7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5967
    Aha, nem figyeltem, hogy mire válaszolt.
    Mellesleg akkor mivel megy a légköri hajtómű, ha nem oxigénnel?
    A StarTrek-et utálják a fiúk, ez már kiderült. De, hogy ne oxigént használjon a légköri hajtómű, akkor azt honnan szedték vajon?
    Az, hogy a légkör sűrűbb, egy dolog, de nem mindegy, hogy mivel.
  • laci4321
    #5966
    Senki sem àllította, hogy a légkörihez gravitáció kell ;)

    Viszont! A légkör és az oxigén nem egy és ugyan az az SE-ben sem! Lehet úgy is légkör, hogy egy deka oxigén nincs benne, szerintem ez van a Holdon most. (Az Alien bolygón is pl. a légkör sűrűbb, így a légköri hajtóművek jobban működnek, mégis alig van oxigén, a mérnök enyhén fulldoklik is szkafander nélkül. Ugyan így még a Marson sincs oxigén, légkör mégis van a légköri hajtóműveknek.)

    Ezen tény ismeretében viccesen jött ki, hogy a Holdról beszélgetünk, megkérdezed van-e oxigén, Yasukee válaszol nemmel, te meg megkérdezed hogy hol nincs oxigén :D

    Ha azt mondja nincs oxigén, te meg megkérdezed hol nincs? Most akkor mit értettél azalatt, hogy "hol"?

    (Amúgy a Wind energy (szélkerék mód) mod számszerűen is kiírja milyen sűrű a légkör ott ahol épp a szélkerék van. És az sem egyezik az oxigén szinttel.)
  • RoboKutya78
    #5965
    hopi tényleg bocsi:)
  • RJoco
    #5964
    @laci4321: igen én kérdeztem, tekintve, hogy az ion hajtómű nem megy, a légköri meg igen. És a légkörihez légkör kellene és nem gravitáció. Szóval a kérdés jogos volt és nem vicces...
    A szervert azért nem célszerű újraindítani, mert aki benn van, az meghal. És minden ami nála volt, elvész.
    Lehet küldeni befele egy üzenetet, hogy lépjenek ki, csak egy fájlt kell felmásolni az egyik mappába. 1 percre rá megjelenik bent az üzenet és ott marad, amíg be van állítva. Jelenleg 10 perc. Az üzenet lefutását követően törlődik a fájl.
    Majd valamikor megmutatom, hogy kell csinálni.

    @Normen76: Köszi az állomást!

    A sebességnövelést szerveren egyenlőre nem akarom, mert így is sokat bugzik a játék. Hát, ha még gyorsan is mennénk.
    A csillagkapuk igazán a légkör és világűr közti járkálás miatt jók és hajóval is át lehet menni. Single-ben építettem ilyen hajót.
    Egyéb esetre meg ott a JumpDrive.

    Az tényleg működik, hogy, ha adott koordinátán van valami, akkor attól 1-2 km-re teszi a következő hajót.
    Nagyon ritkán fordult elő velem a szerveren, hogy csak pár száz méterre érkeztem a célomtól. De előfordult. Viszont soha nem bele. Semmibe.
  • laci4321
    #5963
    Robokutya szerintem te a Kerbal Space program fórummal kevered ezt :D
    F12? (Az az SE-ben a képernyőfelvétel.)
    És milyen pár fokos eltérés? (Pontos koordinátára ugrásról van szó, nem arról hogy odafordulva ugorsz egy távolságot.)
    Meg műholdat feltenni? :D Bolygón nem is működik a jump drive.. :D Nem lehet vele műholdat kitenni a grav mező szélére, azt fel kell vinni hajóval.

    A jump drive elvileg úgy működik, hogy a koordináta körül körbe néz, és ha valamiért nem stimmel a koordináta (pl. aszteroida van a közelben, vagy másik hajó), akkor max. 1,5-2 km-el arrébb ugorhat a hajód. Ha ez nem teljesülhet, akkor nem ugrik oda a hajó. Elvileg így 2 hajó nem is ugorhat egymás mellé sem, talán csak ha egyszerre indítják.
    Meg elvileg ki lehet így alakítani egy olyan térrészt, ahova nem ugorhatnak hajók (teszel kicsi szondákat 1-1,5 km-re egymástól), de ezt még nem próbáltam sosem.

    Szóval ha minden igaz akkor nincs rá esély, de ez a SE.. :D Bughalmaz :D
  • RoboKutya78
    #5962
    ha azonos koordinátát adsz meg akkor csattan mind a kettő:)
    Én csináltam olyat hogy f12 vel tettem fel egy műholdat ugyanarra a pontra és robbant mind a kettő:)
    Pár fokos eltérést adj meg neki mindíg
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.07.29. 17:22:16
  • Yusukee01
    #5961
    Ha jump drive-val koordinátára ugrok, de van ott egy másik hajó / építmény, akkor van esélye annak, hogy rá / bele ugrik, vagy mindig mellé?
  • Normen76
    #5960
    Alien bolygón az egyik kezdő bázis csillagkapuját kinyitottam, a bázist átneveztem "senki+ re és a neve: "Felújított állomás". Hagytam kb 500 kg. uránt a reaktorban, van pár napelem is, és hagytam kezdő nyersanyagot. Én odébb költöztem, egy kezdő játékosnak kiválló lehetőség :). Van pár palack is az oxigén generátorban és elegendő jég.
  • laci4321
    #5959
    Időzítő nélkül, ami folyamatosan futtatja szerintem nem lehet, eddig minden szkripthez kellett használnom ami folyamatosan fut :/
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.29. 11:03:30
  • _susu_
    #5958
    Egy-két olvasnivaló a hadihajók nevezéktanáról:
    Magyar cikk
    Angol cikk
  • Yusukee01
    #5957
    Fent van az is, bár nem sok minden módosult. Raktam bele TIM-es profilt is, mert azt használom inventory figyelésre. Meg egy üzenetet, hogy lefutott a recompile, mert mostanában elég sokszor leállnak a scriptek.

    3 tengelyesre én is ki akarom bővíteni, de úgy akarom hagyni, hogy ne kelljen időzítő hozzá. Bár nem tudom meg lehet-e így csinálni
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.29. 10:01:08
  • laci4321
    #5956
    Én ezt szoktam használni:
    JRGD-Jerry Rigged Torque Canceling Gravity Drive

    Amiért jó:
    1. Ez a székben (pilótafülkében) ülve figyeli milyen gombot nyomsz le, így WASD-C-Space gombokat nyomva tudsz 3 tengely mentén mozogni, mintha csak normál hajtóműveid lennének.
    2. A generátorok mezőméretét automatikusan beállítja.
    3. Több eltérő gravitációs hajtóművet tehetsz le a hajó különböző pontjain. A meghajtás úgy történik, hogy figyelembe veszi hol van a hajó tömegközéppontja, és kiszámolja hogy kell úgy beállítani az egyes generátorok mezőerejét, hogy a "mesterséges tömegközéppont" egybe essen vele. Ezután már lehet úgy lökni a hajót adott irányba, nem fog elfordulni.
    VAGYIS: a hajó tömegközéppontja akárhol lehet, és akár változhat is!
    4. Több gravitációs hajtómű kell (lehetnek kicsik is, pár blokkosak csak). Én az egyik hajómnál pl. 5 db-ot tettem le. És a szkript még akkor is tökéletesen tudja a megfelelő irányba lökni a hajót, ha csak 3 db van, vagyis csatázni is lehet nyugodtan :D Minimum 3 db kell a jó irányításhoz, de akár 10 is lehet.
    5. JAA és a giroszkópokra is rásegítenek.
    6. Ja és van csillapítás is :) (bár ahhoz kell 1 db normál hajtómű, hogy a Z-vel tudd kapcsolgatni. Ha nincs, akkor argument-tel kell ki-be kapcsolni, a toolbar-ba téve) Tényleg mintha normál hajtóműveid lennének :)

    Szóval szerintem most ez a legjobb :)

    Amúgy felraknád az következő verzióját az LCD panel szkriptednek?

    (A szeró pedig újraindítva amúgy, már majd 15 perce.)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.29. 09:44:23
  • Yusukee01
    #5955
    Amíg nem lehetett belépni a frissítés miatt, megcsináltam a gravitációs meghajtásomhoz a scriptet. 3 dolgot kell kirakni a toolbárra repüléskor: előre, hátra, kikapcsolás. Többit elintézi.

    Akit érdekel itt megtalálja, az összes eddigi scriptemmel együtt. https://github.com/YusukeeGIT/SpaceEngineers-Scripts

    Tudom, biztos van steam-en jobb, de ezek egyszerűek, többséghez időzítő sem kell és gyorsan lefutnak.
  • kipeti
    #5954
    kint vagyok:) ezért nem léptem ki mert 2órája bontom lefele a felesleges alkatrészeket mert költözök
  • laci4321
    #5953
    Javítva lett 3 dolog, és ez 230 MB?? :D

    5 percet várok hogy mentsen egyet (25-kor ment) és azután újraindítom.
  • kipeti
    #5952
    lépek is kifelé
  • laci4321
    #5951
    Nem indíthatom újra a szerót igen, úgy hogy valaki fent van még.
    Megvárjuk míg kilép :D
    Bár nem egészen értem, miért is nem?

    Julian a Holdon nincs oxigén, te kérdezted hogy van-e, amire Yasukee válaszolt XDD

    Normen a sebesség modon mi is sokat tanakodtunk, legalább 200-ra meg kellene növelni a max. sebességet, de végül Julian abban maradt, hogy elég lesz a csillagkapu mod is.
    Jelenleg amúgy a hajó blokkjai külön-külön vibrálnak nagy sebességen, és a sebesség növelésével egyre erősödik ez a vibrálás. 100 m/s fölött nem tudjuk mi lenne a helyzet.
  • kipeti
    #5950
    akkor én ki nem lépek 50k acél rácsot bontogatok éppen már csak 20k van belőle
  • Normen76
    #5949
    Meg kell hagyni, sűrűn van update :) Gondoltam reggel építgetek kicsit, illetve a "kiadó" kezdő bázisom szabaddá teszem, de megint update és egyenlőre nem tudok felmenni :)

    Addig is, ha valaki esetleg nem ismeri, ajánlanék egy modot ami szépen működik, és módosítani lehet a kis és nagy hajók sebességét benne. A játékon belül kell beírni konzol paranccsal amit szeretnénk. A mod neve:

    Configurable Max Ship Speed Mod
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=599536562

    HA ,egvan az enter lenyomása után játékon belül így lehet beállítani a sebességeket pl:
    /configspeed LargeShipSpeed 800
    /configspeed SmallShipSpeed 400

    Azt nem tudom, hogy egy nyilvános szerveren pontosan hogy szerepel a dolog, de itthon, az itthoni játékomban kiválóan működik. Persze nem árt észben tartani, hogy pl. 800 m/s sebességnél a fékút is 8x-os lesz, ill érdemes a hajót, a hajtóműveket úgy tervezni, hogy legyen kakaó fékezni. Nálam szépen, bug mentesen működik a dolog, nem rossz azért ha nyolcad annyi idő alatt érek el valahova, mint eredetileg :)
    HA esetleg valaki játszik singlében, vagy haverokkal saját privát szerón, érdemes kipróbálni.

    Egy nagy létszámú külföldi (Orosz) szerveren láttam, ott be van üzemelve a szerveren is, innen kaptam az ötletet.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.07.29. 07:54:18
  • RJoco
    #5948
    Hol nincs oxigén?

    Közben egy érdekesség: építettem egy hajót. Ráraktam egy nanite javító jeladót, amit én hegesztettem be, így beépültek a blokkok. Majd a végén leszedtem a jeladót és áttettem máshova, de ott már az NCF építette be. Úgy, hogy az űrben lebegett a hajó és nem volt rajta jeladó...

    Bontó hajót építettem és el is kezdtem bontani, míg el nem halt a netem. A bontott cucc bekerült a konténerbe, viszont a hajó tömege nem nőtt...
  • Yusukee01
    #5947
    Nincs oxigén
  • RJoco
    #5946
    Nem gond letenni egy új állomást, szóval akár el is bonthatod alapanyagnak.
    De akár vissza is állíthatod senkire, meg a csillagkaput is hagyd nyitva, így aki legközelebb jön, az hamar talál egy új állomást magának.
    Annyi, hogy az állomást nevezd át "Felújított állomás"-sá, hogy tudjam melyikről van szó.
  • RJoco
    #5945
    Megkezdődött a terraformálása.
    De akkor van rajta oxigén is?
  • laci4321
    #5944
    Csodálatos, akkor úgy tűnik kapott a Hold egy légkört, a legutóbbi 3 hét update-jeinek valamelyikében.. :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.28. 17:46:21
  • RJoco
    #5943
    Állítottam a játék törlési beállításain is, és, ha jól emlékszem, akkor ott 50-es blokklimitet adtam meg. Vagyis ami alatta van, azt törli. De, ha van rajta energia, akkor elvileg nem.
    Viszont az is be van állítva, hogy 1 óra késleltetéssel csinálja, de az ezek szerint valamiért nem megy.
  • Yusukee01
    #5942
    Hát én holdon vagyok, ion kb semmit nem ér, atmo meg teljes erővel megy. Érdekes
  • laci4321
    #5941
    Nem mondod??
    Komolyan? :D

    Az ionnak romlik a teljesítménye?? Nekem nem rémlik hogy romlana, pedig az meg a légkörben romlik.
  • Yusukee01
    #5940
    Na egy kérdés: Holdon, ahol nincs légkör miért működik az atmo thruster teljes erővel?
  • Yusukee01
    #5939
    Piston sem jobb. Most próbáltam csinálni egy pistonos fúrót, hát kirobbanó sikere lett :D Amint megmozdult szétrobbant az egész.
  • laci4321
    #5938
    Úgy tűnik a szerveren nem lehetséges csinálni motorok által forgatott napelem farmot, mert szétremeg az egész és szétrobban. Sem az advanced rotor, sem a sima rotor nem használható, mindkettő szétremeg.
    Újabb bug megismerésével gazdagodtam :)

    Egy másik bug pedig amire rá kellett jöjjek, hogy a 2x1x1-es páncél sarkok (a normálak, nem az invertáltak) nem zárják a levegőt, eltöltöttem vagy 1 órát azzal, hogy keresgéljem hol nem zár a levegő a kupolámon. De aztán rájöttem, hogy maga a levegőzáró rendszer rossz még mindig, az a bug súlyt még mindig! Merthogy csak a lerakott blokkok oldalait nézi.
    Pl. a 2x1x1 normál (nem az inverz) páncél sarok (a nagyobbik) blokknak nincs légzáró oldala. Szóval ha azzal akarunk betömni egy "kis lyukat" a sarokban, hiába fizikailag betömtük, mégis átereszt. És simán össze lehet hozni olyan járatokat is üvegből, amin át lehet sétálni, de a levegő rajtuk nem megy ki. (Airlock készítés... :D )
    Erről a bugról még tavaly írtam a Keen-en, úgy sejtem elveszett a süllyesztőben... :D

    Jajj mikor lesz már vége ennek.. :D
  • Yusukee01
    #5937
    Bár úgy vettem észre, hogy az 50+ blokkosoknál csak írja, hogy törölni fogja, de nem törli
  • laci4321
    #5936
    Na egy "Játékfájlok épségének ellenőrzése..." megoldotta a problémát, frissült is az SE.

    A takarító mod amúgy tényleg jól működik, sikeresen szétlőtték a saját ágyúim a saját nagy bányászhajómat. Elmentem bányászni a kis hajómmal (szilikon hiány), és mire visszaértem már nem volt meg semmilyen lehullott törmelék, nem kellett kitakarítani semmit, lehetett is kezdeni a javítást.
  • laci4321
    #5935
    Az mi, hogy a szerver frissült az újabb verzióra, én meg nem tudok rá fellépni játszani mert az én SE-m nem hajlandó frissülni??

    Azt írja nekem még mindig az 1.182.019 verzió van (frissítés előtti), ezért nem lép fel a szeróra, mert azon már az 1.182.102 fut.

    Ki-be léptem már a steam-be, újraindítottam a gépet, de nem csinál semmit még mindig, viszont amikor belépek a játékba én magam, a főmenüben az a felirat van, hogy az én verzióm is 1.182.102. (jobb alsó sarok)
  • Yusukee01
    #5934
    Julian te takarítottál ott, ahol becsapódott a hajóm, vagy a mod dolgozik ilyen jól? 2 nagy törmelék blokk és 1 még energia alatt lévő blokkupac kivételével minden eltűnt. Ha mod, akkor legalább nem kell aggódni törmelék miatt, ha csatázni fogunk.


  • Normen76
    #5933
    Szevasztok ! Volt 1-2 napom kicsit játszani, illetve augusztusban szabin leszek, építgetek majd ezt-azt.
    Kipeti által rám hagyott alien bolygós kezdő bázist ráhagynám én is valakire, aki most kezd. Illetve a vezetőséget kérdezem, hogy legyen megoldvaa dolog?
    Elköltöztem úgy 70 km. arrébb.
    A kezdőbázist kb. az alapfelállásra visszaépítettem, hagytam bent némi kezdő nyersanyagot az új játékosnak. Állítsam vissza senki-re a tulajdonost, nyissam ki a csillagkaput ? Vagy más megoldást javasoltok ?. Egy szabad csillagkapu lenne így egy új, kezdő játékosnak.
  • RJoco
    #5932
    Nekem szépen ment. Aztán meg nem. De az én netem vacakol.
    De mintha javult volna valamit a játék, bár a memória még mindig gond. Most visszavettem a grafikát medium-ra. De akkor is röhej.
    Elvileg hétvégétől lesz jó netem 2 hétre. Ha így lesz, akkor mindenképp kihasználom :D
  • Yusukee01
    #5931
    Wow valami történt. Fixen 0.3 sim speed és 250 + ping. Netem jó

    Ez érdekes volt. vagy 5 perc után megjavult
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.27. 21:26:22
  • RJoco
    #5930
    Frissítés érkezett, sajnos nem láttam benne olyat, hogy javították volna a memória gondot.
  • laci4321
    #5929
    Érdekes, ha a Föld és a Mars felé nézek (Az Alien bolygónál vagyok), akkor a GPU kihasználtság leesik 15%-ra, és az FPS is leesik 14-re.. :D Gondolom azért, mert arrafelé sokan vagytok, de akkor is: 4000 km-re vannak a bázisaitok! Meg miért esik le a GPU kihasználtság?? Nem arról van szó, hogy túlterhelődik és nem bírja, hanem leesik a kihasználtság?
    Az Alien felé nézve 60-80 az fps-em, míg kifelé a világűrbe, amerre tuti senki nincs (túl az Alien bolygón) akár 110-117 is lehet az FPS számom.

    Arra tudok gondolni, hogy betöltene mindent ami arrafelé van a (GPU?) memóriába, és az kifogy a sávszélességből. És a sok adat miatt amit be kéne tölteni, a GPU magnak meg csak 15 fps előállításra marad elég sávszélesség.
    Pedig ennek nem szabadna bekövetkeznie, erre való a látótávolság...

    Ugyan úgy ahogy senki nincs épp egy bázis közelében, mégis betöltődik a memóriába (Yasukee 30k-s bázisa), szintén rombolja a szim. sebességet.
    A legutóbbi nagy performance update inkább tönkretette azt, megfelejtkeztek a memóriáról és látótávolság optimalizálásról szerintem. Julian te is szerintem ugyan erről a problémáról írtál, hogy a játék ismét zablálni kezdte a RAM-ot.

    A bolygók megjelenése viszont a legutóbbi kis update-el helyreállt, most már ismét megjelennek 2000 km fölött is.

    A legidegesítőbb viszont mindennek ellenére szerintem az, hogy hiába nézel rá a megfelelő helyeken a blokkokra, nem jelenik meg a sárga villogás. Szenvedve lehet a legtöbb blokkon belépni az inventory-ba, kinyitni az ajtókat, beülni a székekbe hogy vezessük a hajót, vagy épp a medical room-ban is szinte lehetetlen tölteni magunkat.

    Nem jeleztem még feléjük én magam, a rengeteg bugjelentést minden update után pedig már unom átolvasni, de reménykedem benne hogy ilyen hibákról tudnak :/
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.27. 15:56:53
  • RJoco
    #5928
    Hát mondjuk én pár hete fúrtam utoljára, akkor még teljesen jól működött. Ha a konnektor előtt megállt egy kődarab, akkor pirosra váltott a konnektor és nem is lökött ki újabbat. Amúgy szépen tudta kifele adagolni megállás nélkül.
    Ezekszerint ezt is elcseszték valamikor...
    Jelezve van feléjük?