613
  • JonasSandor
    #413
    Akkor azt a küldetést hagyom a fenébe olyan gyenge hozzá mint a harmatos libafos. Meg van egy barlang is a vár után nemsokkal, de amikor bemegyek akkor zárva van a kapu mivel lehet kinyitni?
  • MerlinW
    #412
    Itt minden sarkon bossharcolás megy:)
  • JonasSandor
    #411
    Magyarosítás nem lesz hozzá?
    Én még az elején járok voltam 15-ös szintű is ahogy az erős ellenfelek között rohangáltam, de valamit elnyomtam azt visszarakott 12-es szintűre. Egy küldetésért mentem ami a heggyel volt körülvéve az bossharcok?,mert találkoztam egy oriással is meg az oroszlán döggel is útközbe.
  • Encore
    #410
    Mondjuk Everfall vagy BBI az tényleg élmény, főleg ha az ember kasztot vált és más stílussal fut nekik. :)
  • MerlinW
    #409
    Farmolással. Illetve én nem nevezném annak, mert részemről élményjáték volt, mikor 100x is neki estem Everfall-nak, vagy BBI-nek. Vagy csak bejártam ezredszer is a területet:)
  • Laza
    #408
    Nekem meg pont a játékok aranykorában - PS2 éra - megjelent rengeteg japán játék, RPG hangulatát hozta a falu meg a zene :)

    De mindenki csak a múltjából meríthet :)
  • Laza
    #407
    A Risen-el próbálkoztam anno, de túl sok dolog volt, ami eltántorított és feladtam ... bár lehet csak kitartás kellett volna :) De az a karót nyelt karakter és a mozgása a harccal együtt, meg az az FPS irányítás animáció külső nézetbe ültetve (karakter feje kicsavarva, mindig arra néz, amerre a kamera, közbe a teste meg oldalra :) ) ... ha jól rémlik nem sokkal később jött a Dragon Age, az meg simán váltotta :)
  • Encore
    #406
    Imádom a Gothic és Risen szériákat, és mikor a DD-t elindítottam, már a kezdő faluban olyan érzésem volt, mintha egy újabb Gothic rész lenne, csak jobb harcrendszerrel és kísérőkkel. Szerintem ez ugyanolyan hangulatú, mint a fentebb felsoroltak.

    Azt nem tudom, hogy lehet farmolás nélkül 100+ órát beletenni, de biztosan lehet ezek szerint. Mondjuk most én is újrakezdtem, totál az elejéről, nem new game +, hanem teljes reset és hardon, de a nehézség ellenére is gyorsabban haladok most már hogy tudom, mi merre...

    Folytatás lesz? Azt olvastam, hogy a Capcom a PC-s eladásoktól teszi függővé a folytatást...
  • Zóanagyvarázsló
    #405
    Vannak jó részei ott is, de ott több bénaság jön elő, és a hagyományos tevékenységek eltűnnek. Szinte minden PB-játékban az első két fejezetben pörög le az összes mellékszál, és a játékidő nagyja nálam, utána nagyrészt a főszál összecsapottabb lezárása jön. Már pedig sosem a sztori maga jó annyira bennük. Viszont a dungeonök kalandosabbak és jobban adagoltak voltak benne a Gothic 1-2-höz képest.

    De a Dragon's Dogma dungeönje a BBI-n... Na, az nagyon finom, ha nem nekünk, a belőlünk lakmározó szörnyeknek.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.04.24. 15:28:24
  • Zozo0122 #404
    Nekem bejöttek :) A gyíkember csapatok, a monostor ostroma, a vulkán felderítése stb :D
  • Zóanagyvarázsló
    #403
    Én PS3-on és PC-n együtt már 300 órához közelítek a Dragon's Dogmával (éppen szombaton kaptam elő újra), de a Gothic 2-t szerintem még mindig többet nyüstöltem :)
  • Zóanagyvarázsló
    #402
    Az utolsó két fejezet elve gyengécskébb volt, mint az összes PB-játékban. De én is bírtam a Risent, ahogy lepörgött a stáblista, játszottam is újra.
  • Zozo0122 #401
    Na, azért a Risen 1 az még igencsak jó játék volt :) Kivéve az endbosst, de a többi része zseniális.
  • MerlinW
    #400
    Nem hasonlítanám semmihez, én csak annyit tudok, hogy egyik Gothic vagy Risen részbe sem öltem 150 órát. Ez mindent elmond:)
  • Zóanagyvarázsló
    #399
    Hardon lett volna érdemes kezdeni, úgy tud helyenként nehéz lenni elsőre is (bár én sosem próbáltam alatta), a new game+ az jutalomjáték. A BBI viszont elég nehéz tud lenni második nekifutás során is, illetve fontos megjegyezni, hogy az is újrajátszható, ha egyszer a végére értél (mármint a kiegészítőnek külön, ha az alapsztorit újrakezded, akkor ezt reseteli), és az bizony jóval nehezebb lesz.

    A Piranha Bytes játékaihoz való hasonlítást én is furcsállom. Azokban sokkal több élet - és épkézláb mellékküldetés, karakter - volt, hozzájuk képest a Dragon's Dogma szinte véletlengeneráltnak akciójátéknak hat (mondjuk a Gothic 3-ban is megvolt ez az érzet). Viszont a harcrendszer és a csatlósokkal nyomulással pedig erősen eltérő ízt ad neki. Nekem mondjuk az egyik kedvenc RPG-m a Gothic (az első és a második rész), és a DD is nagyon bejön, inkább a játék korai szakaszának elveszettségérzetében érzem őket a leginkább közelállónak egymáshoz. Nyilván jó pár hasonlóság következik a fantasy sandbox akció-RPG zsánerből, és a G2-ben is vannak sárkányok.
  • Laza
    #398
    "Alapvetően annak fog tetszeni szerintem, akiknek a Gothic és a Risen széria is bejött. Nem jobb azoknál, de közel van."

    Háát ..... remélem ez nem így van - és szerintem nincs is így ...... Gothic és Risen? Köszönőviszonyban sincsenek ... ha csak azt emelném ki, hogy azokban még megközelítőleg sincs olyan harc, mint ebben, akkor már sokat mondtam, de egyébként is rosszul vagyok a Gothic folytatásoktól meg a Risenektől, vicc kategória. Még a Gothic 1-2-vel elvoltam, mert nem volt más.

    Ez meg inkább hajaz a jóféle japán játékok és a nyugati RPG-k keverékére ... és nyugati alatt még véletlenül sem a német RPG világ jut róla eszembe.

    Egyébként hamar végigértél rajta - ha végig értél - én mondjuk 62 óránál álltam meg, de még a DLC terület felénél járok kb post dragon időkben.

  • Encore
    #397
    Most játszottam végig, kerestem valamit, ami hasonlít a Gothic, Risen szériára és ez olyan. 43 óra alatt értem a végére úgy, hogy igyekeztem megcsinálni minden egyedi mellékküldetést és felfedeztem mindent. A pawn-ok mesterséges intelligenciája nagyon jól sikerült, imádtam, hogy milyen jól taktikáztak, meg az egész nagyon feelinges volt.

    Pontokba szedve pro és kontra:
    + Hangulat
    + Pawnok (kísérők)
    + Hatalmas, élvezetes boss-ok
    + Harcrendszer, zseniális, hogy mennyire eltérő lehet a harc ha más-más skilleket teszel aktívvá.
    + Kihívás és kicsit old school is (pl.: limitált a teleportálási képesség, sokat kell caplatni, emiatt jobban meggondolja az ember, hogy merre menjen).
    + Zene

    Pár negatívum:
    - Kevés egyedi mellékküldetés (ami nem gyűjtögetős, kísérgetős és nem része a fő sztorinak), nem tudom mennyi volt, de kb 30-40 lehetett,
    - Grafika, mondjuk 2012-es játék eredetileg szóval...
    - Lehetett volna nagyobb térkép és több helyszín
    - Több, jobban kidolgozott mellékszereplő sem ártott volna...

    Alapvetően annak fog tetszeni szerintem, akiknek a Gothic és a Risen széria is bejött. Nem jobb azoknál, de közel van.

    Amiben pedig tanács kéne az az, hogy most hogy újrakezdtem a játékot, persze hardon, így sincs benne kihívás. Mármint, 55-ös szinten fejeztem be a játékot, ezért most ezen a szinten kezdtem, plusz a Fő Pawn-om is ennyi, és persze két kísérőnek is hasonló szintűeket választottam. Nem kihívás így újra végigjátszani. Oké, lehet, hogy a B. Island hentelés, vagy az UR-dragon, kihívás lenne, de én megint végig akarok menni a sztorin, mellékküldetéseket csinálni, de ezek értelmetlenek így, mert a sima átlagos ellenfelek maradtak ugyanolyanok, mint voltak. Ezen lehet változtatni? Akár modokkal?

  • MerlinW
    #396
    Én élvezem nagyon. Végigszaladtam BBI-n vagy 10x, összeszedtem a legjobb cuccokat, mostanában indítottam egy harmadik végigjátszást. Egyébként BBI + Post dragon + Post Daimon + Hard mode + Fiend Luring és garantálom hogy úgy fogod magad érezni, mint egy szűzlány ahogy egyszerre rád szabadul 2 sárkány, 4 eliminator és 4 ogre, miközben mágusok aoe-znak a pillérekről:)
  • Zozo0122 #395
    Szép volt! Én meg félbehagytam. Kezdtem unni, meg túl erőssé váltunk :( Talán majd folytatom valamikor...
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2016.03.10. 13:04:59
  • MerlinW
    #394
    Ez jó volt:)

  • Laza
    #393
    Ja, a várostól északra a folyó túloldalán.
    Utoljára szerkesztette: Laza, 2016.03.05. 15:07:09
  • MerlinW
    #392
    A város mellettire gondolsz az kicsit bugos:)
  • Laza
    #391
    Miért van az, hogy postgameben van olyan sárkány, akinek 10 mp alatt lecsapok a 6 csíkból 3-at, majd elrepül?

    Elteleportálok, vissza, megint ott van, teljes életerőn, kezdődik elölről.
  • MerlinW
    #390
    Nem rég értem el a lvl200-at, én is BBI fun köröket futok esténként, meg farmolgatok, fejlesztem a pawn-om cuccait, próbálgatom a kasztokat stb. 130 órám van benne, de szerintem belefér még egyszer ennyi:)
  • Laza
    #389
    A zenék meg egyszerűen zseniálisak. Egyébként is általában szeretem a japán játékok zenéit, de a PS2 időszak vége után ritkán volt alkalom újat hallani. Ez viszont most üt :)

    Ez a nagy zenekari előadás basszusgitárral vegyítve Isteni :)



    Szintén alap :)

  • Laza
    #388
    Én még mindig nyomom ezt a gamet, volt egy kis pihi :)

    Azért a BI-n vannak szép kis tüskék. Ha Cursed Dragon jön, az elöl futok ... erre az egyik boss mellett még az is befigyel. Lvl 60-on esélytelennek tűnik :) Így is az előtte lévő helységeken csak átszaladtam :D
  • Droughert
    #387
    A mentésekkel kapcsolatban a nexuson van egy save game manager mod, nagyon hasznos, így nem kell manuálisan bohóckodni a mentésekkel. Itt a link hozzá, ha valakit érdekel.
  • Zóanagyvarázsló
    #386
    Az őrt is meg lehet vesztegetni, aprópénzért szabad vagy.
  • Laza
    #385
    Mondjuk ez már a játék eleje óta tudni, így nálam TC-ben be van rögzítve a mentés könyvtár helye, ha úgy érzem 'mentenem' kell, akkor ALT+TAB, és elmásolom a fájlokat, majd csinálom a próbát, akármit :)

    Pl minden nagyobb esemény előtt is csináltam, a sárkány fight előtt is, mert onnan sincs vissza. Aztán meg visszatöltöttem ... kiléptem a menübe, visszamásolás, majd betöltés.
  • MerlinW
    #384
    Végtelen számban lehet gyártani, de a lényeg, hogy börtönben a hátsó jobb oldali cellában van egy járat, amin meg lehet lépni:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.25. 19:27:07
  • Zozo0122 #383
    Ja, az van nekem is 2.
  • MerlinW
    #382
    skeleton key
  • Zozo0122 #381
    Sajnos tényleg nem volt más út, de úgy látszik, hogy kijutottam következmények nélkül 5000 pénzből + a Grimoire másolatát újra meg tudtam venni a Black Catben, szóval megoldódott.

    Más: bejutottam a herceghez. De az udvari bolondot egyik éjjel elkapom és a mellvédről belevágom a tengerbe
  • Zozo0122 #380
    2 skeletonnal?
  • MerlinW
    #379
    Mondjuk 2 skeletonnal egy perc alatt meg lehet lógni, hatása meg nincs a karakterre a dolog:)
  • Zóanagyvarázsló
    #378
    Na ezt még nem figyeltem eddig, mert nem töltöttem vissza, pedig már csuktak le ártatlanul! :)
  • MerlinW
    #377
    Börtönbe kerülve save + checkpoint is készül, nincs onnan visszaút:)
  • Zóanagyvarázsló
    #376
    Gondoltam oké, csak checkpoint, kilépek és vissza, teljesen jó lesz.

    Mire gondolsz? A checkpoint save-nek elvileg visszatölthetőnek kéne lennie, de azt nem sima load game-mel hozod vissza, hanem halálnál választhatod.

    Manuális backupra pedig nyilván mindig van lehetőség, de nyilván nem kényelmes. Egyébként ez nem az a játék, ahol rendkívüli dolgokat buksz ezzel, vagy akkora nagy jelentősége van a szerep kijátszásának. És ezt nem dicséretnek szánom :)
  • Zozo0122 #375
    Most ez mi? Mondom mielőtt odaadom a Grimoire-t, előtte lemásolom, megnézem mit tud, és ha nem ártalmas akkor megkapja. Lemásoltattam, ellőttem a másolatot egy félreeső sikátorban, semmi nem történt. Na oké, hátha csak gyenge a másolat, próbáljuk ki az eredetit, majd gyorsan kilépek a főmenübe. Használtam a könyvet, erre meteorzápor, a fél város szétrobbant, menekültek az emberek. Jött egy őr, elkapott, azonnal bevágott a börtönbe és EZ A SZAR AZONNAL MENTETT. Gondoltam oké, csak checkpoint, kilépek és vissza, teljesen jó lesz. Hát nem. A börtönben vagyok, a könyv elhasználva, küldetés bukva, eddig jó karaktert játszottam, akit most lecsuktak. Megoldható a mentésem visszaszerzése, vagy buktam?

    Ha nem lehet mit tenni, akkor itt és most van ennek vége. Nagyon dühít ez az ocsmány mentési rendszer, semmit nem lehet kipróbálni, nem lehet poénkodni. Ezt egy játéktól viselem el, a DS-től, de az úgy van megcsinálva, hogy beleillik, itt indokolatlan.
  • MerlinW
    #374
    Rajtad múlik. Annak is két köre van, mint az alapjátéknak. Van egy közepesen nehéz 3 utas része ami ~4 óra elsőre, majd a vége után egy Dark Souls szintű HC kör. Azután meg végtelenszer nekieshetsz, random ellenfelekkel, stb. Én kb 40 órát tettem csak a DLC-be eddig.