7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #6369
    Engem sem verne földhöz egy újrakezdés, épp csak pár blokkot építettem eddig :D

    De ha tényleg újrakezdenénk, akkor jelszóval, vagy valamiképp védetten :)
  • kipeti
    #6368
    Végre :) amúgy Normen engem nem zavar ha újra kell kezdeni a szerveren pont szabin vagyok mától :P
  • RJoco
    #6367
    Orvosolta a mai update.
  • Normen76
    #6366
    Nálunk normalizálódott a dolog. Minden rendben van. Mindkét szerver jelenleg tökéletesen működik. Nem veszett el semmi, modok rendben, szal úgy néz ki vége a krízisnek :), lehet tervezni a hogyan továbbot :)
  • RJoco
    #6365
    Nem csak a szerver halott, sok világom is.
    Bár érdekes, hogy nem tudja update-elni.
    Szerver indításnál meg érdemes figyelni a LOG fület, hátha meglesz a ludas.
    A világaimnál gyaníthatóan valamelyik vagy akár több mod is bekavarhat. Mod nélküli világomat gond nélkül betöltötte.
    Anno pont ezért nem akartam mod-okat használni. Nincs kész a játék, jön egy update és hetekig nem játszik az ember.
    Mondjuk annyira nem vagyok elkeseredve, mert az új Logitech G920-as eszközöm nagyon jól szuperál :D
  • Normen76
    #6364
    Anno akcióban 10 Euro körüli áron vettem. Minden hibája ellenére maximálisan megérte az árát. Vegyétek, vigyétek aki gondolkodik még :) Itt az alkalom :)
  • Jacktor
    #6363
    A játék most 9,2 EUR-ra van akciózva! link
  • Normen76
    #6362
    HUN-Engineers szerver halott, teszt szerver halott :). Bár a teszt szerverem napok óta szar megint, minden restartnál töröl minden beállítást és mentést. Írtam suportnak, teszt szerver rendben van, szerver halott :D. A fura az, hogy az update végezte ki a legtöbb szervert, de elég sok ment már este gond nélkül, viszont sok más szerver viszont nem indult el. A miénk egyszerűen nem tud települni az update, félpercenként újraindul, leáll, elindul leáll a szeró. Próbáltam teljes törlést, újra telepítést az sem segített. Ma reggel meló előtt online-t írt a szerverre, de nem látható, nem elérhető, le nem állítható, el nem indítható :D.

    Elvileg ha ma hazaérek, holnaptól lesz 5 nap szünetem a melóban, úgyis terveztem hogy új szervert indítok, ill reinstall ami most van. A teszt szerver helyére a jelenlegi mentést áttenném, és ott futna tovább majd 3-4 hétig a "régi szeró", ha valaki ott akarja folytatni, esetleg pár dolgot lementene, le bp-zne. Új szabályokkal, új felállásban, az elmúlt hónapban megszerzett tapasztalatok birtokában, 1-2 addon cserével, átrendezett világgal, pár ksiebb beállítás módosítással azt hiszem a legjobb lenne ha újra indulna a hatlövetű. A játékosok nagy része úgyis tovább állt már a sok lag miatt :)

    Persze ha ilyen jól sikerülnek a Space Engineers update-ok, nagyon nem fog játszani senki :D. Azt a MAjor updateot, lehet ki kéne várni, ha tényleg annyi minden változik, lehet akkor kéne új életet kezdeni a szerverrel. De sajnos nem tudni pontosan, mikor is lesz ez a nagy update. Mintha azt írták volna, hogy év végén lesz, de ez is elég tág fogalom.

    Igazából elkeserítő... sok játékban találkoztam már ezzel a problémával.. elkezd az ember vele játszani, elkezd vele foglalkozni és ahogy telnek a hetek, hónapok teljesen jól láthatóan, egyértelműen folyamatosan, fokozatosan egyre rosszabb, és rosszabb lesz a gama. Egyre több ah iba, egyre játszhatatlanabb a játék. SE sem kivétel sajnos :(
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.27. 08:35:48
  • laci4321
    #6361
    A Halloween ruhát megtalálni lehet, a szellem ruhára meg fel lehet iratkozni. De az 1 hét múlva törlődik is a workshopból, szóval csak jövő csütörtökig elérhető, ezért kapta a limited edition címet.

    Azt írják mostanra akarták a nagy major update-et, ami nagyon sok újdonságot hoz majd és hú király lesz :D, de még kérnek pár hetet arra hogy tökéletesítsék.

    Ennyi röviden a mai update igen :D
  • RJoco
    #6360
    Az biztos, hogy valamit elcsesztek, mert a világom nem tölt be. Helyette kifagy a játék és küldhetek hibajelentést...

    Hopp, másik világom sem tölt be...

    Érdekes, hogy amikor megjön a kedvem a játékhoz, akkor mindig elk***ják.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.10.26. 19:10:52
  • RJoco
    #6359
    Frissítés gyanánt kaptunk halovénes szellem ruhát... Bár azt nem értem, hogy vehető vagy található.
    A többit még nézem.
  • RJoco
    #6358
    Aha, persze.
    Elmennék egy körre a hajóval, 200 méterre az állomástól kiírja, hogy 250ms fölötti a latency-m. Emellett a sim. sebesség meg 15. Mennék vissza az állomásra, mert ezt így persze nem lehet, de nem tudok, mert 15 a sebesség és mellette nagy a latency. Még néha ki is írja, hogy nem válaszol a szerver.
    100 méteren belülre érek az állomásnak, erre megjavul a sebesség...
  • RJoco
    #6357
    Hát ezt tényleg nagyon durván összeraktad.
    Az állomásra nem lehet akkut építeni, mert csak annyi cella van, hogy egy kis hajónak elég legyen. A kis hajóra nem lehet napelemet tenni, mert nincs gerenda. Ha lemegy a Nap, akkor csak a földbe lógó napelem tölt valamennyit. Így sikerült szétszednem a kezdő hajót és összeraknom egy kis repülő járművet a sötétben. Különben még csak le sem ülhettem volna az állomás szélére, mert nem tud ülni a karakter :)
    Most a kis hajó dokkol az állomáson és várja, hogy legyen fény a feltöltéshez. Persze a dokkolás is érdekes volt külső nézet nélkül, de sikerült. Viszont a spectator megy. Lehet, hogy azt is ki kellene kapcsolni.

    Bár nem lett volna rossz magyarul, de látom, hogy szeretted volna a külföldieket is bevonni. Angol nyelvűeket láttam már.
  • RJoco
    #6356
    Nálam mindig leálltak a script-ek, mikor nem voltam online. Egy darabig még futott, aztán annyi. A TIM-nél akár ki is lehetett számolni, mert az LCD kiírta az utolsó lépést. És, ha kilépés előtt megnézted az utolsót, akkor máris lehetett számolni.
    De az automatic LCD-t is rendszeresen újra kellett indítanom, mert az sem ment. Szóval ezzel nem hiszem, hogy gond lenne.
  • laci4321
    #6355
    Az szerintem is nagyon sokat jelentene amúgy! (belépők korlátozása)

    Meg igen, a felelőtlen össze-vissza építgetés leállítása is, bár ott nem igazán limitekkel, hanem a játékosok figyeljenek rá oda! Én a magam részéről odafigyelek rá ezt megígérhetem.

    Sőt még abban is benne lennék, hogy a szkriptek használata korlátozva legyen. Nem lehet valami olyasmit beállítani, hogy másodpercenként 1 embernek csak néhány szkriptje fusson le programozható blokkban? Pl. másodpercenként 5-10-re gondoltam. Így azok a bázisok amiken nem vagyunk épp ott, (amiket tartaléknak építünk), le kell állítani a szkriptek futását hogy a fő hajónkon/bázisokon jól fussanak.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.10.25. 16:06:38
  • kipeti
    #6354
    Mint mondam ezért kellene le jelszvazni a szevert steam csoportban itt lhehet kérni a jelszót akkor ki lennének szürve az 1-2szer feljövök kipróblálok valamit játékosok szabályokat bevezetni akár a voxelt beállítani viszont akkor a keresledőhajókat vissza kellene rakni legyen miből nyersanyag
  • RJoco
    #6353
    Sokan vannak, akik szeretnek túlzásokba esni. Én is szeretem feszegetni a határokat. Csak utána nagyon nehéz már visszatalálni a túloldalra, ahol még minden jó volt.
    Próbáltam a szerveren beállítani a blokk korlátokat, de valamiért nem fogadta el.
    Mert csak így tudod lekorlátozni, hogy mennyi finomítót és összeszerelőt tegyen le valaki. Vagy, hogy 25 fúrót tegyen a hajójára vagy 100-at.
    Sokaknál gond lehet, hogy nincs szerveres tapasztalatuk vagy kevés. Esetleg arra számítanak, hogy sokat fognak vele játszani és ezért kell, hogy gyorsabban jöjjön az anyag.
    Pl. a nap elején lefúrom az érceket, amiket nap végére elhasználok, ha jön a finomításból. Másnap megint fúrással kell kezdenem a műveletet. Persze nap végén is elmehetek fúrni, max otthagyom a hajót a sziklánál, darabokban. Ha rámjön, hogy most elég, akkor bemászok a krióba és nem elmegyek még fúrni, hogy legyen másnapra anyag. Amikor meg benne vagyok az építésben, akkor eszembe sem jut a fúrás.
  • Normen76
    #6352
    Ok, világos teljesen érthető, de egy külső szerveren mint nálam, megy a finomító 24 órában, megy a szerelőgép 24 órában. 4 finomító 10x szorzóval 24 óra alatt irdatlan sok cuccot ki tud termelni. Nanite másnapra ha este otthagyod felépít 2-3000 blokkot a projektoron. Van időnj játszani, ha nincs meg minden az első nap akkor sincs vége semminek :). Nem sajnálom senkitől a 40 finomítót, meg a 150 szerelőgépet, de ha ez problémát okoz teszem azt a szerver futási sebességében akkor a többiek is isszák a levét. Bár, nem vagyok benne 100% ban biztos egyébként hogy akkora probléma lehet pl. 10-12 finomító, de mondjuk 40 TIM-el vezérelve az már lehet. Azért akkor is nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek nem elég mondjuk 4 finomítóval napi 25-30 000 uránt legyártani, mert elfogy a reaktorokban,emiatt 24 finomító kell neki.

    Mindenesetre a komolyabb szervereken a finomító, szerelőgép szám igen le van korlátozva, gondolom nem véletlenül. Nálunk nincs, annyit épít mindenki amennyit akar, de nem is ott van a baj. No meg nem is az SG-sektől tartok ahogy Kipeti írta. Mindenki többet ért a játékhoz közülük mint én :D és korrektül, ésszerűen építkeznek, de vannak itt sokan mások is akik nem. Persze ez sem baj, hisz kezdőknek is meg kell tanulni valahogy, de ha valaki épít tényleg vagy 40-50 szerelőgépet, szanaszét kötve mindenre, mellé vagy 40 finomítót miközben sosincs energiája, nyersanyaga, állandóan menni kell hozzá hogy mi a baj.. minek a 40 finomító ha nincs 10 kiló uránja hogy ne álljon le a bázis ?

    Én már valsz így hagyom ahogy van, de ha valaki szervert akar indítani, én azt hiszem kellenek a komoly korlátozások, szabályok, mert hosszútávon pár hét alatt vége a simnek akármit teszünk, akármilyen lelkiismeretesen takarítunk, próbálunk figyelni arra hogy rendben legyenek a dolgok. Ennél többet nem tudok tenni,aki gondban van megyek azonnal, volt hogy órákig próbálkoztunk rendbe hozni a dolgokat , toltam 90 napra 20 slot előfizetést, hátha jobb lesz a sim, mintha 10 slot lenne, kicsit több kakaót kapunk. Egyenlőre bevált, bár nem 100% hogy emiatt ált helyre. A legnagyobb baj, hogy 100%-ra semmiben nem lehet az SE-ben biztos az ember, mert annyi hiba lehetőség lehet :D. Jó lenne ha a playerek is felelősen játszanának, szem előtt tartva kicsit a közösséget is.

    Szal az előző HSz-ben lehet félre érthető voltam, nem kívánom senkinek befolyásolni a játékét, elvenni a kedvét, csak jó lenne ha átgondoltabban építene a közösség, és nem gyártani feleslegesen hatalmas összeszerelő, finomító rendszereket, miközben 10x szorzó van mindenen, még az upgrade modulokon is. 10 finomító 10x szorzóval annyit termel mint 100 finomító.. csak elég kel legyen 100 000 Blokkra ? Ennyi a limit amit építhet bárki :) És nem kell mindent egy nap alatt, vagy egy óra alatt finomítani, megépíteni, hisz 24 órában termel a bázis
  • RJoco
    #6351
    Na jó, de, ha már meg lehet építeni?
    És a TIM sem képes rendesen üzemelni, mert mindig leáll és nem tartja az értékeket, akkor inkább maga oldja meg az ember.
    Szerveren minden anyagnak adok 2 finomítót. Összeszerelőkből meg attól függ. A 8 gyorsabban gyárt, mint a 2.
    Arról se feledkezzünk meg, hogy a gyorsabb szereléssel rövidebb ideig is van terhelve a reaktor. Lehet, hogy több urán fogy, de rövidebb ideig is.
    A 2-3 NCF sem értelmetlen. Ha lenne egy általános upgrade modul és a kontroll fülön lehetne állítani, hogy épp mit csináljon, akkor elég lenne egy is. De így kell egy a normál építkezéshez, kell egy a projektoros építkezéshez és adott esetben kell egy a szétszereléshez. De, ha valaki bányászni akar, akkor ahhoz is kell. Mert mindegyiket más fejlesztéssel teszi körbe. És amúgy is, a több gyorsabban elvégzi a kívánt műveletet.

    A fő világomban minden ércre 10 finomító jut, és minden alkatrészre 10 összeszerelő. Bővítőmodulokkal természetesen.
    Konténerből rengeteg van, kell az érceknek befele, kell a finomított anyagnak is pár és a kimenetet kicsit eltúloztam, ott durván sok van. Emellett még van vagy 9 O2 generátor, 10-10 körüli O2, H2 tartállyal. Emellett különböző hajók és egyebek.
    A sebességet szépen tudja 1-esen tartani, egész addig, amíg meg bele nem nézek az állomás inventory-jába. Akkor leesik úgy 0.5-re. És a reakció idő is csökken. Akár klikkelés, akár írás.
    Hogy miért ekkora? Mert SP és csak akkor megy a termelés, mikor játszom. De mikor játszom, akkor gyorsan kellenének a cuccok, hogy tovább tudjak játszani.
  • laci4321
    #6350
    Amit belinkeltét susu, ott nagyon durva blokk korlátozások vannak! Nem semmi :/ 10k blokk per fő, és 5k blokk per grid. De végül is így talán működőképes lehet a dolog.

    Az egyszálas kezelésen viszont meglepődtem, hogy mondtad. Elvileg nem volt már rá egy "nagy" performance update? 1.181. major Bár végül is igen, tényleg sejthető, hogy még mindig nem használja ki a több magot a játék :/
  • kipeti
    #6349
    jelszavazd le a szervert belépő üzenetbe írd le miket ne használjunk többségében úgy is mi vagyunk fenn sg-sek
  • Normen76
    #6348
    Jelenleg elég jól fut a szeró, kicsit szétnéztem ki hogy építkezik, mit csinál. Sok player nagyon felelőtlenül épít, pl. sok helyen látok 3-4 nanitot, 10-20 vagy több finomítót, 20-30 szerelőgépet vagy többet teljesen káoszban össze-vissza kötözgetve. 2-4 finomító 2-3 szerelőgép szerintem egy bázison maximálisan kiszolgál akármit akarsz építeni. Főleg hogy 10x szorzó van mindenen. nem is értem őket, nekem a fő bázisomon 4 finomító van, 3 szerelőgéppel. 1-2 óra bányászat után volt annyi cuccom, hogy másnapra, vagy harmadnapra ott van 35-40K urán, és minden nyersanyagból annyi, hogy 1 millió blokkot is megépíthetnék ha akarnám. Akinek meg 30 finomítója van feszt arra panaszkodik, hogy nincs üzemanyag, nincs nyersanyag, nincs semmi.. nem elég a napelem stb.. építenek össze-vissza közben nincs egy normális fúróhajójuk, vagy egy bármilyen hajójuk csak a sok BP-s káosz hajó. Felépítenek 3-4-5 vagy több NANITE-ot össze-vissza kötözgetve értelmetlen szállító rendszerekkel, aztán megy a panaszkodás, hogy nem építenek, nem bontanak, nem csinálják amit kell. 1 Nanite van mindig a bázisaimon és maximálisan elég bármire. 1-1 a hajókon amire kell.. szal sokan ész nélkül és felelőtlenül építenek, az is gond. Aztán ha behal a szerver mennek tovább másik szervert kivégezni :D.

    A szerver előforrásmérőim akkor sem jelenek meg ha 3 órát van megnyitva az oldal sajnos, se Google C-vel, se Foxal, se IE vel nem látszanak pár napja, bár ez a legkevesebb. Bár lekopogom, jelenleg nincs gond, reméljük jó darabig. 1-2 szervert megnéztem ma, igazából olyat nem láttam ahol jó a sim és stabil. Az az érzésem el kell engedjem ezt a dolgot. A játék ezen része köszönő viszonyban nincs a vállalhatóhoz, azt hiszem soha nem lesz a Space Engineers alkalmas a multira csak kőkemény korlátozásokkal, szabályokkal.. no de akkor meg már nem Space engineers, ez van el kell fogadjuk :)
  • RJoco
    #6347
    Az elsőt én sem tudom, wiki-n meg lehet nézni, bár lehet, hogy sokminden nem derül ki belőle.
    A második a voxel sebezhetősége. Arról beszéltem. Ha az nincs kipipálva, akkor nem tudod megfúrni a voxel-t. Sem felrobbantani. Röviden nem tudod megrongálni.

    Voxel helyreállításról még nem is hallottam. Nekem ez új. Bár tényleg nem lenne rossz. Már csak kísérletképpen sem, hogy mit változtat a sebességen.

    Nem hiszem, hogy a +10 slot-tal nőtt volna az erőforrás. Egyszerűen csak többen terhelhetik a szervert.
    A csíkokra meg időnként várni kell, nekem sem azonnal jelenítette meg.
  • _susu_
    #6346
    Nem a G-portal vasával van gond, hanem azzal, hogy ők rátesznek egy vasra 10 szervert. De még az is lehet, hogy mindezt virtualizálva. A dedikált szerverek (amikor konkrét vasat bérelsz, vagy abból egy/két CPU-t) nem véletlenül méregdrágák.

    A másik, az a többszálú futtathatóság. A játék fizikai része egy szálú, vagyis egy processzor mag tudja futtatni (mostmár optimalizáltak ebben valamennyit, így bizonyos részeket tud többszálon futtatni). Ezért fontos a CPU-k egymagos teljesítménye (single-core performance a szakzsargon rá). Ez jellemzően Intel CPU-k esetében jobb, én is intel CPU-t használok szervernek (és ez egy dedikált gép, semmi más nem fut rajta, csak az SE dedicated server).

    Vannak olyan szerverek, amik évek óta mennek stabil simspeed-del. Persze az ottani adminok nem kevés energiát tesznek ebbe, és igen szigorú szabályaik vannak, pl. lap alján itt. Ők például egy vason futtatnak 4 szervert, amik között lehet ugrálni. Nyílván a fentebb említett egyszálú/többszálú dolog miatt így tudják kihasználni a vasat rendesen. De havi 113 EUR-t költenek a karbantartásra (de sokan adakoznak is, amiért kapsz játékpénzt, amivel tudsz brutális teljesítményű refinery-t, stb építeni).
  • Normen76
    #6345
    Az esetleg nem lehet köztes megoldás, hogy a voxeleket időnként visszaépíti ? Valahogy be lehet állítani azt hiszem, hogy időnként mindent amit kifúrtunk visszaállítsa. Persze aki aszteroidába épített, vagy a föld alá annak szívás :). 1-2 player kérdezte is, mennyi időközönként állítjuk vissza a voxeleket, hát nemtom mert nemtom hol lehet ezt állítani :) illetve mi az alap. Sajnos nálunk a meteoreső egy jó ideig be volt kapcsolva, legalább 1 hétig, biztosan generált pár felesleges voxel deformációt :(. Ezért lenne jó ezt néha visszaállítani, mármint a kifúrt, átfúrt, eldeformált felületi sérülések visszaállítását.

    Két opció van amit nem tudom mit változtat:
    VoxelGeneratorVersion (ez most alapból 2-esre van állítva) nem tudom mit jelent pontosan
    EnableVoxelDestruction (ez be van pipálva) elvileg engedélyezi a voxelek törlését, megsemmisítését, vagy megszüntetését kinek hogy tetszik

    Jóég tudja pontosan mik ezek :)


    Egyébként ma reggel bővítettem z előfizetést 20 slottra, de a 10 alap maradt beállítva. Elvileg ez dupla szerver erőforrás. Sajnos megnézni nem tudom :D pár napja a webes felület nem jelzi ki a CPU és RAM használat mértékét. Üres a két erőforrásjelző. Viszont egyenlőre úgy látom, hogy megérezni a dolgot, elég jól fut a szeró, teljesen jól játszható. Igaz már este is az volt ahogy eltűnt a problémás hajó. Persze nyilván az is közrejátszik hogy pl. reggel, hétköznap nem játszik a G-portal.com-nál csak pár ezer ember, hétvégén meg 40 000 is van.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.10.24. 09:20:04
  • RJoco
    #6344
    Lehet tiltani a script-eket. Csak akkor meg a szortírozó rendszer tesz be.
    Yusukee nálunk is épített egy 30k blokkos hajót. Haza is vágta a szervert. Ahogy kivettem, azonnal jobb lett. Utána vezettem be a blokk korlátozást. De sajnos így is gondok voltak.
    Viszont eszembe jutott, hogy a legnagyobb gondot talán pont a túlélő mód okozza.
    Korábbi szerveren volt meteoreső. Na az a mentést vágta haza rendesen. Viszont a sok fúrás lehet, hogy problémát okoz a játéknak. Nem tudom, annyira nem értek hozzá, de a voxel lekezelése után a kifúrt területeket is számolnia kell már. Mint ahogy a meteor kráterek helyét is számolta. Később már a grafika is bebugzott.

    Lehet, hogy érdemes lenne egy fél kreatív világot kipróbálni. Igaz, így nem kell fúró, hegesztő, szállító hajókat építeni, elég harci járműveket csinálni.
    A lényeg, hogy a voxeleket ne kelljen amortizálni. Ami azt illeti, még azt is be lehet kapcsolni, hogy nem rombolható a voxel.
    Azért csak fél kreatív lenne a dolog, mert életerő, oxigén és hidrogén fogyó cikk lenne. Vagyis meg lehetne halni.
    Korábban volt egy mod, amivel be lehetett tenni a világot menet közben kreatívba és úgy emlékszem, hogy attól még meg lehetett halni.

    De ez csak egy ötlet.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.10.24. 01:45:39
  • Normen76
    #6343
    Az a legnagyobb baj hogy 10000 dolog szétcseszheti a szervert. Túl sok lehetőség van a játékban és nem nagyon ellenőrizhető a legtöbb. este sikerült felnéznem a szerómra, elég stabil volt más a sim. Ki is derült mi vágta agyon oér napig a rendszert. Az egyik játékos egy hatalmas hajót épített kivetítővel. több ezer blokk volt, ami nem is lenne baj. A baj ott volt, hogy rengeteg programozható blokk és script volt benne. Még félig nem volt kész a hajó, de már attól szétesett a szeró ha a közelébe ment valaki. Lekapcsolta az egészet, lekezdte lebontani, máris rendbe jött minden. Ha belegondoltok a Setamen rengeteg BP van, amit sajnos sokan használnak. sok közülük 2-3-4 éve készült az akkor játék szerint az akkori scriptekkel agyon variálva. Kétlem, hogy jót tesz a szervernek, ha egy hasonló, többe ezer blokkos, 10-15 vagy több, több éve elavult scripttel teletűzdelt hajót kezd építeni valaki. Ez sajnos ellenőrizhetetlen. Nem mondom hogy minden baj okozója, de alighanem benne van a dologban ez is. HA a tag nem veszi észre, nem érti hogy nála a baj, nehezen derül erre fény. Szerencsére a srác nálunk észrevette, szólt is róla ahogy felmentem (kb. napi 14 órát van fent :D).

    Amúgy nagyon nem is értem, ha valaki egy ilyen játékkal játszik, az miért nem épít, talál ki, tervez saját bázist, hajót. Ha másét másolod, másét építed akkor mi marad a játékból ? Hisz a Space engineers nagyon nem is szól másról :) Tervezel, építsz dolgokat, kipróbálod mit tudsz, szabadon engeded a krreatív énedet. Persze az ember szerezzen ötleteket mástól, és azt sem mondom hogy baj ha egy nagyon kafa, valakinek nagyon tetsző gépet, hajót megépít BP-ből, de azért jó lene ha erre is figyelne többség. Persze a játék 1000 sebtől vérzik, nyilván nem ez a legnagyobb baj, de ez is lehet egy kis szelet a simspeed tortából :)

    Kipeti !
    Sikerült végül megtelepedned ? A leszállással óvatosan kell bánni a kis sűrűségű légkör miatt, érdemes sikló repüléssel felvenni a magasságot és óvatosan fékezni. Utána nincs gond, ha jó a hajó :).

    No húzok aludni :)
  • RJoco
    #6342
    Akit érdekel régi szerverünk, az innen letöltheti. Csak a legutolsó mentés van benne, így nem lett olyan nagy.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.10.23. 23:45:18
  • RJoco
    #6341
    Bocsi, kicsit el is felejtettem, meg sok időm sem volt. Illetve amikor időm lett volna, akkor mégsem akartam az 1Mbit-es feltöltési sávot terhelni. De most már van 15 Mbit is.

    A szerveren nem igazán voltak idegenek. A csillagkapus rendszer miatt és mert elfogytak az állomások, az idegenek csak nézelődni tudtak a belépő állomáson.
    Úgyhogy nem túl sokan voltunk fenn.

    Tavaly vagy tavaly előtt csináltam egy szervert. Akkor úgy oldottam meg a belépők korlátozását, hogy létrehoztam egy Steam csoportot. És a csoport azonosítóját megadtam a konfig fájlban. Akit a csoportba bevettem, az fel tudott menni a szerverre. A többiek nem.
    Ennél viszont jobb megoldásnak találtam a Csillagkapusat, főleg miután megtaláltam a Motd mod-ot is és üzenetet is tudtam írni mindjárt a belépőknek. De ott voltak az LCD-k is. Aki hajlandó volt ide elnézni, az kapott állomást...

    Én attól félek, hogy az a teljesítmény jelző azt mutatja, amennyit a motor bír és nem állítható a dolog.
    Azért az igaz, hogy erősebb vason jobban fut, de közel nem használja ki a vas teljesítményét. Arra tökéletes lenne a játék, hogy míg a Covetor fúr az EVE-ben, addig te építesz valamit. Úgyis csak időnként kell átklikkelni és új kavicsra állni.
  • RJoco
    #6340
    No ide be fogok nézni a héten mindenképp. Jól hangzik.
    Ha van fogyimérőd, akkor egyszerűen kiszámolható a villanyszámla.
  • laci4321
    #6339
    De amúgy azt mondod hogy jó vas kell hozzá, de én személy szerint nem hiszem hogy a G-Portal vasa gyenge lenne. Van is egy processzor kihasználtság mérője magának a G-Portalnak is, azt az előző szerónkon figyeltem rendszeresen. És még amikor a szervernek már állandósult 0.5 - 0.6-os szim. sebessége volt, még akkor sem ment fel a G-Portal mérője 30-35% fölé.

    Másik: Egy dolog hogy magában az SE-ben levő processzor mérő (mit a shift+f11-el hozol elő) azt jelzi single playerben is, hogy 100% a CPU kihasználtság. De ezt a Windows erőforrás figyelője sem erősíti meg, sőt még az AIDA 64-el is futtattam CPU stressztesztet, és az magasabb hőmérsékletet ért el a processzoron, mint amit a játék tudott.

    Egész egyszerűen arról van szó, hogy a játék annyit lát amennyit, és azt kihasználja, de ez közelében sincs a valós elérhető teljesítménynek. Azon pörgök folyamatosan, (már csak a szerver mérőjéből kiindulva is), hogy simán meg lehetne háromszorozni (legalább!) a játék teljesítményét, mert az egyszerűen nem képes kihasználni a rendszert! Vagyis összességében: pénzkidobás méregdrága gépet összehozni erre a játékra, úgy se tudja kihasználni.
    A multiplayer meg csak annyira jó, hogy építgetünk 1-2 hétig, aztán törlés. Megint építgetünk, megint törlés. És ennyi... ami nekem nem elég.
  • kipeti
    #6338
    A mai laggba én is beszálltam "sikeresen" landoltam Normen bolygóján. Jelenleg a maradványok eltakarításán fáradozok.
  • laci4321
    #6337
    Mindig látom hogy random embereknek törölve vannak a grid-jei. Rengetegen lépnek fel igen. De tényleg olyan sok mindent épített már mindenki, hogy elkezdje fogni a szerót? Ha lehetne korlátozni a belépők személyét, akkor megoldódna a gond?

    Az előző szerónkon 5000 blokkos limit volt/grid, és 20k max. blokk/játékos, mégis laggolt mint állat :/ Mondjuk oda nem tudom hányan léptek fel, hány külföldi.

    Julian elküldenéd a szeró utolsó mentését? Átnézném hogy mi okozhatta ezt a szintű laggot. Már jeleztem hogy megnézném, de nem tetted fel :D
  • _susu_
    #6336
    Az a baj, hogy ahhoz, hogy jó legyen a simspeed, kell egy jó vas, meg szigorú szabályok (meg mondjuk hetente egy kézi törlés).
    A jó vasat bérelheted méregdrágán, vagy futtathatod otthon (én most az utóbbival kísérletezek, meglátjuk majd a villanyszámlát :D ).

    Kapcsolódik: tegnap elindult a szerverem! Hardcore túlélő, vagyis nem könnyű. Pl. 1x inventory (de a mérnök zsákja meg van emelve 2000L-re), a kezdőbolygón nincs arany, ezüst, urán és platina. Aszteroidákon csak vas és ezüst van, a holdon csak arany és urán. Platinum pedig egyelőre "ismeretlen helyen" :). A bolygón nem működik a jetpack, nincs 3rd person view. Nincs meteor, pók, farkas.

    Ha van kedvetek nézzetek be, de csak tapasztalt játékosoknak ajánlom. Igencsak be kell osztani a nyersanyagokat, és lassú a fejlődés.

    discord

    direct connect: steam://connect/huzas.hu:27016
    Utoljára szerkesztette: _susu_, 2017.10.23. 18:45:26
  • Normen76
    #6335
    Sajnos meloztam tegnap, es ma is meg bent vagyok. Telorol irok. Az elmult 2-3 napban nagyon mmegromlott a szerver jatszhatosaga. Sajnos valami oknal fogva rettenetesen ugral a sim. Egyenlore nem jottem ra most mi lehet az oka. Kicsit sok a melo. Valahogy tul sok kulfoldi jatekos isidetalal. Gportal.com on sf szeroknal 2. Helyen a szero latogatottsagan. Este 6-8 fo is van. Nem gondoltam h ennyien talalnak ide majd. Igazabol azt hittem max 4-5 magyar player tolja majd. Lehet a napelemes script is laggoltat, ranganak, hullamzanak a napelemek a rotorokon sok esetben. A TIMrol mar akartalak kerdezni, hogy kitehetem e, de meg akartam varni mig lesz 1-2 szabadnapom. Rettenet jol leirtad a dolgokat mindenkepp szeretnem kozzetenni, reklamozni az irasod, termeszetesen ahogy az illem megkivanja :). Bocs az irasert, telorol tolom, par percem volt szabad, at sem tudom nezni.
  • laci4321
    #6334
    Csak ugrándozik a szim sebesség.. 1.0-án van, de attól még szaggatva mozgok, mert 0.3-ra le-le ugrál néha.

    Szerintem nem is erőltetem akkor tovább a dolgot. Tényleg az egyetlen problémám az SE-vel ez a szim. sebesség, ez az ami az őrületbe kerget. Képtelen vagyok felfogni mennyire keveset bír a játék. Na mindegy ez ennyi volt akkor ismét. Talán pár hónap múlva...
  • laci4321
    #6333
    Visszajött a szeró (gyanítom délben), jó hogy van ez az automatikus újraindítás :D
  • laci4321
    #6332
    Nem megy már a szeró Normen? Próbáltam most fellépni, de nem adja ki a kereső.
  • laci4321
    #6331
    Ha gondolod, beteheted a Taleden Inventory Management leírását is, amit készítettem :) Meg van az Automatic LCDs-hez is, bár az már régi leírás, de attól még sok infó kiolvasható belőle.
    http://sehu.atw.hu/index.html - oldalon el tudod érni őket. (leírások fül) Egyébként ezt az oldalt Julian csinálta.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.10.23. 09:02:41
  • Normen76
    #6330
    MA volt egy kis szabadidőm, no meg kedvem is így az oldlalon elkészítettem z első Script ajánlást, illetve leírást. Egy napelem forgató rendszerről, ami követi a nap állását. Nagyjából hasonló rendszerben készítem majd el a leírásokat, ami nem egyszerű, lévén marhára nem értek semmit a scriptekhez, se a használatukhoz :D, azért remélem elfogadhatónak halljátok majd ti is. Igyekeztem úgy megírni, hogy a hozzám hasonló, a dologhoz keveset konyító player is megértse, használni, alkalmazni tudja.

    Itt megleshetitek: