7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5836
    Lejjebb írtam, hogy megtaláltam...
  • _susu_
    #5835
    Mindenkinek: óvatosan szálljatok le, van valami fura ütközéses bug: reddit
  • _susu_
    #5834
    Bocs, rosszul írtam SpaceMaster-nek hívják. Ott van egy "Enable creative mode tools" checkbox. Pl.
    ebben a videóban van használva.

    UPDATE: ja és ez alapból benne van, nem mod. Az Alt+F10 menüben. De lehet, hogy Multiban nincs benne.
    Utoljára szerkesztette: _susu_, 2017.07.21. 10:38:29
  • RJoco
    #5833
    Ok.
  • _susu_
    #5832
    Uhh, akkor az elszabadult, törölheted nyugodtan, majd újraépítem (az csak egy kis bányászhajó).
  • laci4321
    #5831
    Tudom amúgy hogy az én gépemet jelzi, ezért is írtam, hogy 12-14% van a számítógépen. Nem a szerveren.

    Meg amúgy most azon gondolkoztam, hogy hogy lehet az, hogy az Easy Start Earth pályát, ami csak egy kisebb/közepes(?) bázis néhány kis hajóval, meg néha oda repdeső kicsi drónokkal, egy füves bolygón, egy csúcs hardverű gép tud csak 1080p-ben 60fps-el futtatni.
    120 fps-ről, vagy akár csak 70-ről, szó sincs.
    Az Easy Start Earth mapon nincs több mint 5000 blokk egyszerre.
  • laci4321
    #5830
    Egy i7-es procim van (3 éves, a számát nem tudom pontosan), ami turbo boost üzemmódban 3,9 GHz-ig megy fel. :/ Szóval a procim elég kellene legyen, gyakorlatilag nincs más játék amihez nem elég.

    A játék beépített CPU mérője sem az én gépemen levővel, se a szerveren lévővel nem egyezik meg, ezért gondolom a a mérővel van a gond. Vagy pedig az hogy a játék tényleg csak ennyit képes kihasználni, mintha nem látná az összes magot, vagy épp a HT-t nem tudná kihasználni.

    A GPU úgy sejtem azért 99%, mert mindig a lehető legtöbb FPS van előállítva.
    Amit egyébként úgy vettem észre szintén csökkent, az AMD videokártyák igen csak ki lettek hagyva ebből a nagy GPU optimalizációból, le is kellett vegyem medium-ról low-ra a grafikát, egy R9-280x-es kártyával. (GTX 970-el hasonló teljesítményű, csak 300Wh-át eszik)
  • RJoco
    #5829
    Azok a számlálók a gépedet mutatják, nem a szervert.
    Nálam 50% körül ugrál a CPU és talán 60% körül a GPU.
    Mondjuk a takarításnál annyira nem figyeltem. Főleg miután párszor bezárult a játék, már elő sem hoztam, hogy lássam.
  • Yusukee01
    #5828
    Nekem jól méri a CPU-t. A GPU meg mindig 99%, szóval azt nem is nézem. Van hyperThreadinged? Lehet az zavarja be.
  • laci4321
    #5827
    Nos alig 30 percet tesztelgettem hogy belássam, ez az update tényleg nem sokat ért, sőt...

    Amíg minden mozdulatlanul áll és meg sem mozdul, addig stabilabb a szimulációs sebesség mit az update előtt, de amint teszek pár lépést a mérnökömmel egy zsúfolt világban, oda is a dolog. Mint minden major update-el, persze ezzel is jöttek be új bugok is, amit képtelen vagyok felfogni hogy nem vettek észre, nekem pár perc után szemet szúrtak a legnyilvánvalóbbak.
    És kaptunk két csinos GPU Load és CPU Load sort is a teljesítmény figyelőhöz. Ami a szerveren nálam kapásból azt jelzi, hogy CPU kihasználtság 97%, GPU kihasználtság 99%.

    Sem a CPU-t, sem a GPU-t egyszerűen nem tudom lenyelni...
    A GPU-t, ahol én állok, ott 2 közepes méretű hajó, (Nincs talán 1000 sem a nagy blokkok száma.) egy kis bányászhajó, meg néhány aszteroida terheli. Elvileg minden más látótávon kívül...
    A CPU meg.. hiába a játék "beépített" számlálója szerint 97% a terheltsége, a számítógép teljesítménymérője 12-14%-os kihasználtságokat jelez!
    A szeró prociján úgy néz ki nőtt a kihasználtság, most már nem 12-20% között ugrál, hanem 9 és 33% között. Szóval még mindig lenne benne 3-szor ennyit...

    Képtelen vagyok megérteni tehát továbbra is, hogy miért ilyen optimalizálatlan fos ez a játék még ennyi idő után is! Ugyan miért hiszi azt a játék hogy közel 100%-ot használ a hardverből, holott amúgy az ötödét sem?!

    A szerón kb. 5-10 percet töltöttem, ezalatt nem jött elő az inventory bug. Bár ez ennyi idő alatt nem sokat jelent.
  • laci4321
    #5826
    Intentory bug javítva lett? Semmi említés nincs benne a listában...

    Amúgy 500 km fölött az antenna jelek nem is látszódhatnak már a HUD-on, még akkor sem ha valami csoda folytán sikerül kiépíteni antenna hatótávot :D Ez egy játékbeli korlát. (6 átjátszó állomás kell hozzá.) 500 km fölött a GPS koordináta látszik csak. Szóval az amit látsz Yasukee valószínű egy bugos blokk :/

    Nekem amúgy nem tűnik egy nesze semmit fogd meg jól update-nek, bár az inventory bug javítását nagyon de nagyon hiányolom...
  • RJoco
    #5825
    És a krió nem bugos, hanem kilátni az ablakain és tudjuk mozgatni a fejünket. Csak azok a kis fémes izék zavaróak, amik az üvegben vannak...

    És megtaláltam a kreatív kapcsolót, csak épp a szememet nem szúrta ki. Szóval bármikor letehetek egy állomást akárhova vagy akár egy új belépő bázist is.
    Szét is bonthatom az állomás telepítő hajóm.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.07.20. 21:17:06
  • RJoco
    #5824
    A takarítás részben meg is történt, nem vártam holnapig.
    Elvileg senkinek nem tűnt el semmije, csak azokat a dolgokat töröltem, amiknek nem volt tulaja és 50 blokknál kevesebből állt.
    Van még pár dolog, de a játék nem bírja, időnként hibával leáll.

    SuperAdmin-os építős dolgot sajnos nem találtam. Max sérülésmentességet és turret láthatatlanságot tudok beállítani.
    A másik két opció már nem is tudom, mi, de az sem használható arra, amire szeretnénk.
  • RJoco
    #5823
    @_susu_: egy Minor.ION nevezetű hajód nem hiányzik? 12m/s sebességgel halad az űrben és úgy 17 ezer km-re van a legközelebbi játékos.
  • RJoco
    #5822
    Ismét nem a multihoz.
    Megint van egy kb. "nesze neked semmi, fogd meg jól" frissítésünk.
    Amit én tapasztalok, hogy újabb bug jött elő, mégpedig grafikai. Néha eltűnnek blokkok, néha ott tűnnek fel, ahol nincsenek. A kriónak nincs ajtaja és körbe tudok nézni a nagyvilágba.

    Ami talán jó, hogy ezentúl a pókok nem bántják a grid-et, csak a játékosra mennek rá.

    Az apró hibajavítások listáját nem olvastam végig.
  • RJoco
    #5821
    3,4 GB-ot evett a szerver. Érdemes erre is odafigyelni kicsit, múltkor nálam is ez volt és nem tudtam csatlakozni hozzá. Mivel senki nem volt fenn, újraindítottam és utána már ment a dolog.
    Edit: bár most is 2,8 GB ramot kajál és nincs rajta senki.

    Remélem mindenki átnevezte már a dolgait?! Holnap délelőtt nekiállok takarítani.

    A Space Admin módnak utána kell néznem.
    Teleportálni tudok, de kreatívosan építkezni még nem próbáltam.

    A szerver frissítve.
    Edit: és elfelejtettem a takarító mod-ot hozzáadni...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.07.20. 20:02:59
  • _susu_
    #5820
    Major Update jött! video
  • Yusukee01
    #5819
    Erről tud valaki valamit? Én arra még biztos nem jártam, nincs is mentve oda GPS hely, de néha megjelenik, majd eltűnik. Bug lenne, vagy van ott valamim, amiről nem tudok? Bár 1000 km antenna táv azért durva lenne.
  • _susu_
    #5818
    Space Admin mód itt nincs? (hogy nem kell az egész világot creative-ba tenni, hanem csak az adminok tudnak "Space Admin" módba lépni, és blokkokat pakolni / blueprint-eket beilleszteni).
  • Yusukee01
    #5817
    Legjobb 3 üzenet :)
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.20. 09:20:27
  • laci4321
    #5816
    Na akkor ha visszatér a rendes szerver szim sebesség, akkor én is csinálni fogok egy amolyan kezdőbázis féleséget. Ha már ilyen sokáig megmarad a szerónk :)

    Amúgy az elméletünk bevált, a mentési fájl nem hízott akkorára így, hogy nincsennek meteorzáporok.
  • kipeti
    #5815
    köszönöm én is!
  • RJoco
    #5814
    _susu_ annyival szállt be, hogy még szeptemberben is futni fog a szerver, meg októberben is.
    Köszönöm neki itt is!
  • kipeti
    #5813
    nekem jelenleg nincs rá időm, amikor lenne rá meló után akkor meg nincs elég energiám parancsnok
  • RJoco
    #5812
    Köszi, de egyenlőre szerintem nem lesz új állomás.
    Akik játszanak a szerveren, azok már bent vannak.
    A többiek meg...
    De az indulás utáni nagy lelkesedés hamar lelohadt.
    Mondjuk még mindig jobban állunk, mint a múltkorinál.
  • Yusukee01
    #5811
    Hát egy elég nagy jég barlangot tudok felajánlani, ha érdekel. Ice Base ott van, jég tárolásra / küldésre használom, de megvagyok nélküle ha jó erre.

    Mondjuk nincs akkora, mint a bázis volt.
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.19. 19:17:49
  • RJoco
    #5810
    A védelem lelőhető. Ezért csináltam önmegsemmisítősre. De, ha valaki figyelmen kívül hagyja az utasításokat...
    Elvileg BP-m amúgy is van belőle.
    Azt viszont nem tudom, hogy esetlegesen nem lehetne e magának az épületnek a paramétereit módosítani?
    Mert az úgy egyszerűbb lenne. Tekintve, hogy a világot nem szeretném átállítani kreatívra.
    Illetve egy nagy aszteroida belsejébe lehetett volna még csinálni, de akkor meg nincs olyan jó kilátás.
  • RJoco
    #5809
    Ha nincs fenn senki, csak te, vagy, ha van is fenn valaki, akkor is írhatsz neki, hogy jön egy újraindítás.
    És indítsd újra a szervert. Lehet, hogy ez megoldja a szim.sebesség gondot megint egy időre.
    Arra kell figyelni, ha volt valaki a játékban, akkor azért 5 percet várj, hogy biztos legyen mentés, mert, ha két mentés között lép ki valaki és áll le a szerver, akkor az utolsó mentés pillanata lesz visszatöltve, vagyis nem biztos, hogy mindenki a kriójában volt.
    A mérnök rögzülős dolog már jó régi. Tegnap tapasztaltam Yusukee hajóján is, nem tudtam utána menni. Ami érdekes, hogy amíg ő nem volt a hajóján, addig nem volt gond a mászkálással.
  • laci4321
    #5808
    Ma már egy kicsivel jobb a helyzet, de továbbra sem tudtam rászánni magam a játékra.
    Folyamatosan villangat fel a felirat a jobb felső sarokban, hogy "Warning: low sim speed on server", vagyis: "Vigyázat: alacsony szimulációs sebesség a szerveren"
    Most már olyan 0.9 körül ugrál a sebesség, de néha ledroppol 0.15-re is akár, és olyankor megakad rendesen.
    Az UPS is néha ledroppol 10-re is akár. És az a jelenség is rendszeres (~30 másodpercenként), hogy egy koordinátákra rögzül a mérnök, és ha repülnék/sétálnék el, akkor mint valami rugó, húz vissza arra a koordinátára egy erőhatás... Komolyan olyankor elpattan valami az agyamban

    Nem értem, mondjuk miért nem lehet akkor már fogni és berögzíteni 0.9-re a sebességet, és akkor stabilan azon lenne? Nem ugrál 0.9-1.00 között, és látom ahogy szaggatva mozgok, hanem akkor legyen rögzítve és kész. Vagy csak szerintem lenne ez egy normálisabb megoldás? Ahh... évek óta ezen vagyok kiakadva

  • _susu_
    #5807
    Tegnap nálam is olyan szinten ugrált a simspeed (0.4-0.8) és a ping (40-120), hogy inkább kiléptem. Legutóbb akkor volt ilyen a simspeed, amikor egy hajó "beleragadt" a földbe (valaki itt írta még a fórumon azt hiszem).
  • laci4321
    #5806
    Micsoda, nem volt védelme?? Mégis miért?? Az önmegsemmisítőről meg nem is tudtunk, nem csoda hogy valaki megközelítette.

    Amúgy egyszerűen berakunk valami olyan modot, ami kér egy plusz alkatrészt a legyártásához, (pl. a More Solar Power modban a fekete nap panel kér "Black Solar" komponenst az elkészítéséhez. Azt már egyszerű megoldani, hogy átírom a modban a blokkok életerejét (jó sok 9-es), hegesztési és szétflexelési idejét egy nevetségesen nagy számra (évek). És annak a plusz alkatrésznek is könnyű átírni az elkészítéséhez szükséges öntvények mennyiségét. Pl. 1 db "Black Solar" alkatrész legyártásához kelljen 100k uránium és 100k platina. (1 db 8x Solar Panelhez meg 64 db kell, szóval az életben nem lesz legyártva survivalban :D )
    Aztán azokkal a napelemekkel (vagy bármilyen más blokkal) körbe lehet rakni a bázist. A napelemek talán még azért is lennének jók, mert akkor így energiagond sem lenne a kezdőbázison.
  • RJoco
    #5805
    Nálam még rossz internet kapcsolattal sem produkál olyat, mint nálad. Illetve még nem tapasztaltam.
    Ma sem volt túl nagy gond, de építeni nem szívesen építek így.

    Elvileg van beépített takarítója is a játéknak, nem értem, miért nem működik. Már nem emlékszem, miért nem került fel a mod. Hozzáadni egyszerű, csak az szerverújraindítással jár. Az alapbeállítások jobb felső ablakában láthatók a modok. Oda kell beírni egy következő sorba a 666848746 számsort és menteni. Eddigi tapasztalataim alapján kapásból újra is indítja a szervert.

    Esetleg figyeld azt az UPS értéket. Ha nekem 30 alá megy, akkor gond. Fölötte még játszható lenne, de sajnos nem tartja.

    A kezdőállomásnak nem volt védelme. Csak önmegsemmisítője. Az pusztította el. Valaki megtalálhatta az űrben és hajóval közel ment (bár elég karakterrel is, mert csak arra volt érzékeny). A szenzorok ugye 50 méterig látnak, szóval az illető ezen belülre ment. Nem véletlen volt kiírva, hogy ne térjen vissza senki, mert a halál vár reá.
    Sérthetetlenné tévő lehetőséget nem találtam. Pedig még Minecraft-ban is van...
    Én is gondoltam egy föld alattira vagy hegy belsejében, talán oda lusták elmenni. De jelenleg azt nekem kellene megépíteni, szóval egyenlőre így marad. Az NCF-nek köszönhetően hamar összerakok egy állomást, ha valakinek kell.
  • laci4321
    #5804
    Amúgy a szerver takarító mod miért nincs fent?

    Jesszusom a szeró egyenesen játszhatatlan, most akartam pedig elkezdeni építeni a bázishajómat :(
    De most konkrétan nem lehet egyenesen repülni, bányászni fúrófejekkel meg már már a lehetetlenséggel határos, folyamatosan ütközök, és letörnek a fúrófejek :(
    A hajóimat átneveztem, igaz nem volt sok belőlük. Remélem a törlés megoldja a dolgot. Aki meg tönkretette a kezdőállomást, elmehet a picsába!!
    Legközelebb 50km-rel a felszín alá kell tenni amúgy, ott érjék el... Megtalálni sajnos nem nehéz, egy GPS koordináta és annyi. Az automata védelem meg egyszerűen nem elég, egy 5km-ről is lőni tudó gravitáció-gyorsított lövedékkel, vagy RBSA ágyú ellen. Vagy nyomtatható rakéták ellen. A felszín alatt viszont ezek mind nem használhatók, 50km-t meg nagyon elvetemültek fúrnak csak át. Bár így meg annyi a gond, hogy csak potyogtatni kell robbanófejeket szépen.. Szóval valahogy sérthetetlenné kellene tenni a kezdő állomást.

    Nagyon sajnálom a dolgot, kész a nagy bányászhajóm pedig és lett volna most 4 órám bányászni és építkezni :(

    Amúgy a G-portal mérője szerint max. 20% a szerver CPU kihasználtság, egyszerűen röhej...
  • Yusukee01
    #5803
    Hmm itt valami érdekes dolog történt, mert eltűnt az egyik nanite factory, 1 large reactor meg 1 hidrogén thruster, meg a medical szoba. Minden más megvan.

    szerk: meg így randomba conveyor csövek

    Szellem lakik a hajómon
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.18. 20:45:47
  • Yusukee01
    #5802
    Na kiderült mi történt. Abból a szobából amit használtam éledésre / krió kilogolásra eltűnt minden. Minden sértetlen, de a krió meg a medical station eltűnt. Érdekes. Szerencsére megoldódott a probléma segítséggel.
  • kipeti
    #5801
    ok megyek
  • Yusukee01
    #5800
    Lenne valaki olyan kedves, hogy odaenged egy éledőhöz / kapuhoz? Útközben elkapott egy hajó és megölt. Így hajó nélkül elég nehéz lenne megtennem még 1x 1000 km-t :(
  • kipeti
    #5799
    RJoco hétvégéig tudsz várni a törlésekkel?
  • RJoco
    #5798
    Kedves játékos társak!

    A First Point állomást megtalálták és elpusztult. Az újonnan érkezők csak azon játékosok orvosi szobájában éledhetnek, akiknél a Tulajdonos Neutral-t mutat.

    Majd talán később lesz egy új állomás, de jelenleg örülök, ha a saját dolgomat tudom építeni. Ettől függetlenül segítek bárkinek, ha szüksége van rá és itt lehet jelezni, hogy tegyek le új állomást, ha új játékos jönne és igényelné.

    A szerver ismét rettenetesen szemetes. Ezúton kérek mindenkit, hogy nevezze át a saját dolgait, mert a Small, Large, Static Grid-eket pár nap múlva törlöm kivétel nélkül. Az átnézésük időigényes és macerás, mert ahhoz is jó netkapcsolat kell.
    Ha valaki tudja, hogy játékon belül, hogy lehet kiírni ezt, az kérem ossza meg velem!

    Ami First Point-ból maradt:
  • RJoco
    #5797
    Igen, ez elég. Mindjárt ránézek, ha a netem is engedi.