X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#523
Egyébként letölthető lesz GOG-ról is, Day 1:
X4: Foundations
X4: Foundations Collector's Edition

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#522
Üres.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#521
Nem rossz ez a NMS. Én is ezzel játszom most, teljesen élvezhető felfedezés szimulátor. Nem tudom milyen volt 2 éve, de most már jó 😊

#520
Tűkön ülve várom az első teszteket!<#nyes>
#519
A jó hír az, hogy 5 nap van hátra 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#518
Nem lesz vége a világnak, maximum az Ego végleg becsődöl. De ne így legyen, számomra az X3 minden időklegjobb játéka volt, és nagyon nagyon szeretném, ha kapnék egy méltó folytatást.
#517
Vannak a CsÁ-ban küldetések. Ilyen kis piszlicsárék, de azok is hibásak. A mai napomat annak szenteltem, hogy megpróbáljak néhányat végrehajtani. Több-kevesebb sikerrel.

Az X4 NEM LEHET ROSSZ! Ha mégis az lesz, akkor vége is lesz a világnak. Kivágom a kukába a pc-t és veszek egy tabletet olvasgatni. (Meg egy olvasószemüveget is!!! <#awink>)
Caliph
#516
SCt úgy kellett volna,hogy kijön egy stabil alap,pár naprendszer ,pár szakmával,kb 20 hajóval,aztán idővel raknák hozzá a többit,pl saját bázis építés,nagy hajók,fps modul , és ha havidíjasra csinálnák mindig maradna lóvé fejleszteni,persze csak ha jól csinálják

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#515
Azért elég meredek a Rebirthöt egy Star Citizennel összehasonlítani, nem gondolod? A Rebirthöt egy kis csapat fejlesztette, erősen limitált erőforrásokból, ráadásul a fejlesztés távolról sem volt zökkenőmentes. A Star Citizenbe ezzel ellentétben úgy öntik a pénzt, mintha fán nőne, nincsenek pénzügyi gondjaik, nincsenek határidős gondjaik, a rajongók elképesztően megengedők és elnézőek a több éves csúszásokkal szemben. Gyakorlatilag még évekig folytathatják a fejlesztést úgy, hogy bárki számonkérné őket.

Ebben a videóban jól össze van gyűjtve, hogy mi a gond az SC fejlesztésével:


Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.11.25. 17:07:19

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#514
Tudom, hogy sokat javult a megjelenés óta, de nem erről beszéltem. A lényeg, hogy a megjelenéskor hiába volt óriási felfedezhető terület, ha nem tudtál szinte semmit sem csinálni benne. A SC-ben lassan már a segged is ki tudod törölni, de minek? Egy játékba küldetések kellenek, cél, amiért játszol. Ehhez legközelebb jelenleg talán a SQ42 fog állni majd egyszer, de az is leghamarabb egy év múlva lesz játszható. Talán. És ha jól olvastam, akkor epizodikusan fogják kiadni? Ja, az nagyon bejött a Half-Life esetében is... Lehet, hogy nem az olyan dolgokra kellett volna időt és pénzt kidobni, hogy Gary Oldman-nel, Mark Hamill-el, Gillian Anderson-nal meg Andy Serkis-sel csináljanak átvezetető jeleneteket...

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#513
Ez örömteli számomra, hiszen én is nagyon vártam anno. Örülök, hogy jól működik.

ON:Most pedig bírjuk ki péntekig, meglátjuk, milyen lesz. Én rosszat nem várok, sőt örülök, ha ismét repülhetek valami nagyobb hajóval, mint egy porszem (Skunk)<#nyes>
#512
NMS hatalmas csalódás volt, ugyanakkor elképesztő, hogy honnan és hogyan jött vissza! Azóta gyakorlatilag még egy komplett játéknyi tartalmat tettek bele, a fejlesztők megítélése is 180 fokot fordult, csak rá kell nézni a Steam értékelésekre. Nem vethető össze kedvenc X-ünnkel, nem is abban a ligában játszik, de azt azért jól szemlélteti, hogy ha a fejlesztő elhivatott és van ideje a fejlesztésre (nem hajtja kiadó), akkor képes letenni az asztalra amit megálmodott. Az NMS mára egy jól játszható, élvezetes játék lett az új tartalmaknak köszönhetően, persze helyén kell kezelni, ez nem egy dedikált űrszimulátor...
#511
Elfogadom amit mondasz, de helyén kell kezelni a játékot. Fejlesztés alatt van, távolról sincsen készen. A flight model is ilyen. Az előnye a nyílt fejlesztésnek egyben a hátránya is, mert félkész játékokat értékelnek sokan úgy, mintha már készen lenne, ami persze csalódáshoz vezet.
Teljesen nyílt a fejlesztés, így folyamatában részt lehet benne venni, aminek az a hátulütője, hogy a hibás részeket is azonnal látod, míg egy kész játéknál -jobb esetben-, ha vannak is bugok, azok már nem olyan mértékűek mint a fejlesztés közbeniek. Csak mivel azokat a zárt fejlesztés miatt nem látja a játékos, kimarad belőle és negatáv hatást sem fog kifejteni. Ha belegondolsz abba, hogy a XR is évekig készült majd megjelenéskor még félkész volt -csak ezt az SC-vel ellentétben késznek hazudták-, és további 2,5év kellett ahhoz, hogy tlajdonképpen késznek legyen mondható, akkor már annyira nem is tűnik soknak az SC fejlesztési ideje. Főle ha figyelembe vesszük azt is, hogy az X-ben egyetlen planétát sem kell generálni, hegyekkel, völgyekkel, növényzettel, létesítményekkel stb. Ennek ellenére évekig fejlesztgették.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.25. 14:45:40
#510
Az SC, ha továbbra is azt a politikát folytatják, amit eddig, soha a büdös életben nem fog értlemesen elkészülni. A különbség egy X és SC között az, hogy az Egosoft tudja, hogy mi akar elkészíteni, tudja, hogy hol húzza meg a határt. A CIG pedig egyikre sem képes. Csak rakják bele az innovatívabbnál innovatívabb, szájtátós fícsöröket, de így csak egy techdemót építenek, nem játékot. Valahol a NMS-hez tudnám hasonlítani, csak az nem a fícsörök, hanem az univerzum méretével kapcsolatban járt hasonló cipőben. Hogy is írták a megjelenésekor? Hatalmas bokáig érő óceán? Leginkább ez ugrik be az SC-ről is, akár mennyire lenyűgözőek azok a fícsörök, hajók, részletesség, ami eddig belekerült.

Ne értsetek félre, én nagyon szeretném, ha egyszer elkészülne, mert korszakalkotó lenne, de ahhoz, hogy ebből valaha egy ténylegesen játszható játék legyen, értelmes játékmenettel, ahhoz más üzleti és fejlesztési politika fog kelleni, ami nem az új fícsörök és pénzért eladható hajók készítésére koncentrál, hanem a meglévőkből egy játék készítésére.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#509
OFF: Van hasonló, Executive Assault néven, aminek most jön a 2. része. Én játszottam vele, elég nehéz a gép ellen, de ugyanaz.Bázisépítés+FPS+minden jármű vezethető+minden épület bejárható.
Most vettem 6 euróért a BZ2 remastered verziót.
dimre
#508
Off: részemről 2012-től tavalyig 500 dodót toltam bele, az elején próbálgattam, inkább várok a "csodára" hátha, és remélem is, és bízok CR-ben, hogy összefogja hozni csapatával amit megálmodott, bár már sok ember álma lett, anyagilag is.

X universe Home, sweet home

#507
Nem bántom, csak azt mondom, hogy sohasem készül el és öntik bele a pénzt, mert ez így az igazi. Miért készítsünk olyat, amit egyszer vesznek csak meg? Ez olyan mint a tervezett elavulás. Hidd el, látom, tudom. Minek olyan terméket csinálni ami 5-10-30 évig működik?
Sőt látom, hogy iszonyú jól néz ki az SC, na de mennyiért?
dimre
#506
A Rebirth előtt is volt hype, nem más mint Bernd mutatta be egy német magazin felkérésére, live keretében, a mai napig emlékszem rá, volt pár "apró technikai" hiba (<#rinya> or <#nevetes1> rajta ?) az adás alatt. Talán fenn van még a csővőn, én azóta nem kerestem rá.
Utoljára szerkesztette: dimre, 2018.11.25. 09:53:02

X universe Home, sweet home

#505
Játszol vele? Mármint a Csillag Állampolgárral.
Próbálgatom két napja, de nem lettem bele szerelmes. Gigantománnak sem érzem. Persze én egy rendkívüli fantáziával megáldott telhetetlen ifjú vagyok!
Ja nem.

Nem tetszik a hajó irányítása. (ízlés dolga)
Nem értem miért kellett ez az interakció bűvészkedés. Szerintem totál felesleges. Talán a hajón belül van némi létjogosultsága, mert így könnyebb kezelni azt a 6-7 kijelzőt, amiből 3-4 szintén felesleges. De ez csak erre a kipróbálható hajóra igaz. (gondolom)
Sok a felesleges parasztvakítás-álficsőr Elfedik a meztelen igazságot: Ez a játék sosem lesz kész! Kicsit fura ezt így kijelenteni, mert a maga egyszerű jelentésében; De igen! Ha meg azt vesszük, hogy mennyi lehetőség van a játékban, a büdös életben nem jutnak a végére! És ez nem pénz kérdése.

Sokan azt hiszik, hogy ellendrukker vagyok. Pedig nem. Nem azért regisztráltam az rsi-nél, (Három éve!) hogy precízebben fikázhassam a játékot, hanem mert egyszer szeretnék vele játszani!
Szóval vártam a csodát most pénteken, de csalódás lett belőle.
Pozitívumként el kell mondani, hogy sokat javítottak a sebességen. Egy-két hete telesírták a fórumát, hogy: Játszhatatlanul lassú. És azt csak a kemény alfás mag használta. Most meg odadobták a világ elé, ebek harmincadjának és lőn...!
#504
Hohó, és milyen jó lett a remastered edition! Újabban divat lett leporolni a régi címeket és felturbózni kicsit, kapott ilyet az Outcast és a Homeworld is, illetve jön a System Shock 2-höz is.

SC-t viszont ne bántsd, az brutál módon készül! Most jött ki egy újabb verzió amibe már tettek bolygót is, és komolyan álleejtős az a gigantomán jelleg, amit már most mutat magából az a játék. Az más kérdés, hogy még évekig nem lesz teljesen kész, de éppen azért jó az X, mert addig bőven lesz mivel játszani. .

Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.24. 23:17:15
#503
Úúúú, a Battlezone 2 az nagy királyság.

Igazából a hivatalos fórumon akárhányszor feljön a bolygólandolás téma, mindig a BZ2-t hozom fel, hogy valami ahhoz hasonlót lenne érdemes kivitelezni, noha még halvány esély sincs rá 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#502
Ami ma már nincs, az a demó. Megszűnt. Snassz.Vagy rájöttek, hogy sokkal jobb üzlet kiadni félkészen valamit, megfinanszíroztatni előre, lásd a világ legdrágább játékát, a Star Citizen-t. Sosem fog elkészülni, de ömlik bele a pénz. Lehetne sorolni a végtelenségig.
A demó az olyan lenne, mint egy étel/ital kóstoló. Igaz, azt sem nagyon lehet, pedig ezeknek hagyománya volt. Ma már nem erről szól a fáma. A lóvé mindenek felett. Kicsalni a vevőből/potenciális vevőből, majd eltűnni vele. Persze rossz helyen mondom, hiszen az Egosoft sosem csinált ilyet. Sőt! Megdobtak ingyen DLC-vel is.
Várjuk ki a végét, ne találgassunk. Én meg sem néztem nagyon hogy milyen lesz.
Egyszer elkövettem egy nagy hibát, meg is bántam. A Subnautica-val voltam így, hogy mire megjelent, meguntam és lefikáztam, jogosulatlanul. Nem jó előre megvenni vagy nem szabad vele játszani. Türelem kell.
Most is egy 20 éves címmel tolom: Battlezone 2 <#vigyor> Ebből csináltak egy felújított változatot. Amíg meg nem jelenik az X4, addig ezt tolom és várok.
Továbbá elterelem a gondolataim, hogy mennyire hiányzik nekem Kenya és a párom.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.24. 22:02:21
Caliph
#501
Teljesen felesleges az előrendelősdi a mai világban. Megjelenik,ha van türelmed vársz egy - két napot,akkorra már biztosan kiderül hogy bughalmaz vagy játszató,aztán onnantól egy paypal vagy bankkaris tranzakció kb 5 perc és töltheted,nem kell félni hogy elfogy a polcról vagy még 2 nap amíg hozza a futár

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#500
Hidd el, osztom a véleményedet. Én sem tudom eldönteni, hogy merjem-e előrendelni, de már valószínűleg nem fogom így, hogy 6 nap van hátra.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#499
Az miért hype, hogy az emberek szeretnék látni, mit vesznek meg? Nem 2óras gameplay videókat vártam én sem, de a Rebirth előtt a nagy csend oka éppen az volt, hogy félkész sem volt a játék. Azt a 3db trailert pedig olyan varázslatosan vágták össze, hogy én is azonnal nyitottam a pénztárcámat már elővételben, hogy aztán életem egyik legnagyobb pc játékos csalódásának átélője lehessek, többszáz ezred magammal. Ilyen előzmények után, nem a hype iránti igénynek érzem, ha kicsit többet szeretnék látni a játékból. Abban viszont Istvánnak igaza van, hogy veszély nem fenyegeti azt, aki nem vette meg, úgyhogy én is csak hangosan gondolkodom.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.24. 19:30:20
#498
<#nyes> Jajj! A jó öreg xml! Vajon itt is lesz?
Mindegy, engem csak az érdekel, hogy jó nagy hajóm legyen és lőhessek!
We brake for nobody!
#497
A facebookon, redditen és twitteren a képek többnyire a hivatalos fórum SotW-ből vannak, melyet a bétateszterek "lőnek".

Továbbá a Steam-en, illetve a facebook oldalukon van még néhány egyéb promóciós kép.


Valóban, sokan nem értik a hype hiányát, annyira alapvető jelenség lett mára.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#496
Ujjam az F4-en!

Alig várom már az első mentést...
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.11.24. 13:17:06
dimre
#495
Hát azért köpködtünk, anyáztunk eleget, persze nem egymást, és nagyban ment az xml szerkesztés, István kedvenc hobbija <#nevetes1>

X universe Home, sweet home

#494
Egyébként a facebook-on minden nap van egy új kép és "visszaszámlálás", de az Ego sosem csinált olyan elő-őrületet (mai trendi nevén, Hype-ot), mint a többi fejlesztő. Én most valahogy tök nyugisan várom, inkább csak azon izgulok, lesz-e életem utána <#vigyor>
#493
Az ego fórumon azt vallják; Minél kevesebbet látsz belőle, annál jobban fogsz neki örülni, amikor átéled. Avagy: "Azért nem adunk ki videókat, mert nem akarunk spoilerezni!"

Aki már kifizette, annak ez így rendben is van. Aki meg bizonytalan, az úgyis megnéz néhány jücsüböt!
#492
Mitagadás, kezd aggasztani, hogy perceken belül megjelenés, és semmi hír a játékról. Kicsit a déjà vu érzés kezd hatalmába keríteni, de remélem, hogy alaptalanul.
#491
Így múlik el a tegnapunk. 😊 Nekem az X3 reunion volt az első. Most is emlékszem vettem hozz egy joyt. Emlékszem utána a terran conflict jött. Mindkettő tetszett. Lehet fordítva volt 😄 soha nem használtam joyt csak ehhez. Aztán jött a Rebirth. Hozva az rpg keveredik egy űrszimulátorral és már élni fog az egész. Akkor is azt mondtam ez a banda kicsi ehhez. De megcsinálták, úgy ahogy. Most meg már az X4 jön.

Olyan mint a conan érzés. 2009 első napok. Az angol aki rámír akkor még nem értettem. Aztán egy magyar ismerősnek köszönhetően akinek az első volt én is bekerültem egy csapatba kicsi volt a jó dolgok nem tömegrendezvények. Majd a napokra mikor már tudtam vége lesz, a magyar barátomra aki már egyedül logolt be esténként kereste őket de már nem voltak ott. Nekik köszönhetően megtanult angolul egész tűrhetően. Tudtam vége lesz, ahogy minden véget ér az életünkben egy nap addig élvezni kell. Nekem se ment nehéz volt elengedni végül még úgy is tudtam véget ér. Az X széria nem ez a szint de tudom sokaknak mit jelent.

#490
Mert itt egy nagyon jó kis kompánia alakult ki. Elég szűk kört vonz ez a játék, mert nagyon időigényes. Majdnem mindannyiunk a C64-es/ZX Spectrum-os időkből vagyunk - gondolom -. De mindenkit szívesen látunk, hiszen ez csak egy játék. Itt nem anyázunk, nem oktatunk ki másokat. Itt pusztán a játékról van szó.
Azért írtam magamról, hogy hamarosan vége, mert azért életem is van, mármint a valóság, ráadásul nem is unalmas, így lehet hogy a jövőben már nem fogok 2-3 ezer órákat lejátszani ezzel a címmel <#nyes>
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.23. 20:33:49
#489
Még anno (10 éve talán) X2 sg n kérdezgettem, durva hogy egy pár név ismerős innen 😄. Mutatja hogy nagyon erős réteget alakított ki ez a cím 😊
#488
Sokáig már nem lesz, hiszen van életem is, ami egyre izgalmasabb és szebb.<#nyes>
#487
Amennyire ismerünk, te képes is lennél rá!
#486
<#nyes>
Vagy egyszerre két gépen is tolom...
#485
Max megveszed még egyszer és elmondhatod, hogy te már az X8-cal tolod 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#484
Azért tökön fogom szúrni magam ha a Steam Winter Sale-ben ott lesz fele annyiért...
#483
Más címekből kiindulva, melyek karácsony előtt jelentek meg 1-2 hónappal, nem valószínű, hogy akciózni fogják. Legkorábban valószínűleg nyáron lesz értékelhető leárazása, de sosem lehet tudni. Ha kap is akciót, az 10%-nál nem valószínű, hogy több lesz.
dimre
#482
Ha vársz egy-két hetet a vétellel lehet, hogy a karácsonyi dömpingben akciósan fogják árulni (?).

X universe Home, sweet home

#481
Nem vagy ezzel egyedül, a Steam kommentek igen jelentős részében pont ezeket írják le, amiket te. Én nagyon várom a programot, és bízom abban, hogy tanultak a hibákból, de mivel úgy tűnik, jelentős részben épül az X4 is a Rebirth-re, mindenképpen megvárom az első gameplay-eket, teszteket.

Igazából niincs értelme az élővételnek ma már, hacsak nem valami extra limitált díszdobozos kiadásról van szó. Sima digitálisnál az a pár nap nem oszt, nem szoroz, a készlet pedig soha nem fog kifogyni úgy, mint anno a CD/DVD korszakban egy sikeresebb címnél.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.20. 16:01:55
#480
Köszi az infót!

Nem tudom, meg szeretném venni, mert óriási fan vagyok, de... Nagyon félek én is, hogy Rebirth módjára lesz kivitelezve a játék.

Sok dolog miatt a mai napig kérdőre vonják az Egosoft-ot, többnyire még mindig a Rebirth kiadási állapota miatt, de találnak más okot is (néhol jogosat), ahol beléjük köthetnek. Tudom, hogy az Egosoft már kiérdemelte a tiszteletet. Viszont, ha most is olyan félkész/idegen megoldásokat alkalmaznak majd, mint a Rebirth-ben, akkor ez még mindig nem az én játékom lesz.

És igen, próbáltam a Rebirth-öt, sőt, mai napig próbálom megszerettetni magammal és lenyomni a torkomon, hátha... De nem sok sikerrel. Valami nincs vele rendjén, ami elidegenít engem tőle. Nem tudom pontosan megmagyarázni, hogy mi. Talán a szériához idegen megoldások a kereskedelemben és alap menedzsmentben a bibi.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.20. 10:28:22

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#479
Mondjuk adhatnák olcsóbban aki hamarabb megveszi. Főleg amilyen az előző játékuk volt... Félek kicsit lebőgés lesz az elején ez a játék. Bár ha tényleg ilyen baromi jó lesz mint a videókban...

#478
Moderátor írta az Ego fórumon, hogy a gyűjtői lesz drágább 5 ajróval a sima marad 50
#477
Haha, akkor én nem vagyok férfi ezek szerint, mert bár piálni szoktam és nőzni még többet, de a cigit gyűlöltem egész életemben, soha nem szoktam rá egy percre sem. Ebben valószínűleg szerepe volt annak is, hogy a nővérem láncdohányos volt, amit kisgyerekknét kellett elviselnem és passzív dohányosként "élvezhettem" az egészségem tönkretételét. Azóta sem tudok bemenni olyan helyre, ahol bagóznak, azonnal rosszul leszek és hányingerem lesz. Olyan nőhöz pedig hozzá sem tudok érni, aki dohányzik, mert egyszerűen büdös, hiába tisztálkodik ahogy akar, mert a bőrén jön át a bűz.
Na mindegy, csak ahogy ezt írtad, akkor most próbálom eldönteni, hogy átok vagy áldás az számomra, hogy soha nem cigiztem! Én utóbbiként élem meg, mindenesetre. :-)
#476
Lenne egy kérdésem: A játék sima (jelenleg 50 eurós változatát) tervezem megvenni. Árváltozás megjelenés napján várható? Konkrétan arra célzok, hogy drágulni fog-e a megjelenéskor a játék, mert akkor nem tétovázok tovább.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#475
Olybá tűnik mindannyian egy időben tesszük le 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#474
Mind emberek vagyunk, meg férfiak, ergo cigi, pia, nők, meg egyéb az velünk van.
Az apám mondja mindig magáról: már nem dohányzok, már nem iszom, már nem nőzök, akkor meg minek élek?? <#nyes>

Tomonor: én ezt az illat mizériát nem veszem észre, de nincs köhögés és orrfújás, jól alszom, és nem vagyok ideges.
ON: X-ezés közben meg csak akkor gyújtottam rá, ha unalmas volt vagy várnom kellett. Akció közben nem volt időm...gyorsan kellett hajót foglalni.