7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6087
    Csináltam nekik külön kontit, tag-gel és eltűnt a sok hibajelzés.
    De az Ore/Scrap ott maradt. Azt mire érti vajon?
    Ok, beküldtem a vas finomítójába, így ez a sor is eltűnt. \o/

    Köszi a hasznos infót!
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.09. 02:03:25
  • RJoco
    #6086
    Először nem értettem a dolgot. De most már vágom.
    A gond csak az, hogy ez kiírás a script első lefutása óta kb így van. És az elején még semminek nem volt tag-ja.
    Ezen kívül jobb alul látszik kicsit, hogy a lőszerből mégiscsak megcsinálta a 10k-t, mert az sem annyi volt, de a rakétákból már nem hajlandó. Pedig van hely a konténerekben.
    De akkor majd csinálok újakat direkt mindnek külön-külön. Amúgy is tervben volt.
  • Yusukee01
    #6085
    Ezek a cuccok nem tartoznak semmilyen kategóriába, bele kell írni az összeset a TIM tag-ba.
  • RJoco
    #6084
    Ez vajon mitől van? Hely van a konténerekben.
  • RJoco
    #6083
    És a TIM nem kezeli a naquadah feldolgozót.
  • RJoco
    #6082
    Eddig ilyen nem volt, de most nem volt hajlandó tenni semmit a tatyómba. Illetve ott volt köbméterben, de mivel nem jelent meg, ezért letenni sem engedett blokkot.
    A kedves takarító meg frankón elpucolta amit eddig odatettem.
    Na ez így már tényleg nagyon zavaró.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.08. 12:50:31
  • RJoco
    #6081
    Jah, ne is mond, tegnap már nekem is nagyon zavaró volt, bár általában nem az.
    Kellett volna trinium, de az ércet nem rakta sehova, a finomított meg nem látszott.
  • laci4321
    #6080
    Még így is hogy izgatjuk magunkat miatta, még így is megspórolunk rengeteg időt.

    Az inventory bug miatt meg a TIM nélkül nagy bajban lennénk, 2-4 átrakott cikk után befagy az egész kép.
  • kipeti
    #6079
    Az NCF legyártja a dolgokat, én mindíg össze húzom az anyagokat így látom miből mennyi van a fölösleges dolgokat pedig mindig vissza bontom.Lehet így kicsit tovább tart amíg elkészül valami, de egy kb 1400 blokkos állomást 3 óra alatt felépítettem a terv a fejemben volt lehet nem olyan szép mintha tervező pályán nyugiban megcsináltam volna és projektorral kivetítettem volna.
    Amíg nem 100%-osan nem működik valami, addig nem használom. Feleslegesen nem izgatom magam.
  • RJoco
    #6078
    Aha, értem, akkor a játékban van a hiba...

    Ez nem csilivili.
    Sokkal egyszerűbb leellenőrizni egy dokkolt hajó rakterét a scripttel, mint végignézni az egész listát állomásostul. Persze, ha minden jól át van nevezve vagy ledokkolva is egyszerű, de, ha már itt a lehetőség, akkor a legegyszerűbb egy LCD panelen nézni.
    A TIM nagyon jó a gyártás, finomítás és raktározás tekintetében. Persze e nélkül is ellennék, a szortírozók így is ott vannak, de pl. a gyártással már probléma lenne.
    Persze, ha a játékban egyszerűen megoldanák, hogy jobb klikk az elemen és megadom neki a legyártandó darabszámot, akkor mindjárt meg lenne oldva a TIM nélküli élet is, csak kicsit jobban oda kellene figyelni. És a TIM amúgy sem látja az NCF tartalmát, de az LCD script igen.
    De amíg 120k acéllemezhez min. 120-at kell klikkelni, addig inkább TIM, még így is.
  • laci4321
    #6077
    Ez nem csak a játék teljesítőképességének határa miatt van, a szkriptek gyakran behalnak, ez is most egy bugja a játéknak. A tervező világomban is egy-egy hajó építésekor is halnak meg folyamatosan a szkriptek, holott csak az a hajó létezik a világban, meg pár aszteroida.

    Majd csak javítva lesz...
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.07. 23:04:26
  • kipeti
    #6076
    egyszerű a megoldás ne használd ezeket a csilivili dolgokat :) én teljesen meg vagyok nélküle
  • RJoco
    #6075
    Asszem elérte a játék a teljesítő képessége határát.

    Rakosgatom le a konténereket, mert bővítenem kellett, egyszer csak azt veszem észre, hogy kigyulladt az egyik hidrogén tartályom. NCF gyorsan javította is. Aztán megint kigyulladt. Mondom, mi a fene, kimegyek a bázisról, látom, hogy az egyik ágyú lövi. Na gyorsan le is kapcsoltam. Utána nézem a bázist, valami talán nem az enyém lenne? De minden az enyém. Pont ugyan ez volt a fúró hajómmal is korábban.

    Minden belépésnél újra kell indítanom a scriptjeimet. Ez eddig normál volt, még együtt tudtam volna vele élni. De az imént a frissen indított LCD script megint megállt úgy 10 perc üzem után. És azt írta a blokk, hogy túl komplex. Holott csak az adott hajó tartalmát kellett neki kiírnia. Abból is csak azt, ami van rajta.
    De ilyen még sosem volt, hogy a játékom alatt álljon meg az LCD script.

    A HUDLCD sem igazán tökéletes. A fúró hajómnál erőteljesen vibrál (eltűnik/megjelenik), ami zavaró, de epilepsziám nincs szerencsére.
    A flexelő hajómnál viszont nem csak eltűnik, hanem alig képes megjeleníteni. Néha csak majdnem egy sort sikerül, van amikor annyit sem, egyszer csak bedobja az egészet, aztán megint elmegy.

    A TIM még futogat, bár az sem tökéletes. Szortírozásban még szerencsére jó, gyártásban már kérdéses. De ezt is minden belépésnél indítanom kell.
    És az időzítőt nem is akarja használni. Elvileg 5s-re van állítva, úgy kellene frissítenie magát, de kb. másodpercenként kétszer fut le. Ezt sem értem. Mondjuk lehet, hogy újra be kéne töltenem a programozható blokkba, mert valami elmehetett rajta vagy az egyik update tett be neki és ugye ennek nincs automatikus frissítése, de a készítő attól még frissíthette.
  • laci4321
    #6074
    A kicsi fúrófejeknek amúgy nem kell közvetlen egymás mellett lenniük, ha 3 kis blokknyi hely van az 1-1 fúrófejek között, akkor is tökéletesen tudsz velük haladni a sziklában. És azok a 3 kis blokknyi helyek elegek arra, hogy hajtóművek kukucskáljanak ki ott, így a hátramenethez, vagy épp a lebegéshez már meg is vannak a hajtóművek.
  • RJoco
    #6073
    Igen, elsőre szerintem is nagyon jót építettél.
  • RJoco
    #6072
    Közben megnéztem és a luxus fúróm 1175 nagy blokk, a kis légköris fúróm nincs 300, mondjuk nincs is így bepáncélozva, mint a tied.
  • Normen76
    #6071
    15x15 az alja, azon van a 25 db (5x5) fúró. Ha csak az alaplapot számolom 15x15 és 3 sor vastag már az 675 blokk úgy hogy benne van már a csőrendszer :) + a falak, hajtóművek, továbbító rendszer, borítás stb. nem is sok az az 1100. Egy nagy része üreges.

    A hajtóművek külsejét már nem tudom megerősíteni, mert úgy terveztem, hogy a felépítmény a hajtóművek szélével egy kocka sorral beljebb legyen mint a fúrók széle. Nem akarom hogy elakadjon a gödör falában. Így, hogy van egy sor üres hely nem ütköznek neki a fúrt üreg szélének. "Bőven" van hely forgatni, manőverezni, dönteni ha kell. A következőt már másképp építem majd, de elsőre megteszi, jól működik, szépen termel. Bőven többet mint amire egyenlőre szükségem lesz valaha is :). Persze amíg össze nem töröm, de megvan BP-ben már szerencsére :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.06. 16:44:25
  • Yusukee01
    #6070
    Ha szétszedtem a kapukat kipróbálom, mennyire messze tud elugrani valami random koordinátával. Most már kíváncsi vagyok.
  • RJoco
    #6069
    Akkor rendesen meglökhetted.
  • RJoco
    #6068
    Mondjuk akármekkorát is ugorjak, a JD-k mindig töltve vannak, szóval elég bugos most a JD ezekszerint.
  • kipeti
    #6067
    volt rajta csak mint kiderült nem volt elég
  • RJoco
    #6066
    Ok. Érdemes a következőre hajtóműveket is szerelni, hogy megálljon, ha meglököd.
  • kipeti
    #6065
    hagyd nem kell van még egyre nyersanyagom csak a bele áldozott időt sajnálom
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.08.06. 16:17:08
  • Yusukee01
    #6064
    Azt tudom, mikor el kezdtem ugrani, kiírta, hogy 16%-át tudja az utnak teljesíteni 5 JD-vel. De elugrott 4000km-re

    Ja közbe amúgy sikerült nekimennem egy láthatatlan aszteroidának is.
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.08.06. 16:17:23
  • RJoco
    #6063
    Részvétem.
    Ha ez most volt, akkor lehet backup-olni a szervert.
    Írj rám steam-en.
    Ha nem az elmúlt 25 percben volt, akkor késő.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.06. 16:16:28
  • kipeti
    #6062
    meglöktem véletlen
  • RJoco
    #6061
    Több JD-vel lehet, hogy tud nagyot is ugrani, egy JD-vel max 2000-et, ha a tömeg engedi.

    Ha lekapcsolod a konnektort és szétválik a két hajó, akkor azonnal megállnak. Általában úgy, ahogy voltak, de van amikor nem. És ez a bug előfordulhat futóműnél is, bár érdekes, hogy nálam nem jelentkezett eddig még.
  • Yusukee01
    #6060
    Gravitációba építetted?
  • kipeti
    #6059
    De jó amíg dicsekedtem az űrbázisommal szétkenődött a bolygó felszinén :(
  • Yusukee01
    #6058
    Na jó, pár nap pihentetés következik.

    Superkapu használatát nem javaslom. Előfordul, hogy rossz oldalra rak ki a másik oldalon és újra átmész rajta. Eredmény: fekete képernyő, crash és egy teljesen eltűnt hajó. (akkor is, ha jó oldalról mész bele a kiinduló pontnál.)

    Jump Drive használatát nem javaslom, ha bármi is kapcsolódik connectorral hozzá: Eredmény: ugrás után megbolondul a hajó, fekete képernyő. Öngyilkosság után visszamentem, a hajót nem találom sehol. Kideült, hogy láthatatlan lett. Teljes játék restart megoldotta, de pörgött össze-vissza, mint az őrült és meg is rongálódott.

    A superkapukat pedig szétszedem, mert így elég veszélyes használni.

    Ja a másik: Ha gps koordinátára ugrotok jump drive-al, akkor nem számít a távolság, mindenképp megugorja a távot. 600km-t tud ugrani most a hajóm, de megugrott 4000km-t koordinátára 1 ugrásból

    El mehetnék valami hivatalos tesztelőnek, mindig megtalálnak a bugok.
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.08.06. 16:05:24
  • RJoco
    #6057
    Szép és kék :)
  • RJoco
    #6056
    Szépen néz ki.
    De ebben mi 1100 blokk?
    Olyan kicsinek tűnik.
  • kipeti
    #6055
    Normen nem tudom mekkora a hajód raktere, de a képekből én azt javasolnám jobban erősítsd meg az előre hátra jobb bal irányba néző hajtóműveket egy mikro lagg és ha túl van terhelve nem tudod egyenesbe hozni
  • kipeti
    #6054

    végre sok bug ellenére kész lett az űrállomásom
  • Normen76
    #6053
    Azért feldobom a hajó képeit :)



  • Normen76
    #6052
    áá izé :) 1100 blokk az igaz :) De kis blokk. Kis hajó, nem nagy. Szal lófütty a ti hajóitokhoz képest :) Viszont szuperul működik. Picit módosítottam rajta, a konnektor köré tettem kis kidobókat, nagyon kicsi az űrtartalmuk, de azonnal szórják kifelé a követ. Teszt fúrás jól sikerült. Előszőr fúrok egy üreget az ércig, ill. egy pár méterrel mélyebbre. Aztán közvetlen mellette kezdek el fúrni, kinyitom a kidobókat és a kő belehullik mélyebb üregbe, így nem szedi fel a fúró újra.
  • Yusukee01
    #6051
    Julian megcsináltam a bug reportot, de moderátornak jóvá kell hagynia előbb. Ha minden igaz itt lesz majd https://forums.keenswh.com/threads/1-182-204-dedicated-server-jump-drive-teleport-inside-of-a-moon.7396501/
  • Yusukee01
    #6050
    A bolygó pozíciók statikusak minden világban, vagy dinamikusan generálódnak?
  • RJoco
    #6049
    Jó nagy fúró hajót csináltál. Nekem az a nagy blokkos, amit a videón láttál, 170 blokk körül van +/-10 blokk.
    Úgy, hogy JD és orvosi is van rajta. Asszem 5*5-1 a fúrók száma.
    SP-ben csináltam egy nagy dögöt, de az már kb. luxus járgány. Nagy beltér, több szék, ablakok a kilátáshoz, oxigén farmok és jó sok fúrófej.

    Majd egy(pár) képet feltehetsz róla ide. Kíváncsi vagyok rá.

    A BP-ket a gépen tárolja, szóval, azért óvatosan az örökkévalósággal. De, ha feltöltöd steam műhelybe, akkor megmaradhat. Csak ne legyen ékezet a nevében, azt nem szereti a műhely.
  • Normen76
    #6048
    Kösz srácok. Ctrl+B vel talán a legegyszerűbb, és működik is. Megőriztem az örökkévalóságnak a hajót :) Ez eddig a legbonyolultabb hajóm, 1100 blokkból van. Tudom nem nagy eresztés, de talán ezzel kezdem kapisgálni az építés mikéntjét. Van rajta kamera az elején hogy lássam éppen mit fúrok, Julian videója és ajánlása alapján megoldottam hogy egy konnektoron keresztül kidobálja a követ. Két szűrőt használtam, egyiken amelyik a konténerekhez vezet, fekete listás a KŐ, másikon amelyik a kidobó konnektorhoz vezet fehér listás a kő. saját oxigénellátója van a pilóta fülkének, és 4 magy (kisméretűben) reaktor hajtja az egészet, 25 fúrófejjel. Még mindig nem értem az emberek mért nem kajálják jobban ezt a játékot, Early A ide, bugok oda nagyon komolyan össze van rakva. Rengeteg lehetőség, ötlet bevihető. Simán 50 000 online kéne legyen a Steamen, még ha rétegjáték is. Remélem előbb utóbb többen is veszik, több zsozsó legyen a fejlesztésre :)