7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6289
    Van.
    A spectator mód.
    F6-tól F9-ig vannak az állító gombok.
    F6: normál nézet, karakter irányítás.
    A többit tesztelni kell.
    Az egyikkel, talán az F8-cal tudsz szabadon mászkálni a kamerával. Az egérgörgővel a gyorsaságot tudod állítani.
    És, ha jól emlékszem, akkor a CTRL+Space-szel tudsz a kamera helyére teleportálni.
    Szerveren is működik a dolog, de, ha jól van beállítva, akkor csak az admin-nál.
  • Normen76
    #6288
    Szevasztok, lehet nagyon noob a kérdésem, de nem nagyon foglalkoztam eddig a Kreatív móddal, bár nem egy nagy ördöngösség a használata. Arra mégsem jöttem rá, hogy tudok gyorsan közlekedni az űrben, vagy a planéták közt ? Van erre valami jó módszer ?
  • laci4321
    #6287
    Azért ez s szkript úgy... rendesen odab.sz :D Nem semmi :D
  • SUPERTRABI
    #6286
    Hali, egy rövid bejelentés, hogy ugye régen emlitettem, hogy Rdav's fleet commandja újra készül, nos meg is jelent :D
    Rdav's Fleet Command MKII
    Akinek van ideje nézegetheti, én perpillanat egyetemi létemet próbálom fenntartani XD
  • laci4321
    #6285
    Már jelentve van amúgy, és erre is mondták hogy a következő major update-ben várható az orvoslása a dolognak.
    https://forum.keenswh.com/threads/1-184-200-ds-mp-massive-lag-and-sim-speed-drop-when-welding-grinding-placing-blocks.7397481/

    Fejlesztők is válaszoltak már erre a posztra. Amúgy azt írják nem csak kis blokkoknál fordul elő, hanem random bizonyos rácsoknál igen, bizonyosaknál meg nem.
  • RJoco
    #6284
    Jelentsd keen-ék fórumán, ha meg nem történt a dolog.
    Valamikor majd csak javítják.
  • Normen76
    #6283
    Üdv All !.

    Ma rájöttem valamire, többször elpróbáltam így biztosan állíthatom, ez az egyik simspeed hiba forrása.

    Egész nap el építgettem, NCF-el, anélkül, semmi gond nem volt. Kipeti is fent volt elég sokat, nagy lagok nem voltak. Aztán feljött egy pali, azonnal ingadozott a sim, el nem tudtam képzelni mit csinálhatott, végül rájöttem. Kis projectorral kivetített hologramot hegesztett.

    Építettem egy kis kivetítőt/projectort. Egy BP-ről akartam megépíteni egy kis harci hajót. NCF-el kezdtem el építeni, egyedül voltam a szerveren, és azonnal elkezdett ugrálni a sim. Először azt gondoltam, hogy az NCF a ludas, mert amikor leállítottam, azonnal 1.0 lett a sim, ingadozás nélkül. Elindítottam megint behalt a szero. Ha kikapcsoltam az NCF-ben a Projection Construction beállítást amint visszatértek a nanitok, 1.0 lett a sim. Ha nagy kivetítőn használtam, semmi gond nem volt, ez szöget ütött a fejembe. Ha simán építettem az NCF-el soha nem volt gond, ha én tettem le a blokkot és neki be kellett építeni.

    Lekapcsoltam az NCF-t és odamentem a kis kivetítőhöz, a hologramhoz. Amint kézzel belenyúltam, már az első blokk berakásakor a sim padlózott. Ha abbahagytam, visszaállt 1.0-ra. Amint egy blokkot betettem, azonnal érezhető volt az esés, ha többet betettem egymás után, volt hogy leesett 0.1 alá is. Ha abbahagytam visszaállt 1.0-ra. Szal nem az NCF volt a hibás, az csak egy folyamata volt annak, hogy szerencsétlen kis-blokkokat épített kis kivetítőn.
    Aztán tovább mentem, simán kézzel lekezdtem kis blokkokat letenni, azonnal beesett a sim. Amint az első blokkot leteszem már zuhan, érezhető azonnal.

    Szal alapvetően nem a plyer hegesztéssel, flexeléssel van a baj, hanem a kis blokkok építésével. Ezt kell kerülni szerintem. Mindegy h kézzel vagy NCF-el épül a kis blokk, azonnal beesik a sim, főleg ha kivetítővel építjük. Szal egyenlőre ne építsük sehogy :)


    Remélem tudtam esetleg másnak is segíteni ezzel. Nem tudom esetleg más is tudott-e erről, nekem ma esett le.
  • RJoco
    #6282
    No ez érdekes volt.
    Az Asgard hajóról leszedtem egy rakéta tornyot, erre jópár 10 másodpercre leesett a sebesség és némi kis légköri hajtómű elvált a hajótól. WTF?!
  • Normen76
    #6281
    Szerver neve: HUN-Engineers by G-Portal.com - lemaradt két betü :)
  • Normen76
    #6280
    Julian bíztatására bemutatnám röviden frissen indult szerverünk. A szervert egy barátommal AndrewKing-el indítottuk pár napja. 10 fős jelenleg ami azt hiszem bőven elég lesz hosszú távon is, idővel vélhetően így is csökken majd a stabilitás ha nagyszabású építkezések indulnak. A g-portal.com szolgáltató adja a szervert, a bérleti díjat felezzük, így kb. havi egy jó hamburger árát kell kiperkáljuk ami kibírható talán. Szal hosszú távra tervezünk. ettől függetlenül, ha a szerver brutálisan be lesz építve, és már helyrehozhatatlan a server sim, pár havonta elképzelhető egy wipe, szerver törlés. Ha nem megy a szerver a lag miatt úgyis értelmetlen futtatni, inkább induljunk időnként tiszta lappal, friss erővel 1.0 simmel. A hasonló építgetős játékoknál hivatalosan is a legtöbb helyen időnként törlések vannak (pl. Rust, Conan Exile, Miscreated, H1Z1 Just S. stb.)

    Bár a Space engineers szerverek terén még nagyon kezdők vagyunk, azért van némi tapasztalatom szerveresiben, pl. gondozta, foltoztam, javítgattam, fejlesztgettem kb. 4 évig anno egy privát WOW szerót. Egy Space E. szervert összehasonlíthatatlanul egyszerűbb üzemeltetni, és gondozni. Sokkal kevesebb feladattal jár, de persze ebbe is bele kell tanulni, ebben türelmeteket kérem, kérjük. Meg hát család is van, munka is van, no meg mi is szeretünk játszani :)

    A szerver adatai:
    Szerver neve: HUN-gineers by G-Portal.com
    Szerver indulás: 2017.10.04
    Szerver adminok: AndrewKing – Normen
    Discord
    https://discord.gg/94dtk2G

    Készítgetek egy weboldalt is a rendszer alá, pár fontos dolog megtalálható lesz majd rajta, illetve egy felületet biztosít a kialakult közösség eszmecseréinek. Az oldal készítését ma kezdtem el, szal sokat ne várjatok, de majd alakul :)

    weboldal: http://hun-engineers.gportal.hu

    Szívesen látunk bennetek !
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.07. 09:30:04
  • RJoco
    #6279
    Biztos van, de azóta rengeteg minden épült.
  • Szabkadi
    #6278
    Julian van esetleg olyan mentesed amin meg rajta vannak a holdak? Nekem van gepem amin szervert tudok futtatni, csak olyan allapotban van a DS mostansag, hogy nem igazan erdemes ra pazarolni a kapacitast. Mondjuk major frissitesenkent erdemes kiprobalni.
  • Normen76
    #6277
    Most jött egy update, pár apró javítással, viszont a fejlesztők is írják, hogy a játékosok ha kézi szerszámokat használnak, gyakran nagy sim speed esést okoznak. Ezt a hibát sajnos nem javították most. Azt ígérik, hogy a következő nagy update-nél lesz javítva.

    Imádom ezt a játékot, de több éves fejlesztés, teszt, EA, most Béta állapot után, még ilyen problémák vannak, hogy a játékos ha hegeszt, fúr, flexel, szétesik a játék.. Há mi működjön ? Ha még ez sem működik ? Azért ez nagyon lehangoló, és javítani sem tudják csak nagyon lassan, és nehezen... ár ha tudják :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.05. 17:24:25
  • RJoco
    #6276
    Ez Space Engineers fórum, nem a szervernek készült, bárki írhat ide a játékkal kapcsolatban, illetve szoktunk társalogni másról is.

    Csak megjegyzem, hogy a Final Frontier HUN szerver is a g-portal-nál van.
  • Normen76
    #6275
    Nem reklámoztam sehol sem, ezért itt sem tettem meg. Kb 4-5 napos :D. Hova kapkodjak :). G-portal.com tól van a bérlés. Egyenlőre kiválóan fut, a lentebb leírt problémákon kívül, de nagyrészt beton 1.0 a sim. De nem is csoda este ált. 3-4 en vagyunk, alig van még talán 3 klán a miénkkel együtt. Persze mindenkit szívesen látunk, de nem lett volna korrekt itt reklámozni egy idegen szervert, ez a ti fórumotok igazából. ezért nem írtam. Ha valakit érdekel, megadom a nevét privátban, de nem hinném hogy nagyon nehéz lenne rátalálni a listában :D.
  • RJoco
    #6274
    Szervert indítottál és nekünk nem is reklámoztad itt?! Na szép...

    A kezdeti világ nem állt ilyen rosszul. Ahogy többen lettünk és többet építettünk, komplexebbeket, úgy romlott a dolog.
    Majd azért írd meg, hogy ti hogy álltok az idő múlásával.
  • Normen76
    #6273
    Sziasztok!

    Sajnálattal olvasom hogy valsz megszűnik a szerver, igaz én sem játszom már ott, (közben saját bérelt szervert indítottam egy barátommal), de nagyon kellemes emlékek fűznek oda. Remélem idővel javul annyit a játék,hogy ismét elindítsátok.

    Jump-al kapcsolatosan érdeklődnék. Régebben úgy volt, ha meglévő koordinátára ugrottam, azonnal odavitt. Ezt nem tudom változtatták-e, de nekem most nem sikerül, csak pár száz kilométert ugrik abba az irányba. Mellette, ha 2-3 Jump van a hajón, akkor is csak egyet enged ugrani, lemerül a másik két Jump is.

    Nálunk egyébként a legdurvább lagokat a Connector okozza. Ha pl. valaki kidobó rendszert épít belőlük, és a rendszer felé egy továbbító szűrő tolja a követ a kidobók felé (mindent begyűjt opció) akkor az űrben hajigálja a hajót össze vissza a rendszer ha kinyitod a kidobót. HA a továbbító szűrőn nincs beállítva a szívó, toló hatás, rendesen működik a dolog.
    Ugyanez ha pl egy fúróhjó csatlakozó konnektora felé van egy továbbító,és felcsatlakozik egy bázis állomásra. HA tolja a hajóból az anyagot, akkora lag van mozdulni sem lehet amíg le nem vágják a konnektort. Ha viszont nincs beállítva hogy tolja kifelé az anyagot, csak simát felcsatlakozik, nincs gond. HA a konnektor után van a továbbító szűrű, és távolodik az anyag akkor nem gond. Akkor van baj, ha felé tolja az anyagot. Nemtom érthető voltam-e :D. Szal irdatlan lagokat tud csinálni.

    Nanite egyáltalán nem zavarja a szervert, sőt, ha valaki kézzel hegeszt az is be tud bugosodni, és gyilkolja a szervert. Van 2 játékos, akik akármit csinálnak, bontanak, hegesztenek kézzel, leviszik a simet 0.05-reis. De a nanite-val semmi gond. Szal Ez a mod biztosan nem zavarja a szervert.

    Általában stabi 1.0 a sim egyenlőre, de kezdő a világ alig több mint 500 Mb. a backup. eddig max 7-en voltunk, semmi lag, de van h 3-an 0.05 simmel a karakter hegesztés bug miatt. HA ők nincsenek, akkor 1.0 stabil. Szal sok baja van a játéknak, de ezt ti jobban tudjátok nálam :). Nyilván nem olyan hatalmas, berendezett galaxis mint a Between, ezért is stabil egyenlőre asim., fog romlani sokat nyilván.

    Remélem hamarosan újra indultok !

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.05. 15:12:53
  • RJoco
    #6272
    Lett volna lehetőségem kipróbálni, de már nem igazán érdekelt.
    Még ez sincs kész, hogy a videó is mennyire volt valós és mennyire animált...
    Majd, ha kész lesz, akkor kiderül. Mostanában nem fogok nem kész játékot venni, eddig nem túl jók az eredmények az ilyenek tekintetében. Lásd: SC, SE.
  • laci4321
    #6271
    Na igen és akkor kijön a Dual Universe legújabb Teaser-e... :D Ahol 50 mp-től látható egy elég szép dolog :D
    Dual Universe Teaser
  • RJoco
    #6270
    Az a baj, hogy most is be van határolva. És nincsenek olyan nagy építmények, de úgy látszik már túl sok van ahhoz, hogy jól fusson a játék.
    Én attól félek, hogy a probléma a motorban gyökeredzik és kapálhatjuk a játékot, mert ennél többre nem lesz képes.
    Ne legyen igazam, de a monumentális dolgok már korábban is jelentettek problémát és a komplex raktározási, feldolgozási rendszerek esetén talán még rosszabb a helyzet.

    Mostanában nem is szedtem elő a játékot, elég sok másik van, ami leköt és kevésbé bugos.
  • laci4321
    #6269
    Mi a fene, lemaradt az üzenet vége és még szerkeszteni sem lehet...

    Szóval: szívem szerint 1 bázisra számolnék 20-30k blokk számot amúgy..

    Mikor már elérünk egy bizonyos bányászati és feldolgozó sebességet, akkor a 20k-s limit miatt nagyon be lesznek határolva a lehetőségeink.
  • laci4321
    #6268
    Engem amúgy nagyon bosszant ez a helyzet, hogy semmi monumentalitást nem vihetünk a játékba anélkül, hogy fel kellene áldozni onnantól kezdve a normális játékélményt.

    Tényleg annyira király látványos és lenyűgöző hajókat és bázisokat tudnánk építeni, még az időt is rászánnám. De most 5000 blokk? Meg 20k max blokkszám? Hát az semmi, én 1 bázisra számolnak
  • RJoco
    #6267
    NCF nélkül sem jobb a sebesség.
    Modok nélkül a sebesség relatíve jó lesz, de mikro lagok és sebesség droppok így is vannak.
    Azt hiszem nincs értelme tovább futtatni, jövőre megpróbáljuk megint, hátha jobb lesz.
  • laci4321
    #6266
    Szerintem nem a modokkal van a baj, azok csak pár plusz blokkok. Talán az NCF ami sokat tud fogni a szerver szim. sebességén, mert az jóval több annál.
    Azt ki tudnád próbálni úgy hogy letöltöd RJoco a saját gépedre a szerót, és elindítanád nálad hogy fut, majd kivennéd az NCF-et (esetleg egyesével a többi modot is) és megnéznéd úgy is hogy milyen.

    De mindegy is, egyenlőre még mindig folyton szenvedni a bugoktól. Van fejlődés, de ahhoz idő kell, addig meg felesleges fenntartani csak úgy szerintem. Vagy van aki játszik rajta így?
  • RJoco
    #6263
    Még 9 nap a szerver életéből.

    A ti hozzászólásaitok alapján fogom eldönteni a dolgot.
  • RJoco
    #6262
    Modokat ki lehet venni. Olyan asszem nincs, ami miatt szétesne egy hajó vagy állomás. Max levegőtlen és ajtó nélküli lesz.
    Nameg a csillagkapu sem megy és akik játszani akartak, azok már a szerón vannak.

    Ha nincs igény rá, akkor nem hosszabbítom fölöslegesen. Lementem a világot és annyi.
    Mondjuk holdak nélkül amúgy sem az igazi.
  • laci4321
    #6261
    Hát én be-be szoktam lépegetni, de még mindig változatlan a helyzet a szerón is. A szim. sebesség nem megy 0.6-0.7 fölé, és néha olyanokat droppol, hogy csak nézek. (Láttam már 0.02-es szim. sebességet is.)

    Nem tudom milyen potenciál van még a játék motorjában, amit ki lehetne aknázni, hogy milyen irányba megy a fejlesztés, de nincs bizodalmam abban, hogy sokkal jobb lesz ennél valaha is. Vagy valami mod terhelné le agyon a szervert? Nem tudom.

    Mindenesetre nekem az újra és újra és újra kezdése egy túlélő világnak nem jelent már kedvenc időtöltést sem, úgyhogy nekem nincs igényem rá, hogy hosszabbítsunk a szerón. A játék még mindig nem áll rá készen.
  • kipeti
    #6260
    Van igény szerver meg hosszabbítására?
  • RJoco
    #6259
    Holnap irány magyar.
    A sok tennivalóim között remélem lesz időm felfedezni az új frissítések előnyeit és játszani végre normálisan a szerveren is.
    A csillagkapukat is meg kellene szerelni, jó, hogy most eszembe jutott... :)
    Még majd 12 nap vissza van a lejáratig. És sok dolgom nincs vele, mióta bevezették az automatikus újraindítást frissítésnél.
  • RJoco
    #6258
    Megint jött egy update.
    És a szerver megint friss.
    Utána is néztem a dolognak és bővült egy opcióval a szerver beállítás.
    Még pedig az Auto update opcióval, mely automatikusan beállításra került.
    Ezért van mindig friss szerverünk és már nem kell foglalkoznunk a frissítéssel.
    Az opció kikapcsolható.

    És most nézem, hogy elég sok hibajavítást is kaptunk hotfix-ekkel.
    Többek között a szortírozót is javították.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.09.18. 00:21:18
  • RJoco
    #6257
    Tyűűűű.
    Kergetem a helyet, hogy legyen a Project Cars2-nek 50 GB-ja és azért maradjon még az SSD-n valamennyi, de nem egyszerű.
    A modok csak 1,6 GB-ot foglalnak, a mentett állások 2,7 GB-ot foglaltak. Miután töröltem egy csomó Backup-ot a mentésekből, már csak 1,2 GB-ot foglalnak.
    Régen megszoktam, hogy a biztonsági mentés nálam az, ha időnként más néven mentem el a világot. Ez nem feltétlen minden mentésnél, lehet, hogy csak minden 10. mentésnél, így sok olyan mentés keletkezett, amiben volt még plusz 5 biztonsági mentés.

    Az új mentés felület választó képernyőnek köszönhetően viszont egyszerűen lehet a backup-okat is betölteni, így meg kell szoknom az új rendszert.

    Yusukee egykori bázis hajója csak fél gigát foglalt és az csak a fő fájl volt, biztonsági mentések nélkül. Azért az is durva.
  • RJoco
    #6256
    A látótávra azt írtam, hogy bug és nem azt, hogy a te beállításaiddal van gond.
    A grafikai része nálad sem jobb, mint nálam. Legalábbis így ránézésre.

    A sebességekkel meg nem tudok mit kezdeni. Nekem sosem olyan rossz, mint neked. De lehet, hogy azért, mert az én területemen nincs akkora üvegkalitka. Bár olyan állomásom van, ami súrolja az 5000 blokkot.
    Nálam inkább csak latency gond van, de az a netem miatt. Lehet, hogy ezért nem érzékelem a szim. sebesség csökkenést? Mert az mindig szépen fenn van 0.7 körül, max egy pillanatra, ha leesik.
  • laci4321
    #6255
    Akkor nálad nincs meg ez a bug. Ennyi. Az ablaküveg keretből már tudni is lehet.

    Amúgy singleplayerben nekem sincs semmi probléma, sőt a szerverre is felléptem még egyszer és akkor sem volt. Szerintem ez egy bizonyos belépéseknél előjövő bug lesz.

    Az már hónapokkal ezelőtt bejött, hogy az ablaküveg kerete nem látszódik már kb. 20m távolság után. Próbálgattam is mindenféle grafikai beállítást, felvittem maximumra mindent, tényleg mindent, de akkor is megmaradt ez a távoli blokk egyszerűsítése funkció. Engem zavar azért, mert a bázisom egy szép nagy üvegkupola, ezt a design-t szeretem, hogy kilátok a bázisomból. Ahogy te is írtad, a látótávolság meg a szerveren van beállítva, nem az én grafikai beállításom, úgyhogy nem értem minek írod azt, hogy én állítottam be valamit rosszul. :D De ha így is lenne, akkor a minimumra húzás valószínűleg meg kellett volna oldja a problémát nem?

    De hogy lásd nem a levegőbe beszélek, itt egy kép tegnapról és máról is, hogy tényleg megvolt ez a bug: (és szerintem elő is jön random néhány belépésnél) Most viszont így hogy ez a bug nem volt meg, a szimulációs sebesség még rosszabb volt mint tegnap. 0.2-0.6 között ugrált. Több mint durva szerintem.. (A második képen látszik is hogy 0.18 a szerver szim. sebesség)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A két kép között nincs grafikai beállításbeli eltérés, mindkettő medium, sőt még a nap is nagyjából ugyan onnan süt.


    A normális FPS szám alacsony szim sebességgel párosul?



    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.09.16. 10:21:19
  • RJoco
    #6254
    120 FPS-t szépen tartotta míg körbejártam a kavicsomat meg nézelődtem egy kicsit.
    FullHD felbontás, ablak módban, vertikális szinkron nincs bekapcsolva.
    Egyebek:
    Az első öt (a legelső kivételével) minőség médiumon, az Anti-aliasing FXAA-n, Anisotropic szűrő 4x-en.
    Alatta a két bejelölhető be is van jelölve.
    Majd sorban a számok:
    70.0
    1.0
    159m
    1,0
    100m

    SP: Az űrben, ahol igencsak sok minden van, elég jól tartja a 70 FPS-t, 60 alá csak egyszer ment le. Bolygón 120 FPS stabilan.
    Viszont a részletek észrevehetően változnak. Például az üveg kerete csak nagyon közelről látszódik, amúgy olyan, mintha nem lenne neki. Szerintem úgy is nagyon állat, de ez grafikai hiányosság inkább. Ha kamerával nézem, akkor is jól rá kell közelítenem, hogy látszódjon a keret.
    Más blokkoknál is észrevehető, a továbbítóknál nagyon is észrevehető az átmenet. Viszont így nincs gond a sebességgel.
    Majd világosban lehet, hogy állítok rajta egy kicsit és megnézem úgy is. A 980Ti-nek bírnia kellene és a GPU Load most nem is volt 90% közelében sem, ellenben a CPU Load 99%-nál járt. Persze az én CPU-m használtsága úgy az 50%-ot közelíthette és akkor sokat mondtam.
  • RJoco
    #6253
    Én nem tudom, hogy van nektek beállítva a játék, de én nem tapasztaltam ilyen gondokat.
    Azért ránézek később konkrétan, meg a beállításokat is leírom.
    A látótáv 15 km, szóval nagyon érdekes, hogy 32 km-re lévő űrhajót láttál. Ezek szerint az is egy bug lesz.

    Azért én korábban mentem egy kört SP-ben is és az én beállításaimmal a részleteket nagyon durván visszavette a távolban, vagy, ha nem oda néztem, szóval valamit nem jól állítottatok be.
  • kipeti
    #6252
    Meg lestem én is ugyan az mint lacinál csak nálam 10 felé nem megy az fps bár biztos közbejátszik, hogy egy nagy állomáson voltam.
  • laci4321
    #6251
    Elég sok hibajelentést találtam a fórumon a tegnapi update után, jó sok idő lesz mire ezeket kijavítják...
  • laci4321
    #6250
    Na felléptem. És amit gondolok: Aztarohadt!

    Nagyon de nagyon durván laggol a szerver! Nem tudom mi van, de a "látótávolság" nem ér semmit, távolságtól függetlenül minden be van töltve és látszik. Szerintem egy újabb buggal gyarapodtunk.
    Ne értsetek félre, nagyon király látvány ahogy látszik az Alien bolygó domborzata, a távoli ablaküvegek kerete (tényleg akármilyen távol is vagy!), semmilyen blokk látványa sincs a távolból egyszerűsítve, minden a legapróbb részletekig látszik.

    Ja amúgy kamerával zoom-olva láttam egy tőlem 32 km-re levő ellenséges űrhajót is. Valami korvett, még sosem láttam ilyet, de nem is áldoztam már rá az időm hogy közelebbről megnézzem.

    Le is vettem gyorsan minimumra a grafikát, de semmit nem ért. A szim sebesség félelmetesen ugrál és játszhatatlanná teszi az egészet, az FPS-em meg egyszerűen nem megy 19 fölé.

    Szerintem gyors fix. várható a közeljövőben, mert így aztán tényleg játszhatatlan a szerver.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.09.15. 14:52:55
  • laci4321
    #6249
    Ez nem A BIZONYOS multiplayer update volt, hanem csak multiplayer fejlesztések ahogy kivettem a videóból, de azért elég sok hibajavítást és fejlesztést ír a multira amit csináltak.

    Ez az automatikus újraindulás érdekes, vajon mióta van? Meg úgy tűnik nem is teljes a siker, ha Szabkadi sem tudott visszalépni, meg legutóbb sem lehetett, múlt héten, amikor szintén magától indult újra. Bár akkor egy mod miatt volt probléma.
  • RJoco
    #6248
    Kicsit mintha tényleg jobban futna a szerver. Bár most sok az akadás. Nem mikrolag, hanem egyszerűen megakad a játék, mint régen, ha a gép nem igazán bírta.
    A visszahúzós effekt nagyon minimálisan jelentkezett, pedig sokat volt látható a latency figyelmeztetés.

    A csillagkapu mod sajnos nem működik rendesen, de SP-ben sem.
    Lehet, hogy megpróbálom törölni a könyvtárait, hátha rendbejön.

    Viszont jelentkezett egy másik bug. Leraktam egy medical-t és hozzá egy csövet. És valamiért elkezdte kiszórni a rendszer az érceimet, pedig csak követ engedhet át a szortírozó. TIM nem fut az állomás közelében sem.