7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6007
    A fúróid mindent fel fognak szedni, ez a dolguk, ez mindig is így volt a játékban. A kavicsra is szükség van, igaz, csak a reaktorokhoz.

    Én azt a megoldást szoktam használni, hogy sok konnektort vagy kis hajónál kidobót rakok a hajó egyik oldalára, ami kiszórja a cuccot, Mivel ez mindent kidob, így kell elé egy szortírozó, ami csak a követ engedi át. Whitelist/Stone.
    De fúrás közben nem mindig célszerű kiszórni a dolgot, főleg nem bolygón, mert a gravitáció miatt a visszaeső köveket megint felszedheti a fúró.
    Célszerű az állomás körül kialakítani egy mély lyukat, ahova belepotyogtatod. Ha űrben csinálod, akkor meg kb. mindegy. Arra kell figyelni, hogy a kő útjában lehetőleg ne legyen semmi. És, ha van grav.gen.ed, akkor arra is, mert arra fognak menni a kövek, amerre húz.
    Másik megoldás, ha építesz egy konténert kicsit messzebb az állomástól. Szortírozóval beküldöd a kavicsot, majd lebontod a konténert. Mikor eltűnik a konténer, a benne lévő kavics egy nagy sziklaként fog kiesni. Aminek elég nagy a romboló ereje, ezért kell messzebb az állomástól csinálni. Automatizálhatod projektor, hegesztő és flex eszközökkel az egészet.


    Nálam eddig jól ment a szűrő rendszer, bár most valamiért nem hajlandó kirakni a jeget és a magnéziumot a hajómból, míg a vas simán átment. És minden jól van beállítva, szóval nem értem.

    A szuperkapu csak másik szuperkapuval fog csatlakozni. Ha esetleg még nem tudtad volna, gondoltam, szólok. És csak űrben működik, ha jól emlékszem.
  • RJoco
    #6006
    Az üzenet a fájl feltöltését követően 1 perc múlva jelenik meg. Szóval a kiírás marad 10 percig.
  • Yusukee01
    #6005
    Megtaláltam, tárgytalan. Sikerült ráépíteni másik blokkra
  • Yusukee01
    #6004
    Jump drive-ot mindegy, hogy hová teszed, amíg kapcsolódik a hajóhoz.

    Nagy mennyiséget én connectorral szoktam kidobni (amivel össze lehet kapcsolódni). Ott bekapcsolod, hogy Throw out (kidobás) és amit beleraksz, azt kidobja.

    Szűrőnél vagy fehér, vagy fekete listát csinálsz. Elvileg bármennyi cuccot fel lehet venni egy listára, bár szerintem bugos, mert nekem nem megy egyik lista sem.


    Más: Át tudok olyan blokkot nevezni, min nincs semmi konzol? Superkaput építettem, de nem tudom, hogy lehetne átnevezni és nem akarom, hogy kitörölje a mod. Nem lehet hozzáépíteni semmit.
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.08.04. 11:51:18
  • Normen76
    #6003
    Üdv mérnökök !

    Lenne pár kérdésem, mint abszolúte amatőr űrmérnök. Építettem magamnak egy fúró hajót, 25 fúrófejjel. Elég jól működik, szépen leás a talajba, nem borul fel, elfér az üregben stb. Viszont az istennek nem tudom megoldani, hogy lehet beállítani, hogy pl. a követ ne szedje fel, és csak a jeget, ércet gyűjtse. Vannak beépítve továbbító szűrőim, azt is látom h van lehetőség fekete és fehér listát készíteni a szűrőhöz. Nem értem pontosan az elvet, mert vagy semmit nem engednek át, vagy mindent, mindegy mit állítok fekete-fehér listára. Esetleg szűrőnként csak egy fekete, vagy egy fehér listás anyag lehet ? Még az is érdekelne, hogy tudok nagyobb mennyiségben kidobni dolgokat, mert jelenleg nálam a hátizsák és kidob a földre játszik :)

    Másik kérdésem, ha teszek a hajómra JumpDriveot, azt a hajó végére kell tenni mint egy hajtóművet, vagy lehet a hajó belsejében is ?

    Yasukee-nek köszönöm az űrutazást, sikeresen landoltam a marson, épül is az új bázisom. Innen a földre készülök, de azt már saját űrugró hajóval próbálom majd megtenni :). Esetleg pár jó tanács hiper ugráshoz ?

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.04. 11:21:48
  • laci4321
    #6002
    Milyen időt is jelent az a 10 perc? 10 percig lesz látható? Vagy 10 perc múlva jelenik meg?
  • RJoco
    #6001
    Linuxon használhatod a FileZilla-t is, én winen a TotalCommander-t szoktam, de mindegy a program.
    A szerveren a "profile/Storage/960943569.sbm_MessagePlay2/" könyvtárba kell betenni egy "!Announcement.txt" fájlt.
    Fontos, hogy ott legyen a felkiáltójel. És legyen egy tárolva a gépeden, mert ezt törli a mod a lefutást követően, nem kell újra írnod az egészet.
    A szöveg pedig: "600;red;FIGYELEM!!! Szerverujrainditas frissites miatt! Mindenki lepjen ki!"
    Idézőjelek nélkül.
    A 600 az időt adja meg, ez 10 perc. A red a kiírás színét adja meg. A többi meg maga a szöveg.
    Oda írja ki, ahova a segítséget is teszi, ha be van kapcsolva. Ékezetet még nem fogad, elvileg dolgozik rajta a készítő.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.08.04. 09:56:51
  • laci4321
    #6000
    FileZilla-val kell a fájlt felmásolni? És pontosan mit és hova?
  • laci4321
    #5999
    Olyan 23 óra körül nem volt rajta már senki, és fél is ajánlotta a frissítést az újraindítás után, úgyhogy frissítve van a szervó már.
    De érdekes, kb. 20 óráig vártam (1,5 óra) és nem ajánlotta fel. Aztán késő este léptem fel újra.
  • RJoco
    #5998
    A játék pedig nem szemetes. Nem tudom, mitől lehet a sebesség gond.
    Esetleg nem használ valaki folyamatosan bányászásra NCF-et?
    Vagy pedig valakinél megint bebugzott valami.
    Az imént a flexelő hajómmal sikerült átmennem az állomásomon. Szerencsére vissza is tudtam menni és utána letenni, nade akkor is...
    Én most nem tudok űrruhában átmenni rajta, ez legalább jó.
  • RJoco
    #5997
    FTP-n keresztül tudsz csatlakozni a szerverhez?
    Van egy mód, amivel lehet üzenni a bent lévőknek.
    Csak egy fájlt kell felmásolni rá.
    A kilépését követően célszerű 5 percet várni, hogy meglegyen a mentés és mehet az újraindítás.

    Viszont a szervernek is kell némi idő, míg észreveszi, hogy frissítés jött.
  • laci4321
    #5996
    Érdekes amúgy, valaki online a szerón, szóval nem indíthatom újra.
    De nem is lenne értelme újraindítani, nem jelzi hogy frissíteni fog az újraindítás után..
  • laci4321
    #5995
    Na megjött az update, a gyilkos ajtó bug javítva lett, az inventory deszinkronizáció és autopilóta és sok egyéb bug maradt...
  • laci4321
    #5994
    Egy kicsit csemegézgettem a hibajelentések között:

    Meg is van a Keen fórumon a Bug Reportban az előző hozzászólásomban leírt hiba is. Ami szerintem egyezik RoboKutyáéval!
    [1.182.018] Airtight Hangar Doors causing great knockback and damage when colliding with Stone
    Úgy tűnik a problémát az okozza, ha voxel van az ajtó közelében. Bár ez érdekes, az én bányászhajóm az állomásomhoz van csatlakozva, vagyis közvetlen nincs voxel a közelében, az állomás csatlakozik az aszteroidához. Na mindegy...

    Aztán: Úgy tűnik haldoklik a szimulációs sebesség minden konfiguráción, amikor elhagyjuk az atmoszférát is.
    A ropotpilóta hibáról is tudnak már, egy teszter válaszolt.
    Az inventory megfagyásáról is találtam egy újabb fórum témát, de még mindig nem válaszolt arra sem semmilyen teszter. Látszik hogy foglalkoznak vele, már majd 2 hónapja nem lehet miatta normálisan túlélőzni...
    Meg persze azt is leírták páran, hogy a legutóbbi update mennyit rontott valójában a játék teljesítményén is. Na mindegy.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.03. 17:09:05
  • laci4321
    #5993
    Érdekes. Amint a nagy bányászhajóm ajtaja közelébe megyek, azonnal meghalok és kirepül a holttestem abba az irányba ahonnan jöttem, legalább 60 m/s-al.. :D
    Elég kemény védelmi rendszer, hogy ne szállhassak be bányászni...

    A szim. sebesség nálam is ugrálgat, az idő nagy részében 1.00-n van, de pár másodpercenként ledroppol akár 0.2-re nálam is. Viszont a halálomat nem ez okozza. Gyanítom ugyan ez a bug jött elő nálam, mint Robokutyánál. Pedig nálam nincsenek piston-ok, egy darab sem.

    Szeretettel várom a mai update-et, hogy ismét használhassam a hajómat.
  • Yusukee01
    #5992
    Nálam veszettül ugrál a sim speed most. 0.2-ig is lemegy.
  • laci4321
    #5991
    Na igen. Amúgy még a rotorok is szétrázzák magukat (mindkét fajta), 2-szer is elszállt 50 napelemem a végtelenbe... :D

    Azokat is hányszor "megjavították" már, de mindig visszatérnek a bugjaik.
  • Yusukee01
    #5990
    8? Az szép, nekem 1 is szétrázza saját magát, bármi van rajta.
  • laci4321
    #5989
    Na az nagyon is lehetséges.
    Próbálgasd kicsit, járd körbe a problémát.
    Például: A Piston-oknál is van olyan, hogy Safety Override, azt pipáld ki. Az rögzíti a piston-ok fejét, megmozdíthatatlanná válnak, a bug megszűnik. Ha azután is visszadobál, akkor lehet nem a piston-ok okozzák.
    Vagy nézegess meg máshol is ajtókat, át tudsz-e rajtuk menni normálisan. Hogy az ajtókkal van-e a bug.
  • RoboKutya78
    #5988
    8 Piston van alatta esetleg azt nem komálja ?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.08.02. 23:11:10
  • laci4321
    #5987
    Ha multiplayer-en próbálgatod, akkor van egy olyan bug, hogy az ajtókon nem mindig tudsz átmenni. (általában akkor, ha a netkapcsolatod miatt alacsony az UPS, vagy pedig a szerveren romlik a szimulációs sebesség.) Ilyenkor valami "erő" visszaránt, mikor átmennél az ajtón.

    Gravitációs védelme nincs semmilyen ajtónak, ha erre gondolsz.

    Jelenleg amúgy a Piston-ok (Dugattyú?) is bugosak, lehet az is okozza a gondot egyébként. Azt nem tudom singleplayerben előjöhet-e a fenti hiba, ha kevered piston-nal az ajtón való átjárkálást, ki tudja?
    Próbálj meg máshol levő ajtókon átsétálni, ha megy bug nélkül, akkor a piston lesz a ludas. Na erőltesd a liftet, inkább repkedj az űrruhával, az SE sosem szerette a lifteket..
  • RoboKutya78
    #5986
    Srácok Kicsit tesztelgetem a játékot a vason végre:)
    Egy apró probléma:
    A képen látható liftbejáratot kreáltam meg éppen majd aktiváltam a rendszereit.
    A következő eset történt:
    Ha felmegyek a liften be vannak zárva az ajtók felér a lift kinyitom az ajtókat.
    simán kisétálok.
    Viszont ha hátra arcot csinálok és be akarok lépni az ajtón akkor akkorát koppanok valami gravitációs kúton hogy csak sasolok mikor áll meg a karakterem.
    Elvileg frakcióképes a karakter hisz müködtetheti az ajtókat. direktbe nem telepítettem gravgent sem.
    Most a blaster door illetve a sima door kapott valami extra védelmet?
  • RJoco
    #5985
    Szerintem igen. De nem szoktam velük foglalkozni.
  • Yusukee01
    #5984
    Az bug, hogy az Air Vent-ek kikapcsolt állapotban is fogyasztanak energiát?
  • RJoco
    #5983
    Ok.
  • RJoco
    #5982
    A t***********************.
    A múltkor visszaállítottam a texturák látótávját, ami sokat segített a ram gondon.
    Erre most azért zárult be a játék, mert a nyavajás megint felállította.
  • laci4321
    #5981
    A konnektorra csatlakozáskor más dolgokra is oda kell figyelni.

    Minimum 2 koordináta kell a konnetorral szemben, az egyik közvetlen a konnektornál, a másik kicsivel előtte. Először a távolabbi koordinátához kell küldeni a hajót. Majd meg kell adni ahhoz a koordinátához rendelve azt, hogy a hajó a megfelelő irányba fordulva menjen tovább a következő koordinátához (előre felé, vagy felfelé, vagy oldalazva menjen). Ugyan úgy mint a Timer blokknál, vagy a szenzornál, "akciót" kell a koordinátához hozzárendelni. És ez az akció a remote controll blokkot módosítsa, ami maga a robotpilóta. Tehát tulajdonképpen adott koordinátára érve a robotpilóta módosítsa magát.
    Mikor megvan a megfelelő irány, akkor a 2 konnektor az utolsó koordinátára pont össze fog érni és csatlakozni.

    De még így is csak akkor jön össze tutira a dolog, ha a robotpilóta blokk közvetlenül a konnektor alatt van! (az mindegy hány blokkal van alatta) Mert a megfelelő forgást már nem lehet megadni a robotpilótának.

    Kicsit homályos ez a leírás, jobban nem tudom most leírni, egy videóval lehetne ezt jól elmondani.
    De tényleg kivitelezhető automata dokkolás.

    Ha megjavul a robotpilóta, csinálhatok egy videót.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.08.01. 19:02:15
  • RJoco
    #5980
    Nem jött elő a két hajó egymáson dokkol bug. Ez eddig tök jó.
    A következő kérdés majd az lesz, hogy tudok landolt hajóval ugrani.
  • RJoco
    #5979
    Igen, az irány. Érdemes úgy letenni, ahogy a pilótafülke vagy szék is van.
    Viszont ahogy észrevettem, ha koordinátára küldöd, akkor a távirányító blokkja fog a koordinátára menni és nem az esetlegesen a hajón lévő vezetői hely.

    Anno szép videót csináltak, hogy egyik konnektorról a másikra áll a hajó. Sajnos én ezt úgy nem tudtam kivitelezni. Hiába ültem a hajóban és csináltam úgy a koordinátákat, mivel a távirányító blokk odébb van, mint a vezetői hely, így a hajó is odébb állt meg. Szóval azt a különbözetet, ami a két blokk között van, valahogy bele kell kalkulálni a koordinátába.
  • laci4321
    #5978
    Így van, a Remote Controll block-al megy. De vigyázz hogyan rakod le a blokkot (milyen orientáltságban), mert nem mindegy neki! Az alapján azonosítja az irányokat, mint pl. a pilótafülke esetében is.
    Megadsz koordinátákat neki, meg módot, aztán Autopilot On és már megy is. Vagyis menne...
  • RJoco
    #5977
    Van robotpilóta. Csak távirányítót kell tenni a hajóra és ott lehet beállítani.

    Nálam jól ment még pár hete a szerveren. Fogtam egy amolyan transport segítőt és gyönyörűen odament az állomásomnál kijelölt koordinátára. Mondjuk én max 10m/s-et adtam meg neki sebességnek és precision módot. De kikerülte az aszteroidát is, ami az útjába esett.
  • Yusukee01
    #5976
    Van robotpilóta? :)

    Mod, vagy beépített?
  • laci4321
    #5975
    Vagy totál halál jelenleg a robotpilóta, vagy csak az én hajóimon nem akar működni.. (kettőn próbáltam)

    Csak annyit csinál meg, hogy odafordul a célkoordináták felé. Ennyi.
    Egyetlen egyszer tudtam rávenni, hogy el is induljon a koordinátákra, a körözés (Circle) üzemmódban. Ekkor nem csak elindult, hanem vissza is. De arra is csak az egyik hajóm volt hajlandó!
    Sem az egyszeri oda út (egy adott koordinátára), sem a járőr üzemmód (patrol) nem indítja el a hajtóműveket, csak a hajót fordítja oda és kész...

    Szóval ennyit a járőröző drónhajó ötletéről...
  • RJoco
    #5974
    Eltűnt kipeti bugos hajója és már én sem tudok átmenni a blokkokon.
    Most futóművel összekapcsolva hagytam két hajóm, hát kíváncsi leszek, hogy jó lesz e, mikor visszalépek.

    NCF-ek közelében nem jó bányászni. A fúróhajómból kiszóródó kavicsot is összeszedték...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.07.31. 21:29:02
  • laci4321
    #5973
    Ez a blokkon átesés bug (természetes gravitációban) már a tavalyi szerveren is volt.

    Tényleg rengeteg bugot sikerült ezzel a legutóbbi major update-el visszahozniuk, csinálniuk. Nem kellett volna ennek így lennie szerintem.
  • kipeti
    #5972
    Viszont érdekes az autóm kerekei vissza kerültek a helyükre, ebéd után mikor vissza lestem a szerverre le voltak esve egészen mostanáig.
  • kipeti
    #5971
    A probléma részemről megoldva egyből meg maradt 95-100on a szim sebesség igaz volt egy két robbanás közben ami miatt lement :) egy kis blokk volt a nagy blokkban nem értem, de mind egy.
  • RJoco
    #5970
    Repülés kész lett a bázis hajóm.
    Ahogy elvágtam a köldökzsinórokat, nem történt semmi. Bár hajónak látszott, de nem volt hajlandó megmozdulni és tömeget sem írt.
    Egy ki/be lépést követően odébb is került és mozgott is. Még jó, hogy nem bele a sziklába.
    Viszont most meg át tudok rajta menni. Ha sétálni akarok, akkor meg átesem a blokkon.
    Sajnos a ki/be lépés sem segített és egyszer még crash-elt is a kliens, hárman voltunk rajta és ledobott mindenkit.

    Most jó a netem, most látszódnak a multi nagy hibái.

    A tetejébe még egy drón is megjelent a semmiből és elkezdte lőni a hajót. Nem is értem. Az ágyúkban meg nem volt lőszer. Miután feltöltöttem őket, leszedték a kis vackot. Az NCF legalább javított.

    Aztán inkább kiléptem, miután mondta kipeti, hogy a hajója egy része belelóg az állomásába, de semmi nem sérült. Lehet, hogy ez okozza a crash-t.
  • kipeti
    #5969
    Basszus a játékba beleépítették a jövőbe látást XD
    Megyek a bányász autómmal laggol egyet bumm felrobban, megint laggol semmi baja, megyek tovább, fél perccel késöbb felrobbant az autóm.
  • laci4321
    #5968
    A légköri hajtóművek az SE-ben szimplán úgy funkcionálnak, mint egy elektromos motor által meghajtott helikopter rotorja Vagyis nem kell neki üzemanyag, csak áram, s így oxigén sem ami elégne az üzemanyaggal.

    Ha ez nem így lenne, akkor a Marson nem lennének használhatók, ahogy az Alien bolygón is alig. Pedig a Marson is jól el lehet repülgetni velük, ahol aztán egy deka oxigén sincs.

    (A légkör meg nem csak oxigénből állhat, vannak egyéb gázok is. De azok a mi szempontunkból már tökindegy hogy mik, nitrogén vagy szén-dioxid, nem lényeges, a játék szimplán csak légkör sűrűségeként számol, ami mondom, a Wind energy moddal közvetlenül meg is nézhető.)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.30. 06:55:03