X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A beidegződések - bevésődések is lassan - l a s s s s s s s s s s a a a a n kikopnak. Nem érzem magam veszélyben.
A sóvárgás annak függvényében csillapszik, hogy hány évig dohányoztál. Én szerencsés vagyok, mert 3 év után döntöttem el barátommal, hogy lerakjuk, s így egész könnyen ment.
Barátomnak nehezebben ment, mert már 15 éves kora óta tolja, de neki is sikerült.
Ha egy jó dolog van az egészben, az az, hogy lehet érezni akár háromszoros intenzitással az illatokat. Persze ahhoz értékelni is tudni kell azt. Én imádom a nyár esti zöld illatát, az ősz harapós elhulló feromonját, vagy a tél füstös, havas, csendes áradatát.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha volt gondolatom, hogy de jó lenne rágyújtani (főleg pálesz és kávé mellé), de ki lehet bírni.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Egyik single player játék sem tudja azt reprodukálni.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Pont nem sokkal a megjelenés előtt? 😊
Egyébként pedig részvétem és kitartás! (Tudom mit élsz át!)
"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden
Alig várod már, hogy a milliónyi sor közül valamelyiket átszerkeszthesd. <#vigyor>#vigyor>
Mondjuk ezt csak irigységből írtam, nekem sajnos december közepéig nem lesz időm szerkeszteni a játékot.
Utoljára szerkesztette: dimre, 2018.11.18. 20:46:50
X universe Home, sweet home
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
"Továbbá űrállomások - az X2-ben szintén megvolt az a személyes szféra, hogy megközelítettél egy űrállomást, és az hirtelen hatalmasnak tűnt. Átmentél a kapuján és bekerültél az állomás terébe
Na ez az, amit én is nagyon hiányolok. A mai játékokban egyáltalán nincs meg az érzés, hogy "reálisan" megérkezek és dokkolok. Csak repülj oda akárhogy, tolatgass össze-vissza és kész. Nincs monumantális jellege az egésznek. Teljesen irreal. Most bízom abban a videók alapján, hogy rendesen lehet majd dokkolni, szerencsére úgy tűnik, ezt az ikonos hülyeséget kivették az XR-ből. A dokkolást az Rebirth pont nem orvosolta, csak rontott még rajta egy sort.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.17. 01:00:17
Ezt furcsállom én is.
Általában elővásárlásnál a normál verziós játékokhoz is szoktak adni valami pluszt. Az extra verziókhoz meg mondjuk ingyenes dlc frissítéseket.
De itt semmi ilyet nem látok. Csak a festést.
Warning! Cargo bay open, shields are down!
Csak kulso nezet volt amennyire tudom, ez nekem total hazavagta az egesz elmenyt. Nem is ertem, hogy lephettek ezt meg...
Nem akarok hülyeséget írni, szóval előre jelzem, hogy magamból kiindulva jellemzem a játékokat most.
Talán úgy jellemezhető leginkább az X2 érzésre az X3-mal szemben, hogy minden arányosnak és monumentálisnak tűnik. Az X3-nak volt egy érdekes sajátossága - bármely hajót irányítottad, legyen az M5 vagy M1, nehezen volt értelmezhető a különbség. Ha szembe jött veled egy Discoverer, abból te legtöbb esetben csak annyit érzékeltél, hogy a GUI mutatta a Discoverer körül a keretet. Ha 1km-en belül járt, még látszott is, viszont picike volt és nagyon könnyen kicsúszott a képernyőről. Gondolom ez így "valósághű".
X2-ben ezzel ellentétben minden nagynak és személyesnek tűnt. Emlékszem, még mikor a Simulator opciót próbálgattam az elején adott volt a Novád, és rengeteg Xenon hajót küldött ellened a játék. És a dogfight ott úgy volt érzékelhető, mintha egyenesen a Star Wars egy részéből vágták volna ki: a kis hajók 500 méteren belül üldözték egymást és meg kellett küzdeni azért, hogy el is találd a célt, nem úgy, mint az X3-ban, hol elsuhant a hajó és te utána lőttél japán árkád módra milliónyi lövedék spam-et, remélve, hogy az egyik erősebb lövedékbe belefordul az NPC. Persze ez általánosítás, de túlnyomórészt ez érzékelhető az X3-ban.
Továbbá űrállomások - az X2-ben szintén megvolt az a személyes szféra, hogy megközelítettél egy űrállomást, és az hirtelen hatalmasnak tűnt. Átmentél a kapuján és bekerültél az állomás terébe (mely minden állomástípusnál máshogy volt kialakítva), ahol meg kellett keresned a dokkoló platformot. X3-ban ugye túlnyomórészt a kar rendszert használták az állomások, nagyobb állomás esetében pedig volt egyetlen valós dokk, mely túl szűknek tűnt.
Ám. Ezeket, amiket leírtam az X-Rebirth játék már "orvosolta", tehát az X2 atmoszféra már adott. Tehát amit Bernd mondott, az az X-Rebirth féle játékmenet az X3 jó tulajdonságaival karöltve lehet.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Magyarán; Csak a gyűjtőire jön 5 ajró pluszba! Nem túl nagy üzlet...
Valahogy mintha a statisztikai adatokkal is szűkebben bánna mint elődei. X3-ban sokkal egyértelműbb volt, hogy egy gyár miért nem termel. Persze sokat segített, hogy dedikált hajókkal dolgoztak. Még most sem értem, hogy: Ha van öt gyáram, (ebből három Devríben!) ami termel scanning array-t mégsincs sosem elegendő a Cantheran hajógyárban!
X2. Hááát. Az a helyzet, hogy én azzal kezdtem az X pályafutásomat, nem is olyan nagyon régen (Már kint volt az X3 TC is) de nem jutottam messzire vele. Kicsit túl bonyolultnak tartottam, aztán ránéztem a TC-re és persze a fejlettebbsége meggyőzött. Aztán azt is megszoktam, hogy ezek a játékok ilyenek mechanikailag. ez a varázsuk. Így nekem az a mondat, hogy az X2-höz hasonlítható, nem sokat mond.
Két hét! ("két hétig. Kééét hééoáítig. kéoát héáoétioáég"😉
Csak az a gond, hogy ízlések és pofonok alapján mindenkinek más az ízlése.
Én például eleinte nehezen (sőt, még most is) nehezen azonosultam Rebirth-el, de nem azért, mert nem találták el benne a hangulatot. Talán nekem a legnagyobb problémám vele a kezelőfelület felesleges átalakítása volt. Majdnem minden máshogy működött Rebirth-ben, mint az X3-ban. Néhány dolgot pedig extra idegesítővé varázsoltak a UI által: kis sarokmonitor animációval (eleinte), kötelező kurzor használat a legtöbb menüben, illetve a nehezen értelmezhető átalakított működése a játéknak, melyhez rösteltek készíteni oktatói anyagot, sajnos.
És nem akarom előhozni, hogy bezzeg az én időmben, de sajnos valóban úgy van, hogy bezzeg az X2-ben sikerült összeütniük egy olyan tutorialt, amely a bonyolult dolgok alapjait is takarta.
-
Bernd szerint az X4 leginkább az X2-höz hasonlítható jelenleg. Gondolom ezt inkább a játék általános atmoszférájára gondolta, de szvsz az a jobbik irány.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.16. 00:56:00
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Csak ennyit akartam egyelőre. Végigolvasom az írásaitokat, aztán csatlakozom.
Én szeretek játszani, számomra ez örömet okoz és nem is áll szándékomban lemondani róla. Soha.
Akik ismernek elfogadják, a többiekkel meg nem muszáj találkoznom.
De, ha nem hagynak, akkor Mamba Raider-rel megyek nekik <#action>#action>
A megjelenés utáni ár vajon mennyi lesz?
Steam-en most 50 euró elővásárolva, viszont erre nem látok semmi extrát, ami az elővásárlásért járna.
A hajó festések meg annyira nem vonzanak, hogy annyival többet adjak érte.
Warning! Cargo bay open, shields are down!
Ez a játék vonzza a "felnőtt" embereket! Már ő is csúcstartó lenne ebben a fórumban. Ilyenkor az jut eszembe, hogy amikor őszinteségi rohamom van, akkor nyíltan (szemlesütve) vállalom "idegenek" előtt, hogy szoktam efféle játékokkal játszani. De egyre inkább azt érzem: Ez természetes! <#awink>#awink>
Itt egy nagy kérdés lóg a levegőben: Mennyire kanyarodtak vissza az X3-hoz és/vagy mennyire újítottak. Hiszen a Ribörsz kész lett (!!!) Tulajdonképp, "csak" át kellett berhelni vulkánra. Meg amit még nem tudunk... De már csak 15!
Bár azt hozzá kell tenni, hogy elég szorosan a Rebirth-ön és a Rebirth VR-on alapul a játék majd, szóval mégiscsak elég hamar elkezdődtek azok a fejlesztések. Tavaly is már azzal dicsekedtek a második stream során Berndék, hogy a játék már funkcionálisan játszható, csak a simítások vannak hátra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Más: Gondoltuk volna, hogy három éve Foglalkoznak az Alapokkal?!?
2006. májusában volt teljes játékként mellékelve az X2 The Threat a Gamestar magazinban, ott ismerkedtem meg a szériával és azóta játszom vele aktívan. Akkor 14 éves voltam.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.13. 16:40:55
I am now 83 Years old.
I started playing the X Series in Year 2004. Wow! What an exciting time over the years playing such a vast and diverse game. I have been helped by many
excellent Forum Players who willingly give their time and skills to help others.
Really looking forward to X4 Foundations.
Cheers - Watch your six."
Eddig ez a rekord. Vajon mennyi lehet a másik vége?
Rengeteg jager és kőbányai sör adja a hangulatot November végéig.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Azta rohadt, nem gondoltam volna hogy a gin kólával iható...és mindez 30 fokban.
Bocs, még pár nap és otthon vagyok.
Alig várom hogy hazaérjek.
Bocs, off topic+ berúgás. Phew...
Nem ertek hozza, de nem lehet, hogy Eliteben hiaba lenne naftad boven, ha az FSD-t csak X tavolsagu "szomszedba" tud ugrani. Amely szomszed ugyebar lehet 7 fenyevre es lehet 60-ra is, feleszereltsegtol es rakomanytol fuggoen (es akkor a neutron csillagos torpedo effektet nem is szamoltuk). Minel jobb az FSD, minel tobb a tuning (esetleg minel kisebb az ossztomege a hajodnak), annal tavolabbi szomszedba ugrasz, uzemanyag mennyisegtol fuggetlenul. Ugorhatsz te egybol az 5 rendszerre levo celpontra egy konnyu hajoval es jobb FSD-vel, ahogy elerhetsz oda 5 ugrassal is egy nehez hajoval es gyenge FSD-vel.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Mindegy egyébként, ez a legkevésbé fontos a játékban. Highway ide vagy oda, ha a játék egyébként jó lesz és folytatja az X3 irányt, akkor az is meg fog békélni ezzel, akinek egyébként nem a szíve csücske.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.09. 22:22:12
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Ez egy szimpla tech korlát, a játékmotor csillagrendszereket tölt be egyesével, tehát ugrás nélkül azért nem járható át, mert az ugrás alatt tölti be a másik rendszert. Elite ott van elrontva, hogy csak szomszédos rendszerekbe ugorhatok egyesével, aminek semmi értelme, ha a hajó egyébként rendelkezik elegendő üzemanyaggal mondjuk 5 rendszernyi távolságra. Az is irreális, hogy akkor miért kell közben megállnom másik 4 rendszerben? Mindezt ráadásul kézzel, még egy autopilot sincs. Ennél az X3 is okosabb volt már.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.09. 17:22:10
X universe Home, sweet home
Ennyi erővel legyen P2P hajtómű a hajón és ugorjunk egy szempillantás alatt a célpontra. Sokkal több idő jutna a játékra és kevesebb az üres, de remélhetőleg látványos közlekedésre.
EVE-Online-ban szintén kapuk vannak. Sőt, ott egyáltalán nem tudsz eljutni egy általad kiválasztott üres térbe, mert csak jelekre lehet ugrani. Ha eléggé lemeríted a kapacitort, akkor nem ugrasz teljes távot, így eljuthatsz a köztes térbe, de amúgy igencsak lassan (bár AB-vel lehet 1000 fölött is menni, csak kérdés meddig).
Elite-ben sem tudsz átmenni SC-ben egyik rendszerből a másikba. Hiába van csak 4 fényévre mondjuk. Ugrani muszáj.
És van olyan állomás is, amihez másfél óra az út (Hutton Orbital). L-es hajóval nem is tudsz dokkolni rajta.
Mondjuk az tény és való, hogy mehetnének sokkal gyorsabban is a hajók, de valószínű játékmechanikai akadályai vannak.
Space Engineers-ben a max sebesség 100 m/s. Fixen ki lehet számolni, hogy mennyi idő, míg elhagyja az ember a bolygót, aminek 40 km-es a gravitációs határa a felszíntől.
Bár vannak modok, melyekkel lehet gyorsítani, de 1000 fölött már nem viseli jól a motor.
Warning! Cargo bay open, shields are down!
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
Ezek már olyan mértek, sebességek hogy fel nem fogható szinte. Játszani meg nem lehet vele.
Vakartam már a fejem, hogy honnan vették ezeket a számokat a játék készítői, és ez nem csak az X-.ekre igaz. A játékok 99% -ban jelen van ez a torzulás. Egy gólyóvihar fps-nél érthető a csalás, mert ott le kell modellezni a terepet. Még a számítástechnika sem tart ott, hogy 1:1-ben lehessen gondolkodni. De "nálunk" azért lehetne kicsit bátrabban dobálózni az értékekkel!
Értem az okfejtésedet Tokrafan, és ha beleélem magam igazad is van, de kicsit túl szigorú vagy a játékkal szemben. Pares válaszában van legkézenfekvőbb megoldás.
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.11.08. 05:59:48
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
...
Sokal életszerűbb egy fiktív hajtómű megléte, ami képessé teszi a járművet arra, hogy _bárhonnan_, bárhova eljuttasa a térben, maximum a hatótáv lehet kérdéses."
Minden annyira életszerű, amennyire az aktuális univerzum engedi. Az egyik legegyszerűbb, játékon belüli magyarázat, hogy túl költséges/bonyolult/lehetetlen lenne minden egyes hajóba olyan hajtóművet tenni, ami relativisztikus sebességekre gyorsítja, így egyszerűbb kiépíteni utakat, amiket mindenki használhat. Nagyobb távolságokra meg ott a kapuk. A földiek is, akiknek a legfejlettebb a technológiájuk, és több száz éves izolációban éltek az Argonoktól, gyorsítókat telepítettek a Naprendszerbe a Merkúrtól egészen az Oort-felhőig. Azt kár feszegetni, hogy bárminek az X univerzumban mennyi realitása van, mert ízekre lehetne szedni az egész játékot. Az miért nem zavar, hogy a hajók végsebességei még a szuperszonikus sebességeket sem érik el? Egyáltalán hogyan közlekedtek a bolygók között, amikor még csak a kapukat használták? Közlekedtek egyáltalán? Szóval inkább hagyjuk.
Az Elite pedig egészen más játék, mint az X, lore és technológia szinten is.
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB