7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5887
    Nem tudom, a korábbi szerveren is fenn volt. Másikat meg nem csináltak, szal...
    Ha esetleg tudsz egyet írni, az nagyon jó lenne ;)
  • Yusukee01
    #5884
    Nem ennél a modnál írták, hogy már nem működik?
  • RJoco
    #5883
    A takarító mod valahogy nem akar takarítani.
    Éjjel óta fut és elég sok szemét volt így is a játékban.
  • RJoco
    #5873
    Rendesen szívat a játék. Újra kellett indítanom már a gépet, mert leállt a dx11.

    A blokk limit korlátozás életbe lépett. A blokk típus limittel nem tudom, hogy mi van, mert arról nincs visszajelzésem.
    Ami probléma lesz, hogy a megépített állomások - az összes, amire érkeztetek - az én tulajdonomban van. Így máris van csaknem 14000 lerakott blokkom összesen.
    A nagy hajómhoz nem enged további blokkot hozzátenni, mert elérte a max-ot, de nem tűnt el belőle semmi, tekintve, hogy majd 8000 blokk.
    Azt el is felejtettem kipróbálni, hogy esetleg leteszek még finomítót. Elvileg 24 a megengedett belőle.
    Annyi minden nincs is korlátozva: finomító, kemence, összeszerelő, fúró/hegesztő/flex a hajókon, motorok és piston-ok. Ha jól emlékszem. Ja, meg a fegyverzet, beltéri, torony és löveg.

    Új belépő állomást is csináltam, elvileg nem bontható és respawn pont is, de nem próbáltam ki a bontást. Egyszerűbb lett, mint az elődje volt. Viszont további állomásokért itt kell jelentkezni. Reméljük, hogy nem törli a játék vagy a takarító.

    Az üzenetküldő is működik, de bejelentkezéskor úgyis látjátok.

    És felkerült a takarító mod is. Remélhetőleg nem lesz olyan szemetes a játék.

    Amit nem értek, hogy a mod listában nincs benne a Corner LCD és Light, de mégis tartalmazza a játék és működnek is.
    Valamikor bekerült volna a játékba és már nem kell a mod?
    Most már nincs kedvem elindítani, hogy megnézzem, majd alvás után.
  • RJoco
    #5872
    Van egy kicsit rossz hírem a számodra a játékkal kapcsolatban. Bár lehet, hogy nagyon nem fog érinteni, attól függ, hogy mit csinálsz benne.
    Illetve ez mindenkinek rossz hír.

    Ebben a fene nagy optimizációban elcseszték a memória használatot.
    Egyrészt baromi sokat zabál, másrészt 10 GB körül már reklamál a win (16GB-om van 4GB lapozóval) és rengetegszer kifagy a játék. Szervert karbantartani nehéz és sokszor kell ismét elindítanom a játékot.
    Jellemzően akkor jelentkezik a gond, mikor helyek között ugrálok vagy spectator módban mászkálok. De ez már a világ készítésénél is kikészítette.

    Keen fórumon jeleztem és mint kiderült, másoknak is vannak ilyen gondjai.
  • RJoco
    #5871
    Gratula!
    Minek oda finomhangolás és bios ismeret?
    Összetesz, rendszert telepít és baromira örül az új vasnak :D
    Ha valami nem smakkol, akkor érdemes ránézni a bios verzióra, hátha egy frissítés megoldja.

    Remélem hamar összefutunk a szerveren :D
  • RoboKutya78
    #5870
    Juppi megvan a vas pár finomhangolás bioss ismeret ésatöbbi kéne hogy jó legyen a kicsike
    Asus RX460 4GB DDR5 STRIX-RX460-4G-GAMING
    Intel I5-7400 3GHz 6MB CACHE(Intel HD 630)
    8 GB DDR4 2133 LC14 288
    Asus B250G Gaming (Strix B250g Gaming)
    Samsung R528 Notebook
  • Yusukee01
    #5869
    De sajnos csak akkor, ha nem NCF építette blueprintből. Ha így épült, akkor csak azokat törli ki, amiket te raktál le és kezdtél el építeni, a többi megmarad.
  • _susu_
    #5868
    Nekem tetszik!

    Mindenkinek: nem is tudtam, hogy egy listában megnézheted a grid-jeidet, hogy mekkorák, és innen tudod törölni is őket (aki esetleg nem ismerné: ha a mérnök nincs semmilyen terminálban, ülésben, akkor az Info tab alatt). Így pl. ha valamid felrobban, lemerül, stb., akkor te is tudod törölni kézzel.
  • RJoco
    #5867
    Persze, nem azonnali lesz a dolog. A játék úgysem törli magától az 5000 fölötti részt.
    És még nekem is kell idő, míg átállítom a dolgokat. És természetesen hagyok időt mindenkinek, hogy át tudja építeni a saját dolgait is, azt meg már lehet a limittel együtt is.
    Csak azért írtam már most, hogy mindenki nyugodtan tudja megcsinálni és ne lóhalálában, illetve ne hagyja ott nyugodtan a nagy építményét, gondolván arra, hogy az úgy jó.
    Jelenleg nekem is van egy 8000 blokkos építményem. Azt nekem is bontanom kell.

    Szóval a lényeg: a limit, ha minden igaz, akkor éjjel meglesz, de ez a jelenlegi építményekből nem fog elvenni, a törlés meg majd csak később lesz.


    Még egy dolog: A különböző építményeknél írja, hogy a tulaja hány napja járt utoljára a szerveren. Szerintem inaktív tagokra és építményeikre nincs szükségünk, így arra gondoltam, hogy a 15 napnál régebben belépettek dolgai is törlésre kerülnének. Persze meg lenne az esély arra, hogy valaki más ráakad, de ezekkel a méretekkel nem hiszem.
    Erről várom más véleményét is!
  • Yusukee01
    #5866
    Az 5000 fölötti grid törléssel lehet haladékot kérni? 2 hajóm van most, mind nagyobb. Elkezdtem már bontani, de valami kicsit építenem kell, hogy legyen hol éledni / tárolni a sok cuccot.
  • RJoco
    #5865
    Találtam mod-ot a rendszer üzenetekre és kívülről is tudok üzenni. Használata nagyon egyszerű.

    Sajnos a blokk rombolás csak bizonyos grid-re még nem jött össze, pedig elvileg működnie kellene. Minden grid-nél van rá egy kapcsoló, illetve BP-ben is próbálkoztam átállítani, de nem működött. Majd még próbálkozom.

    A blokk limiteket egyszerű lesz beállítani, viszont nem találtam módot, hogy külön állomás, nagy és kis grid-re lehessen korlátozni. A legtöbben inkább ki akarták kapcsolni.
    A piros hajó 3600 blokk körül van, a kék 2000 körül, a zöld állomás nincs 7000.
    Ezek alapján a grid blokk limit 5000 lesz. A max limitet meg 20000-re állítom egyenlőre. Ha bírja a játék, akkor lehet növelni lassan.
    A típus korlátra még kitalálok valami értelmeset, mert a gyári sosem tetszett.

    Ha nem játszik senki a szerón (éjjel a legesélyesebb), akkor egy részét aktiválom a dolgoknak.

    @Yusukee: minden olyan blokkra, amibe komputer kell. Fúró, összeszerelő, finomító, hegesztő, tornyok, stb.
    Ez azt jelenti, ha valamiből elérted a max-ot vagy meghaladtad, akkor többet nem tehetsz már le belőle. Ha a pluszt lebontod vagy megsemmisül, akkor nem lehet visszaépíteni.

    Mivel nem tudom, hogy az NCF hogy fog a blokk korlátokhoz viszonyulni, így elöljáróban csak annyit, hogy időnként átnézem a listát és az 5000 blokk fölötti objektumokat törölni fogom. Jobb ötletem egyenlőre nincs a szabályozásra, ha az NCF figyelmen kívül hagyná.

    Ha minden éles, akkor szólok és szerveren is tudatva lesz.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.07.23. 12:36:41
  • Yusukee01
    #5864
    Lerakható blokk típus korlát melyik blokk típusra lesz?
  • kipeti
    #5863
    benne vagyok
  • RJoco
    #5862
    A netemtől eltekintve a szerver most elég jól fut.

    Viszont megint volt egy csomó szemét a játékban... Fel fogom tenni a takarító mod-ot.

    Elöljáróban még annyit, hogy, ha megtalálom a módját, akkor komoly blokk korlátozások lesznek a játékélmény megőrzése érdekében.
    Ahogy lentebb olvastam, elvileg grid-ekre is lehet korlátozni. Így elsősorban ez lesz lekorlátozva, valamint a lerakható blokk típus korlát is be lesz kapcsolva.
    Azt még nem tudom, mikor, de számítsatok rá. A grid korlátozás, ha lehet külön hajóra és állomásra, akkor max hajóméret 3500 blokk körül, mint a piros hajó (ennek azért még utánanézek), állomás méret ennek a duplája.
  • Yusukee01
    #5861
    El kezdtem én is használni. Zseniális ötlet :) Lecsökken az LCD-k száma, így gyorsabban is frissül, kevesebb helyet is foglalnak. Meg próbálom belerakni, hogy menjen TIM-el is, bár az kicsit macerásabb lesz. Valamint észrevettem, hogy új LCD építésekor újra kell buildelni a scriptet, ezt is kiszedem. Szólj, ha érdekel az újabb változat majd.
  • RJoco
    #5860
    Nem tudhattad, mi sem tudtuk, semmi gond.
  • Yusukee01
    #5859
    Bocsánat mindenkitől, nem gondoltam, hogy az egész szervert így le fogja lassítani. Most már ezt is tudom.
  • RJoco
    #5858
    Nem csoda, hogy akadt a szerver. Üres világban, single módban még így is akad nálam.
    És csak az állomás van bent.
    Mikor bekapcsoltam a 10 NCF-et, hogy szétbontsa, az én procim ugrott 100%-ra és jópár másodpercig nem mozdult a játék.
  • RJoco
    #5857
    Nohát, akkor ennyit a nagy hajókról, állomásokról.
    Yusukee állomását eltávolítva azonnal helyrejött a játék. Lehet normálisan mozogni benne.
    Viszont bontásig gondok lesznek.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.07.22. 11:11:11
  • RJoco
    #5856
    @Yusukee: Azt megpróbálhatom, hogy lementem BP-be az állomásod, majd kitörlöm, de azért neked is legyen róla egy BP-d.
    @kipeti: Nekem a hajóm még csak készül, még állomás formájában van csak. Blokkra kezdi elérni azt a 9500-at, bár ebben benne van a fúró hajóm is, ami kb. 600 blokk körül lehet talán.
    @_susu_: A hajód majd törlöm, még nem jutottam el odáig. A 10k blokk lehet, hogy egy kicsit kevés, de, ha így lesz játszható a játék, akkor meg lehet próbálni. Végülis az is kihívás, ha nem építhetünk hatalmas nagy bázisokat, meg bázishajókat. Viszont a projectorral és NCF-fel épített dolgok nem számolódnak a limitbe és páran nem is a szerveren építenek, hanem egy kreatív világban.
    Mondjuk meghatározhatnám a különböző fajta blokkok számát is, talán ez is segítene a játékon.
  • _susu_
    #5855
    Én is beléptem az előbb, hát lehetetlen játszani. A simspeed annyira ugrál, hogy folyton desync-el, és máshova kerül a mérnök, mint ahol kéne lennie.

    Az a 30k blokk biztos, hogy nem segít a teljesítményen. Nekem van egy UB nevű hajóm, ami sajnos lemerült, úgyhogy azt törölhetitek. Amúgy sem szerettem, lassú és nehéz volt mint a dög :D

    Másik: nem akarunk blokk limiteket állítani a szerverre? Ha jól tudom egy nagy grid jobban terheli a szervert mint több kisebb, talán állíthatnák be "per grid" limitet is. Vannak szerverek, ahol például egy játékosnak csak 10ezer blokkja lehet max.

    A másik ami teljesítmény gyilkos tud lenni, az a Projektor. Érdemes kikapcsolva tartani, ha éppen nem építed.
    Utoljára szerkesztette: _susu_, 2017.07.22. 10:02:02
  • kipeti
    #5854
    30ezer blokk méretű az már biztos szerepet játszik én egy 9500 kocka méretű hajóval zuhantam le a bolygóra mert annyira laggolt hogy nem töltötte be rendesen a hajót és átestem rajta valószínűleg a gépem teljesítménye is szerepet játszik benne, amióta 1-2 ezer kockás hajókkal szórakozok nincs bajom a mozgásom néha laggol de nem vészes
  • Yusukee01
    #5853
    Hát nem tudom mennyire jó az admin mód, de ha szeretnéd azt ki lehet próbálni, hogy kitörlöd a nagy bázisom, hogy javul e a sim speed, aztán visszarakod. Már közelít a 30k-hoz a mérete. Mert ha tényleg a sok blokk rontja a speedet, akkor elbontom, azon nem múlik, csak feleslegesen nem akarom.
  • RJoco
    #5852
    Ami azt illeti, tényleg nagyon tréül megy.
    Kicsit sikerült is összetörnöm a fúróm és csak épp kiálltam a garázsból, meg vissza.
    Nem igazán tudom eldönteni, hogy ez a játék hibája vagy valami más. És persze megint nem csináltam BP-t.
    Lehet, hogy ennyi blokkot már nem bír el a játék multiplayer-ben?
    Azért elég sok script is fut, rengeteg kijelzővel.
  • laci4321
    #5851
    Nektek egyébként hajlandó futni normálisan a szeró?

    Komolyan mondom én belépek és 2 perc alatt sarkon is fordulok, lépek is kifelé... Egyszerűen nem lehet mozogni, szaggatva repülök, a karakterem rángatózik össze-vissza. Hihetetlen.
  • laci4321
    #5850
    Nem volt bent senki a szerveren, úgyhogy vártam 5 percet és újraindítottam :)
    Most már be tudtok lépni.
  • Yusukee01
    #5849
    Azt láttam, de az előző verziót nem lehet ott kiválasztani
  • _susu_
    #5848
    Igen, be lehet, Space Engineers jobbklikk > Properties > Betas tab, és ott lehet választani verziót.
  • Yusukee01
    #5847
    Azt be lehet állítani steamen, hogy frissítés nélkül el tudjam indítani a játékot? Lefrissített és ilyenkor nem lehet játszani :(
  • _susu_
    #5846
    Bocs, téves riasztás volt :)

    Én is szoktam blokkra letenni, amikor nincs hely futóműre, csak érdemes Blast Door blokkot használni, mert az jobban bírja. Ha jól láttam az első hajónál is ez volt a helyzet és konkrétan belesüllyedt a bolygóba. (Ha jól értem a redditen, akkor ez már egy régi bug, csak ritkán jön elő.)
  • Yusukee01
    #5845
    Bekeményített a szerver. Építgetek békésen. Jön egy mining hauler. Mondom ok, ez nem szokott gondot okozni. Odajön 1.5 km távolságra és nyomja a request backupot, jön 2 másik drón. Lenyomtam őket. Visszaérek javítani, erre megjelenik még 1 mining hauler. Jön, jön jár 4 km-nél, erre megjelenik még 1! wtf. Na itt ledobott a szerver, nem is látom a listába :) Remélem lesz még bázisom.

    Érdekes, mert sosem jöttek még ilyen közel.
  • RJoco
    #5844
    Megnéztem a videót és nem igazán értem, mi a gond.
    Egyik hajón sincs futómű, blokkra akarja letenni az illető a hajót.
    Az első hajónál van valami, de, ha nem volt az egész a talajon, akkor ott volt egy kis esés, amitől az bekövetkezhet, ami be is következett.
    A második hajó meg eleve kész röhej volt. Hajtóműre letenni?! Eleve van a hajtóműnek sebzése és ilyen távon fel is robbannak. Ahogy látszott is, hátulról jöttek a robbanások, mert azok a hajtóművek érték el először a talajt és úgy haladt előrefelé a megsemmisülés. A többit meg már adta a fizika.
    Legalábbis nekem ez jött le a videóból.
  • RJoco
    #5843
    De nem teszi, mert 4+4 és 4,2-n szalad a turbóval. És így is csak 40% volt az össz terhelés. Amúgy egyenletesen terheli mind a 8 szálat.
  • RJoco
    #5842
    Nem mondanám. Nálam szépen tud 1-esen futni, de csak sp-ben. Viszont a továbbító rendszerek és minden raktározással és feldolgozással kapcsolatos rendszerek rendesen meg tudják nyomorítani a sebességet. Nálam alapból 1-el fut, de, ha megnyitok bármilyen konténert, bárhol (függetlenül attól, hogy összeköttetésben van e a nagy rendszerrel vagy nincs), mindjárt leesik 0.4-0.5-re.
  • Yusukee01
    #5841
    Hány magos a procid HT-vel együtt? Én arra tudok gondolni, hogy a játék mondjuk 4 magot tud használni és ha kihasználja a 4-et akkor már 100%-ot ír cpu loadra, hiába van a gépben 8 logikai mag (ami csak 50% terhelés)
  • RJoco
    #5840
    Ránéztem én is.
    A világomban sajnos lerobbant a szétszerelőm teteje, megint jól megcsináltak valamit.
    Ott igencsak sok blokk van, CPU és GPU is 99%-on pörgött, de a fizikai proci 40%-on ment és ebbe minden program benne van.
    Egy másik világban, ahol kevés építményem van, ott 50% körül volt a játékban az érték.

    A felirat szerint CPU Load és GPU Load van írva. A Load töltést jelent az angol tudásom alapján. Lehet, hogy a játék bír akkor ennyit? Ezzel a textúrázás betöltését mérnék talán?
    Nem tudom, nem értek hozzá. Ami azt illeti annyira nem is érdekel. Csak fusson rendesen a játék. De...
  • Yusukee01
    #5839
    Amúgy a nagy statikus építmények is rontják a sim speedet? Nem csak akkor, ha mozgás is van?
  • RJoco
    #5838
    Nem igazán tudok rá mit mondani.
    Tesztelgesd single-ben is. Hátha mást mutat.
    Takarítás után viszont mintha jobb lett volna a szim.sebesség, bár még így is ugrált.
    És azért a nagy építményekről se feledkezzünk meg, van akinek több, mint 25000 blokkos csak a bázisa.
    Bár tudnék én is ennyit játszani vele.
  • Yusukee01
    #5837
    Hát nekem i5-2500k procim van, ami 4 magos HT nélkül 4.5 Ghz-n és elég gyakran látom 90+%-on space engineers közben.