7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Normen76
    #6207
    Hali ! Bár én sem vagyok valami tapasztalt játékos, pár kérdésedre megpróbálok válaszolni.
    Azért Spawnolsz valsz üres ibventoryval, mert csak simán kiléptél. Az oxigén elfogyott meghaltál stb.. Kell építeni egy hibernációs kamrát, azt rákötni oxigénellátó rendszerre. HA van áram, és van oxigén, ill az oxigén generatorban elég jég, akkor elvagy akármeddig. Ha így lépsz ki, akkor ugyanúgy érkezel vissza a szerverre, inventorí stb marad. Ha nem így, akkor meghalsz.
    Éledni akkor tudsz saját helyen, ha építesz (vagy sajátodra nevezel, birtokba veszel) orvosi szobát, és szintén energia alatt áll. HA nem kap energiát, nem tudsz ott éledni. Az energia/áram mindenen továbbítódik, elég ha összeérnek, egymásra épülnek a blokkok, az áram átmegy és minden amin keresztül vezérelheted.
    Az alien bázist ahol éledtél anno én is örököltem kipetitől, miután saját bázist építettem, és elköltöztem egy csomó helyre, én is nyilvánossá tettem, hogy bárki használhassa. Volt aki már használta újra, de ő egy nagyon tapasztalt játékos, biztosan rég épített már űrhajót és más bázisokat alapított. Szal szerintem nyugodtan használd a bázist. Mindent amit ott találsz.

    Ahhoz hogy máshol tudj éledni, építened kell egy űrhajót és át utazni. Érdemes olyan hajót építeni ami önellátó, van rajta finomító, összeszerelő, felpakolva rengeteg nyersanyag, oxigén generator és 1-2-3 jump drive-ot is szerelj rá, mert a játékban 100 m/s a max sebesség, a bolygók kurva messze vannak (nem is olyan messze igazából, de 100 m/s el utazva 15-20 óra is lehet az út vagy több) egymástól. Jump Drive-val tudsz hiperugrani, több ezer, vagy akár 100 000 Km-et is a kívánt hely közelébe, onnan hamar odaérsz sima hajóval már. HA olyan hajót akarsz ami el tudja hagyni a bolygó gravitációját kell rá atmoszféra hajtómű, pár ion hajtómű hogy tudj az űrben könnyen manőverezni és hidrogén hajtómű, ami a bolygó sztratoszférájában is jól tolja a gépet és ki tudsz szakadni vele az űrbe. Hiper ugrani nulla gravitációnál tudsz, szal odáig el kell jutni. Sok leírás, video van erről a neten, de itt is kérdezhetsz, valaki mindig válaszol.

    Zárt térbe történő oxigénellátáshoz kell egy oxigén generátor, jéggel feltöltve és egy szellőztető, ezeket egymáshoz kell kapcsolni összekötő csövekkel, vagy továbbító rendszerrel. A teret be kell zárni, ajtókat bezárni a szellőztetőt bekapcsolni, pár másodperc és leveheted a sisakot.

    Szal először kel legy jó bányászhajó amivel elegendő nyersanyagot szerzel, kell egy jó űrhajó ami önellátó és képes jump driveolni, aztán kell bele erős rekator, elegendő energia és elegendő urán. Onnantól oda mész ahova akarsz. Nekem van már bázisom a földön, az alien bolygón, a Marson és a mars holdján. Szal lehet ide oda menni. Sajnos a szerveren eltűnt az alien bolygó és a földszerű bolygó holdja, szal azokra már nem tudsz menni. De az űrben találsz rengeteg hatalmas aszteroidát, azokon is lehet bázist építeni, vagy épp a nagy semmibe is, ahova tetszik. Az űrben könnyebb az let, nincs hova lezuhanni, kevésbé törnek össze a dolgok és sok a jó azsteroida könnyen kibányászható nyersanyaggal. Bár én jobb szeretem a bolygókat. Még valami, kb heteket szoptam azzal hogy minden fúróhajóm összetörtem, mert ha mélyre fúrtam valahogy mindig összetört a széle, felborult, eldőlt, elakadt stb. Végül a többiek felhomályosítottak, hogy lehet a fúróval úgy is fúrni, hogy jobb egérgomb nyomásával használod a fúrófejeket, akkor nagyobb és mélyebb gödröt fúr és nem is szedi fel a cuccot, ha elérted az ércet mehet a bal egérrel fúrás óvatosan. Gy nem lesz baj, és nem akad el a hajó akkor sem ha 100 méter mélyre kell fúrni. Nagyjából ennyit így hirtelen :)
  • m0hit0
    #6206
    Sziasztok! Kezdő vagyok...vagyis multiban nem játszottam még. Voltam fent a szerveren, s lenne pár kérdésem. Miért spawnoltam üres inventory-val? Alien bolygón van valakinek bázisa, azt választottam. Körbenéztem, erre-arra rácsodálkoztam :) bevallom, pár hidrogén tartályt lenyúltam, mert kellett a repkedéshez, de mindent szépen visszaraktam a helyére ;) szeretnék inkább a Holdra, vagy környékére eljutni, és ott művészkedni, de nincs opció, hogy ott éledjek :|
    Másik kérdés: zárt térben miért nem tudok oxigént a levegőbe juttatni? oxigéngenerátor->szállító->oxigéntartály->szállító->szellőztető (szobán belül) még nem próbáltam, csak megúntam a palackokat töltögetni...meg így lenne oldalhelyes
  • RJoco
    #6205
    Futóművel rögzítsd legközelebb. Az a biztos, akkor nem szedi szét.
    A jeladót meg tedd a futómű közelébe, mert úgy vettem észre, hogy mindig az ahhoz képest a legtávolabbi ponton kezdi el a bontást.
  • Szabkadi
    #6204
    Ez NCF nagyon furan mukodik, kitettem a deconstruct beacont egy hajora ami be volt dokkolva egy masikba es azt is elkezdte szetszedni, pedig az masik grid.
  • RJoco
    #6203
    Nem tudom, hogy van e bugreportolva, de tényleg megcsinálhatnák már, hogy ne a levágott hajó kapja az állomás nevét...
    Ez már baromi rég így van. És baromira idegesítő még single-ben is.

    A szerveren fellépő bug meg lehet amúgy is bug, csak mivel a single nem fut folyamat, így nem jön ki.
    Az objektumok törlése 50 blokk alatt nagyon gyorsan történik, pedig 1 óra és kb. 500m van beállítva, fölötte viszont a takarító mod dolgozik, ami azért tényleg vár egy kicsit.
  • _susu_
    #6202
    Ez a multi egyre játszhatatlanabb...
    Egy gridet kettévágtam (a hajómat levágtam a bázisról), erre a bázis új nevet kapott, és nem tudtam átnevezni. Gondoltam akkor visszateszem egy merge blokkal. Megyek be a hajómba, megöl az ajtó (pedig elvileg javították...). Újraéledek, erre meg elkezd összevissza pattogni a mérnök.
  • Normen76
    #6201
    Most látszik, TX :)
  • laci4321
    #6200
    Próbáld meg ismét, újraindítottam még egyszer.
  • Normen76
    #6199
    Kis update lehetett ? Nem látom a szerót. A többi is kb. fele annyi lehet mint szokott.
  • laci4321
    #6198
    Megérkezett a mai update.

    Tényleg ilyen nehéz lenne javítani az inventory deszinkronizációs bugot??

    Jó oké... belenyugszom.
  • RoboKutya78
    #6197
    Srácok mi ez az új szar a játék kiköltözött a steam piacra??
    Milyen megfontolással?
    Fizethetünk a jó modokért majd?
    Ez nekem nagyon új telebaszarintott 16 új tétellel.

  • RJoco
    #6196
    Na ilyen gyorsan sem szedtem szét ZPM szállítót. Kicsit megnyomtam az előrét, az meg úgy szétkenődött a sziklán, hogy semmi nem maradt belőle. De tényleg semmi.
  • Normen76
    #6195
    Kár értük, kiváló ügynökök volktak :)
  • RJoco
    #6194
    A szerver ismét fut, de úgy látszik, hogy a Holdtól és a Titantól meg kell, hogy váljunk.
    Hiába másolom be a könyvtárba, törlődik a fájl.
    Egyelőre nincs ötletem.
  • RJoco
    #6193
    Valamilyen oknál fogva eltűnt két fájl.
    A 11-i mentésből visszamásolom, de biztos, ami biztos, most csinálok egy biztonsági mentést.
    Remélhetőleg az holdak újbóli megjelenése nem okoz kárt az épületekben. Ezért lesz biztonsági mentés.
    Ha ismét fut a szerver, akkor itt jelzem.
  • RJoco
    #6192
    Ami azt illeti, a Hold-nak sem szabad meglennie.
  • kipeti
    #6191
    a hold eltünt a rajta lévő bázisom meg az űrben lebegett
  • Szabkadi
    #6190
    Az alien bolygó holdját én sem találom, mondjuk a többi bolygó sem látszik, pedig szokott.
  • Normen76
    #6189
    A mozgó, elugráló ládákat én úgy kapom el, hogy a kézi flexxel belevágok a szerkezet közepén található egyetlen hajtóműbe. Onnantól nem ugrik sehova :). Bár annyira az a dolog nem villanyoz fel, ha felmegyek 2-3 ládáért megyek el max, utána megunom :). Első nap nyitogattam buzgón.

    Hátt.. izé.. tegnap megint felrobban a fúróhajóm :D. Ezzel ver az isten. Bár remekül működött, főleg a jobb gombos fúrással. Tegnap annyira rosszul futott a szerver, hogy gyalogolni is kín volt nálam, azért csak elmentem fúrni. Semmi gond nem is volt, teherbírás felénél sem jártam még, érthetetlen módon elkezdett balra felfelé repülni a szerkezet. Teljesen sértetlen volt, nem nyúltam semmihez... repült egy ideig, aztán oldalasan elindult lefelé, nem tudom mitől, majd becsapódott az üregtől vagy 500 méterre a földbe és olyan szinten felrobbant, hogy kb. 1 blokk nem maradt belőle :). Igaz NCF-el 10 perc alatt megépítem, de valamiért ver az isten a fúrókkal :).
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.22. 08:21:00
  • RJoco
    #6188
    Single-ben is gyűjtheted őket. Csak túlélő legyen.
    Amúgy meg egyetértek veled. Hülyeségre van idejük. Hogy végre normálisan játszható lehegyen a játék, arra csesznek.
  • RJoco
    #6187
    Egy jó jelszó és megfelelő védelem kellene a steam részéről és nem lenne itt semmi gond. Nem ilyen hülyeségek, mint a mobilos vacakolás. A Rockstar-nak is az a legnagyobb baja, hogy cseszik a védelemre. A Blizzard oda figyel ár, bár ott is vannak extra biztonsági lehetőségek, de a mobilossal speciel baromira nem voltam megelégedve.
    Valamelyik kért telefonszámot, de csak előfizetésest fogadott el. WTF?!
    A 7 nap kivárási időt meg érdekes mód sehol nem tüntette fel jól láthatóan a steam...
    Az infót köszi!
  • Yusukee01
    #6186
    Tök szuper ezeket a mozgó új ládákat vagy miket elkapni ilyen 250+ pingel és 0.5 sim speeddel. Inkább a multival foglalkoznának, minthogy ilyen hülyeségekkel.
  • Normen76
    #6185
    Steam Guard kell szerintem mindenképp. Ha aktiváltad, 7 nap után kereskedhetsz, nem kell a 15 nap kezdő időt kivárni. A védelem miatt szerintem mindenképpen érdemes használni. Sokat hallani azért h feltörtek STAM fiókokat. A Steam guarddal ez sokkal nehezebb, sőt kb. lehetetlen. Egyszer kell kivárni a 7 napot, utánan incs vele gond, legalábbis nálam nem volt sosem. Sok játékban lehet kereskedni kicsit, ezt-azt eladni, már ezért is megéri. LEgalább 6-7 játékom van, amit a steam kereskedelemből vttem az elmúlt pár évbe. Space Enginnerst is így vettem meg (kvázi ingyen), H1Z1 King Of The Kill ládákat adtam el, abból lett a zsozsó hozzá. Ha valaki PUGB-zik most, az is jól jár, a játék során kapott ingame valutából vehetsz ládákat, amikben skinek vannak. Ezeket a ládákat ingyen kapod gyakorlatilag és 1,3-1,5 euróért el lehet adni. HEti 4-5 ládát lazán össze lehet játszani, és még élvezi is az ember. Nemtudni meddig tart a lehetőség, de az alapjáték 30 Eurós árát már kétszeresen visszakaptam :).

    De ha ez nem lenne a STEAM Guardot akkor is használnám. Van 2 steam ismerősöm is akinek lenyúlták a TEAM fiókját már, és bár végül mindegyik visszakapta pár hónap után, szét volt cseszve a fiókja és pár gama hiányzott stb. Egyikük sem használta a guardot. Én személy szerint mindenkinek ajánlom a rendszer használatát. HA esetleg néha újra is kell aktiválni, bőven szükség van rá.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.21. 10:07:41
  • RoboKutya78
    #6184
    én is inkább a védelem és a cserebere miatt használom de mint alkalmazás csapnivaló
  • RJoco
    #6183
    Akkor jól sejtettem, hogy inkább nyűg, mint hasznos.
    Asszem hanyagolni fogom a kereskedelmet.
  • RoboKutya78
    #6182
    a telefon aktívállása után is kell várni sajna. Viszont vigyázz hogy semmilyen takarító progi ne csesztesse a program háttér adatait mert egy memoria törlés után is simán kapsz egy hét pihi időt:)
    Én is szívok néha vele pl ha engedélyt kell adnom egy cserére akkor ha a telefon értesítő ikonján keresztül megyek be süket a cucc muszáj a megerősítés menüt használni és néha igen kritikus a frissítés gomb is:) Már bánom hogy felraktam a telómra:) c1905 sony
  • RJoco
    #6181
    Hogyan lehet normálisan eladni Steam-en?
    Gondoltam kipróbálom.
    Feltettem a telóra a Steam-et és nagy nehezen hitelesítettem a SteamGuard-ot is.
    Kijelöltem a tételt eladásra, mindent beállítottam, a telefonon is megerősítettem az eladást és még így is 2 hetet kell várnom, hogy piacra kerüljön.
  • RJoco
    #6180
    És elsőre kaptam is. Majd megint semmi, igaz, 3 ugyanolyan objektumot adott be.
  • RJoco
    #6179
    Hehe.
    Van leopárd mintás fegyver skinem. Viszont a pilótafülkéből kiszállva már az alap skint kapom vissza...

    Úgy látszik, csak időnként ad skint, nem lehet olyan gyorsan összeszedni őket.
    A szerveren elsőre adott, majd utána 3-nál semmi.
    Single-ben jópár óra elteltével a szerver után, megint elsőre adott, a következő kettőben semmi.
    Holnap ismét próbálkozom, de van egy olyan érzésem, hogy elsőre kapni fogok.
  • RJoco
    #6178
    Na wazze.
    Megjelent egy, elindultam felé, erre törölte a takarító...
  • RJoco
    #6177
    Működik.
    14:33-kor újraindult valamiért. Logból nem derül ki, mert csak annyit látok, hogy ekkor kezdett el logolni.
  • RJoco
    #6176
    Azt is jó tudni a Nanite Beacon-ról, hogy nem kell behegesztened, elég rátenned az építendő dologra és az NCF már dolgozik is.
    A szervert nézem.
  • Normen76
    #6175
    Szuper, kösz :) Ledobott a szero, és nem is tudok visszamenni. Patch sincs. Lehet nincs net elérés. Épp egy strong jel felé rongyoltam :D. Kár h ilyen kevesen játszanak. menne a skin biznisz :). Sajnos nem nagyon van a piacon forgalom. PUGB-ben lassan megvan a játék vételárának 2 szerese ládákból (2x30 euro), skinekből :). Hihetetlen h némelyek minden szemétért képesek nem kevés pénzt kiadni. PUGB-ben szaros rövidnadrág skinért 130-150 Eurót is adnak és naponta elkel többszáz is akár.

    Itt a fa sisakom kezdő ára 5 Euro, de nem hiszem h megvenné majd bárki. Kicsi a popoláció sajnos. Sebaj megtartom :D.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.19. 14:39:57
  • _susu_
    #6174
    Igen, van Nanite Beacon, többféle (construction, deconstruction, projection, stb.). Ha ezt ráteszed egy gridre, akkor a környéken lévő NCF-ek azzal is tudnak foglalkozni.
  • Normen76
    #6173
    Van olyan kis vacok ami sárga színnel jelez és Strong signal előtaggal van. Adott egyből egy famintás sisakot :). Lett még vagy 3-4 sisak skinem meg szivárványos hegesztő :D. Fog kelleni tuti :D.

    Más: Megépítettem az első NCF-em, A kérdésem az lenne, azt meglehet oldani, hogy pl, ráteszem egy hajóra, és ahova viszem, ott építget. Egyenlőre nekem csak azt építi, amire rá van eszkábálva.
  • RJoco
    #6172
    Szerver frissül, pár perc és lehet csatlakozni.

    Jó tudni, hogy az a gomb rajta jó is valamire.
    Akkor esélyes, hogy az MK számozásnak több értelme is van és táblázatot lehet csinálni, hogy miben mi volt.
  • Normen76
    #6171
    A kis vackok időnként adnak skineket azokból amiket keresel. Rá kell nyomni a gombra ami rajta van és néha bead 1-2 skint. Nekem van már egy új fajta kesztyűm, és egy szkafanderem, meg egy tehénfoltos sisakom és egy leopárd mintás heggesztő skinem :D De nyitottam vagy 40 kis vackot :)

    De megint jött egy kis update, csak azért h ne javítson ki semmit, de ne lehessen játszani addig amíg nem frissülnek a szerók. Komolya nem értem mért kell sokszor naponta 2 patchet eltolni, gyűjtsék össze és nyomják egybe. Szervergazda legyen a talpán aki tudja ezt követni.


    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.18. 22:04:19
  • RJoco
    #6170
    Hol van az a 33 suit, amiről a videóban szó van?

    Jó lenne infó az ejtőernyő teherbírásáról, mert 4 darabbal a 83,5 tonnás hajóm még mindig 14 m/s sebességgel landolt. Bár több minden megmaradt, mint 1 ernyővel, de így sem használható.
    Többet meg nem igazán szép rátenni, mert ronda lesz. Így is egymásba lógtak az ernyők és a hajó négy sarkán voltak.
    A súlypont elhelyezésről nem is beszélve, mert nem mindegy, hova teszi az ember az ernyőt, hogy megfelelő szögben érjen talajt az objektum.

    Azok a kis vackok amik megjelennek, inkább idegesítőek, mint jók. Értelmüket nem látom, tartalmuk is elég szegényes.

    Ahelyett, hogy a multin dolgoztak volna vagy egyéb fontos dolgokat javítottak volna, inkább ilyen nyavajákkal foglalkoztak, amik nem is használhatóak semmire.
  • RJoco
    #6169
    Vagy laci4321 már lefrissítette a szervert csak nekem nem írja ki a friss dátumot, mert fel tudtam rá csatlakozni.
    Viszonylag jól is fut.
  • RJoco
    #6168
    Update érkezett. Szerver még nem látja, jó friss lehet. Valamit nagyon eltolhatta, mert ritkán kapunk a nagy után 2-t is 24 órán belül.

    Az infót köszi!