7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6247
    Érdekes. Akkor magától indult újra, mert én melóban voltam.
    Végre megkaptuk a multi update-et? Majd délelőtt utánanézek, most már túl fáradt vagyok.
  • Szabkadi
    #6246
    En voltam bent, le is amortizaltam egy hajot(sajat hibas karesemeny, frissitestol fuggetlen), de ugy tunik beledoglott a szerver is. 7 perc nem erkezett uzenet a szervertol uzenet nezes utan alt+f4 -el kileptem, most meg nem tudok belepni.
  • laci4321
    #6245
    Nos, a mai egy egész jó update-nek tűnik, multiplayer optimalizációk, és az inventory desync bug is javítva lett. VÉGREEE!!!!! :D :D

    Holnap kipróbáljuk!!! :D :D

    Valaki már van is a szerón, úgy sejtem Julian, mert újra is lett indíva már.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.09.14. 22:04:50
  • Szabkadi
    #6244
    Beirtam a megfelelo topicba, bar nem tunik tul aktivnak a fejleszto.
    De mas mar megcsinalta a portot csak fel kell ra iratkozni 1122823065 -s a workshopid, linket meg nem enged beszurni sajna.
    Utoljára szerkesztette: Szabkadi, 2017.09.11. 09:56:33
  • RJoco
    #6243
    Köszi, ez király! Írni kellene a TIM készítőjének is, hogy módosítsa a dolgot. Akkor nem lenne gond update vagy új script beillesztésénél sem.

    Akkor viszont a szerver meghasalhatott és azért indult talán újra, de már nem ment neki. Azt nem értem, hogy miért nem tudta egyszerűen csak átugrani a nem létező mod-ot.
  • laci4321
    #6242
    Köszi Szabkadi ez nagyon jól jött! :D

    Pedig az az airlock door milyen jól jött. De nem baj, végül is meglehet azt oldani modok nélkül is. Amúgy nem én indítottam újra, szerintem az update előtt nem sokkal nézhettem fel a g-portal-ra.
  • Szabkadi
    #6241
    Zavart, hogy a TIM nem latja az NCF inventory-jat, igy kicsit utanajartam a dolognak.
    Az NCF maga az OxigenFarm leszarmazottja, es azt pont nem scaneli a TIM.
    Aki szeretne megis, annak a TIM 2150. sor kornyekere a ScanBlocks<IMyCargoContainer>(); utan be kell szurni a ScanBlocks<IMyOxygenFarm>(); sort.
  • RJoco
    #6240
    A szerver fut.
    Úgy néz ki a problémát a 628221442 - Airlock door mod okozta, ugyanis eltűnt a műhelyből.
  • RJoco
    #6239
    Hol nem létezik a gépeden?

    Tegnap jött egy update. A szerver újraindult (vagy laci által vagy magától), de nem indult el rendesen.
    Folyamatban van az újraindítása.
  • Szabkadi
    #6238
    Valami nem kerek, hibauzenetet kapok: A játék már nem létezik.
  • _susu_
    #6237
    Nem lesz jég az aszteroidákon. Ez még egy probléma, amit űrmérnökként meg kell oldanod. Lehet, hogy kell építened egy töltőállomást közel a bolygóhoz, vagy egy hidrogén szállítót és egy feldolgozó bázist egy tóra.

    A platinum helye pedig előre ismert lesz, szóval olyan sokat nem kell repkedni. Valamint itt előjön az is, hogy ne építs óriási hajót, mert azt annál több energia mozgatni.
    Legfeljebb majd készítek egy jég-holdat is.

    Ami még felmerült, hogy legyen egy gázóriás, aminek a légköréből lehet hidrogént tölteni. De ehhez meg rengeteg moddolás kell. Amennyire lehet, szeretném realisztikusan tartani a játékot.

    Amúgy tegnap a kezdő kapszulával szívtam, sehogy nem akart jó helyen kezdeni. Aztán meg kiderült, hogy újra kell építeni.
  • RJoco
    #6236
    Szerver frissítve.
  • RJoco
    #6235
    Vagy moddolt jég, amiből csak hidrogén nyerhető, oxigén nem. És akkor még mindig lenne értelme az oxigén farmnak.
  • laci4321
    #6234
    Végül is megvan már a bug vagy május-június óta, de örülök hogy a sok sok bug report poszt után (én legalább 5 posztot számoltam ebben a témában.) végre augusztus 18-án ráálltak a témára :D

    Bár 27-én azt írták megvan a megoldás, hamarosan publikálják is.. De hát ez eddig nem történt meg. Még ezen a héten sem.

    Hát érdekes úgy repkedni az űrben hogy előbb utóbb tuti ki fogsz fogyni és bolygóra kell szállni újratölteni az biztos :/ Az aszteroidákon azért lehetne jég. Vagy legalább 6 db nagy hajóra való kicsi ionhajtóműre elég hajtómű komponens lehetne egy elhagyatott űrállomáson. :D Vagy 6 ion hajtómű, amit szét lehet szedni.
  • _susu_
    #6233
    Inventory bugot már javítják, reméljük holnap érkezik.
    https://feedback.keenswh.com/idea/inventory-desync5996458f3abb3
    Utoljára szerkesztette: _susu_, 2017.09.06. 17:05:39
  • kipeti
    #6232
    joco az alien bolgó elhagyására nálam 22db kis hidrogén hajtóművel történt 4db hidrogén tartályból 85-90% maradt a töltöttsége a maradékkal vígan ellehet bányászgatni legfeljebb nem fúróhajóval mész hanem kézi szerszámmal
  • RJoco
    #6231
    Az O2 farm nem termel hidrogént. Szóval hidrogénes hajóval felmenni, hidrogénutánpótlás nélkül...
    Mivel a játék nem kerbal space, így nem lehet pontosan tervezni, hogy egy-egy aszteroidához mennyi üzemanyag kell, hol kezdjek el fékezni, hogy a lehető legtöbb üzemanyag megmaradjon. Így máris nem olyan értelmetlen elmenni az aszteroida mezőig a platinumért JD nélkül.
    Feltéve, ha tudjuk, hogy merre van, mivel a látótávolság még így is korlátozza a felfedező képességet.
    Hacsak nem teszel bele egy tuti szkennert, amihez kell arany, ezüst és máris az első feladat egy bázis létrehozása lesz az anyagok finomítására :)
    Vagy eleve akkora monstrummal megyek fel, amit lehet, hogy a játék sem bír el...
  • _susu_
    #6230
    A bolygó elhagyásához nem kell sem arany, sem ezüst, sem uranium. Igaz, így nem lesz Jump Drive, GravGen, Reactor, de pont ez a lényeg. Napenergia + H2 alapon kell elhagynod a bolygót.
    Az aszeroidákon csak fém és ezüst lesz, a bolygó holdján pedig csak arany és uranium. A hold egy kicsit közelebb lesz, kb. 40-60km-t kell utazni az űrben (így Jump Drive nélkül is teljesíthető). Platinum pedig csak egy helyen, egy aszteroidamezőben lesz (viszont olyan messze, hogy csak Jump Drive-val érdemes odamenni).
    Az ezüst egyedül a medical room szempontjából szükséges a bolygón, de azt kapsz a respawn pod-ban.
    Jég is csak a bolygón lesz, tehát vagy vissza kell repkedni a bolygóra, vagy végre értelmet nyer az Oxygen Farm :D
  • laci4321
    #6229
    Ez jól hangzik :)
    Bár egy minimális nyersanyag elfér, ne legyen teljes hiány, egy bolygót elhagyni képes hajóhoz szinte minden kell.
    Meg egy másik bolygóra átmenni se igen lehet ugróhajtómű nélkül :D Annak a megépítéséhez meg szinte mindenből kell.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.09.05. 14:57:17
  • RJoco
    #6228
    Az szép lesz. Kíváncsian várom.
  • _susu_
    #6227
    Én mostanában nem léptem be. Legutóbb elegem lett a sok bugból. Mostanában elkezdtem moddolgatni bolygókat, aszteroidákat, respawn hajót. Egy hardcore túlélő világot kezdtem el összerakni. 1-1-1, kivéve a mérnök zsákja lesz nagyobb, aztán az ércek lesznek szétszórva, hogy kelljen utazgatni a bolygók és holdak között. Van ami csak bolygón van, van ami csak holdon, aszteroidákon, stb. Jetpack el lesz "rontva", hogy bolygón kb. használhatatlan legyen. De lesz létra mod, meg lift mod. Lehet, hogy szerver is lesz belőle. De most még leginkább tanulgatom a modkészítés fortélyait :)
  • Normen76
    #6226
    Én játszom rendszeresen. Egyébként az inventory-val nem sok bajom van, igen ritka hogy nem működne. Palackokat gond nélkül meg tudom tölteni az oxi generatorba, még sosem volt vele problémám, eddig mindig rendesen feltöltötte és ki is tudom venni. ált 3 hydro palack és egy oxi van nálam, így elég ritkán kell újratölteni, még a földön, vagy az alien bolygón is. Sikerült eljutnom a lekapcsolt földi állomásra, vittem magammal vagy 1 millió kg. platina ércet, ne keljen ezzel szenvednem legközelebb. Sajnos a földön nem lehet platinát bányászni, legalábbis én még soha nem találtam, de építettem egy hajót amivel ugrani is, bányászni is tudok, így ezzel már nem lsz gondom. Az űrben sok platina van, meg sok extra nyersanyag a modokhoz köthetőkből is.

    A továbbító csövek bepirosodása bug folyamat megvan, ha kiloggolok és vissza máris pirosak és nem működnek, de a teljes rendszer leállítás és újraindítás mindig helyre hozza, csak figyelnem kell nehogy meghaljak közben :D, mert akkor nem tudok megint visszamenni :), igaz most van a föld bázisomon 2-3 hajó amiben éldhetek, ez most nem gond. Közben megvettem tegnap a Black Desert játékot, szal nemtom mennyire fogok ide feljárni, elválik mennyire szippant be a game, de egyenlőre még napi szinten itt vagyok. Más szerveren is van ennyi lag és ilyen rossz simspeed. Ez talán akkor javulna ha szero wipe lenne, de tuti pár nap múlva újra ez lenne, szal ez van el kell fogadnunk azt hiszem :)
  • RJoco
    #6225
    Mi a fene történt a steam-mel?
    Kint van egy ikon az asztalon, amivel úgy indítom a játékot, hogy mindjárt rácsatlakozzon a szerverre.
    Tegnap óta vacakol a steam és jó 1 percnyi gondolkodás után feldob egy ablakot, hogy tényleg azokkal a paraméterekkel akarom indítani a játékot?
    Mire én, persze! És akkor elindul.



    Van aki még játszik a szerveren?
    Nagy a pangás itt a topic-ban.
    A csillagkapu gondról sem mondott senki más semmit.
    Az NCF problémát sem erősítette és cáfolta meg senki.
  • m0hit0
    #6224
    Köszi a bázist! Amit lehetőségem lesz rá, hozzá is fogok a ténykedéshez. Am van egy ötletem, Pm-ben elküldtem.
    Utoljára szerkesztette: m0hit0, 2017.09.03. 08:55:13
  • RJoco
    #6223
    A jó hír, hogy letettem egy állomást neked a Marson.

    A rossz hír, hogy nem működik a Csillagkapu mod.
    Nem látom a saját kapuimat a listában és mindegy, hogy melyik kapu nevét írom be, nem oda visz. De csak létező nevet fogad el. Ezen kívül a kapu címe sem jelenik meg a kapu paneljén.

    Épp az imént ragadtam be Yusukee egy elhagyatott állomása (ami teljesen alap, nem is értem, miért van ott) és az új marsi állomás között. Hiába írtam be a Second Point kapu nevét. De másikat is adhattam, akkor is csak a két állomás között volt kapcsolat.
  • RJoco
    #6222
    "mod_warning: Cockpit LCD & HUD Modules
    2017-09-03 00:14:52.009 - Thread: 1 -> in file:
    2017-09-03 00:14:52.009 - Thread: 1 -> **WARNING!**
    Script for MyObjectBuilder_TextPanel is using the obsolete MyEntityComponentDescriptor overload!
    You must use the 3 parameter overload to properly register script updates!
    This script will most likely not work as intended!
    **WARNING!**"

    Lehet, hogy ki kellene kapcsolnom? Elvileg nem megy, de a HUD-ra mégis kiírja az LCD tartalmát. Igaz, hogy, ha script-tel használom az LCD-t, akkor baromira vibráló lesz a HUD-os kijelzés.
    Vélemény, ötlet?
  • m0hit0
    #6221
    Köszönöm az építőjellegű válaszokat! Oxigénprobléma megoldva :) A játékban nem volt beállítva, hogy figyelje a nyomáskülönbségeket...egy pipa volt az egész :| Nem is értettem, hogy lehetek ekkora sügér egy ilyen alap dologhoz...
    Az egérgombos fúrás meg egy "álom". Magamtól eszembe sem jutott volna :/
    A szerón most az Sp-on spawnoltam. Mindent alaposan elolvastam. Ha lehet még placcot kérni, én a Marsot választanám (vagy valami kis gravitációjú égitestet). Ám próbáltam valamit nyomkurászni a csillagkapun, de sikertelenül. Szóval a karim most ott héderel, s még csak meg sem fulladhatok xd
  • RJoco
    #6220
    Hát igen. Bár nálam még mindig a net játszik a leginkább közre. Nameg most a gamescom is bekavart és emiatt van hajóm a StarCitizen-ben, szóval azzal is ismerkedni kell.
    A Witcher 3 is tök jó, kéne azzal is haladni. Ideje lenne már a csajokat döngetni.
    De szeretek autóversenyezni és a Project Cars meg is van. Fontolom a 2-t elővételben, de az SC kezdő pakk nem volt olcsó.
    És akkor ott van még az Elite is, amivel mostanában napi 1-2 órát játszom és ezzel kb. ki is merült a játékra fordítható energiám és időm.
    Pedig tényleg össze kellene raknom egy csatahajót, legalább kreatívban.
    Mondjuk azzal is elveszi a játék a kedvem, hogy a világom betöltésénél mindig szétrobban a szétszerelő állomásom. Bár a legutóbb már nem foglalkoztam vele. Hagytam a csudába és folytattam, NCF majd mindent megold. Elszomorító. Szerveren jó dolog, SP-ben már sokat kivesz a játékból. Legalábbis szerintem.
  • laci4321
    #6219
    Igen persze :D
    Csak most elértem én is ismét egy olyan időszakba, hogy meguntam a bugokat :D Ahogyan látom te is.

    A fórumot rendszeren nézem és nézni is fogom, meg néha fellépek én, de órákat nem tudok eltölteni a játékkal.
  • RJoco
    #6218
    A lag-ok miatt én sokmindent nem szoktam magamnál hordani. Palackokat kb. egyáltalán nem.
    Inkább olyan hajót csinálok, amin van tartály és Cockpit. És a hajó közelében maradok.
    De pl. palack nélkül is fel lehet deríteni pár megjelenő konténert, amik 5 km-en belül vannak.

    Szerintem nem a szerver hibája a sebesség, hanem inkább a játéké.
    Ahogy bővült a játék, úgy nőtt a terhelés is és romlott a sebesség is.
    Egyszer majd csak megkapjuk az mp update-et. Addig meg vannak más játékok.
  • laci4321
    #6217
    Engem pár perc alatt kiborít a játék az inventory buggal, és nem is lépek már vissza. Pl. hogy konkrétan ha beteszek egy oxigén palackot feltöltésre, akkor nem tudom már kiszedni.
    De inkább hogy ugrál a szim. sebesség :/ És szaggatva mozgok. És mikor nézem a szerver processzor terheltséget, sosem éri el mégsem a 30%-ot sem, max. 25% szokott lenni. És ezzel tényleg nem tudok mit kezdeni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.09.01. 13:54:01
  • RJoco
    #6216
    A szerver azért tovább fog futni, hála az adományoknak.
    Bár mostanában én sem nagyon játszom vele. Össze kéne raknom valami harci madarat.
    De annyi más játék van még...
  • kipeti
    #6215
    Ha gondolod használhatod az állomásomat, Én már jó ideje nem léptem fel és egy ideig még nem fogok tudni.
  • RJoco
    #6214
    Fogadni mernék, hogy csillagkaput nem építettél arra a nagy bázisra. Csak mert a bejövő kapcsolatokhoz nem kell energia.
  • RJoco
    #6213

    Csak le kellett volna kapcsolnom azt a medical-t.
    Első körben mindenkinek a Second Point-on kellene ébrednie. Régen First Point volt, de megsemmisült.
    Szóval a Second Point LCD-in minden hasznos infó megtalálható.
    Ezért sincs cucc spawn-kor, hogy ne szedje szét senki az állomást. Másrészt a kezdő állomásokon volt minden, ami kellett az induláshoz.

    Hold és Titan nincs. Oda ne akarj menni. Egy bug keretében eltűntek és a játék nem is engedi visszatenni. Sajnos ez van, remélhetőleg más égitest nem tűnik el.

    Üdv a szerón!
    Ha nem tetszik az Alien, akkor más helyre tudok letenni állomást. És oda csak a Second Point-on keresztül tudsz majd először eljutni. Nem lesz egyszerű, mert nincs annyira felszerelve, mint amit most rád hagytak.

    Vannak blokkok melyek áteresztik a levegőt. A wikipédián tudsz tájékozódni, hogy mely blokkok azok. Az oldalt eléred a banneren keresztül megjelenő oldal Linkjei résznél.
    Ezen kívül a voxel, vagyis a bolygók, aszteroidák is átengedik a levegőt. Szóval nem lehet a fala semmilyen légmentesen zárt térnek a szikla.
  • Normen76
    #6212
    Baze... lekapcsoltam a rendszert a föld bázisomon, ez a legnagyobb és szinte minden nyersanyagom itt van. Szal lekapcsoltam az újra indítás miatt, hátha a csövek vissza zöldülnek, napelemeket (vagy 300 van) , akkut (vagy 50 van) reaktorokat. Mondom várok pár másodpercet, az újraindítás előtt álljon le minden. Repültem egy félkört, szerver lag.. nekibaszott a falnak kampec. Éledni nemtudok a föld basen :D mert lekapcsoltam minden energiát :). Két hajóm volt, egyiket szétlőtték valahogy az űrben tegnap :), másikat nekicsaptam szintén az űrben platina keresés közben egy aszteroidának :D. Megint az alien bolygón kötöttem ki :D. Ez a sorsom, valahogy nem tudok elmenni :D. Marson nincs hajóm, Europán nincs hajóm :D.

    Sebaj legalább van ismét célom, eljutni a földi bázisomra :D.
  • Normen76
    #6211
    No, közben megnéztem. Az alien bolygó és a mars bázisomat kézzel építettem, minden továbbító cső és konténer stb. kifogástalanul működik. Föld planétán NCF el húztam fel a bázist, minden cső piros megint. Kis fúróhajómon amit kézzel építettem, minden műkszik, csüvek zöldek, nagy fúróm amit NCF-el, csövek pirosak. Szal lehet mégis van köze az NCF-nek ehhez. Inventoryba gond nélkül ki be pakolok, nem jeletkezett hiba.
  • Normen76
    #6210
    Kösz a restartot.

    Inventory bug-on pontosan mit értetek ?.

    Az elmúlt 1-2-3 napig semmi hasonló jellegű bug ne mvolt nálam. 1-2 alkalommal előfordult, hogy az inventoryból kiteszem a cuccot és nem jeleníti meg a kipakoló konténerbe pl, nálam meg ott marad. Relog után mindig helyre jött. Másik probléma ami szintén pár napja jelentkezett nálam, hogy belépéskor pirosak a továbbító rendszer csövei és nem is továbbítják a holmit. Ez azóta van nálam jelen amióta használok NCF-et építésre. A hajóimon ezt avval tudom javítani, hogy teljesen lekapcsolok mindent, még az aksikat, napelemeket is. Aztán újraindítom a rendszert, ilyenkor újra zöldek a csövek és működik a dolog rendesen.

    Bázisomon nem nagyon szokott ez segíteni valamiért, ott ki kell vennem egy elemet a továbbító rendszerből és újra visszahegeszteni, utána bezöldül és működik. kb. 250 óra játékom van, eddig nem tapasztaltam semmi hasonlót. Amióta használom az NCF-et azóta jöttek nekem ezek elő. Persze egyáltalán nem jelenti hogy a kettőnek köze van egymáshoz, de eddig nem volt ilyen jelenségem, vagy legalábbis nem oylan gyakran, hogy megjegyezzem :).
  • laci4321
    #6209
    Update jött, inventory bug maradt... Már jó masszív 3 hónapja.

    Szerver újraindítva :)

    Úgy van amúgy beállítva a szerver, hogy úgy spawnolj mindig, hogy nincsennek cuccaid. Amikor elkezdtük a szerót volt vagy 20 bázis, amin lehetett kezdeni, nem sejtettük hogy olyan hamar tönreteszik az összeset. Jöttek külföldiek főleg, azok rombolgattak, vagy átállítottak maguknak a tulajdonost és soha vissza nem léptek többé.
    Szóval ha jön egy új játékos, akkor valaki épít neki egy új bázist amin kezdhet :) Így elkerülhető hogy idegenek szétbarmolják a szervert. Ha full cuccal ébredne mindenki, akkor ez nem lenne elkerülhető sajnos.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.31. 20:09:37
  • Normen76
    #6208
    Még annyit, update volt és nem látni a szerót :P.