7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #6329
    Nekem az is jó lenne ha a mapbeálító gombok illetve az egyéb ablakok a játékban le lennének fordítva.
  • RJoco
    #6328
    Elég sok az újdonság, nehéz követni a dolgot és ki tudja, még mi jön, min változtatnak. Legalábbis ahogy én látom.
    A mod-ok nincsenek is fordítva, arról nem is beszélve, hogy rendesen be tudnak kavarni, mert azok csak az angolt használják, még a németet sem. Az NCF-nél nagyon zavaró ez, mert amit leraksz és az NCF építi be, annak angol neve lesz, de az első kivétel, azt megtartja eredeti nem angol nevén. Így elég nehéz a szűrés, csoportosítás. Ilyen mod-oknál előnyösebb az angol használata. Szerintem.
  • RoboKutya78
    #6327
    Kérdés valaki tudja esetleg mikor lesz folytatva a magyarítása a játéknak? mert ez a félkész valami nagyon bántja a szemem
  • RJoco
    #6326
    Tényleg fel kéne nézzek arra a szerverre :)
  • RoboKutya78
    #6325
    Na... ha már a teljes steam fiókomat amortizáltam újra töltikéztem a játékaimat és okosan a space engineert meg a Skyrim-ot az ssd re telepítettem belestem a játékba és azért igencsak segít a játéknak az ssd:) csütörtökig szabin vagyok csak lesz valami kedvem hozzá:)
    A grafika se rossz az új Asus RX460 4GB DDR5 vganak köszönhetően. Alapból bedőltem az ablak üveg effektnek.
    Nézem megyek de a karakter felkenődik valamire vissza pattantam hm mondom ajtó átlestem a másik oldalra és akkor láttam hogy az egy inverz ablak amit tapogattam :)

  • Normen76
    #6324
    Sikerül lassan megvetni a lábam a szerver új bolygóján. Érdekes planéta, elsőre nem is gondoltam hogy ennyire változatos lesz. Víz kb. nulla :), így elkezdtem építeni egy víz/jég gyárt, a vaporator mod segítségével, de azt kell mondjam marha sok kell belőlük és irtó sok energiát zabálnak és kva kevés jeget termelnek :) Szal a kihívás megvan, ha jég kell a hidrogén tartályok etetéséhez. emelett ércek nincsenek csak a hegyekben, a sivatagi dűnék közt nincs, így egy hegytetőn vertem tanyát. Mivel az ércek a hegyekben, hegyeken találhatóak a megszokott vízszintes elhelyezésük is megváltozott. Különféle szögekben, változó formákban vannak bent a kőzetbn, sokkal érdekeebb, nehezebb a bányásaztuk mint a megszokott bolygóknál. Másik érdekes dolog a gravitáció és a légkör. A gravitáció hiába csak 0.8 g. a légkör ritkasága miatt az atmoszféra hajtóművek sokkal kisebb teljesítményűek. A fúróhajóm kb. fele, de inkább 40% annyi termehet bír el mint a földön, vagy a marson. Amikor megérkeztem, leszálláskor majdnem pórul jártam emiatt, mind a 10 körmömmel kapaszkodva fékeztem :D Ill muszáljvolt siklani a géppel és úgy felvenni a magasságot, miközben a földön, vagy a marson pl. simán leereszkedhetek az űrből merőlegesen.

    Szóval rendkívül elégedett vagyok az új, sivatagi bolygóval. Érdekes rajta az élet, nehezebb sokkal az élet mint a három alapbolygó, de mégis megvan minden ami kellhet. Bár még platinát nem találtam, elvileg az is akad a bolygón. HA megvan a bázisom, elkezdem a nagyobb hajók, harci gépek építését :) Nem mintha nagy PVP menne a szerveren, a legtöbbünk elég békés, de sose lehet tudni, meg amúgy is miért ne :)

    Elég sokat melóztam az elmúlt időszakban, a weboldal fejlesztése kissé belassult emiatt, de azért alakult valamelyest. Talán pár napon belül meglesznek az ajánlott szkripteknek az ismertetői, bemutatói. A szerveren szerencsére még mindig többet 1.0 a sim,. mint amennyit nem, ráadásul akármitől kezd el zuhanni, vagy tartósan 0.6-0.8 alá esni, egy rögtönzött restart megoldja és visszaáll 1.0-ra. Ezt kérhetik a játékosok a discord szerón is akár vagy bármikor a fent lévő adminoktól, de ha minden kötél szakad ott a weboldal fórum is. Szal így viszonylag megőrizhető a szerver stabilitás, futási sebesség. Egyre többen vagyunk állandó játékosok, igazából nem is vártuk, hogy 2-3 playernél többen játszanak majd nálunk, elég sok bázis épül, és esténként 4-6 player sem ritka. Egyenlőre nem tudom örüljünk-e ennek, vagy sem :D, hosszútávon minél több a nagyszabású építkezés, annál több lesz a probléma, de majd meglátjuk pár hónap múlva.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.20. 10:36:36
  • RJoco
    #6323
    Csak meglett, hogy miért indul nekem két dedikált szerver a gépen és zabálja a memóriát.
    Az msconfig szolgáltatás fülén megtaláltam a Gamma kvadráns és Teszt szervereket, amikkel korábban kísérleteztem, csak nem akartak menni. Kilőttem őket, remélhetőleg a holnapi bekapcsolásnál már nem fognak indulni.
  • RJoco
    #6322
    Jah, ha jól emlékszem, akkor földrengés vagy árvíz intézte el a gyárakat, ezért ment fel minden memóriás dolognak az ára.
    Ahogy írod, akkor a 256 GB-os tuti elég lesz. Régi gépemben az volt sokáig.
    Én úgy vagyok a játékokkal, hogy minden héten kb. más. Ezért van sok a gépen és ezért kellene még hely. Bár van amit nem szedek elő vagy fél évig, de utána meg...
    Ilyen a SE is. Utoljára talán úgy augusztusban játszottam még vele. Utána csak ritkán léptem fel. Mindig van valami, ami elveszi a kedvem. Pl. a szétszerelőm szétrobbanása a vacak piston-ok miatt. Nameg ott a net gond is. Eleve nagy a lag és arra még a szerver is rátett...
  • Normen76
    #6321
    RoboKutya78: Grat az új cucchoz :), biztosan jól fog szolgálni sokáig :)

    RJoco: Gondoltam én is 512 Gb-re váltsunk, de kellene 1-1 mindkét gépbe és egy 256 Gb-s SSD kb. 25 000 Ft. körül indul, 512 GB-s használható meg jóval 60 000 felett. Az nekünk elég sok hirtelen kiadás, ráadásul most van mindkét gépben egy 128 GB-s a rendszernek, de nekem azon van az is amivel játszom, mivel mással nem tolom csak a Space Engineersel, és a PUGB-vel (mindkettő viszonylag kicsi PUGB kb 8 GB csak) így még maradt rajta 50 GB szabad hely, szal ha emellé beteszek egy 256 GB-st az bőven elég lesz a játékoknak, a másikon marad a rendszer + van a gépben egy öreg 1 TB-s HDD ami szintén bőven elég. Barátnőm kb. kizárólag a Black Deserttel játszik mostanában (HDD-n-van most), az 50-60 Gb-körül van arra is elég egy 256 GB-s SSD. Nagyjából 1. ritka esetben 2 játékkal játszunk max egyszerre, ha meguntuk delete. Szal elég lesz sokáig remélem ha 256-ost teszünk majd a gépekbe, és ki van lőve a karácsonyi ajándék mindkettőnknek :D. Idén sok elment a gépekre, és hát.. tudjuk hogy elszáltak február óta az árak. Két évvel ezelőtt azt gondoltam, 2017 végére 1 TB-s SSD-k fognak repkedni 30 000 Ft-os árakon... hát nem úgy lett :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.19. 07:41:09
  • RJoco
    #6320
    Grat a gyors művelethez.
    A galiba azért lehetett, mert az m.2-d nem tud PCIex4-gyel menni, ezért SATAIII-mal megy, de emiatt elveszett egy Sata port, gyaníthatóan az első. Legalábbis én erre tippelnék.
    Nem tudom, neked mi a horror ár, én megszoktam, hogy a 256 GB-os Samsung-ok 100€ körül mozognak.
    Bár épp most vettem valami Patriot 60GB-osat a rokonnak 45€-ért. Adatlap szerint tudja az 500/500 MB/s sebességet.

    Ha kaptál vagy tudsz leszedni progit, akkor meg tudod nézni, hogy milyen kapcsolatot használ az m.2-d. Nekem a Samsung progija írja, más progival nem találtam meg ezt az infót.

    Pont nemrég láttam egy külső 4 TB-os vinyót 100€-ért. Erről eszembe is jutott, hogy nekem is be kellene cserélnem a meglévőket. 2x 4TB megfelelő raid-ba kötve már elég biztonságos. Egyet nem veszek, mert, ha elszáll, akkor nagyon sok adat száll. Most van a gépben 2x1TB, 300GB, 500GB 600GB + 512GB m.2 rendszernek. És mellette van még 2x1TB külsőm.
    Nem mondom, hogy mind tele, de közelítenek, az 500-as meg hibás szektoros, ezért azzal óvatosan bánok. Bár mióta az én gépemben van, azóta nem gyűltek a hibák. 30 fok fölé nem is nagyon mennek. A 2x1TB néha 33-ig, de akkor a szobában is 28 fok van.
  • RoboKutya78
    #6319
    Na nehezen rávettem a gépemet hogy bevegye az ssd-t sajna mint kiderült össze vissza voltak a meghajtók dugdosva és megzavarodott a rendszer az ssdtől .Amikor a felső elsődleges slotba dugtam közölte hogy nincs rendszermeghajtásom és ahogy vettem észre a 3 winyóból csak 2-t látott és pont nem a rendszert így arrébb dugdostam a kábeleket majd felkiáltott hurrá van ssd. 120 gigányi anyagot ami a rendszerem tartalmazott bő 40 perc alatt átclonoztam elsőre sikerült most már onnan megy a windows 8.1 kávéra sincs időm és máris betöltött:)
    Az általam linkelt ssd-t nem annyiért kaptam ami ott van hanem 25 ért:) így jobban megérte.
    Én is samsung evot szerettem volna de mostanság nagyon nem fogsz kapni ha mégis horror áron.
    Most még kéne nékem egy 3 terrás meghajtó hogy kidobjam a régieket de ezzel is úgy vagyok hogy horror áron lesz mivel pont átmenet a keresett és nem keresett méretek között talán jobban járnék egy 5 terrással mert még olcsóbb lenne. Na majd meglátjuk de még nem sürgős még ketyegnek a tárhelyeim most van egy 250 es maxtorom amin a rendszer volt az most üres van egy 1 terrás samsungom meg egy 750 es samsungom + az ssd most ezeket kéne összenyomni mert fűtenek mint barom:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.10.18. 18:39:16
  • RJoco
    #6318
    Szerintem is fölösleges az M.2.
    De igazán nincs akkora árkülönbség, hogy akkor már miért ne?
    Sőőőt, most nézem, hogy a linkelt oldalon a 250 GB-os m.2 100€, a SATA3-as 97€. Viszont sebességben nincs különbség. Ahol már van különbség, ott 130€ a 250GB-os m.2.
    Most nézem, hogy a normál kiszereléses 2TB-os SSD csak 930€. Jó 200-zal olcsóbb, mint az m.2 változat.

    Ha sokféle játékkal játszotok, akkor lehet, hogy érdemesebb 512GB-ra váltani mindjárt. Főleg, ha nagyok a játékok és lassú a letöltés.
    A steam játékokat másik meghajtóra is lehet telepíteni, ha pl. 2 SSD van a gépben. De nekem ez a múltkor elkezdett vacakolni és nem akarta frissíteni azokat a játékokat, amik nem a rendszer meghajtón voltak. W10 betegség. Lehet, hogy már javították. Illetve rendszer újrarakásnál elég az előzőleg mentett steam könyvtárait visszamásolni és minden játék megvan, kivétel azok nincsenek meg, amik egy másik meghajtón voltak.
  • Normen76
    #6317
    Igazából otthoni felhasználásra szerintem nem is biztos hogy annyire kell egy M.2 SSD. Ha valaki napi szintem mitomén nem vág videót, dolgozik hatamlas méretű álományokkal, annak bőven megteszi egy korrekt Sata3-as SSD is. Játékra meg pláne :). Szal még nem döntöttem el, kell-e nekem M.2 ssd, az biztos hogy a jelenlegi 120 Gb-s SSD-m kevés, kell egy legalább 256-os valamiylen SSD. Illetve kettő, mert barátnőm is sokat játszik, és nálunk mindenből kettőben kell gondolkodjak alapból ha már valamit fejlesztek. Szal az ár még inkább releváns :). Azért tudnék választani az általad felsoroltakból, de 50-60 000 Ft körülnél nem szívesen adnék ki többet 2 db. 256 Gb-s ssd-ért.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.18. 08:29:08
  • RJoco
    #6316
    Western-t biztos, hogy nem vennék. És a Sandisk is kétséges, bár árban tényleg jó. Remélhetőleg a sebessége is jó. Teszteket érdemes nézni.
    Én inkább Samsung-okban gondolkodom.
    EVO 1TB
    Pro 1TB
    Pro 2TB
    Ilyenem van - 512GB
  • Normen76
    #6315
    :) én is éppen ebben gondolkodom mostanság. Ezzel szemezgetek, de még nem határoztam el magam: Western Digital 256GB Black WDS256G1X0C M.2
  • RoboKutya78
    #6314
    Igen vettem igaz sajna nem olyan gyorsat mint szerettem volna de 25 ezerért remélem ez is teszi majd a dolgát ma megyek érte ás este már ketyeg rajta majd valami:)
    M2SSD Talán gyorsabb egy ceppet mint egy usb kulcs:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.10.17. 06:42:16
  • RJoco
    #6313
    Még is csak beszerzel egy m.2-t?
    Én is gondolkodom rajta, csak amit kinéztem, az drága egy kicsit (1200€).
    A játékot mostanában én sem szedtem elő. Még Normen szeróján sem voltam, pedig akartam. De valahogy nem viszi rá a kezem a kurzort az indítóra.
  • RJoco
    #6312
    Lehet, hogy azért tölt be a marsi, mert a marsi orvosi szobának a neve a legelső. Alapesetben ABC sorrendben listázza az elérhető éledési helyeket.
  • RoboKutya78
    #6311
    az a másik baj hogy igen sok újdonság van benne ami eddig nem volt és olyan esetlennek érzem magam benne minta nem játszottam volna vele több száz órát. Olyan mintha újból ismerkednem kéne vele.
  • laci4321
    #6310
    Próbáld ki Normen szeróját, hátha kedvet kapsz :)
    Csak lépj fel, kezdj egy túlélőt. Ja és fogadd el hogy még mindig bugos.. :D :D De ha tényleg szeretnél vele játszani, meg fog jönni a kedved.

    Amúgy én se játszottam már vele augusztus óta, most kipróbáltam Normen szeróját, kicsit megjött a kedvem. Bár időm úgy se lesz sajna játszani :/
  • RoboKutya78
    #6309
    Hát srácok nem gondoltam volna magamról
    Itt ülök az új vasamon a héten szerválok még egy m2ssdt már csak rá kéne tennem új rendszert vagy megpróbálom ráclonozni bár még nem csináltam ilyet.
    De nem gondoltam volna hogy egy ujjal se nyúlok a játékhoz ha meglesz a vasam.Időm kedvem sincs.és ötletem se
  • Normen76
    #6308
    Kösz az ajánlást, mindenképpen meg fogom nézni, valsz kis is fogom próbálni. Sajnos vége szabimnak, vasárnap is meló volt este 11-ig, talán pénteken lesz kicsit több szabadidőm, foglalkozni a szeroval, játszani stb. De kösz az ajánlást.

    Valóban elég hosszú az idő amíg a spawn lehetőség bejön, sajnos ez így volt a bolygók telepítése előtt is már pár napja. Nem tudom egyenlőre mi az oka, nem az addonok, nem a bolygók. HA a teszt szeróra felteszem az egész világot mindenestül, addonoustul, ott pik-pak bejelentkezik az ember és landolhat, születhet az orvosi szobámban. Azért nem 10 perc :) kb. 60-90 sec, legalábbis nálam, de ez is mindenképpen több mint aminek lenni kéne. Ráadásul mindegy hol loggolok ki, valamiért mindig meg kell várnom amíg betölt a marsi bázis, és utána választhatom ki hogy hova akarok menni. HA Cryoban megyek ki, akkor is előbb a Mars, aztán a Cryo jelenik meg.

    Esetleg abban tudna abban segíteni valaki, hogy pontosan mivel lehet be/ki kapcsolni azt a lehetőséget hogy a játékban a kifúrt, bányászott, bolygófelszín, aszteroida területe hogy, milyen módon álljon vissza eredeti állapotába, vagy éppen ne álljon vissza? A Voxelekre van 1-2 beállítás, de nem tudom pontosan melyik, hogyan befolyásolja ezt a g-portal.com webs felületén.
  • _susu_
    #6307
    Sziasztok!

    Korábban írtam itt a moddolásaimról, gondoltam beküldöm ide is, hogy állok:
    trailer discord

    A szerverből még csak tesztpéldány fut (itt a sarokban), egyelőre nem akarom kitenni, mert még random leállítgatom, próbálgatom.
    Utoljára szerkesztette: _susu_, 2017.10.15. 21:53:29
  • laci4321
    #6306
    Amúgy próbáltam belépni a szeróra, de nem talált respawn pontot először. Aztán visszaléptem, eszembe jutott, hogy mondtad hogy nagyon nagy a világ mérete, és valszeg várni kell. Hát beletelt jó 10 percbe mire betöltötte ténylegesen :D

    Mondjuk nem fogok túl sok mindent csinálni szerintem, inkább csak körbenézek milyen is.

    És javítva lett a szim sebesség drop, egy hotfix formájában, de egyenlőre csak az építés során.
  • laci4321
    #6305
    Normen biztosan te is követed az új dolgokat a Workshopban, de azért gondoltam belinkelem:

    Egy új szerver takarító mod került fel, érdemes megnézni szerintem :)
  • Normen76
    #6304
    Megjavították :)

    MEglehet holnap kicserélem a + bolygót. Bár nagyon szép munka, eléggé zavaró hogy bizonyos területeken betesz rengeteg új objektumot, fát, bokrot amik sajnos lilák és nincs hitbox-uk sem. Emellett áttextúrázza az érceket is a talajban. Bár elég jól néznek ki, de nagyon sötétek és pár méterről már alig lehet megkülönböztetni őket. Fúrás során erőlködik az ember szeme.. persze nem a legfontosabb dolog :). Egy sivatagi világ kerül valsz a helyére, méretben a mod kb 1/4 a mások világnak. Kerül be mellé egy új MOD, egy készülék amivel a légkör párájából lehet kivonni a vizet/jeget. Így lehet a mars víz nélküli területein, vagy a sivatagos bolygó kietlen felszínén pára lecsapoló rendszert építeni a hidrogén és oxigén utánpótláshoz.
    Bekerült továbbá egy mod, ami a JUMP feltöltöttségét szép köralakú diagramon ábrázolja, persze script is kell hozzá, de a mod nélkül a script csak szövegesen írja ki a töltést. A két mod, a JUMP mérő és a páragyűjtő fent van a szerveren, a weboldalon kint van már a leírásuk:

    HUN-engineers MOD lista
  • Normen76
    #6303
    írtam már egyébként, de nem válaszolnak. A beállításokban tök mindegy mit állítok, minden törlődik minden újra indításnál. Még a szerver nevét is törli, bármit írok, pipálok ki/be azonnal törlődik amint újraindul valamilyen módon a teszt szeróm. Ezért próbáltam a teljes delete variációt is amivel megszüntettem a szervert és teljesen újat indítottam, új FTP eléréssel stb. Maradt ez az állapot. Miközben a játék szerón minden rendben van szerencsére. Ott minden megmarad, bármit változtatok, tökéletesen működik. Akkor leszek bajban, ha átmegy a baj oda is :)

    Minden alkalommal csak a Create New World opciót tudom választani, ill nem tudom mert az van bent és pasz. Nem lehet módosítani, emiatt mindig új világ indul.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.14. 13:56:33
  • RJoco
    #6302
    Nézd meg a beállításokat, lehet, hogy valami el lett állítva.
    Ha nem találsz semmit, akkor nyiss ticket-et és a support majd megoldja.
  • Normen76
    #6301
    Nálam sem smakkol valami, szerencsére az alap szerver amin játszunk rendben működik, de van egy teszt szerverünk is, ami teljesen használhatatlan. Gyakorlatilag minden indításnál új szerver indul, teljesen nulláról. Nem őriz meg semmiféle beállítást, addont, szorzót, semmit még a szerver nevét sem. Reinstal, teljes delete, semmi nem oldja meg, egyszerűen akármit csinálok, a szerver mindig teljes törlésel indul újra. Mentett fájlokat sem lehet bemásolni, mert akkor is új, üres szerver indul el. Szerencsére a játék szerver rendesen működik, probléma nélkül. Nem is merek megváltoztatni semmit, persze nem is szükséges. A teszt szerveren viszont egy restart is elég ahhoz, hogy elszáljon minden.
  • RJoco
    #6300
    Miért indul el most már 2 dedikált szerveres SE is a rendszer indításánál?
  • Normen76
    #6299
    Nekem speciel, A föld és a Mars látszik az űrből ha a közelben van az ember, a de a föld -mars pozícióból már nem látom az Alient (kb 4000 km-re van). Kb. 3-3500 Km-ről látszanak a bolygók. Az új rendszert 5000 Km-re tettem fel nagyjából metszésben, hogy mind a 3 alaptól egyenlő távolságra legyenek +- 200 km. Ezzel nagyjából következtetni lehet hol vannak. egyébként űrhajósként megtaláltam :). Úgy 6-9 ugrás után (az új ugró hajómon 4 jump kb 1600 km egy ugrás) feltűnt a távolban. Még nem értem oda, kb. 3000 km-re lehetnek, már nem volt türelmem több feltöltést kivárni :). Persze ha nagyon nem találják a játékosok, vagy egyáltalán, lehet érdekességnek beteszek valamelyik holdra egy elhagyatott bázist, egy kijelzőn z új rendszer koordinátáival, mivelhogy a lakók hatalmas felfedezést tettek, és elindultak egy új világ felé, nem hagytak hátra mást, csak a koordinátákat :D. Így ha valakit érdekel az új világ, annak el kel utazni mondjuk a Titanra, és ott megkeresni ajeladót, és az elhagyott bázist. Onnan tudni fogja merre tovább.
  • laci4321
    #6298
    Hmm na igen, a játék nagyon sokat változott az elmúlt pár hónapban, de azért durva hogy ennyi meló volt vele.

    De nem látszanak az alap bolygóknál az űrből az újak?? Azt hogy? :D

    (Egyszer mondjuk volt egy olyan bug, hogy a bolygók csak 2000 km-ről kezdtek látszani, szóval a Földszerűről és a Marsról nem láttad az Alien bolygót és Vica versa. De az csak 1-2 hétig volt így. Vagy csak én vettem észre később.)
  • Normen76
    #6297
    Sajnos a legtöbb bolygó mod elég hibás. Rengeteget kipróbáltam. Soknak szétesnek a textúrái, nagyon soknál nincs egyáltalán érclelőhely, lila színű a felszín, vagy a légkör. Rengeteg bolygó mod van a Steam-en, de nagyon kevés az ami használható hosszútávon. Így is bekerült 1-2 lila fa és bokor a rendszerbe, de szerencsére nem zavaró. Pl, a nagy bolygónknál betett a készítő új típusú fákat, amik a földön is megjelennek a magasabb helyeken. Fenyőfa, és ezek nincsenek be textúrázva. De ez még minimális hiba, amit valsz majd javítani fog. Sok bolygó használhatatlan hosszú távú játékra, illetve vannak amiket a meglévők alapján raktak össze, de minek tegyünk be egy 2 földet, vagy marsot, stb. Amikor elkezdtem bolygók után kutatni, számos ötletem volt velük kapcsolatban, de ahogy kipróbáltam őket, sorra el kellett dobjam az ötleteket, már az is nagy szó, hogy van egy rendszer amit betehettem. Legalábbis én nagyon nehezen találtam használható planétákat. Gondoltam egy Dune bolygóra, vagy SW-ből egy-egy bolygóra, de mind használhatatlan volt, vagy nagyon elnagyolva volt elkészítve. Nem volt egyszerű dönteni, 3 napon keresztül napi meg sem tudom mondani hány órába tettem fel, vettem ki a bolygókat, míg ezeket kiválasztottam. Persze pár hónap múlva, valószínűleg sokkal jobb és érdekesebb szervert tudnék majd összerakni, de ez a tanuló/tapasztaló időszak. És ami van, azt már nem szeretném reinstallálni. Igaz nem sokan, de páran azért feljárnak. Had játszanak :). Bár az új bolygókon még senki nem járt, lehet még cserélgetni :D Én sem tudom hol vannak, kitöröltem a koordinátákat hogy meglegyen a felfedezés öröme. Szal nem lesz egyszerű megtalálni sem :) Már az is kihívás.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.11. 22:21:26
  • laci4321
    #6296
    Szépek meg érdekesek igen a bolygók, meg szeretjük őket :D
    Csak amíg egy kisebb városokát sem lehet benne építeni, vagy egy hidat...

    Nem baj az hogy nem kerültek be, csak érdekességek.
    Bár van 1-2 aminél már el kell gondolkozni hogy akkor hogyan is történjen az éldegélés rajta. Mint pl. korrozív légkör (amiben kb. nem lehet pajzs mod nélkül meglenni), vagy nagyobb gravitáció.
  • RJoco
    #6295
    Én betettem volna egy 2G-s bolygót vagy holdat is, már csak a változatosság kedvéért.
    De persze ez a ti döntésetek.
    Én nem tartottam fontosnak extra égitestek betételét.
  • Normen76
    #6294
    Sikerült ma reggel betelepítenem a bolygókat. Elkészült a weboldalunkon a bolygók leírása menü is, ahol már megtalálhatóak az új planéták ismertetői. A szerver sebességén, stabilitásán nem érezhető egyáltalán az új planéták elhelyezése. Remélem hosszútávon sem lesz gond. Persze a MOD-ok mérete így elég jól megnőtt, 600 mega összesen kb., de ezt még mindig másodpercek alatt tölti be a rendszer.

    A bolygók leírását itt megnézhetitek: HUN-engineers Bollygók ismertető

    Avval kapcsolatban tud valaki infót, kb. mikor jöhet a következő nagy Update ?
  • laci4321
    #6293
    Én kíváncsi lennék rá :)
    Meg kb. látnám hogy mi az ami így megfogta :/

    Remélem Normen a te szeród több sikerrel jár majd :D
  • RJoco
    #6292
    A szerver leállítva. 22 óra múlva úgyis megszűnik.
    A mentés folyamatban. Bár valószínű, hogy új szerveren úgyis újra kezdenénk. Mint eddig mindig.
    Akit érdekel a mentés, annak feltehetem.
  • Normen76
    #6291
    elkészült a szerverre szánt bolygó rendszer. Egy nagy bolygó (120 km) és 3 db. különböző hold. A rendszer kb. 6-7000 Km-re lesz a többi alap bolygótól. A holdak 19, 30 és 40 km. átmérővel bírnak, különböző tulajdonságokkal, érc lelő helyekkel. A Bolygótól való távolságok 200-400 Km. között változik, egymástól átlag 600-800 km. lesznek. Elvileg holnap bekerülnek, hah olnap nem akkor a hétvégén. Kicsit még tesztelem a rendszert a teszt szeron (béreltem egyet, hogy szabadon garázdálkodhassak :P).
    A weboldalon készítek egy külön menüt ahol pár fontos infót olvashatunk majd a 3 alap bolygóról és természetesen az új planétáról és hodjairól .

    2 kép nagyjából hogy néz ki a rendszer:
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/10/10/604Hunengineers_Planets_m.jpg
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/10/10/944Hunengineers_Planets_m.jpg

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.10. 12:58:45
  • Normen76
    #6290
    Amint lehet kipróbálom, kösz a segítséget. Így valamivel könnyebb lesz majd bolygókat elhelyezni :)