7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6409
    Ez egyre jobb lesz.
    Susu szerverére belépve és éppen kiszállva a krióból, máris kiírta, hogy 250 ms fölött van a latency. Szálltam is vissza és léptem ki.
    Gondoltam építek egy hidrogénes fúrót az űrbe, mert olyanom nincs és a szerver szelleme úgyis ezt követelné meg következő lépésnek, erre kiírja a játék, hogy nem tud menteni, minden amit csinálok elvész. Másként sem engedi menteni.
    Mára hanyagolom a dolgot.

    Viszont érdemes erre másnak is odafigyelnie. Pl. más világomban nincs beállítva az automatikus mentés, ott nagyot szívtam volna, ha mondjuk 1 óra játék után derül ki a probléma. A rendszer W10 Pro 64bit.
  • RJoco
    #6408
    Teljes mértékben átérzem a helyzeted. Én is így vagyok vele. Ma, meg holnap még tuti netem van, ki is használom susu szerverén, amennyire tudom, utána megint a vacak lesz.
  • RJoco
    #6407
    Nem maradt véletlen bekapcsolva a projektor? Esetleg pont a hajón is van?
    Már régi bug, ha megy a projektor, akkor az adott hajón, amire ki is van vetítve, nem fognak működni az ajtók. Vagy csak nagyon nehezen.

    Lehet, hogy a Keen megneszelte, hogy ti mit csináltok a szerven és direkt keresztbe tett :D
    Viccet félretéve, nem ártana, ha a blokkorlátozás érvényesítve lenne a spawn-oló dolgokra is. Egyszerűen azok nem jelenhetnek meg, amik túllépik a korlátot. Írnod kellene nekik a fórumba, hátha megcsinálják.
  • laci4321
    #6406
    Én szomorúan könyveltem el a napokban, hogy online játékra az elkövetkező határozatlan időben nem kell számítanom.
    Elköltöztünk otthonról (a hétvégén), az új házban pedig ahol vagyunk, a bekötött internet 300-as pingű... A főbérlő pedig nem óhajt változtatni ezen. Úgyhogy ez van srácok :/ Jó ideig nem fogok SE-vel játszani, bár a bugok miatt őszintén szólva úgy is hamar elmenne a kedvem
  • Normen76
    #6405
    Az lehet, de jött pár idegesítő dolog. 3 playernél fordult elő a szerón (köztük velem is) az update óta, hogy a hajó nem tud megmozdulni. Vagy fixen a helyén marad akármit csinálsz, vagy elindul, nagy nehezen pár mátert és visszaugrik a helyére. Játékosokét kicseréltem, sajátom töröltem, mondom építek másikat (fúróhajó). Megépítem, minden remek.. gondoltam én, szépen felszáll jobbra is balra is mozog, DE ha forgatom az egeret nem fordul a hajó :(. Valami nagyon nem smakkol. Megépítek egy másikat, ezt kivetítővel, szépen mozog, fordul ahogy kell, DE nem lehet betenni uránt a reaktorba, nem működik a konténer és a konnektorok.

    Kezd sok lenni már, megint a régi nóta, kijavítanak egy bugot, lesz helyette másik három rosszabb. Toltam ma vagy 6 órát és a vége az hogy a bázisomon kívül (szerencsére az még jól működik) már egyetlen járművem sincs :D, miközben semmit nem törtem össze, rontottam el.

    Azt nem is meséltem, megy tegnap óta kiválóan végre a szeró... erre ma az update után megjelenik egymás után két db. fejenként 12 000 blokkos gyári kalóz bázis ?? Honnan a t.kömből, persze a simet levitte fix 0.08-ra. Eddig nem jöttek ezek a basek. Amint közel megy valaki vége a dalnak. Ki kellett kapcsolnom az "EnableEncounters" opciót is emiatt, csak így lehetett kiiktatni, de így persze nem üzemel az a mod sem már ami a kis drónokat spawnolta a planétákra. Az egyetlen rendszer ami tökéletesen működött, semmi bajt nem okozott, kis színt vitt a játékba nem használható volt egy másik hiba miatt .... De el lehet ebbe fáradni. Így jó a sim, de nulla a PVE tartalom.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.03. 00:04:35
  • RJoco
    #6404
    És ismét nem a várva várt frissítést kaptuk, de legalább javították a hajtómű sebzést.
  • RJoco
    #6403
    A legtöbbször de nagyon el tudnám őket küldeni melegebb éghajlatra.
    Betölt a világom, meg akarom nézni az egyik hajómat belülről, erre az ajtóban meghalok. De mind a két ajtónál ez történik. Míg másik hajónál nincs gond az ajtóval.
  • RJoco
    #6402
    Én gyakran reagálok így, szóval ne vedd magadra.
    A lentebbi idézeted tőlem, meg nem csak neked szólt, azt magamra is értettem. És mindenki másra, aki szeret nagy és tágas dolgokat építeni.
    Nem is a PVE tartalomra gondoltam, a Csillagkapu mod is tartalmazott 5000 blokk feletti hajókat, lehet azok okozták a szerver halálát.
    Én miértünk csináltam a szervert és nem másért. Szóval magamért pont annyira, mint másért. (Nem is írok ide mást, nehogy magadra vedd ;) )

    A nagy dolgok alatt azt értettem, amit pont te is írtál korábban.
    Minek 20 finomító, meg 40 összeszerelő egy szerveren? Ahogy én is írtam, mert lehet és akkor már miért ne. Szóval ugyanúgy én is nagyot akarok.
    Susu szerverén ezt már sokkal nehezebb kivitelezni. Egyrészt, mert baromi sokat kell gürcölnöd 20x1200 acéllemezért, a többiről nem is beszélve, másrészt, mert nincs reaktor, szóval ahhoz, hogy napelemmel és akkukkal ellásd, ahhoz még többet kell gürizned.
    Szóval itt már meggondolja az ember, hogy mit is építsen és elkezd minimalista lenni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.11.02. 11:25:50
  • Normen76
    #6401
    "Lehet, hogy nem egyből nagyot kellene akarni és akkor tovább lehetne vele játszani."

    Ehhez még annyit, nem magamnak készítem a szervert... Azt sem hiszem, hogy egyből "nagy akarás", ha szeretnék egy olyan világot ahol van minimális PVE tartalom. Próbálom szem előtt tartani, mi az az igény amit a játékosok szeretnének akik már nálunk játszanak, vagy a jövőben fognak, összevetve azzal amit értelmes keretek között meg lehet csinálni. Ha magamnak készíteném a szerót, tuti nem tennék fel NCF-et és kb. semmi MOD-ot, hasonlót építenék mint susu, vagy játszanék a Rebels-en (vagy most más Susu-nál) és nem kínlódnék napi 10 órában hogy működjön ez az izé.

    Többször reagálsz hozzászóllásomra némi éllel, ennek nem tudom mi az oka, úgy gondolom erre az időnkénti személyem ellen irányuló negatív élre, apró szurkálásokra nemigen adtam okot. De ez a te dolgod :), ha így esik jól tedd így a jövőben is.

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.11.02. 08:40:05
  • Normen76
    #6400
    Susu szerója valóban nagyon jól össze van dobva. HA nem vágtam volna bele szerver készítésbe 1000%, hogy tolnám a szerón :) Igazi túlélő játékot készített, olyat miben én is nagyon szívesen kipróbálnám magam. Gratulálok hozzá, nagyon jó elképzelés !

    Lassan nálam is megtérül azért a rengeteg idő, és energia amit beletettem a szerverbe. Ha betartják a szabályokat, amiket kérek tulajdonképpen 6-8 onlie playernél sem mozdul el a sim 1.0-ról. Ha bezuhan, arra tudok reagálni általában pár perc alatt és megoldom (persze ha online vagyok). Az esetek 95%-ban azért zuhan be a sim, mert nem tartják be amit kérek a szabálykönyvben, de ez egyre ritkább és a játékosok már egymást figyelmeztetik, illetve az ujjaktól kérik mi az amit fontos betartani. Egyébként oda vissza leteszteltem a régi szerón, az ujjon, hogy a játéknak a legnagyobb gondot az okozza, ha 1000 blokk körül, vagy efelett kell mozgatnia valamit. Egyszerűen nem tudja kivitelezni a rendszer ezt. Minden nagyobb sim esést egy nagy hajó, vagy mozgó "bázis" okozott. Ha aktiválva van a CargoShip (sajnos ki kell kapcsolni, nem lehet vele futtatni szervert) rendszer, a megjelenő gyári hajók is teljesen lezúzzák a simet, sok hajó közel van az 1000 blokkhoz, vagy több. Ezt a rendszert használja a legtöbb pirats mod is ami hajókat mozgat. Sajnos nincs olyan komolyabb, és jól megírt mod ami ne használna 1000 blokk körüli, vagy bőven afeletti hajókat. Így a CargoShip rendszer nem engedélyezhető. PErsze könnyen lehet, hogy egy nagy erőforrású szerveren ez nem gond, pl. egy teljes gépen, ahol egy I7 és 32 Gb. ram dolgozik, mint pl a Rebels szerveren, náluk pl. a max grid limit 5000, szal lehet 5000 blokkos hajó is, hajóra nincs kikötés). Planétákon az általam használt mod teljesen kiváló, antenna állomásokat spawnol, amelyek a játékos aktivitás hatására 2-3 drónt jelenítenek meg, ezek a drónok kicsik, 100-300 blokk méretűek. HA 10 állomás van aktív a szerveren, 20-30 drónnal akkor sem zavar semmit a simben. Szal azért legalább a planétákon van egy kis érdekesség.

    Sok játékos szeret az űrben haladó miner, kereskedő és egyéb hajókra vadászni, azokat hazavontatni, szétszedni. Sajnos ezt nem tudom biztosítani, mindenkinek maradnia kell a bányászatnál :) Hátha javul a helyzet a beígért év végi Major update-val (bár nem nagyon bízom benne). A Playerenként egy NCF működhet egyszerre szabály is segíti a jó simet. Igazából a szerver a legtöbb hibaüzenetet az NCF miatt generálja, viszont van tűréshatár. Ezt is kipróbáltuk több alkalommal. HA egy építményen 3 NCF dolgozik, azonnal csőstül jönnek a hibaüzenetek, ha csak egy, akkor nyugi van. Másik legtöbb hiba generálást az Admin helper mod okozza (igazából nem létszükséglet, de már megszoktam, bár még lekerülhet), de nem okoz sim ingadozást, viszont elég gyakran bejön.

    Legfontosabb a hajó limit, 1600 blokkos hajónál is már keményen beleszól a simbe. Amint a közelébe kerül valaki, elrepül mellette valaki, belenéz az inventorijába valaki, vagy csak a tulaja bespawnol a hajóra.. elszáll a sim. Ha kiszedjük a hajót 1.0 a sim. Egyenlőre 1200-ban húztam meg a hajó blukk limitet, de lehet ezen is csökkenti kell majd, de egyenlőre reális értéknek tűnik. 10 db. 800 blokkos hajó nem okoz gondot de egy db. 1600 igen, szal érdekes ez.

    Szóval összegezve, azt kell mondja ha betartják a playerek azt a minimális szabályt amit kérek, 1000-el lehet tolni a játékot stabil 1.0 simmel jelenleg még.

    Más téma: Próbáltam a szervert Steam csoporthoz kötni, elvileg a lehetőség adott a STEAM Group ID alapján. Azonban ha alkalmazom, senki nem látja a szervert, se én (persze benne vagyok a csoportban), se más. Ezzel kapcsolatban van-e valakinek ötlete ? A STEAM grop ID-t elvileg meg tudom nézni a csoport szerkesztés felületén, de az egy számomra túl rövidnek ható szám, talán 8 jegyű (nem otthonról írok). Sokkal rövidebb mint pl. a saját ID-m, bár nyilván játékos több van mint csoport. Ezzel kapcsolatban tapasztalat ? ötlet ? :)
  • RJoco
    #6399
    Lehet, hogy nem egyből nagyot kellene akarni és akkor tovább lehetne vele játszani.

    Susu nagyon jól eltalálta a szervert. Baromira nem egyszerű, nincsenek szorzók és alapanyagból sem találni meg mindent egy helyen. A bolygón nem tudsz reaktort építeni, de minek is, mert uránium sincsen. Úgyhogy akkuból és napelemekből tudsz dolgozni. A hidrogénes hajó baromi gyorsan elhasználja a hidrogént és rengeteg továbbítót is igényel. Az első fúróhajóm nem is lett jó, fúrás után már nem tudtam hazavinni.
    Viszont elkészült az atmoszféra hajtóműves fúróm és ez már jól működik. Akkukkal. Tiszta, környezetbarát :D Már csak a grünplaket kell rá :))))))
    Következő lépésnek meg kellene határoznom, hogy mennyi nyersanyag kell egy űri bázis létrehozásához és aszerint építeni egy hajót, ami ki tud vinni. Vagy először a bolygón kellene valami normálisat összeraknom?
    Viszont jó netem csak hétvégéig lesz, szóval ez elég necces. Utána meg 99%, hogy megint hanyagolnom kell a játékot. De, hogy ritkábban fogok szerverre menni, az is biztos.
  • laci4321
    #6398
    Na igen, ebbe már én is beletörődtem :/ A hihetetlen potenciált egyszerűen nem lehet kihasználni :/

    Egész nyugodtan használd fel, bár már elég régi, ráférne a felújítás az Automatic LCDs leírásra. Viszont időm az nem igazán van felújítani.
  • Normen76
    #6397
    Hát, gyakorlatilag bebizonyosodott az emlúlt napokban, hogy se MOD alapon, se a beépített gyári rendszer alapján nem lehet használni Pirats hajókat, bázisokat, semmit. Kb. 20 ki lett próbálva az elmúlt 4 napban, és minddel befürödtünk. Amint megjelennek, a sim bezuhan, ha törlöm sim visszaáll. Elkeserítő, hogy még egyszerű rendszereket sem lehet használni, nem bír ki a játék kb. semmit, még a játszást sem nagyon bírja :). Készítettek egy rendkívül kreatív, játékot, amiben módokkal, anélkül változatos, általunk megformált rendszereket is meg lehet alkotni. Mindezt egy olyan netkóddal, ami alkalmatlan a játékot üzemeltetni :) Eljutottam odáig, hogy nincs mit tenni, el kell fogadni, tudomásul kell venni hogy ez soha nem lesz másként. Caak maximálisan fapados rendszert lehet futtatni, az is annyi hibalehetőséget rejt magában, hogy az sem fog soha hosszútávon jól működni. Hát, ezzel a kondérral kell jól lakni :)
  • Normen76
    #6396
    Nem gond a kivetítő, a kivetítőről építkezés. Főleg ha saját BP-det építed meg. A baj ott van, ha megépítesz egy 9000 blokkos hajót, idegen BP-ből, azt sem tudod mit tud, mi merre, hol van benne, milyen scriptek vannak a programblokkban.

    A szerveren lekorlátoztuk a hajók max blokkszámát 1500-ra. Kb ez a határ amit elbír a rendszer, grafikai bug nélkül a játékos is használhat, és a simet nem befolyásolja. Igazából a határ 1200 körül van, de változó mi van benne, szal adtam 300 ráadást a játékosok kérésére. A szabályzatban 1500 a nagy hajó blokk limit.

    Tegnap nagy nehezen rájöttünk hogy az egyik player BP-s hajója akozta a sim esést. 9000 blokk volt :D, amint megmozdult, bármit csinált vége volt a dalnak. Szerencsére megértette, hogy nem lehet, elnézést kért, lebontotta.

    Szal mehet a BP-zés, de a játékosokat a szabálykönyvben kérem az átgondolt, és felelős magatartásra, ha lehet idegen BP-k használatának mellőzésére :) Más korlát nincs :)

    Egyébként azóta, kivállóan fut a szerver. A szabályokat csiszoltam, lehet építeni projektorról is, nem okoz gondot, van pár hatalmas kivetítés a szerveren és nem okoznak problémát. Bázis blokk limit egyenlőre nincs, még meglátjuk meddig mehetnek. Ha lesz is, 10 K körülre lőjöűük be, de nem játszunk még annyian.

    A planétákra spawnoló pirats drón központok remekül működnek, a Mod planétákon és holdakon is szépen megjelennek és dolgoznak. Semmit nem szólnak a sim-be, ez kiderült az elmúlt 3 napban. A space piratsokkal más a helyzet, igyekeztem nagyon körültekintően kiválasztani a modot, módokat, de ami a leg ígéretesebb volt, az sajnos fogta a szervert, ez többször bebizonyosodott, amit kitöröltem am od megjelent hajóit, azonnal visszaállt a sim. Ez a MOD volt egyébként, másoknak sem ajánlom használatát !

    Alapos átgondolást követően bekerült egy másik, ami egyenlőre jól szerepel. Ha biztos nem lesz vele gond, és érdekel valakit megadom a linkját majd. Sokkal ritkábban jelennek meg, de valamivel komolyabb harci hajók, drónok nélkül, 8 féle méretű és erejű támadó hajó. Mivel én egy olyan holdon vagyok (Mod hold) ahol nincs atmoszféra sem, még a holdon is megtámadtak az űrből rám rontva :D. Kicsit megcsipkézték az épülő bázisom, de sikerült lelőni őket és ami a legfontosabb közben 1.0 marad a sim.

    Szal a szerver összeállt úgy néz ki teljesen, az elmúlt 3 napban sok kisebb hiba ki lett javítva, fel lett fedezve. Rengeteg időt/energiát tettem bele (barátnőm teljesen kivan már :D) de összeállt.

    Laci4321, bár már említetted, de azért megkérdezem. Most hogy túl vagyok a szerveresdi javán, elkezdem bővíteni a weboldal tartalmát is. Az Automatic LCD ismertetődet mindenképpen szeretném elérhetővé tenni az oldalon majd, ha beleegyezel. Természetesen jól feltüntetve feltüntetve a szerzőt :)

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.31. 12:46:39
  • laci4321
    #6395
    Mostanában pedig már igen arra is figyelek, hogy minél kevesebb szkriptből (vagy ritkább szkriptfuttatásból) legyen megoldva 1-1 automatizált feladat.

    És minden-minden végiggondolása borzasztó sok idő egy hajó tervezésénél. (Legalábbis nálam)
    Plusz ha szét lesz live a hajóm, vagy sérülés lesz rajta, a javítás/újjáépítés is sokkal hosszabb projektor nélkül.
  • laci4321
    #6394
    Ami azt illeti, én 1-1 hajó megtervezésébe van hogy napokat ölök. Szeretem "intelligensé" is tenni a járgányaimat, és van hogy egy-egy hajót többször is átrendezek belülről, mire elnyeri a végleges elrendezését.
    Így a blueprint kivetítés tiltásának nagyon is ellene vagyok. Nem is szoktam mások hajóit megépíteni, már van szinte minden célra saját hajóm. És mindegyiket sok idő volt megtervezni.

    Plusz ha nem használhatunk projektort, akkor szimmetria nélkül, túlélő módban sokkal nehezebb megépíteni esztétikus hajókat is. Én inkább az előre megtervezés híve vagyok.
  • RJoco
    #6393
    Szerintem a New Game/Campaing részt kezd el.
    Régen is úgy volt, hogy amíg nem csináltad meg a feladatot, addig nem tudtál a következőre menni. Csak régen látszódott egy lista, azóta meg kipofozták egy kicsit a kinézetet és most nincs lista, helyette képek vannak és nem látsz mindent egyszerre.

    A Tutorial hasznos ötleteket adhat, mégha ismered is a játékot.
  • RJoco
    #6392
    Nem is nagyon szeretem használni a merge blokkot.
    Persze te pont ezzel a trükkel teszed magadévá a kezdőhajót.
    Én meg általában egyszerűen szétszedem.
  • Normen76
    #6391
    Én igazából csak online toltam, sosem néztem hogy van-e turorial :) Belerázódik az ember előbb, utóbb.

    No, közben kiderült nem a módokkal, nem a szerverrel van a gond hanem a játékkal. Ha bármit, kezdőhajót, gyári landert, öszekapcsolunk az összekötő/merge blokkal, akkor jön elő a hiba. Az átneveződés okozza valószínűleg amikor a nagyobb blokkhoz rákapcsoljuk a kisebbet. Teljesen jól működött minden a szerveren, nem a beállításokkal, módokkal, PVE hajókkal volt a gond, hanem a merge block ami a bajt okozza és ez a játék hibája. A szerveren emiatt a kezdő hajók nem törlődnek, azóta nem volt hasonló probléma, pedig volt hogy 8-an voltunk online.

    egyenlőre kivettem az extra kalózokat, drónokat. Több órán át 5-8 playerrel 1.0 volt a sim, aztán egyszer bezuhant, végig mentem a szerveren és egy űrben spawnoló gyári pirats szállítóhajó hajó okozta. Amint kivettem azonnal visszaállt 0.25-ről 1.0 ra a sim. Így aztán kínlódhat az ember, ha a gyári tartalom is ennyire bugos, hibás. No mindegy, a lényeg hogy a szerver elindult, nem tudom honnan de megneszelték a játékosok, mert le lett rohanva playerrel :), ami vagy jó, vagy rossz, vagy jó rossz. HA nem működik majd a dolog akkor STEAM csoport alapján lehet majd csak csatlakozni, de egyenlőre szabad a vásár.

    Részletek itt :

    HUN-Engineers NEW World
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.29. 21:36:16
  • Endre
    #6390
    Sziasztok! Nagyon régen játszottam a játékkal, ismét elővettem és lenyomnám a tutoriált, de a menüben nem találom viszont a főkönyvtárban ott van tizen valahány gyakorlat amikről csak sejtéseim vannak. Van valami tippetek?
  • Normen76
    #6389
    Hát nem sikerült az indítás :) 10-15 percig minden szuperül működik, utána nem tud senki sem építeni, sem bontani, sem fúrni, sem pakolni az inventoryban. Először azt gondoltuk, hogy az új kezdőhajó a ludas, de miután visszatettem a gyári spawn hajókat, spawn rendszert, ugyanúgy beállt a szeró.. Bezzeg a SIM 1.0 nem mozdult :D. Valószínűleg a spawnoló PVE tartalom miatt, a kalózok, drónok okozzák, csak azt nem tudom mitől. Kár, pedig a tesztek alatt semmi gond nem volt velük, működtek szépen. Megnézek pár lehetőséget, de lehet végül nem kerülhet be semmi hasonló a rendszerbe. Remélem meg tudom oldani, kipetinek és Snel1-nek és Bagara4-nek köszönöm a segítséget a teszt során.
  • kipeti
    #6388
    Én legtöbbször kivetítő nélkül építkezek, tovább tart viszont állandóan észreveszek valamit amit jobban meg lehet oldan. A két évvel ezelőtti bányász hajóm már semmiben sem hasonlít a mostanihoz viszont már van rajta finomító, bár még szeret felrobbanni fúrás közben most épp a kivető nyílás finomításán gondolkozok.
    Ha zárt lesz a szerver akkor felesleges tiltani a kivetítőt vagyunk annyira értelmesek, hogy nem rontjuk el a világunkat ezer éves őskövületek építésével. Ha viszont nyitott lesz akkor egyértelműen tiltás mellett vagyok, valaki bejön kipróbálja a szerveren a blueuprint-et, hogy működik-e mielőtt a saját szerverére megy.
  • Normen76
    #6387
    Ma reggel korán megnéztem pár külföldi szervert, hátha tanulok valamit. Sok helyen tiltva van a kivetítő használata. Erről mi a véleményetek ? Ha jól belegondol az ember, ha PVP lehetőség is van egy szerveren, sokkal fairabb ha nem lehet kivetítővel megépíteni bármit a netről. Hisz mindenki azzal legyen nagy legény a csatában amit maga épített, tervezett, ne azzal amit mástól másolt le miközben magától lehet hogy egy atmoszférát elhagyni képes hajót nem tudna megtervezni, megépíteni. Nem szándékozom kivenni a projektor lehetőségét, csak gondolati síkon elmélkedtem rajta, és érdekel a véleményetek. Másrészt arra is jó, ha nincs kivetítő, hogy a playerek nem építenek meg 2-3 éves hajókat, teletömve 2-3 éves scriptekkel. Persze más részről alaposan hozzáad a játék eszenciájához a kivetítő, hisz saját projektjeinket is kivetíthetjük, használhatjuk később nem csak másét. De meg tudom érteni azokat, akik letiltják a szerverükön.
  • Normen76
    #6386
    Szolgáltató webes felületével van probléma, tegnap ki is írták hogy elnézést stb, dolgoznak rajta. Tegnap reggelre rendbe is hozták, de van még 1-2 anolália ami előjön, de amint jelzek valamit ticketben, azonnal válaszolnak szinte (tényleg szinte perceken belül) és rendbe teszik. Meg is oldották, egyébként minden rendben van most.

    Susu, sikerült megoldanom a Lander problémát, így már csak a moddolt kezdőhajó van bent, mással nem lehet kezdeni, ki tudtam iktatni az Alien és a Mars kezdő landerjeit. Azért szívesen meghallgatnám majd a te megoldásod is, ill. ha érdekel szívesen elmondom nekem hogy sikerült.

    MA véglegesítem a szervert, valsz este már lehet játszani :) Egyenlőre minden rendben van és szépen fut. A weboldalon át kell rendeznem írnom pár dolgot és onnantól indulhat az új szeró.

    Szeretném megköszönni mindenkinek akivel itt tudtam eszmecserét folytatni, vagy építő kritikájával segítet. Sokat segítettetek tényleg. A játékról is sokat tanultam általatok.. Szal Kösz ! :)
  • RJoco
    #6385
    Nem tudom, mi van nálad, nekem nem volt gondom a 3 vagy 4 hónap alatt, amíg futott.
  • Normen76
    #6384
    Eh ez hihetetlen, G-portal.com nál eltűnt megint minden .. kezd nagyon fárasztó lenni, gondolom h nem náluk a gond hanem a sokadik Space E. update kavart be amiből ma is jött pár :(. Szerver talajon, minden törlődött, minden beállítás alapon még a szerver neve sem maradt meg :) Hihetetlen ami a napokban van a játék körül.
  • RJoco
    #6383
    Én csak azért vetettem fel, hogy mennyit akarsz játszani, mert a szabályaidra nincs automatikus rendszer. Vagyis, ha valaki a bázisára letesz 8 NCF-et és te nem ellenőrzöd, akkor...
    Ahhoz, hogy ellenőrizd, oda kell menni, esetleg benézni a kontroll fülre, meg körbenézni az állomáson és aki nagyon akar több NCF-et, az még így is meg tudja oldani, hogy vagy elkerüli a figyelmed vagy nagyon nehezen fogod megtalálni.

    Persze, ha csak dedikált embereket engedsz be, az megint más dolog.
  • Normen76
    #6382
    10 000 Km-re gondoltam egyébként :). Nagyjából ennek látom értelmét. Pl. az alap világban az Alien planéta a többitől kb. 4200 Km-re van. A planáták kb. egy 5000 Km. átmérőjű területne belül helyezkednének el, így maradna egy kis tér utazgatni, és a rendszert elhagyó, középponttól eltávolodó dolgok maguktól törlődnének.
    Valószínűleg elég sokat fogok játszani a szerveren :) Legalábbis bízom benne. Eddig bármit meg tudtam építeni 1 db. NCF-el, 15x hátizsákkal az upgrade átépítése nem gond, főleg mivel a nanite maga átépíti, csak a keretet kell letenni. Kb. 40-50 másodperc, ha gyors vágó van a kezedben átépíteni 8 Nanite upgrade modult, ill kicserélni, de egy-két perc tuti elég. Csak a keretet kell letenni, a többit felépíti a Nanite maga, ami lepotyogott a vágáskor azt felszedi.
    Az átnevezés rendszere nem az én ötletem, más szervereken is használjak (komoly nagy szerók) és jól bevált, megkönnyíti a dolgom és legalább tudni lehet ki veszi a fáradtságot arra hogy elolvassa a szabályokat (bár ez is változhat, pl nem lesz kötelező de kérem) HA már úgyis át kell nevezni a Grideket, szerintem senki nem szakad bele, ha eléírja a nevét. Akkor is jól jöhet ha kerekes jármű van, mert az alap grid néven marad, illetve a kerekeit külön mutatja grid neveken a szerver, ha a testen ott a player neve, tudom h használja még valaki.

    Természetesen nem lesz itt a világ vége ha nem így sikerül valakinek, és azt sem hiszem hogy ezrével jönnének majd a playerek. Kb. kva kevesen lesznek :). Minimális szabály lesz, nem hiszem hogy bárki megtörne attól ha a nevét elé kell írni egy blokknak, vagy csak 1 NCF-et használhat egyszerre. Persze ki is vehetném, az alap elképzelésem ez volt. Egyenlőre marad. És a szabályok is változhatnak. Annak én nem látom értelmét, hogy 4-6-8 NCF legyen bárki bázisán, 1-2 db. NCF is megépíti azt a 100 000 blokkot bőven, és nem kell egy nap alatt megtennie. Amikor nálatok játszottam az első hónapban nem is használtam NCF-et semmire, mégis elvoltam (pedig volt 300 napelemes panelem is amit ne mvolt egyszerű megépíteni). Építettem hegesztő hajót, mai kellett. Még változhat az NCF rendszer, egyenlőre ez az elképzelés.

    Nyilván nem az a célom, hogy bárki kedvét elvegyem a játéktól, de nyilvánvalóan a teljes szabály nélküliségben a szerver kb. 2 hetet bírna. Megpróbálkozom a legjobb belátásom szerint megtenni ami tőlem telik. ennyit tehetek, aztán meglátjuk mi lesz. Nyilván akinek nem tetszik a rendszer, a szabályok, az keres magának olyan szervert ami tetszik. Ha hárman játszunk, akkor hárman :). Ennyire futja tőlem, nem magamnak építem a szervert, nem vagyok se IT szakember, se játékfejlesztő, de van kedvem épp ezt megcsinálni, kicsi időt is tudok rá fordítani.. és ha másoknak ezzel örömet szerzek, vagy pár kellemes játékórát azt sem bánom :D. HA totál bedől a project marad a PUGB :).
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.28. 18:58:33
  • RJoco
    #6381
    Szerintem te nem nagyon akarsz játszani a szervereden.
    Olyan követelményeket támasztottál, amiket vagy nagyon nehezen fogsz tudni betartatni vagy egyáltalán nem fogsz tudni betartatni.
    Ha ennyire problémásnak találod az NCF-et, akkor ki is vehetnéd. Korábbi szerveren is megvoltunk nélküle. És legalább volt értelme összeszerelő és bontó hajót építeni. Így biztos, hogy nem kavar be. De, hogy pont akkor ellenőrizd, hogy mennyi teszi a dolgát, amikor épp dolgoznak? Hát nem sok esélyt látok rá. Meg amúgy is, mit számít? Ha úgy határoznád meg, hogy annyi NCF lehet, amennyi upgrade modul van és nem lehet kettő ugyanolyan modullal szerelve, akkor is baromi sok idődbe és vesződségedbe fog kerülni ezt ellenőrizni. De ennek lenne értelme. Az áthegesztés sem 1 perc, mert elég sok idő és nem is vagyok biztos benne, hogy elfér egy modul alkatrészei a tatyóban. De asszem, hogy nem.

    A neveket nem igazán értem.
    A játék admin felülete elég egyértelmű. Ráklikkelsz valamelyik objektumra és máris ott van a tulaj neve, hogy mikor lépett fel utoljára. Emellett még azt is mutatja, hogy halad-e az objektum, milyen messze van a középponttól és a legközelebbi játékostól. Szóval, ha valaki elhagyta, akkor az látszani fog, mert mondjuk 12,1125478 m/s a sebessége. És 5000 km-re van mindentől.

    A világ méretére azért rákérdek, 100 km-t akartál írni? Vagy 1000-et?
    Az alap Föld szerű bolygó átmérője 120 km légkör nélkül. Persze veheted kisebbre is, de ezt nem írtad. És van még mellette 3 másik bolygó, meg holdak.
    Ez mondjuk egy nagyon jó ötlet, mert a kallódó dolgok - amik még megfelelnek a takarító szabályainak - törlésre kerülnek a világ elhagyását követően.

    Amúgy susu világa nagyon tetszik. Egy ilyent kellett volna indítanom anno és nem mindenre szorzót állítani. Sokkal tovább bírta volna a játék, mert nem épülnek pillanatok alatt a hatalmas dolgok.
  • Normen76
    #6380
    Oké ! Felvettelek, igazából már csak ez hiányzik az elképzelésemből. Onnantól megépíthetem a világot, a többi dolog, terv már rendben van.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.28. 18:33:05
  • RJoco
    #6379
    Ezzel csak az a baj, hogy, csak 1 kis akksit tudok csinálni. Ha a bázis használja, akkor nem tudok repülni. Úgyhogy inkább hajó kapta és az látja el árammal az állomást.
    Az alap dolgokat elviszik a napelemek, főleg, hogy működik még a "tedd a földbe a táblát és lesz éjjel is töltésed" bug. Így csak akkor kell a kis hajót csatlakoztatnom, mikor elindítom a finomítót vagy összeszerelőt.
    Amúgy sikerült is megépítenem egy nagy akkut és 2 óránál többet nem hiszem, hogy voltam a szerveren.
    Következő lépes lesz egy kis fúró hajó, aztán valami felszálló egység.
    Ami kicsit rossz, hogy a kezdő hajót szétszedve fogalmam nincs, hogy mi, merre található az űrben. De mindegy is, mert kavicson és a Hold-on is kell bázist építenem, hogy legyen nyersanyagom mindenhez.

    Jah, a hajó azért volt fontos, mert így egyszerűbb ércet keresni. Szerencsére volt 1 db érc detektor alkatrészem :)
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.10.28. 17:34:33
  • _susu_
    #6378
    Normen, tudok segíteni kezdőhajók kiszedésével (én is kiszedtem az összeset, csak a drop podom van). Lehet, hogy kell hozzá egy saját modot csinálnod, vagy módosítanod a meglévő kezdőhajó modot. Keress meg steam-en a részletekért: https://steamcommunity.com/id/n3wkul
  • _susu_
    #6377
    Szándékosan csak kis akksira elég a power cell. A nagy rotoralap, kis rotor fej trükköt érdemes alkalmazni és arra tenni a kis akksit. Több szerveren is láttam már ezt a módszert :)

    Igen, angol lett, redditen többen érdeklődtek mint itt. Egyik játékos már kijutott az űrbe, szerintem ő semmi mást nem csinált a szerver indulása óta, csak játszott :D
  • kipeti
    #6376
    most nézem egész sok érdekes bolygót csináltak már a Ryke117 jól néz ki
  • kipeti
    #6375
    Kíváncsian várom :)
  • Normen76
    #6374
    Heh :) Jó dolog a szabadnap :)

    Rengeteget haladtam ma, szinte teljesen kész az új szerver felépítése. PVE tartalom elég jól működik. Lesznek a bolygókon, holdakon lezuhant, lángoló hajóroncsok, különböző kalóz bázisuk, 3 méretben, 7 féle megjelenésben, automatikusan spawnoló drónok, melyek támadnak 5 km. körzetben. A világűrben mozgó, változatos külsejű és viselkedésű kalóz hajók, melyek drón segítséget is hívhatbak. Elvileg automatizált rendszerben működik minden, a teszt szerveren remekül működik, elfoglalhatóak, szétlőhetőek, lerombolhatóak stb.

    A + planétákból marad a sivatagi bolygó, vékony légkörrel, minimális vízzel. Marad Spatat hold, Crystalia, és lesz egy új hold a Miva helyett. Modok változnak, Nanite marad egyenlőre, szigorú szabályok mellett. egyébiránt szabadon lehet építkezni. Blokk korlátozáson még gondolkodom, de ha lesz is nem lesz drasztikus.
  • Normen76
    #6373
    Elkezdtem az új világ tervezését. A régi sem fog megszűnni, lehet majd ott is játszani még elég sokáig valsz. Az új világban, más lesz a landoló egység. Az alap lander egységen található erőforrásokkal, egy olyan hajó fog spawnolni kezdőként, amivel lehet ugrani 1-2 alkalommal (elfogy az üzemagyag 100 kg. uránnal indul, mivel könnyű hajó, egész nagyot ugrik). Alkalmas lesz arra, hogy bárhol le tudjon szállni, de tud az űrben is közlekedni. A világ valószínűleg nem lesz végtelen, 10 Km. lesz, ez szerintem bőven elég, hisz nagyrészt mindenki a palnéták közelében, környékén fog tartózkodni, de azért ad alkalmat egy kis utazgatásra. Lesznek bolygók, a régihez képest pár kisebb módosítással. Lesz egy 4. planéta (valsz marad a mostani sivatagi világ) ennek 2 holdja lesz, nem három mint most, és valamelyik meglévő világnak lesz + 1 holdja. Tesztelem még, hogy az eredeti föld típusú bolygót kicserélem arra a verzióra, amin a valódi földi kontinensek, tengerek, óceánok láthatóak, kis mod (2Mb.), elég jól meg van írva rendszeresen frissítik, és az alap vanilla cuccokat használja.

    Lesznek a planétákon PVE ellenségek, és az űrben is lesz változatos PVE ellenség, nagyjából megvan az elképzelés és azok a modok, scriptek amikkel meg tudom építeni biztonságosan. Nem szeretnék nagy és bonyolult scripteket, rendszereket használni a PVE tartalomhoz, inkább az egyszerű és megbízható rendszereket szeretném feltenni, ami azért egy kis színt, érdekességet visz a játékba, de minél több a bonyolult mod, scriptelt spawn és egyéb rendszer, annál nagyobb az esély a sim esésre, szerver instabilitásra no meg nem is vagyok egy nagy koponya :) hogy ezeket profin alkalmazzam :).
    Ma és holnap egész nap ezen ügyködöm, remélem sikerül mindent jól beállítani. Az érc detektorból is lesz moddolt, 325 méterig lát a nagy, 250 méterig lát majd a kicsi (mindig nagyon zavart h kis detektor annyit lát mint a kézi fúró). Ez jól működik, ezzel nem lesz gond, remélem :D.

    A weboldalon kint lesznek az új világ planétainak koordinátái, az új spawn hajó rendszer miatt, és mert a látótávolság kisebb lesz az új világban, ezért nehezebb lesz megtalálni őket. Azt szeretném, ha mindenki ott kezdhetne ahol akar, a földön, lienen, marson, vagy az új planétán (ahol a legnehezebb az élet) vagy a holdak bármelyikén.

    PVP lesz mint eddig, de csak egy védett bolygó lesz, és ez a Föld (ez még változhat). Azon kívül mindenütt lehet támadni egymást (nem mintha ez lenne a cél, a playerek nagy része békés, meg ott van a klán és béke lehetőség).

    Lesznek új szabályok, pl nagyon szigorúan veszem majd, hogy minden blokkcsoport, hajó, bázis a következő módon legen átnevezve: pl.: Normen Mars Base 1, Vagy Normen Fúróhajó, Normen Hold base, Normen Big Space Ship stb. Magyarán a játékos nevével kezdődjön az objektum, hajó, bázis és tükrözze ha lehet, mi az, de a legfontosabb hogy a neve ott legyen elöl. :). Ami nem így lesz elnevezve, az törlöm majd heti 2 alkalommal. A többit rendezi a server cleaner.
    Bázisonként, hajónként 1 Nanite lehet majd. Tudom, kellhet projektorhoz, építeni, bontani más.más upgradeval.. 1 perc leszedni és rárakni ami épp kell, megépti magának. Ebből nem engedek, 1 Nanite/építmény. Az nem gond persze, ha a Bázis mellett ott parkol a hajó amin szintén van, de egyszerre, egy működhet azonos helyen, azonos projekten. Ha mást tapasztalok, bontom, törlöm azt az építményt, hajót amin kettő van stb. Persze szólok előtte ha fent van, ha nincs :) akkor nem. Nyilván nem azért mert sajnálom bárkitől, de szeretném ha a legtovább megmaradna a jó SIMspeed mindnekinek amíg lehet. Semmi nem garancia semmire, de próbálkozni kell :)

    Modok is változnak kicsit, a szorzók maradnak. Sokat kell még tesztelnem, terveznem, de 1-2 napon belül elindítom. Addig a régi világ üzemel, és még legalább 3-4 hétig párhuzamosan az újjal (legalábbis remélem meg tudom oldani :D.

    A Régi világ elvileg marad majd HUN-Engineers név alatt az új HUN-Engineers NEW World névvel fut majd.

    Egy kérdésem lenne viszont ! :) A kezdő landerek, kezdőhajók nagy részt ki vannak véve a tervezett új világból (Az új kezdőhajó mod kiveszi őket, de csak a földi landert cseréli le). Viszont az Alien és a Mars lander, eredetiben bent maradt. Esetleg valakinek ötlete van arra, hogy tudom ezeket kivenni ?
  • RJoco
    #6372
    Aha, oké. Ami érdekes, hogy ettől függetlenül tudtam a szerveren játszani.
    Aztán mostanra el is tűnt a felirat.
  • kipeti
    #6371
    szerintem pontosan azt amit jelent nem tud kommunikálni valami miatt a géped és a szerver, de ne aggódj ez nem bug ez feature. :)
  • RJoco
    #6370
    Vajon mit jelenthet az, hogy No direct connection available?
    Mármint le tudom fordítani, de nem tudom, hogy a játék és szerver esetén mit is takar.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.10.27. 21:20:12