X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#573
Nem bírjuk. <#nevetes1>
Főleg, ha ilyen agyhalottak játszanak vele. Belenéztem megint az István által linkelt landolásos részbe, hát fenomenális. Percekig keresgéli, hova kell leszállni, amikor egy láthatóan faék egyszerű és kiváló guidance rendszer van a játékban, ami egyértelműen mutatja, hova kell landolni. Ott villog az orra előtt a leszállófény, mutatja még a hajót is holografikusan, hogy "ide kell leszállni te szerencsétlen", erre nem leszáll az állomás másik végében lévő piros leszállópadra, aztán értetlenkedik, hogy mi a gond...? Parádés tényleg.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.29. 15:02:10
Hexex86
#572
Értem. Nem baj, ha nem egy egész csillagflottát pusztít ki az ember az elején. xD Nem zavar a nyugis játékmenet. Sokan dicsérték az X sorozatot és kíváncsivá tett ez az új rész.

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

#571
25 új hozzászólás itt? Mi van, megjelent? <#nyes>
Holnap jelenik meg, bírjuk már ki.
#570
Az a gond, hogy ez alapvetőleg egy vérbeli sandbox széria, tehát "Csinálj, amit jónak látsz, mi megadjuk rá a lehetőséget" eszmével készül. Így nincs pontos ütemterv a játék részéről, hogy merre tereljen, bemutatni is hosszadalmasabb, ráadásul a streambe nem volt cheat, tehát annyit tudott mutatni a csávó, amennyi lehetősége volt a kezdetben: missziókat csinálni.

Ez egy hosszú távú játék és ritkább az izgalom benne.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#569
Nem azzal volt bajom, hogy el volt veszve a világban (bár illett volna kicsit elmélyedni a témában szvsz, ha már fizetnek neki érte), hanem az, hogy alapvető bénaságokat csinált, aminek semmi köze ahhoz, hogy játszott-e korábban X-el vagy sem. Pl. amit írtam is, amikor szkennelni kellett a hajót, de még arra sem volt képes, hogy elegánsan rárepüljön, tartva a távolságot, majd szépen nyomjon egy scan-t. Eleve alap dolog, hogy ilyenkor megnézem a beállításokban az adott funkcióhoz rendelt hotkey-t, mert nyilván nem lehet úgy szkennelni, hogy az egyik kezem a gázon, a másik a joy-on, közben tartani kéne a sebességet és a távolságot, majd egy harmadik kézzel az egérrel menükből kiválasztva szkennelni. Elite-ben sem így csinálja, gondolom. Aztán ebből az lett, hogy percekig bénázott vele, hol lemaradva a hajótól ami miatt a szkenner hatótávján kívül került és nem értette, miért nem aktív a scan menüpont, aztán meg full gáz, és szinte belerohant a hajóba...
Ezt nézni mentális kínzással volt egyenértékű, és én nem gondolom, hogy ez azért volt, mert konkrétan az X-eket nem ismeri. Bármilyen szimulátorban az elős dolog amit meg kell tenni, hogy az irányítást, a vezérlőket belőjük, és az adott feladathoz megnézzük, milyen hotkey-ekre lesz szükség és azt -jobb esetben-, rátesszük a joy-ra, hogy ne kelljen randon menükben turkálni már élesben.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.29. 13:20:20
#568
"A manuális dokkolás fetisiszták kiélhetik perverzióikat!"

Én üdvözlöm a lehetőséget, végre nem egy ikonra kell kattintani a leszálláshoz. De a videókat elnézve, ezen még lesz mit javítani, mert a hajó mozgása landoláskor jelenleg egy féltéglához hasonlatos. NUlla tehetetlenségi erő/nyomaték, gyakorlatilag elmozdítja a vezérlőt, a gép pedig X pixelt halad XYZ irányba, majd gázlevételkor azonnal megáll, egyetlen pixelnyi "túlfutás", imbolygás, billegés, csúszás nincsen. Mintha egy kurzort mozgatna az ember. Látszik egyébként, hogy sokat "merítettek" <#buck> az Elite-ből, ami nem feltétlenül baj, de ezzel még kezdeni kéne valamit, mert így eléggé kiábrándító a landolás. De legalább már van!
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.29. 13:06:53
Hexex86
#567
Köszönöm az infót! Kicsit olyan áthallása van az egésznek mintha a Mount&Blade lenne sci-fibe átültetve. Lehet meglesem. <#worship>

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

Caliph
#566
Az x egy birodalom építős fajta,kezdessz egy kis vadásszal,küldizel , aztán vehetsz egy szállítót,bele legénységet,és küldheted kereskedni,míg te csinálsz amit akarsz. a kövi szint a saját űrállomás építése,termelő modulokkal bányász hajókkal,feldolgozó egységekkel .... az endgame már saját flottáról szól,csatahajókkal stb.Vagy kereskedő hajó helyett veszel egy kisebb rombolót és az ellenséges frakció kereskedő hajóit fosztogathatod,akár el is foglalhatod. kezed nincs megkötve arra mész amerre akarsz. Általában egy rövid kampány mód szokott lenni,ami szinte mindent megmutat hogy kell,bemutatja a helyszíneket,körít hozzá egy sztorit aztán a végén free to playben elengedi a kezed hogy éld a világod.
Több frakció,kereskedelem diplomácia. Az előző részhez képest most te is bármilyen hajót irányíthatsz,felszerelhetsz. röviden ennyi lenne,hosszabban meg próbáld ki,több óra játékidő alaphangon.
Az előző rész elég bugosan érkezett sajnos,de nem engedték el,szépen játszhatóra javítottak mindent + ajándék dlc toltak hozzá. pénteken jelenik meg,meglátjuk itt mi lesz a helyzet.
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.11.29. 10:26:01

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

PiszkosFred
#565
Az ketsegtelen, hogy kereste, mi merre hany meter. De ez miert az o hibaja, miert nem az EGO-e? Marmint, valoszinuleg hetvegen en is ugyanugy fogok pislogni es nezni, hogy "nabaszkimost akkor hogy?", ahogy o tette tegnap, tobb evnyi Elite/SC/egyeb space sim utan beulve az X4 pilotafulkejebe. Mert az oke, hogy par ember jatszik mai napig a X3-mal, es nagyon sok minden ismeros lesz neki azonnal, de a tobbsegnek kell majd kis ido, mire belerazodik. Nekem biztos.

Ha "mutassunk mindent" PR streamet akart volna az EGO, akkor erdemes lett volna egy fejlesztoi streamet csinalni egyik devvel, aki szepen vegigmutat mindent. Biztos, hogy informativabb lett volna. Bar mondom, szamomra pont ez volt a meggyozo, hogy kvazi viszontlattam "magamat" (nyilvan a fasorban sem vagyok Obsidian kollegahoz kepest) 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Hexex86
#564
Néztem én is a stream-et. Abból nem sok minden jött le a játékról. Mondjuk nem ismerem annyira az X univerzumot, de nem volt semmi érdekfeszítő amit mutogatott. Miben lesz ez másabb mint a mostani "űrszim" játékok? Hozzáteszem szeretem a témát és a játékokat is csak nekem elég semmilyennek tűnt.
Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.11.29. 09:06:45

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

#563
Nem az a gond, hogy nem jó youtuber. Lehet, hogy a videókon nagyon jól adja elő az anyagát.

Viszont most X4 esetében teljesen el volt veszve az X világában. Csak a nagyon alapokat tudta összehasonlításképpen megemlíteni és azt is az X3AP-ból. Ráadásul olyan alapvető funkciókon akadt fent és tökölt rajta több 10 percig, mint a tutorial elvégzése, vagy a landolás.

Ehhez a streamhez egy olyan youtuber kellett volna, mint mondjuk Metalvenom (vagy akárki), akiről köztudott, hogy van több évnyi tapasztalata több X játékkal és angol anyanyelvű, de legalábbis nem veszlik el a játék fikcionális nyelvezetében.

Komolyan, akkora információ áradatot lehetett volna átadni ezzel a streammel, végigmutogatni a hajókat amiket talál, esetleg kipróbálni néhány komolyabb fícsört a játékból, de neeeem. Repkedjünk véletlenszerűen miközben 5 percenként ismételgetem, hogy Intel Core i7-en játszok.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#562
A manuális dokkolás fetisiszták kiélhetik perverzióikat! <#nyes>
PiszkosFred
#561
Ket youtubert kovetek es nezek folyamatosan evek ota - o az egyik. Nagyon kedvelem, nem tartom balfeknek, ellentetben a tobbi felhypeolt sztarocskaval, akik.... hagyjuk. Izlesek es pofonok.

Az ESO elerte a celjat ez esetben, en speciel pont a tegnapi streamje miatt rendeltem elo a humblin a jatekot (ott volt kedvezmenyem), egyebkent nem akartam csak majd jovore valamikor, az elso 4-5 hibajavito patch utan 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#560
"A játék feloldásáig körülbelül 1 nap és 12 óra van hátra." Na az beb...na! Ete hatra? Már egy hónapja szóltam bent a gyárban, hogy max délig maradok! Mi a szart csinálok estig?

Hogy a bánatba fordulhat elő, hogy két olyan ember készít béta gémpléj videókat, akik szemmel láthatóan soha semmilyen X játékkal nem játszottak és/vagy debilisek? Gondoltam; Megtudok néhány dolgot aminek úgyis utána kell járnom és talán megspórolok néhány perc játékidőt. De képtelen vagyok 5-6 percél tovább nézni őket, mert agyvérzést, agylobbot, agyérgörcsöt, agyhúgykövet, idegrohamot, etc. kapok.
Azt viszont látom, hogy kicsit belepancsoltak az irányításba, ami ránézésre nem igazán jött be, de talán majd holnap este...
#559
Találtam egy másik gameplay videót. Sajnos orosz, egy szót sem értek az egészből.
#558
Szerintem azért, mert az Elite Dangerous kapcsán ő az egyik "csúcs" youtuber. Elég sokan nézik az űrszimesek a csatornáját, de sosem értettem miért. Totál gáz a csávó, játszani nem tud, hidegrázást kapok attól is, ahogy beszél. Az Ego-nak gondolom az volt a célja, hogy célzott közönséghez jusson el a stream, de nem számoltak azzal, mekkora balfék ez a szerencsétlen.

Mindegy, a játék ezzel együtt úgy tűnik, nagyon jó lesz!
#557
Nem értem miért ennek a csávónak adták a játékot. Felfőtt az agyvizem miközben néztem.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#556
Na, eddig bírtam nézni a szerencsétlenkedését. Végre szkennelte a hajót ami a küldetés volt, de bill/egér kombóval játszik ezért képtelen finom gázvezérlésre és manőverekre, így aztán vagy lemaradt a hajótól, vagy kis híján nekirohant...katasztrófa. Na mindegy, szombaton már lésznek rendes gameplay-ek is, hozzáértők kezében.

Konklúzió: A játék nagyon szép, hangulatos, összességében amit ebből a bénázásból ki lehetett venni, annak alapján végre megcsinálták amit vártam!! A térkép egyszerűen szuper, és végre megvan az X3 hangulat!!!!!
Jövő héten nem dolgozom, azt hiszem...
#555
A küldetés rendszer elég érdekes egyelőre, 25perce kapuról-kapura viszi a guidance, de ezen kívül semmi nem történik. X3-ban is volt ilyen...
#554
Rohadt jó ahogy kiszállt a hajóból! Van egy hangulata...SC kicsiben. :-D
#553
Értem köszönöm!

Nézem a stream-et, eszméletlen jól néz ki! Edding inkább X3, mint XR, ahogy nézem. A csövek sem zavaróak így, egész jól oldották meg szerencsére.

Csak kár, hogy nem hivatalos Ego stream, Obsidiantól hidegrázást kapok, ráadásul játszani se nagyon tud. Most is ahogy "landol"...Na mindegy.

A landolásnál egyébként szinte nem volt flight model, ezen még lehetne csiszolni majd, mert így darab tégla érzetet kelt a hajó. A térkép ultra jó lett! Kezd viszketni a kezem a buy gombon...<#nevetes1>
#552
Nem. Más rendszer lesz. Telket tudsz majd venni, ahova építhetsz. Esetleg ha elpusztítasz egy állomást, lehet hogy annak a telkét is megveheted.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#551
A térkép is elképesztően jól néz ki <#wow1>

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

Caliph
#550
és no loading screen 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#549
Wow, brutál jól néz ki. WORMHOLES <#szeret>

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

Caliph
#548
https://www.twitch.tv/obsidianant

x4 live
Pre-Launch Gameplay Preview Livestream

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.11.28. 22:28:11

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#547
Arról nem tudtok valamit, hogy lesz-e szektor takeover-re lehetőség? Ezt az X3-ból hiányoltam, mégha nem is az a játék lényege, hogy rendszereket foglaljunk el, azért néha jól esett volna, ha egy ellenséges szektor kitisztítása után nem spawnol vissza minden egyes hajó, amit kiirtottam. Bár volt erre mod, de nem volt tökéletes.
#546

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#545
Kösz.Ja, én úgy szedtem ki anno a Home of Light bizonyos zenéit, hogy Adobe Auditionba állítottam be felvételhez a hang kimenetet, majd játék betölt, mindent lehalkítottam, csak a zene maradt és felvettem, majd tisztítottam és megvágtam. <#nyes>
#544
Hát nem fogom az egészet, de tegnap felraktam már kettőt. Az a gond, hogy spotify-ról csak úgy tudom őket letölteni, hogy számonként végigjátszom az egész listát, miközben audacity-vel rögzítem. De van apple musicon és google play-en is elvileg.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#543
Nem tudod a youtube csatornádra is felrakni? Mert lusta vagyok még egy fos programot felrakni, csak hogy hallgathassam. Meg minek ez a spotify?
#542
De jó, kösz!
#541
Tényleg! A kép alapján jóval nagyobb hajónak gondoltam volna. Simán kinéztem belőle még akár egy XL osztályt is!
#540
!!!FRISS!!!

Az egész X4 Soundtrack Alexei Zakharov-tól
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.27. 22:36:37

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#539
Ez egy bányász hajó, az Argon Drill. X Rebirth-ben Nudung-ként szerepelt, annyi különbséggel, hogy felül volt a hídja, nem pedig alul egy kis pilótafülke.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#538
Ez most vagy valami, vagy megy valahova!
#537
Azt mondom ez a cég kevés egy ilyenhez Beth szintű erőforrás kell nekem tetszett a ribörsz ha nem is vittem végig. Azt gondolom visszatérnek a szimplán szimuláció vonalra, megtartva a látvány elemeket. De a világ nem fog úgy élni mint a ribörsz. Gondolkodom rajta megvegyem de most a TESO tartalma idényre bőven elég mire túljutok rajta 😊
Utoljára szerkesztette: Although, 2018.11.27. 18:40:55

#536
Megette a fene, ha nem tudok okoskodni - ügyeskedni - segíteni, hogy zökkenőmentesebb legyen az einstand! Így már megint visszakanyarodunk az X3-as verzióhoz.

Hogy tolom-e? Nem jellemző. Néha, amikor a fene megesz az unalomtól, vagy csak simán gondolok egyet, akkor futok egy kört.
#535
Lesz hajófoglalás, csak átdolgozott. Elvileg úgy alakítják ezúttal ki, hogy a játékosnak ne legyen hozzá annyi köze, mint a Rebirth-ben. Tehát valószínűleg csak a Board target parancsot kellesz kiadni az egyik hajód kapitányának.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#534
Úristen, te még tolod a Ribörszöt? Én egy ideje már leálltam vele, főleg amikor már 120-nál több űrállomásom volt. A hajókat már nem is tudom megszámolni.
Itt nem lesz hajófoglalás? Vagy máshogy lesz? Persze tökmindegy, de lopni jó volt! Ja és nem a tisztességesektől "vetted kölcsön" a hajót. A TC-ra már nem is emlékszem, pedig asszem írtam róla...vagy valami kiegészítőjéről.
#533
Bárki bármit mond; Nekem hiányozni fog a Ribörsz hajófoglalási rendszere! X3-ban csak a kötelezőket csináltam meg, mert hideg is kirázott az esetlegességétől.
Minap csináltam egy kartell bossz küldetést, mert a fődíj egy Aranka volt. Bónusz is járt hozzá; Egy Taranis. Hálistennek jó messze voltak egymástól, így mindkettő a flottámat ékesíti. (Azt nem kell mindenkinek tudnia, hogy egyszer a taranis kihegesztett a világból a jet-lr-el)
Mindegy is a végső kiforrott rendszer szerintem jó volt. Tetszett, hogy a hajón munka közben edződtek a tengerészgyalogosok. Vagy hogy lehetett biztosra menni; Nem kellett visszatöltögetni, ha ramatyul sült el a balhé.

Persze nem gond, mert úgyis záros határidőn belül mágnás leszek, tehát meg is vehetem amire szükségem van. De azért csak hiányozni fog.
Vásárlással kapcsolatban is tolulnak az emlékek:
Egyik általam favorizált hajó a Terran Kyoto volt. Volt egy kis huncutság a megvásárlásában. Ha csak simán elmentem érte (Rendszerint a Hold zónába. Valszeg ott jobb volt az ellátás) akkor hibásan jelent meg a textúrája. Nem vicc. Most jön a java: Ha megrendeltem és csak a terrán szektoron - rendszeren kívül találkoztam vele, akkor semmi baja sem volt. De ha csak egy pillantást is vetettem rá amíg ki nem ért, akkor bebugzott. Ezt oda-vissza többször is kipróbáltam, tehát tény!
Másik a Megalodon volt, aminek szintén volt valami baja (talán a fegyvereivel) de azt javították. Ezeket a hajókat arra használtam, hogy egyet-egyet odaállítottam egy xenon zóna kijáratába kívülről, mondjuk a 101-hez és nem jutott át rajtuk semmi! Így nálam az argon szektorban - rendszerben nem járt xenon hajó!

Kicsit csapongó iromány lett. Tehát; Semmi rendkívüli.
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.11.27. 06:58:04
MarkBlade
#532
nem ész nélküli lövölde hiányzik hanem amiket leírtam finom egyvelege.. azt hittem jól fogalmaztam...
#531
Ha a lövöldözés hiányzik, arra ott van pl. az Everspace. Mondjuk olyan is.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.27. 01:06:20
MarkBlade
#530
Csak félek hogy ne hogy elbaxák.. Nincsen egy jó scifi űrhajós játék sem ami jó. Elite az túl egysíkú nekem nincs benne az lövöldözés izgalma. A SC túlkombinálják soha el nem készül.. ennek az előző része bughalmaz.. ráadásul hogy nem lehet hajót cserélni kivette az izgalmat az újdonságot. Sokat akarnak markolni sok újítást akarnak betenni ahelyett hogy a kitaposott ösvényt tökéletesítenék tovább.. talán majd most.. remélem!
#529
Így van, de óvatosan kell bánnom ezzel, mert ha behúzom szombaton a játékot, akkor negatívan hathat a reakcióidőmre. <#nevetes1>
#528
Házi pálesz vagy unicum. Ezek segítenek.<#nyes>
#527
Már csak mittomén hányat kell aludni! :-D
A biztonság kedvéért, hétvégére elzavartam mindenkit ide+oda programokra, nekem sajnos fáj a hasam, így kénytelen leszek a gép előtt ülni. <#nevetes1>
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.26. 21:19:51
#526
Semmiről nem maradtál le, mi is tűkön ülünk. 😊
Igen, most pénteken jelenik meg.
#525
Nem maradtál le semmiről...

Pares
Ezért máris jár egy plusz piros pont nekik...Ha érdemes lesz, ott veszem meg, az DRM free...
Van ott 1-2 ütős kép...pl. ez
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.26. 21:06:20
MarkBlade
#524
MOST 30-án jelenik meg? Óóóó.. ezen most meglepődtem. Még nagyon gameplay sem volt nem? Vagy ennyire lemaradtam??