7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #5927
    Az a bajom, hogy a konnektor nem elég gyorsan löki ki. És a következő kilökött kődarab beleütközik az előtte kilököttbe. És az ütközéses bug miatt, ha jön a 3. szikla, az már nagyon közel van a konnektorhoz, és megsemmisül.
    Gravitációs generátor nélkül nagyon kockázatos kiüríteni jelenleg.
  • RJoco
    #5926
    Remélem a mai frissítéssel javítják a memória hibát. Kilépek a világból a főmenübe és 9,5 GB-ról felugrik 10 GB-ra a ram fogyasztásom. És nem is esik vissza, új világot vagy újracsatlakozást már nem célszerű megkísérelni, mert 14 GB-os memóra használatnál kidob a játék.

    Az inventory bug nálam is előjött megint. Meg most az is, hogy az összes NCF-em fehéren világít és nem dolgoznak.
  • RJoco
    #5925
    Én ilyennel még nem találkoztam. Mondjuk nem is igazán tudtam ma játszani.
    Azt észrevettem, hogy a Nanite Beacon-nel kijelölt területet nem akarta elbontani az NCF és mivel a hajóra már nem tudok letenni egy bontó bóját sem, így kézzel kellett nekiállnom. Aztán annyi lett a netnek.

    Nem értem mi a bajod a konnektoros kilökéssel. Gravitációs generátor sem kell hozzá, mert kilökődik és máris távolodik el a konnektortól.
    No persze ehhez az kell, hogy ne abba az irányba haladj, amerre a konnektor néz. Nameg azt sem szereti, ha oldalra mászkálsz, de előre nem. Célszerű álló helyzetben csinálni vagy kapásból akkor, mikor mész befele a sziklába gyűjteni az anyagot. Természetesen hátul legyen a kidobó.
    Nekem így még nem volt gondom vele.
    Mivel 56 a floating object limit, így elég hamar el is tűnnek. Érdekes mód, mindig a messze kallódó, régen szétszórt dolgok maradnak meg. Ez a szikla esetében nem is baj. Szerencsére a többinek meg van ideje, hogy összeszedje az NCF.
  • RJoco
    #5924
    A két csapatos dolgot már próbáltuk, nem jött be.
    Meg amúgy is szövetkeznének az emberek maguktól és nem baj, ha több csapat alakul ki, néhány magány farkassal esetleg.
    Az aszteroida mezővel az a gond, hogy nem láttam mostanában azt az opciót a játékban. Szerintem kivették és egyszerűen csak az elszórt módot hagyták benn.
    És, ha jól tudom az is gond lenne, hogy a 0,0,0 pont körül lennének ezek, az meg a Föld közepe. Lehet, ezért is vették ki.

    Én meg jelenleg nem vállalom egy ilyen mező kiépítését, bár elvileg nem lenne lehetetlen.
  • laci4321
    #5923
    2 új bug áldozata lettem ismét. Az egyik hogy random kikapcsolnak a blokkjaim. Pl. egyszer csak azt vettem észre, hogy hiába nyomkodtam a szűm gombot, hogy a kamera képére váltsak, nem csinálta meg az istennek sem. Aztán kontroll menüben látom, hogy ki van kapcsolva a kamera...
    De ugyan ez lett a helyzet az egyik gravitációs generátorommal is, egyszer csak kikapcsolt.

    Nagyon fasza ez az ütközéses bug is. Konektorral és gravitációs generátorral küldenék ki köveket a világűrbe. A gravi generátor eddig jól ment, aztán egyszer csak az egyik aszteroidához érve már nem volt bekapcsolva. A kidobott kövek pedig a konnektorok közelében maradtak, és fel is robbant szinte az összes. Csodálatos.. :D Még jó hogy van a bányászhajón a javításhoz projektor, és szimplán csak közel kell repülnöm az NCF-es hajóhoz vele, hogy megjavítsa.
  • _susu_
    #5922
    Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy tök jó, hogy elépítgetünk magunkban, de ehhez nem is kéne szerver. Szóval valami PvP motivációs dolog jó lenne :) Tetszik ez az aszteroida mezős dolog, ahol van nyersanyag dögivel (máshol nincs is aszteroida), a bolygókon meg béke honol :D (és mindenki vadul fegyverkezik az Öv meghódítására). Egy ilyet támogatnék :)

    Ezt még meg lehet fűszerezni, ha csinálunk két csapatot :)
  • RJoco
    #5921
    Az a baj, hogy én realista is vagyok.
    Persze, a nagy bázis hajó tök jó lenne, de az bázis hajó és nem csatahajó. Bár tény, hogy van védelme. Viszont más bázisokat létesíteni vele, a jelenlegi játékbeállítások mellett, fölösleges. Akkor lenne nagyon jó, ha a játékban csak pár hatalmas nagy aszteroida lenne mindenféle nyersanyaggal. Mint anno az a játékbeállítás, ahol kaptál mondjuk 7 nagy aszteroidát, mellettük pár kicsivel és kész. Akkor lenne értelme a bázisalapításnak, nameg a fegyverzetnek is ott, hisz meg kell védeni a helyet másoktól. Az aszteroidák koordinátái meg vagy ismeretesek lennének vagy egy bizonyos útvonal mentén lennének, hogy könnyen meg lehessen találni őket. A bolygókon meg ugyanúgy lehetne építkezni, lenne forrás az aszteroidák meghódításához.

    Ha könnyű páncélblokkos hajóval mész könnyű páncélblokkos hajó ellen, akkor páncélzat szempontjából ugyanannyit ér mind a két hajó. Egy bázishajót érdemesebb bevédeni nehéz blokkal, hiszen, ha nincs utánpótlás, akkor nagy gondok lesznek.
  • laci4321
    #5920
    Azok nem csak rombolók, hanem bázishajók. Nagy a feldolgozó kapacitásuk is a harci képesség mellett, így egy bányászhajót mellérakva bejárhatom a naprendszert és szerte alapíthatok bázisokat is.

    De most jut eszembe hogy van nekem 5000 blokk alatti hajóm is (olyan 2500 körüli), csak még kb. 80%-os, azt arra terveztem, hogy tudjak vele a légkörben is repülni, el is tudjam hagyni azt vele, akár egy teletöltött nagy konténerrel is, és az űrben is piszok gyors (gravitációs hajtómű is van rajta). Csak ugye a könnyű páncél blokkoknak köszönhetően nem annyira jó csatára.
    Viszont ha kicseréltetem SeTool-al a könnyű páncélokat nehéz páncélra, és még pár ágyút elhelyezek rajta, akkor már egész jó hajó lesz az űrcsatákhoz is.

    Mindenesetre most nem ezzel foglalkozom, inkább megalapítom az első bázisomat :) Mert még mindig nem tartok ott sem :D
  • RJoco
    #5919
    Sajnos ez nem csak itt jellemző. Még Elite-nél is akadnak hibák a patch-ek után, olyanok, amiket nem ért a közösség.
    Csak itt sokkal jobban zavaró, mert hetente kapjuk az új hibákat. Míg olyan túl nagy változás nem történik. A memória igény változás is eltűnt és nekem folyamat reklamál. Pedig ma még nem is mászkáltam messze, csak az állomásom környékén.
    A röhej, mikor rányomok a főmenübe lépés gombra, aztán jön a wines hibaüzi, de közben a SE is feldobtam a probléma ablakát, amit okézva be is zárja a játékot.

    Más: Sajnálom, hogy nincs 5000 blokk alatti hajód és nem is értem. Egy ember mi a fenét tud kezdeni egy batár rombolóval?
  • laci4321
    #5918
    Úgy tűnik 2000 km fölött már a bolygók sem látszanak, így nem fordulhat elő az, hogy mindhárom bolygót látod egyszerre... Csodás.
    És hála ennek a nagyszerű aszinkronikus blokkmegjelenítésnek, nem csak nőtt elvileg az fps szám, de nagy sebességnél a hajó blokkjai vibrálnak külön-külön is... :D
    Az ugróhajtóművekben az esetek 50%-ban is akár megmarad az energia még egy ugráshoz miután használtuk, valamint néha a léphetek ki a szerverről majd vissza, mert ugrás után a a kép villódzik, a hajóm meg láthatatlan.

    Ezeket a bugokat kajak ilyen nehéz volna észrevenni még a fejlesztéskor??? Mi a halálért kell vajon folyton bughalmazként kiadni a frissítéseket?


    Más: Én benne vagyok egy csatározásban, bár nincs 5000 blokk alatti hajóm ami alkalmas rá :( Terveznem kellene egyet...
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.26. 16:54:39
  • RJoco
    #5917
    Tetü játék úgy kifagyott, hogy alaphelyzetbe állította vissza magát.
    Van valakinek olyan beállítása, ami még a régi billentyűzetkiosztást tartalmazza?
    Azt amelyikben az F nem volt jó kb. semmire és a T-vel tudom kapcsolgatni az automatikus forgatást ki és be. Mert arra most valamiért nincs gombom.
    És jó lenne, ha a képernyő közepén nem cseszné a szemem a hülye segéd felirat. Nem vagyok már kezdő játékos...
  • RJoco
    #5916
    Még egy nagyon jó ötlet, ha elérnénk a 20k blokkot.
    Lövöldözünk kicsit egymásra és máris lehet ismét építeni.
    Azon kívül mi értelme lenne a szervernek, hiszen csak úgy építeni single-ben is lehet, igaz, ott nem mennek folyamat a finomítók, hogy csak elég legyen egyik nap anyagot fúrni és utána bármikor lépünk be, mindig tudunk gyártani.
  • Yusukee01
    #5915
    A 30k blokkos állomáson 1 NCF volt csak.
  • RJoco
    #5914
    Még senki nem érte el, szerintem fölösleges már most aggódni ezen.
    Az NCF nagy segítség, de el is vesz a játékból, lehet hogy ki kellene szedni?

    Azt az állomást 40 NCF-fel szedtem szét. És miután lecsökkent az állomás mérete, már nem volt gond az akadozással. Azt viszont nem tudom, hogy mennyi volt az a blokkszám, ahol megszűnt, mert nem néztem végig a bontást, közben mást csináltam.

    Aki játszik a szerveren az legyen szíves figyelni az időt és napokat, hogy mikor fut jól és mikor nem!
    Esélyes, hogy a játékbeli akadozást egy-egy forgalmasabb időpontban a kiszolgáló terheltsége okozza. Az egy dolog, hogy mennyi erőforrás van a játék számára fenntartva, az más kérdés, hogy ezt milyen módon képes kezelni a hardver és szoftver.
  • laci4321
    #5913
    Az addig oké, hogy max. 5000 blokk, de ha elérjük a 20000 maxot, akkor mit csinálunk tovább a játékban?
    Sajnálatos hogy a játék csak ennyi blokkot bír el...
    Amúgy az NCF is nagyon erőforrásigényes, merthogy minden egyes nanite külön NPC-ként viselkedik és kéri a számításokat. Single player világban 4-5 NCF fölött már elkezdek tapasztalni droppokat. Úgy vettem észre nincs korlátozva az, hogy NCF másodpercenként mennyiszer számolgathat.
    Az a 30k blokkos állomás sem okozott volna ekkora laggot úgy gondolom, ha csak 1-2 NCF lett volna rajta.

    Inkább azt kellene korlátozni, hogy játékosként 2-3 NCF lehessen csak. Mert az a 20k limit kevés lesz.
  • RJoco
    #5912
    Nekem is majd 8000 a hajóm, amit most bonthatok vissza. A szép, hogy erre már nem is építhetek rá, úgyhogy az a tervem, hogy egy Nanite Beacont teszek rá, kukás.
    Max teszek a szétszedős NCF hajómra egyet és azzal úgy állok oda, hogy csak az legyen lebontva, amit akarok.
    Viszont kis trükközéssel összehozható lenne a bázishajó, ha javították már a fizikai bugot. A közepét beleépíted 5000 blokkba, majd csinálsz neki egy "keretet", amin a hajtóművek és védelem van a szállításhoz. Futóművel és Connector-ral összekapcsolod és van egy nagy hajód. A kérdés, hogy mikor jön elő az a bizonyos bug, amitől meghülyül a hajó.

    De azt is fontos szem előtt tartani, hogy jelenleg 20000 a max lerakható blokk játékosonként.

    De a hajód sincs még elveszve, ha így jól megy a szerver, akkor lehet növelni az értéket akár 10000-ig is. Viszont, ha ott már nem megy jól...

    Szokjuk meg, hogy nem kell minden hajót barominagyra építeni tekintve, hogy többnyire mindenki magában játszik.
    Az viszont biztos, hogy NCF nélkül sokkal tovább tartana elérni a majd 30000-es méretű bázist is. Még projektor-ral is.
  • RJoco
    #5911
    Single-ben is és ez egy nagyon régi hiba.
    Én elsősorban az Argentavis ajtajainál találkoztam vele.
    Oda kell figyelni, mert amúgy kijelzi a jobb oldalt, hogy épp mit szedsz szét. De néha elég éppen annyi, hogy kicsit beremeg a flex a kézben és máris átcsúszik a másik blokkra. Egy Elite flexszel meg veszélyes.
    De, ha jól emlékszem, akkor volt már a szerveren is ilyenem és olyankor nem az a blokk volt kijelölve, amit szétszedtem, hanem átugrott máshova a jelölés. Jellemzően a mellette lévőre. Csak, ha közel áll az ember a blokkhoz, akkor lehet, hogy nem veszi észre időben.
    Ajánlom a sima flex használatát. Én mostanában azzal szoktam repkedni.
  • Yusukee01
    #5910
    Elfogadom az állomást. Holnaptól nekem már hétvége, lesz időm újra építeni. Ez a "nem azt a blokkot szedi szét / hegeszti ami ki van jelölve" csak szerveren van, vagy single módba is? Már többször belefutottam, de eddig nem okozott nagy kárt.
  • RJoco
    #5909
    Az üdvözlőüzenet egy mod, nem tartalmazza a játék. Viszont ki és bekapcsolható, hogy bejöjjön a belépésnél. Majd valamikor írok egy help fájlt neki, amit majd a /help paranccsal elérhet mindenki. Lesz benne más segítség is.
    A "Space Master: 30 perces rendszerüzenet" egy ismétlődő üzenet. Minden 30 percben kiírja. A 30 percet a szerver indításától számolja. De örülök, hogy észrevetted. Sajnos az üzenet csak rövid ideig látszik és a kommunikációs fülön nem jelenik meg.
    5 és 60 perc között állítható az ismétlődés és több üzenetet is be lehet írni, melyek sorban követik egymást az adott idő elteltével.
    Egyenlőre nincs jelentősége, de ezt is tudja a mod.

    Tekintve, hogy nem volt bent senki, jóváhagytam volna a dolgot.
    A mód, ahogy ezt orvosolni kellett volna, hogy azonnal leállítja laci4321 a szervert. Így nem készült volna újabb mentés és a backup-ok is megmaradtak volna. 5-öt csinál és 5 percenként van mentés.
    A másik backup az valahogy az egész szerverről csinál valamilyen mentést. Arra nem szeretném, ha visszaállnánk, mert az a módosítások előtt készült, pont azért, ha valamit elcseszek a mentés fájlok szerkesztése közben, akkor se vesszen el minden. A módosítások kb. 2 órámba kerültek, mondjuk ez most lehet, hogy gyorsabban is menne már. És délelőtt csatlakozott Gfegyver is, nem tudom, mennyit játszott, de akkor az is mind elveszik.

    A Backup azért nem jött össze, mert 19-20 óra között nem lehet csinálni. Ezt ki is írja. Én is néztem múltkor, mire észrevettem, hogy mennyi az idő...
    Backup esetén a szervert is leállítja, ami mondjuk jól jött volna.

    A mentés backup visszaállításához FTP kapcsolatot célszerű használni, úgy a legegyszerűbb.

    @Yusukee: Ne add fel! Ez benne a kihívás! És azért az mondjuk elég durva, hogy 1 blokk miatt esett le a hajód.
    Az NCF és blueprint-eknek köszönhetően hamar újat lehet építeni. Leteszek egy új állomást neked, több nyersanyagot tolok bele, hogy azért mégse az elejéről kezdd és mehet a móka. A lag-okra meg figyelni kell. Nem tudom, miért csinálja. Néha nagyon szépen fut nálam is, néha meg inkább ki sem lépek a krióból.
  • laci4321
    #5908
    Jó de nem egy bugnak kellene megtörténnie, hanem akkor már inkább figyelmetlenség miatt legyen baj, és akkor magadat tudod hibáztatni.
  • Yusukee01
    #5907
    Azért az már durva lenne. Pont az a lényeg, hogy ami megtörtént, az megtörtént.
  • laci4321
    #5906
    Eltűnt a 19:20-as mentés konfig fájlja, már csak a 19:25-ös van meg, ami az üzeneted után keletkezett.

    Nem engedte hogy bakcup-ot csináljak :(

    Ami lehetőség van az a tegnap hajnal 1 órai backup visszaállítása, de ebbe bele kell mennie a többieknek is, ne menjen el 1 napi melója mindenkinek.

    Én a részemről beleegyezem, nem csináltam semmi értelmeset azóta.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.25. 19:49:51
  • laci4321
    #5905
    Az 5 darab utolsó mentést megtartja a játék, megtaláltam a config fáljjait.
    De ha nem engedi 2 percen belül hogy mentést csináljak, oda lesz a 19:20-as mentés :(
  • laci4321
    #5904
    Arra gondoltam, hogy csinálok egy backuppot, amit majd le lehet tölteni, majd visszatölteni egy pár perccel korábbi állást, majd visszatölteni fel.
    De ez fogad: "There was an error creating the backup". Nem engedi hogy csináljak :/
  • Yusukee01
    #5903
    Szerintem csak az utolsó mentés van meg mindig. Mindegy, elbasztam. A roncsokat úgyis ki kell szedni valahogy, mert fogja a szervert.
  • laci4321
    #5902
    Hmm, úgy látom csak tegnap hajnal 1 óra 9 perckor van backup... :/

    Nem értem, a szeró mennyi időközönként ment? Hol lehetnek vajon a mentések backup-jai? Az utolsó pár mentésre csak be van állítva, hogy vissza lehessen ugrani.
  • Yusukee01
    #5901
    Passz, vagy 20 perce, de nem hiszem, hogy Julian jóváhagyná.

    De legalább megy a takarító mod.
  • laci4321
    #5900
    Csinálunk egy szerver backuppot Yasukee, azon nem múlik a dolog! Mikor történt az eset?

    Én vagyok bent egyedül a szerveren, de én csak annyit csináltam eddig, hogy várom hogy töltsenek a megépített jumpdrive-ok.. :D

    Amúgy nem egészen értem mit kellett a szkripten updgrade-elni, de elküldheted a javított verziót :)
  • Yusukee01
    #5899
    Jó, végeztem. Emiatt a bugos lagos fos miatt nem azt a blockot szedte szét ami ki volt jelölve, így a bázishajóm belezuhant a holdba. Kezdem összeszedni, erre a mod kiszedi a roncs nagy részét. Lehet törölni minden hozzám tartozó blockot, ha lehet olyat.

    Majd egyszer talán visszajövök.
  • laci4321
    #5898
    Mi volt ez, hogy "Space Master: 30 perces rendszerüzenet"?
  • RoboKutya78
    #5897
    Hurrá na elvileg sikerült a dolog most már a normál kártyát használom de viszont egy baki van még az az hogy csak dvi kábelen hajlandó képet adni.Most az a kérdés hogy a kábel rossz a vga kártyának vagy mi van?
    Még nem tudtam tesztelni játékkal jelenleg tesztelek alapjáraton.
  • laci4321
    #5896
    Jajj oké, beléptem a szeróra és egyből látom az üdvözlő üzenetet.
    Érdekes, hogy lehet azt bekapcsolni?

    Akkor tehát 5000/grid lett a limit, szóval lehetséges mondjuk 3 db 4500 blokkos hajót/bázist építenem.
    Persze így a bázishajóm ki is lett lőve, az 8000 blokk körüli :/ Pedig nagyon sok időm ment el a megtervezésére.
  • laci4321
    #5895
    Mekkora lett a blokk limit Julian?
    És ez teljes blokk limit lett, tehát összesen annyi blokkot birtokolhatunk, tökmindegy hány grid-re van szétszedve?
  • Yusukee01
    #5894
    Na most nekem kiírta, hogy törölt 1 gridet, ami kevesebb volt, mint 50 blokk
  • laci4321
    #5893
    A szervert újraindítottam, most már lehet menni :)
  • Yusukee01
    #5892
    Volt frissítés.
  • RJoco
    #5891
    Eddig nem ment a beépített takarító.
    Én takarítottam tegnap is egy kicsit.

    A kerekek már eleve nem voltak rajta, ott remegett a talajon. Próbáltam megállítani, de csak lassítani sikerült. Nem árt, ha teszel rá egy piston-os futóművet, amivel rögzíteni tudod, mikor otthagyod.
  • Yusukee01
    #5890
    Bocs a spam miatt, most van időm foglalkozni vele. Nézd meg ezt: https://github.com/StellarwhimsRepo/SpaceEngineersCleanerMod

    Ez egy fork-ja annak amit te felraktál, nem rég volt frissítve, hátha megy. Sajnos nincs workshopba feltöltve, nem tudom így tudod-e telepíteni

    Bár ezzel óvatosan, mert vannak érdekes commitok.
  • Yusukee01
    #5889
    Ha elküldöd a mod logját, vagy ha az nincs a szerverét, akkor esetleg tudok kezdeni vele valamit.
  • Yusukee01
    #5888
    Hát azért ez már nem olyan egyszerű, mint az előző. Amúgy mikor tegnap reggel beléptem, kiírta, hogy vagy 10 gridemet akarja törölni. Este már nem írta őket. Te törölted, vagy mégis megy a mod? Az biztos, hogy a kerekeket lerobbantotta valami a holdjárómról :(


    A beépített takarító nem működik amúgy?
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.25. 07:48:47