613
  • Seth
    #93
    Elvileg mindenkinek megvan a storage-ben a EF. 2. város alatt mit értesz? Gran Soren? Ott biztos hogy már meg kell lennie
  • sárkánylovag
    #92
    Nekem nem volt olyan Ethernal Ferrystone a kocsmába :) se a második városba. csak 3 kő volt, meg egy bohócsapka
    Lehet azt valami küldiből vetted ki és a meghalt embered miatt volt csaK A STOCK BAN
    Valamitől viszont lett 300.000 aranyam és nem tudom mitől, remélem nem adtam el valami küldetés tárgyat :)
    RC pontért viszont a DLC be érdemes menni ott rengeteget adtak, amig ki nem pusztulsz valami nagytól.
    Csak sajnos elévül ahogy léped a szinteket az embered meg nem...

    Merlin : Ha nem léptél be a MODba akkor csak 8 ból 2 effekt van bekapcsolva, ez volt default :)
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2016.01.19. 17:24:11
  • Tibbbor
    #91
    Tudtommal a Warrior mehet "egy szál" karddal, de az jó nagy...!
    Nem hiszem, hogy a Fighter(nekem is az van) letehetné a pajzsot, bár nem próbáltam. Mindenesetre idétlenül festenének az animációi...
  • Jaqen
    #90
    Olyat lehet, hogy pl Fighterrel egy szál karddal megyek? Nem jönnek be ezek a kardos-pajzsos dolgok, a strider viszont csak kést használhat elvileg.
  • Tibbbor
    #89
    A küldetések ill. irányítás, fontosabb infók megértéséhez talán elég az alapszint, az igazi hangulathoz viszont szerintem minimum közép kell. Sajnos én valahol a kettő között mozgok, nem mindig értem tisztán, mit akar az illető, de aztán a Quest Details alapján már világos a dolog, mert ott leegyszerűsítve van leírva...:)
    Én billentyűzettel játszom, az alapkiosztásban vannak polipokra szabott dolgok, szerencsére átírható.
  • Jaqen
    #88
    Üdv. Elvileg ma ki tudom próbálni. Mennyire kell a játékhoz angoltudás? Billentyűvel lehet normálisan játszani?
  • Tibbbor
    #87
    Köszi a választ, kénytelen leszek újra szétnézni arrafelé. Igen, arról a küldiről van szó!

    Más: Ti is "ajándékba" kaptátok a gyors utazáshoz szükséges Ethernal Ferrystone-t? Vagy kihagytam valamit, vagy nem figyeltem, de pár napja a tárgyaimat rendezgettem egy kocsmában és tök véletlenül ellapoztam az Item Storage oldalra, ahol találtam a mage hölgyemnek(kísérőmnek) egy Queen Set(vagy valami hasonló) nevű gyönyörű ruhát, ami majdnem megduplázta a védelmét, illetve a Tools menüpont alatt több Life Stone-t és egy Ethernal Ferrystone-t...!!! Ez valami reward volt, netán a DLC-nek köszönhető, vagy egyéb?! Eddig úgy olvastam, hogy ezt a követ meg kell szerezni, de nem sejtettem, hogy ilyen egyszerű lesz.
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2016.01.19. 15:57:35
  • Zóanagyvarázsló
    #86
    A kérdésre: szerintem egy helyen rossz irányba kanyarodtál el.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Gondolom valamilyen italt akarsz főzetni az erdei boszorkánnyal. Ő a Witchwoodban található, mely előtt viszont elágazik az út, és ha a másik irányba mész, akkor a banditáborban kötsz ki.


    Ha esetleg mégis a játék jelzi rosszul, akkor a PC-s verzióban még nem tartok itt, a konzolosban pedig nem tapasztaltam hasonlót.

    Egyébként én a küldetétárgyakat bizalmatlan módon mindig igyekeztem magamnál, esetleg a legfőbb segítőmnél tartani (amiket említesz, azok jól nehezek, ha egyre gondolunk), az idegeneket a haszontalanabb javakkal málháztam.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.01.19. 15:43:56
  • Tibbbor
    #85
    Csak egy tapasztalatomat szeretném megosztani veletek:

    Tegnap egy küldetésben 5 db egyforma quest itemet kellett megszereznem a küldetés teljesítéséhez. Valamennyit megtaláltam, de észrevettem, hogy hű társaim is magukhoz vettek 1-1 darabot. A barlangból kifelé menet két varázslónak köszönhetően állandó kísérőmet kivéve a többiek örökre elhagytak. Le akartam adni a küldetést, de a Quest-nél az állt, hogy csak 3 db küldetéstárgy van nálam. Azt tudtam, hogy a társak "halála" után a tárgyaik az Item Storage-ba kerülnek, ezért visszateleportáltam egy kocsmához, ott meg is találtam a 2 db hiányzó quest itemet, magamhoz vettem őket, majd teleport vissza a barlangnál letett Portcrystal-omhoz, ahol a küldetést adó szerzetes várt rám. Így már le tudtam adni a küldetést, de ez azért nagyon macerás volt. Szerintem jobb lett volna úgy megoldani, hogy csak én vehessek fel quest itemet.

    Más:

    Írtatok már korábban is zseniális momentumokról. Az én kedvencem a következő: valamiért meg kellett állnom a csapattal(telefonon kerestek vagy hasonló) és percekig nem nyúltam a klaviatúrához. Egyszer csak mit látok. Fő társam, egy csini mage odalép elém, a szemembe néz, majd el kezd az egyik kezével hadonászni a szemem előtt, hogy ébren vagyok-e még, mi a fenéért álldogálunk ennyi ideig? Jót vigyorogtam, hihetetlen hangulatosra sikerült ez is!


    Kérdés: Jártatok már úgy, hogy nem ott volt a küldetés helye, ahová mutatott? Nekem állítólag egy öregasszonyt kellett volna megtalálnom és egyfajta növényt adni neki, amiből sört készíthet, de ott egy bandita tábor volt, akik szerencsére nem rontottak rám, hanem küldit adtak. Végigjártam mindent, sörföző öregasszonyt nem találtam...
  • Laza
    #84
    Na, az elején még követhetőek voltak a questek, aztán bementem a nagyvárosba, ahol a táblákról annyit összeszedtem, h azt sem toom mivan :)


    Vicces volt, lementem a Pawn guildban a csigalépcsős részen, ránk rontott egy bazi nagy ogre, alig tudtuk négyen karcolni ... amikor is egyszer a lépcső peremén állok, nekem akar szaladni, és ahogy elugrok a barom lezuhan a szakadékba, kinyiffan, dől az xp, szintlépés :)

    Most a városban a várfalon szaladgálok körbe, baromi sok bástya, egy rakat láda, csak ezzel elbattam vagy egy órát, és még nem mentem végig a falon .. vannak itt távolságok rendesen.
  • Zóanagyvarázsló
    #83
    Csak azért lepődtem meg, mert nagyrészt mágussal játszva küklopszokat ettem regellire a villámjaimmal, az ogréktől meg sokáig rendre összebarnamackóztam a nacim (egész éjszakás harcokban tudtam legyőni őket). Szóval nekem nagyon nem volt mindegy, hogy melyikkel találkozom
  • MerlinW
    #82
    És tényleg:

    "During the quest A Fortress Besieged and during the Post-Game the northern area will have been taken over by Goblins, Hoblgoblins and Cyclops."

    Akkor csak benéztem. De mint írtam volt, nem sokáig nézelődtem a nagy káoszban
  • Zóanagyvarázsló
    #81
    Hm, pedig ogréból nem is léltezik páncélozott, a goblinok a lore szerint küklopszokat szelídítenek (az ogre ehhez túl vad, és egyébként is barlangokban és éjszaka lehet találkozni vele, világosban nem), és PS3-on ott mindig egyszeműekkel találkoztam Kíváncsi leszek most már erre.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.01.19. 10:18:57
  • Zóanagyvarázsló
    #80
    Pedig ott direkt szól a játék. Feltéve, hogy nem nyomtad el az illetékes karakter szövegét, aki utána még egyszer rákérdezett, mint a Windows. PS3-on legalábbis biztosan így volt.
  • MerlinW
    #79
    Ogre-k voltak, nem küklopszok. Akinek nincs komolyabb fizikai ellenállása azokat lefoglalom mmint tank és hagyom a mágusokat dolgozni, míg a rugó megtisztítja a terepet a kicsiktől:) Egyébként a tapasztalt pawn tudja, hogy mi az adott ellenfél gyenge pontja és általában azonnal bekeni a kardomat valamilyen (tűz/villám/mágia) effekttel, így nincs probléma:)
    A kétkezesem (Gryphic Victory) meg majd' 700-at üt core képességekkel. Szóval élvezettel lengetem:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.01.19. 09:48:13
  • MerlinW
    #78
    A Wyrm hunt questet fejeztem be a nemes negyedben, az vett el 4 questet mikor beléptem a duke-hoz.
  • Zóanagyvarázsló
    #77
    - Negatívum, a játék nem jelzi (legalább is nem vettem még észre) befejeztem egy questet és buktam négyet, mert storyline... ezt nem szeressük.

    Mely küldetések voltak ezek? Én mindig végére hagyom a főszálat, ami ott kiüti az összes mellékküldetést, azoknál amúgy szól. Néhány persze elavulhat idővel, amit a főszálon haladás visz előre.

    Egyébként nem illik keverni a küklopszokat és az ogrékat :) Az előbbieket nagyon könnyű legyőzni: villámmal nagyon könnyen sokkolhatók. Tipp: ha valaki villámozik, nem véletlenül mutat több pontot, ahogy fejlődik a varázslat, láncvillám szerűen egyre több pontra tud lesújtani, tehát egy nagy ellenség sokszorsan megszórható, vagy több kicsi egyszerre, ahogy csak kijelöli az ember. De persze warriorként legfeljebb a nagy feszültségű csatlósokban lehet gyönyörködni, vagy villámos fegyvereket, támogató varázslatokat használni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Például Witchwoodban keresni az elveszett Quinát. Ami logikus is, hogy mondjuk nem fog hetekig kóvályogni ott. Sok más küldetés logikailag időtlenebb.
  • Zóanagyvarázsló
    #76
    Túlzás lenne azt mondnai, hogy a játék mai szemmel szép, de a PS3-as verzióhoz képest - ugyanazon a tévén néztem, ugyanazokkal a szemekkel - elmondhatatlanul jobban néz ki. Folyékony, nem homályos, nincsenek fekete csíkok stb.

    Egy GTX 750 Ti OC-n (a VGA nálam a szűk keresztmetszet) megvan full HD-ben a 60 fps, bár mozgalmasabb részekhez valószínűleg pár dolgot még le kell vennem.
  • Mr_no_NaMe
    #75
    Valamiért engem is a Gothic sorozatra emlékeztetett a játék...de ez nagyon komoly :D Nem sok időm volt tesztelgetni, de a leírásod alapján még többet fogom nyüstölni :D
  • MerlinW
    #74
    Minimális a gépigénye. Minden maxon 140-144fps nálam.

    Mai élmények:
    - Bloomoon Tower és az odáig vezető út piszok hangulatos:)
    - Eternal Ferrystone baromi kényelmes, de kicsit visszavesz az izgalomfaktorból (bármikor flee majd elteleportálás biztonságos helyre), így úgy döntöttem nem használom
    - Negatívum, a játék nem jelzi (legalább is nem vettem még észre) befejeztem egy questet és buktam négyet, mert storyline... ezt nem szeressük.

    Egyébként jóság, ma is volt éjszakai kőgólemes 50 fehér farkasos túlélőtúrám:) Átváltottam warrior-ra (lvl30), most nagyon Dark Souls-os hangulata van a kétkezes lassú, de halálos söprögetésnek:)
  • El Gigante
    #73
    Azért pofásabb mint ps3-on, nincsen két fekete csík sem a képernyőn, amúgy milyen a gépigénye?
  • Zozo0122 #72
    Ennyi nekem elég, kipróbálom :)
  • MerlinW
    #71
    Mentünk négyen low-level (~15, fighter, strider, 2 mage) Shadow Fort-ba, oda kellett kísérnem valakit. Mondja ott a helyőrség parancsnoka, hogy ha már Arisen itt vagyok, nyissam már ki nekik a kaput. Mondom magamban nem ezért jöttem, de oké benézek. Pár kicsi goblin nem probléma. Megyek fel az erőd déli bástyába, látom hiányzik a kar a kapumechanizmusból. Elindulok kutakodni, látom hogy az erőd "nappalijában" két páncélozott ogre császkál.

    Oké, akkor óvatosan. Megtalálom a kart, indulok visszafele, hallom hogy a rugóm nagy örömmel kiáltja - orgeeeee! - majd mire odafordulok már az egyik hátán lovagol. 3 robbanó balliszta és két tucatnyi hob/goblin társaságában. A két mágus is elfutott játszani, én meg egyedül mint őrült ki letépte láncát rohanok nyitni a kaput.

    Nyílik a kapu, három társam kevésbé lelkesen sikítozik földön, hogy segítsen neki valaki. Berohan az erődbe egy fél hadsereg, amit a két ogre a goblinok nélkül kb 10mp alatt szétszed, a védencünket legalábbis hamar. Quest failed. Nincs gyógyszer, nincs hp, hárman fekszenek 30 szörny ölelésében, nincs más választás búcsúpuszi és iszkiri.

    Természetesen besötétedett, járni alig tudok, 20% a max hp-m, nincs nálam semmi, egyedül vagyok. Bokorról bokorra haladnék, persze minden bokorban egy hobgblin család fújja a riadót. Mínusz végtelen staminával, mint egy nyugdíjas futok-lihegek-futok-lihegek, míg nem elsétál előttem egy sárkány. Ez hiányzott. Aztán egy tábla: "Ambushed!". Ez meg végképp. Rohanok mint az örült a bánya fele, amerről jöttem. Már a kapu előtt állok mikor porfelhő és szárnycsapkodás kíséretében egy lángcsóva csap elém. Mondom itt a vég. Döntsenek hát a számok. 0 stamina, 5mp lihegés, 2hp, 3 lépés a célig, 10mp lélegzet visszatartás. Megcsináltam. Innen már csak 10 perc séta a kastélyig...

    Zseniális játék:)
  • MerlinW
    #70
    Én nem állítottam semmit, ment azonnal.
  • Dzsí Pí
    #69
    valaki találkozott olyan buggal, hogy egy mentett állást töltenék be és a kaakterem feszt a grab mozdulatot csinálja... :S mintha beakadt vna a gomb
  • Laza
    #68
    Egyértelműen kontrollerre van tervezve az irányítás ... de egyébként is kb minden 3th nézetű játékot - főleg ahol nem kell célkereszttel célozni - ezzel lenne célszerű irányítani ... már 20+ éve nem ördögtől való szerkezet :)

    Egyébként valaki hiányolta a lockot ... megszokás kérdése, az elején nekem is baromira szokatlan volt, aztán végülis a harcrendszer és a skillek sajátosságai alapján hamar meg lehet szokni ... sőt, néha zavaró is lenne.

    Lazalinát, a 'kislányomat' vigyétek vadászni, lvl10 körül van, de felvérteztem mindenféle támogató skillel, illetve osztani is remekül tud :) (mage)
  • sárkánylovag
    #67
    Merlin által linkelt modrol beszélek /28/
    A felinstallálásra még nem torténik semmi be is kell állitani
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2016.01.18. 14:39:06
  • Kandurex
    #66
    milyen buffer -re gondolsz?

    kontrollerre visszatérve, nem a lenyomandó gombok száma miatt kényelmesebb...
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2016.01.18. 14:36:14
  • sárkánylovag
    #65
    Kontollernek az a nagy elonye hogy 3*3 hely van az akciokra PCn meg csak 3*2 az egéren
    Megnéztem a MOD ot hozzá annyit mondanék rola hogy texturát nem csak árnyék fény effekteket ad hozzá
    Shift+Enter lenyomására lehet beállitani a fomenuben majd ugyanerre tunik el
    Az effekteket érdemes bekapcsolni az osszeset de a buffert már ne tedd rá mert azzal még a Furymat is megakasztotta
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2016.01.18. 14:34:31
  • Kandurex
    #64
    Bár nem DS4, de jók lesznek a feliratok :)
  • Zóanagyvarázsló
    #63
    Ha lenne DualShock 4-ed, nem lennél rákényszerítve ilyen sanyarú sorsra

    Az inventory mondjuk mindenhogy túl sok tud lenni.
  • Kandurex
    #62
    jáj...JÁJ....ez se egy jó dolog kontroller nélkül tolni...
  • Zóanagyvarázsló
    #61
    Valószínűleg koncepcióról van szó, hogy az autentikusabb élmény érdekében csak azokkal a képeségekkel van lock-on, melyeknél magánál a képességből következik, és nem csinálja azt meg a játékos helyett. Furcsa lehet Soulsok után, de szerintem ez a játék működik nélküle. Hogy jobb is nélküle? Abban már nem vagyok biztos.

    Mondom ezt úgy, hogy a legtöbbet mágusfélékkel játszottam, tehát volt lock-on, de jól megvoltam nélküle. Nyilazgatva szinte TPS-ként gyalulod le az ellenfeleket. Nem Gears of War, inkább MDK :) KImondottan megtörné a dinamikát egy Ratchet & Clanket idéző automata célzás. Közelharcnál már árnyaltabb a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.01.18. 12:38:18
  • Kandurex
    #60
    :(
  • Zóanagyvarázsló
    #59
    Varázslatokkal és a Magic Archer képességeivel van csak lock-on.
  • Kandurex
    #58
    hali,

    itt van olyan, mint a Souls -okba, hogy "befogni az ellent"? kicsit furcsa, hogy üldöznöm kell az ellent :)
  • Zóanagyvarázsló
    #57
    Plusz a DLC-ben készpénz helyett eleve az a fizetőegység, márpedig ott érdemes költekezni. Állítólag bugos még a PC-s verzióban, de egy pawn idővel képes hozni a felfogadásai után annyi RC-t, hogy ne legyen hiány belőle.

    És ha már itt tartunk, ugye a pawnok is tanulnak, ellesik az ellenségek elleni új fogásokat, melyeket alkalmaznak vagy bemondanak tanácsként.
  • Zóanagyvarázsló
    #56
    Pár kiegészítés.

    - Képességtanulás a második erődben (a hidrás) a pawn stone bejáratánál, illetve az északi kastély fogadójában tudsz (én egyelőre ezt a kettőt találtam)

    A DLC kezdőhelyszínén is lehet, Cassardishoz az van a legközelebb Ferrystone nélkül, és elég korán elérhető.

    - Csak a fogadóban alhattok.

    Lesz még egy-két hasonszőrű opció azért, amit én nem hívnék fogadónak.

    - Igen DLC és mert csak:)

    Vannak hardcore-abb arcok, akik sportot űznek abból, hogy minél alcsonyabb szinten vitézkedjenek ott, jól is van így, hogy van erre lehetőség. A Gothicban is azt szerettem, hogy nincs szinthez igazítás, és bár a sztorival egyre nehezebb vidékekre vitt az út, új, erősebb ellenségekkel lehetett találkozni, idejekoránengedett kalandozni olyan helyeken, ahol szinte esélyünk sem volt még.

    Arra érdemes odafigyelni, hogy az alapjáték főszála után már nincs lehetőség befejezni a mellékküldetéseket, így a játék legkőkeményebb részét jelentő DLC-t sem.
  • Zóanagyvarázsló
    #55
    Az egy dolog, hogy nem beszél a karakter, de a "párbeszédek" során egy-két bináris döntésen kívül nincs mit választani (nincs is mit felolvasni), tehát szöveget sem választhatsz, mint akár a régi régi RPG-kben (bár nem lehet a Wizardryban sem). Tegyük hozzá, a Fable-ben sem beszélt a fő karakter, és nagyon béna volt, amikor a kamera jó hosszan mutatta a tátott szájjal álló hősünket.

    A sztori szerintem eleve nem jó, szóval előny, hogy nincsenek hosszú monológok, és legalább a mi karakterünk nem beszél. Jó, biztos vagyok benne, hogy van akinek tetszeni fognak a fordulatok, de jó történetet én nem erre keresnék. Ez a játék abban jó, hogy a harcok mennyire valóságosnak hatnak, és mennyire jól működnek minden kaszttal. Ezt nagyon kevés akció-RPG mondhatja el magáról, még a harcokról híres, amúgy kiváló Demon's Souls is röhejes, ha mágus próbálsz benne lenni.

    Rengeteg finomság van amúgy benne, amit guide-ok nélkül csak nagyon sok játékidő után lehet kitapasztalni. Sokat számíthatnak például a csatlósok jelleme is, mert jól beállítva/kiválasztva őket például lehet sorcerer-only csapattal akár négyes tandemben is szinkronban kasztolni a meteoresőket, és tényleg sokat számíthat, hogy a harcokban milyen szerepet vállalnak.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.01.18. 10:56:40
  • Laza
    #54
    Mások pawnjai nem fejlődnek.