X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Akárcsak az AI csalás, ezek is jellemzőek. Az AI gép pl lelőtt pajzsnál és lövés közben is képes Travel módra kapcsolni, Te nem tudod ezt megtenni. Csata előtt, ha az AI-nak nincs esélye sem, akkor a tulajdonodban álló hajódnak leveszi a pajzsát nullára, ott az orrod előtt, hogy legalább meg tudja sebezni.
Az AI rakéta mindig nagyobbat sebez, mint amit te lősz ki rá. Az AI űrhajók mindig képesek hirtelen manőverre, te még a legdrágább thruster-rel sem.
István, én is filózok, hogy vegyek-e CV-t, mert amíg a ribörszben minden állomáshoz kellett, itt gyakorlatilag 50 ezerért lehet felbérelni, másra meg nem kell. De kétségtelen hogy szeretnék venni egyet.
Visszatérve korábbi hozzászólásodra a műholdas lefedésre. Én már több ilyet csináltam, tényleg nem térben kell gondolkodni, elég, ha a gömb területén elhelyezed. Ja és kapásból az Advanced-et kell lerakni a lefedettség miatt. Nálam a simát a Paranid pl el sem fogadja, úgyhogy majd megyek vissza és összeszedem.
Az a HQ-d? Eléggé...hmm...szóval szokták mondani, hogy az a zseni, aki átlát a káoszon <#nyes>#nyes> .Elég durván néz ki. Az enyém még kisebb és rendezett, igaz én csak olyat gyártok, amire kereslet van.
Majd meséld már el légyszi' hogy mit nyersz egy saját CV-vel, meg hogy mik a tapasztalataid.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.24. 09:23:29
Térkép, mint kezelőfelület valóban nem rossz találmány, de nagyon könnyű vele hibás-téves utasítást adni. Főleg olyan helyzetben, amikor akadozik a játék. Pöllő SETA-zás közben. Bontottam már így le gyárelemet, küldtem hajót oda, ahova nem akartam, azt amelyiket nem akartam. Ezek nem egyedi esetek. Rendszeresen eljátszom.
Csinálgattam háborús - kereskedelmi küldetéseket. Viszonylag jól működnek... SZPOJLER: a műhold lefedéses küldetéseknél egy gömböt jelöl ki. Ami ugye térbeli elem. ESZETEKBE NE JUSSON térben gondolkodni. Csak a felülről nézett (térképnézeti) alapterületet kell lefedni!
A többihez ennyi ész sem kell.
Megvettem a CV-t És be is festettem ünnepszínűre! Venture hozomány.
ez meg a szörmedvényem! <#bee1>#bee1>
És még egy kérdés: ki lehet valahogy kapcsolni ezt az állomás részeket egy pillanatra "beszínező" marhaságot? Annyira idegesít. Egyébként csodásan fut most, max grafikán is.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.12.24. 04:29:05
Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.12.24. 01:42:13
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Ego fórumon amúgy utána olvastam, 1.3-al szétcseszték az Argon vs. Xenon plotot, full bugos és azóta sem javították meg, úgy tűnik még nagyon korán kezdtem az X4-nek. Lehet kipróbálom a cheat modot, szórakozok vele egy pár órát, aztán majd fél év múlva újra előveszem.
Reput legkönnyebben a "Díszforgalomból" kiszedett kriminális konzumer járgányokkal lehet növelni!
20. szint után veheted a nagyvasakat, de el kell menni a kitüntetésért a polgármesterhez! Ahogy Elmo is említi!
Közben belefutottam egy újabb hibába, amit eddig csak kisebbnek gondoltam... Építettem egy új komplexet és elsőre emberi és paranid szállásokat mellékeltem. Nade! Egyik nációt sem hajlandó etetni a gazdasági igazgató! A hákúnál először Gyíklakot építettem és őket megetette rendesen, csak az utánuk következő emberi és paranid bagázst hagyta éhezni... Így bebizonyosodott, hogy nem apró félreértésről van szó!
Az Argon vs. Xenon belépő küldetését csináltam csak meg eddig, kiküldtek egy Xenon M-hez, ami totál egy helyben állt, nem lőtt vissza, nem mozdult (biztos bug), le kellett lőni, aztán gratuláltak és megnyílt egy csomó küldi, de azokat még nem csináltam meg. Amúgy ez egy visszatérő bugnak tűnik, csomószor akadok össze olyan Xenon és Kha'ak vadászokkal, amik egyszerűen nem lőnek vissza. Állok egy helyben és csak repkednek körülöttem. Direkt megvártam míg kijön egy pár folt a játékhoz a korábbi játékokból kiindulva, ezért szándékosan csak az 1.5 után csatlakoztam, de még így is bugtenger az egész. Mondjuk a Rebirth-nél klasszisokkal jobbnak tűnik még így is, ami szerintem a sorozat legalja volt.
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mi a leghatékonyabb módja annak, hogy felturbózzam a reputációmat az egyes feleknél, hogy tudjak katonai vasakat is venni. Elkezdtem mindenféle mini küldetéseket csinálni, nagy nehezen eljutottam odáig az Argonoknál, hogy már megnyílt valami Xenon és Holy order elleni plot, olvastam, hogy csak idővel fognak plotok megnyílni, nincs main story, mint a korábbi X-ekben, de ezek nem túl fantázia dúsak, tisztára űr fedex szimulátorban érzem magam. Na persze nem is kell mindig a galaxist megmentő hőst alakítani, de ez így eddig nagyon sovány, a repu meg alig emelkedik, most Argonoknál +19 Neutral-ban vagyok kb 4 óra játék után, baromi siralmas. Ötlet vélemény? Az építgetős, termelősdi nem hoz lázba egyelőre, Rebirthben marha gyengén volt ez kialakítva, félek tőle egyelőre, inkább kalandoznék, meg lődöznék, de alig van mire.
A másik. Mikor már az állomáson vagy fel kell vásárolni az összes "Needle" "Sedative" és "Bandage" cuccot. Irány a crafting pad, amennyi csak kijön belőle "First Aid Kit"-et kell gyártani utána eladni.
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
Sznek! Van. A fejlesztések - szoftvereknél hajónként lehet megvásárolni. Mint az X3-ban.
Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2018.12.23. 12:08:30
2; Szerintem ki van! (Remélem, mert ha nem, súlyosbodott a szenilitásom!)
3; Az okos csip nálam is duplán van. Az lesz a következő prodzsekt, hogy szerte a világban ilyen gyárakat fogok felhúzni. De azt már saját CV-vel!!!
4; Dank ezer sőn!
1. Állomáson úgy tudod elővenni az elrejtett hajót, hogy Shift+D és klikk a hajódon. Majd mondja, hogy wait és már be is szállhatsz, előhozza.
2. Azt meg ki tudod kapcsolni, engem is idegesít, az automata Collision Avoidance és Autoroll a Game settings-ben van.
3. Én ezért gyártok Smart Chipet és Scanning Arrayt, mert abból (is) van a legnagyobb hiány.
4. Az összes S és M hajó: össze teher és összes vadász. Trinity Sanctum VII-ben keresd az észak-nyugati részen (bal-felső)
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.23. 10:32:15
A ribörsz kiforrott, de nagyon más. Ez meg suta és nyers még, de sokkal inkább X mint a ribörsz! Ha birodalmat akarsz építeni, nyugodtan kezdd el. Ha más nem, gyakorlásnak jó lesz!
Olvasgatom a hozzászólásokat és nem tudok dönteni. Az utolsó X nekem az X3 Reunion volt (a postás csak úgy itt hagyta a postaláda tetején a némethonból megrendelt dobozt, még csak be se csöngetett, majd felrobbantam az idegtől, hogy mi van, ha lenyúlja valaki) a vége felé az XTM-mel és egy halom másik moddal (az elődeivel is minddel játszottam a maguk idején, megfogott a világ), amiket az itteni leírások alapján úgy tűnik az EGO nagyrészt beépített ebbe a verzióba.
Kérdésem: megvan a X Rebirth is a Home of Lighttal és a Teladi outposttal, de csak addig jutottam benne, hogy belőttem a controllert rajta. Szerintetek jobb lenne azt nyúznom a következő fél-egy évben, míg az X4 olyan stabil és játszható nem lesz, mint a korábbiak egy-két év után, vagy akkora a változás (kezelésben, játékmechanikában) a kettő között, hogy jobban járok, ha nem szokom meg a Rebirth-et, hanem egyből fejest ugrok ebbe? Van már annyira kiforrott, hogy érdemes meglepni magam vele karácsonyra, vagy egyelőre inkább idegesítő, mint szórakoztató? A plot a korábbi verziókban se hatott meg túlzottan, mindegyikben a saját kis birodalmamat építgettem, ezzel is azt tervezem.
Mit jelent az, hogy: "összes S és M hajó"??? A fajra jellemző hajók őrszem és élharcos változata? Vagy tényleg az ÖSSZES? (kétlem)
A kalózokhoz nem kell a raktérbe pakolni. Engem a hátizsákom miatt is megtalál mindegyik. Mondjuk van is benne érték!
Van "két" bosszantó dolog amire kíváncsi vagyok, hogy hogy éltek meg.
Az egyik; Hogy amikor leszálltok egy állomásra és az nem rendelkezik elegendő parkolóval, akkor elsüllyeszti a hajónkat. De erre nincs kulturált mód. hogy elővegyük... Legalábbis én nem jöttem rá.
A másik; Amikor közel kell menni egy adott állomáshoz, mert mondjuk szkennelni akarjuk a piros pöttyöt és egyszercsak úgydönt a játék, hogy "te annyira béna vagy, hogy át kell vegye a hajód felett az irányítást, hogy kikecmeregj a csávából" Na ilyenkor szokott az ideg szét.ni! Nagynehezen beférkőzök valami szűk helyre... a barom meg kihozza a hajót. Vagy csak akarja. Mindegy! Nem tudom mi késztette a fejlesztőket, hogy ezt beleírják, de nem köszönöm meg!
Ezt angolul harras-nak (bosszantás) hívják. Átmegyek, megvárom, míg rám másznak, belelövök egyikbe másikba, majd visszahúzódok a biztonságba egy rombolóm mögé vagy bedokkolok és várok, hogy átjöjjön. A kapu túlfelén ott vár a flottám...
"Ingyen" hajók recept: valami terméket töltsünk be egy vadászgépünkbe és körözzünk vele olyan szektorban, ahol sok a kalóz. Pl Bright Promise. Mindig meg fognak támadni, én meg mindig lelövöm őket, azaz kiugrasztom őket. 15 perc alatt 4 vadászgépet szereztem. Nem mintha nem lenne rá pénzem, de ami ingyen van, az jöhet.
Szép lassan megveszem az összes rombolót és csatahajót a játékban. Van egy új frakció, aminek van egy olyan Wharf-ja, ahol szinte az összes S és M hajó megkapható.
Egyébként egy Xenon K lelövéséért csak 200.000-et kapunk. Nem sok, de egy seggberúgásnál több. Ja meg egy "kösz" jár mellé.Sok mindenre rájöttem és sok sok pénzt kerestem már. Többek között használhatók a Laser Tower-ek. Végre! Nem is rosszak!
Pista, ha még mindig gondod van az űrállomásra telepíthető rakétákkal, akkor irány a Faction Representative és meg kell venni a "terveket" hozzá. Én Argonból az összeset megvettem. Arra kell készülni, hogy előszeretettel lövöldözi a turret úgyhogy sok kell. Most egy kisebb csatában a Phoenix-em ellőtt vagy 30-at 2-3 célpontra.
Apropó, nagyon jó a rombolók főfegyvere, mert 7 km a lőtáv és te is lőhetsz vele. Ja és k*va erős és tuningolható.
viszont nagyon hiányolon a hajo irányitasábol a 2 ik hajo patrol meg egyebeket mert sehol nem találok ijen menut és meg mindig nem tanulnak a pilotak meg a többi se pedig a hajok televanak veluk 1.50 es patch van pedig
a rebirt sokal kezelhetöbb volt ott simán kitudtam adni a hajoknak mit csináljon ami bent a hangarba van itt nem nagyon megy egyelöre
Van egy jótanácsom a nagyban építkezőknek.: Minden modul felhúzása után, érdemes rápillantani a logikai nézetre, mert hajlamos elbabrálni az előtte gondosan beállított árakat. Természetesen ez leginkább az összefüggő, tehát alkatrész termelő egységekre igaz. De ott kötelező jelleggel. Példa: Építesz egy bugylibicskagyárat a vasöntödédhez, amikor kész a bicskagyár, az öntöde vasérc beszerzési árát fel fogja húzni csutkára. Nálam ezt mindig megcsinálta. Mivel én mindent megtermelek, valamint bányászok, eszem ágában sincs pénzt adni érte!
Viku! A kalmárkodást meghagyom neked. Ez a komplexum f.ssa a zsét! Most ott tartok, hogy annyi hajót adok neki, amennyit nem szégyellek és akkor nem minimál áron megy el a motyó, hanem "maximumon"!
Kalandozás.: Mire eldöntöttem hogy kikapcsolom, már tele voltam "sárgákkal". Akkor maradjon. Megint sikerült pánikba esnem, hogy egyáltalán hogyan indítsam be...
Tulajdonképp amit eddig tapasztaltam, hogy egy bizonyos időre lefoglal egy hajónkat, amiről fogalmunk sincs mi történik vele.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valamilyen szűrő állítva eme fícsörre - sokkolnám a népet némi tintát nem tűrő logóval 😄
Bár azt kell mondjam, hogy valszeg erre a célra is fejlesztik az EgoCredit rendszert. Ahelyett, hogy saját szerkesztett logót küldj át, vásárolhatsz helyette előre elkészítettet.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.12.21. 22:47:42
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.12.21. 22:48:18
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Venture.: Már csak az a kérdés, hogy véletlenül választ célt, vagy van beleszólásunk?
Goyo már olyan modot is láttam ami a "modified" feliratot tünteni el <#wink>#wink> Kérdés hogy csak a feliratot vagy egy értéket állít át a játékban ami ezért felelős. Mindenesetre valóban az lenne a legtisztább hogy alapjátékból alapjátékba lehessen küldeni. Sajnos (ne legyen igazam) ahogy a moddereket megismertem az évek alatt amíg az X szériát játszottam, jobban ismerik a játékot a készítőknél, tehát nem lehetetlen hogy találnak erre is kiskaput, ha akarnak.
Nem vagyok rossz véleménnyel a multiplayer játékokról, de rengeteg negatív tapasztalatom van a csalókkal akik megkeserítik a "tisztán" játszó játékosokat. Ha egy erős adminisztrátori/moderátori csapat is áll a játék háta mögött akkor képesek rendet tartani.
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
Visitors from other universes can enter your universe (as long as you are logged in) and your mods will apply to the visitors. However, you cannot send ships on ventures from a modified game yourself, and nothing you do to visitor ships will be fed back to the person who sent them.
Kérdés hogy mivel nálad nincs fent a mod ezt hogy reagálja le a játék?
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
Star Citizen referal code: STAR-MVJ4-C46D can sign up to Star Citizen by using your Referral Code. They will earn 5,000 UEC which can be spent for weapons, ship components or decorations
Azt hiszem ez igencsak tönkretenné sokunk játékát.
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
Kicsit összezavarodtam, most akkor hogy is van ezekkel a wormhole-okkal?
A Boron "csaj?" azt mondja jelöljem meg, de azt olvastam, hogy a wormhole-ok változnak, nem permanens, random.
Vagy azok mindig ugyanott vannak és csak az hogy hova visznek el az a random?
Utoljára szerkesztette: Gilmoor, 2018.12.21. 08:49:04
Star Citizen referal code: STAR-MVJ4-C46D can sign up to Star Citizen by using your Referral Code. They will earn 5,000 UEC which can be spent for weapons, ship components or decorations