7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Normen76
    #6449
    Meggyőztél, marad a kivetítő :) Játékosonként egy, szerintem bőven elég. De legalább lett megoldás az elgondolásomra, ha gáz lesz a sok kivetített hajó miatt, még mindig kiverhetem a projektort, bár a mostani szerón sincs gond már ebből. A játékosok szépen betartanak mindent amit kértem, szal nem lesz gond. Marad a kivetítő. Főleg hogy NCF nem lesz a szerón, így annyira nem durvul majd be senki.

    Annyira nem akarok szélsőséges világot mint susu-nál, de azért sokkal nehezebbet mint a sima HUN-Engineers NEW World szeró. Tulajdonképpen megvan minden amit szerettem volna, megfelelő bolygók, megfelelő blokk limit 8 finomító, 8 szerelőgép, 8 kemence, 1 kivetítő, 5x hátizsák, 2x szorzó a ketyerékre. Kezdőhajó ejtőernyős landoló egység, alján két atmoszféra hajtómű. Fedélzeten annyi alapanyag hogy szerelőgépet, 1-2 naplemet, egy kemencét és egy orvosi szobát lehessen építeni. A kis érc detektor 150 méterig a nagy 250 méterig fog ellátni, így kis felderítő hajót is lehet majd jól használni érc keresésre, mivel azok nem láthatóak (sötét foltok) stb. Grafén és platina csak az űrben, ahol kevés aszteroida lesz, és még kevesebb nagy méretű stb. szal nagyjából megvan minden.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.13. 21:50:15
  • RJoco
    #6448
    Ezzel teljes mértékben nem értek egyet.
    Single-ben, ha valami nem sikerül, akkor visszatöltöd és kész. Egy szerón, ha valami nem sikerül, akkor lehet, hogy a teljes játékod ment a levesbe. És emellett még a különböző bugokra is figyelj oda.
    Én ezért tesztelem a dolgokat kreatívban és utána építem meg a szerveren.
    Az, hogy semmi nem kap szorzót és bizonyos anyagok nincsenek a bolygón már annyira megnehezíti a játékot, hogy senki nem fog 10k blokkos hajóban gondolkodni. Mire ahhoz összeszedi az anyagot, legyártja és megépíti, eltelhet akár 1 év is.
    _susu_ szeróján max 4 finomító és 4 kemenve lehet. Az összeszerelőt nem néztem, fúró fejből max 25.

    Arról nem is beszélve, hogy miért nem állítasz be blokk korlátot, mint ahogy mások csinálják és akkor nem kell foglalkoznod ilyenekkel.
    Ahogy az én szerveremen is meg volt határozva, hogy max 20k összesen és max 5k egy grid, te is meghatározhatod a saját ízlésednek megfelelően. És ezen belül azt is megadhatod, hogy a komputerrel szerelt blokkokból mennyit tehet le egy játékos.
  • Normen76
    #6447
    Rákérdeztem Redditen is és ajánlottak egy 2014-es modot :) és még működik :) Kiveszi a listáról a kivetítőt így nem lehet megépíteni. - 1 gond. Így nem lesznek ellenőrizetlen , régi bluprintek és 10 000 blokkos hajók, mert ha saját magának kell megterveznie és blokkonként megépíteni a játékosnak a hajót, máris óvatosabb lesz a blokkokkal és scriptekkel.

    Két szerver közül az egyiken úgysincs tiltva, a keményebb túlélő szerón meg jobb han incs, annyival nagyobb a kihívás és mindenki a saját erejéből, nem mások által épített hajókkal kell kimozduljon, fúrjon, utazzon, harcoljon stb. Játékélmény szempontjából, és tanulás szempontjából is jobb, ha nincs projektor.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.13. 19:07:21
  • Normen76
    #6446
    No ezaz, a szerver beállításoknál nem tudom hogy lehet tiltani. Nincs rá opció. Vagy van ? És ha van, hol ? :), bár ha játékosonként egy lehet, az sem rossz, de leginkább egy nehéz túlélő szerón a legjobb lenne, ha nem is lenne kivetítő.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.13. 18:48:06
  • Tauri
    #6445
    Blokkot nem tudom hogyan lehet, de pl kivetítőt le lehet tiltani server beállításokkal. Ha csak ez kell talán így is jó.
  • RJoco
    #6444
    Lehet, hogy akkor 1 lesz a megoldás. Végülis azért 1 nem árt.
    Esetleg mod-dal kellene próbálkozni, bár nem tudom, hogy kivenni vagy átalakítani tud-e alap blokkot.
    Illetve még arra kereshetsz rá, hogy tudod limitálni a kivetített blokkszámot, hamár a projektort nem lehet kiszedni, de 1 blokkra limitálva ugyanúgy használhatatlan lesz. Feltéve, ha kivitelezhető.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.11.13. 14:25:46
  • Normen76
    #6443
    Skacok, arra esetleg nincs ötletetek, hogy tudok tiltani egy blokkot. Pl. hogy ne lehessen kivetítőt építeni. Egyszerűen nem tudok rájönni, miként lehetne. HA blokk limitet állítok, akkor ha 0 az érték, bármennyit le lehet tenni, ha 1. akkor csak egyet. -1 nél szintén bármennyi. false értéket nem fogadja el..

    <item>
    <Key xsi:type="xsd:string">Projector</Key>
    <Value xsi:type="xsd:short">1</Value>
    </item>

    Szal ebbe a sorban gondolkodom ahol a >< közé kell tenni az értéket. Csak az 1-2-3-4-5 stb. amit megeszik. Nulla nem lehet ,mert az korlátlan.. Eszem a kefét miatta. Esetleg valakinek ötlet ?
  • RJoco
    #6442
    _susu_-én sincs urán, arany, ezüst a bolygón. Az űrben meg nincs jég, patina meg jelenleg egyáltalán nem található :D
    Egy kis ejtőernyős leszállóval kezdesz, amit mozgatni sem tudsz, mert nincs rajta hajtómű.
    Annyi anyag van benne, hogy felhúzz egy orvosit, pár tábla napelemet és összerakj egy kis hajót, amin van érc detektor és pont annyi akku cella, hogy tudj rá tenni egy akksit. Az állomás csak napelemről tud üzemelni az elején. A kis hajódra meg nem tudsz tenni napelemet, mert nincs gerendád.
    Én a kis hajóval szedtem az ércet míg nem tudtam egy fúrót építeni. Így csak a barlang és a hajó között kellett szaladgálnom, a km-eket repültem.

    Most akarok az űrbe menni, de át kell terveznem a hajót, meg úgy a gondolataimat is, mert nincs jég ott.

    Az 1200-as limit Norman szerverén van. Ennyit bír el a szerver, amit mozgatni lehet nagyobb gond nélkül.
  • Tauri
    #6441
    Köszönöm szépen a válaszokat :)

    Épp most néztem vissza az utolsó kb 100 hozzászólást reggeli közben :P

    _susu_ nak küldtem steames barátkérelmet, mert én is az Ő szerverére néznék rá első körben.
    Tegnap elkezdtem egy szerveren 12 fős, 1-1-1 Földön nincs urán arany stb, ércek nem láthatóak. ÍGy még nem játszottam, de az eleje hatalmas ki*aszás egyedül :)
    Nagy nehezen találtam 580 méterre Vas lelőhelyet. Egy kör érc szállítása gyalog 4 perc 40 másodperc amivel 30 acéllemezt tudok gyártani....kell ugye 1200 ez 3 óra oda vissza soloban. Jajjjj
    De ez tetszik benne. Mindíg unalomba fulladt a játék mikorr mindenem meg volt, most talán így kicsit ki lehet tolni.

    Olvastam hogy lehet emelik a max mozgatható blokkszámokat 1200 ról 10000 kód szinten?!?!??! Annyira nagy potenciál van a játékban, és nagyon kellene már valami okos javítás mert ez igy rosszabb mint ha nem is lenne multi a játékban :(
  • Normen76
    #6440
    Hali !

    Elsősorban _susu_ szerverét ajánlanám én is, ha igazán nehéz feladat elé akarod állítani magad. Nálam jelenleg egy olyan szerver működik, ami inkább kezdők számára ajánlott, az alap planétákon kívül van pár másik a világban, a kezdőhajó is módosítva van, a szorzók elég barátiak, NCF is van a szerveren, pár szabály ami stabilitást szolgálja. A weboldalunkon találhatsz részleteket HUN-Engineers.gportal.hu:

    Készül egy HARD Survival szerver, ami nagyjából meg is van, egyenlőre a grafén problémát nem oldottam még meg. Lesz egy új anyag a világban, a grafén (egyfajta grafit) amivel könnyű, de erős páncélblokkot, 2-3x hatékonyabb erőművet, hatékonyabb napelemeket lehet majd építeni. Csupa idegen és szélsőséges bolygó van a rendszerben és érdekes holdak. NCF nélkül, sőt terveim szerint a kivetítő is ki lesz kapcsolva. Egy ejtőernyős kapszulával kezdesz stb. A szervert ki lehet próbálni (HUN-Engineers TESZT szervert) , de még alakul, naponta változik, emiatt nem fogok megőrizni semmit rajta. Ill. valsz megvárom vele a nagy updatet, amit ígérnek a fejlesztők, mert abban sok minden változhat és lehet teljesen át kell építeni, át kell gondolni minden szervert majd.

    Esetleg ajánlanék egy külföldi szervert a Rebelst. Szerintem nagyon jól van kitalálva, sokan dolgoznak rajta, emiatt viszonylag stabil hosszú ideje. Sok pénzt tesznek bele, saját szervergépük van amin 4 világ fut párhuzamosan, ezek között tudsz mozogni stb. ITT megtalálod őket:
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.13. 07:52:34
  • RJoco
    #6439
    Ha kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy van.
    2-3 is.
    Ebből az egyik nagyon hardcore és házi szerver.
    _susu_ és Normen76 hozzászólásait keresd.
  • Tauri
    #6438
    Van jelenleg működő magyar server? Vagy ha nincs mit ajánlanátok hová menjek? Öreg róka vagyok, hosszabb kihagyás után 1-1-1 igazi hard core ejtőernyős szerveren jácnék :)
  • RoboKutya78
    #6437
    Kezdek megbarátkozni a masina teljesítményével egész jó vasat pakoltam össze a space enginer is kellemes sebességgel tölt be az ssdnek hála:)
    bár most úgy fest tápot kell vennem mégiscsak igen hangos mostanság a drága.
    Tényleg ujra kell tanulnom a játék használatát ha belefogok valamibe majd:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.11.11. 20:12:34
  • RoboKutya78
    #6436
    hu ha na akkor most se kezdek bele semmi extra buliba ezek szerint marad a kerbalspace játék illetve megkísérlem végigtolni a Sniper Ghost Warrior 2 játékot le is videózom ha már bírja a masina végre ezt a dolgot is:)
    Véletlen csak 360 as felbontásban rögzítettem de így is élvezhető minőség lett:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.11.11. 20:06:32
  • Normen76
    #6435
    A nagy updateban sok változást ígérnek. Többek között a sriptek rendszere is változni fog. Szal sok addon, mod, script alapó rendszer egy ideig nem lesz használható, amíg át nem írják a készítők. Szerintem nagy káosz lesz az első pár napban. Blokkok is változnak, pl a programozható blokk is megváltozik, nem kell majd mellé időzítő blokk, és más lesz a kapcsolási rendszer. Tuti sok szervernek gondot okoz majd az átállás, ahol sok ingame script van (pl. kereskedő rendszer, kalóz rendszer stb.). Szerencsére nálunk én vagyok jelenleg a script :D, így ez kipipálva.

    Dolgozgatok egy párhuzamos szerveren ami egy kicsit keményebb túlélő világ lenne, hasonló susuéhoz, de nem annyira szélsőséges (szal nem annyira fasza :D ). Teljesen más bolygók kerülnek be, a alap bolygókból egy sem lesz bent. Az ércek nem láthatóak, és nagyon kevés lesz, nehezen kitermelhető. egy ejtőernyős mentőkapszulával lehet kezdeni, aminek az alján két hajtómű lesz ami aksiról működik. Az aksi 10%-on. Minimálisan lehet irányítani (elpre dőlsz, hátra, jobbra, balra és az ernyőt nyitod csukod, fékezel ha baj van). Esetleg lehet, hogy full ejtőernyős kapszula. A leszálló egységen minimális nyersanyag, épp elég egy szerelőgépre és egy ívkemencére. Finomítóért, orvosi szobáért már meg kell dolgozni és mivel az ércek nem láthatóak... nem lesz könnyű a kezdés.

    Kezdő bolygón gondolkodom. 3 van a fejemben. Egy antarktiszi világ, havas felszínnel, szinte egy hógolyó, elég szép egyedi textúrákkal. Ércek csak a ritkán látható hegyekben, és ritkán látható kráterek környékén lenne. Természetesen nem látható sötét folttal hol.
    Másik lehetőség Mars, de átdolgozott színnel, reálisabb felszínnel, pókokkal. Itt könnyebb ércet találni, de nem látható szintén. Harmadik lehetőség 1,7 g. fekete, zord világ, fekete színű hegyekkel, fekete vízű tavakkal, kis planéta 60 km. Hátirakétával nem lehet merőlegesen repülni, előszőr vízszintesen sebességet nyerni és nagy kínlódva, vitorlázva emelkedni. Esetleg egy negyedik lehetőség, földi jellegű világ, hatalmas óceán, benne 3-4 kicsi szárazföld, ércek csak a szárazföldön. Ha messzire esel, hát lehet mehetsz 40 kb. is az érccért :). Ezek egyenlőre nem döntöttem. Szorzók hátizsák 10 x, de a többi 2x.

    Szal lenne egy szerver, a mostani a kezdőknek, ahol nem vészes a kihívás (amúgy jól fut, pár napja semmi gond, probléma, stabil sim), és lenne egy haladó játékosoknak, nagyobb kihívást nyújtó szerver HARD Survival néven :)
  • RJoco
    #6434
    Jaja, tartályokat nem nehéz megcsapolni, csak legyen kimenetre állítva és ne bemenetre :D
  • RJoco
    #6433
    Köszi az infót, ezt most felírom magamnak.
    Az 1000 km még elmegy, csak lássa az ember, hogy merre kell mennie.

    8 tartály, az nem rossz. Ha csak H2-t szállít, akkor talán még 1 akku is bőven elég napelemek nélkül is.

    Át kell terveznem a hajóm. De nagyon. Meg úgy az egész hozzáállásom.
  • laci4321
    #6432
    Akkor itt bázis foglalás lesz Julian :D :D
  • _susu_
    #6431
    Jég egyelőre csak a nagybolygón van, uranium és arany van a holdon. Aszteroidákon ezüst és vas.
    A platinum bolygón is lesz jég, de az meg kb. 1000km-re lesz a nagybolygótól.

    Van akinek ilyen 8 tartályos töltőállomása van az űrben :D
  • RJoco
    #6430
    Hű a francba. És a holdon van jég?
    Vagy jelenleg egyedül a földi bolygón van jég?
    Illetve, akkor messzi aszteroida gyűrűt se keressek, ahol találok platiniumot?
    Hogy lehet így egyáltalán kint meglenni? Nem igazán van mozgási lehetősége az embernek.

    Azért olyan nagy a bázis, mert még nem választottam le a hajót róla. Nem szeretném, ha lepottyanna valami bug miatt és a domb aljában elveszne. Tekintve, hogy egy domb oldalába érkezett a leszállóm.

    Az ejtőernyőn nem is gondolkodtam. Amúgy sem nagyon tetszik, elég kis súlyt bír el.
    Lehet, hogy valami gravitációs hajtóművön kellene gondolkodnom? Kérdés, meddig bírja az akku. Mert asszem, hogy a reaktorhoz ezüst és arany egyaránt kell, de még nem néztem meg annyira.

    Uránium azért van az űrben? Az LCD kijelzőket elbontottam és nem írtam fel, hogy mit, hol találok
  • _susu_
    #6429
    Régebben beszéltünk az egyszál-többszál dologról. Kicsit utánakérdeztem, hogy is van ez jelenleg. Szóval ilyen 5-15km-es környéken lévő gridek futnak egy szálon. Annál messzebb lévő gridek más szálakon, tehát elvileg ki tudja használni.

    Persze, ha valaki épít egy többezer blokkos hajót, akkor az egy szálon fog futni, szóval a max. grid méretet gyakorlatilag a CPU egymagos teljesítménye határozza meg. Nem tudom, hogy a G-portal alapból hány magot/CPU-t ad, ha tippelnem kellene, akkor egyet, virtuálisan. Az én szerverem egy négymagos Core i5-4440-en fut. Ez nem egy brutál CPU, de pont most néztem, hogy a legnagyobb grid kb. 470 blokkos :D (Ja, Julian, azt pont a te bázisod :D)
  • _susu_
    #6428
    Hát az űrben nincs jég, szóval érdemes extra hidrogént vinned, ha vissza is akarsz jönni :D. Azt is tartályban érdemes vinni, nem jég formájában, mert a tartály fixen 8 tonna, a jég meg sokkal nehezebb.
    Vagy lefele ejtőernyővel is lassíthatsz, az nem fogyaszt hidrogént :D (csak ne felejtsd el, hogy a nagy ejtőernyő blokkhoz 5 canvas kell, nem 1).

    Amúgy hamarosan érkezik egy újabb bolygó...pontosabban, hamarosan felfedeznek egy újabb bolygót :) Aprócska lesz (19km), de durvább gravitációval (2-3G). Befagyott folyók lesznek rajta, és egy nagy gödörben lehet majd platinumot bányászni. Ezt egy elhagyatott bányának szánom, ahol lesznek roncsok is, meg lehet, hogy lesz egy-két bekapcsolva felejtett ágyú...
    Plusz még pókok is lesznek ezen a gonosz kis bolygón :) A felszínt még nem tudom, hogy milyen anyagból legyen. Marsi homokot akartam, de lehet, hogy valami "gonoszabban" kinéző anyag kéne :D
  • laci4321
    #6427
    Na megérkezett a 8. kis update is, még kora délután.

    Már nagyon be van ígérve a major, jövő héten vagy az után talán meg is érkezik. Kíváncsi vagyok rá azért, de nem hiszem hogy eget rengető lesz :D Amíg meg nem növelik a mozgatható blokkszámot az eddigi 1200-ról kb. 10000-re, addig nem hiszem hogy nagyon motivált leszek. Na nem feltétlen azért, mert én ilyen hatalmas hajókat akarok építeni, hanem hogy tényleg stabil maradjon már az a szim speed amikor szerverezünk!
  • RJoco
    #6426
    Hmm. Ez igaz és 4 kicsi az elején sem mutat olyan rondán, mint ez a nagy. Éppen még át tudom építeni.
    Meglátom. Először fúró hajót tervezek. Utána meglátom, mekkora lesz az összsúly.
  • kipeti
    #6425
    Például a 1-1nagy H hajtómű szerintem felesleges súlytöbblet 4-4kicsi bőven elég a mozgatáshoz nagyobb erejük van mint az ionnak
  • RJoco
    #6424
    De, persze, építhettem volna úgy is, hogy nem tartalmaz armor blokkot egyet sem és csak egy cockpit van rajta, így megoldva az oxigén is és nem kell egy teret nyomás alá helyezni.
    De gondoltam, nézzen is ki valahogy a felszálló hajó.
    Arról nem is beszélve, hogy mi mindent kellett volna az állomásról leszedni, mert jópár elem a földben van.
    Alul is 8 kis hidrogén hajtómű van, nem tudom, mit lehet ezen spórolni.
    Viszont csak 1 tartály van. Annak ki kell tudnia vinni az űrbe és még marad is. Remélhetőleg odakint meg találok majd jeget.
  • kipeti
    #6423
    Nem lett volna egyszerűbb magát a bázist felépíteni és fellőni, a hajtó műveken lehet spórolni, ha alul is 8 kishajtómű van akkor 600.000kg súlyt tud fel emelni, én legalább 2db teli hydrogen tartállyal mennék.
  • RJoco
    #6422
    Elkészült a felszálló egység. Ennél kisebbet tényleg nem tudtam építeni. És így is úgy 315 blokk.
    Még kell terveznem egy kis hidrogénes fúrót, annak az alkatrészeit és egy alap bázis alkatrészeit bepakolnom és irány az űr. Illetve majdnem, azért az akkukat és a hidrogén tartályt még feltöltöm :D

  • RJoco
    #6421
    Ezzel még nem találkoztam, remélem nem is fogok. Illetve régebben volt ilyen, de az nem tudom, hogy rögzített hajónál e.
    Nálam érdekes halálok vannak és néha át is esik a tetem a felszínen. Bár általában visszateszi, de volt, hogy veszett el cucc.
  • kipeti
    #6420
    Engem egy másik bug kínoz át esek a hajón ha talppal rögzítem ha nincs rögzítve tökéletesen működik
  • RJoco
    #6419
    Csak úgy működött, hogy leválasztottam a két hajót a konnektorról és úgy kapcsoltam le az állomást.
  • RJoco
    #6418
    Köszi, kipróbálom, remélem jó lesz.
    Jelenleg az állomáson van a gond, épp építem a nagy hajóm projektorral. Az állomáson nincs mibe beleülni, de a hajóból ki tudtam kapcsolni.
    Sajnos csak egy orvosira elegendő komponensem volt, így a földi állomásra még halállal sem tudok visszajönni, ha átépítettem a hajóra az orvosit.
    Ha meg megsemmisül a hajó mielőtt ezüstöt szerezhetnék és építhetnék egy biztos pontot, akkor kezdhetem elölről.
  • Normen76
    #6417
    Néha előfordul. Nekem az segít mindig, ha egy pilótaülésbe ülök és y-al teljes rendszer leállítást aztán újra indítást csinálok (mindent le kell kapcsolni, napelemeket, akkukat stb). Onnantól minden szépen arra megy, amerre terveztem és kéne neki. Én általában ha játszom, főleg hajók esetében, mindig teljes rendszer újra indítással kezdek. Persze jó ha közben nem hal meg az ember :D. Ezért mindig van a közelben egy különálló spawn helyem, pár blokkból.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.07. 20:21:31
  • RJoco
    #6416
    Volt már olyan bug-otok, hogy nem akart működni a továbbító rendszer?
    Kézzel tudok pakolgatni, de az összeszerelő nem húzza be az anyagot és ki sem tolja, megáll, ha tele.
    De nem csak az összeszerelő esetén, az állomásra kapcsolódott hajók sem ürülnek.
    Nincs szortírozó rendszer, de attól még alap anyag mozgás volt.
  • RJoco
    #6415
    Ezért jó olyan szerveren játszani, mint susu szervere.
    Igencsak nehezen és sok játékidővel éred el az 1000 blokk feletti objektumot.
  • RJoco
    #6414
    Kipróbálhatnád, hogy be vagy kikapcsolod azt az opciót, mely szerint az állomás fix pozíciót vesz fel, vagyis nem mozgatható, amíg direkt hajóvá nem alakítod. Most nem emlékszem az opció nevére, ezért nem tudom, hogy ki vagy be kell kapcsolni.
    Viszont, ha az állomás nem mozog, vagyis olyan, mintha voxelhez lenne kötve, akkor elvileg a kalóz állomások is működhetnek, ha jól vannak beállítva alapból.
    Ha nem, akkor meg marad a kézzel berakosgatós.
  • laci4321
    #6413
    Na igen, ez az akkor van baj ha valami mozog téma mindig is jellemző volt a játékra, a kezdetektől kezdve :/

    Mindegy én ezzel a nettel úgy sem tudok játszani semmivel online (ping 300-as), szóval annyi. Gondolkozom a megoldáson, de mindegy is, nem is árt pár hónap játékmentesség :D
  • Normen76
    #6412
    Bázis lehet több. A gond ott van ha sok ezer blokkos rendszert kell mozgasson a játék. Ha a voxel fixen van, nem mozog, lehet sokkal több is mint 1000-1200. 1200 körül és felett a hajóknál van probléma. A játéknak kb. mindennel baja van ami mozog egyébként. Zavarja a piston/szelep kitolása, a rotorok, főleg ha sok blokkos tárgyat forgatnak de még a jármű kerekek is. Legnagyobb gond a nagyméretű. sok blokkos, mozgó voxelkupacokkal van.

    Bázis lehet nagyobb amit te építesz, de sajnos a spawnoló, gyári pirate baseknél is keményen bezuhan a sim. Ezért kapcsoltam ki mindent, és használok sajátot. Betettem a szerverre most kb. 8-10 darabot a játékosok közelébe, és 1.0 maradt a sim.

    Egyenlőre azt nem sikerült kitapasztalnom, mekkora fix voxelcsoport, bázis ami zavarja a szerót. 5-6000 körül még azt gondolom, hogy bázis lehet, ha nincs rajta sok rotot által forgatott rendszer, vagy sok piston. Pl. nem szabad forgatható napelem rendszert sok-sok napelemből összekapcsolni és a nagy bázisra kötni. Sajnos ez van, ha nagy bázist akarunk egyben, fix napelemeket kell inkább rátenni, vagy maradni az uránnál.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.06. 18:16:52
  • laci4321
    #6411
    Komolyan az rombolja szét a szim. sebességet, ha 1200 fölött van egy űrhajó vagy bázis blokkmennyisége?

    Ennyi blokk az nagyon gyenge, egyenesen röhejes. De hogy kordában tudd tartani, nem lehet beállítani max. blokk szám/grid értéket?

    Ha legalább olyan 5-8 ezer lenne, akkor már lehetne is játszani a játékkal hosszabb távon is. De így? Kb. csak pár órás játszadozások (pár napos szerverek) tudnak menni. Nevetséges. Akkor a régi szerónkon is az volt a gond. Tök mindegy hogy milyen hajókat építettünk, 1200 blokk fölötti hajója/bázisa volt mindenkinek.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.11.06. 17:02:52
  • Normen76
    #6410
    Amióta teljesen ki van kapcsolva minden extra PVE tartalmat engedélyező funkció szerveren, elég szépen fut. Nem sok baj van vele a szokásos időnkénti kisebb problémákon kívül.

    Persze nem lennék én, ha beletörődtem volna ebbe :)

    Hogy ne maradjunk kihívás és NPC tartalom nélkül, építettem (ill. átépítettem) pár NPC bázist, melyek nagyon alap felépítésűek, alaposan fel vannak fegyverkezve, nem használnak bonyolult scripteket, és nem használnak drónokat. Viszont nem zavarják a szerver sim sebességet. Manuálisan kerülnek behelyezésre a játékosok közelében, bázisuk, fejlettségük szintje szerint. A bázisok 200-1000 blokk méretűek, szinte mindegyik használható komplett bázisként is. Ha sikerül elfoglalni, találtok bennük mérettől függően némi ajándékot, nyersanyagot, pár alkatrészt, aranyat, uránt, néhol platinát stb :)

    A weboldalon készítettem egy külön részleget, ahol meg lehet nézni a bázisok képeit, nagyjából milyen fegyverzetre lehet számítani stb. Egyenlőre csak a külső képek vannak fent, a nagy képek alatt kisebb felbontásban, lesz pár kép a beszélyükről is majd.

    A rendszer jól megy, a régi szerveren kb. 30-at is betettem és nem zavarják a simet, pedig az a szeró amúgy is agyon van terhelve mindennel már.

    A szerver PVE tartalmáról itt leselkedhettek bővebben :)