7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Szabkadi
    #6167
    Megosztottam a napkövető műhold terveit és a scriptet ami működteti. A workshopomban megtaláljátok.
  • Szabkadi
    #6166
    laci4321 egészen jól leírta, 4 napelemtábla az érzékelő(bal felső, bal alsó, jobb felső, jobb alsó) köztük 2 vagy 3 magas fallal, a fal árnyékot vet amikor nincsen bepozicionálva, ez az árnyék teljesítmény különbségként jelentkezik a napelemtáblák között. Innen tudja merre kell forognia. Ezután már csak a motor forgási irány előjelet kell hozzá hangolni és működik. kezel dupla motort, illetve szolga motorokat így teljes napelemerőművet lehet vele kialakítani. A bolygók még mindig "átlátszóak" így csak arra kell figyelni, hogy a bázis ne legyen a napelemek és a nap között.
    Utoljára szerkesztette: Szabkadi, 2017.08.18. 00:21:46
  • laci4321
    #6165
    Ha csak az inventory bugot és a kontroll menü lassulást javították volna a mai update-el, én már boldog lennék nagyon. :D
  • RJoco
    #6164
    A szerver sebessége elég jól stagnál 0.7-en, ami önmagában nem jó.
    Azt a 2 GB-ot meg eléggé sokallom.
    És mit kaptunk érte? Ejtőernyőt? Veterán szkafandert, ami annyi skin-t jelent, hogy kicsit viseltesebb a textúra rajta?
    Kis vackokat, amik gyakran megjelennek a közelünkben, mint Unknown Signal, kb. 14 percig? Ezek a kis vackok kis blokkokból állnak és tartalmaznak egy ejtőernyő kidobó blokkot 1 vászonnal, esetleg némi anyagot vagy szerszámot.
    A zene mondjuk mintha jobb lenne, vagy másabb, nem tudom és talán a látványon is változtattak, mintha más lett volna a fényjáték.
  • RJoco
    #6163
    Aha, most már tényleg kezdek nagyon ideges lenni.
    Lefrissítem a szervert, frissített a játék is, lépnék be, erre megint frissít a játék és megint frissíthetem a szervert...
  • laci4321
    #6162
    Ez most komoly??
    Még mindig nincs javítva az a kib..ott inventory deszinkronizációs hiba??
  • laci4321
    #6161
    Ja nem, most látom hogy Szabkadi szkriptje ez árnyékolás figyelése alapján működik. 4 napelem közül azt nézi melyiknek kisebb az energia termelése (melyik van nagyobb árnyékban), és a felé fog forogni.

    Ez is jó módszer, de tuti nehezebb volt leprogramozni :)
    Nem semmi :D
  • laci4321
    #6160
    Szerintem úgy működik, hogy elfordul valamelyik irányba. Ha csökken a napelemek áramtermelése (ez kiolvasható), akkor megáll és inkább a másik irányba forog. Addig forog így a jó irányba, amíg el nem éri a maximum termelhető elektromosságot a napelem. (Ha újra csökkenni kezd tehát, megáll és visszamegy a maximumra.)

    Ekkor jöhet a másik tengely mentén forgás, ugyan ezen elv alapján. Ott is megkeresi a maximumot így, ami ezúttal már nagyon közel lesz a termeltethető 120 kW-hoz, max. 1-2 tizeddel marad le tőle.
  • RJoco
    #6159
    MIVAN!!!!!
    2GB a és a ribanc cseszett letölteni. Mi a fenének megy csak úgy a gép?!?!?!?!

    Szerver frissítve.
  • Normen76
    #6158
    Szevasztok !

    Örülök, hogy az elhagyott Alien csillagkapus bázist amit én is úgy kaptam, tovább tudtam adni egy új játékosnak a szerveren. Így kerek a történet, kipeti nekem adta, én tovább adtam :)

    MA sikerült fúrnom végre a jobb egérgombos módszerrel.. hát jah. 2 óra alatt több nyersanyagom lett, mint amióta játszom összesen :D. És nem kell csak kb 80 blokkos ketyere hozzá. Így azért más a konfortérzetem :). Kösz mindenkinek a tanácsokat, rengeteget segítettetek.

    Egyébként szét akartam nézni az Alien bolygó holdján is, de nem találom. Körberepkedtem, körbe jumpoltam a bolygót és sehol a hold. A bolygón lévő bázisomról pont lehetett látni, de onnan sem látható. Vagy 10-12 irányból megnéztem az űrből is, de sehol a hold. Vagy bug miatt nem látom, vagy eltűnt :). Látta valaki mostanában ? Vagy vándor bolygó/hold lett belőle és járja a végtelen űrt :).

    Épp amikor eljöttem otthonról láttam lesz update 2 Gb-s. LEsz pár asztronauta skin :) meg az említett ejtőernyő. A szerver nekem nagyon lagosan futott ma, pedig egyedül voltam. 0.3-1 körül ugrált a sim, alig tudtam mozogni, építeni. Nem mintha zavarna, csak azért említem, mert többen épp azt írták, hogy nekik most remekül fut. Talán egyszer megérjük, hogy rendberakják a netkódot, mert így rengeteg játékost veszítenek aki érdeklődne, de az első pár nap után a sok lag miatt feladja.
  • _susu_
    #6157
    Jött update, kaptunk ejtőernyőt.
  • RJoco
    #6156
    Azt honnan tudja megállapítani, hogy merre kell forognia?
    Mármint részletesebben érdekel a mechanikája. Mit figyel és hogy, mi alapján dönti el a forgási irányt.
  • Szabkadi
    #6155
    Olyat is írtam, béta még, de ha van kedved részt venni a tesztelésében publikálom. Óvatos duhaj az is, kb percenként fordít 6-8 fokot aztán megáll.
    Az is árnyékhatást figyel mint a rotoros verzió, ez a legpontosabb mod nélküli módszer szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Szabkadi, 2017.08.17. 14:48:36
  • RJoco
    #6154
    Olyan script is létezik, mely nem rotorokat, hanem gyroskope-okat irányít? Mondjuk egy egész állomást képes forgatni úgy, hogy mindig a Nap felé nézzen, de az állomás ne essen azért szét forgás közben.
  • Yusukee01
    #6153
    Szerintem a Override Safety Lock lesz az a control panel megfelelője. Ha bekapcsolod akkor nem mozoghat sem a rotor, sem a piston. (rázkódni sem tud)
  • Szabkadi
    #6152
    Van sajátom:) http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=830488966
    Ez egy szkriptelhető action a rotor-okon.
    rotor.ApplyAction("Force weld");
  • laci4321
    #6151
    Üdv Szabkadi!
    Nem egészen értem mi lesz ez a force weld. Ez egy szkripten belüli beállítás?
    És melyik szkriptet használod erre a célra?

    Na akkor majd megyek én is ZPM szálítót gyűjtögetni, azért nem jönnek rosszul a GW-os akksik :D
  • RJoco
    #6150
    Egyik sem. Nem bétázunk.
    Bár érdekes, hogy lehet visszafele lépkedni.
  • RoboKutya78
    #6149
    Srácok ti most melyik verziót használjátok ?
  • RJoco
    #6148
    Nem tudom, mit csináltok. Nekem fúrót még nem sikerült teljesen gallyra vágnom. Főleg nem lag miatt.
    Kicsit már törtem, mert rosszul fordultam a sziklában és ennyi. Illetve nemrég gyorsan tolattam hátra és nem figyeltem a kiálló sziklára és elvitte kicsit a hajó alját. De ez is az én hibám, a lag-nak nem volt köze hozzá.
    Bolygón sincs gondom, nem kellett sosem újraépítenem a fúróimat.

    Mivel a szerver lag-ol, fel kell készülni rá és nem agyatlanul tolni az előre gombot. Mellesleg ez még SP-ben sem jó dolog.

    Nemrég nálam bebugzott a szerver. A fúróm elkezdett össze-vissza mozogni. Bele az aszteroidába is többek között. A fejek jártak, de nem fúrt. ALT+F4-el kiléptem, majd visszalépésnél ott volt a hajó, ahol lennie kellett, sértetlenül, mozdulatlanul.

    A bolygós fúrásnál én egyszerűen lyukakat fúrok lefele, nem haladok a talaj alatt vízszintesen.
    Ha bírná a játék akkor persze lehet szép nagy dolgokat építeni, amik képesek 100 méter mélyre lefúrni egy elég nagy lyukat, ahova aztán kisebb fúróhajóval leereszkedem és haladhatok vízszintesen. De nem bírja.

    Üdv a szerveren Szabkadi! A szerver még pár hónapig menni fog, van időd kiélvezni a dolgot.

    Ős hajó mégsem szállíthat a rendszerünkben, mert az ősök és leszármazottaik (replikátorok) a Pegasus galaxisban vannak.
    Ha valakinek van ZPM-e, akkor az a Goa`uld. Automata fegyverzet nincs rajtuk, csak az elején két rakétavető, amit ember irányíthat. Ezért is mentem ki érte gyorsan, mert elég csak megfogni és hazavinni.
  • Szabkadi
    #6147
    Én is 4 bányászhajót törtem össze a lagok miatt, kb 1 bányászkört élt mindegyik. :(
  • Yusukee01
    #6146
    Nekem pár napja szó szerint játszhatatlan a hatalmas lagok miatt. Pedig a netem jó.
  • Szabkadi
    #6145
    Sziasztok, szeretnék játszani hosszabb távon a szerveren. Régebb óta játszom SE -vel. Egyelőre a Normen76 által az alien bolygón levő "felújitott bázis"-nál tanyázom.
    @laci4321 megcsináltam a motorral forgatott automata napkövetős napelemrendszert, 3 nap alatt még nem hullott szét. a trükk, hogy amíg nem kell elmozdítani a script összeheggeszti(force weld).
    @Normen76 az ércek a bolygókon általában vízszintes sáv formájúak, ezért olyan fúróhajót érdemes építeni aminek csak annyi fúrója van lefele irányban, hogy bontó módban le tudjon menni az ércig. A sok fúrófejnek inkább előrefele kell lennie.
  • laci4321
    #6144
    Hmm tényleg jól fut a szeró.

    A ZPM szállítón amúgy szokott lenni fegyverzet?

    (Érdekes amúgy hogy a ZPM-et Goa'uld hajó szállítja.. :D )

    Recompile már egy pár hónapja van a programozható blokkok kontroll menüjében amúgy, azt várom már mikor lehet majd Timer blokkokkal automatikusan aktiválni ezt a funkciót :D

    Ezt az agyrém bug meg úgy tűnik csak engem érint akkor...
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.16. 13:31:21
  • RJoco
    #6143
    Ugrás után nekem is össze vissza mozogtak a hajók. Miután elengedtem a futóművel, helyreállt a dolog, bár érdekes mód a futómű még tartotta. Azért biztos, ami biztos, megnyomtam kétszer a P-t.
    A szerver futása is jól látszik és kivételesen felettébb jó volt a netem.
  • RJoco
    #6142
    És felettébb stabilan megy a szerver sebessége is.
    Bár némi grafikai hiba előfordul így a szikla belsejében.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.16. 01:09:30
  • RJoco
    #6141
    És van egy Recompile nevezetű gomb a programozható blokknál, így nem kell mindig megnyitni a szerkesztőt, elég ráklikkelni és indítani az időzítőt.
  • RJoco
    #6140
    Hm. Eddig a krióm ajtaja nem látszódott. Most meg csak a kis ablakon látok ki és van a kriómnak beltere, ami nincs is olyan rosszul megcsinálva.
    Jött volna a update?
  • RJoco
    #6139
    Nálam minden rendben.
    A játszós kreatív világomban a megnyitáskor megy le egy pillanatra 0.7-re, majd tartja az 1-et.
    A túlélő világomban 0.5-re megy le és 0.7-en van, bár időnként egy pillanatnál is rövidebben leesik.
    Az írás kicsit darabosan megy, de minden betűt befogad, amit lenyomok. A klikkelés már jobban zavaró, arra nem mindig reagál. De, mint írtam, ez egy brutál világ. 3900 nem páncélozott blokk van az állomáson, amiből tuti 3500 tároló/feldolgozó/szállító rendszer része. A maradékban olyan van, mint vezérlő, kijelző, grav.gen.
    És emellett még van egyéb állomás, egyéb hajó. Az egyik állomásra letettem 2000 fúrót, a másik állomáson pár száz felx van.
    Amúgy meg a sebesség szépen 1.
  • laci4321
    #6138
    Ahh... A Custom Data csak egy példa, mondom, ha megnyitod a Kontroll menüt, akkor elkezd romlani a sebesség.
    Ami hatással van pl. a Custom Data-ba írkálasra, de igazából mindenre amit a Kontroll menüben csinálnál.

    (Nem is fut szkript amúgy, az Automatic LCDs 2 lenne az.)
  • RJoco
    #6137
    Egérbe keresek mikrokapcsolót, ha esetleg valaki tudna segíteni, megköszönném.
    A piros gombos lesz az a görgő rúdja alatt. Ez a középső gombom, amit nagyon gyakran használok. Kivezetése kétoldalt biztos, az alján nem tudom.
    Képek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sziasztok!

    Egeremben halódik a középső egérgomb. Néha nem reagál rá, néha meg 3x is.
    Szétszedtem és meglepetésemre olyan mikrokapcsoló van benne, amilyennel eddig még nem találkoztam.
    A képeken a piros nyomógombos, a görgő rúdja alatt. A kivezetése oldalról jön ki. Azt nem tudom, hogy 2 vagy 3 lábú, mert annyira nem szedtem szét az egeret, használatban van. Macerás összerakni. Ha kicseréltem a másik két egér kapcsolóit, akkor szétszedem teljesen.
    Gógle nem segített, hiába nézegettem a képeket, Conrad-ot.
    Valakinek ötlet, hogy kereshetnék rá vagy esetleg konkrét áruházat is tudna ajánlani?





  • RJoco
    #6136
    Szerintem már korábban is akartam írni neked, csak valahogy elmaradt.
    Amúgy én sem tudtam róla azonnal. Amikor bejött az opció, akkor pont pihent a játék és csak később tudtam meg én is.
    Sokáig én sem értettem, hogy lehet ágyúval, rakétavetővel egérgombra tüzelni.
    Aztán egy kis összecsapás keretében magyarázta el LookUsArts, ha jól emlékszem.
  • RJoco
    #6135
    Volt majd két hetem, hogy a hugoméknál laktam, mert ők elmentek nyaralni és van két macskájuk. Ha csak órára megyek fel hozzájuk, akkor szétszedik a lakást 2 hét alatt.
    Nekik papíron 200-as netjük van, bár én mindig csak 100/10-est mértem. Lényegében az a százas mindegy is, mert a ping időm jó volt.
    A rossz netem meg egy wifi-s hotspot és a hotspot nem szereti a p2p és hasonló kapcsolatokat. Az ftp letöltést sem díjazza, a sebesség megtartása érdekében youtube-on megy mindig valami és így elég gyorsan lejönnek a dolgok.
    Ezen kívül a hotspoton rengeteg más kliens is rajta lóg, ráadásul az AP router csak 54Mbit-es és jó régi. Ez sem bírja már. 2 évvel ezelőtt még jól ment.
    Ezen kívül még elég sok AP van, plusz a kábeles gépek és ahogy eddig láttam, a hub-ok száma eléggé korlátolt, valamint itt sem igazán lehet nagyobb a sebesség 200-nál.
    Nem tartom kizártnak, hogy az 1 szem gateway a net felé nem bírja a terhelést. Az sem fiatal már. De az is lehet, hogy ez a hub oszt ki mindenkit, mert eddig mindig 10.0x.x IP címeket kaptam és az ő IP címe a 10.0.0.1. Persze az is lehet, hogy a többi hub is ebben a tartományban dolgozik.
    A hotel meg több, mint 200 szobás.

    A kapcsolat típusáról nem is beszélve.
    A WoT szerintem folyamatosan kommunikál a szerverrel, míg a SE-t nem tudom, de szerintem nem, az ED meg biztos, hogy nem, ezért kerülök ott is gyakran a főmenübe egy-egy esemény után, mint pl: harc, ugrás, szkennelést követően.


    Ha jól értem, akkor te valamilyen scripttel játszadozol, hogy Custom Data-ba kell írogatnod. Ez esetben lehet, hogy a script a ludas.
  • Normen76
    #6134
    Banyek :D, így azért egészen más fúrni :). A robbantásos ötlet is remek, de ezek szerint teljesen rosszul értelmeztem a fúrást. AMikor elkezdtem játszani, valaki nálam tapasztaltabb játékos mondta nekem, hogy jobb gombbal hogy lehet fúrni, de azt mondta akkor, hogy csak kézinél van így, hajónál nem működik. Azóta én ebben a tévhitben éltem, eszembe nem jutott álmomban sem, hogy a hajónál is lehet egérgombbal fúrni... wazze.. vagy 30 órát elvett az életemből az az infó :D. Minden hajóm végül előbb, vagy utóbb tönkrement a fúrásba :D. Sajnos angolt nem nagyon értem (nekem még orosz volt a kötelező, kicsit megy még a német de az is gáz), nagyon minimális az angolom, SG.hun nehéz keresni a sokmillió hsz-ben hogy éppen volt-e már arról szó ami érdekelne. Nem is nagyon zaklattalak benneteket sem a kezdő kérdéseimmel, előbb utóbb gondoltam úgyis rájövök, mit hogyan lehet. Hát... :D ez volt az eredmény :). Sőt itt is írta talán valaki nekem, hogy a fúró dolga az, hogy felszedjen mindent amihez hozzáér vagy hasonló.. eh :) Kösz az infót, így lesz időm másra is, mint minden héten 3-4 fúróhajót megépíteni :D. Még av égén csak ott maradok a földön :D.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.15. 16:15:06
  • laci4321
    #6133
    Engem azért meglehetősen zavar a bug, konkrétan alig lehet írogatni az LCD-ket, a laggolás a szövegbeírásra is kiterjed.

    Singel-ben terveznék én éppen egy járőröző drónt, és az egész drón maga 350 blokk körül van, a kontroll menüje pedig 100 körüli blokknak van csupán. A szim sebesség pedig egyre csak csökken és csökken, 1 sort beírok az LCD Custom Data részébe, már kapásból 0.8-on van. Általában 1-2 perc alatt már 0.4-re jut el, akkor megunom a szenvedést a szövegbeírással, vagy bármi egyébbel, és ki kell lépni a menüből, majd vissza.

    Teljesen biztos vagyok benne, hogy ez múlt héten még nem volt így.
  • laci4321
    #6132
    Hogy van neked egyszer jó neted egyszer pedig rossz?
    Azt tudom már mondtad hogy alapból egy WiFi hálózaton vagy, az a rosszabbik, vagy a jobbik?
  • RJoco
    #6131
    Akkor nem tudom, miért.
    A szim.sebességet én is mindig figyelemmel kísérem, nálam is mindig kint.
    Tegnap is azt figyeltem, de nem volt "gond" vele. Néha lement 0.5-re, majd fel 2-re, de mint írtam, ez a netemnek köszönhető, korábban is csinálta már.
    Abban a kb. 2 hétben nem igazán volt gondom vele, míg jó netnél ülhettem. Nagyon ritkán esett le a sebesség, javarészt tartotta az 1 körülit és jól lehetett játszani.
  • laci4321
    #6130
    Nos múlt hét óta igazából nem sokat fejlesztettem a bázisomon, nem nagyon volt időm játszani. Pár páncél blokkot raktam le, mikor volt 1-1 szabad órám. (Egy másik bázis alapjai.) Az meg sem jelenik a kontroll menüben.
    A szim sebesség romlását meg tegnap vettem észre, előtte nem tűnt fel hogy lett volna ilyen, pedig mindig meg van jelenítve a szim. sebesség nálam, folyamatosan figyelemmel kísérem.
  • RJoco
    #6129
    Az enyémet nem rontotta.
    Szerintem akkor neked már annyi mindened van, hogy amiatt romlik.
    Single-ben romlik nekem. Akármit nyitok meg, függetlenül, hogy kapcsolódik e a nagy állomáshoz vagy nem, 1-ről leesik 0.5-0.7 közé a sebesség. De érthető is, amilyen rendszert építettem ki. Rengeteg mindent kell kezelnie.
  • RJoco
    #6128
    Rosszul csinálod.
    Érdemes olvasgatni a tippeket. Főleg, ha angolul írja ki, akkor tuti ott lesz. És már itt is beszéltünk róla.

    Jobb egérgombbal kell fúrni. Ez mélyebbet és szélesebbet is szed ki, mint a bal egérgombos fúrás. Emellett ezek az anyagok (kő, de az ércek is) megsemmisülnek. Vagyis nem kerül be a rakteredbe.
    A pilótafülke toolbar konfigjánál nem a csoportot kell kiválasztani és letenni, hanem a fegyvereknél/eszközöknél fog megjelenni egy fúró ikon, mely az összes fúródra vonatkozik a hajón.
    És akkor már menni fog a fúrás egérgombokkal is.
    A nyelv beállítások viszont gondot okozhatnak a kezelésében.