7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #6127
    Ja amúgy a saját szim sebességedet rontja a kontroll menü igen, és helyre is áll ha kilépsz a menüből.
  • laci4321
    #6126
    Bolygó bányászatnál én robbantófejekkel fel szoktam tárni az ércmezők szélét. A keletkezett nagy lyukban simán le lehet ereszkedni a fúróhajóval, és aztán szimplán csak haladok a mezőben vízszintesen.
  • RJoco
    #6125
    Lehet, hogy korábban is a piston és rotor okozott szim.sebesség gondot?

    Pedig biztos, hogy nem kapcsoltam be az opciót, hogy az állomás csak úgy állomás lehessen, de majd utánanézek.
  • Yusukee01
    #6124
    Szerintem állomás lesz belőlük, mert ha rányomok, hogy hajó legyen állomás, akkor sem ellökni, sem mozogni nem tudtam a hajómmal. (néztem is, hogy mi a fenéért nem tudok elindulni vele)

    Az aszteroidában lévő "bázist" szétbontom, mert úgy bebugolt rajta a piston meg a rotor, hogy használhatatlan az egész.
  • Normen76
    #6123
    Eh, nagyon nehezen boldogulok a fúrással alien és föld bolygón az erős gravitáció miatt. Egyszerűen ha pl. uránért akarok menni, az ált. min 60 méterrel van a felszín alatt, amíg az első fúrásom lemegy szarrá törik a gép. Ráadásul olyan keveset vesz fel,. hogy nem is éri meg. Kézzel többet összeszedek annyi idő alatt amíg lefúrok egy hajóval 60 méterre. A fúrástól a nagy fúrófejek lerobbannak rendszerint ha méylre ások. Nyilván a lagoknak is köze van hozzá, de mindegy kis, vagy nagy hajót építek. A nagy fúróblokkok 1/3-a ált. lerobban. Bár ha tudok tenni rá 2 db. nagy atmoszféra hajtóművet, ott a teher már nem gond, még 36 fúrófejnél sem. Kishajónál annyira nehéz lesz viszont az első fúrásnál (8-10 nagy hajtóművel is), hogy amiatt nem lehet irányítani. Ki-be kell repkedni az üregből h kidobhassam biztonságosan a felesleges követ, mert ha csak megállok amíg kidobom, eltolja a hajót és a kieső sziklák törik össze a fúrókat, vagy a kidobó rendszert. Mivel mindenképpen ragaszkodom a planétákhoz, elköltözöm az egyik holdra. Elvileg a Marsnak Europa (mán a Jupiteri) jellegű a holdja, alien-nek Titán jellegű. Ez a kettő érdekelne. NEmtom nektek mi a tapasztalat ezekkel. Azt tudom hogy van némi légkör, és 0,25 a gravitáció. Elvileg patina is van mindkettőn.

    Este el is indulta, Nauvo nevű bázishajómmal. Az első ugrást követően gép eszeveszett pörgésbe, rángatózásba kezdett, mint amikor Yasukee taxizott a múltkor. Kirepült belőle az emberem és a bent születtem meg, ismét az űrben pörögve találtam magam. Kb. 2 óra múlva visszaléptem, egy rángást követően megállt a hajó. A gond ott volt, hogy egy kis hegesztő hajó rá volt ragasztva az oldalára :). Miután azt leszedtem, rendben tudtam ugrani gond nélkül. Leparkoltam a hajóm a Mars közelében, a holdhoz közel. Majd talán ma este körülnézek, de még nem döntöttem el, hogy itt, vagy az Alien holdján (Titán szerűn) száljak le és alapítsak telepet. Az ugrás kiszámíthatatlanul működik tényleg, legutóbb 800 és 1600 km-es vak ugrásokkal ment a hajó, most 2500 volt a max. Viszont minden planéta közelében mentek most már ugró koordinátát, így talán egyszerűbb lesz a jövőben.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.15. 07:31:12
  • RJoco
    #6122
    Nekem elég fix maradt a sebesség a kontroll fület nézegetve és állítgatva.
    A sajátom változott rendesen, de az a netnek köszönhető. Ami röhej, mert WoT-ozni simán tudok.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.14. 23:55:55
  • RJoco
    #6121
    Szerintem azok a gridek lesznek, amiket én is látok a listában és az állomásodnál jeleníti meg. Azt viszont nem tudom, hogy melyek az állomásból.
    A holdban lévő roncsok elvileg törlődtek már rég.

    Az állomássá tevő dolog nem működik csak úgy. Csak voxel-hez tudod rögzíteni, különben hajó marad, hiába nyomsz rá a gombra. Van beállítási lehetőség a játékban, de nem kapcsoltam be. Így érdekesebb :D

    @laci4321:
    Az újabb bugra csak azt tudom, mondani, hogy hurrá...
    A szerver sebessége csökken maradandóan vagy ki/belépés megoldja?
  • Yusukee01
    #6120
    Azt lehetne még megnézni, hogy ki tudod-e törölni azokat a blokkokat, amik akkor estek le amikor beugroddunk a holdba. Mod írja, hogy törölne vagy 5 külön grid-et, de nem tudja, mert már elég régóta írja. Infóba nem látom ezeket a grideket, szóval én nem tudom törölni. (Az összes neve Large grid valami)
  • Yusukee01
    #6119
    Azt meg tudod mondani, melyik állomásnál? Mert ha áll nagy hajó, akkor állomássá teszem mindet.
  • laci4321
    #6118
    Amúgy újabb buggal lettünk megajándékozva: minél tovább vagy a Kontroll menüben, annál kisebb a szimulációs sebesség... :D

    Sajna mára véget is ért a játékidőm, de köszi a javaslatot :)
  • RJoco
    #6117
    Ha gondolod és egyedül vagy, akkor nyugodtan eszközölj egy újraindítást, hátha segít.
    A Log fülön érdemes figyelni, hogy mikor kiírja a Game Ready-t, utána csatlakozz vissza.
    Nekem múltkor volt, hogy nem jutott el odáig. Megállt a földi fájl betöltésénél.
    Ilyenkor egy ismételt újraindítás segített.

    Mikor utoljára néztem, akkor jól működött a takarítás.
    Bár Yusukee állomásánál van pár blokk, amit külön érzékel, nem értem miért. Nem akartam törölni, nehogy szétessen az állomása. De, ha elszaporodnak ezek az anomáliák, akkor lehet, hogy gondja lesz a szervernek egy idő után.
  • laci4321
    #6116
    Kicsit túl van terhelve a szerónk úgy néz ki, eléggé ugrál a szimulációs sebesség :/
  • _susu_
    #6115
    Valóban, bocs, benéztem.
  • laci4321
    #6114
    A Holo Projektor modnál konkrétan le van írva:
    Működik látótávon túl is!
    A Grid View (szkennelt objektum rács nézete, hasonló a 3D Ship Projection szkripthez) és a lebegő objektumok (alkatrészek, érvek, stb.) nem láthatók csak a látótávon kívül, a többi igen.

    Tehát a legenerált aszteroidák, karakterek, bolygók és hajók/bázisok koordinátái, mivel folyamatosan küldve vannak a klienshez, ezért láthatók a radarral.

    Az 1200m ezért tehát nem a radarhoz, hanem az elfogadható szintű automata védelemhez kellene. (Szenzorokkal irányítható hajók.)

    Amúgy egy sok kamerás hajóval megoldható a kamerás szkennelés is, módok nélkül, de továbbra is a látótávolság behatároló tényező azzal is.
  • RJoco
    #6113
    Az 1200 méter nem sok, keresésre alkalmatlan lenne. A Long Range Sensor, meg beállítható kisebb távra is, nem kell 50km-en mennie.
    Ha a radarok tényleg csak látótávon belül működnek, akkor az tényleg kevés.

    A Long Range Sensor esetén nem tudom, nem olvastam ilyet.
    Majd valahogy tesztelni kell a dolgot, mielőtt felteszem a szerverre.
  • _susu_
    #6112
    Ha jól olvastam, mindegyik radar mod a látótávolságtól függ multiban, tehát így 15km lesz a maximum :(

    A Camera Sensort nem tudom, viszont az nem használható radarozásra, mert az csak egy sugarat lő ki, és ha valami keresztezi azt, akkor megmondja mi az. Illetve minél messzebbre lövöd a sugarat, annál több idő mire feltölt (ez kb. célpontkövetésre jó).
  • Yusukee01
    #6111
    Camera Sensor script nálam működik rendesen. Bár a látószöge elég kicsi
  • laci4321
    #6110
    Ez működik, és szerintem nagyon is király lenne!!
    Sensor Range 1200 Meters [2017]

    Ahogyan ez a kettő szkenner mod is él és virul még:
    Holographic Radar
    Holo Projector (works again!)

    Az utolsóval gyakorlatilag ha van elég energiánk, akkor meg tudunk találni bármit, ami azért elég jó. És a hihetetlen energiaigény miatt ezt úgy sem tudjuk tartósan fenntartani. Csak az a kérdés hogy mit szólna ehhez a szimulációs sebesség...
    Az 1200 m-es szenzor meg azért is lehetne nagyon jó, mert akkor automata járőröző hajókat tudnánk csinálni. Ha már meg tudjuk találni egymás bázisait.. :D
  • RJoco
    #6109
    A Long Range Sensor az egyedüli, ami működik. Ezzel el lehet látni 50 km-re minden irányban. Persze a minden iránynak nem sok értelme van ekkora távon, de akár ügyesen lehet szűkíteni az irányt.
    Igaz, hogy a kinézete olyan, mint az érc detektor.

    A Camera Sensor script valamit hiányol, ahhoz én nem értek, valakinek meg kellene néznie.
    Az Advanced Sensor egyszerűen nem ment.
    Az Eclipse és Active Radar-hoz nem találtam semmit. Lehet, hogy nem a kettőt egyszerre kellene betennem, mert majdnem ugyan azok. A készítőjük ugyanaz a játékos.
  • RJoco
    #6108
    Néhány radar mod:
    Eclipse radar
    Active Radar
    Advanced Sensor - azért nem lenne rossz, ha az érzékelő hamarabb látná az ellent, mint az ágyú...
    LonRangeSensor
    Camera Sensor Ez script. Akár már most is használható...
    Nem tudom, hogy melyek működnek, nem próbáltam ki őket. Az Eclipse-t idén frissítették, a többit már régen.
    Majd valamikor én is kipróbálom őket.
    Kinek mi tetszik, lehet voksolni, hogy melyik fusson a szerveren.
  • RJoco
    #6107
    És eltelt megint 1 hónap a szerver életéből.
  • RJoco
    #6106
    Tegnap csak az ajtómnál volt ilyen gondom. Meg mikor kiírta, hogy nagy a ping. Amúgy tudtam egész szépen fúrni. Akkor léptem le, mikor folyamat nagy volt a ping. Akkor már nem igazán volt jó semmit csinálni. Persze a krióba vezető úton megint jó volt a ping, de, ha visszamentem volna...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.12. 16:03:19
  • kipeti
    #6105
    én is ugrálok viszont nálam a sim speed nem igazán mozdul el 0,95-1 közöt van de 2lépés előre 1 hátra effekt van
  • RJoco
    #6104
    A szerver egész jól fut, felment 1-esre a sebesség és csak ritkán esett vissza 0.7-re.
    Sajnos ez az én sebességemről nem volt elmondható.
  • RJoco
    #6103
    Azért nem olyan rossz az. Azt még be kell venni valahogy. Meg kérdés, hogy a radar látja e.
    Majd valamikor utánanézek, bár előreláthatólag csak szerdán vagy csütörtökön lesz rá időm és energiám.
  • laci4321
    #6102
    Hmm.. mondjuk ez igaz, tényleg inkább csak azután miután véget ér a szeró :D

    A radar pedig jó ötlet, támogatom! Csak ennyit a föld alá rejtett bázisokról :D :D
  • RJoco
    #6101
    Nálam is, bár néha felmegy 1-re
  • _susu_
    #6100
    Huh, simspeed 0.5-0.7 között ugrál nekem. Kicsit játszhatatlan.
  • RJoco
    #6099
    Szerver fut.
    A steam-em meg még mindig letölt.
  • _susu_
    #6098
    De ha megosztja, akkor mindenki fog tudni mindent, hogy kinek hol vannak bázisai :D
  • RJoco
    #6097
    Percek helyett fél órák lettek.

    Megosztani? De még fut a szerver.

    Viszont arra gondoltam, hogy kellene egy szkenner mod. Egy olyan, ami 1000 km-nél nem lát messzebbre, de jobb, ha konfigurálni lehet és inkább lásson csak 100 km-re.
    Úgy már el lehetne indulni másokat keresni.

    A steam-et indítottátok ma már újra? Mennyit szed az le? Több, mint 2 GB jött le és még mindig nem fut. Ekkora nem lehet.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.11. 20:44:58
  • laci4321
    #6096
    Ha kész a mentés, megosztanád majd velünk is? :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.11. 20:35:51
  • Yusukee01
    #6095
    Nekem sem szedett le sok mindent.
  • RJoco
    #6094
    Nekem még mindig nem indult el a steam. Már több, mint 1 GB-ot leszedett.
    Úgyhogy a mentés is lassan jön le, de már csak percek kérdése.
  • kipeti
    #6093
    nem tudom nekem ma csak egy kis SE frissitést szedett le
  • RJoco
    #6092
    Miért léptet engem ki állandóan az SG fórum? 24 órát általában belépve tart, utána meg mindig be kell jelentkeznem újra.

    A szerver frissítés alatt áll. A világról szeretnék egy mentést csinálni a gépemre, ezért egy darabig el fog tartani.

    Nem tudja valaki, hogy mit szed le a steam? Nem indult el, de valamit nagyon tölt le és nem kicsi.
    Az biztos, hogy NMS-hez és SE-hez is kell letöltenie, de először el kellene indulnia.
  • _susu_
    #6091
    Valaki majd tudja frissíteni a szervert, ha szépen megkérem? :)
  • Yusukee01
    #6090
    Kipróbáltam még egyszer egy eldobható hajóval. 3.000.000 km-t ugrott 1 ugrással :) Ekkora távnál már ls a mértékegység (ez a táv 10.5 ls volt).

    Más: Válaszolt egy user a holdba ugrásos bug reportomra. Elvileg valamit változtattak mostanában a bolygókkal és a koordinátáikkal van valami. Szóval bármely bolygóba bele lehet ugrani. Szóval csak óvatosan.
  • RJoco
    #6089
    Érdekes. Távolságnak 54000 km-t ír, de amit meg fog ugrani az csak 819 km. Ezt is lehetne reportolni a fórumukban.

    Hacsak nem térhajlításról van szó és akkor nem bug
  • Yusukee01
    #6088
    Elvégeztem egy kísérletet, amiből kiderült, hogy ha GPS koordinátát használunk célnak Jump Driveval, akkor nem számít a távolság. A legnagyobb hajómmal ugrottam, 4 meghajtója van és megugrott 50.000 KM-t. :)



    Bár itt már elég furán viselkedett a játék. Véletlenszerűen el kezdtem fuldokolni, pedig volt oxigén.