6900
Egosoft X4
  • Jóózsf István #1296
    Rohadtul ráérnek Egóéknál! Úgylátszik nincs semmi dolguk. Értem én, hogy ezen a héten a fű sem nő és a nagyfalu is olyan mintha ciánoztak volna, de akkor is!!!
    Jólesne valami életjel!
  • mumoka 2012
    #1295
    rendbe köszönöm ha veszek uj hajot ki probálom 2 nap után tete ki hangárba ahol elérem már mert semijen parancsra nem reagált a hajo

    shift +d re sem holy ba kilötem 1 sca hajot ma elkultem eladni es akkor tete ki a gorgont a hangarba ugy nézki itt türelem kell minden hez
  • Kaziking
    #1294
    a 2. kérdésedre, claim után távolodj el jó messzire, de legjobb ha átmész másik szektorba, akkor nem köröznek a muslincáid :). Első kérdésedre passzolok.
  • AnuluBamba
    #1293
    Lenne két kérdésem

    - találkoztatok már olyan összefoglalóval, amelyik tartalmazza a térkép módban a hajók státusz jeleinek a magyarázatát?
    Egész pontosan térkép - Property Owned fül - itt láthatóak a saját állomások és űrhajók - Az űrhajónál látható a típus piktogramja, utána a Neve, zárójelben az "alvázszáma" :) , utána a szektor, amelyikben található, és ezek után van egy vagy két újabb piktogram, ami azt mutatja, hogy éppen mit csinál (pl.: homokóra/két körre lefelé mutató nyíl vagyis várakozik/landolva ) - na ezeknek keresném az összefoglalóját - valóban hasznosak, pláne ha valamelyik pilótám önállósítja magát - szokták :( - tudom, hogy a Behavior beállítás miatt cselekednek baromságokat néha........

    - a másik kérdés a Claim parancs kiadása utáni történések..... nektek is csak kőrőz a pod vagy "fél órán" keresztül - az addig OK, hogy Recruit bénázik, de ha az én hajóm 300 méterre van a célhajótól, akkor a pod mi a túróért köröz egy közel 2 km sugarú körön folyamatosan, az egyik gyagya addig körözött, amíg végül egy arra kószáló másik kalóz annak rendje és módja szerint le nem szedte a podjával együtt........... Volt olyan foglalásom, hogy kíváncsiságból már három podom keringett nagy lelkesen a hajó körül, mint muslincák a mustos pohárnál, mire nagy nehezen a harmadikként indított pod leszállt rá, elfoglalta, sunyiba lerobbantott róla minden hasznosat, majd elküldtem leszállni a rombolómra - természetesen a maradék két muslinca, keringett tovább, hajó sikeresen landolt a rombolón, majd nagysokára a két muslinca is bedokkolt az elfoglalt vadászra, és be is sorolódtak mint Marine-ok - simán hozták az újabb 6-8 ősz hajszálamat, a mostaniak mellé...............
  • AnuluBamba
    #1292
    Szia
    A Shift + D menüjénél ha egyszer rákattintasz a kívánt járművedre, akkor felhozza a lift, ha kétszer rákattintasz, akkor egyből bekerülsz a pilótafülkébe - állomás esetén azonnal ki is tudsz repülni - gondolom valami oldal ajtón - hordozó esetében csak bekerülsz, de meg kell várnod, amíg felhoz a lift - legalábbis én ezt tapasztaltam
  • kisiku
    #1291
    Igen. A hajóknak és az állomásoknak van egy ú.n. "Internal Storage"-e, ahová szereti elrejteni a hajónkat. Ez tulajdonképpen egy garázs, illetve hangár. Innen úgy tudod előhozni, hogy vagy parancsot adsz a térképen keresztül a hajódnak, hogy Fly to... hajó menüből kiválaszt, térképen jobb klikk. Vagy ha állomáson dokkolsz, akkor Shift+D, hajó kiválaszt, várakozás, míg előhozza és beszállás.
  • mumoka 2012
    #1290
    hát én ezel meg nem foglalkoztam mert nem látom átt a menuket sajnos csak felveszem es kész nekem i3 as van 6g ram es gtx 650 megy a játék de rengeteget osze omlik a grafika de az alt tab ra is behujul es a hajot mikor meg vetem nem a hangarba kerul hanem alura és nem tudok vele csinálni semmitse 1.50 van rajta de pokoli sok a hiba a játék ba egyelöre
  • kisiku
    #1289
    Nincs mit, egy csomó dolog annyira el van dugva a játékban, hogy egy óráig kell keresni. Meg egy csomó másik dolog tök hülyén van megcsinálva. Régen, ha azt akartam hogy legyen személyzete az űrállomásnak, akkor felvettem és megmondtam neki, hogy most itt dolgozol. Ja és külön szakmájuk volt.
    Most itt lehet bárki, a pilóta is lehet gyárigazgató, de csak úgy, hogy először a hajódon van valahogy, amivel már bedokkoltál, majd ott eldugott menükön keresztül eléred, hogy beszélhess vele és úgy kirakod újabb menükön keresztül...
    Olyan egyszerű volt a Rebirth-ben.
  • mumoka 2012
    #1288
    van dolog ami nem világos sok video ba van hogy a hajo foglalást hajobol csinálják nálam ez nemegy csak ha kiszálok a hajom bol ez remélem nem a mod csinálja a masik a rebirt be volt 1 opcio hogy be targeted az ellenséget és fel tutad veni a sebeségét automatán ez ebbe a játékba van e mert nem találom pedig jo lenne mert egérel ezt szörnyü csinálni a navigáciot kergetés közbe


    kisiku köszi segitség Settings-->Game Settings-->UI Scale erre mert öreg vakhangya létemre én is alig látok már és ezt hiányoltam.
  • Zombye Reloaded
    #1287
    No erre mingyárt rá is nézek thx. Elolvasom én nem gond, de a hangos infó azért lényegesen kényelmesebb volt nekem. :)

    De ha kellő képpen nagyítható a szöveg, akkor nincs gond.
  • kisiku
    #1286
    Igazad van, de a szövegméreten legalább lehet állítani.
    Settings-->Game Settings-->UI Scale
  • Zombye Reloaded
    #1285
    Nyílván a látássérülésem okán, de engem nagyon zavar, hogy az enciklopédia, meg úgy általában az infó ablakok nem mongyák fel "computernéni" hangon az információt, amit eddig minden x részben megtett.

    Elég macera olvasgatni az információkat, főleg ilyen hangyabetűkkel. Nekem legalább is.

  • kisiku
    #1284
    Nekem tudod mi a bajom a rakétákkal? Miért nem jelenik meg a szokásos "Lock" kereszt? Honnan tudom, hogy lőhetek-e?
    Írja, az Enciklopédia, hogy 10 km-es hatótáv...most akkor már 10 km-ről indíthatom vagy 10 km-en keresztül fogja üldözni a célpontot?

    Direkt vettem egy ilyen Minotaur-t, hogy kipróbáljam a torpedózást,stb-t, de fingom nincs, hogy a követő rakétáknál miért nincs "ráállás" ? Ja és nem a dumbfire löveget használom, hanem a tracking-ot. Ha pedig turret-nek rakom be a rakétakilövőt, akkor úgy ellövöldözi a hajó, mint a sicc.

    Látom nincs megoldás a gazdaságra, kezd teljesen beállni nálam. Jó, a pénz már nem számít egy ideje, csak hát a játék...
    A Xenonokat visszavertem a Teladikkal közösen a francba Ianamus Zura-nál és a Paranidokkal is Holy Vision-nél, úgyhogy lassan építhetek egy erődöt oda. CV-t még mindig nem vettem, mert 50 ezerért ócóbb, mint 10+ milláért venni.
    Viszont termelek már füvet nagyban.
  • Jóózsf István #1283
    Dohányzásról könnyebb leszokni, mint az xml szerkesztésről! Csodálom is, hogy nem nyúltam MÉG bele!
    A Borz sokkal több és többrétű rakétákat tudott magávalvinni... Ha mást nem, ezt biztos elbabrálom, de egyelőre türtőztetem magam!

    Várom én is a 2.0-át, vagy az odavezető bétákat, mert egyelőre semmi kedvem vacakolni vele...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2019.01.01. 16:50:12
  • Zombye Reloaded
    #1282
    BUJJÉK mindenkinek.

  • TokraFan
    #1281
    BÚÉK mindenkinek!

    Nekem a GUI-t szokni kell, nagyon más mint az X3-nál volt és néhol nem igazán átlátható.
    Bár eddig még alig játszottam, lehet csak ezért érzem így. (A nagy családnak is vannak hátrányai, az egész ünnepek alatt lefoglaltak a programok).
  • dimre
    #1280
    Üdv! Mindenkinek BUÉK!
    Látom megy az orális játék , sokáig vissza tudtam magam fogni, hogy ne olvassak bele a topikba, de kíváncsiságom győzött.
    Úgy érzem jól tettem, hogy (pillanatnyilag) nem tettem magamévá a játékot. A Rebirth-nél mire végig szenvedtük, és kikalapálták meguntuk a játékot, most megvárom a fajsúlyos kalapácsütéseket, és csak utána fogok belevágni, nem bánom ha beletelik pár hónapba. Tudom nincs olyan szar állapotban mint elődje a megjelenéskor, de ahogy olvastam a kommenteket, van bibi rendesen, azért a virágbolti verzióba belekukkantottam, a látvánnyal mint eddig is nem volt baj, gyönyörű, mindig a francos játékmenetben vannak a bökkenők.
    Nem kívánok jó szenvedést, inkább Istvánnak jó XML szerkesztést, úgyis imádja.
  • mumoka 2012
    #1279
    köszi azt tudom de nekem 1 mod so indul el már vagy 20 féle képen probáltam se a c:\Users\mano1b\Documents\Egosoft\X4\1638\
    c:\Users\mano1b\Documents\Egosoft\X4\extensions\ <<-- elindul játék de a mod nem
    e:\GOG Games\X4 Foundations\extensions\<--- itt else indul a játék és nincs ötletem mit csináljak
  • kisiku
    #1278
    Jó reggelt és BUÉK!

    No, visszaolvasván, látom mindenkinél ugyanazok a bugok jönnek elő. Nálam is van hogy lefagy az irányítás, ilyenkor kilépek a menübe majd vissza. Ha ez sem, akkor alt+tab és vissza...

    Gunslinger: nincs valami mod, ami felpörgeti a gazdaságot? Mert nálam már csak a Smartchip, a Soja Husk és a Spaceweed, ami kell. Ezért építettem most egy Űrfű farmot. Megint jöhet az xml szerkesztés, ugyanaz ,mint a Rebirth-ben volt.
  • Gunslinger
    #1277
    BÚÉK!

    Itt tuti van: Traders sell modification parts
    :)
  • mumoka 2012
    #1276
    joreggelt

    Boldog Újévet kivánok mindenkinek

    lenne 1 kérdésem ezeket hol és kik nél találom Engine Fuel Injector, Extended Fuel Container Weapon Chamber mert faulty logic és a masik faulty ba 2 napja lövöm a 2 álomas körul az npc és az nem esik 1 sem


  • Jóózsf István #1275
    Jah. Boldogot!
  • AnuluBamba
    #1274
    OFF
    Szeretnék egy valóban Boldog és Békés Újévet kívánni mindannyiótoknak a földi időszámítást figyelembe véve! :)
    ON
  • Gunslinger
    #1273
    Ilyet nekem is szokott produkálni ez a szutyok, át kell váltani shift+space-el a free flight-ra, aztán vissza, az általában megoldja. Pár napja ennél bosszantóbb bugba botlottam, nem engedett be a fő hajóm pilótafülkéjébe. Akárhova teleportáltam, mikor visszatértem nem nyitotta ki az ajtót, ott álltam a teleportáló szobában, azt is próbáltam, hogy kimentem egy űrsétára és vissza, de semmi, vissza kellett töltenem egy jó fél órával korábbi állást, mert pont akkor akartam menteni, mikor ezt produkálta.
  • Amaro
    #1272
    Elszállt a fegyverrendszer, célozni se lehet... csata közben jött elő, és az utána készült mentéssel vissza is jön. Hököm tele a bugos játékával, megvárom a 2.0-t, addig jegelve.
  • Gunslinger
    #1271
    Tegnap aztán rájöttem, hogy benéztem, mert a 2.2-ből már a balanced verzió volt fent, azért tűnt el a 4 Behemoth löveg elölről meg a tornyok vele, a 3.0 Battleship verzióban megvannak, brutálisabb, mint előtte. Carriernek írja a játék, de nem igazi carrier, mivel nincs M-es dockja és S-ből is csak kettő van, az Arawn az igazi hordozó. Jobb lett volna, ha a Taranis L méretű inkább a jobb hajtóművek miatt, most egy év mire megfordul...
  • Amaro
    #1270
    Egyetértek, X3 esetében is XTC-XRM körül kezdett élni a játék, majd Litcube, Mayhem körül teljesedett ki. Az X4 alapjai jók, a modderek és az idő majd megoldják a többit. Addig marad a várakozás.
  • TokraFan
    #1269
    Ha jobban belegondolok, a korábbi részeket is a modderek csinálták meg rendesen, különösen az X3 szériát. Ebben az X4-ben viszont körökkel nagyobb potenciál van, ha ezt kihasználják a modderek, akkor ez a legjobb rész lesz az összes közül. Más kérdés, hogy ezt is ki kell várni, ami még éveket jelent.
  • kisiku
    #1268
    Gunslinger már megválaszolta, valóban így van. Az a baj, hogy nem fogad M-es hajót viszont ugyanúgy néz ki, mint a Rebirth-ben, csak valahogy nagyobb.
    Én csak azért próbálom ki, mert elég silány a választék a hajókból, főleg ami a nagyokat illeti.
    Van 3 faj, 3 romboló, 3 carrier. Ennyi. Szerintem szép lassan át fogják rakni az előző részből az összeset,
  • Caliph
    #1267
    nem is értem,a xenon hajók változatlanok,még a vadászok is,de a többit át kellett variálni,miért nem maradtak a régi dizájnnál(mert a mod szerint igény van rá,még ez a felszerelgetős téma sem jön be,simán jó volt ha a hajógyárnál megadod miből mennyi és mi legyen rajta,és a gyár úgy gyártja le,most rá kell legózni,de ez is az én bajom :D ),és inkább bugot javítottak volna vagy rendesen megcsinálták volna :D én most hanyagolom,egy év múlva ránézek amint jön egy dlc,a rebirthet is a home of lightnál vettem elő újra :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.30. 20:51:08
  • Gunslinger
    #1266
    Hoppá , most nézem, hogy a 3.0-ban már van Arawn is! Na ezt majd megnézem.
  • Gunslinger
    #1265
    Taranisból kétféle van, és folyamatosan balanceolják, gyakorlatilag pár naponta jön ki belőle új verzió, én anno a battleship verziót próbáltam ki 1.5 verziótól, valami 40+ ágyú volt a tornyokon meg elől 4 behemot löveg, de ezeket azóta leszedték a 2.1-2.2 verzió környékén és a lövegtornyokat is megfelezték, mert cheat volt az egész vas, azóta nem próbáltam, most ha jól látom már 3.0 verziónál jár. A sebességéhez nem nyúltak talán, nekem 196-al ment, mondjuk rémesen manőverezik, mert XL...
  • Jóózsf István #1264
    Örömmel veszem tudomásul, hogy butulásom újabb szintre lépett!
    Azt a szokást vettem fel, hogy megírom a bejegyzést, de nem nyomok a küldésre, mert hátha valamit hozzáteszek. Majd ezt elfelejtvén simán bezárom a böngészőt... Sose öregedjetek meg!
    Jó hogy feljött ez a transzporter téma, mert már arra is azt hittem, hogy megőrültem! (Rémlett, hogy BÁRHOVA tudtam transzportálni!)

    Szóval: Flak. Igen arra gondoltam!

    Viku! Tudnál számokat szolgáltatni arról a tarhonyáról? Milyen gyors? Hány puskája van? etc...
  • AnuluBamba
    #1263
    Én is erre a következtetésre jutottam.. most minden kiemelt űrállomásra beparkolok egy kici-ócó Scout-tal, és arra teleportálok szükség esetén. De ha belegondolok.. maga a teleportálás létjogosultsága is megkérdőjelezhető :) pölö, mé köll nekem fél galaxison átcígölnöm az árumat egy Transporter-el, amikor egy laza mozdulattal oda is teleportálhatnám... stb.. stb.. :)
  • tom36
    #1262
    Üdv all
    egy olyan kérdésem lenne hogy az inventoriban lévő cuccokat (amik craft-oláshoz kellenek meg a többit) le lehet e rakni valahol megőrzésre ?
    mer elég zavaró, hogy van néhány viszonylag "ritka" eszköz (illegális) nálam amik még nem tudom mikre lessznek jók, eladni nem akarom és kidobni sem szeretném amikor rajtakapnak, de így viszont sok frakciónál problémát okozhatnak.
    van erre valami megoldás ? (nemrég kezdtem a játékot, de ez eléggé zavaró)
  • Caliph
    #1261
    így kell működnie. egy korábbi patchnél még ment mindehova,mostmár csak saját tulajdonra
  • AnuluBamba
    #1260
    Sziasztok
    A Boronesz-em kifejlesztette a teleportálást a maximumra. Elvileg szabadon tudnék teleportálni bárhova, de csak a saját hajóimra engedne jelenleg a program. Mitől függ a teleportálás? Olyan állomásra sem enged, amelyik mellé még szatellitet is raktam. Van valakinek tapasztalata?
  • sznek1975
    #1259
    Köszi szépen
  • SaGa
    #1258
    Vedd meg a gog-on, akkor letölthetsz egy teljes verziót, és akkor telepíted, amikor akarod. Ha DVD-n akarod tartani, kiírhatod arra is.
  • sznek1975
    #1257
    Elképzelhető hogy a játék majd megjelenik dvd fizikai verzióban? szutyok steam a halálom.