7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Carmang
    #1159
    Az utolsó mondatoddal teljes mértékben egyetértek!
  • Carmang
    #1158
    Lehet nem értem amit írsz, de a csővezeték önmagában csak összeköti a dolgokat. A rendszerben legalább egy conveyor-nak kell lennie, az a vezérlő egység, az küldözgeti a cuccokat egymás közt. Illetve a vezetékek szétosztására is használható, mert ugye nincs T, és egyéb alakú csöved, amivel leágazásokat csinálhatnál a csővezetéken.

    A connector-t kidobónak is használhatod, a control paneljén pipáld be a Collect all-at, a kidobást pedig gyorskattintó menüre (hogy mondják magyarul a hotkey bar-t?) rakd ki.
  • RoboKutya78
    #1157
    Én simán szívtam vele egy fél napot mire kiszuszakoltam hogy mi a tök van
    Minden féle fajta előállító eszköz ereszt a játékban így muszáj egy fal mögé tenni őket nem lehet csak úgy dekor eszköznek alkalmazni:)Talán a finomító nem ereszt ha okosban forgatod.
    Ha megveszed a gamest mindenképp szükséged lesz a steamre mivel a játék ezzel a progival kommunikál:) Nincs abban semmi ha a tört gamest kipróbálás céljából letölti az ember.Én anno amikor úgy döntött a NAAGY közös játék ipar hogy totál felesleges a demó gyártás ez kicsit a hackerek malmára tolta a vizet:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.25. 17:56:47
  • lonvard
    #1156
    Ööö izé. :D

    Nem tehetek róla, előbb ki kellett próbálni hogy mi ez. Ki a fene veszi meg csak úgy látatlanba. :D Hamarosan meg lesz véve, mert nem drága, és ez az építgetés megőrít milyen jó.

    Amúgy légmentessé tettem a belső teret, és tényleg baszki pont az oxigén generátor tartályai mentén eresztett. Mindenre gondoltam, csak erre nem. Van egy olyan érzésem, hogy ezzel mindenki szop, mer senki nem akarja a belső térben látni a generátor tartályát. :)


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2015.09.25. 17:48:08
  • RJoco
    #1155
    Pedig ez sajnos így működik, nekem is.
    Ha a csoport neve nem egyezik a benne lévő dolgok neveivel, akkor a hiába írom be a csoport pár betűjét a keresőbe és utána klikkelek a csoportra, nem fog minden megjelenni.
    Ha régen ez jól ment, akkor mostanra elrontották.
  • RoboKutya78
    #1154
    Jah nincs törtbe nyomod?:)
  • lonvard
    #1153
    Az oxigén generátort a tető felé vezettem ki, hogy ne belül foglalja a tankja a helységet. Kipróbálom úgy, hogy berakom a belső térbe. Köszi a tippet! Steamen mit lehet csinálni? :)
  • RoboKutya78
    #1152
    A falakba nem építettél se feldolgozót se oxigéntankot se oxigén előállító rendszert??ezek mind eresztenek:)
    Steamen becsekkolhatsz ha gondolod:)
  • lonvard
    #1151
    jaj de okos!!

    Na most találtam egy szerintem bugot. Van két légbiztos helységem egy kettős ajtórendszerrel zárva, mondván hogy ha az egyik helység sérül, akkor is tudok ajtót nyitni úgy, hogy ne szökjön a levegő.Amint kinyitom a belső ajtókat, és egy légtérbe fordul a történet, erős légnyomás és sárgára vált a jelző, mondván hogy ereszt a hajó. Olyan, mintha a zsilipkamra eresztene, de nem ereszt, kiszedtem a két ajtót, és akkor is sárgán marad. A falak biztosan légzáróak.
  • RoboKutya78
    #1150
    Ehh ezt meg végképp nem vágom a legutolsó feltöltésemnél a finomítónál beraktam az összes modot amit használni szeretnék és egyenlőre feltölti vele a rendszer
  • RoboKutya78
    #1149
    Na igen de ennek ellenére nem szedi ki a listából az ami nem tartozik a kijelölt csoportba.
    csak azt érem el vele hogy kiszedi a lista rendszerből.Mondjuk ez jó dolog mert ki lehet szedni a nem létfontosságú rendszereket.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.25. 15:43:08
  • LookUsArts
    #1148
    Van ott egy ilyen kis csukott/nyitott szem ikon, azzal lehet ilyet
  • RoboKutya78
    #1147
    Nem jövök rá volt annó olyan rendszer hogy ha csoportba szedtem valamit és rákattantam a csoportra akkor csak a csoportba tartozó elemeket listázta ki a csoport mellé.Most hiába kattanok a csoportra ugyan úgy le kel görgetnem a csoportba tartozó elemekhez.
    Mit rontottam el vagy mit rontottak el?
  • RoboKutya78
    #1146
    A Configurable Automatic LCDs progiban át lehet kreálni a dátum kijelzést év hó nap óra perc másodperc konfigra?
  • RoboKutya78
    #1145
    Konténert úgy tudsz üríteni hogy berakod az okosítható továbbítót megadod mit engedjen ki a dobozból felteszel egy összekötőt kidobó állapotba kapcsolod és azt kiszórja
    amit a továbbítóba beprogramozol.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.25. 13:53:48
  • RoboKutya78
    #1144
    Szerintem mindent visz mind a kettő max a desing és az oxigén tartás a kivétel a kettő között a conveyort teheted olyan falba ami a külvilággal kapcsolatban van és nem ereszti ki a levegőt a csővezetékkel szemben illetve szebb látvány a csőhálózat egy belső térben mint a conveyor.
    Bár lehet tévedek
  • lonvard
    #1143
    Egy kérdés is:

    konténert lehet üríteni úgy, hogy nem nyúlok bele? Tehát mondjuk nyitott a kozmoszra, és akkor kiválasztok egy cuccot, és azt mondom hogy kifelé. Ez annyira adja magát, hogy tuti lehet, csak nekem elkerülte a figyelmem hogyan. Mindjárt utánanézek ismét.
  • lonvard
    #1142
    Brutál csillagromboló :D

    Közben azóta háromszor átépítettem a járművet, egyre brutálabb lesz. Hihetetlen mennyit lehet agyalni a csőrendszereken. A refinery-összeszerelő-cargo konténer-reaktorok közti rendszerek, illetve az űrhajóban található cargo konténerek és a fúrófej-bontófej kapcsolata. Hálóba érdemes kötni mindent, hogy automata legyen, és ennek a megtervezése az külön élmény. Mondjuk én csak convenoy és convenoy - szűrővel játszom, a csővezetéket szerintem nagyobb hajókra találták ki. Mi más értelme van a csővezetéket előnyben részesíteni a convenoyal szemben? Gyorsabban tolja át magán?
  • westwall
    #1141
    Rjoco köszi a segítséget minden király.
    Lenne mehint egy kérdésem hogyan lehet beállitani az oxigén ellátást mert még mindig gyakran megtörénik hogy a hajóban elfogy a levegőm és mikor kiszálok kampec :(
    Ja a pályán koszáló hajok befogásából rengeteg alkatrészt tudok összeszedni. Szépen bedokkolok a bázisra és ott lebontom a szerelő hajóval :D két nagy kontiner van rajta 3 nagy hajó elfér benne :D abból már tudok épitkezni
  • RoboKutya78
    #1140
    Ezen szösszeneted segítségével kreáltam a bázisra most a kijelzőket,csak útközben kiderült egy gigszer amit nem tudok hova tenni nem tudtam feltölteni a kész világomat.Most elölről kezdem azt majd ha modolom darabonként rakom fel és mentem a világot kiderül majd mi a bibi. A specjeleket meg szerintem valahogy meg akarták különböztetni a többitől lehet ez volt a megoldás rá.
    A gruppos lcd kiírás meg az ékezetek nem látása miatt történt.
    Ma remélem kész lesz a 2.0 ás verziója a bázisomnak:)
  • laci4321
    #1139
    CTRL+SHIFT+középső egérgomb= még nagyobb területet színez be
    A színezés érvényes a szimmetriasíkokon is, úgy mint az építés és lebontás a kreatív módban.

    Túlélőzés: Érdemes úgy játszani (szerintem) hogy végtelenre állítod a világot, és beállítasz egy denzitást, amilyen sűrűséggel legyenek generálva random aszteroidák. Akármerre is mész, ott mindig lesznek aszteroidák, a világ végtelen. Így nem fordulhat elő, hogy nincs valamilyen nyersanyagból.

    Egyébként tehetsz be te is egy kis nikkelt ha gondolod. (nem akarsz előröl kezdeni egy világot) Állítsd a világot Kreatívba, és töltsd be. Nyomd le a SHIFT+F10-et, azzal előjön az opjektum-beillesztő panel. Be tudsz illeszteni a világba aszteroidákat így, valamelyikben biztos lesz nikkel.

    RobotKutya: a [] és {} jelekkel, meg a ; jellel én is mindig bajban voltam. Amikor írták még az Automatic... LCDs-s szkritpet, akkor látszik is a tutorial videóban, hogy jó volt. Nem tudom miért vették ki ezt a lehetőséget :(
    Remélem ez még nem tűnt el a süllyesztőben :)
  • RJoco
    #1138
    Ezt nem értem.
    Egyszer már írták ezt nekem, azóta sem felejtettem el.
    Amúgy nem kell a 'P' betű, elég, ha az adott elem színét beállítom és középső egérgomb.
    A nagyobb területtel meg csak óvatosan, mert térben csinálja, nem síkban.
  • RoboKutya78
    #1137
    Nem hiszem mert akkor egyáltalán nem töltött volna fel semmit
    tuttli mod lesz a hunyó
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.24. 20:58:56
  • LookUsArts
    #1136
    Nem lehet hogy, a steamben allitottal el valamit? Offline vagy, vagy tudom is en...
  • LookUsArts
    #1135
    szinezes:
    P betu (szin kivalaszt)
    kozepso eger gomb (+shift ha nagyobb teruleten akarsz festeni)
  • LookUsArts
    #1134
    Meg plusz par dolog amit tudok es segithet talan...
    - ha 20 km-es a vilag, akkor az 20km-es... utana ha megprobalsz kilepni a 20x20km-es zonabol meghalsz (kb mint egy bf3-ban)
    -ha vegtelen, akkor a jatek ranom generalja a jatekot, es "log file"-okban tarolja azt amit valtoztattal elotte (szoval nem feltetlen eszi meg a gepedet, csak mert vegtelenre allitottad, de ha neki allsz es orakon at csak bolyongasz akkor az egyre jobban lassithatja a gepedet, de meg az sem biztos) ... de ehez nem tok pontos infot adni, mert van eleg ramom hozza nekem amugy a beallitasok: 60-120 lebego objektum+kozepes/ritka aszteroida spawn+vegtelen ur
    -ami sokban hat a geped teljesitmenyere az a lebego objektum+aszteroida, minel nagyobb annal jobban lassul
    -ha fursz (hajoval vagy kezzel) jobb klikkel nagyobb lyukat tudsz furni igy pl ha van egy nagy aszteroida es kozepen van a jo cucc, akkor igy gyorsabban oda jutsz
  • LookUsArts
    #1133
    Igy van, en mar hasznaltam es igy mukodik, DE annyi kivetel, (aszem) hogy
    -ha tobb jump drive od van akkor maga a tavolsag is novelheto, nem kell pl 5 jump drive-val 5szor ugrani eleg 1szer de 5szor akkora tavolsagra
    -nagyon sok aramot eszik a jump drive feltoltese (nagy reaktorbol aszem 15 perc)
    -nem biztos,,, de aszem nagyobb tavolsagot ugrasz akkor ha mozogsz, de minimum 5 km
  • RoboKutya78
    #1132
    Az rendben ki is van írva a korlát hogy 2,5-3 gigányi képet enged fel.
    De most itt a játékról van szó De valószínű valami szar mód bekerült a kreálmányomba most gyosrban újra kreáltam a dolgot eddig kétszer töltöttem fel még jó.Majd ha a módkoat tolom rá akkor leszek kíváncsi mit csinál.
    Azé gondoltam a vinyóra mert a notimban van egy 500 as és kb 85% ban tele van:)
  • RJoco
    #1131
    Nem tudom, hogy jutottál arra a következtetésre, hogy a vinyódra gondolnák. Akkor már a játék sem tudna menteni, nemhogy azt feltölteni.
    A Steam-es tárhelyre gondolok, nálam képfeltöltésnél mindig kiírja, hogy mennyi az össz hely és mennyi a foglalt.
  • RoboKutya78
    #1130
    Nem hinném hogy helyhiány lenne az hülyeség ha vinyóra gondolsz szűken de van ott is helyem még:)
    A nagy mentést szintén marhaság láttam én már városokat is ennél nagyobbat:)
    Lehet bepöccenek erre a mentés dologra és újra kreálom a bázist és lépésenként frissítem odafent is
  • RoboKutya78
    #1129
    Szerintem elég ha pumbikra teszem:) de direkt nem akartam kitenni a nagy közösbe:)
  • RJoco
    #1128
    Az SE progit használom: Space Engineers.
    Amúgy annyira nem gáz, nagy felületek vannak. És most már rájöttem, hogy (jelenleg vonal építésen van a beállítás, de,) ha nyomom a SHIFT-et, akkor átmegy téglalap építésre. Így nem kell mindig állítgatnom a beállítást, egyszerűen ki tudok jelölni nagy területet, eltüntetni, utána meg új blokkot a helyére rakni. Az átszínezés macerásabb lenne.
  • RJoco
    #1127
    Lehet, hogy túl nagy a mentés és azért nem engedi feltölteni, mert elfogyott a helyed.
    De ez csak egy ötlet.
  • Carmang
    #1126
    Steam-en belül tedd publikussá a képet előbb. Utána linkeld ide a lenti Kép Beszúrása gombbal.
  • RoboKutya78
    #1125
    Hm kezdek azon filózni hogy mostanában nem mindegy milyen világot kreálsz a feltöltési szándékodhoz?
    Sikerült feltöltenem végre. az egyiket
    első próba csónakom
    ha van valakinek erre a monstrumra további kivitelezhető ötlete használja fel:) csak likold ha letöltöd:)
  • RoboKutya78
    #1124
    most az izgat hogy játékon belül ha a modokat lesem akkor meg tudom nyitni a workshopon a modot amit meg akarok nézni
    ezt a shopott hogy kapcsolom ki??
    Eddig az volt a bajom hogy a mod böngészőben nem láttam a modokat hogy mit rakok be ezt most elértem de így nem tud feltölteni wtf..


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.24. 13:43:57
  • RoboKutya78
    #1123
    Bármit akár pb ként akár egy friss világba beemelem a vanilia hajót semmi moddal
    rám se szarik a sima alap hibaszöveg nem tölthető fel wörkshopon keresztül.
    a multkor is szenvedtem amikor neked akartam mutatni valamit

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.24. 13:39:30
  • SUPERTRABI
    #1122
    világot, bp-et vagy mit akarsz feltölteni, ir ki vmi hibát?, ha igen mit?
  • RoboKutya78
    #1121
    Na most újratelepítem a játékot a mentéseimet kimentettem meglátom lehet tényleg kavar valamit az SE kiderül.
  • RoboKutya78
    #1120
    Egy sima modnélküli szart fel tudok tölteni ha kiszedem a modokat elveszik a bázisom lényeke.