákhoz a hadihajókat, vadászokat.
    Akkor nem kéne egy nagy komplex amit Paks sem tud már megmozgatni, hanem külön lehetne szedni pár kisebb komplexre.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.12.18. 16:27:58
  • Jóózsf István #6019
    Igen. "EZELŐTT" (4.0) egymásba lehetett csúsztatni - forgatni az elemeket. Kvázi új elemet lehetett kreálni kettő összeépítéséből. Ma az új építési rendszer már nem engedi. Van is gondom belőle.

    Magam is úgy gondolom, hogy ez talán segít a játéknak, hogy ne kelljen annyit számolni.
    Így is van 1750 hajóm és 35 komplexem.
    Ha ezt feldarabolnám lehetne 100+ gyáram és akár 10'000 hajóm. Azokat koordinálni... Hát, tudja a franc.