7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #1079

    És még sehol se járok :) És még forogni se tud:)
    Érdemes a Hud-ot kicsit kivesézni Nem semmi Teknőc lesz ez uraim:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.22. 22:10:50
  • LookUsArts
    #1078
    SOSE tudnek CSAK kocka alaku bazist/hajot epiteni sorry
    DE nem kell felni ifiu kocka novendekek van megoldas hogy sokkal kerekebb hajokat gyartsatok (innen loptak a SE keszitok is)
    Armor Ramps mod

    Dx 11 es verzio
    dx11


    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2015.09.22. 21:56:33
  • LookUsArts
    #1077
    Mikor betoltesz egy palyat a "palya beallitasok" vagy hol, magyarul nem tudom, ki/be lehet allitani egy csomo jatek beallitast (peldaul azt is hogy az alap respawn ship ((sarga hajo)) ne tunjenek el, es azt amugy alapbol azert raktak bele, mert mindenki azt csinalta hogy ongyilkos lett 2-3 szor ((backspace gomb)) es maris lett annyi szet flexelheto nyersanyagod, hogy nem kellet banyaszni)
  • SUPERTRABI
    #1076
    nem lehet, hogy egy új üres pályán kezdesz? vagy nem mented el a játék állást?
  • lonvard
    #1075
    :)

    Porszem a gépezetben, az volt a tervem, hogy a sárga mentőhajóból építem fel a hajómat, tehát hogy nem egy statikus űrállomásom lesz, hanem ide-oda röpködök a sárgával, begyűjtve a nyersanyagot. Mostanra jöttem rá, hogy ez egy olyan kezdőhajó, ami eltűnik alólunk egy halálozás vagy újraindítás után. Még nem figyeltem meg, hogy pontosan mikor van az, hogy egy loading után se hajó, se semmi, és csak úgy szállok az űrben, mert van amikor visszaadja. Először bugnak gondoltam, de nem az. Szerintem az a játék célja, hogy építsünk róla egy platformot, aztán másodjára már elveszi a seggünk alól, de ez így nem fasza. Hát jó baszki, akkor azon a pályán kezdek amelyiken van fúró meg építőhajó is! Szétszedem azt a nagy pirosat, lebontok mindent!! :PP
  • Carmang
    #1074
    A Pilot Seat (asszem ez a neve) olyan ülés, amiből ki tudsz látni. Ezt körülveszed ablakokkal, és máris egy olyan pilótafülkében vagy, ahol körül tudsz nézni :)
  • lonvard
    #1073
    úristen, csodálatos, megláttam a irányító panelemet, ááááááááááááááá, most vett meg kilóra ez a játék :D
  • RoboKutya78
    #1072
    ahm mivel óriás hajónak készül kis hajók szállítására így ahhoz az dukál.
  • RJoco
    #1071
    A bal ALT gombot nyomva tartva és az egeret forgatva tudsz körbenézni.
    Ha nem kapcsoltad ki a nézelődő módot a pálya beállításainál, akkor a 'V' betűvel tudod kívülről nézni a hajót és az ALT-tal szintén körbe tudsz nézelődni.
    Leszállásnál nem segít a cockpit-ben való nézelődés. Én kamerákat használok az élethűséghez. Amúgy meg a külső nézetet. Az F6-7-8-9 gombokkal a nézelődő módon is tudsz változtatni. Próbálgasd, én már rég használtam őket, nem emlékszem pontosan, melyik mire jó.
  • RJoco
    #1070
    Nem rossz, de az egészet nehéz páncélzatból?!
  • lonvard
    #1069
    Arra van lehetőség, hogy a pilótafülkében oldalra (körül) tudjak nézni? Lehet csinálni olyan cockpitot, amiben van értelme oldalra nézni, sőt lefelé nézni is leszálláskor ugye, és engem rendkívül zavar ez a fix nézet. Nem találtam erre semmit, de lehet van ilyen mod például.
  • RoboKutya78
    #1068
    Hi hi
    Megoldottam Innenn letöltöttem egy ovális asztallapot Hál istennek rendes méretű lett nem torzít semerre. A lábait levágtam a kereszt rudakat meghagytam, emeltem egy 6 kockás falat oldalfalnak.rácopiztam a tetejét összeforrasztottam a végeredményt jól nézzétek meg mert ez egy bázis tömegének is sokkoló volna. Még kész sincsen csak az alap 67 millió tonna lett és még hajó híd sincs:) lesz 90 millió a vége szerintem 300 méter hosszú:)


    És foglalkoztam az építéssel kb 10 percet a konvertáció tovább tartott:)
  • RJoco
    #1067
    Pedig ezt simán szögletessé tehetnéd. A kutya nem venné észre :D
  • RoboKutya78
    #1066
    Hm lehet valami olcsóbb és egyszerűbb konstrukciót kezdek megpróbálni kivitelezni Ez ígéretesnek tűnik ha megoldást találok az íves dolgok lekezelésére:)

  • tom36
    #1065
    foglalj be 1-2 hajót és máris sínen vagy.
    az egyszerűbb hajókat (napelemmel rendelkezőket) könnyű befoglalni mer mindegyiknek van egy ojan holt tere ahol gond nélkül megközelítheted (ez mindegyiknél majdnem szemből van) majd bejutsz és elfoglalod ...
    csak az oxigénből nem szabad kifogyni mielőtt elfoglalod és leszereled a fegyverzetét.
  • lonvard
    #1064
    Hordozóra én is gondoltam, ez a kép inspirált a Star Citizenből.

    http://i.imgur.com/QOhUhFp.jpg

    De ez majd a játék későbbi szakaszában jöhet, egyelőre tényleg azt kell csinálnom amit javasoltál, hogy építeni egy kis hajót, aztán egy nagyobbat, és azoknak a tapasztalataiból kell összeütni az igazit.
  • RJoco
    #1063
    Szerintem hamar rá fogsz jönni, hogy ez ilyen szempontból igencsak macerás dolog.
    Inkább építs a különböző célokra különböző hajókat. És esetleg ezekhez építesz egy nagy hordozót, carrier-t, amire felcsatlakoznak.
    De majd úgyis rájössz magadtól is szerintem. Ha kész a multifunkciós hajó, akkor szívesen nézek róla képet.

    Én túlélőben kezdtem korábban, csak a térfogatot növeltem 10-szeresre, mert a 400L-es hátizsákba szinte semmi nem fért. 4000L-be meg elég anyagot bele lehet fúrni, hogy kis blokkokból összerakj egy kis hajót. Ezt követően a kis hajóval eleget tudsz fúrni, hogy összerakj egy nagy hajót. Amivel meg már jó sokat tudsz fúrni, hogy nagyjából bármit megépíts.
    Az én pályám még akkor készült, amikor nem volt O2 a játékban és azóta sem tettem bele. Ennek egyik oka, hogy a már meglévő kavicsokon nem lesz O2, keresnem kell frissen spawnolókat, az meg kitudja mennyi idő. És zárt dolgot nem is nagyon építettem még.
    Ha visszanézel pár oldalt, akkor láthatsz tőlünk pár képet, hogy ki mit csinált eddig.
  • lonvard
    #1062
    köszi köszi, igyekszem
  • lonvard
    #1061
    Ami most az első célom, arra az Asteroids pályán a sárga mentőhajó inspirált, akarok egy annál kábé kétszer nagyobb hajót, fő szempontjaim

    1. legyen zsilipkamra
    2. légmentesen záródó belső tér
    3. legyen jól felfegyverezve
    4. legyen fúrópajzsa (valamiért megtetszett, és nehogy már én egyedül furkáljam az aszteroidákat a kézifúróval)
    5. relatíve nagy tárolókapacitása legyen
    6. tele legyen mindenféle hasznos bizbaszokkal, ezekre még nem jöttem rá, de olyasmire gondolok mint szenzorok és hasonlók

    Egyszóval kell egy olyan hajó, amit mindenre lehet használni, kellően kényelmes, minden de minden van benne, és csodálatos kezdőhajó. :)



  • RJoco
    #1060
    1. A pálya bármikor átállítható túlélő módra. Amúgy ki lehet menteni a tervrajzot, melyet egy új pályán, kreatív módban be lehet tenni. Utána át lehet állítani túlélő módra. Nekem is ezt tanácsolták, még nem csináltam.

    2. Érdemes lenne nekiállnod játszani vele egy kicsit, próbálgatni ezt azt, mert csak a fórumot olvasva nem fogsz előre haladni. És akkor hamar ki fog derülni, hogy mi a különbség a kicsi és nagy hajó között.
    Érdemes először a billentyűkiosztást is átnézni, hogy tudd legalább az alapokat, mégha pár dolog fölött el is siklasz. Én is szoktam ilyet, van pár billentyű, amit ritkán használok.
  • RJoco
    #1059
    Ha nincs időd, akkor ne csináld, nem életbevágóan fontos. Időzítőkkel én is megoldottam a dolgot. Szóval nem egy életbevágóan fontos a dolog. ÉS én is csak reménykedem, hogy 30-ig meglesz.

    @Robokutya78: általában én is szögletekben gondolkodom. A játék íves része valahogy nem igazán tetszik nekem, nem minden passzol ahogy kellene. A hajóhoz sok sikert. 150 nagy blokk 300 m hosszt jelent. Az arányok nálam is mindig gondot okoznak. A most épített kis hajónál először az alját csináltam meg. De a már elkezdett hatalmas hajónál a középső szintet igyekeztem megcsinálni. Bár ott nincsenek kész tervek, fogalmam sincs mi lesz még belőle.


    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.09.22. 14:07:28
  • lonvard
    #1058
    Nagyon szépen köszi.

    Megpróbállak titeket nem nagyon lefárasztani, hirtelen még két kérdés ugrott be.

    1. ha elkészítek egy hajót bármelyik single player pályán, azt ki tudom menteni valahogy, hogy felhasználhassam más pályákon is? Tehát kreatív módban felgyorsított bányászat és építkezés mellett felépítek egy hajót, majd átrakom egy teljesen új pályára ahol már ezzel a hajóval szeretnék indulni mondjuk survival módban.

    2. Mitől kicsi vagy nagy egy hajó játéktechnikai szempontból? Van néhány evidens építőelem, ami csak egyikbe vagy másikba passzol, vagy pedig egyszerűen méreténél fogva egy bizonyos építőkocka számtól felfelé vált státuszt? És ez a besorolás, hogy kicsi vagy nagy jár valamiféle extra bónusszal vagy hátránnyal?
  • SUPERTRABI
    #1057
    Creative mode-ot tudom ajánlani, spactator módban (f6-f9 gomb)

    ajánlani tudoma következő modokat:
    Block Info kijelzi a blocknak az infóját, többek közt azt amit te is kérdeztél
    Small Ship mod pack nagy hajó blokjait tudod kishajóra rátenni

    kicsi és nagy hajó van, mindkettőnél lehet belső oxigén ellátás, csak kishajónál figyelni kell a pilótafülkére, ott asszem csak akkor van oxigén ha van nálad palack vagy rá van kötve a fülkére az oxigén

    kivül Heavy armor block, belül, meg bármi :)

    magyar tutorialról nem tudok, de kérdezz bátran, csak akad majd válasz :)
  • SUPERTRABI
    #1056
    A hajó épitésének elkezdésénél általában valami nagyobb, fő dolgot szoktam megépiteni elsőként(hangár, fedélzeti hid, raktár, reaktor szoba), a külcsit meg rá húzom :)

    Rjoco: anno script nélkül megoldottam a légzsilipet, csak időzitőkkel, de ha nagyon kell akkor amint ráérek elkezdem :) mondjuk, ja 30-a előt végezni kell vele :)
  • RoboKutya78
    #1055

    Hmmm..... Gondolkodok:)
    csak az a baj hogy az íves dolgok meg kreállása gondot okoz még egy gömböt se tudok rendesen össze rakni:)
    Ha bázis építésbe kezdek mindig egy kocka jut az eszembe és semmi kreativitás valahogy ennek véget kéne vetni nálam:)
    ezt a csónakot valahogy úgy képzeltem el hogy a két villa között lenne a hangárajtó, a villák középső részénél a szellőzőkben lenne a meghajtás egyik fele a másik a hátsó résznél a törésben volna kialakítva a vezérszárnyak egy 3 as kocka széles lenne és ott is lehetne meghajtás az összekötő két villa alján a hangár széle iránító központ az kb szerintem 6 kocka magasnak kéne lennie a hajó tetején a kilátó szintén egy vezérlő lenne 5-6 kocka magasan ablakozva. ennek a csíknak az végénél az a fekete trapéz szintén meghajtás lenne.
    Huhh Kellemes kis projekt volna
    Csak fogalmam nincs hogy a frászba kéne nekilesni egy bármilyen hajó megalkotásának.
    Kezdjem el a hajó keresztmetszetét és onnan építkezzek esetleg tükörben fel és lefele?
    Talán 150 kockányi hosszú biztos hogy kell.
    A középső hajóvonal az tutti 5 kocka széles kéne hogy legyen. a villák végére gondolok
  • lonvard
    #1054
    Sziasztok, teljesen új vagyok ebben a játékban, most tanulom az alapokat.

    Szeretném megkérdezni, hogy létezik-e hajó vagy bázisépítéshez tervező program. Egy olyasmi az álmom ami a Robocraft tervezőrészlege, nem tudom ismeritek-e. Hogy minden építőelem ott van, kedvemre illesztgethetem, kijelzi hogy mekkora za energiafogyasztása, illetve légmentes-e amit csináltam.

    Jut eszembe, lehet készíteni közepes méretű hajóban olyat, ami légmentesen záródik (mondjuk egy zsilipkamrás megoldással) és belső oxigénellátása van, tehát megcsinálhatom azt, hogy levehetem a sisakot miután bányászkodtam egy órát? Egyszerűen abban a sisakban bepállik a fejem! Köszi szépen ha segítetek!

    Ja, és még valami, repülő építéséhez milyen építőelemeket javasoltok oldalfalnak, illetve padlónak-tetőnek?

    IGazándiból nem ártana ha kapnék valami magyar nyelvű információhalmazt, amiből ezeket az infókat ki tudom nyerni. Nem tudom van-e ilyen. Köszi szépen!
  • RJoco
    #1053
    Lehet mindenki épít még. Vagy várja, hogy más felrakjon valamit és utána ő abból már ötleteket tud meríteni.
    Én még építem és nem is biztos, hogy kész lesz addigra, de igyekszem. Még fegyverzet kell rá, híd és néhány pilótafülke.

    Most oldottam meg ezt a levegő kiáramlási gondot. Bár a szél nem látszik, pedig a grafika nincs minimumon. És a jetpack a széllökés hatására kapcsol be. Viszont nem mindegy, hogy mekkora területen szökik a levegő. A rámpánál nem nagy a lökés. Viszont mikor kettévágtam a hajót és kiszedtem belőle egy jó nagy darabot, akkor a kinyitott reaktorterem ajtaján olyan lökést kaptam, hogy eléggé elrepültem.
    Szóval a megoldás, amit lehet, hogy @Supertrabi script-be is tudna foglalni nekem.
    2 időzítő kell a rámpa nyitásához. Az elsőben lekapcsolom a befújó ventilátort, és bekapcsolom az elszívó ventilátort (ezt a részt nem is jól csináltam meg..., de ennek így kell mennie majd) valamint becsukom a hajóba nyíló ajtót (ha nem tettem volna meg). És indítom vele a 2. időzítőt, ami leengedi a rámpát, kinyitja a külső ajtót és lekapcsolja a belső ajtót, hogy azt véletlenül se nyissa ki senki. Még be lehetne rakni piros, meg zöld lámpákat, de a ventilátorokon a jelzés is elég lehet. Script-be viszont azért jó lenne beleírni.
    A hajóba való visszajutáshoz elég 1 időzítő is. Ez becsukja a rámpát, majd a külső ajtót, bekapcsolja a befújó ventilátort és lekapcsolja az elszívót. Valamint bekapcsolja a belső ajtót.
    Script-ben lehet 'ha' elágazást csinálni és, ha bele lehet írni, hogy amikor a ventilátor érzékeli, hogy megfelelő a nyomás, akkor kinyitja a hajóba vezető ajtót. Így nem nekem kell manuálisan.
    Ha ez a nyomás érzékelés megoldható úgy is, hogy azt érzékelje, amikor elment és akkor nyissa ki a külső ajtót, az még jobb lenne.
    A 2. időzítő 10 másodperces késleltetése éppen, hogy csak jó. Majd még növelnem kell az időt.
    Mivel itt egyszeri futásokról van szó, nem kellene időzítő, elég lenne mindig lefuttatni a programozható blokkban a programot.
    Az sem lenne rossz, ha lehetne olyan scriptet írni, ami érzékeli az összes ventilátort és, ha valahol szökik a levegő, akkor minden ajtót becsuk, így védve a hajó legénységét. Persze ehhez már folyamatosan futó időzítő is kell.

    Volt ma egy érdekes és kellemetlen tapasztalatom.
    A futóműveket pistonokra raktam, így a hajó aljáig felhúzhatóak. Az egyszerűbb kapcsolhatóság érdekében automatára állítottam őket. És most belegondolva lehet, hogy nem is a számát kellett volna nyomnom, hanem a 'P' betűt.
    Mikor nyomtam a számot, megnyomtam a piston fordító gombját, hogy felhúzza. Ehelyett a hajót húzta az állomáshoz. Ez még nem is lett volna gond, de felszálláskor már megint eldurrant az egyik nagy hajtómű, aminek következtében megsemmisült a rámpa és a rámpát tartó összes blokk. Körülöttük meg sok volt a sérült blokk.
  • RJoco
    #1052
    30. UTC éjfélkor jár le a verseny.

    A rámpánál van külön 'légtelenítős' szoba, hogy ne a hajóról szökjön el a levegő. Csak a szobából szökik el, mert a légtelenítős megoldásról nem tudtam.
    Nálam nem látszik a levegő áramlása. Lehet, hogy grafikai beállítás lesz a gond.

    @Carmang: Én is úgy tudtam, hogy csak a gravitációs tér elhagyásakor kapcsol be a jeetpack, de ma többször bekapcsolt, míg a levegővel játszottam.
  • RoboKutya78
    #1051
    Nem tudom meddig tart ez a játék megnyerő akciója az eginernek
    De nagyon nem látok feltolva bármiféle olyan alkotást amit a versenyre csináltak volna
    Vagy valahol máshol töltik fel őket?
    Egy jó ideje nem láttam hasznos és értékelhető blockot vagy módot odafent nagyon alábbhagyott az alkotási láz.
    talán az ajtó meg a hologramm asztal értékelhető meló jó hosszú ideje.
  • RoboKutya78
    #1050
    Figyeld meg amint légtelenítesz egy szobát a nem megfelelő módon be fog kapcsolni a jetpack és ráadásul hátra is lök ha az ajtóval szemben állsz:)
    Sajna egész napos melóba tolom a spacet mivel rendes munkát még nem találtam:(
  • LookUsArts
    #1049
    A levego legnyomas kulonbsegenek mutatasa, nem dx 11 fuggo tolts meg egy szobat levegovel es nyisd ki az ajtot (ahol lehetoleg ne legyen levego :D ) es voila!

    Aki pedig szeretne elkerulni ezt, az epitesen legzsilipet > kis szoba 2 ajtoval, es egy URES oxigentartalyhoz kotott levego ventillatorral.+ gomb amire beallitod hogy szivja ki/be a levegot a venti. (ha nincs ures oxigen tartalyod, akkor a szobaban levo levegot nem tudja a rendszer hova pumpalni es ezert nem is szivja ki)
  • Carmang
    #1048
    A jetpack akkor kapcsol be automatikusan, amikor kiérsz a gravitációs mezőből.
  • Carmang
    #1047
    Utálom, hogy egyeseknek ennyi szabadidejük van :)
  • RJoco
    #1046
    Afene, pedig a nagy hajónál azt akartam belőle. De van más megoldás is rá.

    Amit most építek az kicsi és többnyire elég sötét is van, főleg, hogy a nap sem süt. Meg a rámpánál szökik ki a levegő.
    Viszont az lehet, hogy a grafika le van véve, nem tudom. Az biztos, hogy DX11-el megy.
  • RoboKutya78
    #1045
    Akkor neked valahogy nincs teljesen fúl grafon a játék
    A levegő kilökődést még egy ajtó kinyitásnál is lehet látni és igen pont ezért kapcsol be autoban a rakéta a hátadon.
    lentebb van egy mód ami megmutatja melyik alkatrész ereszt és igen a piszton pont olyan hogy rogyassza meg ezért nem lehet belőle hangárajtó
  • RJoco
    #1044
    Köszi, akkor jól sejtettem.

    Lehet valahol van még nagy reaktorod is. Az energiahasználatot jól kezeli.
    Nálam nem volt kilökődés a szökő levegő miatt. Bár a jetpack időként valamiért bekapcsol. Lehet e miatt.
    Viszont beletelik neki egy kis időbe, míg eltűnik a levegő, vagy míg észreveszi, hogy zárt a légtér.
    A kolben-eknél vagy piston-oknál viszont szökik a levegő.
    Most raktam a korvettre 3 darab O2 generátort, 3 tartállyal. A teljes légteret képes ellátni levegővel.
    A small mod pack-ban van egy nagyon brutál reaktor. 214MW energiát termel egy darab. Asszem ARC-s. Hasonlít is a Vasemberesre :D
    A kis hajóra nagy reaktor termel 14MW-ot. Röhej a különbség, 1 darab ARC-ssel vígan el lehet a hajó és nem kell bazi nagy reaktorszobát fenntartanom.
    Az ajtós mod is nagyod durva, mindenhova üvegajtót teszek :D
  • RoboKutya78
    #1043
    Ezek a generátorok tervező modban durván működnek
    A bázisomról leszedtem az összes reaktort újratervezés miatt és nem szűnt meg az áramszolgáltatás.Aztán rájöttem hogy a kis hajókon maradt egy kis reaktor meg 4 akkumulátor ezek hajtották meg a bázist amin van 12 finomító és 23 szerelő állás volt az aprót nem számolom számítógépek meg begyűjtők
    És ezt mind 4 aksi meghajtotta??
    kicsit irreális.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.21. 17:13:53
  • RoboKutya78
    #1042
    Elvileg igen ha nem süt rá a nap akkor minimális a termelése
    Én sokáig azt hittem mükszik beltérben is de nem.
    Szokták napkollektor mellé is feltűzni.
    A bázisom tetején van egy sornyi kirakva belőle
    ami csatlakozik a tartályokhoz ami a generátorokhoz:)
    Nekem akárhogy próbálom mindig bent marad a levegő a teremben és kilök onnan vagy nem tudok bemenni a hajóval mert olyan erővel tol kifele.
    Ezt jó lenne valami példával magyar nyelven illusztrálni hogy is mükszik a cucc:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.21. 17:07:46
  • RJoco
    #1041
    Az oxigén farm pontosan hogy működik?
    Kell neki napfény, vagy ilyensmi?
  • RJoco
    #1040
    Nem semmi egyiksem :)