7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Normen76
    #6047
    Kösz srácok. Ctrl+B vel talán a legegyszerűbb, és működik is. Megőriztem az örökkévalóságnak a hajót :)
  • RJoco
    #6046
    Valami nagyon nem jó a játékban. Én is beleugrottam.
    Aszteroidába szerencsére nem sikerült beleugranom.
  • RJoco
    #6045
    Én nem vettem észre semmilyen teljesítmény változást.
    Az inventory bug meg csak nagyon ritkán zavar, a rendszernek és mod-oknak-script-eknek köszönhetően nem kell turkálnom bennük.
  • RJoco
    #6044
    Megoldható, hogy kiszedem. De ez egy nagyon érdekes hiba. Valami nagyon nem jó nálad.
  • RJoco
    #6043
    CTRL+B-vel azonnal csinálsz róla BP-t. Amire nagyon figyelni kell, hogy épp mely blokkra irányul a kis kereszted. Az mindegy, milyen messze van, de azt a blokkot fogja az elsőnek venni lerakásnál. Ha rossz helyre néztél épp, akkor nehéz lesz lerakni. Ha túl közelről csinálod, akkor is.

    Projektor és a misztika: elvileg a projektor "+" jele a teteje, míg a "|" jele a hátulja. De hiába csináltam szemből a BP-t, akkor is elfordulva tette ki a képet. Szóval ezt nagyon nem értem.
    Arról nem is beszélve, hogy, ha pont ugyanazt a BP-t teszem a hajóra, mint ahogy ki kellene néznie (vagy kinéz) és jól bepozicionálom, akkor egyszerűen törli a BP-t a projektorból.
    Bár lehet ennek némi köze talán a scriptekhez, mert azt a BP-t rá tudtam tenni, amelyiken nem volt LCD, nem ment a HUDLCD és az Automatic LCD sem.
    Viszont újabb bugként az jelentkezett, hogy az NCF nem volt hajlandó beépíteni a kivetítést, csak miután konnektorral csatlakoztam az állomáshoz, ahol az NCF-ek vannak. Természetesen bója van a hajón és be is van kapcsolva.
    És még így sem építette be teljesen.
  • Yusukee01
    #6042
    Na jó, ez most tényleg nem az én hibám. Ugrottam jump drive-al és a mars holdjában kötöttem ki. (Igen, benne). A hajó még egyben van érdekes módon.Erre van valami megoldás? :D
  • Yusukee01
    #6041
    Nekem viszont a fix 60 fps helyett lett fix 13, úgyhogy én nem örülök a patch-nek :)
  • laci4321
    #6040
    Jaja lekopogtam :D
    Attól még az inventory bug itt van, meg a robotpilóta sincs a helyzet magaslatán (bár a circle módban működik, de semmi másban), meg itt van ez a memória bug is.. De azért most pár napig jobb lesz a teljesítmény.

    Normen: Ha lemásolod a hajót (Ctrl+c), akkor a memóriában levő másolatról csinálhatsz az F10-ben azzal a "Create from clipboard"-al új blueprint-et. Vagy felülírhatsz egy már meglévőt a "Replace with clipboard" gombbal (így frissíthetsz egy már meglévő tervrajzot)

    De egy másik mód is van, amivel a kreatív mellett a túlélőzésben is tudsz csinálni blueprint-et: A hajóra nézel, és Ctrl+B gombpárost nyomsz. Ekkor megcsinálja azonnal a tervrajzot, és még fotót is rendel hozzá azonnal (azt amit éppen látsz)
  • Normen76
    #6039
    A játék nálam is sokkal jobban fut, bár eddig sem volt a sebességgel különösebb gondom (GTX 1070, i5 6600k, 16 gb DDR4) viszont a szerver lag is teljesen elfogadható a patch óta. Gond nélkül tudok építeni, bontani, repkedni. Ismét megépítettem a kis fúróhajóm :). Minden alkalommal egyre jobb a terv. Megpróbáltam BluePrintet készíteni róla, hogy ha összetörik, könnyebb legyen megépíteni, vagy javítani. A kivetítőt (projektor) még nem használtam eddig a játékban. Néztem pár tutorial videót témában, de a gyenge angolommal sok a vakfolt, ráadásul a legtöbb több éves.

    Tegnap sikerült este a fúróhajóm tervrajzát elmenteni, tudtam több példányt is készíteni, képet hozzá rendelni stb. MA kicsit átépítettem a hajót, leszedtem róla pár felesleges állványzatot, de az istennek nem tudok rájönni, tegnap hogy csináltam a hajóról BP-t. Az f10 lenyomása után a Create from clipboard gomb szürke, nem tudok rányomni. Tudna valaki segíten mi lehet a gond, eleve hogy lehet egy elkészült hajóról BP-t készíteni ?
  • kipeti
    #6038
    remélem lekopogtad mert jövőhéten jön a következő update :)
  • laci4321
    #6037
    Nem tudom mit csináltak, de teljesen azonos beállítások mellett 30-50%-al magasabb az FPS-em mindenhol!
    A szerón a laggosabb helyeken lement már 30-45 FPS-re is, most 65-70 alá nem megy sehol.

    A tervező világomban pedig 100-120 körül mozog, 120-on gyakran maximalizálódik is az egész.

    Valami olyasmit ír ez a kis update, hogy: "kijavították a hibát, hogy a játék nem érzékelt bizonyos GPU-kat". Hát akkor igen csak az én R9-280x-em is ezen GPU-k között lehetett, mert ez nekem felér egy nagyon nagy update-el!! Mintha ki is maradtam volna a 2 héttel ezelőtti major update-ből, nálam a teljesítmény nem nőtt semmivel sem. De most igen :D
  • RJoco
    #6036
    Szerver frissítve.
    A steamnél nekem is kellett jó pár perc kilépés után, mire észrevette.
  • Normen76
    #6035
    Nekem még most sem látja a STEAM az update-ot. Bár játékon belül az imént írta ki a rendszer, hogy új frissítés van. + ti is írtátok h lépjünk ki :). Nem lehetett valami nagy méretű az update.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.05. 20:06:41
  • RJoco
    #6034
    Érdekes, a játék kiírta, hogy elérhető újabb verzió belőle, de a steam még nem látja. Ahogy a szerver sem.
  • RJoco
    #6033
    És nem tudom projektorral kijavítani a hajót, mert amint ráillesztem a képet, azonnal törli a BP-t a projektorból. És nem is engedi visszatölteni.
  • RJoco
    #6032
    Játszottam én is bolygón és nem törtek így a dolgaim. Valahogy mindig sikerült rájuk vigyáznom és egyben tartani őket.

    Rühellem a projektort.
    Az imént a köcsög ágyúim kilőtték a JD-t a fúróról, amit nem is értek, de csesszék meg. Most próbálom rátenne a hajóra a képét, de a fenének nem akar úgy fordulni. És mivel az antenna útban volt, most az sincs rajta...
  • Yusukee01
    #6031
    Nem az összetöréssel volt a baj, mert az már több órája volt. Fel takarítottam mindent. (amúgy csak pár blokk tört szét.) Akkor crasheltem én is meg gondolom a szerver is, amikor a projectort igazgattam a javításhoz.
  • Normen76
    #6030
    Világűrben más a helyzet, de én bolygókon próbálkozom. Szeretnék utazgatni egyikről a másikra, és mindenütt egy kis telepet építeni. Ha a földön, vagy az alien bolygón valami leeseik, az azonnal szarrá törik. Az űrben kevesebb az esélye, hogy nagyot koppansz, mert nagyobb a hely és null gravitáció. Persze mehetnék az űrbe építeni, mindenki ezt tanácsolja, de én szívesebben építek a bolygókon.
    Persze nem is építek akkora hajókat mint Julian :). Nem is célom mega bázisokat, mega hajókat építeni. Yasukee hajója sem volt semmi, amivel a Mars közelébe taxizott, kb. 6-8 szor akkora volt mint az enyém, de én inkább kisebb léptékekben építek. Ill építenék, ha nem törne minden össze naponta :). Egy kis fúróhajóval, amin van 16-25 kis fúrófej, az első komolyabb lagra kirepít az üregből amit fúrtam, vagy fejre áll az egész egy pillanat alatt valahogy és már robban is szét. Mellé még tapasztalatlan is vagyok, fejlődtem sokat építésben, tervezésben, de pár hete van meg a játék, mulitis szerón nem is nagyon játszottam még huzamosabban. Most a szabm alatt húztam bele jobban. Még a játék bugjaival sem vagyok teljesen tisztában. Főleg ha amint elkezdek építeni jönnek a haverok h menjek PUGB-zni.. pedig inkább itt tolnám veletek :D. Alakul majd, de sok hajó fog addig összetörni :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.05. 18:16:15
  • RJoco
    #6029
    Úgy néz ki, hogy becrashelt a szerver.
    Újraindítva.
  • RJoco
    #6028
    Miért kell mindig mindent így összetörni?
    A fúró hajómat törtem múltkor egy kicsit, mert nekifordultam a hátuljával a sziklának. De nem esett szét, csak pár blokk eltűnt, néhány meg megsérült.
    Mostanában a flexelő hajómról töröm le a flexeket, a lag miatt, de sosem az összeset, mindig csak egyet. És az a hajóm sem esik szét.
    Egy baromi nagy hajót vittem egy sziklába és egyben maradt.
    Szóval tényleg nem értem, hogy mások mit csinálnak.
  • Yusukee01
    #6027
    Miért mindig a legkényesebb művelet közben romlik el minden.... Épp emelem fel a félig törött hajóm a földről, mikor dc. 10 perce próbálok visszamenni. Remélem nem esett még le azóta.
  • kipeti
    #6026
    Amikor ilyen problémád van gyorsan rakj mindent egy konténerbe és alt+f4 5-10perc múlva lépj vissza ha szerencséd van minden meg lesz
  • Normen76
    #6025
    Kösz mindenkinek a tanácsokat. Kicsit szüneteltetem lehet a gamát, mert egyszerűen minden fúróhajóm robbanásban köt ki. Hármat építettem az elmúlt két napban, egy meló közben robbant fel a lag miatt, egy amikor leoldottam a konnektorról, lezuhant és felrobbant, hiába nyomtama fel gombot, egy meg építés alatt zuhant le. Egyszerűen ma nem tudok kivenni, kivágni dolgokat mert vagy egyáltalán nem szedi ki a kézi flex, vagy 2-3 elemmel odébb bont szét egy kupac blokkot. Sikeresen leflexeltem a tőlem méterekre lévő elemet ami tartotta a fúróhajót. Mivel még hajtóművek nem voltak rajta szépen felrobbant ez is :). Lehet itthoni játékkal kéne próbálkoznom.

    A szűrő rendszert amúgy a segítségetekkel sikerült kiismernem. Tökéletesen működött már, ahogy szerettem volna. CSak ebben az irdatlan lagban lehetetlen építeni, vagy hajózni, vagy bányászni. 1-2 updatet megvárok, hátha jobb lesz.
  • RJoco
    #6024
    Felvételhez Bandicam-et használok, szerkesztéshez, konvertáláshoz NCH VideoPad Video Editor-t.

    Hol tudom megnézni, hogy hány pcie szálat használ a vga? AIDA-ban kerestem, de ott nem találtam. Mert erre én is gondoltam. De, ha kevesebb jutna a videokártyának, akkor nem hiszem, hogy fullon mennének az újabb játékok is.

    Nekem korábban HDD-n volt a SE. Aztán meguntam, hogy sokat kell néznem a kis képet, míg bejön a menü és áttettem az SSD-re. Kb. alig látom azt a kis képet. A mentés betöltéséről nem is beszélve. És ez nagyon feltűnik más játékoknál is. Tippeket nem tudok olvasni, mert olyan gyorsan eltűnnek.
  • laci4321
    #6023
    Mivel vetted fel a videót Julian?

    Nálam is amúgy csak annyi, hogy van még egy gravitációs generátor hogy a kilökött kövek el is repüljenek.
  • Yusukee01
    #6022
    Akkor nézd meg, hogy a vga hány pcie szálat használ. Gondolom abból szed le.

    Tegnap betöltéskor néztem, mennyi erőforrást használ a játék és a lemez használat 700-800 mb körül mozgott jó 10 sec-ig. Ezt HDD-vel kivárni elég rossz lenne
  • RJoco
    #6021
    Nemrég beszéltünk a fúrásról és a kidobó rendszerről.
    Nekem ez nagyon egyszerűen van megoldva:
  • RJoco
    #6020
    Sajnos hiába van sok RAM a gépben, a játék nem képes 10 GB fölött kezelni és kifagy.
    A megoldás, hogy visszaveszed a grafikai (mily érdekes) beállításokat. Nekem most Medium-on fut és így egész jól elvan. Még akkor is, ha blokkok között ugrálok a Master felülettel.
    Viszont azért az zavar, hogy ezt egy cirka 2500 eurós gépen teszi és ez csak a ház és ami benne van...

    Erről eszembe is jutott, hogy hiába van a procinak csak 16 PCIe szála, az m.2 külön utakon jár. A Samsung programja szerint PCIe Gen. 3 x 4-en csatlakozik és a mérések alapján 2000/1000 MB/s a sebessége. Ami mondjuk azért kevés a gyári adatokhoz képest (és régen ment gyári adattal is), de csak 13 GB szabad hely van rajta, ami úgyszintén nagyon kevés.
    Szóval marad az a felállás, hogy nem vagyok elájulva az m.2-től, a rendszer semmivel sem tölt be gyorsabban, mint egy SATA3-as SSD-ről, aminek 500/400 MB/s körüli a sebessége.
  • laci4321
    #6019
    Igen, multizásnál csinálja ezt, hogy egy idő után a kliensnél felmegy a RAM zabálás 12-14 GB-ig. Van amikor 5, van amikor 20 perc után.
    Nagyon durva!

    És elvileg ez már egy több hetes hiba! (a bug reportban találtam) A tegnapi update videó alá is oda van írva a fórumon, hogy a javítása majd a következő major update-ben várható. Óriási szerencse, hogy pont akkor váltottam 16 GB memóriára, mikor bejött a bug, így eddig még nem rombolt sokat a játékélményemen.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.04. 21:43:12
  • Yusukee01
    #6018
    Ma megnéztem mennyi memóriát eszik a játék, mert írtátok, hogy sokat. Hát 12.1 GB-nál volt kiakadva csak a játék :D
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.08.04. 18:40:59
  • RJoco
    #6017
    Csillagkapu: és most, hogy mondod, nekem is beugrott.

    Flex: ez már régóta így van és működik is jól. Ellenben az NCF-fel vigyázni kell, mert az nem teszi. Szétszedésnél a rengeteg alkatrész és érc jó nagy kárt tud tenni.

    Normen: a feketelistán állítsd be a Stone-t (Kő) és akkor minden más átmegy rajta csak az nem.
  • laci4321
    #6016
    Igen :)
  • Yusukee01
    #6015
    Na de a lényeg nem változik, kis kapuról nem lehet nagyon tárcsázni :)
  • laci4321
    #6014
    Ja meg elvileg van már olyan funkció, hogy ha hajón levő Grinder (Flex) blokkal bontod le a másik hajó konténereit, akkor a flexelő blokk felveszi azt ami a konténerben volt.
    Bár még nem próbáltam.
  • laci4321
    #6013
    Normen: ne felejtkezz meg a Collect All funkcióról sem! (A Throw Out mellett persze)

    Az ejector-nál és connector-nál ha bekapcsolod ezt, akkor igyekeznek mindent magukban szívni majd. És ha elé teszed a sortert, akkor az megakadályozza majd, hogy bármi mást magába szívjon, csak a kavicsot lesz képes magába szívni, majd kidobni.

    Egy másik lehetőség, ha nem akarsz sortereket használni, és odafigyelni mi van mivel összekötve: a TIM használata. Erről leírást csináltam már (a Space Engineers feliratva kattintva megtalálhatod), ilyenkor nem kell bekapcsolni a Collect All funkciót, a TIM majd beleteszi a connector-ba/ejector-ba a kavicsokat. A Throw Out bekapcsolása után pedig ki is dobódnak majd.

    Abban a csillagkapu epizódban volt: Kis kapuról egy másik kis kaput tárcsáztak :)
    És a tárcsázott kis kapu a szuperkapu mellett volt közvetlen, a 2 db atombomba plusz lidérc hajó az első kapunál felrobbantva azért kellett, hogy a járat átugorjon a tárcsázott kicsiről a szuperkapura. Fekete lyuk mellett pedig azért volt az első kis kapu, hogy legyen energiája örökké nyitva is tartani majd a féregjáratot.

    Amúgy van már az SE-hez is fekete lyuk mod :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.04. 16:02:16
  • Yusukee01
    #6012
    Na de a kő is érc, persze, hogy felszedte a konténer
  • Normen76
    #6011
    Kösz skacok a segítséget. Délután kipróbálom a fehér listát újra. Próbáltam már h fehér listára csak az ércet tettem, mégis felszedett mindent a konténer. A fekete lista működött, mert minden a fúrófejekben maradt. Ha nem sikerül a fehér lista, megpróbálom a fekete listával valahogy megoldani, vagy szűrőnként egy-egy beállítást. Jump-drive is felkerül a hajóra :)
  • Yusukee01
    #6010
    Valóban. De nagyon nagy energia kellett, hogy a kis kapuról lehessen nyitni a nagyra. Ha jól emlékszem, akkor atombomba + lidérc hajót kellett felrobbantani mellette :)
  • RJoco
    #6009
    A közlekedési részére már nem emlékszem.
    A fekete lyuk azért kellett, hogy a járat ne szűnjön meg és ne tudjon több Ori hajó átjönni a szuperkapun. Amúgy kis kapuval kötötték össze a nagyot. Amit később le is kapcsoltak, hogy átjuttassák rajta a ládát, ha emlékezetem nem csal.
  • Yusukee01
    #6008
    Sejtettem, elég sokat néztem a csillagkaput, gondoltam, hogy így fog menni, mivel nincs fekete lyuk a játékban :)